Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:33

LOGOUT.hu

HTC ONE M8

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Joachim21


Joachim21
senior tag

Ezekhez a telefonokhoz nem kell tok az én saját meglátásom szerint. A HOX-hoz annak idején én is vettem, és egy tégla lett a kecses telefonból, 2 hónapnál nem is használtam tovább. Zsebben hordva a készüléket elmondható, hogy semmi baja nem lesz, a burkolat és a gorilla glass is tökéletesen állja azokat a viszontagságokat, amik a zsebben érhetik. Kocsikulcs kerül mellé néha, de semmi más.

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#952) Joachim21 válasza Koris (#874) üzenetére


Joachim21
senior tag

Nekem is ilyennel vágták a Micro-SIMet Nano-SIMre, és tökéletesen működik. Olvastam, hogy van ahol ezért 5000 HUF-ot kérnek? :Y Rablás. :((

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#953) Zitta válasza Joachim21 (#952) üzenetére


Zitta
őstag

Rablas... lenne, ha a vagas kozben pisztolyt tartananak a fejedhez! :Y

Nem kotelezo es raadasul aki nem tudja elintezni a szolgaltatonal a cseret, az vagy feltoltokartyas vagy sorry a kifejezesert, de "szerencsetlen".

:B

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#954) mocsyzozi válasza FeRRaR1 (#950) üzenetére


mocsyzozi
tag

Megveném ujra!
alapból nagyon csúszik a fém ház miatt,már rég összetörtem volna.Vegyél bátran nem bánod meg.....
üdv:Zoli

Mocsyzozi

(#955) @nt


@nt
csendes tag

Sziasztok!

Ismer valaki olyan appot, amitől a teló usb csatlakozással, a giroszkópot is kihasználva, joystickként használható a PC-n?

(#956) mumk1


mumk1
addikt

Ma rendesen megdolgoztattam az akkut. :DDD [link]
Ennyit tényleg nem bírt az M7.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#957) boksz válasza mumk1 (#956) üzenetére


boksz
senior tag

Április elején vásárolt M8 ( angliai ) kamerája sajnos egyik napról a másikra hibás lett !
Az első és a hátsó kamera is homályos képeket készít, felhívtam a HTC-t és most garanciában beadtam kb. 1 hét telt el. Kíváncsi leszek mi lesz a vége, mit cserélnek !
Kiküldik Szlovákiába, garanciapapír nem kellett az IMEI szám alapján azonosították be.
Sajnos a kamera lencséje is eléggé karcolódik tok nélkül, nagyon sajnálom, mert ez a telefon ami tok nélkül mutat igazán.
Viszont ha tokot teszek rá akkor meg minek a szép dizájn !!!

Most egy S5 használok, így van összehasonlítási alapom:
Kamera összességében S5 jobb.
Akku idő összességében S5 jobb.
Kézben tartás, összerakás egyenlő.
Gördülékenység M8 jobb.

Én mindig is HTC fan voltam, de a Samsung mellett sokkal több apróság van ami azt sugallja, hogy jobb vétel és most, hogy használom is kicsit be is igazolódik.

Ha visszajön a szerízből leadom.
A Samsung gyorsabb szervizhálózata, kamerája, nagyobb aksija, vízállósága, ez a márka felé billenti a mérleg nyelvét.

Írom ezt még egyszer mint HTC fan..... :F

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#958) FeRRaR1 válasza boksz (#957) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Mert nem vagy eléggé fan :DDD

Viccet félre téve nekem a tapasztalataim: S3: 10 ből 7 kijelző betörve, lassú laggol, mikor a volt főnökömét ki akartam próbálni, nem tudta feloldani a szám zárat, mert rezgett de nem írta be a karaktert. One X ezerszer gördülékenyebb volt, nem beszélve az S3 khm fos műanyag házáról. S4: elkértem munkatársamtól, had próbáljam ki, feloldom, kicsit laggolt, és két hibaüzenet fogadott egyből, visszaadtam hogy elég is volt, köszi, az enyémen még nem láttam hiba üzenetet (M7 volt már akkor).

Mondhatod hogy összerakás egyenlő, de szerintem rohadtul nem. Ha neked fontosabb paraméter a jobb kamera, és jobb akkuidő, akkor neked jobb lehet, ennyi, nincs ezzel semmi baj.

Viszont:
Sense Vs Touchwiz egyértelműen M8
Slcd 3 Vs amoled ismét M8
Fém ház, és dizájn M8
A kamera neked lehet hogy jobban tetszik a samun, de próbáld ki pl egy sötét pincébe, múlt héten le kellett mennem óra állásokat fotózni egy ház átvételkor, se az iphone, se a samsungos csávó nem tudott, csak homályos képeket készíteni, lementem és elsőre lőttem éles leolvasható képeket az órákról.

Be akart tenni szoba festés közben zenét egy S4-ről a tulaja, max hangerőn fülelni kellett, beszélgetni is alig lehetett, mert nem halottad a zenét, oda adtam neki a Onet, max hangerőn az egész szinten lehetett hallani és beszélgetni is mellette, mert nem nyomta el a zenét.

Szóval embere válogatja, ha neked azok a dolgok fontosabbak, akkor NEKED jobb választás, nekem meg nem, ilyen egyszerű. Mondom ezt HTC fanként.

Más: Ami nem tetszik a samusokban, hogy mindig erősködnek, támadnak, hogy az övüké a jobb, én meg csak használom, gondtalanul és élvezem az előnyeit. (ezt nem neked, csak megjegyeztem)

[ Szerkesztve ]

(#959) boksz válasza FeRRaR1 (#958) üzenetére


boksz
senior tag

Persze ezt is elfogadom....de ott a DE. Most hogy kipróbáltam az S5.....
:)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#960) keIdor válasza FeRRaR1 (#958) üzenetére


keIdor
titán

Egyébként ha ugyanakkora aksit kapna, mint az S5 számomra tökéletes lenne a telefon.
Úgy mondom ezt, hogy nem szoktam fényképezni telefonnal. Ha muszáj ott az i5S.

A Sense, a BoomSound, az SLCD3, a fémház miatt ez a telefon nekem úgy tökéletes ahogy van, és ugyanolyan gyors, mint az i5S, meg a volt Nexus 5-öm.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#961) boksz válasza keIdor (#960) üzenetére


boksz
senior tag

Csak az a gond, hogy a fémház nem sokat ér ha tokban van !
Egyébként meg ha nincs, a kamera üvege szétkarcolódik... érdekes volt Note3 is és tok nélkül fél év alatt nem volt a kamerán egy karc sem, míg az M8 2 hónap alatt teleszedte magát ! (azonos használat mellett )

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#962) keIdor válasza boksz (#961) üzenetére


keIdor
titán

Van tok, ilyesmi.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#963) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Egyszerre hozta a postás a Dot Viewet, és az M7 sense 6 frissítést, Kb egyszerre csörgött a frissítés miatt a One és a postás :DDD

Keldor papa

Ez a mocsok arckép gyár, alig ismeri meg az ember a régi motorosokat, persze én is lecseréltem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#964) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

SwiftKey keyboard ma ingyenes a playen, mondjuk én pont Multilinget használok, de hátha valakit érint :)

(#965) Injun válasza FeRRaR1 (#964) üzenetére


Injun
aktív tag

Nem tudja valaki,hogy Budapesten melyik Telekomnál lehet most venni One M8-cat?

(#966) joefasalasso válasza Injun (#965) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Csak rendelhető státuszban van...

A weblap szerint.

[ Szerkesztve ]

(#967) Injun válasza joefasalasso (#966) üzenetére


Injun
aktív tag

Köszi,sajnos igen.Ezért kénytelen voltam megrendelni.Hol lehet viszonylag olcsón venni dot view-t?

(#968) Loboda válasza Injun (#967) üzenetére


Loboda
senior tag

Innen lehet rendelni!

(#969) Joachim21 válasza keIdor (#962) üzenetére


Joachim21
senior tag

Ez az új avatár tényleg meghökkentő, hol az a régi komoly 40-es úriember aki voltál? :D

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#970) keIdor válasza Joachim21 (#969) üzenetére


keIdor
titán

Hehe, vonj ki 14 évet és megkapod a valódi korom.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#971) fhradm


fhradm
csendes tag

Na én is sikeresen beszereztem :)

Az a helyzet, hogy teljesen noob vagyok fotózás terén, és kiváncsi lennék arra, hogy különböző helyzetekben, hogy tudok a lehető legjobb képet csinálni, mivel már előzőleg is linkeltetek pár eszméletlen jó képet és gyanítom, hogy ehhez szükségesek a megfelelő beállítások is. Van esetleg erre valahol egy leírás, vagy hasonló?

[ Szerkesztve ]

(#972) Flyme válasza Injun (#967) üzenetére


Flyme
senior tag

Lehető legolcsóbban innen: [link]
Bocs, remélem ennyi reklám belefér :B

[ Szerkesztve ]

(#973) Xaels válasza fhradm (#971) üzenetére


Xaels
félisten

Logout-on van 1-2 írás a témában például. Csak a Samsungos beállításokat helyettesítsd be mondjuk.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#974) fhradm válasza Xaels (#973) üzenetére


fhradm
csendes tag

Pont ilyet kerestem, koszonom!

(#975) Injun válasza Flyme (#972) üzenetére


Injun
aktív tag

Köszi,sajna a szín nem stimmel :)

(#976) jacis


jacis
nagyúr

Tegnap bent voltam a Vodánál és megnéztem a telefont srácok. Amennyire nem tetszett képen szerintem annyira szép élőben.
Nagyon jól néz ki sötét szürke kivitelben.... :Y

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#977) spawn21


spawn21
veterán

Uhhhhh :B

iPhone 13p

(#978) Joachim21 válasza jacis (#976) üzenetére


Joachim21
senior tag

Képek alapjánm a Sony-val nagyon döntetlen, de élőben egyértelműen az M8 a nyerő. Mindenki megnézegeti aki meglátja. :D

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#979) spawn21


spawn21
veterán

Ha alaki meg szeretne válni ettől a szépségtől, írjon rám :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#980) hurrikan


hurrikan
addikt

A napokban megérkezett hozzám tesztre a Z2 is.
jó volt hogy egyszerre volt nálam a Z2 és az M8, utóbbi még itt van.
Jól össze tudtam méretni őket. Elég nagy a kettősség. Sok dologban jobb a Z2, de legalább ugyan annyiban az M8 is.

Amiben egyértelműen az M8 jobb:
-prémium érzet, minőség
-hangzás, audió (hangosabb, több a mély, fülesen, hangszórón, hívásnál is, bár végre a Sony is elért egy jó szintet ebben is)
-szoftver sebesség is stabilitás
-kijelző (bár a Z2-é is szép, de színekben, fényerőben is egyértelműen jobb az M8)
-számomra a formaterv is ide húz
-sokkal erősebb vaku
-nagyságrendekkel jobb előlapi kamera
-gyorsabb fókusz, gyorsabb fotózás

Amiben a Z2 jobb:
-üzemidő majd a 2x-szerese az M8-énak, vagy akár több is
-vízállóság
-fotózásban összességében jobb (bár nem minden esetben, de több a Z2 pozitívuma itt)
-animáltabb szoftver, szebb megjelenés (bár utóbbi szubjektív)
-sokkal jobb videózás
-ezer milliószor jobb stablizátor, ha hiszitek ha nem még az M7-nél is jobb, nem még az M8-nál... nem tudom hogy csinálta a Sony optikai stab nélkül ezt ilyen szintűre egyszerűen egy ezred mm-nyit sem remeg a videó hiába remegtetem a telefont
(ezen már mások is meglepődtek: [link] ezt először el sem hittem pár hónapja, de most magam is tapasztaltam, majd benne lesz a tesztemben)

Amiben egál:
-tesreszabhatóság (egyik ebben, másik abban szabható tetre)
-funkcionalitás (szintén tele van mindkettő jó funkciókkal, igazából mind kellene mindkettőbe)

Hibák:
-M8: erősen merül alvó módban is, gyári állapotban is, még energiatakarékos módban is (1éjszaka alatt 25-30%)
-Z2: erős túlmelegedési hajlam, főleg játékok, benchmarkok, kamerázás közben (4K, 120fps HD, és 60FPS FHD videó esetén) viszont érdekes módon még túlmelegedés közben sem merül

Kicsit még a fotózásról:
A Z2-ben olyan szintű JPG tömörítés van, hogy a képek mérete ugyan akkora mint az M8-cal készülteké (2-4mb)
Azért írtam fentebb, hogy nem minden esetben, mert bár sok jó funkciója van a Z2-nek, de vannak az M8-nak is előnyei a Z2-vel szemben, pl :
-sokkal jobban, gyorsabban fókuszál
-a Z2 szaturálja a lilás színeket fotózáskor míg az M8 nem
-a fénymérés fókuszponthoz való igazítása még mindig csak a HTC-kben van meg
-éjszaka jobbak a fotói amennyiben nincs szemből elvakító lámpafény azonban ha van a helyzet siralmassá válik az M8-con.
-záridő állítás szuper dolog az M8-ban

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#981) hurrikan


hurrikan
addikt

Amit Még kihagytam a Z2-től...

Amiben jobb
-sokkal gyorsabban töltődik fel a nagyobb akksi ellenére is (bár az M7-hez képest az M8 is sokkal gyorsabban töltődik)
-vezeték nélküli töltési lehetőség

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#982) Lacy6 válasza hurrikan (#980) üzenetére


Lacy6
senior tag

Nekem egy éjszaka alatt jó ha 5%.ot merült az M8, és szinkronizál mindent semmi sem volt korlátozva. Egy napot simán bír úgy, hogy folyamatosan erről ment a zene külső hangszórókra tune radio keresztül, közbe internet, üzenet és telefonálás is volt bőven. Igazából én elégedett vagyok az üzemidővel.
Ez a 25-30% merülés egy éjszaka alatt nem normális dolog amúgy...

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#983) keIdor


keIdor
titán

(#984) Zitta válasza Lacy6 (#982) üzenetére


Zitta
őstag

Jaja - ott akkor be van ragadva valami app.

5% a normalis amúgy, de 10-nél több esetében ha nincs meg a zabagép, akkor ajánlatos egy factory reset!

:K

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#985) Xaels válasza keIdor (#983) üzenetére


Xaels
félisten

Szerintem jobb is. Felesleges erőforrásmegosztás lett volna. Az eladási mutatók nem lettek volna jobbak. Inkább agyaljanak, hogy tudnának OIS-es legalább 8MP felbontású Ultrapixel kamerát beletenni, ilyen Duo kamerás vackok helyett vagy ha már ilyen irányba indultak el akkor van ennél sokkal fejlettebb megoldás is...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#986) Flyme válasza Lacy6 (#982) üzenetére


Flyme
senior tag

+1, ilyen nincsen, volt hogy nálam repülő módban 1%-ot se merült a telefon..

(#987) Ck. válasza Lacy6 (#982) üzenetére


Ck.
addikt

Z2 topicban 4-5 nap uzemido az átlag...itt ahhoz mérte a kolléga.

(#988) hurrikan válasza Lacy6 (#982) üzenetére


hurrikan
addikt

Pedig full frissen rakott gyári rendszerrel is csinálta/csinálja máig is.
És végig minden éjszaka 1,5hónapja mióta itt van.
De az összehasonlítás szempontjából mindegy, mert a Z2 6-7óra kijelzővel is elmegy 4napot. Ennek az M8 a közelébe sem ér.

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#989) Lacy6 válasza hurrikan (#988) üzenetére


Lacy6
senior tag

Akkor hibás darabot fogtál ki, mint a mobilarena a HTC Desire 816 esetében. Ennek a 4-5 napos üzemidőnek nem igen hiszek, mert erősen használat függő. Z2 tulajdonosok között is van akinek csak 1-2 napot bír. 4 napot meg jó ha 4-5 óra kijelzőidővel tud. Amit írtál ,hogy "üzemidő majd a 2x-szerese az M8-énak, vagy akár több is" ez meg végképp nem stimmel. Ha ezt tapasztaltad akkor szinte 100%, hogy valami nem okés.
25-30% különbség körülbelül a valós különbség üzemidőbe.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#990) hurrikan


hurrikan
addikt

Esetleg RUU-t tud valaki?
Hogy kipróbáljak más szoftvert?
SUPER CID-es, S-OFF.-os gyárilag eme tesztpéldány.
Jelenlegi szoftver szám: 1.54.401.3
vagy esetleg gyári recoveryvel felrakható update.zip hozzá?
Mert ugye sajna SUPER CID-re nem jönnek meg az OTA-k.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#991) Injun


Injun
aktív tag

Hol lehet bekapcsolni azt,hogy Facebook,Gmail stb. hang értesítéseket kapjak?

(#992) Koris


Koris
aktív tag

Dot view okosítás:[link]

(#993) Koris válasza Flyme (#705) üzenetére


Koris
aktív tag

Találtam végre zöld színben!Jól látom,hogy neked végül nem jött be a dot view tok?:[link]

(#994) jacis válasza Koris (#992) üzenetére


jacis
nagyúr

Nagyon jó ötlet ez a tok. Sokkal jobb a samu és a lg féle megoldástól.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#995) Flyme válasza Koris (#993) üzenetére


Flyme
senior tag

Jól néz ki :C

Viszont tényleg nem, engem nagyon zavart, hogy mikor hátrahajlítottam a fedlapot, szinte tűzzel-vassal kellett küzdeni, hogy lefogjam, ami gépelés közben pláne zavaró, egyébként tökéletes lett volna, külső, anyaghasználat, funkciók meg minden, de ez a hibája baromi idegesítő, főleg úgy, hogy ilyen drága volt.

[ Szerkesztve ]

(#996) Zitta válasza Flyme (#995) üzenetére


Zitta
őstag

Ez sajnos az összes ilyen toknál így van... :W

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#997) jacis válasza Flyme (#995) üzenetére


jacis
nagyúr

Talán még a fényképezés sem olyan kényelmes vele ha jól gondolom.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#998) spawn21


spawn21
veterán

Nem látom ezt a telefont media markt oldalán. Mennyiért árulják? 2847384848858 ft? :)

iPhone 13p

(#999) Lacy6 válasza spawn21 (#998) üzenetére


Lacy6
senior tag

Magyar oldalon én se találom, de németbe megvan Link
174 ezer körül van.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#1000) spawn21 válasza Lacy6 (#999) üzenetére


spawn21
veterán

Úgy felhúztam magam ezen, hogy vettem egy ps4-et :DDD

iPhone 13p

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.