Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1919) Agony válasza spawn21 (#1917) üzenetére


Agony
aktív tag

Épp a minap beszéltem hasonló témában ismerősökkel és valamit hihetetlen elvakultak.
Láttál hogy vettem megint egy androidos telefont, rögtön elkezdték ócsárolni... ahogy felmerült a rom csere akkor meg már végképp nyeregben érezték magukat, hogy bezzeg a iPhone alapból jó, nem kell romot cserélgetni meg buherálni. Totális fanatizmus...
Csak épp azt felejtik el, hogy az androidosok se azért cserélnek romot mert rossz a telefon... épp ellenkezőleg! Tökéletes a telefon gyárilag is, de mivel vannak olyan tudású programozók akik mindenféle -csőlátású Apple tulajok által fel nem fogható- extrát készítenek vagy portolnak a telefonra ami még jobbá és változatosabbá teszi azt.
Nyilvánvalóan az iPhone működése a legzökkenőmentesebb és legszebb, de kérem, mit is kaptak a userek a talicskányi pénzért? Egy oprendszert ami szinte semmiben sem változik, egy UI-t ami szintén csak egy sémát tud követni, egy készülékházat/designt ami így 4 generáció alatt sem változott valami sokat.
És hogy miért zökkenőmentes szerintem egy iPhone? Mivel totális diktatúra uralja a használóit. Csak azt telepíthetik amit az Apple készített vagy engedélyezett, csak a iPhone készülékre van optimalizálva, csak belső tárhelyet használhatnak és -nagyjából- csak Appstoreból és iTunes-ről bővíthető a készülék.
Így nem nehéz akadásmentes készüléket készíteni, elvégre az 1000 éves "sima" telefonok se akadtak meg, mert nem is volt lehetőség semmi buherára, megkaptad a telefont, nyomkodhattad a meglévő felhozatalt és annyi...

Csodálom hogy a kedves felhasználókat nem zavarja hogy valami amiért több mint 100.000Ft-ot fizettek ennyire korlátolt. Bár ahogy a legtöbb iPhone tulaj szavaiból kivettem, nekik tökéletesen megfelel ez a korlátok közé szorított élettér, mert az "iPhone úgyis tökéletes".

A perelgetésekkel kapcsolatban majd arra leszek kíváncsi, hogy a Google-nél be mernek-e próbálkozni! ;)
HTC-t se értem miért kezdték ki, kicsit régebb óta vannak az okostelefon piacon mint ők, de lehet úgy van ahogy Spawn21 mondta... érzik a vesztüket! :D

Start with a whisper, end with a scream!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.