Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94101) solor válasza petipetya (#94099) üzenetére


solor
tag

Ilyenkor megnyugszom, hogy nem csak én vagyok topik/kütyü függő ;)

[ Szerkesztve ]

(#94102) w.miki válasza B-L-A-C-K (#94095) üzenetére


w.miki
veterán

ha így van, főleg nem világos, hogy miért akarsz egy ismeretlen terméket kínából berendelni.
De majd mond el milyen volt :DDD

Milyen app-al néztétek, hogy trükközik az eladó, és nem valósak az értékelések?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#94103) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Külföldisbe is megpróbáltam, de onnan ide küldtek, hátha:

Július 7-én rendeltem eBay-ről egy tolatókamerát, amiben nem volt kamera, csak a kijelző. A csomagolás sértetlen volt.

Lefényképeztem az eladónak, el is ismerte, hogy hibás csomag, küldi az újat. Teltek múltak a napok, én közben elutaztam, nem hozott semmit a postás. Azóta többször is váltottunk levelet, mondja, hogy feladta azóta a második resendet is.. Aha. Persze. Azóta sem jött semmi. Gondoltam nyitok ebay caset, de akkor jutott eszembe, hogy ez már jóval 30 napon túl van, és nem lehet már.

PayPalon belül pedig nincs ott a lehetőség, hogy megnyissam a dispute-t, mert ő meg az ebay resolution centerhez irányít.

Buktam? :(

(#94104) DeFranco


DeFranco
nagyúr

rendeltem egy telefontokot, nem ért ide.

mivel augusztus 21 volt az estimated delivery time (nem ekkor rendeltem, ekkorra kellett volna ideérnie) így kicsúsztam a 30 napos határidőből amíg claim-et indíthattam volna. ez tiszta sor, ki is írta az ebay amikor contact sellerre nyomtam, hogy claim már nincs, de egyezkedhetek az eladóval. 1 toláros termék, nem a világ vége ha bebuktam.

írtam neki, hogy evan, küldje újra legyen kedves vagy refundoljon, ha azt akarja hogy jó feedbacket hagyjak. erre a következő választ küldte:

sorry to hear the news, it may get lost during transit which happens a lot when shipping overseas. we can resend you a new one, can you close the case ? we will resend you a new one after you close the case. thx

mennyire álljak bele a nagyterpeszbe, hogy majd újraküldés után zárom? mennyire szoktak ezzel trükközni?

(#94105) fant0mi válasza DeFranco (#94104) üzenetére


fant0mi
addikt

Egyszer mar voltam ilyen kedves. Persze se penz, se uj aru nem erkezett soha. De honnan tudod meg, hogy ujra feladta valojaban? Egydollaroshoz valoszinuleg nem fog valos TNt-t adni. Eladotol fugg, mennyire becsuletes.

[ Szerkesztve ]

(#94106) DeFranco válasza fant0mi (#94105) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gondolom jön róla értesítés, azon egy újabb est. delivery time és azzal újra nyílik a claim lehetőség.

(#94107) Atomgeszi válasza DeFranco (#94106) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ilyen nem nyílik. Szimplán az eladó jóindulatán múlik, hogy egyáltalán feladja-e vagy sem. Lásd fentebb az esetem..

Én sem tudom, hogy miért nem inkább a refundot választottam és újra megrendelni. Legalább elölről ketyeg az idő. Bíztam az eladó jóindulatában a nagy semmire.

Közben sikerült megnyitni PP-n a disputet.. Meglátjuk mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#94108) DeFranco válasza Atomgeszi (#94107) üzenetére


DeFranco
nagyúr

úgy emlékszem jön róla értesítés, de lehet tévedek.

(#94109) Atomgeszi válasza DeFranco (#94108) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem sosem jött ebay-en ilyenről..

Eladótól függően, volt aki feladta a TN-el, de azt is csak üzenetben küldte.

Ali-n pedig ki tudják tolni a purchase protectiont..

(#94110) Salmi


Salmi
tag

Kérd vissza a pénzt inkább, aztán rendeld meg újból.

(#94111) DeFranco válasza Atomgeszi (#94109) üzenetére


DeFranco
nagyúr

akkor rosszul emlékeztem. mindegy eljátszottam a hülyét, hogy igen nagyon jó küldje és utána zárom a claimet, ha küldi tök jó ha nem akkor kisnyúl sokat nem vesztek.

valami paypal protection egyébként van még ilyenkor, vagy már nincs több lehetőség? júli 19-i a vásárlás, és augusztus 21 az est. delivery vége.

(#94112) Mr.Csizmás válasza DeFranco (#94111) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

180 nap

esetleg a PP-nek kopizhatod a "nagyvonalú" felajánlást.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#94113) #peter


#peter
csendes tag

Van ajánlott wifi repeater?Meg egy us konnektor átalakitó?

(#94114) jerry311 válasza B-L-A-C-K (#94095) üzenetére


jerry311
nagyúr

Aki ismer tudja nem veszek hülyeséget

Akkor vettem pl etetőszéket pár hónapja 50 ezerért :W :C

Még jó, hogy elolvastam az új hozzászólásokat így legalább nem próbálkoztam feleslegesen.

Vám akkor is lesz rajta ha a FedEx hozza. Esetleg kereshetsz ügyeskedő kínai boltot, aki becsempészi az EU-ba, majd feladja EU-n belüli csomagként.

(#94092) Indy1
Ja, mert minden nap repülsz a gyerekkel és enélkül lehetetlen lenne az élet. :U

(#94115) petipetya válasza DeFranco (#94104) üzenetére


petipetya
nagyúr

Látom, hogy már nem ebbe az irányba mentél el, de a jövőre vonatkozóan leírom az ebay-es tapasztalataimat 6 év távlatból. Amikor nem érkezik meg egy cucc, akkor ezt szoktam csinálni:
- megvárom, amíg lejár a kitűzött kézbesítési határidő (pl. ki szokták írni, hogy kézbesítés 08/11-09/25 között), és nyitok egy hibajegyet, amiben semmi követelőzés nincs (ennél bonyolultabban felesleges, úgyis fordítóval nézi:
"Hi,
The item isn't arrived. Can you help me?
Thanks.
Best regards,
Peter"
- bármit is válaszol (visszatéríti, részben visszatéríti vagy újraküldi), azt írom:
"Hi,
I want full refund Thanks.
If I receive the item later, I can you make a repay.
Best regards,
Peter"
- mindezzel teljesítettem kötelezettségemet abban az irányban, hogy jeleztem a bajt, és nem követelőztem, ha véletlenül elfajulna a dolog és a PayPal-nak meg kellene mutatni az üzenetet (ilyen még sosem volt, kopp-kopp-kopp)
- megtörténik a visszatérítés, és már küldöm is a pozitív értékelést (ilyenkor sosem írok semmit az esetről, egyszerűen csak mindenből maximumot adok az eladónak, mintha minden rendben lenne), majd zárom a hibajegyet
- ha közben megérkezik a cucc (volt már erre példa nem is egyszer), akkor megy neki az üzi:
"Hi,
The item has arrived. I need a PayPal link for payment.
Thanks.
Best regards,
Peter"
- jön a link, rábökök és kifizetem, ennyi

Egyébként mostanában nem szoktak genyózni, hanem egyből felajánlják a visszatérítést. Sőt most éve elején már régen kifutottam a határidőből, és akkor írtam az eladónak. Még válasz sem érkezett, csak a visszatérítés 1-2 nap múltán. Gondolom az is számít valamit, hogy lassan 7 éve vagyok fent az ebayen, színtiszta 100%-os értékeléssel.

Persze mindezeket itt tanultam a mobilarénán, mert az első pár darab ilyen esetnél tanácsot kellett kérnem. A topicban sokat segítetteket az évek alatt. :R Mellesleg elhet helyesírási hiba az angol szövegben, de szerintem ez egy kínai és magyar közötti párbeszéd során egyáltalán nem számít, a lényeg az egyszerűség.

"nincs rá lezsóidő"

(#94116) sambenez válasza #peter (#94113) üzenetére


sambenez
addikt

Repeater: Mantistek wr300

(#94117) Jokerdapro válasza betyarr (#93992) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

+1

(#94118) tboy93 válasza beg (#94098) üzenetére


tboy93
nagyúr

Help, nem találom :R

(#94121) DeFranco válasza petipetya (#94115) üzenetére


DeFranco
nagyúr

alapesetben én is ezt szoktam csinálni csak most ahogy írtam is kicsúsztam a határidőből, meg kedvem sem volt foglalkozni az új cucc keresésével. van neki csillió pozitívja, majd csak elküld egy egydolláros szilikontokot. ha meg nem, akkor kisnyúl.

az jobban érdekel, hogy a sinceritys rendelésem megérkezik-e vagy lenyúlják...

(#94123) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Olyan bluetooth-os "távirányítót" keresek ami az alábbira képes:
Rendelkezik az alábbi multimédiás gombokkal:
Zeneszám/Film előre/hátra léptetés, megállítás, hangerő fel/le.

Semmi másra nincs szükségem, csak ezekre a funkciókra.

Ismer valaki ilyesmit olcsón?

(#94124) w.miki válasza petipetya (#94115) üzenetére


w.miki
veterán

ez jó, mehetne az összefoglalóba.
Annyival kiegészítve, hogy ha megkaptad, de hibás a termék, nem az, ami a leírásban van, később romlik el, akkor mi a teendő?

(#94119) cadtamas: :DDD ezt úgy nevezik: politika :K
...na már törölték is a modik :(((

sincerity rendelést nálunk 50%ban lenyúlják, már nem merek tőle rendelni :(

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#94125) tboy93 válasza w.miki (#94124) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hú, az gáz :( Nekem hál istennek tőle még mindig minden megjött és minden cucc hibátlanul is teszi a dolgát. Mymemory.co.uk-es pendriveom döglött már meg.

(#94126) Flashback válasza Vasinger! (#94123) üzenetére


Flashback
addikt

Jó az avatarod :) :B

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#94127) -secret- válasza Flashback (#94126) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Köszi! :))

[ Szerkesztve ]

(#94128) cadtamas válasza w.miki (#94124) üzenetére


cadtamas
tag

Jogosan törölték :)
Utólag belátom, elnézést mindenkitől ha bántó volt.

(#94129) MADcat válasza -secret- (#94127) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

nem mondták neked, hogy az öndicséret büdi! ;] ;] ;]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#94130) qqzs válasza Flashback (#94126) üzenetére


qqzs
őstag

hogy lehet egyedi avatart beallitani?

Eladó: GTS450

(#94131) -secret- válasza qqzs (#94130) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

beállíttatni*

Egyéni arckép igénylés

[ Szerkesztve ]

(#94132) petipetya


petipetya
nagyúr

Egyébként most jött visszatérítés egy ebay-es eladótól, mivel nem érkezett meg a cucc. Mennék értékelni, de a rendelés szőrén-szálán eltűnt a my ebay oldalamról, és a hibajegyet is zárta az eladó. Ez így okés, mivel az ár stimmel, de eggyel kevesebb pozitív értékelése lesz.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#94133) Black&White válasza #peter (#94113) üzenetére


Black&White
addikt

EU adapterekből a Remaxot ajánlom, minőségi kidolgozás, földelt.
Banggood-on is szokott akcióban lenni:
LINK

(#94134) dugynok válasza petipetya (#94132) üzenetére


dugynok
senior tag

Ha minden igaz a summary oldalon bal szèlen fent lesz egy "awaiting feedback" gomb, arra kattints rà.

(#94135) petipetya válasza dugynok (#94134) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, azon belül a cancelled rendelések között csücsült, ott pedig a more action alatt látható az értékelés. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#94136) bexinho23 válasza DeFranco (#94104) üzenetére


bexinho23
őstag

Július végén rendeltem egy telefon tokot. Hibás volt, rosszul vágott, használhatatlan, karcos. Képpel elküldött üzenetemre azt a választ kaptam, hogy elküld egy újat. Mondtam, rendben. Ugye semmit nem tudtam arról hogy valóban elküldte, csak amit ő írt. Pár napja 1 hetes levelezgetés után csak a hitegetés ment. Indítottam egy ebay case-t, másnap már a paypal jelzett, hogy számlámon a pénz. Soha többet új termék, csak refund. Amúgy kb 5 eset volt h refundot kellett kérnem. Most először kértem új termék küldését... hiba volt.

(#94137) #57527808


#57527808
törölt tag

nagyobb mennyiségben szokott lenni nitecore tube akcióban?
1 megérkezett (ajándék), egy még úton van (saját), de karácsonyra vennék vagy 10-et.
figyelgessem az 1db-os 4 $-os akciókat?
most 1 hónapon belül 2x volt is akció, de abból nem lesz karácsonyi ajándék.

szerk.: most nézem, hogy app-al 6$-t lehet lefaragni az árból, felrakom, hátha meg tudom most rendelni a 10-et jó áron.

szerk 2.0:
app-on belül lehet 4$-ért venni, így be is rendeltem 5-öt, majd ha feladták, akkor rendelem a következő 5 db-ot.

[ Szerkesztve ]

(#94138) zsiz válasza zsiz (#90585) üzenetére


zsiz
őstag

30 nap után, ma befutott az 1A/2A műterhelés, amit 6 centért rendeltem. Kipróbálni nem tudom egyelőre.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#94139) Beni2360 válasza Black&White (#94133) üzenetére


Beni2360
félisten

Már ne haragudjál, hol földelt ez az EU adapter? :F

A legtöbb földeltnek látszó adapter sincs bent összekötve a földeléssel.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#94140) st6969


st6969
őstag

Használ valaki bluetooth transmittert tv-ről átjátszani a hangot bluetooth fejhallgatóra?
Olyan kellene, aminek elég a TV USB aljzatából a táp, és a lényeg: NE kapcsoljon vissza standby állapotba, ha a tv-t kikapcsolom, majd később visszakapcsolom (ezáltal ugye közben megszűnik a tápellátás). Ilyenkor ugyanis ismét párosítani kell a transmittert a fejhallgatóval, ami igen kellemetlen tud lenni, így, hogy a falon van a tv, a transmitter meg a tv mögé dugva, oda is kell menni minden alkalommal, stb...
Tehát ha a tv-t mondjuk másnap visszakapcsolom, emlékeznie kellene a transmitternek, hogy fejhallgatóval párosítva van (már ha ez egyáltalán így lehetséges) :R

[ Szerkesztve ]

(#94141) AcCEsS válasza Beni2360 (#94139) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Licitálj ilyen típusra, én is azt tettem! Potom összegekért elhozható és jó minőségű! Én asszem 0.50$-ért nyertem meg a licitet...

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#94142) Beni2360 válasza AcCEsS (#94141) üzenetére


Beni2360
félisten

El olvasnád figyelmesen a hsz-t?
Egyébként van ilyenem és ha szét szeded nincs összekötve a földelése. De általában nem is kell a földelés.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#94143) qqzs válasza Beni2360 (#94142) üzenetére


qqzs
őstag

Nem ilyen adapterrol van szo hanem a foldelt adapterrol. Ami tulajdonkeppen eletveszelyes ha foldelt cuccot dugsz be. En a multkor akadtam ki rajta mert mindket vegen benne van maga a fem darab amitol ugy latszik hogy tenyleg foldelt csak eppen belul nincsenek osszekotve.
Nem beszelve arrol hogy ezeknek siman le lehet tepni az egyik felet. Szabadon a aram alatti fum tuskek. Mert csak ket kicsi muanyag korom tartja ossze oket

Eladó: GTS450

(#94144) ANOka válasza petipetya (#94115) üzenetére


ANOka
őstag

Ez akár egy az egyben mehetne a topik összefoglalóba, mint az ajánlott panaszkezelési eljárás lépései! :C :R

(#94145) Kernel válasza Beni2360 (#94142) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nekem szétszedés nélkül is jelzi a műszer, hogy nincs átkötve a földelés, gyakorlatilag csak rögzítőfunkciója van. Kérdés, mit ért valaki jó minőségen?

Stabilan áll a magyar konnektorban és rendesen megfogja a villás (földeletlen) US-dugót, az már jobb, mint a kis lapos vacak. Ha szétpattan, az már nem jó.

Olyat mellékeltek nekem is a forrasztópákához, múlt héten érkezett. Pedig semmi értelme, mert a páka maga is földelt EU-dugóval szerelt. Ha az adaptert beiktatom, pont megszakítja a földelést.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#94146) ANOka válasza Kernel (#94145) üzenetére


ANOka
őstag

A pákáról írsz majd használati tapasztalatot?

(#94147) sambenez válasza qqzs (#94143) üzenetére


sambenez
addikt

Nem csak neked, mindenkinek aki szerint nincs összekötve a földelés. Előkerestem ami itthon van nekem, multiméterrel megnéztem, és láss csodát, össze van kötve a földelés.
Nem kellene ilyen kategorikusan kijelenteni, hogy nincs összekötve, azért mert ti találtatok olyat ami nincs.

(#94148) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Na az a fránya földelés meglett, hála égnek. Haladjunk tovább. :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#94149) Beni2360


Beni2360
félisten

Na én csak megjegyeztem, hogy a linkelt adapter nem földelt.
És már a végén egészen másról beszélünk. nem értem, hogy miért nem olvassák el a hsz-ket.
Aki meg linkelt és a másik fórum társ sűrűn hallgat.
Na részemről lezártnak tekintem ezt a témát.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#94150) emre


emre
veterán

Tudtok bestbuy forrást E27 led égőre? :)
Csillát ettől az eladótól veszek, sokkal jobb árat nem láttam.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.