Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) Laza... válasza raziel01 (#10550) üzenetére


Laza...
addikt

Az attól függ. Ha nincs benne semmi, akkor anyósod kérd meg, hogy tekerjen bele egy körtét :DDD

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#10552) Silent77 válasza raziel01 (#10550) üzenetére


Silent77
veterán

Valaki nem rég rendelt ilyet, de nem tudom megkapta-e már. :B

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#10553) Laza... válasza Silent77 (#10552) üzenetére


Laza...
addikt

Azóta nem jelentkezett? Akkor nem az anyósa pórbálta ki :DDD

(sorry..) :B

Never give up!

(#10554) raziel01 válasza Silent77 (#10552) üzenetére


raziel01
veterán

(#10555) Silent77 válasza Laza... (#10553) üzenetére


Silent77
veterán

:DDD
Úgy rémlik írt róla. :F

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#10556) Silent77 válasza raziel01 (#10554) üzenetére


Silent77
veterán

Lehet bepróbálok én is 2db-ot.

Sorry a dupláért.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#10557) finest válasza raziel01 (#10550) üzenetére


finest
őstag

Én rendeltem már, érintésvédelmi szempontból nagyon gáz (ha fordítva kötik be a fázist, vagy a kapcsoló nem a fázisnál szakít meg, bele lehet nyúlni a menetnél a káva mellett, megoldás: nem kell buzerálni), de összességében használható. A szűk keresztmetszet a karima, ami süllyesztett foglalatoknál fennakad némelyik dugalj keretében, ettől még működik, csak srég.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#10558) spidersoft válasza raziel01 (#10550) üzenetére


spidersoft
senior tag

Érintésvédelmileg tűrhető a cucc, kivéve, ha úgy sikerül bedugnod (szimmetrikus aljzat rulz, pl. a randa szlovák "f.szoskonnektorral" ilyen baj *elvileg* nem lehet), hogy a fázis kerül a mentes részhez, mert akkor oda ne nyúlkálj :D

Másik hibája az volt az enyémnek, hogy 18.6 helyett 16mm volt a lábai tengelytávolsága (tövénél kell mérni, nem a hegyénél, mert szabvány azt is kiszólja, hogy enyhén befele kell állniuk, hogy rugalmasan bent tartsa magát a helyén). Ez már elég jelentős különbség ahhoz, hogy kirúgja magát tágabb lyukú konnektorokból, illetve szűkekbe be se menjen.

A forrasztást éremes ellenőrizni. A terv az volt, hogy az egyik vezetéket az arany (;]) menetes kosarat tartó egyik csavar végéhez forrasszák, nos ez az én példányomnál úgy sült el, hogy a műanyag házba sütött 3mm-es cínpacniba volt a drót beleágyazva.

A körmönkoppantógépet meg nem fogom nagyüzemi termelni, de ha valami csoda folytán lelek itthon alkalmas rugót és magamnak készítek egyet, majd megírom a véleményemet róla :U

[ Szerkesztve ]

(#10559) twine válasza raziel01 (#10554) üzenetére


twine
addikt

Első pillanatban olyan dolgok futottak át az agyamon, hogy "azt a c*gány-kínai-gagyidiszkó-überfos-színes vurslihangulatú...." aztán jött az ötlet, hogy a 20 hónapos "cseppfiamat" hogy elkápráztatná..:DDD úgyhogy átértékeltem a "diszkóizzót" és elszégyelltem magam :B :D

(#10560) Dluinet válasza raziel01 (#10550) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha szerencséd van akkor rendesen összeér a drót és világítani fog, vagy nem ér össze és legfeljebb kidobod

ha nincs szerencséd, akkor kicsit hozzáér a drót, és világítani fog, amíg fel nem gyullad

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10561) spidersoft válasza finest (#10557) üzenetére


spidersoft
senior tag

Etekintetben az állólámpa se sokkal jobb (előre kiszólnám: nem itt vettem, de amennyire ennyi pixelből megállapítható, ugyanez a típus): van a derekán egy két billentyűs, de 2x1 fázisú kapcsoló, ami az egy-egy lámpa felé menő egy-egy vezetéket nyitja. De hogy melyiket? A véletlen és a kínai Murphy szabályainak szigorú betartásával nálam ez úgy sikerült, hogy a középső érintkezőt... ha nem a körte üvegjét fogva tekered ki, és véletlen megbicsaklik a kezed, vagy valami, akkor rosszul bedugott állapotban simán rá lehet nyúlni direktbe a fázisra. Ha a menetes érintkezőét szakítaná meg, akkor rosszul bedugott állapotban legalább egy villanykörte-ellenállásnyi esélye lenne a delikvensnek a túlélésre. Mikor erre ráeszméltem megnéztem a "kézikönyvet", hogy tartalmaz-e valami megjegyzést a dugó irányáról (vizsgáljuk meg a foglalatokat fázisceruzával, hogy kikapcsolt állapotban valamelyik érintkezőjén nem jelenik-e meg a fázis, és ha igen, akkor fordítsuk meg a dugvillát), vagy hogy csakis kihúzott állapotban matassunk a lámpafej környékén (pláne, hogy elterjedőben vannak a LED-es fényforrások, amikből a bura nélküli instant kill, de én a szabadon lévő alubordásokban se vagyok hajlandó bízni), de semmi efféle... szóval az ilyesmik feltehetőleg a jószerencsére vannak bízva.

(#10562) Blaise válasza Blaise (#9302) üzenetére


Blaise
veterán

Megjön a Minion Pendrive, elsőre tökéletesnek tűnik:

(#10563) wwenigma válasza raziel01 (#10550) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ezt neztem en is tegnapelottvalamikor, mondom faca ha be van kapcsolva es megtapizod. En nem javaslom, nem lehet belecsavarni az egot ugy hogy ne lehessen megfogni veletlenul...

Blaise: ezek hirtelen szoktak megdögleni, általában első formázás elviszi. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#10564) spidersoft válasza wwenigma (#10563) üzenetére


spidersoft
senior tag

Szerintem egy pennánál, amin eleve nem szokás egyedüli adatpéldányt tárolni ha bináris módon elpatkol, az még mindig sokkal jobb, mintha bizonytalanná, "CRC-ssé" válna... Egészen hihetetlen dolgoktól is képes USB fűtőtestté változni egy pendrive: eddig két géppel találkoztam, ami azért ölt le egy pendriveot, mert tehetséges módon az előlapi USB2 drótja az alaplapi firewire pin headerre volt dugva az USB2 helyett. Más által összerakott gépbe ne bízz... :/ Szerintem ez az egyetlen dolog, amit máshova is lehet dugni, úgy látszik, hogy meg is van az eredménye :D

Most csak én nem találok emberi áron ilyet, vagy télleg nincs?... :F

(#10565) Gépötty válasza spidersoft (#10564) üzenetére


Gépötty
senior tag

Bakker, te milyen sosemlátott konyhai eszközöket vagy képes találni! :D
Szerintem diótörőből ez a legjobb fajta, jól adagolható nyomatékkal, amitől nem repül a francba a héja, illetve akár egyben is ki lehet szedni a belét, ami díszítésnél jó lehet.

Jött sms meg levél az edigitaltól, holnap érkezik a csipesz :)

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#10566) trebrona válasza Gépötty (#10565) üzenetére


trebrona
nagyúr

:C
Bár az ingyenes házhoz szállítás nem csak a hétvégére vonatkozott, két hete kb. rendeltem ezt. Futár hozta ingyé' két napon belül.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10567) Silent77 válasza Gépötty (#10565) üzenetére


Silent77
veterán

A kocsim meg szerelőnél. :)

Most nézem, és már nem irja az ingyenes házhozszállítást.
Még jó, hogy este megrendeltem az usb kütyüt.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#10568) finest válasza spidersoft (#10561) üzenetére


finest
őstag

Na, ilyenem is van, én egy fi-relés elosztóra dugtam hasonló meggondolásból.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#10569) Silent77 válasza Silent77 (#10567) üzenetére


Silent77
veterán

Most hozta a futár.
Csodálkozom, de belfér a note 3 még tokkal együtt. :K
Kocsi híján nem tudom mennyire stabil, este remélem ki tudom próbálni.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#10570) KaiotEch válasza Silent77 (#10569) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Cockpit-ed nincs? Grid alatt ki lehetne próbálni :C

[ Szerkesztve ]

(#10571) Silent77 válasza KaiotEch (#10570) üzenetére


Silent77
veterán

Volt, eladtam. :O :DDD

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#10572) KoVee84 válasza Josi (#10525) üzenetére


KoVee84
senior tag

nálam nem műxik :N
világítása nem zavaró

(#10573) miroon


miroon
aktív tag

Unikornis maszkot valaki? :DDD [link]

U.i banggood.com-ról rendelt már valaki? Kicsit olyan aliexpress koppintás érzésem van :Y

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Midnight Black

(#10574) havri1 válasza miroon (#10573) üzenetére


havri1
félisten

Én már 5x, nekem minden okés. Garancia is renbdben, egyik kamerámat most küldik újra.

havri

(#10575) miroon válasza havri1 (#10574) üzenetére


miroon
aktív tag

Köszi,akkor bepróbálom én is :R

iPhone 13 Midnight Black

(#10576) Gépötty válasza miroon (#10573) üzenetére


Gépötty
senior tag

Na, ezt jól időzítetted, ma hozta a postás :))

A Banggood elég korrekt hely, bár garanciás tapasztalataim nincsenek, de minden alkalommal megkaptam - és azt kaptam! - amit rendeltem. Nem túl gyorsak, két hét alaphangon a szállítás, de amúgy minden gromek.

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#10577) Silent77 válasza Gépötty (#10576) üzenetére


Silent77
veterán

Jájj, megijedtem tőle. :DDD

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#10578) havri1 válasza Gépötty (#10576) üzenetére


havri1
félisten

Ilyen kell!!!
Linket küldj már pls :DDD

havri

(#10579) Outlander válasza Gépötty (#10576) üzenetére


Outlander
őstag

Azé kicsit gáz , h ez tavaly , tavaly előtt volt őrület... hozzánk meg csak mostanában jött el..

Azért még mindig ott van az az NDK kerítés.. :DDD :P ;]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#10580) Gépötty válasza havri1 (#10578) üzenetére


Gépötty
senior tag

Liciten vettem, ettől az eladótól, de a kereső ad pár találatot.

(#10579) Outlander:
Nem az a lényeg, sőt mivel ritkán találkozni vele, annál meglepőbb, ha szembejön veled valahol :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#10581) Silent77 válasza Gépötty (#10580) üzenetére


Silent77
veterán

2000ft ennyit meg is érhet. :C
:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#10582) szjoci


szjoci
őstag

Ma megjött ez a 10 felé osztott műanyag tárolórekesz, valamint a páratartalom- és hőmérsékletmérő is.

A tárolórekesz elég kicsi, kerékpárhoz való bowden- és bowdenházvégeket, meg ilyen apró dolgokat pakoltam bele. Nem tűnik túl hosszú életű cuccnak, alig mertem kinyitni. Mondjuk ennyit megért, még akkor is ha esetleg letörne a teteje :)

A hőmérő 1-2 fokot csal, a páratartalom mérő is.

[ Szerkesztve ]

(#10583) jenei1994


jenei1994
addikt

[link]Eböl a microsd-böl érdemes vásárolni ?

(#10584) Blaise válasza jenei1994 (#10583) üzenetére


Blaise
veterán

Én nem venném meg ennyiért ;]

Elég putrinak néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#10585) spidersoft válasza spidersoft (#9679) üzenetére


spidersoft
senior tag

Megjött a próbapanel, amit 9-én rendeltem, és dec.31 előttre nem ígérték, mivel (álllítólag) hajóval gyün. Nos, szerintem ez szárnyashajó lehetett, vagy kivételesen jó szelet kaptak, esetleg maga Felhőjáró Lukács hozta az Ezeréves Sólymon, mert ma ideért... Minősége a termékfotón láthatóval megegyezik: egyik-másik furat kicsit el van csusszanva (4320 lyuk van rajtuk összesen...), de nem repedezett, szép papírbakelit darabok, és a forraszoldalon még le is vannak lakkozva...

(#10565) Gépötty: A bombilla meg filter nélküli szálas tea szürcsölgetésére van kitalálva, legfőképp matéra, de gyümölcsteához, meg rendes tea-teához is jó, ha szereted jól kiáztatni :) Hasonló elvű diótörő van itthon is (csak kicsit
retróbb), de nem túl haladós, és szerintem haragszik rám, mert engem meg szokott néha harapni :D

(#10586) havri1 válasza jenei1994 (#10583) üzenetére


havri1
félisten

Ez jó esetben max 4gb - os.
Nehogy megvedd!

havri

(#10587) jenei1994 válasza havri1 (#10586) üzenetére


jenei1994
addikt

Ez annak az oldalán van akit itt ajánlottak a jó tudom. :)

Akkor felejtős.

(#10588) Laza... válasza jenei1994 (#10583) üzenetére


Laza...
addikt

Még látszik a körömlakk lemosó rajta :DDD Rosszul tudod, akit ajánlunk mindig, az ő

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#10589) Flexy90 válasza szjoci (#10582) üzenetére


Flexy90
senior tag

Ha már felhoztad a páratartalom mérőt. Tudja valaki, hogy működik az ANALÓG relatív páratartalom mérő? A bimetál anyagok tudtommal a hőmérsékletre érzékenyek, nem értem, hogy a levegő víztartalma miként befolyásolná a megnyúlását.

Xiaomi Fan

(#10590) spidersoft válasza Flexy90 (#10589) üzenetére


spidersoft
senior tag

Valami szerves anyag van a feltekert fémlemezen (szerintem cellulóz vagy keratin/szaru), és nem egy másik fém. Van olyan típus is, ahol egy kifeszített hajszál húzdossa a mutatót.

[ Szerkesztve ]

(#10591) RBJ


RBJ
addikt

Csomagom jött. :))
11.09. rendelés, 12. én adták fel és itt van. NIncs 2 hét. :Y

[link]

[link]

A maszk remek, főleg, hogy még a fület is védi. Erős mosás és öblítőzés lesz van kis kínai szaga.
Hát az izzó megint vakvágány. Végleg feladom a g9 projektet kínából. 48db led nek, hogy semmi fénye, eszem megáll. :W

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#10592) zoli03 válasza szjoci (#10582) üzenetére


zoli03
őstag

Honnan tudod, hogy nem a digitális csal, vagy mondjuk mindkettő? :)

(#10593) Doki16 válasza RBJ (#10591) üzenetére


Doki16
addikt

Az a baj, hogy ezek a ledek nem elég jók. Próbálj meg olyat rendelni amin 5630 vagy 5730 SMD ledek vannak. Kollégám most vett ilyet 5730-ba G9-es foglalattal és jobbak mint a gyári izzószálas égők.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#10594) Flexy90 válasza spidersoft (#10590) üzenetére


Flexy90
senior tag

Tehát akkor van némi valóság alapja, nem humbuk az egész. Köszi! :R (Tudtam, hogy te fogsz mondani vmi okosat :DD)

Xiaomi Fan

(#10595) RBJ válasza Doki16 (#10593) üzenetére


RBJ
addikt

Köszi megpróbálom majd.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#10596) Blaise


Blaise
veterán

Raspberry Pi vagy Banana Pi-t rendelt már valaki ebayről?

(#10597) szjoci válasza zoli03 (#10592) üzenetére


szjoci
őstag

Van egy folyadékos hőmérő is a szobában, van egy digitális lázmérő, valamint a termosztát is kijelzi a szoba hőmérsékletét. Mindegyik 21°C környékén állt, kivéve ezt a kínai csodát :) (kb 2 órát hagytam klimatizálódni a cuccot, volt ideje beállni). Relatív páratartalmat viszont nem tudom mással csekkolni, szóval az lutri hogy melyik a korrekt ;)

[ Szerkesztve ]

(#10598) Silent77 válasza Silent77 (#10569) üzenetére


Silent77
veterán

490-et nagyon megért.
Note 3-at tokkal úgy tartja, hogy csak nah. :DDD
Nagyon rövid a kar, játszani kellett vele, hogy megtaláljam hol jó.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#10599) Gépötty válasza spidersoft (#10585) üzenetére


Gépötty
senior tag

Akkor jó, hogy inkább üvegszálas próbapanelt rendeltem, ha egyszer valamit összerakok, az már úgyis úgy marad.
A teázós cuccot valószínűleg továbbra sem fogom felismerni (és használni), diótörőnk meg nekünk is pont ilyen retró van, csak a gugli nem dobott fel ilyen képet.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#10600) VMatteo


VMatteo
őstag

Régebben szóba került egy mobil tartó, ami úgy nézett ki mint egy pók, és a lábait kellett hajlítgatni. Valaki vett ilyet? be vállt? Kinél a legolcsóbb? :C

Tisztelet a Gépésznek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.