Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) honvéd44 válasza Kiscupák (#645) üzenetére


honvéd44
újonc

Valahogy így. Minden megosztott tapasztalattal mi is bölcsebbek leszünk.

(#652) fusion33 válasza DQ (#646) üzenetére


fusion33
újonc

Az angolban is a sima mód 14.4V az AGM 14.7V, biztos átfutottál rajta. Nem ajánlom fölöslegesen az AGM mód használatát.

[ Szerkesztve ]

(#653) DQ válasza fusion33 (#649) üzenetére


DQ
tag

Hoppá! Tényleg! Köszönöm, nem vettem észre ezt a nagy különbséget. :-)
A 6,3Ah akkura rátettem ezt a közlekedési lámpa ledet, s a sárga villogott. Ez volt 16.30 körül. 19 órakor kész volt, világít a 7. (a műszerbe meg elemet kell vennem, mérni nem tudok :-()
Köszönet a másik válaszért is. Engem sem érint már a 6V, csak az is elfért volna a technikában...
És a recond kérdés? 1, illetve 3 éves "kis akkut" rátenni, vagy sem?

(#654) honvéd44 válasza DQ (#647) üzenetére


honvéd44
újonc

Annyi pénzért nem adtak vele szivargyújtóhoz csatlakozót? Sóherek a köbön.

(#655) fusion33 válasza DQ (#653) üzenetére


fusion33
újonc

A 3 évesnek biztos használ, évente 1 alkalommal írja a használati vagy ha lemerül az akkumulátor az 1 évesnek fölösleges. Cellakupakokat ha nyithatós feltétlenül ki kell lazítani a fokozott gázképződés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#656) fusion33 válasza honvéd44 (#654) üzenetére


fusion33
újonc

A kapitalizmus a profitra épül a tartozékok értékesítése külön haszon, szándékosan nem adnak hozzá.

(#657) honvéd44 válasza fusion33 (#656) üzenetére


honvéd44
újonc

Látod, az Extol adott csavarszemes, szivargyújtós, és csipeszes csatlakozót. Amúgy hidd el, jól összerakott cucc.

(#658) fusion33 válasza honvéd44 (#657) üzenetére


fusion33
újonc

Elhiszem, már írtam, hogy szimpatizálok a Carstel/Extol néven magyarországon forgalmazott töltőkkel, írtam, hogy meg is rendeltem 2 helyen de mivel nem kapható azért vettem a CTEK-et de nem bántam meg, sőt örülök, hogy így alakult. A CTEK nél csak a szivargyújtós csatlakozó nincsen de adtak + egy ledes indikátoros biztosítékkal ellátott csavarszemes csatlakozót pluszba.

[ Szerkesztve ]

(#659) DQ válasza fusion33 (#655) üzenetére


DQ
tag

Igen, én is olvastam. Csak nem tér ki külön a motorbiciklire.
Igaz, kisebb árammal futtatja, de annál is 15,8V-tal. Mivel méretét tekintve kicsi az akku (11*7*10 cm), és nincs eltávolítható kupak (a tetején van egy lapka, ami ránézésre, piszkálásra leragasztottnak tűnik, és ezért eltörni nem akarom), tartok ettől a gázfejlődéstől, s nem vagyok meggyőződve arról, hogy jót teszek-e vele. Autónál más, ott fogom használni.
Igazán annak a véleménye érdekelne, aki ilyen kisméretű aksin futtatta már ezt az üzemmódot (és nem robbant föl az aksi bánatában :-)).

Időközben rátettem a másik motor aksiját is a töltőre. Bár a ledes fixen a zöld villogott (az ugye elvileg >90%), szépen tölti ezt is immár lassan egy órája.

(#660) fusion33 válasza DQ (#659) üzenetére


fusion33
újonc

Ha nem gyenge az akksi nem muszáj futtatni a RECOND módot. Sokáig használd hibanélkül az új töltőt. :) :)

(#661) zsozso710711 válasza DQ (#659) üzenetére


zsozso710711
újonc

Szia Ha leragasztott AMG- Töltheted, Motor+ AMG. módba. Mint fusion33--társunk által fényképezett használati mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#662) Kiscupák válasza DQ (#647) üzenetére


Kiscupák
újonc

De így van, rájöttél a megoldásra. Nem muszáj megvenni 2,8 ezerért.

(#663) Kiscupák válasza fusion33 (#660) üzenetére


Kiscupák
újonc

Tudod mi érdekel még fusion33? Hogy a CTEK RECOND módja és a Carstel 4A vagy 8A manuális villáskulcs recond módja között mi a különbség vagy hasonlóság, melyik hogy dolgozik és mi a végeredmény. Ezt lenne még jó kideríteni tesztekkel.

(#664) nootropil válasza zsozso710711 (#616) üzenetére


nootropil
csendes tag

Én innen rendeltem korábban.. december körül.. Nincs nekik ! :) sztem azóta sem lett

Ctek mxs 5.0 , Akkukraft, bimmer e92 325i,

(#665) Brogyi


Brogyi
senior tag

Újra a CTEK nyert. A harmadik helyezett elég jó. Az Extol/carstel lemaradt.
[link]

(#666) Cövi válasza Brogyi (#665) üzenetére


Cövi
csendes tag

Kár hogy az Akkuraft nincs benne. De amúgy jó teszt. Érdekes hogy regenerálásra csak a CTEK kapott maximális pontot, a többi mind nullát. Pedig a marketing szerint a Carstel is tud regenerálni.

(#667) nootropil válasza Brogyi (#665) üzenetére


nootropil
csendes tag

genius g3500 ? jól néz ki nálunk nem nagyon kapható úgy tűnik

Ctek mxs 5.0 , Akkukraft, bimmer e92 325i,

(#668) Brogyi válasza Cövi (#666) üzenetére


Brogyi
senior tag

Szerintem mindegyik tud regenerálni, csak a CTEK kézzel kapcsolható. Lehet, hogy a recon-ra gondoltak.
Sajnos a németem zéró.

(#669) p300 válasza fusion33 (#636) üzenetére


p300
tag

Hali! ("recond módban halkan sípolni,") Hát nekem nem sípolt,csendben tette a dolgát mint bármelyik módban.Valami lehet a Tieddel ha sípol..mitől sípolna??

(#670) p300


p300
tag

Nem hagyott nyugodni a sípolásod, beszéltem a FÉTIS emberével azt mondta nem szabad neki sípolni de ha sípol vidd a szervizbe.De Te is beszélhetsz vele higgy a saját fülednek..

(#671) Kiscupák válasza p300 (#670) üzenetére


Kiscupák
újonc

Ezt már én is akartam mondani anno neked fusion33, hogy nem szabad sipolni neki. Cseréltesd, ne javittasd. A sipolás abszolút nem normális, valamelyik alkatrész ott "feszül", azért van hangja.

(#672) fusion33 válasza p300 (#670) üzenetére


fusion33
újonc

Mivel a halk sípoláson kívül végezte a dolgát és azóta is végzi nem szeretném, hogy a gyárilag leheggesztett új töltőt felnyissák (szétbarmolják) mert már utána nem lesz olyan mint volt. Csak recond módban csinálta máskor nem azóta sincs hangja. Lehet az akkumulátor volt már olyan állapotban, hogy nagyonn megdolgoztatta a töltőt első alkalommal. Az, hogy munka közben sípolt recond módban az nem biztos, hogy súlyos hiba amiért javításra szorulna, nekem van szulfátmentesítőm az is sípol amikor dolgozik csak nem hallatszik a motor hangjától csak miután leállítom és még csinálja pár másodpercig.

[ Szerkesztve ]

(#673) fusion33 válasza fusion33 (#672) üzenetére


fusion33
újonc

Mivel más akkumulátoron nem próbáltam a recond módot nem lehetek biztos, hogy nem az akkumulátorral volt a gond nem a töltővel. Ha más akkumulátornál is halkan sípolna recond módban csak akkor lehetnék benne biztos, hogy ez a halk sípolás a töltő jellegzetessége nem az akksi hibája. Van akinek meg sem éri a 7 évet az akksija, és ennyi idős akkumulátor 3 lemerülése volt eddig már lehet szulfátos, savrétegződött, stb.

[ Szerkesztve ]

(#674) p300 válasza fusion33 (#672) üzenetére


p300
tag

:N

(#675) honvéd44 válasza fusion33 (#658) üzenetére


honvéd44
újonc

Szuper! Szerintem fontos és okos dolog a csavarszemes töltőszálba épített biztosíték, hiányolom az extolból. Van ötleted?

[ Szerkesztve ]

(#676) fusion33 válasza p300 (#674) üzenetére


fusion33
újonc

Amit leírtam azt már más dolgokkal is hatékonyan alkalmaztam, egyszeű hibakeresés, hibakizárás, hogy valamit más környezetben is kipróbálunk. Ha valami működik nem szabad hirtelen döntést hozni és idegen emberek kezébe adni mert nem biztos, hogy az jön vissza és úgy ahogy odaadtuk. Ez saját tapasztalat pl: volt már olyan amikor a törött autóból a mercedes szervizben eltűnt a porlasztó ami használtan is 40-60.000Ft. majd ha biztos leszek benne még akkor is meg kell gondolni mit teszek vagy nem teszek és megéri-e? Nem kell kapkodni mivel 5 év garanciás. Jártam már úgy, hogy visszaküldtem a szervizbe a micrót és visszaküldték, hogy semmi baja, mikor máshol kipróbáltam ott működött, így kiderült nem a micrónak van a baja hanem az elektomos vezetéknek a falban.

[ Szerkesztve ]

(#677) fusion33 válasza honvéd44 (#675) üzenetére


fusion33
újonc

Valami komoly elektromossággal foglalkozó bolt, de nem halálos ha nincsen mivel a másik csavarszemes csatlakozón nincsen, szerintem régi típusú töltőknél fontos nem ilyen moderneknél.

(#678) honvéd44 válasza Kiscupák (#663) üzenetére


honvéd44
újonc

Az Extol "villáskulcs szektor" nem választható, automatikus. A töltő az akkumulátor tesztelése során, ha szükséges, un. regeneráló funkcióként alkalmazza, hasonlóan a CTEK-hez ahol viszont választható. Nincs lehetőség manuális beavatkozásra, ellentétben a "hópihe szektorral".

(#679) fusion33 válasza honvéd44 (#675) üzenetére


fusion33
újonc

Azoknak jó ez a + csavarszemes csatlakozó akinek 2 db jármű(motor vagy autó) van és mindegyikbe beszereli a csavarszemes gyorscsatlakozót és így egyszerűbb a csatlakoztatás. Mivel gumisakpa van a végén motorokhoz ideális mivel nem megy be a nedvesség a csatlakozóba.

[ Szerkesztve ]

(#680) fusion33 válasza honvéd44 (#675) üzenetére


fusion33
újonc

Régi típusú töltőhöz okos dolog, én a CTEK hez nem használom mert nélkülözhetőnek tartom, meg a csavarszemnek nagyobb az átmérője a biztosítékos változatnál, persze jó, hogy van ha később be kell szerelni egy másik akkumulátorhoz. 15A a biztosíték ahogy a képen is látszik.

[ Szerkesztve ]

(#681) fusion33 válasza honvéd44 (#678) üzenetére


fusion33
újonc

Neked a régi fajta van aminél fent van a villáskulcs vagy már az új aminél lent van a villáskulcs?

(#682) honvéd44 válasza fusion33 (#681) üzenetére


honvéd44
újonc

Felső sorban van a villáskulcs a 4A, a 8A lent. Termékszám /utolsó három szám/ szerint van különbség, 300-301, az utóbbi a 8A. Nem régebbi egyik vagy másik, csupán teljesítményben térnek el. A biztosíték esetében igazad lehet, mivel zárlat elleni védelemmel is el van látva az Extol. Ha nincs szükség rá, a csavarszemes toldatot el tudom rejteni az akkut takaró gumilemez alá.

(#683) fusion33 válasza honvéd44 (#682) üzenetére


fusion33
újonc

Úgy tudom ez az új típus a 4A változatból amin már alul választható a villáskulcs, Model: 01.80.048:

[ Szerkesztve ]

(#684) p300 válasza fusion33 (#672) üzenetére


p300
tag

Miféle szulfátmentesítőd van?Tennél ide egy fotót, vagy a típust leírnád köszi.

[ Szerkesztve ]

(#685) fusion33 válasza p300 (#684) üzenetére


fusion33
újonc

NOVITEC MEGAPULSE

(#686) honvéd44 válasza fusion33 (#683) üzenetére


honvéd44
újonc

Ez nem Extol, hiányzik a felírat. Küllemre ugyan az, már ami a tokot illeti, de 6 voltot nem tud csak 12-őt. A 6 volt helyén van a kulcs, a kulcs helyén pedig a hibajel. Másként tök ugyan az, de a gyártót nem látni. Szerintem, ezt nevezik nonam-nek. Nem venném meg, pedig sok vackot kipróbáltam már életem során. Ez az az eszköz amihez bizalom kell, hogy működés közben magára hagyom a garázsban, vagy bárhol, és az autó se két fillér.

(#687) fusion33 válasza honvéd44 (#686) üzenetére


fusion33
újonc

Ez Carstel 4A, a Carstelnél nem teszik rá a carstel feliratot hanem csak a forgalmazó weblapján van, az én Carstel 2A töltőmre sincsen ráírva, hogy Carstel, persze, hogy nem tud 6V-ot mert ez az újabb mint a CTEK-nél az újak már 12V-al töltenek nincs bennük 6V viszont külön választható a villáskulcs hasonlóan a ctek recond módjához. Mindegy, hogy Carstel/Extol/Biltema/KS TOOLS akkor is egy termék.

[ Szerkesztve ]

(#688) fusion33 válasza honvéd44 (#686) üzenetére


fusion33
újonc

Carstel 4A újabb típusú töltő képe innét van, mivel kép van róla így ilyen típusú újabb töltő is van, gondolom áprilistól már ezek lesznek kaphatók: http://akkubolt.addel.hu/35864-akkumulator-toltok

[ Szerkesztve ]

(#689) Kiscupák válasza honvéd44 (#686) üzenetére


Kiscupák
újonc

Honvéd44:

01.80.049 típusszámmal érkezik a Carstel, 8897300 típusszámmal érkezik az Extol 6V/12 V 4A töltő, felül van a villáskulcs ikon, alul jobb szélén a 6 V ikon. Tud 6 V-ot is tölteni és 12 V-ot is tölteni. A villáskulcs üzemmód nem választható, csak automata üzemmódban csinálja a töltő, ha szükséges.

01.80.048 típusszámmal érkezik a Cartstel 12 V 4A töltő, alul jobb szélen van a villáskulcs ikon és felül az akku hiba jelzés van. Csak 12 V-ot tud tölteni, a villáskulcs üzemmód már manuálisan is válaszható, nem csak automatikusan csinálja a töltő. Extol márkanév alatt ez a típusú töltő nem érkezik.

Tehát a 2 típus jelenleg is forgalomban van (már ha kapható lenne), nem új verzió és régi verzióról beszélünk. Egyszerűen annyi, hogy az egyik 4A-es töltő tudja a 6V/12 V-ot, a másik nem tudja a 6 V-ot, csak a 12 V-ot. Emellett az első verzió nem tudja a manuális recond módot, a második pedig tudja.

[ Szerkesztve ]

(#690) p300 válasza fusion33 (#688) üzenetére


p300
tag

Erről vélemény..?

(#691) Kiscupák válasza Brogyi (#665) üzenetére


Kiscupák
újonc

Te Fusion33, az Autobild.de akkutesztet olvasva lehet, hogy mégsem lesz nálad az eladott Carstel 2A helyett egy Carstel 4A? :)

(#692) Kiscupák válasza p300 (#690) üzenetére


Kiscupák
újonc

Nekem pont ilyen van.

(#693) Kiscupák válasza p300 (#690) üzenetére


Kiscupák
újonc

Neked hány fajta töltőd van összesen jelenleg?

[ Szerkesztve ]

(#694) honvéd44 válasza fusion33 (#687) üzenetére


honvéd44
újonc

Nem értem miért újabb, az Extol kilenc, a belinkelt három ciklusban tölt. Különben mindegy, amíg az Extol jó, és most jó, addig valószínű, sőt egész biztos nem veszek másikat. Megtartom a régi analóg Deca Mach 119 cuccot is, jó ha van egy tartalék.

[ Szerkesztve ]

(#695) Kiscupák válasza p300 (#690) üzenetére


Kiscupák
újonc

Egyébként ezt hol találtad?

(#696) p300 válasza Kiscupák (#695) üzenetére


p300
tag

Egy töltőm van ja hogy hol találtam már nem tudom,de hisz Neked ilyen van..?Te hol találtad és mennyi ft?
Ja amúgy van több is nokia, samsung valamikor alcatel..

[ Szerkesztve ]

(#697) Kiscupák válasza p300 (#696) üzenetére


Kiscupák
újonc

Én külföldről kaptam egy rokontól, úgyhogy árat nem tudok. Nekem tetszik, végzi a dolgát. Nem felejti el a programot áramszünet esetén, ez előnyös.

(#698) p300 válasza Kiscupák (#697) üzenetére


p300
tag

Az jó ha nem felejt a kis okos..

(#699) Kiscupák válasza p300 (#696) üzenetére


Kiscupák
újonc

Ja, mert írtad a Lidl-öst és a most érkezett CTEK-et is.... Azt hittem, gyűjtő vagy :)

(#700) Kiscupák válasza p300 (#698) üzenetére


Kiscupák
újonc

Emellett kék, zöld, sárga, piros ledek tömkelege van rajta, nagyon szépen mutat, minden ég rajta, mint a disco-ban :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.