Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Kiscupák válasza Kiscupák (#700) üzenetére


Kiscupák
újonc

Ráadásul power ledek vagy valami erős fényű ledek, mert nem kell világítás éjjel, ha megy a töltő :)

(#702) p300 válasza Kiscupák (#700) üzenetére


p300
tag

Most még csak figyelek, aztán majd gyűjtök.

(#703) fusion33 válasza honvéd44 (#694) üzenetére


fusion33
újonc

Csak a Carstel 2A tölt 3 lépésben a Carstel 4A ugyanúgy 9 lépést csinál csak a szokásos fordítás hanyagság miatt írják még a 8A-eshez is ugyanazt a sablon szöveget a linken. Azért újabb mert már választható a villáskulcs, az hogy nem tudja a régi 6V-ot az a többségnek nem szempont mivel már a modernebb motor akkumulátorok 12V-osok. Megértem, hogy aki megvette azt a rébebbi típust amin még felül van a villáskulcs és nem alul ahol választaható és rövid időn belül kihoznak egy modernebbet amin már alul van és választható az egy kicsit bosszantja az embert de ami tény az tény. Én is a modernebb Carstel 4A a Model. 01.80.048 típus rendeltem meg de mivel nem kapható vagyis csak később azért választottam végül a CTEK-et.

(#704) honvéd44 válasza fusion33 (#703) üzenetére


honvéd44
újonc

Sok igazság van abban amit írtál, A CTEK pedig nagyon szuper.

(#705) Kiscupák


Kiscupák
újonc

Most beszéltem a Carstel töltőket importáló és forgalmazó céggel, a Forex-szel és a pasi a telefonban beszélt le arról, hogy Carstel 4A vagy Carstel 8A töltőt vegyek, ha szulfátlanítani vagy recond-ozni akarok. Az általuk importált termékre azt mondta, hogy olcsó, játszásra van és eldobós töltő, ha valami baja van, nem javítható. A CTEK MXS 5.0 továbbfejlesztettre is azt mondta, hogy az sem szulfátlanításra való, hanem csak ráírják, hiába van rajta recond mód. Az "igazi" szulfátlanító termékek 60.000 Ft-nál kezdődnek, ők is árulnak saját szulfátlanító töltőt, 8A és profi, műhelybe való termék. 1 db 60 Ah-s akksit kb. 3 napig csinál, javít. Érdekes információk....

[ Szerkesztve ]

(#706) fusion33 válasza Kiscupák (#705) üzenetére


fusion33
újonc

Ezt eddig is tudtuk, hogy a töltő töltésre való nem profi szulfátlanító arra 60.000Ft os célgép való. Nem is szulfátlanítás miatt vettem, vettük a töltőket hanem töltés miatt és már nem a régi típusú töltővel szeretnénk tölteni hanem egy micropocessor vezérelttel. Ma már az nem újdonság ha valami elromlik nem lehet vagy gazdaságos javítani és "el kell dobni" (pl: Epson nyomtatók stb...) nagyobb értékű dolgokat is gyártanak így, de mivel nincsen benne forgó mozgó, kopó alkatrész és nem mindennap használjuk elég sokáig fognak működni várhatóan. Senki nem mondta, hogy a CTEK recond módja szulfátlanításra való, a recond mód a savrétegződést szünteti meg azzal, hogy megpezsegteti az akkkumulátorban lévő elektrolitot.

[ Szerkesztve ]

(#707) fusion33


fusion33
újonc

Savrétegződés: A súlyosabb sav lesüllyedésével a cella alsó tartományában savrétegződés alakul ki. A rétegződés megszüntetése érdekében az elektrolit felkeverése szokás szerint felfelé haladó gázbuborékokkal történik. Ezt a gázt hagyományos rendszerek esetében az akkumulátor egy meghatározott túltöltésével termelik. A célzott túltöltés azonban fokozott energia- és vízigénnyel, töltésidő meghosszabbodással és hőmérsékletnövekedéssel jár, és jelentős mennyiségű hidrogén kerül a levegőbe.

(#708) Kiscupák válasza fusion33 (#707) üzenetére


Kiscupák
újonc

Én olyan töltőt vennék leginkább, ami szulfátlanít, savrétegződést megszüntet, microprocesszor vezérelt, 9 fokozatban tölt és csepptöltésben le-fel kapcsolgat bizonyos feszültségnél, azaz nem fix mA-rel csepptölt. Lehet, hogy túlzott elvárásaim vannak?

[ Szerkesztve ]

(#709) p300


p300
tag

Na „Kiscupák” erre varrjál gombot.. fusion33 nak én igazat adok egy piros pont! :C

(#710) p300 válasza Kiscupák (#708) üzenetére


p300
tag

10. fokozatban meg, megfeji a tehenet.

(#711) Kiscupák válasza p300 (#709) üzenetére


Kiscupák
újonc

Jó, akkor rendelek egy profi szulfátlanítót ezek után, nem kínlódok tovább. Igaz, 59.990 Ft, de legalább profin csinálja. 3 nap után kész az akkuval, és akkor visszateszem az akksit a kocsiba és le van a gond 1 évig.

[ Szerkesztve ]

(#712) honvéd44 válasza Kiscupák (#708) üzenetére


honvéd44
újonc

Az Extol a szulfátlanítás kivételével tudja, a csepptöltés változó feszültség alatt, etc. Jó, persze ez csak egy Extol, nem Bosch és az eldobható kategória /szegény CTEK is kapott a pofájára/ :C de reméljük igaza lesz fusion33-nak, sok óra üzemidőt szolgálnak megelégedésünkre, mindennek dacára.

(#713) p300 válasza Kiscupák (#711) üzenetére


p300
tag

Na végre egy "okos" gondolat.. :C

(#714) honvéd44 válasza Kiscupák (#711) üzenetére


honvéd44
újonc

Miért vennél profi gépet? Az 60 ezer forint, kb. 3 akkumulátor ára, szorozva, jó esetben öttel, 15 év.
Kiscupák! Ereszkedj vissza a földre.

(#715) Kiscupák válasza fusion33 (#707) üzenetére


Kiscupák
újonc

Az a kék kis szulfátlanítódat (Novitec Megapulse) meg kidobhatod a kukába nyugodtan, nekem is volt korábban ua. a Panelektron-tól, ugyanazt csinálja, csak 1/3 árba került, kukába való volt az is. Semmit nem használt, az akksik mentek a levesbe ugyanúgy, amin rajta volt, mint előtte, amikor nem volt rajta.

(#716) Kiscupák válasza honvéd44 (#714) üzenetére


Kiscupák
újonc

Honvéd44, igazad van, leereszkedtem újra a földre és kifújtam magamból a gőzt! :) Marad a további lehetőségek kutatása...:)

(#717) p300 válasza Kiscupák (#715) üzenetére


p300
tag

Ezt építsd meg:Savas akkumulátor regenerálása.
http://stubiflex.mindenkilapja.hu/html/18150308/render/akku-regeneralas

(#718) Kiscupák válasza honvéd44 (#714) üzenetére


Kiscupák
újonc

Vagy mégis megrendelem és 3000 Ft/akksi árért fogok bérszulfátlanítani mindenkinek, aki igényli. Így megtérül a gép ára... :) Nem jó gondolat?

Vagy inkább 50 Ft/Ah árért. Ez igazságosabb. 44 Ah akksi 44x50= 2200 Ft-ért, 85 Ah-s akksi 85x50= 4250 Ft. Így fair-ebb, mint a fix ár!

[ Szerkesztve ]

(#719) zsozso710711


zsozso710711
újonc

Sziasztok. Kiscupák!!!! Mért nem nyitsz egy akku mühelyt??????????? :DDD :O 60-ÉRT hobbi tölt,, :C gratula igazi hü ----ség. Kicsit nagy :W No mindegy, ez nem a kiír nagyobbat.

(#720) Kiscupák válasza zsozso710711 (#719) üzenetére


Kiscupák
újonc

Szia! Ébren vagy? Ez nem egy hobbi töltő? Ez egy profi, akkus szervízbe vagy műhelybe való deszulfátlanító. Nagy különbség!!! Az akku műhelyen még elgondolkozok, de egyenlőre ma még nem mondok fel... :)

[ Szerkesztve ]

(#721) Kiscupák válasza zsozso710711 (#719) üzenetére


Kiscupák
újonc

Nem is olyan nagy! [link]

(#722) Kiscupák válasza fusion33 (#706) üzenetére


Kiscupák
újonc

Még arra lennék kiváncsi, hogy az amerikai Optimate 6 deszulfátlanító módban csinál hatékonyabb szulfátoldást vagy a CTEK MXS 5.0 továbbfejlesztett RECOND módban?

(#723) honvéd44 válasza Kiscupák (#718) üzenetére


honvéd44
újonc

Relaxálj! Valami jó anyagot szívhatsz ha már szulfátlanító műhelyben gondolkodsz...

(#724) zsozso710711 válasza Kiscupák (#721) üzenetére


zsozso710711
újonc

Ha-----. Afater 30 éves orosz töltője tudja eze a fesz korlátot. Na azért kapót egy rendeset . IGAZ 76 ÉVES igy se az aksit se a töltőt nem teszi véletlen se tőnkre.

(#725) zsozso710711 válasza Kiscupák (#722) üzenetére


zsozso710711
újonc

Több mint való színű ez is tudja. ----http://www.jofogas.hu/fejer/12_v_os_akku_tolto_20432633.htm--- És az ára vicc.......

(#726) fusion33 válasza Kiscupák (#715) üzenetére


fusion33
újonc

Ha neked a panelelektronos volt akkor nincsen tapasztalatod a Novitech Megapulse-ról, amit már az is elárul, hogy kis kéknek nevezed mikor nem kicsi hanem a panelelktromoshoz képest nagy:

[ Szerkesztve ]

(#727) Kiscupák válasza fusion33 (#726) üzenetére


Kiscupák
újonc

Nekem a Conrad-ban mondták, hogy ugyanazt csinálja, mint a Panelektron-os, mert mindkettőt árulta/árulja a Conrad. Onnan az info. A Panelektron-nál meg azt mondták, hogy a Conrad-nak ők szállítják a kis feketét.

[ Szerkesztve ]

(#728) fusion33 válasza Kiscupák (#727) üzenetére


fusion33
újonc

Tesco töltő is ugyanazt csinálja mint a CTEK mégsincsenek egy szinten

(#729) zsozso710711 válasza Kiscupák (#727) üzenetére


zsozso710711
újonc

EZ a neked való. Mindent tud DE nem automata. http://jarmu-akkumulator-tolto.arukereso.hu/einhell/bt-bc-15-p140480088/ Minden kézi csak időd legyen . Meg tudásod. :Y :Y :W

(#730) Kiscupák válasza fusion33 (#726) üzenetére


Kiscupák
újonc

Nekem egy 9 cm x 9 cm-es doboz kicsi, bocsi. Lehet, hogy nagy a kezem.

(#731) fusion33 válasza Kiscupák (#730) üzenetére


fusion33
újonc

Össze-vissza írogatsz amit innen-onnan hallomásból összeszedsz, osztod a kéretlen tanácsot.

(#732) Kiscupák válasza fusion33 (#728) üzenetére


Kiscupák
újonc

Az elv teljesen ugyanaz. Te megetted a német marketinget és a szép külsőt és a csilli-villi dajcse kvalitét-feelinget. Szerinted a Panelektron-os nem a németet vette alapul, mikor megcsinálták a sajátjukat? Elárulom: de. A kék doboz egy része full meg full üres, szedd szét, mert mégsem lehet eladni egy 4 cm x 4 cm-es valamit 25.000 Ft-ért, nem adna rá ki senki annyit egy ilyen kicsi dologért.

(#733) fusion33 válasza Kiscupák (#732) üzenetére


fusion33
újonc

Kösz az újabb jó tanácsot, nem kell szétszedni mert 8-10 szer nehezebb mint a panelelktron.

[ Szerkesztve ]

(#734) Kiscupák válasza fusion33 (#731) üzenetére


Kiscupák
újonc

Erre no comment a válaszom, mert kulturáltan nem tudnám megfogalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#735) fusion33 válasza Kiscupák (#734) üzenetére


fusion33
újonc

Ez az igazság, ha egyszer van súlya van benne anyag, ezt írtam már egy korábbi hozzászólásban is.

[ Szerkesztve ]

(#736) Kiscupák válasza fusion33 (#733) üzenetére


Kiscupák
újonc

Gyártok neked még 5x nehezebbet, mint a kék, tele rakom nehezékkel. Meg fog győzni, ha súlyosabb? Jobb lesz emiatt? Jobban hiszel benne? Te vagy a tipikus "vásárló", akit meg lehet győzni ilyenekkel: súly, méret, német termék, színes boritás, szép videó. Mindegy. Meg is élnek a németek szépen belőle, látod, milyen jó árat kérnek érte.

(#737) fusion33 válasza Kiscupák (#736) üzenetére


fusion33
újonc

Olyanról adsz tanácsot "dobjam ki a kukába" ami neked nem volt, ez azt jelenti, hogy nem tudod miről beszélsz.

[ Szerkesztve ]

(#738) Kiscupák válasza fusion33 (#731) üzenetére


Kiscupák
újonc

Nem írok össze-vissza, nem osztok kéretlen tanácsokat, nem szedek össze innen-onnan hallomásból dolgokat, csupán kipróbálás és tesztelés után leírom a tapasztalataimat. Mind a Panelektronos-ról, mint a Megapulse-ról.

Éppúgy, mint ahogy te azt mondod, hogy a sípolás normális dolog a CTEK töltőnél. Vettem ma a fáradságot, és felhívtam 7 db CTEK töltő árusító szakboltot és ebből 6 azt mondta (1 nem értett hozzá, csak mindent áruló webshop), hogy nem sípolhat RECOND módban, az hibás, hozzam vissza, mert nem sípolhat. DE ennek ellenére te csak tartsd meg és használd így. Te pénzed, Te dolgot, Te életed, Te döntésed. Még akkor is, ha a fórumtársnak, akinek tegnap jött meg, nem sípol.

(#739) Kiscupák válasza fusion33 (#737) üzenetére


Kiscupák
újonc

A "dobd a kukába" szöveget átvitt értelemben értettem. Nem valójában. Brogyi is ezt a szófordulatot használta anno egy ilyesmi termékre, onnan maradt meg bennem, mert tetszett az a mondata, vicces volt. De ő szerintem konkrétan értette, nem átvitt értelemben :)

(#740) fusion33 válasza Kiscupák (#738) üzenetére


fusion33
újonc

Nem osztasz kéretlen tanácsot? Te írtad, hogy dobjam ki a kubába, már elfelejtetted? Nem kértem tőled a Megapulse-ról tanácsot.

(#741) Kiscupák


Kiscupák
újonc

Nem tanácsot adtam, véleményt mondtam. Így is értheted: én "kidobnám a kukába = nem ér semmit, nem használnám.

Téma részemről itt lezárva, mert elvégre ez nem egy szulfátlanító topic, hanem egy akkutöltő topic. Még ha szorosan kapcsolódik is az akkutöltőhöz a szulfátlanító.

[ Szerkesztve ]

(#742) fusion33 válasza fusion33 (#740) üzenetére


fusion33
újonc

Véleménye mindenkinek lehet tapasztalata csak annak akinek volt vagy van az amiről beszél.

(#743) fusion33 válasza Kiscupák (#741) üzenetére


fusion33
újonc

Mivel megkérdezték a szulfátlanító nevét, ne haragudjál már, hogy válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

(#744) Kiscupák válasza fusion33 (#742) üzenetére


Kiscupák
újonc

Szerencsére nekem nem volt, csak Panelektron-os, de unokatestvéremnek egy kék csoda volt, már nincs meg. Nem vált be neki se.

De tudod mit? 2 év múlva térjünk vissza a témára. Akkor majd ne feledd el bevallani, hogy nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#745) Kiscupák válasza fusion33 (#743) üzenetére


Kiscupák
újonc

Ne kérj elnézést. Tiéd is ez a lap. (hogy megint egy idézettel éljek.) :)

(#746) fusion33 válasza Kiscupák (#744) üzenetére


fusion33
újonc

Véleménye mindenkinek lehet tapasztalata csak annak akinek volt vagy van az amiről beszél.
Szóval már megint innen-onnan hallomásból de neked nem volt.

(#747) zsozso710711 válasza Kiscupák (#738) üzenetére


zsozso710711
újonc

KISÉ mérges vagyok. Felhívtam a fatert . a ctek---sípol -e. Azt mondja picit . A szomszédnak, motor aksit töltött,ott teljesen halk. :N

(#748) Kiscupák válasza fusion33 (#746) üzenetére


Kiscupák
újonc

Az unokatesómtól kapott információt semmiképpen nem nevezném innen-onnan, hallomásból szerzett információnak. Tudom, hogy Te csak magadnak hiszel, de én másnak is. Főleg, ha családtag és főleg, ha ért is az autókhoz és az elektronikához.

[ Szerkesztve ]

(#749) fusion33 válasza zsozso710711 (#747) üzenetére


fusion33
újonc

Úgy látszik nem csak az enyém sípol halkan amikor dolgozik.

(#750) fusion33 válasza Kiscupák (#748) üzenetére


fusion33
újonc

Verbális információ nem ugyanaz mint az írott, és semmiképp sem saját tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.