Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Lacika2013 válasza Laox (#899) üzenetére


Lacika2013
tag

redmi note 2 vel tökéletesen működik,és jiayu-val is.

(#902) Laox válasza Lacika2013 (#901) üzenetére


Laox
aktív tag

Egyre inkább kezd elmenni a kedvem ettől a telefontól.

(#903) denko válasza Laox (#902) üzenetére


denko
senior tag

szerintem ha kijön 1 új normális eus rom rá, akkor minden egyébb ilyen probléma megoldodik

(#904) Milestone2 válasza denko (#903) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Csak ha jól tudom pont a MultiROM-tól ment tönkre már néhány Note3 (csak SPToolssal lehetett nagy nehezen visszahozni a telókat az életbe)...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#905) Norby86


Norby86
őstag

Mivel most decemberben úgy néz ki még nincs meg a pénzem a Redmi Note 3 készülékre és olvasom hogy sok embernek vannak apróbb hibái a telefonnal, elgondolkodtam hogy szerintetek érdemes inkább még várnom január végéig hogy alakulnak a fejlemények, hátha jön egy stabil magyar rom a Note3-ra és azt megvenni, vagy érdemesebb egy Note 2 Prime-t venni? Mert az ujjlenyomat olvasó, és a dupla ledes vaku illetve az aluminium ház engem eléggé csábít, de fontosabba a szoftveres stabilitás és a magyar nyelv. Úgy tudom a Note 2-ben csak szimpla ledes vaku van. Ezt jól tudom? A Note3-ban már önmaga szabályozza a led fényerejét ha este fotózom? Illetve még egy kérdésem, hogy az ujjlenyomat olvasós képernyő feloldás mennyire biztonságos, szemben egy pl. pinkódos feloldáshoz képest? (Annyira nem ismerem ezt a technológiát még, sosem volt a kezemben ilyen telefon, de arra gondolok hogy pl ha idegen kezekbe kerülne a telefon, tudja e az illető hard resetelni a telefont, vagy ameddig nem oldom fel az ujjammal addig használhatatlan a telefon?)

-Norbi-

(#906) Lacika2013


Lacika2013
tag

segithetne valaki. Feltettem a stabil kinai romot,Ami a leirasba szerepelt.feltelepitettem a Google installert,play aruhazat.Minden mukodik,de a gmailbol nem szinkronizalja le a telefonszamaimat.a contact+ se szinkronizalja le sajnos.masodjara huzom ra a romot,de semmi:(

(#907) Laox válasza Norby86 (#905) üzenetére


Laox
aktív tag

Sokkal biztonságosabb, mivel az ujjlenyomatod egyedi, nincs belőle még egy, a kódot meg nagy szerencsével, de fel lehet törni. Mellesleg az ujjlenyomatos feloldás sokkal gyorsabb is.

Szerintem megéri várnod, mert ennek a telefonnak az egyetlen problémája az még nem EU-optimalizált rom, amin amúgy szerintem elég keményen dolgoznak és hamarosan ki kell, hogy adják, ha máshogy nem, majd lelkes egyének készítenek valamit. Remélem amúgy, hogy Cyanogen mod is nemsokára lesz rá.

Mivel szinte ugyanannyiba kerül, mint a Note 2, ezért szerintem nem érdemes azt megvenni helyette. Viszont az biztos, hogy ehhez a telefonhoz még kell jópár hét türelem, mire normális rom lesz rá.

(#908) merqree válasza Laox (#907) üzenetére


merqree
őstag

"Sokkal biztonságosabb, mivel az ujjlenyomatod egyedi"
Kivéve, ha levágják az ujjadat :)

(#909) Laox válasza merqree (#908) üzenetére


Laox
aktív tag

Akkor is marad egyedi, csak nem a kézfejeden. Remélhetőleg ha elveszíti a telefonját, nem vágja mellé az ujját. :)

(#910) tong válasza vagyula (#894) üzenetére


tong
tag

Ha ugyan az mint a Note 2 rendszere, akkor igen is van vele baj, egyáltalán nem nevezhető megbízhatónak, egyet értek Milestone és bogdanypeter fórumtárssal. Két hónapig türelmesen vártam arra, hogy a kínai fejlesztők meg tudják oldani pl. a wifi problémát a szoftverben, de mostanra elvesztettem a türelmemet, és megváltam a telefontól, mert nem nagyok hajlandó a szokásaimat a telefonhoz alakítani. Néha az volt az érzésem a frissítéseket várva, hogy nem is fejlesztés folyik, hanem kapkodó tákolás. Ami az egyik héten jól működött, az a következő frissítéssel fejre állt. Lehet, hogy a kísérletező kedvű felhasználókat ez nem rettenti el, de az egyszerű felhasználók gyorsan kiábrándulnak belőle. Nem fordultam el teljesen a márkától, és lehet hogy leszek még Note2 vagy 3 tulaj, ha ez a kiváló ár-érték arányú telefon kap egy tisztességes romot, de most már sokkal óvatosabb leszek.

[ Szerkesztve ]

(#911) Laox


Laox
aktív tag

Félmegoldás a google kontaktok szinkronizálására:

Kell hozzá a Contacts+ program.

Belépsz a Google címtárba ( https://www.google.com/contacts/u/0/?cplus=0#contacts ), kijelölöd az összes névjegyet -> továbbiak -> exportálás -> vCard formátum

Elkészíti a fájlt, azt átmásolod a telefonra, utána az Explorerrel ráböksz és 20-30 másodpercen belül a Contacts+ program már szinkronizálja is őket.

Így persze nem fogsz élőben szinkronizálni a Google fiókkal, oda érdemes új kontaktok létrehozásakor fellépni és manuálisan beírni oda is.

(#912) Lacika2013 válasza Laox (#911) üzenetére


Lacika2013
tag

Koszonom

(#913) szaszapi válasza Lacika2013 (#912) üzenetére


szaszapi
őstag

Evvel a romcserélgetéssel vigyázzatok!!!
Elvileg ha a stabilról a fejlesztőire ugratok nincs baj, de én pl. feltettem a "multinak" írt romot.Azután viszont nem lehetett visszarakni egyik gyárit sem. Csak úgy, ha nulláztad a telefont. Ez IMEI vesztéssel és Wifi MAC Adress vesztéssel járt. Ennek tudatában vágjon minden neki a nagy romolgatásnak. :)

(#914) GoldhandRent válasza Laox (#907) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Ne vard a cyaogen-t, egyreszt mert nem lesz ra normalis, masreszt meg a miui jobban fog tetszeni :)
Ez olyan mintha szifonra akarnal mas rendszert rakni. Xiaomira Miui valo, ezt barki, foleg Milestone (akinek van rom gyujtemenye, de szerinte egyik sincs miui szinten) kollega megmondja neked.
De majd ugyis meglatod ;)

[ Szerkesztve ]

-

(#915) Milestone2 válasza szaszapi (#913) üzenetére


Milestone2
nagyúr

De erre a Xiaomi elõre felhívta a figyelmet!
Azt írták mindenki várja meg a "zöld jelzést".
Zöld lámpát meg egyenlõre csak fejlesztõk kaptak.
(Igaz még nekik sem mindenkinek mǔködik)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#916) szaszapi válasza Milestone2 (#915) üzenetére


szaszapi
őstag

Nem is evvel volt a probléma, hanem hogy a buhera rom után csak kinullázással tudtál visszatérni... és ezt nem írták le sehol :)

[ Szerkesztve ]

(#917) Milestone2 válasza szaszapi (#916) üzenetére


Milestone2
nagyúr

De, pont erre hívta fel a figyelmet a cég, amivel megkapod ROM (gyárira érvényes) ne buheráld.
A Multi nem gyári rom...
Én így gondolom.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#918) szaszapi válasza Milestone2 (#917) üzenetére


szaszapi
őstag

Persze de elég sokan felrakták, majd rájönnek mikor vissza akarnak térni...

(#919) Simid válasza bogdanypeter (#892) üzenetére


Simid
senior tag

Neked van ilyen telód már? Mi az amiben szerinted ez a rendszer összecsapott és nem alkalmas a kínai piacra (mert ugye hivatalosan csak ott forgalmazzák). Nem kötekedés, tényleg érdekel!
Nekem stabilan működik, eddig semmi bajom nincs vele, azt leszámítva, hogy még angol nyelven is sokszor kínai írásjelekbe botlok az előretelepített appok miatt. De az ne a fejlesztők hibája legyen már, hogy olyan országba akarjuk használni ahova nem való és ezért nincs magyar nyelv, betyár appok, meg kalocsai mintás háttérkép. Aki meg mókolt romokkal ügyeskedik az ne csodálkozzon már, hogy nem úgy működik ahogy kell. (Az mondjuk a spemalltól nem szép, hogy nem hivatalos multi ROMmal gányolnak és még csak nem is kérdeznek, hanem külön kell őket kérni, hogy "légyszi ne!")

(#920) Metal213


Metal213
tag

A legtöbb telefon legtöbb ROM-jával van valami baj. Nincs tökéletes rendszer. G2-m van, hát amit ezzel is össze szenvedtem...IOS is több sebből vérzik.

Androidnál hála a sok buzgó önjelölt fejlesztőnek, többé kevésbé lehet találni használható (de nem tökéletes) ROM-ot, így szerintem itt is lesz. Friss telefon,adni kell neki 1-2 hónapot és teljesen rászabott rendszert lehet majd ráhúzni, akkor meg gyilkos lesz.

Addig kis kompromisszum, mint minden telefon esetében.

archaic.bandcamp.com

(#921) mchami


mchami
csendes tag

Nem tudom mit bénáztok a telefonnal, ennyire nem nehéz darab. Se a FB hiba nem a telefoné, se az hogy nem tudsz csinálni egy vfc filet, és átküldeni magadnak akárhogy. Egyszerűen megnyitottam és két másodperc alatt minden kontaktot feltett.

(#922) Simid válasza Lacika2013 (#906) üzenetére


Simid
senior tag

Google account manager meg conntact sync is fent van a telepített alkalmazások között? A settings-ben az accounts-nál beállítottad a google fiókod? Kiír valami hibát mikor szinkronizálni próbál? Bocs, ha olyat kérdezek amit már ezerszer próbáltál, csak hátha...

(#923) WhiteWalker válasza tong (#910) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Már van Note 2-re kiváló ROM. Mind EU mind a MIUIHU szinte tökéletes. ;)
Rég nem igaz amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#924) bogdanypeter válasza Simid (#919) üzenetére


bogdanypeter
tag

Én sem kötekedésként írom, de olyan már rég nincs hogy egy elektronikai cikkeket gyártó vállalat csak kínai piacra gyártana. Ha így lenne, akkor nem is dolgoznának a multi nyelven! Kár lenne erőforrásokat fordítani rá, mert ugyebár kínaiul tud a telefon. Amit hajnalban is lerítam, a Meizu Metal ellenfelének szánják...

Dell Latitude E5530 | XBOX One S | Xiaomi Mi Mix 2S

(#925) Lacika2013


Lacika2013
tag

Kifeszulok.
Frntvan a Google play,letoltom a facebookot,de a messengert mar.nem engedi,mert kiirja hogy nem kompatibilis a kedzulekkel.viberre is ugyanezt irja ki.en ezt mar nem ertem.eddig 37MB volt a facebook a play aruhazbol,most mat csak 11.

(#926) Lacika2013


Lacika2013
tag

Kifeszulok.
Frntvan a Google play,letoltom a facebookot,de a messengert mar.nem engedi,mert kiirja hogy nem kompatibilis a kedzulekkel.viberre is ugyanezt irja ki.en ezt mar nem ertem.eddig 37MB volt a facebook a play aruhazbol,most mat csak 11.

(#927) Simid válasza bogdanypeter (#924) üzenetére


Simid
senior tag

Márpedig a Xiaomi hivatalosan nincs jelen más országban és az EUs piac cseppet sem érdekli őket (ha nem is ilyen formában, de ez a nyilatkozatokból is kiderült). Ez nyilván nem jelenti azt, hogy nem céljuk, hogy más piacokon is eladjanak néhányat, ezért biztos lesz is ROM. De ha megnézed milyen nagyságrendekről van szó akkor szerintem világos, hogy magasról tesznek arra, hogy Magyarországon vagy bármelyik európai országban fanyalgunk.
Az világos, hogy a Metalra adott válasz, de nem értem ezt miért tartod fontosnak kiemelni? Mindkettő főként a kínai piacra készült.
Akkor jól gondolom, hogy a lokalizáció hiánya miatt gondolod összecsapottnak a rendszert? Mert ez így szerintem nem túl fair.

Lacika2013: Valamit úgy néz ki rosszul csinálsz, mert nekem FB és messenger is gond nélkül felment.

[ Szerkesztve ]

(#928) Varesz_86 válasza Simid (#927) üzenetére


Varesz_86
aktív tag

Azért ez a mostani stabil romban sem nagyon találni hibát számomra, annyi hiba van hogy az angol tudásom kevés,de az meg nem a telefon hibája :D

(#929) Simid válasza Varesz_86 (#928) üzenetére


Simid
senior tag

Én is így vagyok vele, ezért voltam kíváncsi, hogy miért gondolja, hogy összecsapott a rendszer. Gondolom sokakat érdekel, hogy mik a kezdeti tapasztalatok ezért nem kellene összevissza puffogni (ha jól értettem még nem is kapta meg a telefont...)

(#930) vittorio7 válasza Simid (#927) üzenetére


vittorio7
őstag

Én meg nem vagyok biztos benne, hogy csak a Meizu Metalra válasz ez a telefon.
Lassan már "se szeri se száma" annyi kínai gyártó van. És a Kínai piacon valóban öldöklő verseny van az egyes gyártók között. pl. ott a LeTV 1s (állítólag előállítási költség alatt értékesítik), és bármikor felbukkanhat egy új gyártó.

És van még más gyártó is a Meizun kívül Kínában. [link] [link]

(#931) Simid válasza vittorio7 (#930) üzenetére


Simid
senior tag

Na igen, a kínai piacra aztán biztosan nem mondható, hogy kétszereplős, de az elmúlt egy évben szerintem is látványos volt a Meizu és a Xiaomi egymásra licitálgatása a középkategóriában. Nagyon kíváncsi leszek, hogy mi lesz a nagy tradicionális gyártókkal ha ezek a cégek betörnek a nyugati piacra.

(#932) Milestone2 válasza Simid (#927) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nincs teljesen igazad.
Hivatalosan jelen van Kínán kívül Indiában, Brazíliában.
A többi mind valóban "vad" beszállítás.
És abban sajnos igazad van, hogy tojnak a magyar igényekre.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#933) Simid válasza Milestone2 (#932) üzenetére


Simid
senior tag

Igazad van! Rosszul fogalmaztam, a Xiaomi valóban jelen van máshol is (mondjuk Brazíliáról nem tudtam), de a note 3 ha jól tudom még nem mutatták be máshol. Szóval jelenleg egy indiai is jogtalanul reklamálna, hogy miért nincs rajta indiai nyelv.

(#934) Milestone2 válasza Simid (#933) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Note3 esetében szentigaz. Általánosságban nem.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#935) tong válasza WhiteWalker (#923) üzenetére


tong
tag

Ha Milestone2 fórumtárs azt mondja, hogy szinte tökéletes, neki elhiszem. :K

(#936) Milestone2 válasza tong (#935) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hehh-hehh! Tökéletes rom, mint tudjuk nincs...
Note3 esetében.pedig még a szinte tökéletest sem merném kockáztatni.
Mondom ezt úgy hogy akartam venni, de a fórumok olvasgatása, a BL zártság stb-stb miatt végül nem a Note3 lett az új telefonom (hanem MiNote)...
Már megint nem emlékszem, mondtam valami hülyeséget?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#937) vittorio7 válasza Simid (#931) üzenetére


vittorio7
őstag

"Nagyon kíváncsi leszek, hogy mi lesz a nagy tradicionális gyártókkal ha ezek a cégek betörnek a nyugati piacra."

Ki tudja :F De ha a sok kínai gyártó elözönlené a nyugati piacot, biztos kapnának a nyakukba egy csokor szabadalmi pert: pl az Ericsson, Microsoft, Nokia, Apple lehet rámozdulna a témára. :)

[ Szerkesztve ]

(#938) float_away válasza Laox (#888) üzenetére


float_away
csendes tag

Xiaomi fiókot nem hoztam létre, de érdekes módon a gyári naptár is átveszi a Google naptár bejegyzéseit (mióta az appot letöltöttem), úgyhogy ez egyelőre ok.
A számokat vissza tudtam állítani, de kb. 1 évvel ezelőtti állapotot, úgyhogy azon még dolgozom. Érdekes módon ha most exportálom a címtárat (vcf formátumban) és Driveon keresztül próbálom felrakni a telóra, úgy 3 appot ajánl fel "Complete action using": Conrtacts and dialer, vagy Total Commander Editor, vagy valami kínai sálas pingvin appot.
Értelemszerűen az elsőt akarom választani, de erre azt írja, hogy "Couldn't import vCard".

Amúgy a telóval kapcsolatos első benyomásaim: minőségérzet, súly, fogás okés, wi-fi kiemelkedően jó, akku ok, kamera sajnos gyengébb, mint amire számítottam (Jiayu G4 után, illetve feleségem Honor 6-jához képest), ujjlenyomat olvasó penge, hangminőség rendben.

Védetté hol tudok tenni alkalmazásokat, hogy ne lője ki? Pl 3G Watchdog, Llama.

(#939) Laox válasza float_away (#938) üzenetére


Laox
aktív tag

Én úgy vettem észre, hogy csak a Contacts+ program tudja importálni a vCard-ot.

(#940) Norby86 válasza Laox (#907) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi a részletes választ! :) Akkor szerintem várok még a vásárlással. Remélem eustockon is hamarosan lesz belőle raktárkészleten. Bár ott még egyenlőre eladó sincs a Note3-ból. (Gondolom ők is az EU romot várják).
A feloldással kapcsolatban nekem is szimpatikusabb ez a megoldás, mint a kód, meg hasonló megoldások. Azt meg remélem én is hogy az ujjaim a helyén maradnak, de szerencsére se asztalos, se tűzszerész nem vagyok. :D Ha majd megveszem a készüléket, érdemes rá üvegfóliát venni? Mert néztem youtuben videókat még a Note 2-vel kapcsolatban hogy ott ollóval karcolgatták, meg kulcscsomót ejtettek a kijelzőre és egy deka karc se volt rajta. Tudom hogy nem egy Gorilla Glass kijelzővel van dolgom a Note 2/3 esetében, de nekem szemre meg videók alapján elég jó kijelzőnek tűnik ami igencsak karcálló.
Másik kérdésem még hogy ez az alu burkolat a gps jel vételében mennyire jelent hátrányt? Nem árnyékolja be túlságosan? Mert én gyakran trackingolok és pl a mostani LG G2 minimben ez a hátrány, hogy ebbe elcseszték a gps vételt.

-Norbi-

(#941) kaldib válasza Norby86 (#940) üzenetére


kaldib
csendes tag

Alul-fölül műanyag, pont a jobb vétel miatt (asszem...).

(#942) float_away válasza Laox (#939) üzenetére


float_away
csendes tag

Na azt viszont fel se ajánlja alapból :/

Az előbb még lemaradt, hogy a gyári alkalmazással az infra szépen működik (2 tv-vel kipróbálva), a Miracast meg videóra alkalmatlan, képnézésére kis lag-gel okés.

(#943) kaldib válasza Norby86 (#940) üzenetére


kaldib
csendes tag

Üdvözöllek, lénytárs! :D

(#944) Norby86 válasza kaldib (#941) üzenetére


Norby86
őstag

Üdv neked is lénytárs! :D
Mondjuk akkor kevésbé ütésálló ha a teteje meg az alja műanyag. :) Mert nekem általában a telefonok mindig a szélükre esnek. :D Persze én telefonhoz mindig veszek tokot, így nincs probléma ha leesik. Valaki mintha írta volna a topikban hogy neki nem fogta be a gps jelet, csak nehézkesen, azért is kérdeztem. Bár nem tudom a Note 2 mennyivel jobban veszi a gps jelet, de majd olvasgatom a hozzászólásokat itt amikor időm engedi és január vége felé meg úgyis eldöntöm mi legyen,mert jó lenne ezt az LG G2 minit lecserélni. :) Kamera minősége meg remélem nem lesz rosszabb, csak jobb mint ennek a G2 minimnek, mert ebbe csak 8 megapixeles a kamera és pl. sötétben elég rizsás képeket készít.
Még esetleg arra a kérdésemre te vagy bárki tud válaszolni amit a #905-ben kérdeztem miszerint: "Úgy tudom a Note 2-ben csak szimpla ledes vaku van. Ezt jól tudom? A Note3-ban már önmaga szabályozza a led fényerejét ha este fotózom?"
Mert ezt is úgy olvastam egyik hsz-ben hogy önmaga szabályozza a vaku erősségét a külső fényviszonyokhoz igazodva. Gondolom a Note 2 nem tud még ilyet, tehát a 3 ebben is jobb.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#945) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Aki SPEMALL-ról rendelt, és megkapta már a telefont, dobna egy PM-et nekem ? Megrendeltem már a telefont, csak a "levelezéssel" meg ilyesmivel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
Köszi

-

(#946) Laox válasza GoldhandRent (#945) üzenetére


Laox
aktív tag

Szerintem nyugodtan felteheted itt is a kérdést, sokan rendeltünk és kaptuk meg onnan, meg lehet, hogy valaki másnak is hasznosak lennének a válaszok.

(#947) GoldhandRent válasza Laox (#946) üzenetére


GoldhandRent
őstag

most miért kellett kifiguráznod, hogy aláhúzogattam, meg félkövéreztem ? :D szerintem tök pofás lett :P

Már kérdeztem, de nem írtak rá: hogy tudom leellenőrizni, hogy megkértem-e őket, hogy ne nyissák ki a gyári dobozt és ne basztassák a telót ?
Hogyan tudom velük felvenni a kapcsolatot, hogy hogy áll a rendelésem, van-e egyáltalán raktáron, mikor óhajtanak megküldeni, stb. ?

-

(#948) Csibe78


Csibe78
tag

ticketet írsz.

Más...

Nekem már megjött dec. elején spemalltol a telom de akarok még egyet az asszonykának..irtam nekik hogy ha rendelek ne nyissák ki a dobozt küldjék el gyári rommal...de arra nem válaszoltak hogy van e nekik raktáron. Esetleg rendelt az elmúlt pár napban tőlük aranyszínűt valaki?

[ Szerkesztve ]

(#949) preeem válasza GoldhandRent (#947) üzenetére


preeem
csendes tag

Én a service@SpeMall.com mail címre írtam nekik és 2 nap múlva válaszoltak (haszontalan volt a válasz). Az Outlook a SPAM mappába rakta az összes üzenetet amit tőlük kaptam.

RN3 Pro

(#950) vagyula


vagyula
senior tag

[Bootloader nyitás (hivatalos)]

[ Szerkesztve ]

miui.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.