Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) szoszo1973


szoszo1973
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tudja, hogy a típusszámban lévő változások mit jelentenek?

Asus MeMO Pad HD 7, ME173X-1A014A
Asus MeMO Pad HD 7, ME173X-1A010A
Asus MeMO Pad HD 7, ME173X-1A011A
Asus MeMO Pad HD 7, ME173X-1O008A
Asus MeMO Pad HD 7, ME173X-1G002A
Asus MeMO Pad HD 7, ME173X-1F007A

Össze-vissza minden forgalmazónál más számok vannak és nem találok semmi információt ez ügyben.
És elvileg nem a szín kódja.

???

[ Szerkesztve ]

Az a fázis amelyik ráz is!

(#352) FlekkeN válasza szoszo1973 (#351) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Ennél több típus szám van. Ha tippelnem kell akkor a második karakter a színt jelöli: "A" fehér lesz, "O" - rószaszín, "G" - szürke, "F" - zöld, "B" - kék.
A színt jelőlő utáni számok valamilyen altípust fognak jelezni. Különböző tabok más android frissítéssel kerülnek forgalomba talán azt jelentheti. Az enyém 711-es 4.2.1-es androiddal jött és a modelszáma 1A010A. Mivel van két nagyobb nem valószínű, hogy azt jelenti. Kéne egy ember akinek 1A011A vagy 1A014A van.

[ Szerkesztve ]

(#353) szoszo1973 válasza FlekkeN (#352) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

Köszönöm!

Annyit kérdeznék még, hogy az érintőképernyő mennyire érzékeny? Például érintőceruzát érzékeli rendesen?

Az a fázis amelyik ráz is!

(#354) moli.hu válasza szoszo1973 (#351) üzenetére


moli.hu
őstag

szerintem a tervezo ceg tudja.

(#355) emerzee


emerzee
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék infókat kapni a készülékről. Amik érdekelnének:
A képernyő mennyire pixeles?
Napfénynél mennyire olvasható/nézhető?
Színek, pixelhibák? (pixelhiba garancia?)
Ha berakod az sd kártyát, mennyire tűnik el a készülékben? (Remélem rendesen...)
Ha menet közben kiveszed a memóriakártyát, van e filerendszer sérülés? (Dolgozik e folyamatosan a memóriakártyára?)
Van e különbség a class 6 és a class 10 kezelése közt? (Lassítja e a kártyasebesség?)
A hangerő mennyire nagy a beépített hangszórón?
Program inkompatibilitás ügyben hogy áll?
Másolás kábellel, wifi-vel, bluetooth- al milyen gyors? (filmek mozgatása mennyi idő?)
Programok data-ját, programokat lehet e memóriakártyára tenni? (Valamelyik samu nem támogatta, csak a belső adattárolást...)
Otg-t támogatja? (Akár külső táppal is...)
Külső bluetooth-os eszközök támogatása? (Billentyűzet, egér, gps...)
Wifinél van e érezhető sebességkülönbség b-s és n-es rooter használatakor?
Programok/rendszer fagyások, akadások?
Rootolható? (Ha igen, egyszerű, vagy adb parancsos?)
Ha rootolva van a garancia elvész?
Custom romok? (Vagy legalább a láthatáron?)
Szoftverfrissítés a láthatáron?
Transcover tapasztalatok? (Koszolódás, fogási érzés, stabilitás?)
A transcover mágnese meghülyíti az iránytűt?
Gps jelfogás?
Három betűs navi stabilitása?
Készülékmelegedés?
A képernyő karcálló üveg, vagy műanyag? (Erre nem találtam egyöntetű választ...)
A 16g-ből mennyi a használható?
Bekapcsolási boot idő?
Aksi töltés ideje 1%-ról 100%-ra?
A töltő hány amperes? Lehet használni másik készülék töltőjét is?

Még biztos felmerül majd jó néhány kérdés, de akinek van ilyen készüléke, használja már egy ideje és van türelme válaszolgatni a kérdésemre, az tegye meg légyszi. Köszönöm előre is!

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#356) FlekkeN válasza emerzee (#355) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

A rajta lévő laucher(indító) nem a legstabilabb.
OTG egyenlőre csak külső táppal. Frissítés után esetleg táp nélkül is használható lesz.
Root egyszerű(egy program telepítése, futtatása és újraindítás).
Custom rom eddig nincs.
Melegedést nem tapasztaltam.
16Gb-ból 11,82Gb használható.
1,35A-es és 5,2V-os.
Szoftverfrissítésnek kellene jönnie.
Fóliát lehet hozzá kapni (ebay, amazon, ... stb.)

Ennyi pénzért szerintem ez a tablet egy jó választás volt. Én 50e-ért kerestem ajándékba szerintem ez a legjobb amit vehettem. Meg vagyok elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#357) emerzee válasza emerzee (#355) üzenetére


emerzee
aktív tag

...és még egy-két gyors kérdés:
Milyen úgy egyáltalán használni? Van az embernek valami prémium kategóriás érzése, vagy csak hétköznapi a tablet, esetleg alsó kategóriás érzést kelt az emberben?
Milyenek a színek? A kék és zöld szín érdekelne? Mennyire szolid a kék, és mennyire kirívó a zöld?
A transcoverben mennyi látszik az eredeti színből?
Fólia van e rajta gyárilag, ha nincs az átlag 7-es fólia jó e rá?
Köszönöm a válaszokat! :)

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#358) emerzee válasza FlekkeN (#356) üzenetére


emerzee
aktív tag

Köszönöm az eddigi infókat, és várom akár a többiektől is a többit... Még 1x Kösz! :)

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#359) godzsy2 válasza emerzee (#358) üzenetére


godzsy2
senior tag

Jó sok kérdésed van, estefelé adok néhányra választ, de a küllemével kapcsolatban olyan dolgokat kérdezel, amit Te is letesztelhetsz, ha bemész egy Media Marktba és kipróbálod. ;) Elöljáróban annyit, hogy nem egy alsókategóriás érzésű a tablet. Mondjuk az agyon-hype-olt iPad még nem volt a kezemben, hogy egy felsőkategóriással össze tudjam hasonlítani, de láttam már két 20-25 ezer forintos tabletet is, azoktól mérföldkilómeterekkel jobb. :)

(#360) emerzee válasza godzsy2 (#359) üzenetére


emerzee
aktív tag

Sajnos 70 km-re van a legközelebbi mm... Nem tudom megnézni. Várom a válaszaid, és előre is köszönöm! (Nálam volt ipad, nem volt felsőkategóriás érzésem, inkább csak az újdonság "varázsa", de az is hamar letört amikor kiderült, hogy nem tudok csak úgy másolni rá, mint androidon...)

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#361) youngboy válasza Tünci86 (#346) üzenetére


youngboy
senior tag

Valószínűleg azért, mert a TV-d F-s (2013-s). A tiednél fel is van tüntetve a Samsung oldalán a screen mirroring.
Az enyém csak E-s, azaz 2012-s.

(#362) godzsy2 válasza emerzee (#355) üzenetére


godzsy2
senior tag

Na helló, akkor párra válaszolok, szubjektíven persze. :D

Elkezdtem írni, de olyan sok lett, hogy a fél oldalt az én hozzászólásom tenné ki, úgyhogy elküldöm privátba. :D

(#363) FlekkeN válasza godzsy2 (#362) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Szerintem nyugodtan írd ide lehet msának is hasznos lesz vagy esetleg később első hozzászólásba infónak.

(#364) SkyLaci válasza godzsy2 (#362) üzenetére


SkyLaci
őstag

írd ide, más is kíváncsi

(#365) emerzee válasza FlekkeN (#363) üzenetére


emerzee
aktív tag

godzsy2 utólagos engedelmével (remélem nem haraxik...)
--------------------------------------------
Szia!

A képernyő mennyire pixeles? - Nem pixeles, olyan, mint egy átlag mobilé normál ppi-vel.

Napfénynél mennyire olvasható/nézhető? - Most vettük nyár végén, szabadban is használtuk, fotóztunk is vele, de többnyire árnyékban nézegettük, pihizve a fa alatt, úgyhogy passz.

Színek, pixelhibák? - A színek telítettek, van benne egy Asus Splendid nevű alkalmazás, amit már egy ideje vadászok a Nexusomra (a MemoPad a fateré). Ebben az app-ban lehet állítgatni sokmindent, kontrasztot és ami meglepett szaturációt is. Van egy csúszka a Hue/Sat-nak is. Úgyhogy olyanra kevered, amilyenre akarod.

sd kártya, mennyire tűnik el: - Nincs útban, ujjbeggyel és körömmel is ki lehet bökni.

Ha menet közben kiveszed a memóriakártyát, van e filerendszer sérülés? - Statuszsorból le lehet választani, mint PC-n, úgyhogy ha odafigyelsz erre, akkor nincs sérülés.

A hangerő mennyire nagy a beépített hangszórón? - Filmnézésre Mx Playert ajánlok, ha halk lenne a film, abban lehet 200%-ig hangosítani. Egyébként hangtartalomtól függ. Még nem próbáltam, de biztos túl lehet ezt is vezérelni és akkor gondolom recseg.

Másolás kábellel, wifi-vel: - Egy 1,5 GB-s filmet kábelen pár perc alatt feltol, wifivel nyilván lassabban, kbyte/s-ot nem tudok most mérni, mert nincs itthon, de nem kell sokat várni míg felmegy rá. PC-n Intézőben látni mind a belső mind a microSD-t. Total Commanderben nem, de szerintem egy pluginnal az is megoldható.

- OTG-t nem támogat, ami nagyon nagy hiba, állítólag külső forrásból igen és állítólag a 4.2.2 már kezelni fogja.
- Lagg van a gyári launchernél. Észer lehet venni hogy néha meg-meg röccen, ebben a tekintetben a Nexusom smooth-abb.
- Valahol olvastam, hogy a google nem áll a root útjába, így nem számít ha rootolva van bármelyik készülékük, az nem jelent garanciavesztést, de ha a root folyamán adatvesztés áll fenn, akkor ne hozzájuk menjünk rinyálni. Hogy a külön gyártók, mint pl. az Asus hogy áll ehhez, azt nem tudom megmondani. Én ha kell, a Nexusomat rootolni fogom, ha majd megköveteli egy program.
- Stabilan lehet kézben fogni, ha elég nagy a tenyered, szépen gyűjti az ujjlenyomatokat is.
- A rigo fut rajta, de érdekes módon szabad ég alatt még nem próbáltam, így a gps jelről nem tudok érdemben beszámolni. A program viszont elég baba rajta, tekintve, hogy a telefonom egy 3,5 hüvelykes. Ég és Föld a különbség felbontásban is.

Készülékmelegedés? - Filmnézés közben képes melegedni, ha nincs a hardveres kódolás bekapcsolva és az S/W kódolást használja. Játékokat nem próbáltam rajta, de szerintem annál is melegedik, de nyugi, a kezed nem fogja megégetni. :)

A képernyő karcálló üveg, vagy műanyag? - Nem Gorilla Glass-os, úgyhogy ha ceruzát akarsz rajta használni, vagy a körmeiddel is bökdösnéd akkor vegyél rá fóliát is.

A 16g-ből mennyi a használható? - Kicsivel több, mint 11-12 GB között.

Töltési idő kb. ugyanannyi, mint a Nexusomnál: 30%-ról 100%-ra 3 óra. USB hosszabbítót ne tegyél közzé, mert akkor jócskán megnő a töltési idő. A töltője most nincs itthon, de a Nexusé: Output: 5.0V---2.0A és nyugodtan lehet használni egymásét. Én bátran ajánlom a készüléket, egyes helyeken már hozzá lehet jutni 45 ezerért is, ennek tükrében ez egy nagyon jó ár/érték arányú készülék. Kicsit csalódott voltam, mikor megláttam, hogy két hónapra, mikor megvettem a Nexust kiadták a MemoPad HD-t. Ha tudom előre vártam volna vele ennyit. Úgyhogy egyik szemem sír, a másik meg nevet, hisz' a Nexus azért jobban támogatott lesz, mint ez. Nexusra már van 4.3, a Kit-Kat-et is meg fogja tudtommal kapni, az szomorú, hogy ez meg még az OTG-t nem tudja, pedig nálunk nagy szükség lenne rá.
--------------------------------------------
Köszönöm a válaszokat! Nagyon sokat segítettél!

A többi kérdésemre is szívesen várom a válaszokat! ;)

[ Szerkesztve ]

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#366) trek8500fan


trek8500fan
csendes tag

Sziasztok

Ma vettem egy ilyen tabletet. Az inditocuccal nekem is gond volt elejen, de aztan helyreallt a rend.

Ami zavar: fulessel hallgatva olyan mintha picit terben szolna a zene, es a basszust se nagyon erzem atutonek.
Minden mas ok, igaz nekem ez az elso tabletem. Csak ez a fejhallgatos dolog zavar. A htc telom fulessel lenyegesen jobban szol. Nalatok?

(#367) FlekkeN válasza trek8500fan (#366) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Van egy hangzásállító asus alkalmazás a tableten ami equalizerként működik. Próbáld ki azt hátha más lesz.

(#368) Bazsee71 válasza FlekkeN (#367) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én inkább arra tippelnék, hogy be van kapcsolva. Laptopon nekem is van, és csak rontani tud a hangon.

(#369) FlekkeN válasza Bazsee71 (#368) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Nem tudtam, hogy ki lehet kapcsolni. Akkor majd lehet én is kikapcsolom.

emerzee: Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#370) trek8500fan válasza Bazsee71 (#368) üzenetére


trek8500fan
csendes tag

A kikapcsolasban kis segitseget kernek hol lehet?
Az asus audio wizard nem vonatkozik a fulesre azt irta. Nem olyan veszes a hangzas, de orulnek ha meg allithatnek rajt.
Elore is koszi a segitseget!

(#371) emerzee válasza trek8500fan (#370) üzenetére


emerzee
aktív tag

valami dsp progi? Esetleg a lejátszóban ha van eq? A powerplayer-ben van eq, az tuti...

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#372) Bazsee71 válasza trek8500fan (#370) üzenetére


Bazsee71
őstag

Sajnos nincs ilyen tabletem, csak tippelni tudok hogy SonicMaster-t rak arra is az Asus, mint a laptopokra. Notebookon egyszerűen ki lehet lőni a tálcán, a szoftver beállításainál.

(#373) patow válasza emerzee (#371) üzenetére


patow
senior tag

A rocket playr-t probáld ki nagyon jó a hangszin szabályzása, ha tudod az encore-ról a fizetőst szed le az még jobb.

[ Szerkesztve ]

(#374) emerzee válasza patow (#373) üzenetére


emerzee
aktív tag

Szerintem, warezt nem kéne... ...vagy legalábbis privátba... De nem akarok beledumálni...

Más: Ti milyen színben vettétek?

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#375) patow válasza emerzee (#374) üzenetére


patow
senior tag

Ja ja bocsi valamit elirtam

(#376) trek8500fan válasza patow (#373) üzenetére


trek8500fan
csendes tag

Ok,koszi. Aztan lehet csak en szoktam meg a htc hangzasat es ahhoz kepest fura.

Feheret akartam, de zold, kek es pink volt edigitalnal. Zoldet vettem. :-)

(#377) emerzee válasza trek8500fan (#376) üzenetére


emerzee
aktív tag

és szép a zöld? A kékkel kacérkodok, de ha szép a zöld, akkor inkább azt vennék. Sajnos nem fogom tudni megnézni, mert neten kell rendelnem, a hétvégén suliba kell mennem, így nem tudok felmenni pestre megnézni/venni... A transcover a bizti kedvéért fekete lesz...

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#378) Bazsee71 válasza emerzee (#377) üzenetére


Bazsee71
őstag

Láttatlanba megmondom, hogy nem szép a zöld. Nekem. Hogy neked mi szép, azt más nem tudja eldönteni.

(#379) trek8500fan válasza emerzee (#377) üzenetére


trek8500fan
csendes tag

Inkabb neonzoldnek mondanam :-)
Kinek mi tetszik, nekem bejon. Nem az a hagyomanyos szin. De nekem feher oram is van :-)

(#380) godzsy2 válasza emerzee (#365) üzenetére


godzsy2
senior tag

nem probléma, ide másolva nem is tűnik olyan hosszúnak. :)

(#381) patow válasza emerzee (#377) üzenetére


patow
senior tag

A kék matt talán nem annyira ujlenyomat gyüjtő

(#382) emerzee válasza patow (#381) üzenetére


emerzee
aktív tag

no ez győzött! Mert matt... Azt hittem, mindegyik csillogós hátlapú...

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#383) youngboy válasza emerzee (#382) üzenetére


youngboy
senior tag

Szerintem is a kék jobb, mert az nem lakk festett.
Szebb is és kevésbe szedi az újjlenyomatot.

(#384) juky válasza youngboy (#383) üzenetére


juky
csendes tag

A szürke és a fehér az lakkotott?

(#385) patow válasza juky (#384) üzenetére


patow
senior tag

A fehér igen

(#386) youngboy válasza juky (#384) üzenetére


youngboy
senior tag

A képek alapján a kék kivételével mindegyik.
Ezért választottam én is a kéket.
Tehát most már meg tudom erősíteni, hogy a kék nem.
:)

[ Szerkesztve ]

(#387) szoszo1973


szoszo1973
aktív tag

Sziasztok!

A 10 órás akkuidő mennyire felel meg a valóságnak?

Az a fázis amelyik ráz is!

(#388) trek8500fan válasza szoszo1973 (#387) üzenetére


trek8500fan
csendes tag

Szerintem realis. En most tartok 20%-nal. 23 oraja volt toltve, ebbol iment neztem 42% tetlen volt, vagyis nem hasznaltam. 13 oraja hasznalom. Tobbsegeben net, de youtube, es jatek is volt.

(#389) szoszo1973 válasza trek8500fan (#388) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

Az nagyon jó! :C
Akkor végül is mondhatjuk, hogy vegyes használattal kibír egy egész napot? (reggeltől-estig)

Az a fázis amelyik ráz is!

(#390) patow válasza szoszo1973 (#387) üzenetére


patow
senior tag

10%-ig meritve-3-4 nap ,böngészés.-8 óra kijelzö használat kb ennyit bir. 30%-os fényerőn A 10 óra enyhe tulzás.

[ Szerkesztve ]

(#391) juky válasza youngboy (#386) üzenetére


juky
csendes tag

értem, köszi a válaszokat! szeretnék majd egy ilyet, vagy egy memopad 8-at (ha majd kiadják). mmben kipróbáltam egyet, tetszett :) láttam a polcon vmi hátlap szerűt rá, a neve spektrum cover, az mi lenne? vmi szilikonos tok? mindenesetre ára volt... (8000 ft)

(#392) patow


patow
senior tag

Persze ez az üzemidö jó, korábbi tabjaim-(prestigio--mayaudio) ugyanekkora aksival max 3 óra volt.

(#393) szoszo1973 válasza patow (#392) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

Pont azért kérdezem mert nekem is a mostani tabom 3 óra körül van és kicsit hihetetlen volt számomra, hogy ekkora akksival 8-10 órát elmenjen egy tab.
De úgy látszik a hardver annyira energiatakarékos, hogy tényleg tudja. :R

Érintőceruzával próbálta már valaki? Megy rendesen az érzékelés?

[ Szerkesztve ]

Az a fázis amelyik ráz is!

(#394) emerzee


emerzee
aktív tag

Ti mikkel játszotok? Mi a kedvenc játékotok a tableten?

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#395) moli.hu válasza emerzee (#394) üzenetére


moli.hu
őstag

where's my water, where's my perry, where's my mickey
xelorians, shogun
ennyi... nem egy kimondottan jo jatekplatform az android :/

(#396) Ltd


Ltd
csendes tag

müxik valakinek a három betűs énmegyek program? Kellen egy kis segítség, hogy mit rontok el, vagy mi hiányzik. Előre is köszi, jöhet magánba...

(#397) trek8500fan válasza emerzee (#394) üzenetére


trek8500fan
csendes tag

Erintoceruza: felek, hogy megkarcolom igy nem. Nem karcallo a kijelzoje, szoval azt foliazva kellene kiprobalni.

Jatek: nem vagyok az a nagy jatszo emberke. De ha mar jatek: tetris EA gamestol, Angry birds

(#398) dogi01


dogi01
aktív tag

OTG megy?
látom már h sajna még nem :S

[ Szerkesztve ]

(#399) Nara19


Nara19
aktív tag

Akik még bizonytalanok a MeMO Pad HD 7 gép vételében, azoknak összefoglalom a gondolataimat, hátha segít a döntésükben. Amit leírok, az a személyes véleményem/észrevételem, így nem biztos, hogy mindenki egyetért vele.

Két hónapja használom a kék hátlapú készüléket, előtte már három különböző gyártó tabletjét nyúztam hosszabb ideig.

Milyen szempontok alapján vettem meg a memopad-ot?
A hosszú üzemidő, erős wifi, jó felbontású és fényerejű kijelző, nagy háttértár, hosszú garancia, gyors működés és a megfizethető ár volt az elsődleges.

Előtte megnéztem a Nexus 7-t (I.) és a 8" Acer Iconia A1-et. A 7"-ra féltem visszaváltani a 10"-os tabletről, ezért nézegettem a 8"-os gépet is.
Kipróbálhattam kollégám Nexus 7-ét, ami "fullos": 32 GB háttér, 3G, stb. Kijelző szép, a gép gyors, de a bővíthetőség hiánya és az ára (meg a krómszínű csík ami látszik) nekem nem jött be.
Az Iconia A1 üzemidejét lényegesen kevesebbre írták. Az edigital egyik boltjában az egyetlen fellelhető darab elindítás után 1-2 perc múlva lefagyott (háromszor egymás után), de volt annyi időm, hogy lássam ez nem az én gépem. Vastag és a full fényerőnél nekem sötét volt.

Milyen hibái ismertek a MeMO Pad HD 7-nek?
- Alacsony fényerőnél néha "vibrál" a kép. Nálam is előjött. A fényerő emelésével (nálam) elmúlik a probléma.
- Ujjlenyomat gyűjtő a kijelző és a hátlap. Igen. A kijelzőre matt fóliát tettem. Nem koszolódik és nem csillog. Sajnálom, ha valakinek ez a fóliatípus nem jött be. :R A hátlap kék, a foltok kevésbé feltűnőek de naponta törölgetem.
- A bekapcsoló és hangerő gomb nem a készülék peremén, hanem kissé alatta van. Ez így igaz. Nekem ez a "hiba" viszont előny, mert előtte a Samsung Galaxy Tab 2 7-hez volt szerencsém. Azt nem tudtam úgy megfogni (a peremén), hogy ne kapcsolgattam volna ki-be a gépet.
- OTG: kétféle kábellel próbálva a pendrive-ot nem látja.

Üzemelés:
Napi 3-4 óra használat mellett (kis fényerő 0-30% között, wifi, böngészés, olvasás) 3 naponta töltöm.
Az "ősöreg" Opera Mobile Classic böngészővel akadás mentesen működik. A "gyári" böngésző TJB útmutatása alapján flash-elhető. Mindkét böngészőben beállítható a desktop mód (asztali webhely kérése). A Chrome böngésző éppen ezért nem jött be nekem, mert a desktop mód beállításakor is a mobilos oldalakat adja.
Filmnézés közben a BSPlayer-ben az ablak nagyságát állítgatva akadás nélkül megy a film, ezt avi és mkv fájlnál is próbáltam. Az ASUS "lebegő kisalkalmazások" médialejátszóval kis ablakban bárhová ki lehet tenni a filmet. A könyvolvasó programokkal semmi gond, bár a "gyári" Kindle helyett a jól bevált Cool Reader-t használom.

Ezt a tabletet nem használom kitámasztós tokkal, a gombok elhelyezése amúgy is nehezítené egy ilyen tok használatát. Használaton kívül egy bebújtatós tokban tartom (1100 Ft).
A tablet dobozában levő tablet tartó "állványka" jó ötlet, de igazából nekem használhatatlan, így az asztali használathoz rendeltem egy állítható tartót hozzá (1000 Ft).

Összegzés: amire vettem, nekem megfelel (kijelző, wifi, hardver, garancia, ár).
Ha ma kéne vennem tabletet, elgondolkoznék azon, hogy megvárjam-e a 8"-os MeMO Pad-ot, ami valószínűleg meg nem 50e Ft-ról indul majd.

Bocs, ha unalmas vagy triviális dolgokat írtam.

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#400) patow válasza Nara19 (#399) üzenetére


patow
senior tag

Nálam is az általad leirt tabok jöttek számitásba még. Végül is a felsorolt kisebb hibái ellenére teljesen vállalható tab.a memo.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.