Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) zsola32 válasza SkyLaci (#599) üzenetére


zsola32
őstag

nem

(#602) forzamo


forzamo
tag

Az is érdekes hogy a Memo Pad HD 10 hez augusztus óta 3 frissítést adtak ki 4.2.2-őn, ehhez egyet sem.
A régebbi nem HD Pad sem kapott frissítést. Az Asus oldala szerint 4.1.1 fut rajtuk. Lehet hogy elfelejtették hogy gyártanak hetes sorozatot is. :-)

(#603) SkyLaci válasza zsola32 (#601) üzenetére


SkyLaci
őstag

egyébként valaki belinkelné hogy honnan van az infó hogy a 4.2,2-es frissítéssel lesz otg?

(#604) zsola32 válasza SkyLaci (#603) üzenetére


zsola32
őstag

Nem tőlem ered a hir... Rossz a címzett

(#605) SkyLaci válasza zsola32 (#604) üzenetére


SkyLaci
őstag

nem is azért neked címeztem :N , csak kapcsolódik ahhoz hogy neked sem megy az otg, pedig már 4.2.2 van rajta

(#606) zsola32 válasza SkyLaci (#605) üzenetére


zsola32
őstag

Őszinte leszek, reménykedtem, de így marad az otthoni hálózat beállítása valahogy

(#607) forzamo válasza SkyLaci (#605) üzenetére


forzamo
tag

Az XDA-sok szerint külső táppal megy az OTG most is.

vagy

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=45520006&postcount=55

(#608) SkyLaci válasza forzamo (#607) üzenetére


SkyLaci
őstag

de akkor ezek szerint hardveres korlátai vannak (azaz hogy nem ad le elég áramot a tablet usb portja)

na meg külső tápos usb otg kábelt azért nem kapok a sarki gsm boltban, szóval megnehezíti a dolgot

na meg az már nem is "on the go", hacsak nem hordozok magammal egy külső aksit is

[ Szerkesztve ]

(#609) godzsy2


godzsy2
senior tag

Ez mekkora szívás, hogy nincs otg 4.2.2 alatt sem. Hogy lehet így megtervezni valamit? A Nexust is az Asus csinálta, majdhogynem ugyan az a két gép és a Nexuson megy az otg. Nekem nagyon hihetetlennek tűnik, hogy nem bír leadni annyi áramot. Persze egy 500 gigás külső 2,5-es vinyót a Nexusom sem tud meghajtani, még az Xperia U-m se, de pendrive-ot simán kezelnek.

És egy ilyennel vajon menne a memo pad is? usb hub katt ide

[ Szerkesztve ]

(#610) Imike_80 válasza forzamo (#600) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Egy szót sem írtam MOD-olgatásról! Nem szeretnék semmit modolgatni! Gyári FW-t raknék csak rá, ha lehet külön, nem csak OTA-n keresztül.

A helyzet a következő. Napokon belül le kell vásárolnom a régi tabletem árát a MediaMarktban. És igenis elgondolkodtató, hogy van, akinek 4.2.1 van rajta, s akad olyan (aki esetleg más üzletben vásárolta), akinek 4.2.2. Igenis van különbség a 2 firmware között! De nem is ezt szeretném meglovagolni most, hanem az a lényeg, hogy nem szeretnék régebbi készüléket venni, mint ami más boltokban jelenleg is van.

Ezek szerint van eltérés a 2013.07 és 2013.09-es gyártású TAB-ok között? Vagy ha nincs, akkor miért nem lehet feltenni a 4.2.2-t a 07-esre is?
Erre szeretném megtudni a választ, mert számomra fontos lenne, hogy milyen készüléket veszek. Kérem, aki tud, legyen kedves járjon utána, van-e frissítés, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#611) zsola32 válasza Imike_80 (#610) üzenetére


zsola32
őstag

részben válaszoltál a kérdésedre

a szeptemberi kiadás 4.2.2.
ilyent vettem én is
a két android között biztosan van kölönbség, nálam pl. be lehet állítani a több felhasználós módot.
ami egyik verzióval sem megy az az otg kábel. (nálam egy hama spagóval nem indult el)
ezeket is leírtuk már 1x

ezeket figyelembe véve, jó masina, de ha még az otg is menne, ki venné a drágább készülékeket...
(szerintem innen fúj a szél)

(#612) Imike_80 válasza zsola32 (#611) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Köszönöm. Részben te is válaszoltál. Csak éppen azoktól jönne jól az infó, akiknek 07-es van. Mert attól tartok, hogy az itteni MM-ben csak 07-es van. De majd megnézem, ha lesz időm.

(#613) dale74 válasza Imike_80 (#612) üzenetére


dale74
tag

Az enyém 20130711-es buid, 4.2.1 android
A frissítésre azt írja: Az ön rendszere naprakész. :)

(#614) dale74


dale74
tag

Ezt találtam az Amazonon :
(aug. 14-i hozzászólás)

"2. System update - downloaded system update to 4.2.2 (almost 60 MB file) in less than 1 minute. (fast internet connection with DOCSIS 3.0 modem helps!)

Why update? Improve stability -- one immediate improvement was Netflix. At first, Netflix will load but will not play videos. After the system update, Netflix works flawlessly. Wireless connection to my router also seems to be more stable. Definitely recommend that perform the system update immediately."

(#615) zsola32


zsola32
őstag

egy láma kérdés:
be lehet úgy állítani a tabot, hogy úgy induljon mint pl. egy telefon, pin kódot vagy valami jelszót kér az induláshoz?
mert végiggondolva azért tele van személyes adatokkal.

(#616) emerzee válasza zsola32 (#615) üzenetére


emerzee
aktív tag

Beállítások-biztonság-képernyő zárolása

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#617) Imike_80 válasza dale74 (#613) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Köszönöm szépen! Erre voltam kíváncsi.

(#618) emerzee


emerzee
aktív tag

Nem mertem megírni a gondolataim amíg csak a 4.2.1 volt, nehogy az ördögöt a falra fessem, és bíztam benne, hogy nem lesz igazam, de belegondolva, a vas nincs felkészítve az otg-re. Ha fel lett volna készítve, akkor már 4.2.1 alatt is működött volna, root után. Hogy csak külső táppal megy, az sajnos bizonyíték arra, hogy sose lesz rendes otg--nk... És sajnos le merem írni, hogy hivatalosan 4.2.2 nél frissebb rendszerünk se lesz. A hd7 bár baromi jó vas, de nincs rendesen reklámozva, tehát ha most nem foglalkoznak vele, később se fognak. Annyira gyorsan fejlődnek a tabletek, olyan sűrűn ad ki az asus is újabbakat, hogy nem tartom valószínűnek, hogy hosszú lesz a terméktámogatás. Arra is alapozom ezt, hogy a többi asus termékemhez se nagyon voltak frissítések, azokkal se nagyon foglalkoztak... A hd7 nem az asus zászlóshajója, De remélem, nem lesz igazam, és én leszek a legboldogabb...

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#619) forzamo válasza Imike_80 (#610) üzenetére


forzamo
tag

O.K. nem akarod modolni értem, de akkor miért akarsz föltenni romot rá.
Gyári rom már most is van rajta. :-) Abból tudsz backupot készíteni azt visszatöltheted sd-ről ahányszor csak akarod. Mivel az Asus nem adott ki romot nem tudsz mit feltenni rá mivel nincs mit. Pontosabban a forráskódból fordítasz magadnak egyet, mert csak az van kint. 'És',
mivel zárt a bootloadere más romot sem tudsz rátenni addig
amíg valaki ki nem nyitja. Ekkor lehet modolni amit te persze nem akarsz.
A két firm között olyan minimális a különbség hogy vásárláskor ez nem lehet befolyásoló tényező.
4.2.1 verzió vagy 4.2.2 nonszensz.

[ Szerkesztve ]

(#620) forzamo válasza Imike_80 (#610) üzenetére


forzamo
tag

Ha csak ez dönti el a kérdést, akkor vegyél az MM-ben egy nexust arra kapsz 4.3-at.

(Lejárt a szerkesztési idő)

(#621) moli.hu válasza forzamo (#619) üzenetére


moli.hu
őstag

ti, egyikőtök se érti, hogy azt kérdezi, hogy van e rá frissítés, amit nem ota, hanem pcn, kábelen tud rá rakni? hivatalos, letoltheto asus rom. sokszor késik az ota frissítés a letolthetohoz képest, ezért kérdezi.

(#622) Imike_80 válasza forzamo (#619) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Azért szeretnék ROM-ot feltenni rá, mert a jelek szerint VAN rá frissebb ROM, mint a 4.2.1. Most azt nem szeretném ecsetelgetni, hogy miben különbözik a ROM, mindenki el tudja olvasni a changelogot. Nekem a több felhasználó miatt lenne érdekes. OTG annyira nem vonz, pláne, hogy Lehet, hogy nem is működik.
De ha lehet backup-ot készíteni belőle és SD-kártyáról vissza lehet tölteni, akkor az már megoldás! Mert biztosan lesz valaki, aki lementi a 4.2.2-t, s akinek még a 4.2.1 van, az szépen fel tudja tölteni és lesz egy friss firm a Tableten!

Ennek a módja érdekelne, ha valaki le tudná írni a menetét, máris előrébb lennének jó néhányan.

Érdekes lehetne lefuttatni egy tesztet is, hogy HA ugyanaz a hardvare, akkor melyik firm mennyi pontot ér el egy teszten. Antutu-t lefuttathatná például 1-1 user, akinek van 4.2.1 és 4.2.2 is. Nem állítom, hogy óriási különbség lehet, de ha igen, szerintem mindenki kicsit rá lenne izgulva a frissítésre.

Az előző TAB-om rengeteg problémával küzd/ött/, de olyan közösség alakult ki, hogy mi ott segítettünk egymásnak, ahol csak lehetett. Ha volt új Firmware (Hivatalos, gyári, tehát nem moddolgatós! - de akár olyan is...), akkor lementettük, közkinccsé tettük és mindenki használhatta kedvére. Lett egy újabb, gyorsabb, használhatóbb firmware-rel rendelkező TAB-unk. A telefonomnál hasonló a helyzet. Mindannyian figyeljük, vadásszuk a gyári frissítéseket és ha van új, leadjuk a drótot. Lefuttatunk egy tesztet, ami kb. 5 percet vesz igénybe, megvitatjuk az eredményeket, változásokat, mindent! Hiszen erre való a Fórum!

És nem tudom miért késhet esetleg a frissítés, ha van. Ez nem telefon, hogy mondjuk a Telenor, vagy a T később írja meg a frissítést. Ezek független készülékek. Ha VAN új ROM, mindenkinek kellene, hogy legyen kvázi "azonnal".

Nem tudom így már érthető-e a mondanivalóm. De remélem a többségnek igen.
A lényeg: szerintem senki nem szeretne ugyanannyi pénzért egy "régebbi" készüléket venni, ha létezik újabb, frissebb Firmware-rel rendelkező MeMo Pad. De én biztosan nem szívesen.

"Ha csak ez dönti el a kérdést, akkor vegyél az MM-ben egy nexust arra kapsz 4.3-at."

Köszönöm a tippet, de meghagyom ezt a lehetőséget a tehetősebb pénzmaggal rendelkező egyéneknek, nekem maximum 50 ezer Ft-ot áll módomban Tabletre költeni.

[ Szerkesztve ]

(#623) Imike_80 válasza moli.hu (#621) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Köszi, neked sikerült kicsit rövidebben megfogalmazni a lényeget! :)
És elnézést, hogy az előző egészet nem raktak OFF-ba. Én is utálom, ha tele van rakva lényegtelen hülyeséggel. Még egyszer sorry mindenkitől.
(Szerk. lejárt.)

[ Szerkesztve ]

(#624) Nara19 válasza moli.hu (#621) üzenetére


Nara19
aktív tag

De. Megértették. Meg is adták rá a választ: (még) nincs kábeles frissítési lehetőség, csak OTA. :)

(#625) Imike_80 válasza Nara19 (#624) üzenetére


Imike_80
aktív tag

OK. Haladjunk lépésről lépésre. :) Kinek van OTA frissítés?

Neki nincs

"Az enyém 20130711-es buid, 4.2.1 android
A frissítésre azt írja: Az ön rendszere naprakész"

(#626) CharlieR


CharlieR
csendes tag

Itt: [link]
azt írják, hogy:
"ASUS tells us it will upgrade the HD 7 to Android 4.3 in the near future, but that still leaves the tablet ever-so-slightly behind the cutting edge."

(#627) moli.hu válasza CharlieR (#626) üzenetére


moli.hu
őstag

ezt inkabb itt irjak.

(#628) moli.hu válasza emerzee (#452) üzenetére


moli.hu
őstag

hol vetted a tokot es mennyiert? ha jol latom, nem irtad.

(#629) forzamo válasza Imike_80 (#625) üzenetére


forzamo
tag

"Jelenleg 4.1.2-es android verzióval érkezik, azonban egyből enged is frissíteni a 4.2.1-es verzióra. Sőt már a 4.2.2 is elérhető, bár eddig nem sikerült kideríteni, hogy ki, mi alapján kapja meg előbb..."

Részlet a Nexus 7 téma összefoglalóból.

...[link]...

A Pad 7 ugyanez.

Egyébként a kérés kimegy az Asus szerverére az fogadja és legfrissebbnek mondja a 4.2.1-et.
Vanak WW CN US TW JP szoftver régiók. Nekem a WW van.
Gondolom régiók szerint tolják ki a frissítéseket, fordítások, szerverbeállítások miatt stb..

(#630) moli.hu válasza forzamo (#629) üzenetére


moli.hu
őstag

a temaosszefoglalot lehet linkelni igy

(#631) Imike_80 válasza forzamo (#629) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Most jövök a szegedi MM-ból. MeMo Pad HD 7-esből 2013.07-es és 2013.08-as van vegyesen és mindegyik kék színű. Egy darab rózsaszín 07-es van kirakva nyomkodni, azt nem lehet frissíteni még sehová, 4.2.1 van rajta. Volt egy Nexus7 is, az 2013.01-es, tehát januári. Az már ki van rakva kb. fél éve, 1-2 hónapja én magam frissítettem 4.3-ra. Igen, elképzelhető, hogy régiónként jön majd a frissítés.

(#632) drlovi válasza emerzee (#618) üzenetére


drlovi
aktív tag

Tf300 is van , és rendre jönnek rá a frissitések.ráadásul elég hamar! Nem hiszem hogy az asus ilyen szempontbòl elhanyagolna a készülékeit!

(#633) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Több felhasználós módot lehet engedélyezni roottal.
1. root
2. Telepítsd a "Build Prop Editor"-t a play storeból.
3. "fw.max_users=5" add hozzá és mentsd el.
4. Újraindítás.

(#634) moli.hu


moli.hu
őstag

na, vegre megvettem, extremedigitalban 50000-ert (olcsobb, belvarosi helyen nem volt szeptemberi).
2013-09 4.2.2 tobbfelhasznalos root nelkul.
hosszutavu tapasztalatrol majd irok hosszabban.

[ Szerkesztve ]

(#635) Imike_80 válasza moli.hu (#634) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Gratulálok! Milyen színűt vettél? Várom a beszámolót! ;)

(#636) Nara19 válasza moli.hu (#634) üzenetére


Nara19
aktív tag

Örülök neki, így már testközelből látod, amiről eddig írtunk. :) Így megvan a multiuser módod is.
Színe?

[ Szerkesztve ]

(#637) emerzee válasza moli.hu (#628) üzenetére


emerzee
aktív tag

En a keszuleket es a tokot is az iponban vettem. A tok rohadt jo, 9xxx ft volt.

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#638) emerzee válasza drlovi (#632) üzenetére


emerzee
aktív tag

A profeta szoljon beloled!

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#639) emerzee válasza FlekkeN (#633) üzenetére


emerzee
aktív tag

A fokepernyore a beepitett launcherben is van affele tobbfelhasznalos mod...

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#640) zsola32 válasza moli.hu (#634) üzenetére


zsola32
őstag

akkor a tiéd is 2013.09. havi gondolom
én az enyémet ma vittem vissza, recsegett illetve mozgot a kpéerníő a házában
holnap kapom meg az újat, ami remélhetőleg ismét 2013.09. havi lesz

(#641) juky


juky
csendes tag

A mágneses tokok nem tesznek kárt a kijelzőben, vagy a tablet többi részében (az iránytűről tudok, h megbolondítja) ?

(#642) moli.hu válasza zsola32 (#640) üzenetére


moli.hu
őstag

sotetkek, mivel ugyis lesz ra szines tok.

Viszont az enyem is recseg, most pont ezert jottem ide, hogy beirjam, mint az elso csalodas :( Akartam is kerdezni, hogy nalatok milyen? Ha normalisan nyomogatom, csavargatom a keszulekhazat, picit recseg. A kepernyo nem mozog, errol szo sincs. Nalatok milyen?

[ Szerkesztve ]

(#643) zsola32 válasza moli.hu (#642) üzenetére


zsola32
őstag

nálam a tokban mozgott a kijelző egyik sarka (nem nagyon, de bazira zavart)
nem voltam teljesen bizonyos a csere jogosságában, de az extremben a srácok megnyugtattak, hogy ennek nem szabad így mozognia.

pedig márelég jól belaktam a tabot...

más: a biztonság fül alatt, található egy titkosítás címszó
nekem nem egyértelmű, ha ezt a funkciót felteszem, akkor csak gép induláskor kéri a pin kódot, vagy minden képernyő elsötétedés után?
logikus az lenne, ha gép bekcsoláskor kellene csak pin kódot írni.
tudnátok ebben segíteni?

(#644) Zsolto válasza Imike_80 (#622) üzenetére


Zsolto
őstag

Figy, és 48k-ért a refurbished Nexus7 az edigitaltól nem jó?
Hopp, már csak a 32-es van 55-ért :U

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#645) drlovi válasza moli.hu (#642) üzenetére


drlovi
aktív tag

dettó recseg picit. éppen vállalható még , talán a mobilarénás tesztben is irták . hogy nem a legjobb a készülékház

(#646) moli.hu válasza zsola32 (#643) üzenetére


moli.hu
őstag

es hogy mozgott? csak melysegeben es hany tizedmillimetert?
melyik edigital? holnap hany orakkor kapod meg?

@drlovi: mielott irtam azert megneztem, es a mobilarena azt irja, hogy nagyon jo osszeszerelesi minoseg, tipikus asus.

(#647) patow válasza moli.hu (#646) üzenetére


patow
senior tag

Az enyém is nyekereg ,de tokban nem halható annyira. A mobilarénán kivül is elkel olvasni más teszteket mert sokszor hatalmasakat vakernak.

[ Szerkesztve ]

(#648) zsola32 válasza moli.hu (#646) üzenetére


zsola32
őstag

inkább éreztem hogy mozgott
recsegett és ha jobb kezem felé tartottam az asus feiratot, akkor a bal alsó sarka volt a mocorgós.

Te milyen tokot veszel a tabhoz?
Be tudnád linkelni? - köszi

holnap délután fogom átvenni az új masinát, munka után.
Mielőtt rászántam magam a cserére, vasárnap megnéztem 1 példányt a MM-ban.
benyomásom szerint, az sokkal jobban volt összerakva mint az enyém.
a vicc az, hogy a polcon megnéztem valamilyen noname márkát, az nagyon stabil volt. ők vajon hogy csinálják...

(#649) Imike_80 válasza Zsolto (#644) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Kacérkodok a gondolattal. Csak, ahogyan elnézem, már nem nagyon találok ilyent. És MM-ben kell levásárolnom...

(#650) DoItYourself válasza drlovi (#645) üzenetére


DoItYourself
addikt

Egy minimális nyekergést ki tudtam én is csiholni belőle, de nem dimenzionáltam túl, mint problémát. Personacover-t vettem rá, az ad neki elég tartást.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.