Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) emerzee válasza mokusf (#500) üzenetére


emerzee
aktív tag

aha, nálam is volt ilyen... Én is furcsáltam...

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#502) trek8500fan


trek8500fan
csendes tag

Pdf illetve ebookok kozul szeretnek letolteni az atorrent klienssel az n... oldalrol. Mikor ranyomok a torrentre, akkor kiirja, hogy a fajl serult vagy deformalodott. Mit lehet ezzel kezdeni? Van vkinek otlete? Elore is koszi! :-)

Blendoku jatekot ajanlom! Nagyon egyszeru, de iszonyat jol el lehet vele lenni!

[ Szerkesztve ]

(#503) patow válasza mokusf (#500) üzenetére


patow
senior tag

Nálam is , Lehet hogy valami energia gazdálkodási beállitás okozza ? Az elején megijedtem de most már nem zavar . Nálam már 20-30% alatti kikapcsolásnál is csinálta. Én nem kapcsolom ki , mert alvó modban alig fogyaszt valamit.

[ Szerkesztve ]

(#504) patow válasza emerzee (#499) üzenetére


patow
senior tag

Korábban irtam hogy én a tokomba utólag épitettem be mágnest, de nálam csak az iránytüt bolonditja meg,de csak akkor ha a fedelet ráforditom a hátlapra. Más zavart nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#505) zsola32 válasza mokusf (#500) üzenetére


zsola32
őstag

én pénteken szerettem volna kipróbálni a Médiában.
le volt merülve a tab, szóltam is az eladónak, hogy tegyük ré egy tölrőre.
miután rátette, kb. 5 prcig szarakodtam, hogy be tudjam kapcsolni, de nem sikerült.

a töltéskijelzőig jutottam, mely egyszer pirosan, aztán zölden világított.

(#506) juky válasza trek8500fan (#502) üzenetére


juky
csendes tag

Szerintem próbáld meg másik klienssel, pl utorrent, nekem azzal nem volt semmi gond, filmet is szedte le rendesen...

(#507) Nara19 válasza emerzee (#498) üzenetére


Nara19
aktív tag

:) Válasz ment

(#508) patow válasza zsola32 (#505) üzenetére


patow
senior tag

Kiprobáltam ,úgy lehet visszakapcsolni hogy rádugod a töltöt megvárod amig átvált pirosról zöldre a töltés visszajelzö ikon aztán 1-2 másodpercig bekapcsoló gomb benyomva tart és simán indul.,töbször kiprobáltam . Ettől fügetlenül ez problémás lehet ha nincs nálad töltö mert nem tudod visszakapcsolni. már 30%-os akuszint alatt sem, Én 29%-ón teszteltem.

[ Szerkesztve ]

(#509) emerzee


emerzee
aktív tag

Tapasztalt már valaki hasonlót?: Az asztalomon van egy kb 46cmx46cmx46cm os rész, amiben a hd7 képernyő érintése megbolondul... Tisztára ugyanazt generálja, mint a n7... Kipróbáltam a készüléket más helyiségekben, semmi. Levettem a kihúzható billentyűzettartót, átvittem a másik szobába, rátettem a kütyüt, ott semmi... Csak ott, és sehol máshol... Valaki valami hasonlóval találkozott már? Először a transcoverre gyanakodtam, de nem az a hibás a próbák alapján... És csak akkor csinál ilyet, ha leteszem, és csak a képernyőt érintem. Ha a kezemben van a készülék, akkor nem... Valami statikusság lehet a dologban...

[ Szerkesztve ]

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#510) zsola32 válasza patow (#508) üzenetére


zsola32
őstag

köszi az infót
a tag lehet hogy nem ennek a töltőjét dugta rá, kikapott egyet a polcról...
az volt inkább a fura, hogy váltakozott a piros villogó töltésjel a zölddel.
a zöldnél sem indult el nekem, vibrált egyet a tab.

(mondjuk nem nagyon lövök hozzá, mert (még) nincs ilyen tabom)

(#511) bankaii


bankaii
csendes tag

Friss tapasztalatok:
Töltés közben használva erőteljesen melegszik a gép, nem tudom hogy ez mennyire normális, esetleg ilyenkor eshet-e kár a tabletban? (lehet hülye kérdés, de mivel nem volt még ilyenem nem tudom hogyan megy ez)
Ahogy nézegettem, az 1gb ram-ból folyamatosan 450-550 mb között használ, viszont tegnap egy bő 4 óra folyamatos használat után bezártam mindent, majd megnéztem a ram használatot és hiába nem futott semmi, 700alá nem ment. Sebességben semmi változást nem éreztem, de nem mutatta pontosan hogy mi használ ennyit. Egy Task killert megérné leszedni?
A 30% alatti ki- majd visszakapcsolást legközelebb én is kipróbálom, érdekesnek tartom hogy ilyen, viszonylag még magas töltöttségen már nem engedi indítani a gépet.

(#512) Bazsee71 válasza bankaii (#511) üzenetére


Bazsee71
őstag

Pont az általad említett programot akartam ajánlani, éppen erre való. :)

(#513) moli.hu válasza bankaii (#511) üzenetére


moli.hu
őstag

megnéztem a ram használatot és hiába nem futott semmi, 700alá nem ment. Sebességben semmi változást nem éreztem, de nem mutatta pontosan hogy mi használ ennyit.

az oprendszer?

task killert *TILOS* hasznalni androidon. olvasd vegig csak az elso oldal talalatait. Egyebkent ha meg kene se lenne szukseg kulon taskkiller telepitesere, hisz van beepitett az androidban: a taskvalto. Ha elhuzod oldalra a taskot, az rendesen lehal.
Raadasul az egeszben a legviccesebb, legironikusabb, hogy maga a taskkiller app is allandoan fut, eszi az eroforrasokat. Akkor azt miert nem killezed ki?!

[ Szerkesztve ]

(#514) emerzee válasza bankaii (#511) üzenetére


emerzee
aktív tag

Részben egyet értek moli.hu kollégával. Az merész túlzás, hogy "tilos" a task killer, de sok szükség az tényleg nincs rá. Ha nagyon akarsz, beállíthatsz egy task killert, hogy folyamatosan lőjön ki bizonyos szolgáltatásokat, amikre nincs szükséged. Felszabadul némi ram, de a rendszer folyamatosan megpróbálja majd visszarakni, így pörög a proci, fogy az akksi, felesleges dolog. Akkor már rootolt készüléknél a titanium backup, ami megfagyasztja a szolgáltatást, így el se akar indulni. Persze, ezzel ésszel, hisz ha olyan rendszerszintű dolgot fagyaszthatsz meg, ami ténylegesen kell a kütyünek akkor akár "kis is végezheted" (szoftveresen).
A beépített task killer jól végzi a dolgát. Ha kell a ram, a régi programokat kilövi, és használja a felszabadult ramot. Az eredeti android leírásban még azt írták, hogy ha nem kell egy program, akkor ne a házikó ikonnal lépj ki belőle, hanem a visszalépéssel, vagy a saját kiléptető menüjével, ha van. Akkor felszabadítja a ramot (elvileg). Van egy lehetőség, hogy kényszerítsd a kilépést. Bemész a beállításokba, ott a táblagépről részbe, ott rákattintasz 5x a build-szám-ra (visszaszámol majd...). Ekkor megjelenik a beállításokban egy új rész: { } Fejlesztői lehetőségek. Ebben a menüben óvatosan kell variálni, bár elrontani nem tudod vele a kütyüt, de összezavarhatod a használhatatlanságig, hogy újra kelljen húzni mindent... Az alján a sornak, van egy olyan pont, hogy: törölje a tevékenységeket (tevékenységek törlése, amint elhagyják azokat). Ha akarod, kipipálod, ekkor kilép az elhagyott programokból. Alatta a háttérfolyamat-korlátozás, itt akár meg is ölheted a multitaskingot. Innentől nincs régi program lista, mert mindent újra kell töltenie mindig. Aztán, hogy ezen a kütyün, hogy működik, nem próbáltam az ot 995-ömön, rendesen lehet memóriát szabadítani, de abban nem 1g a ram.
Összefoglalás: Nincs sok értelme a task killernek (Ha kell, van beépítve, a modulok közt, én inkább informálódásra használom), ha a rendszernek kell a ram, akkor úgy is megoldja. Ha nagyon bütykölni akarsz, akkor inkább titanium backup.

Ui.: Ha nagyon belassul, az nem feltétlen a ram miatt van, hanem mert valami beakadt a háttérben. Hamar újraindul a kütyü, hamarabb mint amíg megtalálod a kiírtandót, és összeszedi magát a kütyü... Egyébként is: Az androidot normál használat mellett is, érdemes naponta 1x legalább újraindítani.
(Remélem nem voltam túl hosszú...)

[ Szerkesztve ]

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#515) Nara19


Nara19
aktív tag

Asus mini alkalmazås: Asus Task Manager fent van a gépen- nekem az állapotsori órát is kilőtte - csak óvatosan használni :)

(#516) moli.hu válasza emerzee (#514) üzenetére


moli.hu
őstag

nagyon fontos azt is tudni, hogy mig ha az appbol normalisan lepsz ki (back vagy sajat kilepo ikon), akkor az app onmagat zarja be, rendesen all le, es ugyanez tortenik, ha keves a memoria, az android megkeri az appot, hogy onmaga alljon le szepen.
mig ha taskkillert hasznalsz, akkor az appot az oprendszer egyszeruen kerdes nelkul megoli (kb linux sigkill, windows task manager kill), igy biztos az adatvesztes! Tilos taskkillert hasznalni, ezek az appok atveresek, a tudatlansagot, tanulatlansagot hasznaljak ki. Viszont ha az ember veszi a faradtsagot, es tovabbkepzi magat, tanul, akkor azt olvassa, amit fentebb linkeltem a google-vel.

[ Szerkesztve ]

(#517) zoyoxy válasza N!Tr0v!CS^^ (#213) üzenetére


zoyoxy
tag

Ha nem oldódott volna meg, itt egy univerzális megoldás(én hasonló cipőben jártam, csak Linux-on):
- felteszel egy (open)ssh szerver-t a Windows-os gépre
- a Droid-ra pedig a BotSync-et.
Én úgy állítottam be, hogy amit át akarok másolni az Asus-ra, azt az asztali gépen belapátolom egy dedikált könyvtárba, a BotSync meg, amikor elindítom, mindent áthúz onnan, ami új.

(#518) emerzee válasza emerzee (#509) üzenetére


emerzee
aktív tag

Lehet, kell a rendszernek, a touch screennek idő míg bekalibrálja magát? Az alant jelzett jelenség egyszercsak megszűnt... Érdekes...

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#519) emerzee válasza emerzee (#518) üzenetére


emerzee
aktív tag

no megvan a képernyőprobléma oka... Az asztalomba beépítettem egy fénycsövet, amit a géphez kaptam. Ezt eredetileg a gép belsejébe kellett volna rakni, és megvilágítaná az alaplapot és a többit. Nekem ez a billentyűzetvilágításom... Illetve, csak volt, mert így most kikerül az asztalból... Ha fel van kapcsolva, megbolondítja a képernyő érzékelést...
Hölgyeim és uraim... Én kérek elnézést!

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#520) dogi01


dogi01
aktív tag

Fonepad vagy Nexus 7 fólia a jobb rá?

(#521) Nara19 válasza dogi01 (#520) üzenetére


Nara19
aktív tag

A MeMO Pad HD 7 fóliája egész biztos jó rá. :D

Pl. : E-bay-en vettem, a szállító:[link]
Két fólia van a csomagban. Közelről, nappali fényben a fólia "szemcsés" kinézetű, ez nem mindenkinek jön be.

Üdv: Nara

(#522) psychocska válasza Nara19 (#399) üzenetére


psychocska
tag

"A "gyári" böngésző TJB útmutatása alapján flash-elhető."

Ez az útmutatás merre található?

(#523) moli.hu


moli.hu
őstag

most lehet rohogni fogtok, de egy ujabb eselyes lepett a kepbe amig a memopad tobbfelhasznalos szoftverfrissitesere vartam: Hudl. Foleg, hogy az asszony a multkor megemlitette, hogy mennyire tetszene neki egy lila szinu tablet... tudom... Ebben is van GPS, ami ugye a legnagyobb gondom, csak ez a kriterium a piacon levo tabletek 95%-at kinyirja. 46000 ft, garancia-intezes kerdeses.

(#524) Nara19 válasza psychocska (#522) üzenetére


Nara19
aktív tag

Link tjb007 leírásához:[link] :)

moli.hu
Nem értem, a Hudl is Asus MeMO? :N

[ Szerkesztve ]

(#525) psychocska válasza Nara19 (#524) üzenetére


psychocska
tag

köszi!

(#526) Nara19 válasza psychocska (#525) üzenetére


Nara19
aktív tag

:)

(#527) patow válasza Nara19 (#524) üzenetére


patow
senior tag

Bocs ha butát kérdezek én is felraktam ,beálitottam és most mi változik.?

(#528) Nara19 válasza patow (#527) üzenetére


Nara19
aktív tag

Megjeleníti a flash tartalmakat. :)

(#529) patow válasza Nara19 (#528) üzenetére


patow
senior tag

Kösz de mi az a flash tartalom , mert a böngészöben eddig is nagyábol mindent lejátszott .

[ Szerkesztve ]

(#530) Nara19 válasza patow (#529) üzenetére


Nara19
aktív tag

(#531) Ltd


Ltd
csendes tag

Nálam is következetesen jelentkezik, hogy a programok közül csak a gyári programok shortcutját lehet kihúzni a desktopra, a letöltött, vagy kézzel telepített programoknál ebben a műveletbe belehal a starter, és nem csinálja meg. Ezzel kapcsolatba írtam az asus supportnak, a válasz az volt, hogyha gyári állapotba újrahúzás után is jelentkezik, akkor service. Persze jelentkezik, de nem akarom szervízbe vitetni emiatt, mert ha jól látom csehországban van a pad-ok szervíze. Fenti hiba jelentkezik nálatok? Ha igen, milyen kernel verzió, ill. build számmal rendelkeztek? Az enyém 3.4.5-ös kernel, 4.2.291525_20130711 build.
köszi!

szerk: nem volt már valakinek erre ötlete, megoldása? mondjuk rootolni nem akarom...

[ Szerkesztve ]

(#532) forzamo válasza Ltd (#531) üzenetére


forzamo
tag

A Play tele van "starter" programokkal amik jobbak is gyorsabbak is mint a "gyári". Cseréld le, még rootolni sem kell hozzá. Emiatt szervízbe adni botorság.

(#533) xx610 válasza Ltd (#531) üzenetére


xx610
csendes tag

Nálam is jelentkezik a hiba ugyanezen kernel és build adatokkal. De csak fekvő módban. Ha álló módban húzom ki a shorcutot a desktopra, akkor jó lesz.
Így együtt tudok élni ezzel a hibával.

[ Szerkesztve ]

(#534) Apooca válasza xx610 (#533) üzenetére


Apooca
tag

Nekem is csak fekvő módban jelentkezik.

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#535) emerzee


emerzee
aktív tag

no vettem én is nexus 7 matt fóliát rá. Tiszta jó (gyanítom, a kijelző ugyanaz a kettőben, kivéve a közelségérzékelő...).
Nem sok fóliát raktam fel eddig, de megkínlódtam vele. A mérete pontosan ugyanakkora. Amire kell figyelni, hogy a felső gödörig ki kell engedni a fóliát. A szélessége jó. No felrakni nem egyszerű, az biztos. Nekem harmadjára sikerült, addigra meg a fólia összeszedett egy csomó port és szöszt... Ha porszemnél vagy szösznél fel akar buborékosodni, akkor mielőtt ráeresztenéd, nyomd ki alóla a levegőt. Akkor rásimul a szöszre, és kevésbé zavaró.
Ami biztos, hogy míg a telefonom kristály fóliájánál a sok buborék ami kialakult az idők során, nem zavaró, ez sokkalta jobban látszik a matt fóliánál. A fólia tapintása egyébként olyan mintha homokos vagy homokfújt lenne... Már rendelem is a tartalék fóliát külföldről, olcsóbban, több példányosan...

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#536) Ltd


Ltd
csendes tag

köszi, tényleg nem jön álló módban, akkor így jó lesz.... :C

:R :R

(#537) patow válasza emerzee (#535) üzenetére


patow
senior tag

A neexus7 foliája pontosan nem jó rá csak ha a sarkából levágsz egy hangyányit .Két külömbözö helyröl rendeltem mindegyiket szabni kellet Aztán rendeltem az ebay -töl pontos tipus alapján az meg olyan lett hogy körbe 2 mm-t nem takar a kijelzöböl . Az elsö nexus foliat azért vettem le hogy kiprobáljam a matt verziot , de az meg nem tetszet mert sokat elvesz a kijelzö éleségéböl. Úgy hogy most semmi nincs rajta ,maradt a bánat meg minusz 4000 ezer :(((

(#539) DoItYourself válasza wyou (#538) üzenetére


DoItYourself
addikt

Mi is tisztelettel üdvözlünk!

Bizonyára elkerülte a figyelmedet, hogy itt tilos a warez!

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#540) Nara19 válasza patow (#537) üzenetére


Nara19
aktív tag

Bocs, ha rossz tippet adtam.

(#541) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok

közelgő névnapomra szeretném megkapni a családtól ezt a tabot.
elolvastam az összes hozzászólást, alapjában véve szerethető kis masina.

szerintetek jó vásárt kötnék vele? vagy érdemes várni a 8"-os verzióra?
az usb kapcsolódás mondjuk egy külső hdd-re jó lett volna, de mint írtátok páran, talán ez is meg fog oldódni.
olyant gondolom tud a masina, hogy otthoni hálózatról legyenek nézhetőek a (mese)filmek.

szóval nem tudom picit bizonytalan vagyok...

előre is köszi a véleményeket.

(#545) patow válasza Nara19 (#540) üzenetére


patow
senior tag

Nem nem köszönöm az infot. :R

[ Szerkesztve ]

(#546) desigo válasza zsola32 (#541) üzenetére


desigo
senior tag

Én hétvégén már úgy mentem célirányosan egy Media Marktba,hogy veszek de teljesen ki volt fogyva a készlet.
Kézbe fogva más 8-as méretű tabokat viszont most várakozó állásmódba kerültem.
Jó lenne ha lenne már infó a 8-as MeMo Padról.

(#547) zsola32 válasza desigo (#546) üzenetére


zsola32
őstag

én is ezen vacilálok

(#548) Nara19 válasza zsola32 (#547) üzenetére


Nara19
aktív tag

A 8-as felbontása ugyanilyen, az üzemidő kicsit rosszabb, a gép meg egy kicsit nehezebb lesz a hírek szerint. De az már 4.2.2-vel jön alapból, lehet hogy az otg már nem lesz neki probléma.

(#549) airwawes


airwawes
tag

Sziasztok!
Hamarosan én is tulajdonosa szeretnék lenni egy ilyen készüléknek, azonban nem tudom hogy hol vegyem meg. 45.000 Ft-os keretem van rá, szóval a MediaMarkt nem jó nekem. Előre is köszönöm a segítséget.

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#550) emerzee válasza desigo (#546) üzenetére


emerzee
aktív tag

Én nagy darab nagyok. A hd7 épp befér a zsebembe. A 8-as, szerintem már nem férne bele. A 7-est át tudom fogni hátul, fél kézzel. A 8-ast, gyanítom, hogy már csak a szélénél fogva tudnám tartani. Sokkal kevésbé lenne biztonságérzetem. A hd7 az autós tartóba rakva eléggé jól kitakarja a szélvédőt. A 8-as már nem férne bele a sima multifunkciós autóstartóba. (Külön kell, csak hozzávalót venni, gyanítom.) A hd7-nek gyönyörű a képe. A 8-asnak ugyanez a felbontása nagyobb képernyőnél, lehet, nem ilyen szép úgy a képe. Nézz utána... A 8-asban gyorsabb a proci, az nyerő hosszú távon, viszont nincs gps, ami nálam spec, nem nyerő... érdemes ezeken elgondolkodni szerintem...

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.