Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Intruder2k5 válasza Sasos (#1750) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato tud ilyet.

(#1752) Sasos válasza Intruder2k5 (#1751) üzenetére


Sasos
senior tag

Akkor már ezt is tudjuk. Mondjuk fogadni mertem volna rá, hogy a Tomato megugorja a feladatot, de nem voltam benne biztos.

(#1740) OldAkita: Így viszont van alternatívád arra az esetre, ha a T után a Digi is egy bekapcsolt routerrel megáldott eszközzel boldogítana.

(#1753) envagyok


envagyok
veterán

Én is segítséget kérnék.
T-Home dsl-es vagyok IP telefonnal.
Adtak egy modem/router/iptelefon egységet, jelenleg az úgy van beállítva, hogy az ac56 tárcsáz be azon keresztül. Így viszont nem megy az IP telefon.
Ha viszont a t-s egységet routerként is használom, akkor telefon ok, de nem tudok qos-t, le- feltöltési limitet, port forwardingot használni az ac56-on.
Van ötletetek mit tegyek?

(#1754) Intruder2k5 válasza envagyok (#1753) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg, hogy a HGW-ben is bent hagyod a PPPoE login adatokat, és az ASUS-ba is PPPoE-t állítasz be. Tudom ez nagyon hülyén hangzik, de egy másik fórumon olvastam egyszer valakitől, hogy így használja a saját routerét, és kap publikus IP címet is rá. Mivel nincs T-s netem, így ezt tesztelni nem állt módomban, de ha engedélyezve van több PPPoE session, akkor még működhet is. Ott VDSL-ről volt szó, nem tudom nálad ADSL, vagy szintén VDSL van-e.

[ Szerkesztve ]

(#1755) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Sasos, kösz az ötletelést, Intruder, kösz a képet a Tomato-ról.
Közben beírkáltam a linkelt ddns táblán az állomásnevet, a felhasználói nevet és a jelszót, majd alkalmaztam, nem törődve a sárga figyelmeztető sorokkal. Az történt hogy kiírta: Sikeres regisztráció és eltűntek a sárga sorok. Gondoltam, be is jutottam a menyországba. A router kezelőfelületének nyitólapján is megjelent a ddns után a no-ip-nél regisztrált állomásnév, csakhogy nem történt semmi. Ugyanúgy nem érem el magam a no-ip-s állomásnévvel csak a külső ip címmel. Feltételezem jól gondolom hogy a Filezillával ami most próbaprogram, a csatlakozási címhez nem a külső IP címet kell írni hanem azt amit a no-ip-vel regisztráltam. Persze tud a Filezilla csatlakozni a routerre kötött hdd-hez, de nem a címbe beírt állomásnevet jeleníti meg hanem a sima külső IP címemet
Az a rossz érzés motoszkál bennem hogy hiába kínálja fel a lehetőséget a Tomato hogy a mindenkori külső IP címet küldi a no-ip felé, ugyanúgy elvérzik a dolog mint a jelenleg használt Merlinnel. Persze az is lehet hogy nem. Fel kéne tenni a Tomato-t, de már rettegek a firmware csereberétől mert mindig napokat szívok mire működik.

(#1756) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Módosítom az előző hozzászólásomat. A Filezillába beírt no-ip-s regisztrált állomásnevet írva be tudok jutni a routerre kötött hdd-re távolról. Szóval igenis működik. Azonban a Download MAster kezelőfelületére, amit a böngészőből érek el, oda nem. Eddig oda úgy léptem be hogy a külső ip cím után kettőspont majd 8081. Most a no-ip-s regisztrált állomásnevet írtam, majd kettőspont és utána 8081
,lehet hogy ezt kéne másként?

Közben, míg ezt írtam valami csúnyaság történt mert a már becsatlakozott Filezilla bontotta a kapcsolatot és már azzal sem érem el magam távolról.

[ Szerkesztve ]

(#1757) odipapa


odipapa
senior tag

Sziasztok!

Rég mókoltam már a routert a gyári fw-el elégedetten használom már egy ideje.
A HGG adásteljesítmény növelése viszont piszkálja a fantáziám.
Két kérdés:
Az asus DDNS címemet tudom-e használni a HGG-vel, illetve a DM könyvtárszerkezete és a seedelt anyagok megmaradnak -e a fw frissítés után?

(#1758) energomatt válasza odipapa (#1757) üzenetére


energomatt
senior tag

Ha ez a legfontosabb szempont, akkor inkább ne csináld. Erősen ajánlott egy gyári visszaállítás is ilyenkor.

(#1759) G-Bali válasza G-Bali (#1737) üzenetére


G-Bali
senior tag

+ #1738

Tipp?

[ Szerkesztve ]

(#1760) Intruder2k5 válasza G-Bali (#1759) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az IP címed publikus? Sajnos az utóbbi időben a DIGI is több felé NAT-olt címeket osztogatott.

(#1761) G-Bali válasza Intruder2k5 (#1760) üzenetére


G-Bali
senior tag

Ezt Sajos nem tudom :((( :(((

(#1762) Intruder2k5 válasza G-Bali (#1761) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A routerben amit látsz WAN IP címet, azt vesd össze azzal, amit ITT látsz.
Egyezik a kettő?

Illetőleg EZEN az oldalon teszteld le a Download Master-ben beállított portot.
Engedélyezettnek mutatja, vagy tiltott?

[ Szerkesztve ]

(#1763) G-Bali válasza Intruder2k5 (#1762) üzenetére


G-Bali
senior tag

Igen egyezik
Ezt írta kép

(#1764) Intruder2k5 válasza G-Bali (#1763) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ne a 80-as portot teszteld, hanem amin a Download Master fut. Ez alap esetben talán az 51413, de inkább nézd meg a router beállításaiban.

[ Szerkesztve ]

(#1765) G-Bali válasza Intruder2k5 (#1764) üzenetére


G-Bali
senior tag

Értem, oké de egy kis segítség kell mert nem vagyok jártas, utána kell néznem hogy kell mit hova kell..

Szerkezetve Pill megnézem úgy is
Lesz 8081 de ugyan ezt dobja ki

[ Szerkesztve ]

(#1766) Intruder2k5 válasza G-Bali (#1765) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

USB Application -> Download Master -> Settings -> Bit Torrent -> Incoming port

És amit ott látsz, azt írd be a weboldalon a Port to Check mezőbe, és azt teszteld.

(#1767) G-Bali válasza Intruder2k5 (#1766) üzenetére


G-Bali
senior tag

Így jó: Success: I can see your service on 77.234.66.3 on port (51413)
Your ISP is not blocking port 51413

(#1768) Intruder2k5 válasza G-Bali (#1767) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek szerint a port nyitott, így pedig ennél többet nagyon nem tehetsz, legfeljebb megpróbálsz másik fw-t feltenni, Merlin-t, HGG-t, vagy Tomato-t.

(#1769) G-Bali válasza Intruder2k5 (#1768) üzenetére


G-Bali
senior tag

Másik gyári van?Vagy csak lefelé lenne frissítés.. bár másik cfw - t nem igazán szeretnék de nem értem hogy "ennyi "nem tölt vissza és kész.. :(

[ Szerkesztve ]

(#1770) Intruder2k5 válasza G-Bali (#1769) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát pedig, a torrent kliens fut, a port nyitott, ha ennek ellenére sem megy, akkor ennyi. Vagy marad így, vagy teszel fel másik szoftvert, egyéb variáció nincs.

(#1771) G-Bali válasza Intruder2k5 (#1770) üzenetére


G-Bali
senior tag

Bár most nézem hogy van valami vissza töltés de én mikor néztem maga aktuális sebességnél. Akkor marad így szereintem :W

(#1772) Intruder2k5 válasza G-Bali (#1771) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jól van... Szerintem a képet töröld le, nem feltétlen kell az illegális tartalmakat ide kiposztolni.

(#1773) OldAkita válasza G-Bali (#1769) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Ez téged nem fog megvigasztalni, de az én Download Masterem a 120/10 Mbit, azaz 12000/1000 bit/s sávszélességem mellett 3-4000-el tölt le és kapaszkodj meg 40 azaz 40 bit/s tölt fel. Már rég belefáradtam hogy idegeskedjek miatta.
Közben amíg írtam látom képet tettél ki és neked 32-vel megy éppen felfelé. Na ezzel kell megelégedned. Volt amikor ment több százzal, nem tudom akkor miért és most miért nem.

[ Szerkesztve ]

(#1774) G-Bali válasza OldAkita (#1773) üzenetére


G-Bali
senior tag

Ez csak a Download Masterem-el van így mindig

(#1775) Intruder2k5 válasza OldAkita (#1773) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

3 hét és 4 nap telt el az utolsó rtorrent restart óta. Azóta 1,5TB-ot töltött fel, 506GB-ot pedig le. A net 120/10 UPC FP..

A router most éppen 37 napja megy folyamatosan, átlagban napi 50GB feltöltés van.

De persze biztosan jól lehet torrentezgetni a gyári szoftverrel is. :)

(#1776) OldAkita válasza Intruder2k5 (#1775) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Irigyellek :) Bár hozzáteszem, a le és feltöltéssel kiegyeztem. Az tud zavarni hogy 100 torrent fölött már nem jelzi a DM hacsak azzal nem hogy még lassabb lesz. Na ilyenkor visszatörlök 10-et. Itt van a fő bibi. A törölgetést csak egyenként lehet és a Seed mappából is kézzel kell kitörölni.

(#1777) G-Bali válasza Intruder2k5 (#1775) üzenetére


G-Bali
senior tag

Na és az a cfw nek köszönheted? Vagy hogy megy ennyire..?

(#1778) Intruder2k5 válasza OldAkita (#1776) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem egyszer volt benne ~800 torrent, na akkor már lassúcska volt a router, de azt hiszem ez nem is csoda. Főként a torrent webes felülete töltődött be lassan.

G-Bali, ezt nem tudom biztosra, mert sosem használtam gyári fw-t. Egyébként ezen kívül semmi extra dolog nincs, sima UPC Fiber Power netem van, ugyanazokat a Linux iso-kat seed-elem amit általában mások is, nem tudom mi más okozhatná.

[ Szerkesztve ]

(#1779) odipapa válasza OldAkita (#1776) üzenetére


odipapa
senior tag

A Transmission Remote GUI-t tudod használni párhuzamosan a DM mellett gyári fw-nél is.
Azzal kényelmesebb törölni, hozzáadni.

(#1780) OldAkita válasza odipapa (#1779) üzenetére


OldAkita
aktív tag

kösz, majd próbálkozok

(#1781) energomatt


energomatt
senior tag

Mi az, ami esetleg korlátozhatja a feltöltési sebességet? Alapbeállítás, gyári, vagy Merlin, az utp kábelek ellenőrzötten jók. HDD leválasztva. Közvetlen PC-re csatlakozással a feltöltési sebesség 50, routerrel pedig csak 7. ?? Lefele irányban tökéletes, 109. Router hiba lehet?

(#1782) sztanozs válasza G-Bali (#1765) üzenetére


sztanozs
veterán

Download Master felülete alapból nincsen kiengedve WAN felé (csak lan felől látszik), csak ha átbillentesz egy kapcsolót.

[link] > WAN Network - On

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1783) tiger10 válasza energomatt (#1781) üzenetére


tiger10
tag

A gyári DM korlátozza a feltöltést alapból. Nálam is 38 KB/s általában, majd időközönként felugrik 3-4 MB/s-ra és egyből le is korlátozza vissza 38 KB/s-ra. Asus sajna így csinálta meg, marad a HGG vagy Tomato ha többet akarsz kihozni belőle!

(#1784) energomatt válasza tiger10 (#1783) üzenetére


energomatt
senior tag

Félreértetted. Nem torrentezek vele. Egyszerű sebességtesztet futtatok a neten.

(#1785) tiger10 válasza energomatt (#1784) üzenetére


tiger10
tag

Ja, tényleg nem neked kellet volna címezni. Bocsi. :B

(#1786) G-Bali válasza sztanozs (#1782) üzenetére


G-Bali
senior tag

nekem nem is engedi ,visszadobja off -ba

na most engedte meg de igy is kb 500 -1000KBps -be szedi

[ Szerkesztve ]

(#1787) G-Bali válasza Intruder2k5 (#1775) üzenetére


G-Bali
senior tag

Jól van ,lehet nem fogom bírni idegekkel azt a ,viszont amit Intruder2k5 az imént irt ,nagyon meggyőző volt számomra, úgyhogy ha van egy link (magyar) ami a telepítés és beállításról ír az nagyon jó lenne ?!
Még azt fogom megpróbálni hogy nem NTFS-be formázom ,de előbb le kell mentenem valahova addig az adatokat :O

[ Szerkesztve ]

(#1788) Intruder2k5 válasza G-Bali (#1787) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Komplett leírás sajnos nincs.

Régebben ugyan csináltam egyet, ami kompletten minden szükséges cuccot felpakolt, de annak lényegi, hatodik pontja, csak MIPSEL alapú routereken működik.

Az fw csere EZ alapján megoldható. 1, 2, 3/2, 4-es pontok sorrendben.
HDD particionálás és FSTAB szintén zenész.

Aztán meg elviekben Tomato-ban van egy alap entware telepítő script, amit meg tudsz hívni.

/usr/sbin/entware-install.sh

Ez lefut, aztán pedig van egy rtorrent-easy-install nevű csomag, ami felpakolja a torrentet, webszervert, és mindent ami kell ehhez.

(#1789) G-Bali válasza Intruder2k5 (#1788) üzenetére


G-Bali
senior tag

Köszi :R ,de ez az én Tudásomat igen csak túlszárnyalja(egy betűt se értek ebből ) sajnos ebbe nem merek belefogni,azt hittem csak annyi hogy a Firmware-t feltöltés és kész... :(((
Utálom hogy nem értek hozzá :W

[ Szerkesztve ]

(#1790) Intruder2k5 válasza G-Bali (#1789) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért van köztes megoldás is, ha felteszed a firmware-t, már abban is van egy beépített Transmission kliens. :)

[ Szerkesztve ]

(#1791) G-Bali válasza Intruder2k5 (#1790) üzenetére


G-Bali
senior tag

Ez jól hangzik de mi ebbe a köztes megoldás? :DD (ha már fenn van akkor már nincs messze a végcél , ami neked is van)
Én szeretném felrakni, úgy ahogy neked van. Csak totál kinai

(#1792) Intruder2k5 válasza G-Bali (#1791) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az a köztes megoldás, hogy ehhez csak a firmware-t kell cserélned, és már használhatod is. Ami nekem van (rtorrent), ahhoz még kell egy csomó mókolás Linux terminal-ban, tehát parancssorban. Ráadásul ahhoz mindenképpen Linux (EXT2/3/4) filerendszer szükséges.

Tehát nekem rtorrent fut a routeren, ez az egyszerűbb verzió pedig transmission. Két különböző torrent kliens.

[ Szerkesztve ]

(#1793) G-Bali válasza Intruder2k5 (#1792) üzenetére


G-Bali
senior tag

Koszonom,akkor meg olvasgatok a forumok kozott es probalok tapasztalatokat gyujteni,mert eleg bonyolult szamomra ez is.
Max ha belevagok es nem sikerul akkor ugy is irok ide :DD
De nem fogom feladni :))

Olvasom a te forumaidat is

(#1794) Intruder2k5 válasza G-Bali (#1793) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Melyik része bonyolult? :)

A gépen be kell állítani egy fix IP címet, majd a routert a leírás szerint a restore gombbal recovery módba állítani, és akkor egy böngészővel fel tudod tölteni rá az új firmware-t. Ha elindult a router, akkor a megadott menüpontban törlöd az NVRAM-ot, és ennyi, lehet használni. :)

(#1795) G-Bali válasza Intruder2k5 (#1794) üzenetére


G-Bali
senior tag

Az ami elsore ,es tokre idegen szavak kerulne a szemem elé addig kicsit bonyolult marad ,mindig csak az elso nehez(bonyolult)utna rutin :)
De mondtam hogy nem adom fel.valahol el kell kezdeni :D
Amugy van olyan hely ahol ezeket a szakszavakat leirjak pontosan ,hogy mit jelentenk,mondtam hogy nagyon nem érket hozza,de szeretnek?

[ Szerkesztve ]

(#1796) Intruder2k5 válasza G-Bali (#1795) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudok ilyenről, de sajnos kétlem, hogy lenne.

(#1797) Savageboy válasza Intruder2k5 (#1792) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Miért kell ext2/3/4 az rtorrenthez? Nálam NTFS-sel is működik Merlin fw alatt. Egyedül az zavar, hogy szerintem preallocation-t bekapcsolva fordították a csomagot, ezért ha egy nagyobb torrentet hozzáadok, akkor egy ideig elérhetetlen a router a nagy I/O terhelés miatt.

(#1798) Intruder2k5 válasza Savageboy (#1797) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Magához az entware rendszerhez kell, mert csak ezeken tudod beállítani a szükséges tulajdonosi jogosultságokat, futtathatóvá tenni a binárisokat, stb. Tehát nem a letöltött adatfile-okhoz kell. A letöltés már mehet akár NTFS-re is, bár én sosem támogattam azt, ha már Linux-hoz nyúl az ember.

[ Szerkesztve ]

(#1799) Savageboy válasza Intruder2k5 (#1798) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Ja értelek. :R Egyébként nálad is "beáll" a router új torrent hozzáadásánál? Csak azért kérdezem, mert mintha anno olvastam volna olyat, hogy ext fájlrendszernél van más mód a lemezterület lefoglalására, ami nem terheli le úgy a routert.

(#1800) Intruder2k5 válasza Savageboy (#1799) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, ha ilyen 20-30, sok GB-os torrentet adok hozzá, akkor kicsit elgondolkodik, de részemről ez abszolút belefér, nagyon ritkán töltök ekkora torrenteket, amikkel meg gyakrabban találkozik a router, (max. 2-3GB, de inkább ez alatt) azt észre sem veszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.