Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) kali válasza hackeeeee (#2099) üzenetére


kali
legenda

nem települ automatikusan.
már szinte biztos, hogy nem egyszerre teszik fel a letöltési részletbe és a frissítési tárra.

(#2102) hackeeeee válasza Intruder2k5 (#2100) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Érthető. :R

@kali: Thx! :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2103) Keckix


Keckix
tag

Na végre javították az új gyári FW-ben a RDP port átengedését. :R

(#2104) G-Bali


G-Bali
senior tag

Sziasztok !

Lenne egy olyan kérdésem hogy a van egy tp-link WR841ND ver:5.3 routerem azt tudom úgy használni hogy a AC56u továbbítja a wifi-t a tp-linkre hogy arról sugározza a netet?jelerősítésként szolgálna (kábel nélkül)

(#2105) lord.lakli válasza G-Bali (#2104) üzenetére


lord.lakli
őstag

Persze, hogy tudod. Ugyanez volt nálam. Mondjuk most már wifi-t nem használom erre, hanem az van a nyomtató mellett. Így nyomtató szerver lett, ami IP-t asus-tól kap.

(#2106) G-Bali válasza lord.lakli (#2105) üzenetére


G-Bali
senior tag

A nagyszerű mert a ac56u 2.4 kevésnek bizonyult a másik szobába már nem igazán jut el a jel, valaki tud segíteni hogy a két routert hogy kell beállítani hogy ez működjön. Nem értek csak alap felhasználó lennék? :R

(#2107) Multibit válasza G-Bali (#2106) üzenetére


Multibit
veterán

másik szobába már nem igazán jut el a jel
Korábban ezt írtad követelményként: kábel nélkül. Nem érzel egy kis ellentmondást?
Ha valóban olyan rosszak a körülmények nálad rádiójel terjedés szempontjából, akkor adja magát a megoldás: kábellel kell összekötni a két routert. Kitaláljam, a válaszodat? A kábelezés nem megoldható ;] Mindig megoldható. Ha az "egyéb szempontok" erősebbek, nem is olyan nagy az a wifi probléma. Fontold meg és alkalmazd EZT a megoldást!

(#2108) G-Bali válasza Multibit (#2107) üzenetére


G-Bali
senior tag

Hát ha át vinnem a másik szobába a kábelt akkor be is dughatom a kábelt a laptopba, de ezért gondoltam hogy akkor meg lehet toldani a Wifi jelt egy másik rouerrel (tp link volt a régi router, és ugyan ott volt ahol most a asus és volt jel) tehát ha megoldható akkor szeretném ezt a megoldást választani mert egyszerűbb, szóval lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#2109) Shader


Shader
aktív tag

Csak kipróbáltam a HGG-t, de gondok lettek vele:
Az 5Ghz-t a laptopon kívül egyik eszköz sem látja.
Az FTP-t kívülről csak a tűzfal kikapcsolásával lehet elérni.
Hreset volt, ugyan ez...

--- Sent from mobile device ---

(#2110) Multibit válasza G-Bali (#2108) üzenetére


Multibit
veterán

szóval lehetséges?
Lehetséges, ha a TP-Linkre CFW-t raksz. Gyári szoftverrel nem fog menni.

(#2111) G-Bali válasza Multibit (#2110) üzenetére


G-Bali
senior tag

Super!

Hogy tudok rákeresni a neten hogy megoldjam (angol nem megy) vagy segíteni tud valaki nekem :(

(#2112) Klara_ válasza Shader (#2109) üzenetére


Klara_
őstag

Ilyen problemak nalam nem voltak, csak a fagyasa.
Az osszfoglaloban szereplo linkrol raktad fel es a final verziot?

(#2113) Shader válasza Klara_ (#2112) üzenetére


Shader
aktív tag

Igen. 378.55.3_HGG_Final
Nem tudom mi lehet vele... holnap újra megcsinálom..

--- Sent from mobile device ---

(#2114) Multibit válasza G-Bali (#2111) üzenetére


Multibit
veterán

angol nem megy
Pedig az nem árt manapság.
Nem használok TP-Linket alternatív firmware-rel. Ebben a topikban tedd fel a kérdésedet: [link]

(#2115) G-Bali válasza Multibit (#2114) üzenetére


G-Bali
senior tag

Nem mindenki tud nyelvet,már bocsánat! :(((
De köszönöm a tippet ,írok oda is....

(#2116) belashx válasza Shader (#2113) üzenetére


belashx
senior tag

Az 5 GHz-hez tartozó csatornát tedd át egy alacsonyabbra (pl. 36).
Nekem semmi gondom nem volt vele.
Ma átálltam Merlinre, de csak azért, mert nekiállok mindenféle mókolásnak, aminek feltétele ezen firmware. Ha jól tudom HGG is erre épül, de nem bizhatom a véletlenre.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2117) belashx válasza G-Bali (#2115) üzenetére


belashx
senior tag

Nem kell a TP-Linkre CFW, ha ez lesz az alrouter. Alapból tudja WDS-t. Leírást találsz a Logouton is a blogok között. Az Asuson semmit sem kell állítani hozzá.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2118) Shader válasza belashx (#2116) üzenetére


Shader
aktív tag

Próbáltam már, de csak a laptop látja így is.
Amit linkeltél verziója : 378.55.3_FINAL
Amit a SubNet fórumon a HGGomes feltett: 378.50_FINAL. (Bár reg után sem lehet letölteni..)
Igazából csak és kizárólag az FTP sebességek miatt próbálkozom az FW-kel. (20MBs fel, 25MBs le a gyárival. Nem tudom, lehet-e ezt még emelni?) :DDD

--- Sent from mobile device ---

(#2119) Savageboy válasza Shader (#2118) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Esetleg megpróbálhatod kikapcsolni az USB3 interferencia-csökkentést, bár sokkal gyorsabb nem biztos hogy lesz a jelenleginél.

(#2120) Intruder2k5 válasza Shader (#2118) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen filerendszert használsz? Szerintem a leggyorsabb ext3/4-el lehet.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#2121) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!
Tervezem egy ilyen router vásárlását, s kérdezném tőletek, hogy kinek milyen tapasztalata van? Pozitív, s negatív tapasztalat bátran jöhet.
A routeren Shibby Tomato-t szándékozom haaználni.
Köszönöm!

(#2122) Shader válasza Savageboy (#2119) üzenetére


Shader
aktív tag

Nem próbáltam még.
Igazából azt sem tudom, hogy az FTP-s feltöltésre mért 20 MBs (160Mbps) és a letöltés 25 MBs (200Mbps) kevés-e. Még nem írta senki , hogy nála mennyi.
Az egyik HDD-m Ext3-as, azon sem láttam, hogy gyorsabb lenne. Mint ahogy előttem már írták: valszeg a kliens eszközök a szűk keresztmetszetek (telefon,tablet,laptop,pc...). Azért mégis jó lenne legalább összehasonlításra egy adatsor. :)

[ Szerkesztve ]

--- Sent from mobile device ---

(#2123) Shader


Shader
aktív tag

Van Ext3-ra formázott HDD-m is, azzal is tesztelem. Egyenlőre nem látok különbséget. Most jut eszembe, annyit még megnézek, hogy összekábelezve a laptoppal+filezilla, mit tud.

--- Sent from mobile device ---

(#2124) belashx válasza Shader (#2118) üzenetére


belashx
senior tag

Akkor passzolok (5 GHz).

Megtaláltam a HGG firmware-ek helyét. ITT vannak.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2125) Multibit válasza belashx (#2117) üzenetére


Multibit
veterán

Tp-Link (Atheros) és Asus (Broadcom) között WDS? Érdekes lenne.

(#2126) energomatt válasza belashx (#2124) üzenetére


energomatt
senior tag

Teljesen hülye vagyok ! Én meg az összefoglalóban kerestem.

(#2127) Shader válasza belashx (#2124) üzenetére


Shader
aktív tag

Köszi!
Feltettem a Merlint, tökéletesen működik minden. USB 3.0 interferencia kikapcsolva + n/ac mixed + 80Mhz + adásgyorsítás engedélyezve + Multicast sebesség belőve 5Ghz-en: NTFS HDD-ről Note3-ra FTP-n, 30MBs sebesség lett. :)) Csak az interferencia kikapcsolása + 5MBs. :K
DownloadMaster tökéletes, 6MBs letöltés. DLNA rendben.

--- Sent from mobile device ---

(#2128) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Nyomtatómat szeretném megosztani a routerről lanon és wifin is. A nyomtatót usb kábellel kötném a routerre,melyen hgg van fent.
A gond hogy nem tudom hogy kell,légyszíves segítsetek ha lehet szájbarágósan.
Köszi

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2129) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!
Itt van előttem a router, amit ma vettem, viszont sehogy sem akar felmenni rá a tomato, ugyanis hiába dugom a számítógépre, egyszerűen nem érzékeli a csatlakozókat. Recovery módba tettem, úgy sem!
Köszönöm a segítséget.

(#2130) sztanozs válasza Tav-Csoves (#2129) üzenetére


sztanozs
veterán

Recovery-ben elindul legalább? Mit jelent az, hogy nem érzékeli a csatlakozókat?
Világit a link led, ha be van dugva a gépbe a kábel és megy a router?

Ha recovery-ben van, akkor nem oszt DHCP-n IP-t, neked kell kézzel beállítani a gép IP címét (bárhova 192.168.1.2-254 közé).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2131) Tav-Csoves válasza sztanozs (#2130) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Amikor bekapcsolom, hátul felvillannak a lukak led-jei. Elől normal módban világít a power, a sima és a éz 5 gs kék led. Ez eddig oké. Viszont se normál módban, sem pedig recoveryben nem reagál a kábelre.
Normálmódban ip-t kéne hogy kapjak, s gondolom a csati felett villognának a sárga, zöld ledek.
Recoveryben szintén néha felvillannának a ledek, a laptopon a tálcán homokórázna, hogy kapjon a gép IP-t.
Ez lenne a normális. (Legalább is gondolom)
Ehelyett az van, hogy bekapcsolom, wifi megy, de bármilyen kábelt akarok bedugni, nem érzékeli a router sem, és a számítógép sem. Olyan mintha nem lenne áram alatt a csatlakozó sor.
(Boráros téri neves számtech boltban vettem, újonnan, a minap)

(#2134) sztanozs válasza Tav-Csoves (#2131) üzenetére


sztanozs
veterán

Fel tudsz a wifi-re csatlakozni (telefonnal pl)?
Szvsz állítsd be kézzel az IP-t 192.168.1.2-re (vagy link) és próbáld meg pingelni a 192.168.1.1-et.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2135) Tav-Csoves válasza sztanozs (#2134) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Wifi-n tudok rá csatlakozni, kapok IP-t normálmódba, és a vazsló is bejön. Tehát alaplap az ép.

(#2136) sztanozs válasza Tav-Csoves (#2135) üzenetére


sztanozs
veterán

Milyen verziójú FW van rajta? BTW, lehet, hogy érdemes nyomni rá egy factory reset-et.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2137) Intruder2k5 válasza Tav-Csoves (#2135) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyet a Tomato is szokott csinálni már RT-N15U óta, amikor felteszed és nem törlöd az NVRAM-ot. Lehet egy reset tényleg segít. Próbáltad több kábeles eszközzel is? Esetleg kábelt cseréltél?

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#2138) belashx válasza Multibit (#2125) üzenetére


belashx
senior tag

Nem vagyok komoly szakértője a témának, de szerintem attól még működhet.
Rendelkezésre áll mindkét eszköz, egy próbát megér.

Azt nem tudja valaki, miért ír baromságot a router, mikor telepíteni akarom a DM-et? 3 partíciót hoztam létre a rádugott vinyón, és valami lehetetlen számot ír ki mínuszba a rendelkezésre álló helyre az első partíción. Már töröltem a másik kettőt. Ezek közül a 2. NTFS-re volt formázva.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2139) Shader válasza belashx (#2138) üzenetére


Shader
aktív tag

Formázd le egybe az egész HDD-t akár NTFS-re, akár EXT3/4-re. Minden féle partíciók nélkül. Valszeg az egész telepítési útvonallal van baja.

--- Sent from mobile device ---

(#2140) belashx válasza Shader (#2139) üzenetére


belashx
senior tag

Köszi, már megtettem. Egyelőre csak 1 partíciót hoztam létre, ami kb. 10 GB-os lett. Az 1 TB maradéka még nincs particionálva. Így települ. A többit megcsinálom utána, csak nem akartam vele feleslegesen sok időt elcseszni. Ha lesz kedvem, akkor nekiállok a Debian telepítésnek az rtorrent miatt, aztán teszek egy próbát a Plex-szel is.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2141) Tav-Csoves válasza sztanozs (#2136) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

és Intruder2k5

Nos, mint kiderült a gép nem szereti az Asus k52JT laptopom lankártyáját.
A tomato sikeresen felment ismerősöm Samsung sz. gépének köszönhetően.
A kérdés az, hogy hogyan lehet összebékéltetni a lankártyám a routerrel? :) köszönöm!

Ne haragudjatok, hogy eltűntem, csak behívtak a főiskolára... :U

(#2142) Intruder2k5 válasza Tav-Csoves (#2141) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem szereti a LAN kártyáját? Másik UTP kábellel próbáltad?

A Tomato a Status oldalon nem mit mutat a portoknál, amikor rákötöd a lapost?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#2143) Tav-Csoves válasza Intruder2k5 (#2142) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Igen. Most az eredeti kábellel kötöttem össze. Olyan mintha be se lenne dugva.

[ Szerkesztve ]

(#2144) Intruder2k5 válasza Tav-Csoves (#2143) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha van rá módod, próbáld már meg egy Linux LiveCD-vel légszíves.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#2145) Shader válasza Tav-Csoves (#2143) üzenetére


Shader
aktív tag

A doboz vazelin a system része? :D

--- Sent from mobile device ---

(#2146) Tav-Csoves válasza Intruder2k5 (#2144) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Szia!
Megtörtént a kipróbálás egy Linux Live-al. (Ubuntu, vérfarkas) Sajnos nem észleli.

(#2147) Shader


Shader
aktív tag

Üdv!
A Merlin FW-ben a DowloadMaster nem seed-el fel semmit. Beáll seed-be, de nincs adatforgalom. Ha jól emlékszem, többeknek is volt ez gond. Mi lehet a megoldás?
Kösz!

--- Sent from mobile device ---

(#2148) Intruder2k5 válasza Shader (#2147) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem akkor ez port probléma lehet, gondolom zárva van a service port. Tesztelted már?

tnilabk, ez nagyon nem jó. Sajnos nem tudok mit mondani rá, és lévén laptop, azt sem mondhatom, hogy cseréld ki a hálókártyát. Nem tudom mi lehet itt a megoldás. Vélhetően egy switch közbeiktatása megoldaná a problémát, de az megint egy plusz eszköz, amit nyilván nem akarsz, és ez érthető is.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#2149) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Merlinbe alapból tudok mountolni pl. NAS megosztását, hogy a merlinen működtetett DLNA onnét olvassa be az adatokat? Ha igen, hol? Mert nem találom. Köszik! :R Naszóval kb.megvan...

[ Szerkesztve ]

(#2150) Bacusuz


Bacusuz
őstag

ez printer sharing support listába ha nem szerepel a nyomtatóm akkor ne is próbálkozzak megosztással?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.