Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) energomatt válasza Klara_ (#2050) üzenetére


energomatt
senior tag

Lehet, tuning nélkül az sem fagyott volna......

(#2052) Klara_ válasza energomatt (#2051) üzenetére


Klara_
őstag

Mire gondolsz? NVRAM torles volt felrakas utan, nem piszkaltam semmit rajta, csak a csatornakat lottem be.
Keresre volt csak feljebb rakva a WiFi sugarzas 2-3 percre, aztan ment vissza a gyarira. Mint irtam csak siman LAN portokat hasznalva is osszeomlott, gyari alap beallitasokkal.

[ Szerkesztve ]

(#2053) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Valami tesztet tudnátok linkelni, ahol 3 téglafalon keresztül mérik a sebességét? Kb. 10 m távolság lenne mindössze. Mennyire bírja ezt a router?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2054) energomatt válasza Klara_ (#2052) üzenetére


energomatt
senior tag

Úgy emlékszem, alapon is jóval nagyobb a wifi teljesítmény a HGG-n, vagyis 50%-on.

(#2055) Intruder2k5 válasza nyikszi (#2053) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

- Melyik fal milyen vastag legyen a tesztben?
- Milyen kliensekkel végezzék ezt?
- A környezet milyen legyen, más WiFi hálózatok, egyéb zavaró dolgok?

Remélem érthető amit szerettem volna mondani, hogy nincs két egyforma szituáció, sajnos hiába is lenne olyan teszt amilyet Te szeretnél, akkor sincs semmilyen garancia arra nézve, hogy nálad is ugyanaz lenne az eredmény.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#2056) nyikszi válasza Intruder2k5 (#2055) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Értem, persze, de egy közelítő értéket akkor is kapnék, amiből ki tudok indulni. De tudod mit, a falak 15 cm-esek, sima vörös téglából vannak ;)

Igazából nem tudom eldönteni, hogy ez vagy a Tp-link AC 5-ös router legyen a befutó.

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2057) Multibit válasza nyikszi (#2056) üzenetére


Multibit
veterán

amiből ki tudok indulni
Nem tudsz kiindulni. Ez a wifi "szépsége". Lehet, hogy nehéz elfogadnod, de ez van. Nem véletlenül írják újra és újra a Milyen routert topikban, hogy csak a helyszíni próba dönti el, hogy hogyan muzsikál a rendszer.

(#2058) kali válasza nyikszi (#2056) üzenetére


kali
legenda

szia,

az a közelítő érték lehet a nullához és a lehetséges maximumhoz közeli is, annyira sok tényező függvénye a mérés eredménye, mivel nem csak a router, hanem az ellenoldalak, beállítások és környezeti tényezők függvénye is, ami miatt sokszor még azonosnak tűnő feltételek mellett is nagyon eltérő eredmények születnek.
valaki beteszi egy nem túl jó ellenoldallal és beállításokkal, illetve problémás környezetben eszközölt mérés soványka eredményét, akkor keveselni fogod, más meg egy frankó ellenoldallal és megfelelően konfigurált beállításokkal, ideális környezetben készített mérést, akkor meg az lesz a bajod - ha nálad az első helyzet, vagy ahhoz közeli áll fenn -, hogy nálad miért nem okés, biztos rossz a router...stb.
hidd el, az lesz a mérvadó, amit te adott feltételek mellett a gyakorlatban tapasztalsz, minden más eset csak egy nagyon hozzávetőleges támpont.

(#2059) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

Egy UPC-s Technicolor TC7200-at használok (bridge módban) egy RT-AC56U-val, amin Merlin féle AsusWRT fut. Nagyon elégedett vagyok vele, egy dolgot leszámítva: Random időközönként eldobja a WAN linket.

Log:

Nov 2 22:46:01 WAN Connection: Ethernet link down.
Nov 2 22:46:01 stop_nat_rules: apply the redirect_rules!
Nov 2 22:46:31 WAN Connection: Ethernet link up.
Nov 2 22:46:31 rc_service: wanduck 1260:notify_rc restart_wan_if 0
Nov 2 22:46:31 wan: mac clone: [wan0_hwaddr] == [b5:b4:1f:10:81:f1]
Nov 2 22:46:36 WAN Connection: ISP's DHCP did not function properly.
Nov 2 22:49:25 rc_service: udhcpc 14679:notify_rc start_firewall
Nov 2 22:49:25 start_nat_rules: apply the nat_rules(/tmp/nat_rules_eth0_eth0)!
Nov 2 22:49:25 wan: finish adding multi routes
Nov 2 22:49:25 rc_service: udhcpc 14679:notify_rc stop_upnp
Nov 2 22:49:25 rc_service: waitting "start_firewall" via udhcpc ...
Nov 2 22:49:25 WAN Connection: WAN was restored.
Nov 2 22:49:26 rc_service: udhcpc 14679:notify_rc start_upnp
Nov 2 22:49:26 rc_service: waitting "stop_upnp" via udhcpc ...
Nov 2 22:49:27 ddns update: ez-ipupdate: starting...
Nov 2 22:49:27 ddns update: connected to nwsrv-ns1.asus.com (103.10.4.108) on port 80.
Nov 2 22:49:28 ddns update: Asus update entry:: return: HTTP/1.1 200 OK^M Date: Mon, 02 Nov 2015 21:49:27 GMT^M Server: Apache/2.4.9 (Unix) PHP/5.5.14 OpenSSL/1.0.1h^M X-Powered-By: PHP/5.5.14^M Content-Length: 0^M Connection: close^M Content-Type: text/html^M ^M
Nov 2 22:49:28 ddns update: retval= 0, ddns_return_code (,200)
Nov 2 22:49:28 ddns update: asusddns_update: 0
Nov 2 22:49:28 ddns: ddns update ok
Nov 2 22:49:28 dhcp client: bound 37.191.xx.xx via 37.191.39.254 during 86400 seconds.

Ha rákeresek Google-ban, a külföldi topicokban gyakran előforduló hiba, de semmi működő megoldást nem találtam.

Az esetleges javaslatokat előre köszönöm!

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#2060) Intruder2k5 válasza proradeon (#2059) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Akkor valami nem kerek a gyári fw-vel, illetve ezt a problémát örökölhette a Merlin is, mert RT-N18U esetén is hasonló logot láttunk tegnap. És ha ez tényleg így van, akkor egyelőre csak Tomato lehet a megoldás, amíg ki nem javítják a bugot.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#2061) kali válasza Intruder2k5 (#2060) üzenetére


kali
legenda

az az érdekes, hogy itt gyári firmware alatt nem nagyon látni ilyet.

(#2062) Intruder2k5 válasza kali (#2061) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, ezt így két log alapján még nem lehet nyomon követni, hogy akkor most mely fw tartalmazza ezt a bugot, és melyik nem, már amennyiben persze ez valóban egy létező bug. Ez csupán egy gyors következtetés volt, ami még lehet akár téves is. Viszont ha jól tudom Neked DIGI-s PPPoE kapcsolatod van, még a másik két fórumtárs, akik találkoztak a problémával, DHCP-s kábelnetet használnak.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#2063) kali válasza Intruder2k5 (#2062) üzenetére


kali
legenda

igen, neked digi van, de nem is az alapján írtam, csak itt valóban nem olvastam ilyenről, illetve tettem már be néhány upc előfizetőhöz is rt-ac56u routert, volt olyan is, ahol tc7200 van, de nem kerestek ilyen problémával, bár azokon a routereken gyári firmware fut.

(#2064) Sasos válasza Intruder2k5 (#2062) üzenetére


Sasos
senior tag

Nálam mondjuk duálba megy, és az elsődleges a Digi PPPoE, de a másodlagos T-s DHCP-vel osztott. Nálam eddig nem jelentkezett hiba a log szerint. Szerk: Szintén gyári FW.

[ Szerkesztve ]

(#2065) proradeon válasza kali (#2063) üzenetére


proradeon
őstag

"de nem kerestek ilyen problémával"

Nem hiszem, hogy egy átlag, laikus felhasználót zavar az ilyesmi. Nálam nagyjából egy hete üzemel router módban az RT-AC56U, és eddig háromszor jött elő a jelenség. Ebből kettő hajnalban történt, egy pedig este 11 körül. Tehát ha az említett UPC előfizetők nem nézegetik a router log-ot, akkor az is nagyon esélyes, hogy ha még elő is jött náluk ez a hiba, észre sem vették.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#2066) kali válasza proradeon (#2065) üzenetére


kali
legenda

a log nézegetése valóban nem jellemző részükről, de sokat játszanak...stb., így a szakadást észlelik, olyankor meg szoktak hívni/írni, ha nem egyszeri esetről van szó, hogy nézzek már rá, amihez kapom a szükséges infókat is.

(#2067) Shader válasza nyikszi (#2056) üzenetére


Shader
aktív tag

Üdv!
Egy megoldás: Netes boltból vásárolod a routert. Pár napig szénné tesztelgeted, ha nem felel meg, visszacsomagolod és visszaküldöd. Buksz kb. 2000 Ft szállítási költséget. :K

--- Sent from mobile device ---

(#2068) Shader válasza kali (#2066) üzenetére


Shader
aktív tag

Nekem ugyancsak UPC Tecnikolor mögött az RT-N56u is megcsinálta ezt a szakadozást, mindig éjfél körül. Aztán 0:20 magasságában helyreállt. Kb. egy héten 1-2-szer.
Sosem jöttem rá, hogy a UPC, vagy a router(ek) szívatnak.
A másik: a Wifi sebességteszt:
240-es net kábelen mindig hozta a 180-at. De wifin a router mellett 1 méterre ugyan az a laptop elsőre 90, aztán harmadik-negyedik alkalomra felerőlködte magát 150-re. Ugyan ekkor a Note3 is ugyan ezt hozta.... :U

--- Sent from mobile device ---

(#2069) kali válasza Shader (#2068) üzenetére


kali
legenda

nem tudom, hogy a upc mostanság milyen sűrűn bont, de a digi nekem - és mindenki másnak is - 168 óránként ad új ip címet, így akkor minden esetben van bontás, ez van, azt el kell viselni.
a wifi - ahogy szoktuk is írni minden kapcsolódó témában, úgy itt is -, nagyon sok tényező függvénye.
a wifi sebességet az rt-n56u routerrel írod? mert az csak n szabványos dual band, azzal nagyon szép eredmény 5 GHz n szabványos kapcsolaton a 150 Mbps mért érték, pláne a note 3 esetén, ami még nem mimo képes. (a note széria a 4-től az.)
az rt-ac56u esetén már más a helyzet, mert a router és a note 3 is ac képes, bár a telefon még csak 433 Mbps kapcsolatot tud, a router meg már 867 Mbps, de így is átfér a note 3-ra 200 Mbps környéki mérhető sebesség, ha minden beállítás és feltétel okés.
volt nekem note 4, most iphone 6s plus, ezek már n szabványos és ac 5 GHz esetén is tudják azt, amit a router is, így akár ezen mobiltelefonokkal is kihozható a maximum a routerből - más kérdés, hogy mobiltelefonra nem sok szükség van nagyon gyors netes sebességre.
a laptopodban lévő wifi modul típusa is sokban is számít, de az nem ismert, így arra konkrétumot nem tudok írni.

[ Szerkesztve ]

(#2070) Shader válasza kali (#2069) üzenetére


Shader
aktív tag

Az egésszel csak azt akartam leírni, hogy a UPC-nél is meg vannak ezek a "rejtélyes" megszakadások, nem feltétlen biztos, hogy szolgáltatóhoz köthető, ahogy azt a korábbi kommentek is valószínűsítik. A wifivel is ugyan az a meglátásom, mint az előttem szólóknak: ahány konfig/hely/beállítás/HW' annyi eredmény születik. Sőt, ahogy én tapasztaltam, ugyan azon a helyen, időben is tud durván hektikus lenni egy sebesség, pedig az ember nem ezt várná/gondolná.
A Note-om (és a Shield tabletem) úgy "ugyan ezt" produkálta, csak 40---96 Mbps tartományban (Rt-n56u-val).
A laptop egy ROG 771, de fingom sincs, milyen adapter van benne (még nem néztem meg :D ), az hozta a 155-170 Mbps-ot (5Ghz ).
Most az RT-n56u eladva, ma értezik az AC56U. Igazából FTP-s filetranszfer kb. mindig 10MBps volt (padavan és gyárival is), most kíváncsi leszek mekkora lesz... ( gyári vagy merlin, esetleg HGG :) ).
(240 Mbps UPC).

[ Szerkesztve ]

--- Sent from mobile device ---

(#2071) proradeon válasza kali (#2069) üzenetére


proradeon
őstag

"nem tudom, hogy a upc mostanság milyen sűrűn bont"

Legjobb tudomásom szerint UPC-nél nincs ilyen. Amíg a Technicolor volt a router-em, addig nem volt semmilyen szakadás, és már igen régóta ugyanaz volt az IP címem.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#2072) kali válasza Shader (#2070) üzenetére


kali
legenda

azért lenne jó tudni, illetve érdemes kideríteni, mert nagyon nem mindegy, hogy a szolgáltató bont néha, vagy a saját eszköz.

proradeon; 2005 - 2010 között voltam upc előfizető, eleinte router nélkül, csak a motorola sb5101e modem, az ip címem sokszor hónapokig nem változott, de szolgáltatós bontás azért volt néha, ha nem is hetente.
más kérdés, hogy az ip címet amúgy sem volt ott egyszerű módosítani, sokaknak a bontással sem sikerült, csak mac cserével vagy más trükközéssel.

átbogarásztam most az rt-ac56u gyári firmware log-ját, csak a heti digi bontás/ip cím csere van benne, meg amikor én cseréltem manuálisan, mert bekaptam egy lassút, illetve egy áramszünet miatti, amikor tűz volt az emeleten és a tűzoltók áramtalanítottak itt minden lakást, ezeken kívül semmi gyanús, törlöm is, mert már túl hosszú.

(#2073) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is UPC-s vagyok, nálam nem bont a szolgáltató. Korábbi 66 napos uptime az egyező 66 napos kapcsolati idővel, majd router fw csere után a jelenlegi.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#2074) Shader


Shader
aktív tag

Üdv!
Nos, elsőre a gyári (legfrissebb) FW-vel, 240-es UPC Nettel, 5Ghz-en (n/AC mixed, 80Mhz) Note3-mal, rálátással helyi hálózaton USB 3.0 NTFS HDD-vel (3.0 aljzatban) csalódás a router: 12MBs felmásolás, 9 MBs letöltés. Ennyit összehoztam az RT-N56U-val is. Még nem próbáltam a ROG laptoppal, de nem tudom, most mi a szűk keresztmetszet. :F
Van-e értelme másik FW-nek? Vagy EXT3/4-nek, esetleg egy másik USB 3.0 pendrive/HDD-nek? Kábelnek? Vagy ez ennyi?
(A másik választás: Router vissza, Nvidia konzol kábellel a UPC routerhez--->DLNA, FTP, torrent....) :U

[ Szerkesztve ]

--- Sent from mobile device ---

(#2075) kali válasza Shader (#2074) üzenetére


kali
legenda

szia,

az nem a router korlátja lesz, többet tud, nézz rá a telefonon a kapcsolati sebességre, hogy mennyivel csatlakozik, valóban ac és 433 Mnps, illetve mérj rajta direktben is sebességet, úgy mennyit dob?

(#2076) Shader válasza kali (#2075) üzenetére


Shader
aktív tag

A direkt sebesség a netmérőn 109 Mbps.
Rálátással. 5Ghz-en. Azt, hogy ac-n csatlakozik-e, (kapcsolati sebességre) hogyan lehet megnézni a note3-on? (Rootolt, Bobcat ROM).

--- Sent from mobile device ---

(#2077) kali válasza Shader (#2076) üzenetére


kali
legenda

semmi extra nem kell, a wifi szekcióban rápöttyinteni az aktív kapcsolatra és kiírja a kapcsolat sebességét, bővebb infókhoz pedig *#0011# és wifi.
a router adminisztrációs felületén is kiírja a tx és rx sebességet is.

[ Szerkesztve ]

(#2078) Shader válasza kali (#2077) üzenetére


Shader
aktív tag

Ooo! Tényleg. :DDD sajnos, csak reggel leszek újra az otthoni router közelében..
*#0011# és wifi ezt hová kell beírni?
Köszi!

--- Sent from mobile device ---

(#2079) kali válasza Shader (#2078) üzenetére


kali
legenda

a kódot a tárcsázóba, arra bedob egy szervizes oldalt, ott alapban a mobilhálózat adatai lesznek olvashatók, de a menü/opció felületen átkapcsolható a wifi információkra, ahol már a kapcsolat szabványát...stb. is kiírja.

(#2080) Shader válasza kali (#2079) üzenetére


Shader
aktív tag

Kösz!

--- Sent from mobile device ---

(#2081) Shader


Shader
aktív tag

Az FTP beállításakor vettem észre, hogy "regisztrált kiszolgáló név" van a kis sárga felkiáltójel mellett. Gondoltam, hogy megadok egy másik ddns nevet, de ekkor az "illetéktelen regisztráció kérés"-be futottam. Ilyenkor mi/lehet a teendő? Nem fogom tudni leregisztrálni az asuscomm-on ezt a routert? Vagy cseréljek firmwaret, VRAM törléssel?
Köszi!

--- Sent from mobile device ---

(#2082) *H* válasza Shader (#2081) üzenetére


*H*
aktív tag

Pár napja tapasztalható ez a hibajelenség. Már régebben regisztrált Asus DDNS-nél is megjelent a sárga felkiáltójel. Illetéktelen regisztráció kérést írt szintén, de közben működött a távoli elérés. Valószínűleg Asus oldali hiba. Próbáld újra. Én most megnéztem három routeren, már nem dob hibát. Se gyári, se Merlin FW alatt. Az egyiken belépéskor még ott volt, de frissítés után már sikeres regisztrációt írt.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#2083) Shader


Shader
aktív tag

Update: Az időzóna volt elállítva. Beállítottam, és sikerült a regisztráció. :DDD
Vagy pont sikerült belenyúlnom, ahogy H kolléga is írta...
Sajnos nekem eddig nem működött az FTP elérés.

[ Szerkesztve ]

--- Sent from mobile device ---

(#2084) belashx


belashx
senior tag

Vásároltam egy Samsung M3 1TB-os külső vinyót, és a következő a problémám:
Ha csatlakoztatom a routerhez, akkor a memóriahasználat olyan 80-90% körülire ugrik.
HGG-t használok.

Van még egy gondom. Feltettem a Transmissiont, és letöltöttem az első torrentet vele. Rendben megvan, de letöltés közben a CPU-k terhelése az egekben van (néha 100%), pedig nincs másik futtatott torrent. :F

Jó lenne ezzel kapcsolatban egy kis infó.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2085) Shader válasza belashx (#2084) üzenetére


Shader
aktív tag

Korábbi Hsz-okban írták, hogy a magas memoria használat normális. A prociról nem tudok.. Gyanítom, hogy a HGG túlhúzza.
Viszont én meg azt kérdezném, hogy tudnál egy linket/oldalcímet a HGG letöltéshez? A HGG-a transmissiont használja? NTFS-el működik, vagy csak Ext?
Köszi!

--- Sent from mobile device ---

(#2086) belashx válasza Shader (#2085) üzenetére


belashx
senior tag

Most, hogy mondod, tényleg, mintha lett volna ilyen.. :U Meglesem, köszi!

Hirtelen nem találom, de feltettem IDE az általam is használt verziót.
DM van benne (ami szintán Transmission, csak Asus tálalásban), utólag tettem fel rá Transmissiont.
A DM működik NTFS-sel is, ezzel ne mpróbálkoztam, egyből Ext3-ra formáztam.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2087) Savageboy válasza belashx (#2084) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Elvileg attól, hogy rákötöd a HDD-t a routerre, még nem kellene, hogy megugorjon a RAM használat (kivéve persze, ha mondjuk tele van filmekkel/egyebekkel, amiket a minidlna beolvas). Másrészt nem akkora gond a magas RAM használat, mert a jó része valószínűleg csak cache, amit bármikor töröl a memóriából a router, ha valaminek szüksége van RAM-ra.

A torrentezés alatti magas CPU terhelés teljesen normális, mindenkinél ilyen, ennyit bír a router CPU-ja. Ha ennél több kell akkor valami normális NAS-ra, esetleg szerverre van szükséged.

HGG-t egyébként személy szerint én annyira nem ajánlom, bár nem próbáltam, de hallottam itt is másoktól, hogy nem túl stabil + olvastam, hogy annak érdekében, hogy a wifi szabályozást meg lehessen kerülni (TX power, csatorna, stb.) egy régebbi wifi driver van abban a firmwareben, amiben ez még lehetséges volt. Az sem túl bíztató, hogy szemben a gyárival és a Merlin-félével, HGGomes nem adja ki a forrást a firmwaréhez, pedig sokan kérték tőle SmallNetBuilder fórumon.

(#2088) belashx válasza Savageboy (#2087) üzenetére


belashx
senior tag

Egyelőre nem volt bajom a HGG-vel. Ha nem válik be, megy rá a Merlin. A torrenttel is csak ismerkedek, és nem tetszik ez a CPU használat. Nézegetem az rtorrentet, az kevesebb erőforrással is beéri, de nem tudom, mennyivel kevesebbel. Ha jelentős a különbség, akkor váltok.

Jó volna, ha rá lehetne erőszakolni a Plex-et is a routerre, mert a médiaszerverrel megosztva, a tévén nem lehet audiósávot váltani ami kicsit frusztráló.

A NAS-on gondolkozok, de egyelőre nem akartam belevágni, pedig tudom, hogy az a legjobb megoldás.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2089) Shader válasza belashx (#2086) üzenetére


Shader
aktív tag

Köszi, lementettem, hátha... Most talán jól sikerült beállítani a gyárit (FTP fel: 132Mbps. le:168Mbps. NOTE3 és NvidiaShield tablet 5Ghz NTFS és Ext3 HDD ) Nem tudom, ez jónak számít-e, és érdemes-e bármilyen más FW-t próbálgatni... :U

--- Sent from mobile device ---

(#2090) Shader válasza Savageboy (#2087) üzenetére


Shader
aktív tag

Igen, ezért gondolkodom én is, hogy van-e értelme a váltásnak.
Talán akkor a Merlin. A Tomato nem tudom gyorsabb lehet-e bármiben, és támogatja-e az NTFS-t (és a DownloadMastert). Transmission nekem nem annyira bejövős... :N

--- Sent from mobile device ---

(#2091) Multibit válasza belashx (#2088) üzenetére


Multibit
veterán

A NAS jó ötlet! Utána már csak egy mediaplayerre lesz szükséged a frusztráció elkerülésére ;)

(#2092) belashx válasza Multibit (#2091) üzenetére


belashx
senior tag

Ez a bajom. Egymás után jönnek a dolgok, aminek sosem lesz vége...
Most néztem, talán felmegy a Plex a routerre. A NAS-ok közül a Zyxel 325V2-vel szemezek, arra is fel lehet pakolni, ha jól rémlik.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2093) Savageboy válasza belashx (#2088) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Én rtorrent-et használok (Merlin + entware-arm), ennél is magas a procihasználat, sőt torrent hozzáadásnál egy darabig el sem érem az UI-t, annyira beáll a router (gondolom addig írja ki a fájlt a HDD-re). Max. letöltés olyan ~7MB/s körül van, talán kicsit kevesebb, de olyankor folyamatosan fullon is jár mind a két mag.

Plex-et nem próbáltam, transcode nélkül elvileg menne, kérdés hogy mennyire gördülékenyen.

(#2094) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A mostani kiadott frissítéshez muszáj törlést csinálni, vagy elég csak felrissíteni?

3.0.0.4.378.9135 van fent, a mostani legfrissebb pedig 3.0.0.4.378.9313. Érdekes, hogy a router azt mondja, hogy nincs frissítés.

Véleményem szubjektív...

(#2095) kali válasza hackeeeee (#2094) üzenetére


kali
legenda

nem írják, hogy nullázni kell.

(#2096) Laca0 válasza belashx (#2092) üzenetére


Laca0
addikt

Skacok!
Én Tomato-t használok. Megy vele a torrent le-fel töltés, megy a dlna még nagy fájlokkal is, még a legtöbb 3D-t is viszi, nyomtatószerver is fut. Ja! Még samba és ftp is. Rajta egy usb3-as 2,5"-os WD winyóval.
Egyszer-kétszer akadt már meg film (2 switch van a router és a tévé között), de fagyni nem szokott. Mi kell ennél több? :D
VPN-t meg nem próbáltam.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2097) hackeeeee válasza kali (#2095) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Közben inkább megcsináltam, de köszi. :)

Viszont nem értem, hogy miért nem szól a router, hogy van új szoftver.

Véleményem szubjektív...

(#2098) Intruder2k5 válasza hackeeeee (#2097) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem a router nem ugyanott keresi a szoftver frissítést, ahonnan az egyébként letölthető, hanem saját forrása lehet erre definiálva, ahova csak akkor teszik fel az új verziót, ha már a manuális letöltési helyről x ezer ember leszedte, és nincs rá panasz. Az auto update funkciót jellemzően a "júzerek" használják, akik azt sem tudják mi fán terem a firmware frissítés, és náluk nehézkesebb lenne egy esetleges bug esetén a visszalépés, hiszen azt nem csinálja meg automatikusan a router. Hasznos funkció biztonságot tekintve azoknak akik megveszik, és csak beállítják a sarokba a routert, aztán rá sem néznek amíg működik, de komoly nyűg lenne, ha felpakolná tömegesen az esetlegesen bugos szoftvert. Ha nálad valami nem jó, akkor Te visszaállsz a korábbi stabil verzióra, de a hozzá nem értő júzer meg kétségbeesve hívná az ASUS supportot ezer számra.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#2099) hackeeeee válasza Intruder2k5 (#2098) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem. Cask az előző frissítésre is később néztem rá, talán bő 1 héttel a megjelenés után, és még akkor sem szólt a router, hogy van update...

Amúgy, az értesítés maga az még nem jelenti azt, hogy magától frissít, vagy igen? Vagy ez kikapcsolható külön? Soha sem néztem, de az értesítés maga jól jönne, hogy van frissítés (sárga felkiáltójel), de ne frissítsen magától.

Vagy auto frissítésnél arra gondolsz, hogy kijelölés gomb megnyomása utáni frissítés? :)

Én úgy emlékszem, hogy nem telepít magától a router, csak a kijelölés gomb megnyomása után.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2100) Intruder2k5 válasza hackeeeee (#2099) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel én nem használok gyári fw-t jó pár éve (csak Tomato-t, de azt is RT-N66U-n), így ilyen mélységig nem gondoltam bele, de teljesen mindegy, hogy automatikusan vagy gombnyomásra települ, mert ha utólag kiderül, hogy mégis bugos, sok felhasználó azt se tudná, hogy merre keresse a régebbi jó működő fw-t, sőt szerintem vannak akik azt se, hogy pontosan milyen típusú is a routerük. Bár RT-AC56U esetén még nincsenek különböző hardver verziók, de itt a fórumon is sok példa volt már rá, hogy valaki a router pontos típusát az admin felületről, vagy a router elején lévő márkajelzésből akarta megállapítani, ami persze jellemzően nem ad teljesen pontos képet erről, hanem az alján lévő címke a meghatározó.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.