Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Shader válasza envagyok (#2339) üzenetére


Shader
aktív tag

Nekem is írja ugyan ezt a HDD hibákat. (Ext4). Működésben semmi gondot nem okoz, nem foglalkozom vele. :D
Más:
Amit kimértem, hogy egy 7200-es HDD-t FTP-n 22-24 MB/s-al tudok írni, amíg egy 5400-est "csak" 16-17 MB/s.
Függetlenül a méretétől. Ugyanazzal a kábellel. Kíváncsi lennék egy SSD-re... Ha valakinek az lóg a routeren, írhatna a mért sebességekről. Érdemes-e váltani. :U

--- Sent from mobile device ---

(#2352) Shader válasza bodnarzoltan (#2349) üzenetére


Shader
aktív tag

Nekem pont fordítva működik. Kívülről a transmission-t elérem a transmission remote GUI-val, de webes felületen nem.

--- Sent from mobile device ---

(#2353) Shader válasza Shader (#2351) üzenetére


Shader
aktív tag

Ui.: Ugyanaz a kábel a HDD-Router között. Egyébként 5Ghz Wifi.

--- Sent from mobile device ---

(#2354) Zafi


Zafi
tag

Sziasztok!
Most rendeltem én is egy ilyet, kérdésem az lenne melyik a jobb a gyári vagy a merlin féle firmware?? Lehetőség szerint szeretném teljesen kihasználni torrent, média, stb. ja és hát jó ha van benne magyar de ha igaz akkor a merlin is az.

(#2355) energomatt válasza Zafi (#2354) üzenetére


energomatt
senior tag

A gyárival érdemes mindenképpen kezdeni. Ha valami nem jól működne, csak akkor érdemes megpróbálni másikat.
Egyik sem magyar nyelvű, mert csak mi tudjuk, hogy mennyire fontosak vagyunk, mások nem.

(#2356) Zafi válasza energomatt (#2355) üzenetére


Zafi
tag

Oké marad a gyári. De a magyart nem értem, mert linkelt képeken mind a kettő magyar volt!

(#2357) Keckix válasza Zafi (#2356) üzenetére


Keckix
tag

Magyar a gyári FW!

(#2358) Zafi válasza Keckix (#2357) üzenetére


Zafi
tag

Akkor jó, szoktam küzdeni az angollal :F :)

(#2359) Sasos válasza Zafi (#2358) üzenetére


Sasos
senior tag

A Merlin is magyar, tekintve, hogy a gyári FW-re épül. Csak az extra, vagy módosított funkciókhoz tartozó oldalak lesznek angolul. Ugyanez a helyzet HGG esetén is. Ott egy link az összefoglalóban, ahol belenézhetsz az egyes FW-ek képernyőmentéseibe.

(#2360) Zafi válasza Sasos (#2359) üzenetére


Zafi
tag

Köszi akkor jól gondoltam

(#2361) Zafi


Zafi
tag

Azért várom már, kíváncsi vagyok mekkora lesz a fejlődés mert egy D-Link DIR-615-öt vált le!! De azért ahogy nézegettem a leírását meg a teszteket /meg a járását :) / azért vakargattam a fejem, hogy sok lesz nekem de hát majd össze haverkodunk. Eddig nem sokat foglalkoztam routerrel úgy látom hiba volt.

(#2362) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Kábelen csatlakozott pc-re be lehet állítani a szülői felügyeletet csak egy adott windowsos felhasználói fiókra?
Hgg firmwaret hasznalok

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2363) Multibit válasza Bacusuz (#2362) üzenetére


Multibit
veterán

csak egy adott windowsos felhasználói fiókra?
:F
Ez nekem magas. Ez egy routeres topic! Hogy jön ide a Windows fiók?

(#2364) amargo válasza Multibit (#2363) üzenetére


amargo
addikt

azert, ha mondjuk statikus ip-t ad meg es userenkent megvaltoztattja, akkor tud ra szabalyt csinalni. amit persze egy hozzaert megtud kerulni siman, bar, ha annak a usernek nincs hozza joga, akkor meg igy is vedheto lehet.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2365) Sasos válasza Bacusuz (#2362) üzenetére


Sasos
senior tag

Azt nézd meg esetleg, hogy Windows (már ha Win van a gépen, bár minden rendszer alatt állítható a MAC) alatt a MAC cím megváltoztatása felhasználói fiókra vonatkozik, vagy a rendszerre kompletten. Esetleg ha a masinában két hálókártya van az alaplapon, akkor az egyik fiók alatt az egyiket tiltod, a másik alatt a másikat, bár ezt sem próbáltam még, hogy rendszerre vonatkozik, vagy felhasználói fiókra. Ha más nincs, akkor a fiók alatt adj meg fix IP-t az usereknek, így A és B user más IP címmel érkezik a hálózatra. Ez a szülői felügyelethez (ha jól emlékszem, de most nem vagyok otthon, így nem tudom megnézni) nem megoldás, mert az MAC alapján szűr, de a hálózati szolgáltatásszűrés IP alapján dolgozik, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#2366) amargo válasza Sasos (#2365) üzenetére


amargo
addikt

csak mac alapjan tud szurni? mondjuk win alatt is megtudja változtatni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2367) Multibit


Multibit
veterán

Win fiók szerinti IP/MAC cím módosítás??? Nagyon életszerű és praktikus! :( Mindezt azért, hogy a router intézze a szülői felügyeletet. Egy közös használatú számítógépen ezt helyben telepített szoftverekkel szokták megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#2368) amargo válasza Multibit (#2367) üzenetére


amargo
addikt

"Nagyon életszerű és praktikus!"

Mert felrakni n+1 programot sokkal jobb? amit egy 10 éves már simán megkerül :)
Egy foglalom ellenőrző célhardver adja a legtöbb biztonságot, aminek semmi köze a kezében lévő géphez. És nem mondom, hogy ez a router jó hozzá feltétlen, de sokkal jobb, mint egy feltelepített alkalmazás..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2369) sztanozs válasza amargo (#2368) üzenetére


sztanozs
veterán

Felhasználó alapú IP / MAC változtatást is csak külső programmal tudsz csinálni, amit szintén meg lehet kerülni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2370) Bacusuz válasza Sasos (#2365) üzenetére


Bacusuz
őstag

Csak egy lan portom van az alaplapon.
Látom vannak ötletek...
Szerintetek melyikkel sikerülhet?

Amargo :
igen szivesebben biznam a routerre a szuloi felugyeletet ha mar van

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2371) amargo válasza sztanozs (#2369) üzenetére


amargo
addikt

ez írtam is..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2372) Sasos válasza sztanozs (#2369) üzenetére


Sasos
senior tag

Ez így nem igaz teljesen... (Már ha Windowsról beszélünk)
A MAC cím registry módosítással beállítható. Batch fájlból reg add paranccsal beállítható, csak előtte le-, utána pedig be kell kapcsolni a kártyát netsh paranccsal. Tehát egy három soros batch fájl megoldja (4 sor, ha @echo off is van az elején), amit ütemezhetsz felhasználói bejelentkezéshez. 2 user, két batch file, 2 MAC cím. Mindíg az a MAC él, ami az utoljára bejelentkezett userhez tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#2373) amargo válasza Sasos (#2372) üzenetére


amargo
addikt

Szerintem ezt Ő is tudja, hogy elég egy script, de bizony az is módosítható.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2374) Sasos válasza amargo (#2373) üzenetére


Sasos
senior tag

Igen, megpiszkálható, ráadásul mind a két fióknak rendszergazdai jog kellene, onnantól meg végleg szabad az út... Kipróbáltam, és tényleg nem olyan egyszerű a megoldás. Úgyhogy megkövetek mindenkit. :R
Amit még teszteltem, hogy a rendszergazdai fiókon cserélem a MAC címet, újraindítom a kártyát, majd utána törlöm a bejegyzést a registryből. Így dolgozik is szépen addig, amíg felhasználóváltás nem lesz, kijelentkezés nélkül...

(#2375) amargo válasza Sasos (#2374) üzenetére


amargo
addikt

Nem akarom tovább vinni ezt a fonalat, de megoldható azzal is, hogy csak az admin user logon -ra lesz egy mac/ip csere és logoff jára egy másik (erre nincs tiltás, tehát belépésnél mindig kap egy olyan címet, ami nincs korlátozva, kilépésnél meg vissza állítja), de még számtalan mód van védeni, hogy le tud futtatni a scriptet. A router pedig csak egy mac/ip címet enged ki szűrés nélkül, ekkor lesz egy kis értelme ennek a dolognak.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2376) sztanozs válasza amargo (#2375) üzenetére


sztanozs
veterán

Persze, lehet akár egy system nevében futó service-t is írni, ami figyeli az aktuális felhasználót és szükség esetén változtat MAC-et. De ez már kb egyenlő egy gépen futó szülői felügyelet programmal. Ha a kontrollált fiók nem adminisztrátori, akkor azzal sem lehet (egykönnyen) megpiszkálni a felügyeleti programot.

Ha wifi van, akkor még szóba jöhet a RADIUS azonosítás - ha felhasználónként van beállítva a kerberos azonosítás, akkor szvsz úgy is beállítható a szülői felügyelet a routeren.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2377) amargo válasza sztanozs (#2376) üzenetére


amargo
addikt

nem ezt megoldast irtam le, es egy 3 soros program != egy szulofelugyelettel, gondolom ezt te sem gondoltad komolyan.
tovabba live os-et ismered?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2378) MC Pite


MC Pite
veterán

Nem tudom hol lenne leginkább a kérdés helye:
Pár hónapja folyamatosan próbálnak betörni a routerremre. Az alap user már nem admin, illetve a gyári fw ellenőrzésén szinte minden pont ki van zöldülve (a wifi jelszót nem tartja elég biztonságosnak, mert csak szám, de több mint 8 karakter, ez különösebben nem izgat).

Mióta folyamatosan csesztetik a routert, néha le is horpad, főként a letöltés.

Esetleg ötlet hogy miket tehetnék még meg? :F

:R

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2379) kali válasza MC Pite (#2378) üzenetére


kali
legenda

wifi útján próbálkoznak, vagy más módon?
a router tekintetében amit megtehetsz;
- a tűzfal legyen bekapcsolva, a dos védelem legyen engedélyezve
- a wifi titkosítás lehetőleg wpa - aes legyen, a jelszó pedig jó hosszú, ami nagy- és kisbetűket, továbbá számokat is tartalmaz (opcionálisan az ssid is rejthető)
- az upnp legyen kikapcsolva, amely portra szükséged van, csak az legyen manuálisan engedélyezve
- a wan port felőli webes hozzáférés, ping...stb. legyen kikapcsolva
- a wps legyen kikapcsolva

(#2380) Bacusuz válasza kali (#2379) üzenetére


Bacusuz
őstag

A wifi mac szürésnek nincs értelme?
Én csak a meghatározott mac címeket engedem be.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2381) kali válasza Bacusuz (#2380) üzenetére


kali
legenda

annak is van értelme, de a megfelelő titkosítás fontosabb, mert annak hiányában a forgalomból kinyerhető a mac address, azt klónozzák és már bent is vannak a hálózatban.

(#2382) MC Pite válasza kali (#2379) üzenetére


MC Pite
veterán

Bocs, nem írtam, wanról próbálkoznak (kínai, fehérorosz, stb ip címek).

Amiket írtál mind megtettem (egy részük meg is volt, a dos elleni védelem még nem) egyedüli különbség még hogy nem a szabványos porton, de engedem a wanról webes felületen a hozzáférést (ssh-t és telnetet letiltottam), ill wifin aes-es titkosítással 10 karakter szám van 'csak' (úgy vagyok vele hogy a 8 karakteres számon felül már megteszi, de wifiről még sose próbálkozott senki, szomszédaimat ismerve nem is fognak).
Bekapcsoltam a behatolás védelmet is, ha nem is írja részletesebben hogy ez miket takar. Ill az ellenőrzés azt írja hogy nincs az upnp kikapcsolva, pedig ki van (bug?).

De mindezek ellenére unalmas hogy még mindig próbálkoznak a botok, főleg hogy a router sem viseli ezt mindig jól... :U

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2383) Keckix válasza MC Pite (#2382) üzenetére


Keckix
tag

Milyen DDNS-t használsz? Mert nekem az asuscomm.com-os-nál, napi szinten kétszer próbáltak bemászni a routerembe, de mióta no-ip-t használok ez megszűnt :)

(#2384) MC Pite válasza Keckix (#2383) üzenetére


MC Pite
veterán

Asuscomm-ost... :( Kössz a tippet, megpróbálom a másikat (korábban dyndnsnél voltam, de már olyan pofátlan szintre emelték az árakat, hogy lemondtam). :R

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2385) Tamarel válasza MC Pite (#2382) üzenetére


Tamarel
senior tag

Szia.

Wpa2 legyen csak, rövidebb kulcs-cserélési idővel (300 másodperc).
A mac cím szűrés nem ér semmit, mintahogy az ssid elrejtése sem. Mindössze pár másodperccel vet vissza egy támadót. Többet ér ha csak az 5 Ghz-et kapcsolod be és csak akkora erősséggel hogy a lakás legtávolabbi pontján is jól működjön.

A wan irányából meg mindent tilts, amit nem használsz. A nem szabvány port használata védelem szempontjából látszatintézkedés.

(#2386) MC Pite


MC Pite
veterán

OK.
Azért tettem át másik portra a wan oldali elérést, mert időnként rá kell néznem kintről, gondoltam legalább ne a szokásos helyen legyen elérhető.

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2387) sztanozs válasza kali (#2381) üzenetére


sztanozs
veterán

Sem a MAC szűrés, sem a rejtett ssid nem ad igazi biztonságot. Ezek csak arra jók, hogy magunkat szívassuk.
Mind a kettő lesniffelhető csatlakozáskor, aki pedig be akar jutni (és van ideje), annak ez nem akadály.
Az eszközök újra csatlakozása pedig könnyen kikényszeríthető - ha a támadónak nem fontos az, hogy a támadás tényét az AP tulajdonosa észreveheti.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2388) kali válasza sztanozs (#2387) üzenetére


kali
legenda

nem véletlenül írtam, hogy a titkosítás a fontos, de a rejtett ssid más miatt is jó - elérhető idegen hálózatokkal történő ütközéskor is előny -, viszont ez és a mac address szűrés is egy plusz fal, megfelelő titkosítás mögött van értelme.

(#2389) sztanozs válasza kali (#2388) üzenetére


sztanozs
veterán

elérhető idegen hálózatokkal történő ütközéskor is előny :F

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2390) kali válasza sztanozs (#2389) üzenetére


kali
legenda

nem mindegy, hogy direktben találkozik két azonos - vagy szomszédos - csatornán forgalmazó hálózat, vagy esetleg az egyik - netán több is - rejtve van, utóbbi esetben a köztes feldolgozás miatt nem lesz annyira problémás a dolog, illetve valamennyit javít a helyzeten.

(#2391) Tamarel válasza kali (#2390) üzenetére


Tamarel
senior tag

Mégis hogy befolyásolja ez a rádióhullámokat?
Egy rejtett hálózat beacon-jében ugyanúgy ott van minden infó, csak a "rejtett" kapcsoló be van billentve. Kliens oldalon akkor van hatása (nem listázza), ha úgy programozták, vagyis érdemben csak a zárt rendszerekre hat (pl. telefon).

[ Szerkesztve ]

(#2392) kali válasza Tamarel (#2391) üzenetére


kali
legenda

feldolgozáskor nem, vagy kevésbé foglalkozik vele az eszköz, ami kihatással van a dologra.

(#2393) sztanozs válasza kali (#2392) üzenetére


sztanozs
veterán

Semmi hatása nincs rá. Ugyanis az hálózati eszköz valójában nem SSID, hanem BSSID (AP mac address) alapján kezeli a csomagokat. Az pedig a rejtett SSID mellett is benne van a csomagban (kölönben nem tudná a kliens, melyik csomagokkal foglalkozzon).
Az SSID (AP neve) valójában csak egy buta authentikációs megoldás (kb olyan mint régi snmp protokol - ahol elég volt tudni a community string-get, nem volt jelszó).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2394) kali válasza sztanozs (#2393) üzenetére


kali
legenda

szerintem meg van - illetve nem csak szerintem, mert hozzáértőbb is írt erről a wifi témában -, a gyakorlatban is könnyű kimutatni egy kellően zsúfolt környezetben, hogy milyen változás következik be, amikor csak az ssid kerül elrejtésre, de más változtatás nem történik, mégis rendre változnak a mért értékek.
itthon is többször rápróbáltam anno, mert számomra is furcsa volt - pont az elmélet miatt -, de aztán igazat kellett adnom annak, akitől anno olvastam.

(#2395) sztanozs válasza kali (#2394) üzenetére


sztanozs
veterán

Konkrétan egy erre utaló cikket sem találtam (az egyetlen találat, amiben a google preview alapján cáfolta valaki sajna 404-re vezet, google cache-ben is) kb 15 perc kereséssel sem. Megtennéd, hogy dobsz erről valami bővebb infót?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2396) kali válasza sztanozs (#2395) üzenetére


kali
legenda

persze, rákeresek majd, csak most frissítem, bekonfigurálom és teszem be az akciósan bezsákolt rt-ac87u-t az rt-ac56u helyére.

(#2397) Bacusuz válasza kali (#2396) üzenetére


Bacusuz
őstag

Akva szájbermándèly akció?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2398) sztanozs válasza kali (#2396) üzenetére


sztanozs
veterán

thx :R

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2399) kali válasza Bacusuz (#2397) üzenetére


kali
legenda

igen, 55 e ft-ért megérte, ráadásul egy frankó kis asus hátizsákot is adott hozzá a gyártó ajándékba.
most jutottam el oda, hogy az rt-ac87u frissítve és bekonfigurálva, az rt-ac56u-t kell még visszaállítani gyári állapotra.

(#2400) G-Bali


G-Bali
senior tag

Sziasztok lehet hülye kérdés de jelenleg Androidon a downloadmastererel vagy mással , meg lehet azt oldani hogy ha van olyan Torrent fájl amibe több fájl van, szabadon akarnám kiválasztani amit le akarok tölteni azt hogy lenne megoldható?

Gyári minden és jó lenne ha az is maradna..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.