Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) Sasos válasza krealon (#2245) üzenetére


Sasos
senior tag

Köszi a választ!
Adtam neki egy NVRAM törlést, majd beállítgattam újra, és most helyreállt a rend, miszerint 1-1 IP és hálózati maszk csücsül az 1-1 WAN porton. Lehet, hogy az utolsó firmware frissítésnél (9313) beragadt neki valami? :F Mindenesetre figyelgetem majd, hogy mit művel. Amúgy fel se tűnt volna, ha nem villog vadul a másodlagos WAN-t kiszolgáló HGW-n a LAN1 led.

(#2252) *H* válasza Sasos (#2251) üzenetére


*H*
aktív tag

Nem ragadt be semmi. A WAN beállításoknál az ISP speciális követelményeinél kell kikapcsolni az Enable VPN + DHCP Connection-t. Ezzel eltűnik a második sor azonnal. Ez a beállítás csak néhány orosz szolgáltatónál szükséges.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#2253) belashx válasza sztanozs (#2244) üzenetére


belashx
senior tag

Azt hiszem egyelőre pihentetem a témát. :) Viszont az rtorrent jól működik.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2254) OldAkita válasza Shader (#2248) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Ez a feltöltési sebesség 40-el nálam is így van a Merlinnel. Viszont volt már fent olyan Merlin -valamelyik régi - amelyik teljesen korrektül töltött fel. Fogalmam sincs miért nem gondolnak azokra, a firmware készítők akik a router feltöltési képességeit szeretnék kiaknázni. Amikor a file műveleteknek adok prioritást, akkor elvárnám hogy a le és feltöltés max-on fusson és elviselném ha szaggatni kezd az éppen pillanatnyi film streamelés 1 vagy több tv-re.

(#2255) Laca0 válasza OldAkita (#2254) üzenetére


Laca0
addikt

Ez az igazi 1 oldalú szemlélet. Mivel neked most éppen a feltöltés a legfontosabb, haragszol a fejlesztőkre, amiért nem ilyen fw-t írtak. A többi x millió felhasználó nem számít, akinek a film stream akadásmentessége a fontos.
Biztos vagyok benne, hogy 100 emberből 99 elvárásai között szerepel a folyamatos filmlejátszás.
Mellesleg az is lemezművelettel jár.
Persze nem lehetetlen olyan szoftvert írni, amiben precízen szabályozni lehetne a folyamatokat, de nagyobb igény van az egyszerűbb, üzembiztos paraméterezésre.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2256) Multibit


Multibit
veterán

Mi volna, ha Tomato-t telepítenétek? Azzal is gond a kielégítő feltöltés sebesség és az akadásmentes video stream együttes megoldása? (Kérdezem én, akinek tök mindegy, mert egyelőre egédetett vagyok a gyári fw-vel ;] )

(#2257) Tav-Csoves válasza Tav-Csoves (#2225) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Sajnos folyamatosan kapom azt a hibaüzenetet a Tomato transmissiontól, hogy nem írható a kártya, pedig már volt teljes újradormázás.
Mit lehet tenni, azon kívűl, hogy élek a garanciával, s cseréltetem a kártyát?

(#2258) nyikszi válasza Intruder2k5 (#2228) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Ez sajnos nem megy fel. Miért? Látszólag minden szép, felteszi, de nem csinál semmit. Elsőre próbálkoztam a routeren belül az újraindítással, másodjára pedig a resettel 10 mp-ig. Látszólag nem lett új a firmware :W

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2259) Shader


Shader
aktív tag

Üdv!
Sikerült feltenni a Merlin mellé Entware-ból az rTorrent klienst. Megcsináltam Putty-ban a tűzfal engedélyt, de kívülről még nem tudom elérni. Tűzfal kikapcs, úgy sem.
A kérdésem: Ha kell, hogyan kell portforwardolni? Az alap 81-es portot hagytam. Vagy a rtorrent menüjében szereplő 53413-t kell használni?
A Tomato esetében sem tudtam elérni weben a transmission-tn de a googleplayes Remote GUI-val igen. Az használható az rtorrenthez is?
Köszönöm!

--- Sent from mobile device ---

(#2260) Shader válasza Multibit (#2256) üzenetére


Shader
aktív tag

Nekem, speciel (végigpróbálva a HGG-t, Tomato-t is) mint az már leírtam, a lassabb FTP másolási sebességek miatt nem akarnám a Tomato-t. HGG-n nem ment az 5Gh wifi.
A Merlin 5-10 MBps-ot rávert a Tomato-ra fel/le. (+ asus egyszerű DDNS miatt).
Ezért feltettem a Merlin mellé ar rTorrentet enteare-ből.
Egy szépséghiba van már csak (ahogy az előző hsz-ban írtam) a külső elérés. :)

--- Sent from mobile device ---

(#2261) *H* válasza nyikszi (#2258) üzenetére


*H*
aktív tag

A képen látható FW már nagyon régi. A 374-ről nem lehet frissíteni 378-ra. Mivel az újabb Merlin és ezért a HGG alapja is már 378.xxx, ezért sikertelen az upgrade. Először tegyél fel egy 376.xxx verziót a 374-re, azt már lehet frissíteni a 378-as verziókra.
Ha azzal a régi verzióval volt gondod, szerintem a 376 frissítés után próbáld ki a legújabb gyárit először, mert azóta már volt változás bőven. Frissítés után csinálj egy NVRAM törlést, állíts be minden és teszteld. Utána még mindig mehet a Merlin vagy HGG, ha gondolod.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#2262) Savageboy válasza Shader (#2259) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Ha tűzfal nélkül sem éred el, akkor valószínűleg nem fut a lighttpd rendesen. Próbálj meg egy /opt/etc/init.d/S80lighttpd restart parancsot kiadni.

Port nyitáshoz pedig ez van nálam a /jffs/scripts/firewall-start fájlban:

#!/bin/sh

#ruTorrent
iptables -I INPUT -p tcp --destination-port 81 -j ACCEPT

# Add ports for rtorrent
# 51411-51412 tcp
iptables -I INPUT 1 -p tcp --syn --dport 51411:51412 -j ACCEPT

[ Szerkesztve ]

(#2263) nyikszi válasza *H* (#2261) üzenetére


nyikszi
őstag

Köszi, közben feltettem a "legújabb" gyári firmware-t (3.0.0.4.378_4585, ami 03.15-i, amitől van újabb is, de ezt találta meg automatikusan), de sajna most se sokkal jobb a helyzet.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2264) Intruder2k5 válasza Tav-Csoves (#2257) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És csak a transmission nem tudja írni, vagy semmivel sem írható a routeren? Parancssorból? Samba-n?

A routerben formáztad a kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#2265) Laca0 válasza Tav-Csoves (#2257) üzenetére


Laca0
addikt

Szerintem sima jogosultság problémád van a mappán. Chmod-al írhatóvá kell tenni mindenki számára.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2266) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Hűha. Öhm, srácok, ezekhez nem értek. :B

(#2267) kali válasza nyikszi (#2263) üzenetére


kali
legenda

11. 06. az utolsó gyári, de - ahogy előttem is írták - a gyári firmware esetén sem lehet meghatározott régiről bizonyos úja verziókra direktben frissíteni, szükséges ezzel kapcsolatban elolvasni a gyártói leírásokat;

[Important 1]
If your firmware is 3.0.0.4.374.xxxx, please upgrade to 3.0.0.4.376.xxxx first. Only 3.0.0.4.376.xxxx can upgrade to this version.

ahol írják a gyári visszaállítást, ott azt is csináld meg.

[ Szerkesztve ]

(#2268) Shader válasza Savageboy (#2262) üzenetére


Shader
aktív tag

Köszi, meló után megpróbálom.
Úgy emlékszem, csak a tűzfal programozást csináltam meg, a pluginokét nem..
Azt hittem, az már nem kell.. :U

[ Szerkesztve ]

--- Sent from mobile device ---

(#2269) Intruder2k5 válasza Tav-Csoves (#2266) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha adsz egy ideiglenes hozzáférést a routerhez, akkor megnézem szívesen.

(#2270) Shader válasza Intruder2k5 (#2269) üzenetére


Shader
aktív tag

Előre is köszi! Most dolgozom, ideiglenesen egy pendrive-on próbáltam ki. Azt lehúztam, visszacsatoltam a 2TB HDD (NTFS). Majd a végső kialakításban ezen akarok futtatni mindent. Sajnos egyenlőre nincs időm (adatmentés) formázni EXT-re (gondolom NTFS-en nem megy). Ha eljutok addig a fázisig, és megakadok, adok hozzáférést és sokadszorra is megköszönöm a segítségedet! :K

--- Sent from mobile device ---

(#2271) Intruder2k5 válasza Shader (#2270) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A hsz tnilabk-nak szólt. :)

Merlin-t és HGG-t nem igazán használok, de, hogy őszinte legyek, most hirtelen azt sem tudom mi a problémád, vissza kellene olvasom.

[ Szerkesztve ]

(#2272) Shader válasza Intruder2k5 (#2271) üzenetére


Shader
aktív tag

:))
Akkor köszi az eddigi segítségedet. És mindenkiét.
Mert volt. :K

--- Sent from mobile device ---

(#2273) Savageboy válasza Shader (#2270) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Nem feltétlenül muszáj mind a 2 TB-ot ext3/4-re formáznod, nekem is egy 2TB-os WD My Passport Ultra van a routerre kötve, van rajta egy ext4 partíció az entware-nek, egy 512MB-os swap partíció (bár ez simán egy swap fájllal is megoldható elvileg, nem muszáj külön partíción lennie), és a maradék NTFS-re van formázva. Ha van elég helyed a HDD-n, és nincs rajta semmi nagyon fontos, akkor szerintem megpróbálhatsz a szabad területen csinálni ext4 partíciót az entware-nek. (Elvileg nem szabadna, hogy adatvesztésed legyen emiatt, de persze ha valami fontos van a HDD-n, akkor célszerűbb azt először lementeni.)

(#2274) Shader válasza Savageboy (#2273) üzenetére


Shader
aktív tag

Van még egy 1 TB-os HDD-m is, úgy gondoltam azt hagyom NTFS-en a fontos családi doksiknak, a 2TB-os lesz EXT3 minden másra.

--- Sent from mobile device ---

(#2275) OldAkita válasza Laca0 (#2255) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Félreértettél. Nem azért haragszok a fejlesztőkre mert nem az én szám íze szerint alkotják meg a firmware-t, hanem azért, mert ha beépítik a művükbe a fileműveleteknek prioritást adó opciót akkor történjék meg a le és feltöltés előnybe hozása. Jelen pillanatban ugyanis semmi nem történik. Hiába állítom a fileműveleteket a legmagasabb státuszba, akkor is csak 40KBps-al csordogál a feltöltés. Nem mintha számítana, az Ncore-nál ugyanis senkit nem érdekel mennyivel töltesz vissza. Ellenben ez elvi kérdés. Ha a Merlinnél és gyárinál kijelentik hogy te kedves router tulajdonos 40-el fogsz feltölteni ha beledöglesz akkor is, ebben az esetben fejlehajtva tudomásul veszem hogy ezen router használata ilyen feltételekkel jár együtt. Azonban erről szó sincs, büszkén beépítik a firmware-be a fileműveleteknek prioritást adó opciót, megjegyezve persze hogy a felhasználó akkor jár a legjobban ha ezt alacsony prioritással párosítja. Ha viszont nem akarom betartani az ajánlást és a router minden egyéb szolgáltatására köpök, csak a fileműveletek érdekelnek akkor legyen úgy, ha már választható! Erre pedig nem válasz az hogy ha ennyire erre vagyok kihegyezve akkor vegyek egy NAS-t. Mert azt vettem volna ha az Asus cég nem készít olyan routert amivel lehetőset biztosít a torrentezésre.

(#2276) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
Ezek a hőfokok rendben vannak?
2.4 GHz: 50°C - 5 GHz: 54°C - CPU: 76°C

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2277) Intruder2k5 válasza Bacusuz (#2276) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia,

Igen, abszolút rendben vannak.

(#2278) Bacusuz válasza Intruder2k5 (#2277) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2279) Laca0 válasza OldAkita (#2275) üzenetére


Laca0
addikt

Innen nézve igazad van.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2280) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sikerült összekötnöm a nyomtatót usb-n a routerrel.
Próba után szuperül működött mind a pc(kábeles csatlakozás),mind a laptopok(wifis csatlakozás) nyomtatáskor.
Viszont az este és ma reggel is a wifis eszközök nem látják a nyomtatót,de a pc kábeles kapcsolattal igen.
Mit tegyek hogy működjön?
Gondolom itt nem a nyomtatóval van a gond.
EZ nyomtatómegosztást használok,HGG van fent,+Win7/64

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2281) amargo válasza Bacusuz (#2276) üzenetére


amargo
addikt

76? Ilyet nálam még nem láttam..
50 °C - 55 °C - 82 °C
80 alá még nem ment.. lehet érdemes lenne megnézni a hőelvezetést, esetleg át kenni vagy mind1 jó ez így?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2282) norbszt válasza Bacusuz (#2280) üzenetére


norbszt
tag

Szia

Ez nálam is előszokott fordulni indíts újra mindenkit routert, wifis gépet, nyomtatót.

gondolom ezt megtetted wifis gépeken : [link]

[ Szerkesztve ]

(#2283) Bacusuz válasza norbszt (#2282) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi megoldódott,én voltam balfék.
Az eszközökön nem volt felrakva a driver stb... :DDD

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2284) mope válasza amargo (#2281) üzenetére


mope
tag

nálam is 82°C

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#2285) Bacusuz válasza mope (#2284) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nalam szinte mindig idle modban megy mar ha van ilyen,nyilvan azert huvosebb.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2286) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Az én routerem igen kevéssé van terhelve, a wifi soha nincs bekapcsolva és egyetlen asztali gép van rákötve, valamint hetente egy filmet streamel. 21Celsius fokos hőmérsékletű helyen üzemel. Ennek megfelelően állandó 67 fokos a hőmérséklete. Viszont most kiváncsiságból bekapcsoltam a wifi-t és azonnal elkezdett felkúszni a hőfok, amint a képen látható. 20 perc alatt 73 fokig jutott. Gondolom megy ez majd feljebb is, és ha valaki 25 fokos szobában használja, valószínű az is ráteszi a +4 fokot.

Mire ezeket a sorokat leírtam, már 50, 52, 75

[ Szerkesztve ]

(#2287) Shader


Shader
aktív tag

Üdv!
Entware alól felinstalláltam a Rutorrentet. Jól is megy, de újraindítás után nem indul el a rutorrent (webgui sem). Csak az újrainstallal. Az előző hsz-ban olvastam, hogy át kell írni az enware.arm/etc/init.d/rc.unslung file-t. Azonban nem tudom írni az egész entware.arm mappát. Se törölni, módosítani. Hogyan lehet írható/olvashatóvá tenni? Írnak róla egy lépésben, ha nem indulna el a service, azonban ezt a lépést nem igazán értem, mit, hova kell beírni.
Filezilla:

Ez a lépés:

Köszönöm!

--- Sent from mobile device ---

(#2288) Savageboy válasza Shader (#2287) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Elméletileg tudnod kellene módosítani, a telepítő szkript alapból úgy hozza létre, illetve a képen látható 755-ös jogosultságok alapján is mennie kellene. Mivel próbáltad módosítani a fájlokat? Én nano-t használok, lehet neked is érdemes feltenni, ennek szerintem jóval egyszerűbb a kezelése egy mezei user számára, mint az alapból fent lévő vi-nek.

Amit írnak lépés az annyi, hogy az ott lévő 3 sornyi parancsot futtatod, vagy megcsinálhatod ugyanezt kézzel is: nano-val (vagy az általad használt editorral) megnyitod a /jffs/scripts/post-mount fájlt és a végére új sorba beírod, hogy:

sleep 30
/opt/etc/init.d/rc.unslung restart

majd elmented.

(#2289) Shader válasza Savageboy (#2288) üzenetére


Shader
aktív tag

Köszi!
A képen látható permission a filezillából származik. Ott próbáltam törölni/módosítani.
Entwarehoz a Putty terminalt használom.
Nem tudom, van-e összefüggés, de már a HDD (pendrive EXT3) csatlakoztatásakor lefuttatva a diagnosztikát hibát jelez a Merlin: UNEXPECTED INCONSISTENCY; RUN fsck MANUALLY -a vagy -p nélkül. Csak éppen azt sem tudom futtatni.

--- Sent from mobile device ---

(#2290) Shader válasza Savageboy (#2288) üzenetére


Shader
aktív tag

Most annyival jobb lett a helyzet, hogy putty-ban meg tudom hívni az entware-t és a /opt/etc/init.d/S85rtorrent start paranccsal el tudom indítani.
A /opt/etc/init.d/S80lighttpd start parancsra azt írja, hogy már megy, azzal nincs gond.

--- Sent from mobile device ---

(#2291) kali válasza OldAkita (#2286) üzenetére


kali
legenda

kár, hogy a gyári firmware nem jelzi ki a kapcsolódó hőmérsékleteket, kíváncsi lennék rá, mert főként wifi kapcsolattal van használva a router - két notebook és két mobiltelefon -, kábelen csak a házimozi és a multimédia lejátszó lóg rajta, de azok csak elvétve igényelnek netet, viszont a router a szekrény tetején van, a szobában pedig 26 °C a hőmérséklet jelenleg, de a router érintésre alig langyos.

[ Szerkesztve ]

(#2292) *H* válasza kali (#2291) üzenetére


*H*
aktív tag

Merlin nélkül Telnet-tel megnézheted, ha kíváncsi vagy rá.

CPU hőmérséklet:
cat /proc/dmu/temperature

WiFi 2,4GHz:
wl -i eth1 phy_tempsense

WiFi 5GHz:
wl -i eth2 phy_tempsense

A CPU temp egyből dobja az aktuális értéket.
A WiFi esetében a kapott eredményt elosztod 2-vel, majd hozzáadsz 20-at.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#2293) kali válasza *H* (#2292) üzenetére


kali
legenda

köszi, gondoltam már rá korábban, amikor kapcsolódó keresgélés után az asus vip, smallnetbuilder...stb. fórumokon olvastam róla, viszont azóta is lusta voltam megcsinálni, de rászánom majd magam, mert hajt a kíváncsiság.

(#2294) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!
Tegnap 2.4Ghz-en néha eltünt a jel, aztán éjszakára lekapcsoltam a routeren a status menüben mind a két rádiót (5Ghzeset is) ma reggel hiába kapcsoltam be ugyanott, eyik se akart működni, s érdekes, hogy a C-foknál sem jelent meg az érték. Viszont az Enabletéd beszürkült, tehát újra nem tudtam már rányomni. Egy restart javította a dolgot.
Viszont ez fizikai, vagy szoftveres hiba lehetett?
Köszönöm a választ!

(#2295) Multibit válasza Tav-Csoves (#2294) üzenetére


Multibit
veterán

Viszont ez fizikai, vagy szoftveres hiba lehetett?
Ennek kiderítéshez tedd fel a legújabb gyári szoftot és úgy tesztelj! Ha továbbra az általad leírtakat produkálja a wifi, lehet gariztatni a routert.

(#2296) Tav-Csoves válasza Multibit (#2295) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Rendben! Köszönöm szépen!

(#2297) sztanozs


sztanozs
veterán

afp:// servert támogat a router (alapból, vagy a shibby tomato)?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2298) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

A routerhez kötött vinyón tárolom a filmjeimet!
Ha minden igaz, samban keresztül látja a Popi210 a fileokat!
Viszont egyszerűen amint elindítanék egy filmet, vagy el sem indul, vagy nem történik semmi...
Miért lehet ez a nagyon lassú elérés?
Természetesen minden kábelezve van!
Az előző TPLINK Routeremmel ugyanez a felállás simán ment, akár BD50 filmek esetén is...
Mit állítsak a routeren?

(#2299) Shader válasza Faresz29 (#2298) üzenetére


Shader
aktív tag

Biztos, hogy Samba-n csatlakozik? Egy MediaPlayer-t én DLNA-n csatlakoztatnék.
Próbáld ki, kapcsold be a routeren, veszteni nem vesztesz semmit vele.
USB alkalmazások----> media (DLNA) server engedélyezése. Ha külön mappát akarsz csak megosztani: ugyanitt átkapcsolod (specifikus megosztási útvonal). /mnt/sda1/.... sda1 vagy ahogy mountolta a router a HDD-t.
Azért nézz rá a router setupban, hogy biztosan csatolva van-e.

--- Sent from mobile device ---

(#2300) Shader válasza sztanozs (#2297) üzenetére


Shader
aktív tag

Én sehol nem láttam, hogy támogatná. Legalábbis alapból. De lehet, hogy tévedek..

--- Sent from mobile device ---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.