Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) Bacusuz válasza Multibit (#2849) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi a válaszokat mindkettőtöknek!

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2852) OldAkita válasza sztanozs (#2850) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Sajnos a problémádra nem tudom a választ de leírok egy érdekességet. Nemrég lett formázva az USB 3.0-ra csatlakoztatott wincsi. Ahogy kezdett megtelni különböző filmekkel, egyre tovább tartott a tv-nek hogy beolvassa a dlna-n lejátszható tartalmat. Indítgattam újra a routert, de volt hogy csak leállítottam majd engedélyeztem a mediaszervert. Végül már egyáltalán nem akarta beolvasni a tartalomjegyzéket se. Kínomban úgy döntöttem hogy nem a wincsi gyökerét osztom meg hanem manuálisan csak a Transmission mappát. Ettől teljesen megtáltosodott és azóta rögtön megjeleníti a tv a wincsi tartalmát. Ennek okát egyáltalán nem értem de ezen túl így fokom megosztani a mappákat.

(#2853) Fec9


Fec9
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Nekem is van egy ilyen routerem, vele vannak problémáim. Sajnos nem vagyok egy nagy számtech guru, szóval lehet inkább velem van a baj. :)
Nálam van már a szerkezet kb 1 éve, lehet kicsivel több is. Régóta csinálja már, de nem nagyon volt időm vele foglalkozni. De már annyira bosszant a dolog, hogy valamit tenni kell.
A probléma:
Adott egy 200/100 Diginet. Meg egy elég jó router. A gépem is elég gyors, illetve van a hálózatba kötve egy synology ds214 nas, amiben egy 4 terás red wd van. Tehát én úgy gondolom, hogy minden adott ahhoz, hogy normálisan működjön a rendszer. Azt csinálja a router, hogy ha leresetelem, akkor rövid ideig 200 mbps a sebesség. Egy kis idő elteltétvel visszaesik kb 10 mbps-re...rohadt bosszantó. Nem tudom miért csinálja ezt. A feltöltési sebességem mindig jó, csak a letöltési nem. Nem tölt be youtube videókat, meg néha szinte semmit...

Találkozott-e már valaki ilyen jellegű problémával (remélem igen), és mit lehet tenni ellene?

Segítségeteket köszönöm.

(#2854) Multibit válasza Fec9 (#2853) üzenetére


Multibit
veterán

Egyszerűen kiderítheted, hogy a routereddel van gond, vagy sem. Kösd a számítógépet közvetlenül a netre, a routert kihagyva! Ha így megfelelő a sebesség, akkor lehet tovább vizsgálódni, hogy a router beállításaival van baj, vagy - rosszabb esetben - hibás a routered. Ne feledd, hogy az UTP kábel(ek) is lehet hibás!

[ Szerkesztve ]

(#2855) Fec9 válasza Multibit (#2854) üzenetére


Fec9
csendes tag

Köszönöm a válaszod.

"Azt csinálja a router, hogy ha leresetelem, akkor rövid ideig 200 mbps a sebesség. Egy kis idő elteltétvel visszaesik kb 10 mbps-re"

Tehát ez a rövid nem másodpercekben mérhető, akár órákig is állandó a sebbesség, néha percekig, változó.

Próbáltam már router nélkül, a netem jó. Kábel is jó, Routerrel van valami.
:W

Előbb csináltam gyári visszaállítást, utána kb 1 órán át jó volt, most megint visszalassult.

[ Szerkesztve ]

(#2856) Multibit válasza Fec9 (#2855) üzenetére


Multibit
veterán

A legfrissebb gyári firmware van a routeren? Mi lassul be? Egy konkrét alkalmazás (pl. FTP kliens, torrent kliens, böngészés), vagy csak a sebességmérés (speedtest)? A gép amin tapasztalod a lassulást wifi-n vagy kábelen kapcsolódik a routerhez?

(#2857) Fec9 válasza Multibit (#2856) üzenetére


Fec9
csendes tag

Firmware verzió:3.0.0.4.378_9459

Egyszer frissítettem rá, most ez nem tudom mennyire friss, de az előző verzióval is ez volt.
Egyébként a böngészés is belassul, a sebességteszt is jól mutatta. Letöltés is, minden.
Van két asztali számítógép kábellel, két telefon wifin mindegyik nehezen böngészik, videót szinte lehetetlen velük megnézni.
Tehát nem a géppel vagy kábellel van gond, az egész router utáni rendszer lassú.

(#2858) Multibit válasza Fec9 (#2857) üzenetére


Multibit
veterán

Amikor speedtest-tel mérsz megy valamilyen leterhelő alkalmazás a hálózat valamelyik elemén? Pl. mérés közben fut le-, feltöltés torrenten? Ki kéne zárnod azt a klienst, amelyik zabálja az erőforrást!
Első körben a vezetékes kliensekre koncentrálj! Mondjuk újra indítod a routert és csak egy PC-t/NAS-t hagysz a hálózaton, a többit lehúzod a mérés idejére. Ha rendben van a sebesség, egyenként visszadugod a többi kliens kábelét a routerbe. Minden egyes csatlakoztatott kliens után figyeld a sebességet!

Az NAT beállítás ilyen nálad?

szerk:
A LAN is lassú? Pl. ha másolsz egy PC és a NAS között, az is lassú?

[ Szerkesztve ]

(#2859) Fec9 válasza Multibit (#2858) üzenetére


Fec9
csendes tag

Mindig úgy szoktam mérni a sebességet, ahogy minden nap használom a rendszert.
Gondoltam én laikus, hogy a sebesség nagyjából állandó, és ha nem töltögetek le semmit, akkor a méréskor 200 mbps körüli adatot kell hogy kapjak. Na ugye ez általában nem stimmel. És amikor érzem, hogy belassult, akkor mérés is alátámasztja, hogy lassú a net.

Most kipróbáltam amit írtál, lehúztam róla a nast. És lám-lám a sebesség teszt azt mutatta, hogy minden rendben.
Tehát a nasom lassítja le? Synology DS214-em van. Van beállítva pár torrent, de inkább csak seedel, letölteni nem töltött le semmit. Mire használja a netem? Ezt nem értem már.

A routerben így van beállítva a nas, ahogy neked.

(#2860) Multibit válasza Fec9 (#2859) üzenetére


Multibit
veterán

Vagyis nem a routereddel van baj, hanem valami olyasmi fut a NAS-on, ami fogja az egész sávszélességet. Ez rendszerint a torrent. Vedd vissza a kapcsolatok számát és csökkentsd a torrent kliens által használható sávszélességet!

(#2861) Fec9 válasza Multibit (#2860) üzenetére


Fec9
csendes tag

Most engedélyeztem ezt a jumbo frame dolgot, most azóta jó a sebesség.
Az mit is jelent egyébként?
Közben nézem a nast, hogy mit tudok kikapcsolni

[ Szerkesztve ]

(#2862) Gubek-Einste válasza Fec9 (#2861) üzenetére

Jumbo frame

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2863) envagyok


envagyok
veterán

Legutolsó merlinnel tudja valaki, hogyan lehet tuningolni a routert?

(#2864) Viper26


Viper26
nagyúr

Ilyen router van itthon, (FW.: 3.0.0.4.374), az lenne a kérdésem, hogy meg lehet-e nézni DHCP esetében, hogy melyik IP melyik eszközhöz tartozik?

iPhone 15 Pro | AW S9

(#2865) kali válasza Viper26 (#2864) üzenetére


kali
legenda

rendszernapló -> dhcp bérletek

(#2866) Viper26 válasza kali (#2865) üzenetére


Viper26
nagyúr

Köszi, mondjuk ott csak annyi van, hogy xy android device, az meg nem mond sokat.

Aicloud-ot használja valaki?
Médialejátszó SMB-vel van a hálózaton, és arra van kötve egy HDD, így annak a tartalmát szeretném elérni telefonról pl.
Gondolom ez megoldható valahogy, eddig Aicloud appban nem jöttem rá mit kéne csinálni, mert egyelőre nem látja.

iPhone 15 Pro | AW S9

(#2867) kali válasza Viper26 (#2866) üzenetére


kali
legenda

szerepel mellette a mac address is, az meg könnyen társítható meghatározott eszközhöz.
azzal nem tud mit kezdeni a router, ha bizonyos eszközök ilyen formában adnak magukról infót.

[ Szerkesztve ]

(#2868) Viper26 válasza kali (#2867) üzenetére


Viper26
nagyúr

Igen csak arra gondoltam, hogy hátha nem kell külön eszközönként keresni, hogy melyikhez tartozik.
Anno Cisco-n el tudtam nevezni, itt meg nem találtam rá lehetőséget.

iPhone 15 Pro | AW S9

(#2869) kali válasza Viper26 (#2868) üzenetére


kali
legenda

hálózati térkép -> kliensek/view list -> a kliens nevére kattintva lehet azokat módosítani

(#2870) csabsz13


csabsz13
aktív tag

sziasztok!

azt tervezem, hogy veszek egy egy AC56U routert és egy ilyen HDD raid-es házat (RAIDSONIC IB-RD3662U3S) kötnék rá USB-vel.
2 HDD lenne benne, RAID0 rendszerben. ez működhet így? a router-t érdekli vajon, hogy az USB vezeték végén milyen rendszer és hogyan működik?

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#2871) Multibit válasza csabsz13 (#2870) üzenetére


Multibit
veterán

Miért is éri meg jobban az általad kiszemelt ház, mint például EZ?

(#2872) csabsz13 válasza Multibit (#2871) üzenetére


csabsz13
aktív tag

mert ha NAS-t vennék, akkor nem ebből a kategóriából választanék. router-t viszont biztosan kell cseréljek.

+ a router és a HDD ház nem a nappaliban lenne. a NAS meg igen. így a zaj is kizárva.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#2873) Tamarel válasza envagyok (#2863) üzenetére


Tamarel
senior tag

Mégis mit szeretnél tunningolni rajta?
(Alapból is 75-80 fokos.)

Viper26: az AiCloud azt látja, ami a helyi hálózaton meg van osztva. Ha számítógépről már elérhető, akkor kelleni fog a pontos elérési út a beállításhoz.

(#2874) Multibit válasza csabsz13 (#2872) üzenetére


Multibit
veterán

NAS a nappaliban? Én kiraktam a router mellé 😊

(#2875) csabsz13 válasza Multibit (#2874) üzenetére


csabsz13
aktív tag

az a te dolgod.
viszont ha a kérdésre nem tudsz/akarsz válaszolni, akkor ne foglalkoztass feleslegesen, köszi.
:C

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#2876) Gubek-Einste válasza csabsz13 (#2875) üzenetére

Szerintem nem fog működni de ez csak ilyen hirtelen vélemény.
Én is inkább NAS-t vennék és a router mellé tenném.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2877) envagyok válasza Tamarel (#2873) üzenetére


envagyok
veterán

Az Asus lebutította a procit 800 mhz-re, de alapból 1GHz.
Torrentezésnél, másolásnál lenne jó az extra sebesség.
Simán megy 1.2-1.4ghz-en is, de nekem elég az 1 is.

(#2878) |AP|


|AP|
veterán

úgy néz ki végleg megadta magát a TPLINK 1043 V1-esem tápja.
Arra gondoltam már nem gyógyítgatnám, inkább szintet lépnék. Ami elvárás az új routerrel szemben az az USB 3.0 csati és a 2,4-5Ghz egy időben (Chromecast 2 menne 5GHz-en, a többi eszköz 2,4-en).
Abból az összegből, amit erre szánnék rá, és tudja az elvártakat az RT-AC56U és a TPLINK Archer C8 jönne ki.
Egyelőre nem tudok dönteni, nagyjából ugyanazt tudja mindkettő. Szeretnék egy USB 3.0-s HDD-t rákötni és erre a hálózati meghajtóra tölteni a torrenteket, majd innen okostévén megnézni. Ezt gondolom mindkettő tudja, van valami ami kifejezetten az ASUS mellett szólna? Mekkora írási/olvasási sebességre számíthatok a külső HDD-re USB 3.0-n?

(#2879) envagyok válasza |AP| (#2878) üzenetére


envagyok
veterán

Asus sokkal gyorsabb (30-40MB/s)
Nekem is volt tp-link wdr4900, de az Asus sokkal jobban bejön

(#2880) energomatt válasza envagyok (#2879) üzenetére


energomatt
senior tag

Tegyük hozzá: kikapcsolt USB 3.0 interferencia csökkentés esetén (nálam be van kapcsolva) lehet 35 körül, így legalább 30%-al kevesebb. Nem kell felvenni a kesztyűt, nem azért vagyunk itt, hogy az Asus mellett korteskedjünk. Logikus, hogy azért választottuk ezt, mert erről gondoltuk, hogy nekünk ez lehet a legjobb. Másnak, miért ne lehetne más? Nem tudjuk a két készüléket összehasonlítani a gyakorlatban, ráadásul, akkor is lehetnének eltérő tapasztalatok felhasználási mód és körülmények szerint.

(#2881) envagyok válasza energomatt (#2880) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem jelenleg két db rt-ac56u van.
Előtte volt tp-link wdr4900, t-home router usb-vel, tp-link 1043nd, volt még hétszázvalahányas és nyolcszázvalahányas tp-link is és egy linksys wrt54gl.
Én arra emlékszem, hogy a 1043-ast, és a linksyst leszámítva állandó szopás volt. Rejtélyes fagyások, lassú usb, katasztrofális support. A wdr4900-nál is eltelt majd egy év, mire dd-wrt-vel nagyjából használható lett. Akkor nyeltem egyet, vettem egy ac56-ot, ami újraindítva csak firmware frissítéssel van, semmi x-akták, csak fürgén teszi a dolgát.
A c8-ról van egy teszt, ott is írnak a hátrányokkal.
Plusz pont még az Asus mellett a gyári torrent/letöltő kliens, a sokkal jobban konfigurálható szoftver. Régen azért vettem mindig tp-linket, mert olcsó volt. Viszont mostanában szinte egy árban fut a csúcs ligával, csak hát support, stb. szempontból azért messze van tőlük.
Én úgy látom, de nézz utána hogy a c8 nem is tud torrentezni, illetve ntfs hdd-ről elég lassúcska. http://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/32530-tp-link-archer-c8-ac1750-wireless-dual-band-gigabit-router-reviewed

[ Szerkesztve ]

(#2882) energomatt válasza envagyok (#2881) üzenetére


energomatt
senior tag

Köszönöm, én nem nézek utána, ez annak a dolga, aki most szeretne vásárolni. Egykünknek sincs a konkrét tipussal tapasztalata más verziókkal szerzett tapasztalat itt nem mérvadó. Bizonyára rengetegen használnak más tipusú routereket megelégedéssel és ugyanakkor többeknek meg nem jött be egy-egy Asus router sem. Nekem ez a tipus pont jó lett, de azért szenvedtem vele néhány hónapot, mire megoldottam egy-két problémát.

(#2883) akipapi


akipapi
tag

Sziasztok!

MySQL szervert létre lehet hozni ezen a routeren? Több eszközön fut a lakásban Kodi és ezeknek az adatait szeretném egy közös adatbázisban használni.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#2884) Sasos válasza akipapi (#2883) üzenetére


Sasos
senior tag

Tomato alatt van rá mód. link

(#2885) akipapi válasza Sasos (#2884) üzenetére


akipapi
tag

Köszönöm.

(#2886) blakey


blakey
titán

Most vettem egy ilyen routert, remélem jó választás a TP-LINK WDR-3600 után. :) Fél óra múlva konfigurálás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2887) Klara_ válasza blakey (#2886) üzenetére


Klara_
őstag

Mielott agyon konfiguralod, nezd meg a legfrissebb FW van-e rajta!

[ Szerkesztve ]

(#2888) blakey válasza Klara_ (#2887) üzenetére


blakey
titán

Egyből felajánlotta, ráengedtem, megcsinálta, utána a weboldalon olvasgattam, elvileg nem kellett volna felmennie, mégis felment, a gyári firmware volt rajta, aztán feltettem a legfrissebbet és nyomtam utána egy resetet. Kiváncsi vagyok milyen lesz.
Ez volt rajta:

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2889) Multibit válasza blakey (#2888) üzenetére


Multibit
veterán

Érdemes csekkolni a weboldalt, mert a router általában nem találja a legfrissebb verziót. Arról nem is beszélve, hogy időnként fontos információ van az oldalon a frissítéssel kapcsolatban

(#2890) Gubek-Einste válasza blakey (#2888) üzenetére

Jelenlegi a legfrissebb gyári firmware a 3.0.0.4.378.9459
Ha a fent lévő firmware 3.0.0.4.374.xxxx verziós akkor előbb fel kell tenni a valamelyiket a 3.0.0.4.376.xxxx verziósból, majd ezután lehet feltenni a legfrissebbet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2891) Vhaerun


Vhaerun
tag

Sziasztok,

Létezik már olyan FW , amelyikben meg lett oldva az USB 3.0 HUB támogatás?

Köszi

(#2892) Gubek-Einste

Biztonsági hiba veszélyezteti az ASUS routereit

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2893) rgeorge válasza Gubek-Einste (#2890) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez érdekes. Tegnap üzemeltem be offline, azaz nem a végleges helyén. Feltettem a weboldalról a legfrissebb FW-t, a 3.0.0.4.378.9459-t. Majd otthon a végleges helyén amint az internetkapcsolat felépült, azonnal szólt, hogy van FW frissítés, fel is tette ezt: 3.0.0.4.378.4585. És most nem is talál frissebbet.
Egyébként a router tökéletes, a manual és a weboldal is hiányos, nincs benne a manualban a wake-on-lan, pedig képes rá, és csak PPTP VPN-ről szól a weboldal, pedig openvpn szerver is van.
Egy dolog hiányzik még, hogy MAC alapján el lehessen nevezni az eszközöket. A DHCP fix IP hozzárendelésekben nem lehet nevet megadni, máshol nem találtam erre módot. Az eszközök közül az Android telefonok fixen csak android-xxxxxx néven látszanak a wifi-n, a korábbi openwrt-s router-en volt lehetőség a DHCP-ben nevesíteni az eszközöket.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#2894) kali válasza Gubek-Einste (#2892) üzenetére


kali
legenda

még szerencse, hogy eszembe nem jutna kikapcsolni a tűzfalat.

rgeorge; így lehet átnevezni az eszközöket; link

[ Szerkesztve ]

(#2895) blakey válasza rgeorge (#2893) üzenetére


blakey
titán

Mert nem az a legújabb és el lehet nevezni, sőt többnyire felismeri az eszközöket. :)
A legújabb az volt amit előtte feltettél. :) Előről telepíts mindent, mert gyakorlatilag mindegyik után érdemes nyomni egy resetet. Nekem is feltette, de olvastam a weboldalon a frissítési felhívásokat és inkább előről felteleípettem a firmwareket, kb. 20 perc volt az egész művelet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2896) rgeorge válasza blakey (#2895) üzenetére


rgeorge
addikt

Eleve így csináltam, ahogy írtad: feltettem a weboldalról a legfrissebb FW-t. Amikor figyelmeztetett, hogy van újabb, nem írta, melyik ez az újabb, csak a frissítés után derült ki, hogy mégsem az a legfrissebb. Most lefrissítettem megint, és most nem talál frissebbet. Valószínű egyébként, hogy nem volt jó az első frissítés, mert most nem azt látom, mint akkor, a bejelentkezés is más. Nem jegyeztem fel akkor a verziót. Most viszont ugyanazzal a letöltött fájllal frissítettem, és most minden ok. Az átnevezés is menni fog, most éppen nincs ismeretlen eszköz, de ott van a lehetőség, ami eddig nem volt ott. Köszönöm, Kali.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#2897) blakey válasza rgeorge (#2896) üzenetére


blakey
titán

A LAN /DHCP szerver résznél felviheted azokat is amiket egyelőre nem lát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2898) rgeorge válasza blakey (#2897) üzenetére


rgeorge
addikt

Na pont ebből látszik, hogy tegnap elsőre nem tette fel a firmware-t rendesen, vagy egyáltalán nem. Ezt a listát is most látom így először, eddig csak MAC és IP megadásra volt lehetőség.
Szerk: Úgy tűnik, csak az online eszközökre működik az átnevezés...

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#2899) blakey válasza rgeorge (#2898) üzenetére


blakey
titán

Nem, mindenre működik. Írtam, hogy érdemes a legkorábbi firmware-t feltenni, majd utána a 376.xxx-et, természetesen reset majd jöhet a 378.xxx-es ami után szintén reset, a weboldalon le van írva, hogy olyan fontos frissítések történtek amik csak reset után működnek megfelelően. Én tudom az offline eszközök nevét is változtatni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2900) rgeorge válasza blakey (#2897) üzenetére


rgeorge
addikt

Kiderült a turpisság: az eredeti listában kisbetűvel szerepeltek a MAC címek, Ezt elfogadta a router, DHCP-ben ki is osztotta a címeket ezekre, de a névhozzárendelést elmentette ugyan, de nem találta meg hozzá a listában szereplő bejegyzést. Ha töröltem és újra felvettem egy tételt nagybetűs MAC-kel, akkor már mutatta is a korábban felvitt nevet is.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.