Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) nrg_52 válasza kano (#5000) üzenetére


nrg_52
addikt

Na azt pont nem probaltam latod, csak 68u gyarit, ujat, regebbit, szinten asus firmware restorationnal, de sikertelenul. Igen atflasheles elott is csak egy regebbi merlin ment ra vissza nekem is. Megprobalom koszonom.:D

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#5002) ArthurShelby válasza nrg_52 (#5001) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A új fw-k túl nagyok, ezért érdemes régi kisebb méretű fw-t visszatenni, és arról frissíteni fel webuin.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#5003) nrg_52 válasza ArthurShelby (#5002) üzenetére


nrg_52
addikt

A legregebbivel probaltam ami fenn volt asus oldalan. Az a fura, hogy a regebbiek nagyobbak.:DDD De megprobalom majd a legkissebbel, koszi a tippet.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#5004) ArthurShelby válasza nrg_52 (#5003) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"ami fenn volt asus oldalan"
Sokszor sajnos úgy kell összevadászni más oldalakról még régebbi eredetit, mert ami fönn van a honlapon, már az is túl nagy és nem elég régi (ez több asus routernél volt már probléma (pl asus n18u).
Szerintem tegyél föl egy régi merlint (pl a legrégebbit), és próbáld meg azzal, majd onnan frissíts föl webuin.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#5005) nrg_52 válasza ArthurShelby (#5004) üzenetére


nrg_52
addikt

Probaltam ami a drive-on elerheto volt legregebbi, de negativ volt az is. Mar szivtam egyszer vele, csak atflasheles elott, akkor is valami kinai oldalon talaltam hozza regi merlint. Most ezt meg nem neztem egyenlore, majd ha lesz idom kinlodok vele. Koszonom!

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#5006) nrg_52 válasza nrg_52 (#5005) üzenetére


nrg_52
addikt

Egy regebbi merlin felment vegul, el is indult szepen, viszont rafrissitettem, nem is volt kozben elvileg semmi gond, de azota folyamatosan ujraindul, félpercenként. Veszhelyzet modra, nvram torlesre nem reagal, folyamatosan vilagit a led, nem kezd villogni, es ugyanugy ujraindul. Van esetleg valakinek otlete, vagy draga levelnehezek?:DDD

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#5007) kano válasza nrg_52 (#5006) üzenetére


kano
nagyúr

Dehogy levélnehezék. Gyakorlatilag nem lehet kinyírni. Próbálkozz másik fw-el. Most 68 vagy 56? Én Asus tools-sal próbálnám.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5008) nrg_52 válasza kano (#5007) üzenetére


nrg_52
addikt

68 meg. Az a baj, hogy se veszhelyzet modba nem megy be, nvram torles sem megy, odaig el se jutok, hogy mas firmware-el probalkozzak. Nem kezd el villogni a power led sehogy se, barmeddig nyomom a resetet vagy a wps-t. Na jatszok meg vele akkor mostmar raer, az 57u megy. Sry, hogy teleszemetelem a topikot.:DDD

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#5009) kano válasza nrg_52 (#5008) üzenetére


kano
nagyúr

Pedig recovery módba be kell, hogy menjen. Akkor rosszul csinálsz valamit.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5010) nrg_52 válasza kano (#5009) üzenetére


nrg_52
addikt

Majd megprobalom masik tollal.:DDD Egyenlore felrerakom, majd csesztetem, ha idom engedi, most jo ido van, kinn kell lenni, bogracsozni kell.:DDD Koszonom a sok segitseget!

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#5011) kano válasza nrg_52 (#5010) üzenetére


kano
nagyúr

Menni fog az szerintem. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5012) nrg_52 válasza kano (#5011) üzenetére


nrg_52
addikt

Majd megirom, ha jutottam valamire.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#5013) bcl


bcl
senior tag

Sziasztok!

Sokáig követtem a topicot, aztán valamiért kikerült a követett témáim közül, és csak most tűnt fel, hogy nagy a csend... :)
Látom, hogy lehet AC68-ra flashelni a routert? Néztem, de lehet, hogy nem olvastam elég alaposan vissza, és nem igazán találtam róla sok infót.
Ezt miért érdemes? Most a legutolsó támogatott Merlin van fent. Lehet attól jobb/többet tudó?
Ha igen, van valahol leírás hozzá? A google - mondom, lehet, hogy nem jól kerestem - nem volt most a barátom...

Köszönöm!

(#5014) kano válasza bcl (#5013) üzenetére


kano
nagyúr

[link]
És azért jó, mert frissen fw-k (pl Mesh hálózat lehetősége) vannak 68u-ra és ez elvileg még támogatott modell az Asus-nál is ellentétben az 56u-val.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5015) ArthurShelby válasza kano (#5014) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Most nézem, ez CFE (bootloader) változtatással jár, amit én csak nagyon hozzáértőnek ajánlanék, ezzel simán téglázni lehet a routert (eredetileg azt hittem, hogy csak sima fw csere).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#5016) bcl válasza kano (#5014) üzenetére


bcl
senior tag

Aha, ránéztem bár végig olvasni még nem volt időm.

Köszönöm az infót! :)

(#5017) kano válasza ArthurShelby (#5015) üzenetére


kano
nagyúr

Áá... semmi. Egy típust kell átírni benne.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5018) nrg_52 válasza kano (#5011) üzenetére


nrg_52
addikt

Csak halott lesz ez, ugyanezek a tunetek, az itt leirtak nem segitenek. Egy serial kabelt meg lehet rendelek meg hozza, alin parszazas ajanlat.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#5019) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy nektek hány fokos szokott lenni a CPU-tok, és mennyi az a hőmérséklet, ami még normális?
Nekem van egy, ami most központi egységként működik - pppoe+switch -, annak 81-83 fok között szokott lenni a procia, ami mellé vásárolnék még egyet.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5020) energomatt válasza Tav-Csoves (#5019) üzenetére


energomatt
senior tag

Fogalmam sincs, sosem néztem az elmúlt 6 évben.. De most a kedvedért megkerestem és 78-80 C között mutat (Merlin FW). Gondolom persze, mennyire hajszál pontos ez a mérés.

[ Szerkesztve ]

(#5021) kano válasza Tav-Csoves (#5019) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem is 70 fölött van tartósan. Ez ilyen...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5022) Goose-T


Goose-T
veterán

Minap megpróbáltam ugyanazt az SSID-t beállítani 2,4 és 5GHz-re, mert eddig külön volt a kettő. Tavaly nagy házba költöztünk, mondom hátha optimalizálom ezzel a lefedettséget. Régen a lakásban csak az 5GHz-t használtuk, mert a 2,4 nagyon telített volt. Azt vettem észre, hogy a wifin elkezdtek nagyon durván akadozni és időnként timeoutolni bizonyos oldalok és telefonos appok (Facebook, Google Photos, Google Play). Visszacsináltam gyorsan, és mintha megszűnt volna a jelenség. Ez lehetett attól, hogy bénán váltogatott a 2,4 és az 5GHz között?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5023) Gubek-Einste válasza Goose-T (#5022) üzenetére

Biztosan ez volt a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5024) hsrasus válasza Goose-T (#5022) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Én régebben próbáltam ugyanazon a néven használni a 2,4 és az 5GHz-et és viszonylag sokáig erőltettem is, s bár nem emlékszem már a hibajelenségekre, de arra igen, h elég sok fajta problémát produkált, ami mind megszűnt, mikor különvettem, uh gyakorlatilag nem lehet ugyanazt a WiFi hálózat nevet használni mindkét csatornán. Legalábbis ha az ember jót akar magának, akkor nem erőlteti. Két külön névvel tökéletesen működik és egyébként ugyanúgy eléred a teljes hálózatot. (Mondjuk kíváncsi lennék, h az újabb asus routerekben vajon ez már működik?)

[ Szerkesztve ]

(#5025) kushwavez


kushwavez
senior tag

Sziasztok!
Éppen egy teljes ház lefedésén foglalatoskodok és akadt egy kis problémám.
Adott az AC56U router jelenleg gyári FW-vel. Egy régi besárgult TP-Link (DD-WRT) routert váltott le, és már egy jóideje használom kábelen illetve 5 GHz wifin minden hiba nélkül, a routeren egy 1 TB-s vinyó basic NAS-ként. Kiadással foglalatoskodunk és a lefedettség ellenőrzése közben vettem észre, hogy konkrétan a 2.4 GHz wifi az katasztrofálisan rossz. A net nagyon lassú amúgy is (15 mbit), de sosem szakadt meg, betonstabil a ping és a sebesség is. 2.4 Ghz-n viszont a letöltés akad, ugrál 3-5 mbit között, néha felugrik 8-ra, de nagyon instabil és egy 480p-s yt videót sem képes akadásmentesen vinni. 5 GHz-el is le tudnám fedni a házat, de a vendégek miatt a 2.4 GHz lenne előnyben mivel az a legkompatibilisebb és a házban több eszköz is 2.4 Ghz only. A környéken nincs sok wifi szóval nincs channel probléma, próbáltam elég sok dolgot állítgatni de mind hiába. A tesztelés során a tesztelést végző gép volt csak rácsatlakozva.
A vendégeknek külön vendég wifi van létrehozva és korlátozva a sebesség 300 KB/s-ra, de ezt is leszedtem/töröltem, hogy hátha az okozza a problémát, de nem.
Aztán utánaolvastam és sajnálattal láttam, hogy elég sok embernek szintén van ilyen problémája.

Esetleg más is tapasztalta ezt?
Egy másik FW megoldhatná a problémát szerintetek?

Eddig próbáltak:
DD-WRT -> A vendég wifi-re nem lehet csatlakozni & nagyon lassú NAS és akadozó 2.4 és 5 GHz
Merlin -> Semmi változás az original FW-től, ugyanúgy akadó 2.4 Ghz. viszont hasznos funkciók vannak benne ami miatt eléggé szeretem.

A HGG-re gondoltam, ahogy olvastam elég sokaknak nagyon nagy teljesítménynövekedést és jobb stabilitást eredményezett.

Illetve a Tomato eléggé bejövős, de azt olvastam, hogy a NAS lassabb lesz és a teljesítménye is csökkenni fog. Viszont engem ez nem érdekel mindaddig, amíg stabil.

Nagyon meg voltam pedig elégedve ezzel a routerrel..Jó kezelőfelület, jó beállítási lehetőségek...Ezelőtt már 3 routert próbáltam, mindegyik használhatatlan volt. Linksys egy vicc a "smart" funkcióival és ráadásul egyfolytába crashelt 5 GHz-n (és elkérnek érte egy valag pénzt), D-Link a NAS-ra történő másolásnál újraindult, majd egy idő után csak úgy maga újraindult és szintén akadt a 2.4 - 5 Ghz is, fél hét után vissza lett küldve. Ha ez a szegény ASUS is ennyire bajos akkor jön a Ubiquiti Unifi vagy megyek vissza a TP-link-hez, de a NAS eléggé belakott szóval nem szeretném azt feladni. Miért ilyen nehéz egy jó router-t találni? A besárgult régi TP miért volt képes évekig kikapcsolás nélkül akadásmentesen menni? Megjegyzem a Linksys és a D-Link is zsír új volt.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#5026) hsrasus válasza kushwavez (#5025) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Szia,

Elég hasonló hibajelenségre lettem figyelmes, gondolkodtam is rajta, h leírom itt, de mivel némileg tetszhalott állapotban volt a topic (meg amúgy sincs túl sok időm mostanában), ezért nem erőltettem a dolgot. Szóval esetemben konkrétan eltűnt a 2,4 GHz-es sáv. Kábelen és 5 GHz-en minden működött rendben, de a 2,4 GHz alakalmasint eltűnt, de olyan szinten, mintha nem is létezne, holott a router szerint szórta (legalábbis ezt hitte magáról). A felhasználásom is hasonló, mert nekem mind az USB3-as mind az USB2-es portra van kötve egy-egy vinyó (rendre 240 és 120 GB) és ami az USB3-ason van arra download masterrel torrentezek is és természetesen mind2 vinyó meg van osztva, így (majdnem) NAS-ként is funkcionál az eszköz. Nekem egyébként Merlinnel játszotta el azt, többször is (kb. 2-4 havonta, nem mértem mennyi idő telt el), h eltűnt a 2,4-es sáv.
Nálam a megoldás a következő volt ilyen esetekben: router kikapcsol, vinyók lehúzása, router visszakapcsol (2,4GHz működik), majd a vinyók újracsatlakoztatása. Nekem ez egyáltalán nem kényelmetlen, mert könnyen elérhető helyen van a router, ráadásul csak egy eszköz lóg 2,4-en, ami pont az enyém, így látom, ha gond van. Mindenesetre kísérletképp most épp saját fw fut rajta, mert a legutóbbi hibajelenség után kicseréltem, ugyanis ki akarom próbálni h ezzel is lesz-e ilyen gond.
Szóval próbáld ki a fent leírtakat, hátha nálad is működik majd újra. Tudom kicsit kényelmetlen, de legalább nem végleges a hiba (legalábbis nálam és remélem nálad sem).

Üdv:
hs

(#5027) kushwavez válasza hsrasus (#5026) üzenetére


kushwavez
senior tag

Na közben beszereltem AP-kat az épületbe, ASUS AC56U LAN portjaiba bedug, és tökéletesen működnek. (2 szintes apartman, mindegyik szintre kb. középre egy AP. Felhasználtam a Linksys routert az emeletre, úgy néz ki, hogy a sok "smart" funkció nélkül tökéletesen működik és az egész szintet lefedi 7-es pinggel és akadásmentesen (bár ennek a gyenge pontja az 5 GHz, de hát úgysem lesz használva). Lentre ment az öreg TP-Link, nagyjából jól lefedi az alsó szintet, bár a ping az nem annyira jó...majd idővel le lesz cserélve. És van egy 2. ház ahol én lakom és ott van a main (ASUS) router.
Na hát miután szépen mindent bekötöttem és a rendszer felállt gyorsba csináltam is egy speed test-et a main router-ről, és azt vettem észre, hogy konkrétan előtte ülve hozza a sebességet és a pinget is a 2.4 GHz-ről. A szoba előtt viszont már rohamosan csökken a stabilitás, és lemegy olyan 5 mbit-re. Köszi, próbáltam párszor kihúzkodni, várni és újra bekapcsolni, de ugyan az a helyzet. Nagyon ritkán felugrik max-ra, de csak pár mp-re és aztán esik is vissza. Lehet megpróbálom majd a HGG-t, hátha egy kis OC, vagy power módosítás helyrepofozza, de ezen a nyáron ez már szerintem így fog maradni, a vendégek miatt nem tudok szórakozni vele. Érdekes módon van rajta egy ASUS RP-N12 repeater (2 szobával odébb) amiről szintén elég szép eredményeket olvasok le, pedig elég távol van (ahol alapból már rossz eredményeket szoktam kapni). Na mindegy, pár napig tesztelgetem, aztán meglátjuk. Hála égnek a notit amelyiknek nincsen alapból 5 Ghz-je könnyen át tudom téríteni arra egy 5 GHz USB wifi-vel, a probléma a régebbi telefonokkal lesz (4 db 2.4 GHz only telefon van). Addig nem lesz probléma amíg nem fog szakadozni és nem válik teljesen használhatatlanná a net.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#5028) kushwavez válasza kushwavez (#5027) üzenetére


kushwavez
senior tag

Annyira nem vészes a dolog már, tesztelgettem és most úgy tűnik megfelelő a sebesség és a ping is 2.4 GHz-n.

Most már csak arra kéne egy jó megoldást találnom, hogy az AP-t amit rákötöttem, hogyan állítsam be úgy, hogy tényleges vendég hálózatként működjön. Az ASUS LAN#4 portjába van bedugva, és ugye így rendesen elérhetik az AP-ről a 192.168.1.x LAN-t. Hiába állítottam be az AP-n, hogy az arra csatlakozó userek 192.168.2.x IP-t kapjanak, ugyanúgy meg tudom nyitni az ASUS router login-ját, ugyanúgy elérem SSH-n is.
Valahogy létre kéne hoznom egy másik VLAN-t mondjuk VLAN4 és hozzárendelni a wl0.1 (vendég wifi-t) és a 4. Lan portot és akkor az AP bridge módban lenne, a wl0.1-nek és a LAN4-nek pedig 192.168.2.x IP-t rendelnék hozzá. Ha ezt meg is tudom csinálni, utána QoS-el hogyan kezelem majd őket? simán beírom az oldalon, hogy 192.168.2.0/24 és a sebesség? működhet talán?

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#5029) kushwavez válasza kushwavez (#5028) üzenetére


kushwavez
senior tag

végül sikerült ez is, a LAN#4 és 3-at betettem egy külön VLAN-ba (VLAN10), és letiltottam a LAN kommunikációt így nem látják egymást és nem tudják elérni a privát hálózatot. Ha esetleg valaki szintén ilyet tervezne akkor itt van az enyém, hátha segít valamiben.

/jffs/scripts/firewall-start
#!/bin/sh
#portok atrendezese, 2, 3 (azaz 3. es 4. LAN port) kiveve vlan1-bol es atteve vlan10-be
robocfg vlan 1 ports "0 1 5t"
robocfg vlan 10 ports "2 3 5t"
vconfig add eth0 10
ifconfig vlan10 up
brctl addif br0 vlan10
# privat halo eleresenek letiltasa
ebtables -t broute -I BROUTING -p IPv4 -i vlan10 --ip-dst 192.168.1.0/24 --ip-proto tcp -j DROP
ebtables -t filter -I FORWARD -i vlan10 -o ! eth0 -j DROP
ebtables -t filter -I FORWARD -i ! eth0 -o vlan10 -j DROP

Nos ez nem teljes izoláció, akkor lenne a legjobb, ha konkrétan egy saját IP címet kapna a port (pl.: 192.168.2.x), de azt nem tudom hogyan rendeljem hozzá. Megpróbáltam, de aztán minden kapcsolat megszakadt és resetelnem kellett.
Egyelőre jó ez így, statikus címet adtam a saját eszközeimnek 192.168.1.2-től 9-ig, majd QoS-el 2-től 9-ig saját (privát) sebességet adtam, 10-től 254-ig meg korlátozott "Guest" sebesség.
Ez csak azért kellemetlen, mert ha bárki csatlakozik a main hálózathoz akkor az biztos, hogy le lesz korlátozva és nekem kell manuálisan hozzáadnom, hogy ne legyen. Ezért lenne nagyon jó egy külön ip cím a guest hálónak, így egész egyszerűséggel le tudnám korlátozni az egész 192.168.2.0/24 hálót és a main privát hálózaton meg automatikusan a 192.168.1.0/24-es szabály érvényesülne.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#5030) kushwavez válasza kushwavez (#5029) üzenetére


kushwavez
senior tag

csak egy kis update a helyzeten (bocsi a sok postért :R ):

4 fw-t próbáltam meg, mindegyikkel volt valami.

Szóval amit össze kellett hozni: LAN4 port Guest AP-nak, elszeparálva a privát hálótól (külön subnet, ha lehet bele ebbe a wl0.1 Guest wifit is de ez csak optional)

1.: Eredeti AsusWRT: rossz 2.4 Ghz signal és a külső USB nélkül nem lehet saját scripteket használni (ami nem gond mivel van NAS), a scriptek valamikor működtek, valamikor nem, és egyszerűen nem azt csinálta amit szerettem volna, a QoS beállítása elég nehézkes lett volna szóval azt már nagyon nem is próbáltam, a kliensek egyszerűen nem látszódtak a GUI-ban, néha felbukkannak néha eltűnnek és nem is jönnek vissza (pedig csatlakozva vannak és van rajtuk net), viszont a NAS sebesség az nagyon jó (22-24 MB/s wifin)

2.: MerlinWRT: Teljesen ugyanaz a helyzet mint eredetin, csak talán a 2.4 GHz signal jobb (bár szerintem csak én hiszem azt) és nem kell külön USB a scripteknek. Ugyanúgy nem csinálta azt ami a scriptben volt, érthetetlen módon.

3.: Tomato FW: Nagyon jó megkapó kezelőfelülete van, hipp-hopp összehoztam a dolgokat amiket kellett, és a 2.4 GHz sem volt olyan rossz, viszont nem tudtam őket sehogysem elzárni a privát hálótól. Se a GUI-ban, se scriptekkel. A Guest hálóról simán elértem a többi gépem és a NAS-t, sőt még Explorer-ben is megjelenik a router "unknown" néven és rá tudok csatlakozni. Mindemellett Windows-on rá tudok csatlakozni a NAS-ra, macOS-en viszont nem engedi, errort nem kapok, csak refused. Itt a NAS sebességet nem néztem

4.: Amit most használok -> DD-WRT: Régi sárga TP-Linken is ezt használtam, a GUI teli van értékes információkkal és nagyon jól kezelhető az új buildekkel. Elég gyorsan és szépen be lehetett állítani a GUI-ból is amit kellett, aztán a firewall configgal beállítottam, hogy izolálva legyen a LAN4 és a wl0.1 (és ugyan az a script nem működitt az előzőekben érdekes módon, itt meg igen) . Egy workaround kellett a VAP-hoz mert bugos és nem tudtak az eszközök csatlakozni hozzá, de ezt elengedem, a lényeg, hogy működik már. Ment rá a QoS és minden tökéletesen működik. Az 5 Ghz is villámgyors, és igen erős, használható 2.4 GHz signal van, nem droppol végre, a ping is elég jó (5-7 ms). Itt a NAS sebesség nem olyan jó, 7 MB/s, de együtt tudok vele élni, majd beinvesztálok egy rendes NAS-t. 

Itt a script amit használtam izolálásra: 

rc_firewall
#Vendeg VAP workaround
sleep 20
stopservice nas
wlconf eth1 down
wlconf eth2 down
wlconf eth1 up
wlconf eth2 up
startservice nas

#Tuzfalbeallitasok a vendeghalo izolalasara erdekes modon ugyan ez nem mukodott tomatoban ddwrtben es asuswrtben meg igen
iptables -I INPUT 2 -i br1 -m state --state NEW -j DROP
iptables -I INPUT 2 -i br1 -p tcp --dport 53 -j ACCEPT
iptables -I INPUT 2 -i br1 -p udp --dport 53 -j ACCEPT
iptables -I INPUT 2 -i br1 -p udp --dport 67 -j ACCEPT
iptables -I FORWARD 2 -i br1 -j ACCEPT
iptables -I FORWARD 2 -i br0 -o br1 -j DROP
iptables -I FORWARD 2 -i br1 -o br0 -j DROP

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#5031) Goose-T


Goose-T
veterán

Vettem egy Xiaomi AX3600-at, de azon gondolkoztam, hogy megtartom az Asust is, amivel a garázsban lévő próbatermi számítógépre szolgáltatnék netet bridge módban. Abban a gépben nincs wifi, csak vezetékes hálókártya. A routert használnám wifi kliensnek, és dróton adná a netet a gépnek. Tud ilyet ez a router a gyári szoftverrel vajon? Ha tud, akkor elvileg egyszerű lenne a beállítása, mert a Xiaomi 192.168.31.x címeket oszt, az Asus meg 192.168.1.x címeket, így ezt a részt nem is kéne bántani. Valaki csinált már ilyet?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5032) Gubek-Einste válasza Goose-T (#5031) üzenetére

Kliens/média híd módnak hívják ezt a müködést amit az AC56U gyári firmware-rel is tud, beállítása az Adminisztráció/Üzemmód menüpont lehetséges.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5033) Goose-T válasza Gubek-Einste (#5032) üzenetére


Goose-T
veterán

Köszi, majd kipróbálom akkor!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5034) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok

Nézegettem a router hálózati térképét.
Mi a különbség a kliens ip mellett a statikus vagy manual megjegyzés között. Ha static akkor azt a kliensen állítottam be fix ip-re ha meg manual akkor a routeren?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#5035) kushwavez válasza Bacusuz (#5034) üzenetére


kushwavez
senior tag

szerintem fordítva, de igen. De egyébként én soha sem állítottam be a gépen magán, csak a routeren, és mégis odaírja a gépemhez (meg pár eszközhöz még), hogy static. Valamikor meg ha újracsatlakozok akkor Manual lesz, és ez így váltakozik folyton, fene se érti.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#5036) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Hátha jár még erre valaki, egy olyan kérdésre keresem a választ, miszerint:
adott egy ext4-re formatált külső merevlemez, ami rá van kötve eme router-re, amin Merlin firmware teljesít szolgálatot. Ha a külső merevlemezt rádugom egy Win10-es gépre, majd az Ext2fsd program használata mellett másolok rá valamit, és ezt követően visszadugom a router-re akkor az újonnan másolt fájlok eltűnnek a merevlemezről, viszont a lefoglalt terület nem szabadul fel. Mintha láthatatlan lenne az adat. Hol keressem ilyenkor az eltűnt fájlokat? Egyáltalán milyen mágia ez? Előre is köszönöm! :R

(#5037) kushwavez válasza apszi (#5036) üzenetére


kushwavez
senior tag

nekem is volt ilyen problémám, csak nekem a Windows-ról NAS-ra (1 TB HDD) másolt fájljaim tűntek el és macOS-en nem láttam őket, néhányat meg igen (~240 GB nem látszódott). Attribútum probléma volt, a fájlok másolásánál az attribútumok "meghibásodtak" vagy módosultak és emiatt nem volt látható a rendszernek (ls -l kapcsolóval látszódtak a fájlok SSH-n is meg rádugva is, de nem ismerte fel a típust, a méretet és a módosítás dátumát sem a router, sem a macOS. Windows-on érdekes módon jó volt). Íme egy kép amin nagy nehezen ForkLift 2-vel (3-al nem látszódtak) láthatóvá tudtam őket tenni, némelyiket még el is értem:
Ahogy látszódik a képen a fájlnak az összes tulajdonsága eltűnt, a rendszernek fogalma sincs mi ez (ez egy mappa és kb 200 GB tartalom van benne)
A megoldás az volt, hogy Linux Live USB-vel lementettem az összes fájlomat, majd leformáztam a HDD-t EXT3-ra (Ext4-en volt, ez sem tetszett a router-nek annyira), rá vissza a fájlok és azóta működik, látom az összes fájlomat mind Windows mind Mac alól.

Szerintem neked is attribútum problem van, én nem nagyon bízok 3rd party appokban ha EXT fájlrendszerről van szó, próbáltam én is őket de eléggé bugosnak találtam azt is amit te használsz. Valószínűleg rosszul másolta a fájlokat és elvesztek az attribútumok.
Illetve ahogy észrevettem a router (és a gép is) inkább a GPT (GUID) EXT3-at szereti, nem pedig az MBR-t, szóval ha esetleg újraformázod akkor figyelj erre is.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#5038) apszi válasza kushwavez (#5037) üzenetére


apszi
őstag

SZia!
Nagyon köszönöm a hozzám szólásodat. Akkor nekem sem marad más mint az újraformázás. Az érdekes az volt, hogy miután rámásoltam, még láthatóak voltak Windows alatt EXTFs-el a fájlok Win alatt, mielőtt lehúztam volna a gépről a vinyót. Utána pedig kámfor. Megfogadom a tanácsodat, és megpróbálok lelkierőt gyűjteni egy ext3-ra átálláshoz, csak ez számomra picit macerás, mert van minden nyavaja a vinyón (entware a hozzá kapcsolódó egyébb dolgokkal), és mivel nem vagyok egy szaki, ezért elő kell kaparjam a leírásokat, és újrakonfigolnom a router-t, és már elég rég csináltam (kissé el vagyok lustulva :) ). Egy hülye kérdés. Ext4-es partícióról lehet klónozni Ext3-ra? Vagy ne erőltessem? Maradjak inkább az újrakezdésnél?
Köszi mégy1szer! :R

(#5039) kushwavez válasza apszi (#5038) üzenetére


kushwavez
senior tag

az entware-os fajljaid is le tudod ugyanúgy menteni, aztán visszarakni (legalábbis nekem simán ment)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#5040) apszi válasza kushwavez (#5039) üzenetére


apszi
őstag

Ha csupán egy copy-paste megoldással is működni fog, akkor máris nagyobb a lelkesedésem. :) Köszönöm neked még1szer!!! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#5041) apszi válasza kushwavez (#5039) üzenetére


apszi
őstag

Még egy kérdés. A partíció szerinted lehet oka annak, hogy router irányából a gépre történő másolás samba hálón keresztül valamiért nagyon nyögvenyelős tempót diktál? Gépről router irányba teljesen rendben van.

(#5042) kushwavez válasza apszi (#5041) üzenetére


kushwavez
senior tag

mennyire nyögvenyelős? nekem 20-24 MB/s volt Merlinnel 5 GHz-n, 9 MB/s 2.4 GHz-n, kábelen olyan ~30-40 MB/s talán (a HDD az USB 3.0-ba dugva). A sebességet tudja befolyásolni a router wifi channel beállítása is, a kábel kapacitása is, illetve maga a HDD is. Kezdj másolni FTP-vel valamit és nézd meg azzal milyen tempót diktál, az nagyon gyors szokott lenni, kb kimaxolja. Ha az is lassú tempót diktál akkor valami a router beállításaival lehet.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#5043) apszi válasza kushwavez (#5042) üzenetére


apszi
őstag

Igazából nagyrészt kábelen másolok, ha másolok. Router irányába ~15-20MB/s (ami egy usb 2-es csatin szerintem normális, viszont usb3-on sem tudott többet, és mivel usb2-ön stabilabb volt, ezért is maradtam annál). Gép irányba ez lecsökken ~5-8MB/s-re, és menet közben rendszeresen nullára is beáll. Kábellel, gépel, vinyóval nincs gond. FTP-t még nem próbáltam, meglesem. Köszönöm a tanácsod.

(#5044) kushwavez válasza apszi (#5043) üzenetére


kushwavez
senior tag

esetleg nézd meg mi van, ha bekapcsolod a hardware acceleration-t. Ha jól emlékszem ez ASUSWrt-n CTF (Cut Through Forwarding), Jumbo Frames, Flow Cache, Runner, Nat Acceleration.
Felsoroltam sokat, sajnos így fejből nem tudom megmondani melyik vagy hogy van Merlinben, ha látsz ilyeneket akkor ki lehet próbálni hátha fog teljesítménybeli növekedést okozni, illetve azt megint nem tudom fejből, hogy hol lehet őket bekapcsolni (talán Lan > Switch Control?). Hátránya, hogy QoS-t nem tudsz mellettük használni.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#5045) apszi válasza kushwavez (#5044) üzenetére


apszi
őstag

Az alaplapi hálókártyám nem támogatja a Jumbo Frames-t így ezt a részét nem tudom kihasználni, de köszi az ötletet. Egyelőre FTP-vel tesztelgetek, aztán majd meglátom mire jutok. Köszönöm a sok segítséget! :R

(#5046) nrg_52 válasza nrg_52 (#5018) üzenetére


nrg_52
addikt

Nos megjott kinabol a ttl to serial adapter es sikerult vele visszahoznom a kicsiket a bootloopbol, oromkodes van!:DDD

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#5047) kano válasza nrg_52 (#5046) üzenetére


kano
nagyúr

Király! :C
Milyen leírást használtál (hátha még jól jön valakinek)?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5048) nrg_52 válasza kano (#5047) üzenetére


nrg_52
addikt

Ezt.
Ezen belül is a #34 és a #37-es hsz-ek alapján.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#5049) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
van lehetőség valamelyik firmwareval aimesh hálózatot létrehozni?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#5050) Gubek-Einste válasza Bacusuz (#5049) üzenetére

Nem támogatott eszköz így nem lehetséges.
Érdekes, hogy a hasonló kórú AC68U pedig támogatott eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.