Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 18:59:30

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) vtechun válasza kkk99 (#600) üzenetére


vtechun
veterán

Kar, hogy ilyenkor nincs egy olyan gomb, hogy meggondoltam magam. Mert akkor nem vettem volna meg az elso ssh klienst...

(#602) erdoke válasza vtechun (#601) üzenetére


erdoke
titán

Ha a probléma riportolós linken írsz a supportnak, és elmagyarázod nekik, hogy számodra használhatatlannak bizonyult az app, és egy másikat szeretnél helyette megvenni, simán visszacsinálják a vásárlást. Hivatkozz arra, hogy nincs ingyenes vagy próbaverzió, esetleg azt is mutasd meg, melyiket akarod helyette.

A legjobb aláírás a héten

(#603) vtechun


vtechun
veterán

Ajanljatok nekem jofele videolejatszo programokat. Fizetos is lehet, az oplayerrel az a bajom, hogy felirattal gondjai vannak sokszor, nem jeleniti meg csak az elso sort pl, meg ilyenek. Bar lehet beallitasi problema.

Ill. Kerdesem lenne, hogy van-e arra mod, hogy valahogyan videoklipet nezzek (hallgassak) hatterben? Tehat pl. Bongeszek, es klipet akarok hallgatni a hatterben, pl. Youtube-al ezt meg lehet csinalni siman.

Meg ami meg felmerult, hogy az alap beepitett videolejatszo, az mp4-be csomagolt feliratot eleg kicsiben jeleniti meg, ezt nem lehet valahogy novelni? Ha nem is a beepitett lejatszoban, de egy kulso programmal esetleg? Gondolom valamennyire lehet azt is parameterezni, valaki foglalkozott mar ilyesmivel ?

(#604) kkk99 válasza vtechun (#603) üzenetére


kkk99
csendes tag

Helo.. Oplayer nél a felirat kódolását Central Europe-ra állísd. Utánna megjeleníti rendesen.

(#605) zsolidodd válasza vtechun (#603) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Zene a háttérben: dupla katt a home gombra, ha az utolsó ikon jobb oldalon a Youtube ikonja, akkor nyomj rá a play gombra, és elvileg megy is. Ez gyári fülessel is megy.
Felirat szerintem akkora és kész, esetleg égesd bele konvertálásnál olyan betűmérettel, ami jó neked.

(#606) vtechun válasza zsolidodd (#605) üzenetére


vtechun
veterán

Youtube-bal megy, de engem alternativ program erdekelne, amivel ezt kivitelezni tudom. Akar avi, vagy mp4 fajlokkal.

(#607) vtechun


vtechun
veterán

Valaki csinalt mar valamifele merest fenyero vs. Akkuido viszonylatban? Mert egyelore szinte mindig minimum fenyeron hasznalom, megszoktam az androidos telefonom ota, hogy ugy joval tovabb birja az akksi. Itt. Szerintetek a minimum fenyero es a hasznalhato 30%-os fenyero kozott mennyi akkuido kukonbseg lehet? Vagy van errol valamifele kimutatas valahol?

(#608) ForRedGlory válasza vtechun (#607) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nézegettem régebben, saccra százalékonként ~1-1.5 perc a különbség. Persze nem stopperrel néztem :)

[ Szerkesztve ]

(#609) nord_ válasza vtechun (#607) üzenetére


nord_
veterán

Én se mértem pontosan, de nagyjából úgy tűnt, hogy a minimum fényerő kábé plusz 25% akkuidőt jelent a 75%-os fényerő-beállításhoz képest.
Szerintem nem olyan nagy különbség, ahhoz képest, hogy nappal elég kényelmetlen a lehúzott világítás. Épp ezért, csak este vagy sötét helyen veszem le minimumra a fényerőt, napközben lássam rendesen a kijelzőt. :)

[ Szerkesztve ]

(#610) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

(#611) erdoke


erdoke
titán

Melyik a legjobb videó lejátszó/stream progi? A GoodPlayer? Elsősorban stream-elni kellene (a 16 GB-oson nek sok film fér el), és ha lehet, a legkevesebb PC oldali kódolással.

A legjobb aláírás a héten

(#612) d-boy válasza erdoke (#611) üzenetére


d-boy
senior tag

Én az AvPlayer HD-t vettem meg, szépen visz minden formátumot. Streamen is tud játszani úgy emlékszem, a feliratokkal sincs gondja.

nauro: ha egyezik a video file neve és a feliraté, nekem eddig mindet vitte...

[ Szerkesztve ]

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#613) erdoke válasza d-boy (#612) üzenetére


erdoke
titán

Kösz a tippet, megkukkantom majd.

Más: Most jöttem rá, hogy azok a szifonos programok, amik már kaptak "Retina Display" támogatást, egészen jól használhatók az iPad-en. Ellentétben a csak HVGA felbontást támogató appokkal, a 2X gombbal kinagyítva natív 960x640-ben használhatók, ami nincs messze a tablet 1024x768-ától. A TikiTotems 2-nél vettem észre, ami nemrég ingyenes volt, és próbaképp lekaptam. Ellenpélda a Bejeweled Blitz és a Skype kliens, amik elég ratyin mutatnak kinagyítva.

A legjobb aláírás a héten

(#614) vtechun válasza erdoke (#613) üzenetére


vtechun
veterán

azt hol lehet látni, hogy retina display képes? ill. ilyenkor azt kell állítani az alkalmazásban? vagy 2x nagyítás gombra 640*960-asra vált? vagy hogyan?

(#615) zsolidodd válasza erdoke (#611) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Streamelésre AirVideo-t használom, van live konvertálás 3g-n, wifin, helyi wifin is, tehát a gép konvertál, te meg nézed. Helyi hálózat jó, ha n-es.

(#616) erdoke válasza vtechun (#614) üzenetére


erdoke
titán

A TikiTotems 2 a 2X gombra nagyobb lesz, viszont nem a szokásos pixeles módon, hanem teljesen éles marad. Egyelőre más "retinás" szifonos progival nem próbáltam.

A legjobb aláírás a héten

(#617) vtechun válasza erdoke (#616) üzenetére


vtechun
veterán

De ez a progi letoltese elott kiderul valahol? Vagy meglepi? :)

(#618) d-boy válasza erdoke (#613) üzenetére


d-boy
senior tag

Közben megnéztem AvPlayer HD csak wifi transfert támogat nem streaminget... Bocsi

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#619) erdoke válasza d-boy (#618) üzenetére


erdoke
titán

Igen, az AirVideo pedig csak a beépített formátumokat kezeli, az asztali gépem pedig számol ezerrel. Olyat keresnék, ami az iPad-en kezeli a DivX/Xvid-et, és úgy streamel, mint az AirVideo. Elvileg a GoodPlayer tudja mindkettőt, de nincs Lite/Free változata, ki kell csengetni a 2,39 eurót, ha ki akarom próbálni. :(

A legjobb aláírás a héten

(#620) *Szájber*


*Szájber*
tag

Nem értem a szoftver rugalmasságnál mi az a 7 pont???Talán Androidra több app lenne???Vagy akkor Nektek mi a 10 pont egy tabletnél???Mit szerettetek volna rátenni ami nem ment, Win 7-et???Üzemidő...pfff...jó ne legyen 10...de akkor nálatok mi kap 10 pontot???Notion Ink Adam???Elvileg az tud 10 óránál többet, ha jól tudom a hőn áhított galaxy táb(kopi) sem tud 10 órát vagy többet...!!!!

 *Szajber* felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! 

(#621) Bog válasza *Szájber* (#620) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Na, megint egy fanboy... a szoftver akkor lenne rugalmas, ha teljesülne mondjuk az alábbi két dolog minimum:
- személyre lehetne szabni jobban a megjelenését (a widget, mint olyan, mond valamit? és az, hogy témák?)
- ha lehetne babrálni a fájlrendszert (Symbian, Android, bada...)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#622) erdoke válasza Bog (#621) üzenetére


erdoke
titán

Annyira jelentéktelen az idő, amit tableten a Home Screen nézegetésével töltök, hogy – előzetes várakozásaimnak megfelelően – nem zavar a primitív felépítés. A mail kliens, az AppShopper és az RSS olvasó mindig, a böngésző általában fut, és egy négyujjas "legyintéssel" tudok köztük váltani.
A fájlrendszer babrálása se hiányzik, nem vettem meg az ezt többé-kevésbé megvalósító programokat. Dropbox + Sugarsync ad ~ 8 GB tárhelyet, a túl nagy méretű videókat pedig át lehet tölteni akár kábelen, akár WiFi-n.
Persze iPhone-t továbbra se vennék, amíg a lock és a Home képernyőket nem teszik informatívabbá (illetve nagyobb kijelző is kellene, de az állítólag jön). Ami durván belerángatná az embert az Apple világába, az a 4 eszközön használható megvásárolt alkalmazás. Tehát ha van két iPad és két iPhone a családban, egyetlen vásárlással mindegyiken jogosult vagy használni, és egyre több az univerzális alkalmazás, ami mindkét felbontást támogatja. Nagyon nem mindegy, hogy 20e Ft-ot költesz alkalmazásokra, vagy 80-at.
Ettől függetlenül egyelőre iPad + WP7.5 maradt nálam a favorit, de az iOS 5 még változtathat rajta.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#623) Bog válasza erdoke (#622) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ízlés dolga nyilván, a 3.0-s Android home screenje azért elég kellemes, de embere válogatja. Ettől még - s erre próbáltam rámutatni - nem kaphat szoftverrugalmasságra max pontot egy rendszer, amelyben ilyen jellegű korlátozások vannak. És nem azért, mert ettől ne lenne mondjuk simán jó, hanem azért, mert vannak rendszerek, ahol nincsenek meg ezek a korlátozások, tehát azok ilyen szempontból bizony rugalmasabbak.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#624) erdoke válasza Bog (#623) üzenetére


erdoke
titán

Jogos, csak azt is érdemes figyelembe venni, hogy ennek mekkora jelentősége van tableten és mekkora telefonon. Teljesen egyetértek, hogy az iOS felülete mára kissé elavult (bár nekem mindig is primitív volt), de jóval kevesebb hátránnyal jár a tartalomfogyasztásra kihegyezett tableten, mint az okostelefonon.
Illetve mindig ott van még a kérdés, hogy a nagy rugalmasságnak milyen ára van. A Windows Mobile lebeghet elrettentő példaként a fejlesztők szeme előtt, bár azóta hardveresen nagyon komoly előrelépés történt. Pont ez a fejlődés tenné lehetővé az iOS számára, hogy a "Traditional" helyett opcionálisan (és minimális kompromisszummal) egy "Advanced" felületet is futtathasson, aki akar. Remélhetőleg nem kell éveket várni ezzel, az iPad 2 mellett a leendő iPhone 5 (4S?) GPU-ja is simán alkalmas lenne a feladatra.

A legjobb aláírás a héten

(#625) vtechun válasza erdoke (#622) üzenetére


vtechun
veterán

mi ez a négyujjas legyintés?

(#626) erdoke válasza vtechun (#625) üzenetére


erdoke
titán

Ha engedélyezed a multitasking gestures-t, jobbra-balra négyujjas húzással válthatsz a futó alkalmazások között, felfelé előhozod a feladatváltó sávot (= duplaklikk a home gombon), stb.

A legjobb aláírás a héten

(#627) vtechun válasza erdoke (#626) üzenetére


vtechun
veterán

neked ipad2-esed van? hogyan lehet ezen engedélyezni?

(#628) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Nehari a következő kérdésekért, de Apple termékekkel nulla a tapasztalatom és nagyon rágódok az iPad 2-őn.

Namost a kérdéseim.:
- USB kapcsolatot tud e létesíteni pendrive-al?
- hogy tudok rá letölteni mondjuk filmet zenét? Vagy ennek mi a háttere? Ami van pendrive on vagy telón zeném filmem azt rátudom másolni valami és meg is tudom nézni? Vagy csak online vásárolt tartalommal működik.,.

Tudom ez így hirtelen elég nagyvonalakban megfogalmazott kérdések. De valahol elkell kezdenem a megismerést. Előre is köszi a választ :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#629) erdoke válasza Lalikiraly (#628) üzenetére


erdoke
titán

Én ugyan nehari.
Szépen sorban:

- Szerintem nem.
- PC-ről vagy netről, előbbi otthoni hálózaton WiFi-n is megoldható, illetve streamelni is lehet.

@vtechun,
Valaki linkelte a legegyszerűbb megoldást az 1-es topikjában. Nem a hardveren múlik, 4.3-as iOS-ben lehet engedélyezni. Egyébként iPad 2-esem van.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#630) Lalikiraly válasza erdoke (#629) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

wow köszi a választ!

közben találtam videót hogy kis pici adapterrel pendrive ot rálehet nyomni.
Gondolom a HDMI kivezetéshez megintcsak külön megkell vneni a kábelt. ez mondjuk az összes tabletre igaz.
SD vagy micro sd foglalat viszont nincs.

namost egy notebookot mennyire tud kiváltani? Teszem fel a wifis verzió. Mert én mondjuk ha adaptert vennék hozzá az LCD TV hez akkor szerintem korrekt lehet. Mi a véleményed így? Sima videózás zenehallgatás, na meg a dj program amiket ipaddal használnak az elvarázsolt :D Viszont a filekezelési részét ilyesmit abszolút nem vágom.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#631) erdoke válasza Lalikiraly (#630) üzenetére


erdoke
titán

Ezekben a kérdésekben inkább más szakértsen, én pont ilyesmire alig használom a tabletet. Viszont ha sok filmet és zenét akarsz rajta hurcolászni, minimum a 32 GB-ost vedd.

HDMI-hez 10e körül van gyári átalakító, onnantól csak egy szabvány HDMI kábel kell a TV-ig.

A legjobb aláírás a héten

(#632) Lalikiraly válasza erdoke (#631) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

ohh tényleg?
Hmm ma megnyomkodtam a Galaxy Tab et. Nagyon bejött. De így viszont elgondolkozok az iPad 2 őn. De flash az nem is lesz rá igaz? Meg teszem fel ha belerakok egy SD kártyát rajta filmekkel meg zenével akkor azokat le is fogja játszani? Megmondom őszint most önző voltam mert az iPad 2 is ott volt előttem de elég volt a Galaxy Tab el betelnem első körben. Faterom most leakarja nyúlni a notebookomat én meg úgyis ilyesmit akarok. Anyám megláttam a Galaxy Tabot aszondja vegyem meg. Na mondom vájá má egyáltalán az iPad et is meglesném... Nem lesz egyszerű a döntés. az USB adapter az menyibe kerül hozzá? mármint az iPad hez. és mondjuk egy kékfogas egeret billt tud vajon kezelni?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#633) erdoke válasza Lalikiraly (#632) üzenetére


erdoke
titán

Kékfogas Apple billentyűzetet én is vettem hozzá, kezeli gond nélkül a magyar kiosztásút. Egeret nem próbáltam, de nem is biztos, hogy tudná értelmezni.

Filmekhez szükséged lesz egy lejátszó progi megvásárlására, mind a 2-3 szóba jövő 2,39 euróba kerül.

Flash nem lesz rá, de Galaxy Tab-en is zabaróan akadozik, ill. bellasítja az oldalak töltődését.

USB átalakító árát nrm tudom, szerintem az is 10e körül lehet.

A legjobb aláírás a héten

(#634) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Valahol láttam, talán e-bay-en, 5 in 1 átalakítót. Biztos olcsóbb, mint gyári átalakító....

(#635) Lalikiraly válasza zsolidodd (#634) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ohh köszi srácok hogy ennyire segítetek. Hát akkor ugyanígy áthatóan megtapizom az iPad2 őt is. Annyiból talán jobb az iPad2 hogy ugye nagyobb képernyő. Akkor a flash el lehet nem is parázok. Viszont az iPad2 nél elég jó az USB és HDMI átalakítócska. Vagy várok kicsit az új 10.1 es Galaxy Tab ra. A bajom az hogy a sima Galaxy tabot rettenetes feltételekkel adják a szolgáltatók :(

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#636) benecz


benecz
tag

Üdv!
Szeretnék ipad 2-őt vásárolni.
Az lenne a kérdésem,hogy majd ha vennék ilyen készüléket,a meglévő képeim,illetve 1-2 filmet át tudok-e rá tenni?Szóval ha összekötném a pc-vel,akkor egy külön meghajtóként kezeli,vagy valamit az itunesel kell buherálni?
Illetve az,hogy nem viszi a flash dolgokat ez miben nyilvánul meg?

Egyedül ettől az adatok(kép videó) felrakásától félek,nem szeretnék úgy járni,hogy megveszem,de sem videót,sem képet nem tudok rátenni.

Előre is köszönöm a választ! :R

(#637) erdoke válasza benecz (#636) üzenetére


erdoke
titán

Képet-videót viszonylag egyszerűen rá lehet pakolni, akár böngészőn vagy WiFi-s másolással, program kérdése. A legnépszerűbb videó formátumok lejátszásához viszont fizetős program kell.

Flash hiánya azt jelenti, hogy az erre épített menüs oldalak gyakorlatilag használhatatlanok. A YouTube és Vimeo videók általában beágyazva is mennek.

A legjobb aláírás a héten

(#638) Karma válasza erdoke (#637) üzenetére


Karma
félisten

Meg azért az értelmes oldalak vagy iPados, vagy csak simán Flashtelen navigációt is biztosítanak. Persze nem árt a gyakran látogatott oldalakat megpróbálni egy kiállított iPaden. Nekem egyébként minden kedvenc oldalam Javascript-alapú vagy statikus, amit látogatok.

“All nothings are not equal.”

(#639) benecz válasza erdoke (#637) üzenetére


benecz
tag

Tehát akkor nem olyan egyszerű a videó vagy kép másolás,mintha egy pendriveot látna a pc.
Nekem elsősorban ágyból fekve vagy a nappaliban használnám,vatera,e-mailek,aprók nézésére,illetve a youtube vagy autós,motoros,képes videós oldalak nézegetésére használnám,de szükségem lenne a képekre,illetve a videókra az utak során.
Ha esetleg majd megvenném,valaki majd tudna segíteni,hogy mit-hogyan kell rápakolni?

Illetve olyan lehetséges,hogy ha lenne egy Iphone készülékem akkor az azon lévő mobilinternetet tudjam használni az ipaden?

(#640) vtechun válasza benecz (#639) üzenetére


vtechun
veterán

Ha tud wifit csinalni a telod, akkor igen.

(#641) Karma válasza vtechun (#640) üzenetére


Karma
félisten

Amihez egyébként vagy jailbreakelt iPhone kell (és a MyWi), vagy pedig iPhone 4. Ez utóbbi azért poén, mert tényleges access pointként tud viselkedni, nem csak ad-hoc WLAN-t tud.

A jailbreak+MyWi egyébként más szempontból praktikus szerintem (nem számítva azt, hogy egy 3GS fele annyiba kerül mint egy i4), még Bluetoothon keresztül is meg tudja osztani a netet, energiaszempontból lehet előnyösebb. Próbálni még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#642) zsolidodd válasza Karma (#641) üzenetére


zsolidodd
senior tag

BT OnDeamand a neve a MyWi-ben, és nagyon jó, mert keveset meríti az akkut, nekem állandóan aktív, így ha a zsebemben is van a telefon, akkor is rögtön van net az iPaden. Ellenben kinyírja az AirPalyt, csak újraindítás után működik újra.

(#643) erdoke válasza Karma (#641) üzenetére


erdoke
titán

???
WiFi-n hibátlanul és egyszerűen osztom a mobilnetet az őskövület HD2-ről is. Van rajta egy HTC-s alkamazás WiFi Router néven, még WEP-es titkosítást is tud.

A legjobb aláírás a héten

(#644) Karma válasza erdoke (#643) üzenetére


Karma
félisten

Az eredeti kérdést (639) elolvasni ugye luxus? Így szólt:

"Illetve olyan lehetséges,hogy ha lenne egy Iphone készülékem akkor az azon lévő mobilinternetet tudjam használni az ipaden?"

És erre válaszoltam, amit.

Mellesleg (lehet hogy erre válaszoltál? nem egyértelmű) a HD2 ad-hoc WLAN-t csinál. És azt tényleg lehet WEP-pel titkosítani, ha nagyon akarod. Attól még nem lesz AP. Szakmai fórumon vagyunk ugye?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#645) vtechun válasza erdoke (#629) üzenetére


vtechun
veterán

muti már azt a megoldást a multitouch gesturekre. Köszi!

(#646) vtechun


vtechun
veterán

azt lehet tudni, hogy ha a szolgáltatók tényleg bevezetik a 900 MHz-en a 3G-t, akkor azt tudni fogja az ipad? ill mennyit tudhat maximum letöltési sebességben mobilneten?

(#647) vtechun


vtechun
veterán

na ez alapján belőttem a multitasking gesturest. kérdésem az lenne, hogy a videón az első gesture az mi?

(#648) erdoke válasza Karma (#644) üzenetére


erdoke
titán

A végét valóban nem olvastam, ráadásul csak azt a hozzászólást néztem, amore közvetlenül válaszoltál.
Mindegy, mit ad a HD2, működik az iPad-del. ;)

Más.
Létezik, hogy Koppenhágában csak 125e Ft a 32 GB-os WiFi + 3G, vagy nem írják ki az ÁFA-t?

A legjobb aláírás a héten

(#649) vtechun válasza erdoke (#648) üzenetére


vtechun
veterán

nekem a legnagyobb meglepetes volt, hogy egy nokia 7230-al BT-n összepárosítottam, és azonnal volt net az ipaden. semmiféle külön beállítást nem kellett eszközölni, az nagyon jó volt

(#650) hahajdu válasza vtechun (#647) üzenetére


hahajdu
aktív tag

a legelején, csak egy összecsippentést (bezárást) tartottam meg, és csináltam vissza, miután elhúztam a kezem a képernyő szélére. (ha ez így érthető :) )

[ Szerkesztve ]

hunpad.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.