Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 18:59:30

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) DanielK


DanielK
addikt

Ki milyen fóliát használ iPad 2-re? Nekem valami könnyen felrakható és jó minőségű kellene. (fekete az iPad 2-m) :R

(#1702) nord_ válasza DanielK (#1701) üzenetére


nord_
veterán

Semmilyet. :)
Normális használat mellett nem karcolódik. Ha már zsíros, rálehelni, aztán egy mikroszálas törlőkendővel áttörölni és kész.

(#1703) DanielK válasza nord_ (#1702) üzenetére


DanielK
addikt

Eddig én is így gondoltam, DE tegnap letörölgettem és a jobb pereménél alul egy kb 1 cm hosszan nagyon vékony karcot látok (perem külső részéről indul befele). De csak ha bizonyos szögben tartom és akkor is csak kikapcsolt kijelzőnél lehet látni. Viszont ha az ujjamat végig simítom rajta, akkor nem érzem, hogy a kijelző sérült volna. Szóval nem értem. Meg tényleg nem vészes.
Amúgy SmartCover van rajta és hátlapon egy ozaki icoat van. És otthon használjuk. Szóval semmi extra.

Nem szívesen fóliáznám le. tetszik a zsírtaszító rétege és amúgy sem akarok erre költeni...

[ Szerkesztve ]

(#1704) icecave


icecave
nagyúr

Én Zagg invisible shield-et használok rajta. NAgyon jól tapad, ami a hátlapon jó, hisz biztos fogást ad a készüléknek, de a screenen pont emiatt nem jó, ront a használati élményen. Épp az előbb csináltam egy szemléltető fotót, hogy mennyire tapad. Az ipad a képen, 80 fokos szögben van állítva az összehajtott smart coveren támaszkodva és az iPhone-t simán rá lehet rakni a screenre, és nem csúszik le :D

[link]

(#1705) nord_ válasza DanielK (#1703) üzenetére


nord_
veterán

Pfff... nincs szerencséd... Nekem a másfél éves iPaden (és öregebb iPhone-on) egy karc sincs, pedig az iPhone-t kvázi mindig csak nadrágon, pólón tisztítom.

Ha nem érzed, hogy karc lenne, nem próbáltad valami tisztítószerrel megtisztítani?

(#1706) ladlac


ladlac
tag

A gép hátulja mennyire karcolódik? Próbáltam keresni az eddigi hozzászólások között, de nem igazán találtam. Elsősorban nyilván azok véleménye érdekelne, aki hosszabb ideje használják tok nélkül, esetleg napi szinten megy táskába ki-be.

Ha lehetne nem növelném a súlyát és a vastagságát. Esetleg fólia a hátuljára? Bár a kevés számú releváns hozzászólás között arról is szó volt, hogy az IS válik le az iPad hátuljáról.

(#1707) icecave válasza ladlac (#1706) üzenetére


icecave
nagyúr

Érdekes, nekem nem válik le egyáltalán... Pedig még a smart cover is cseszegeti oldalról levétel-felrakás alkalmával.

(#1708) ladlac válasza icecave (#1707) üzenetére


ladlac
tag

Akkor valószínűleg én is ezt a megoldást választom. A karcok ellen legalább védve lesz.

(#1709) icecave válasza ladlac (#1708) üzenetére


icecave
nagyúr

A tuti, ha meg elhasználódik, cserélteted. Egy postai visszaküldés árát megéri.

(#1710) ladlac


ladlac
tag

Ismét a segítségetek kellene. Még vásárlás előtt állok, használt iPad-et akarok venni. A kinézettek között van egy sérült gép. Ezen és ezen látszik a sérülés. Igazából fel tudnám dolgozni a hibát, ha tényleg csak esztétikai lenne, de félek, hogy így például könnyen nedvesség kerül a belsejébe. Vagy hogy ez a rész durva, karcol, és mondjuk felsértheti egy táska belsejét. Vélemények?

(#1711) Allure válasza ladlac (#1710) üzenetére


Allure
aktív tag

A munkatársamé ugyanitt sérült, bár nem ennyire, az előlap is elég rendesen fel van válva ahogy látom, én kihagynám.

(#1712) icecave válasza ladlac (#1710) üzenetére


icecave
nagyúr

Én tuti nem venném meg, baromira fogja bántani a szemedet a sérülés, az tuti...

(#1713) nord_ válasza ladlac (#1710) üzenetére


nord_
veterán

Engem nem az esztétika zavarna... sokkal inkább az, hogy az ütés, ami ezt okozta, vajon mekkora kárt tett a belsőben.

(#1714) xnace


xnace
őstag

Miért csinálja azt az iTunes, hogy egyszer elfogadja a kátyám, egyszer meg nem? Van rajta pénz, szóval zárolni is tudna.

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#1715) erdoke válasza xnace (#1714) üzenetére


erdoke
titán

Nekem 8,5 hónap alatt egyszer volt gondom a kártyámmal, amikor lejárt...

A legjobb aláírás a héten

(#1716) xnace válasza erdoke (#1715) üzenetére


xnace
őstag

2014-ben fog lejárni.

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#1717) trita


trita
tag

Ha el szeretném esetleg adni ,akkor az app store bol tudom törölni magam,a kártya adataimat,stb?Szeretem ezt a kis gépet,de nekem pont arra nem használható amire kéne(melóhelyen,vonaton stb.használni,ahol nincs wifi.)Talán az árában tudnék venni egy kis netbookot,amihez vehető mobilnet.(ha vkit esetleg érdekel üzenhet.) :)

Rita

(#1718) icecave


icecave
nagyúr

A helyzet az,hogy tegnap az agyamra ment az iPad 2-m...

A facebook úgy döntött,hogy többet nem indul, újraraktam, most megy. A teamviewer és más appok is random kilpépnek, úgy veszem észre, egyre többször. Ha már kifizettem,használni szeretném ezt a k>rva készüléket, és mivel évek óta vannak Apple cuccaim, nem éppen ehhez vagyok hozzászokva, ezért is van,hogy nem értem, hogy "ez most mi"... :F

(#1719) engusz válasza icecave (#1718) üzenetére


engusz
veterán

Nálam is vacakol, ezért visszatértem MyPad-re. Szégyen az eredeti Facebook app.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1720) ladlac


ladlac
tag

Üdv! Szerintetek van esély rá, hogy valahonnan tudjak szerezni egy üres iPad 2 dobozt? Ha esetleg itt is van olyan, aki nem szokta megtartani a csomagolást, vagy már nincs hova raknia, üzenjen, és megbeszéljük.

(#1721) greggggg válasza ladlac (#1720) üzenetére


greggggg
aktív tag

10k ert en odaadom az enyemet.
Biztos talalsz amugy hardverapron szoktak ilyenek lenni....

greggggg felhasználónak 5 piros pontja 0 fekete pontja van.

(#1722) xnace válasza ladlac (#1720) üzenetére


xnace
őstag

Minek az neked? Én lehet, eladom, ha kell.

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#1723) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy nemrég beszereztem egy Ipad 2-t.
Próbáltam letölteni ingyenes app-okat, de kéri a bankkártyám adatait? Miért, ha egyszer ingyenes? Vagy ez teljesen normális, és levonni nem fog?
Kicsit meglep, mert anno a touch-omra simán lehetett tölteni ingyen, ilyen "hülyeségek" nélkül is.

Üdv,
Laci

(#1724) Senhi válasza laci06 (#1723) üzenetére


Senhi
aktív tag

Amikor a kártya adatait megadod akkor beterhel 1$-t, de azt később visszakapod. Amúgy normális, átvágni nem fognak, bár mintha valahol olvastam volna, hogy kártya nélkül is működik valamennyire (ingyenes tartalmak...).

[ Szerkesztve ]

(#1725) icecave válasza laci06 (#1723) üzenetére


icecave
nagyúr

Itt egy leírás, kártya nélkül is regelhetsz simán, ha csak az ingyenes appok érdekelnek: [link]

(#1726) laci06 válasza icecave (#1725) üzenetére


laci06
senior tag

Pff, nem vettem észre, hogy olyan is van, hogy none... Kemény.... :(
Köszönöm! :)

(#1727) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Nálam van egy beragadt fekete pixel kb. a kijelző közepén.
Egy pixelnél is lehet cseréltetni?

(#1728) icecave válasza Stanley-B. (#1727) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem tudom, mi erről a hivatalos Apple álláspont, de az iPhone-os topikban is többen írták,hogy cserélték nekik egyetlen pixelhibára. Szóval ha zavar, mindenképp vidd vissza, hátha.

(#1729) ladlac


ladlac
tag

Mivel használható iTunes topic nincs, ide írok, úgyis az iPad miatt történt minden. :)

Valamelyik korábbi 10-es iTunes használtam eddig, de az iPadet először rádugva szembesültem vele, hogy a gépnek legalább 10.5 kell. Mivel kiírta, hogy nem tölti az iPadet azonnal frissítettem is (1., egyébként ráért volna karácsonykor is, addig úgysem lesz használva 2., ezután rájöttem, hogy az USB nem ad le annyi teljesítményt, hogy töltsön [töltőm nincs]). A probléma ezután jelentkezett - mindegy egyes iTunes megnyitáskor immár felugrik egy ablak 'Accessing iTunes Store...' felirattal, ezáltal hosszú percekig használhatatlanná téve a programot. Ez még talán a kisebbik baj lenne, de immár a rejtett tálcámhoz sem férek hozzá. Ha leviszem az egérmutatót, eddig feldobta a tálcát - illetve ha nem az iTunes-on belül vagyok, most is felhozza rendesen. A megfelelő gomb a jobb felső sarokban egyébként leteszi a programot tálcára. Ja és a CPU-t is iszonyat terheli a Store-ba belépés (ami nem tudom, hogy mi, mert ha normálisan a bal oldali menüből lépek be, minden probléma nélkül belép, mint eddig).

Más tapasztalt hasonlót 10.5.2.-vel?

(#1730) Allure válasza ladlac (#1729) üzenetére


Allure
aktív tag

A procit nálam is tekeri mindig, mikor elindítom, Windows-ra nincs túl jól optimalizálva az eddigi tapasztalataim alapján.

(#1731) ladlac válasza Allure (#1730) üzenetére


ladlac
tag

De nekem csak akkor pörgeti, amíg az 'Accessing iTunes Store...' ablak fentvan. Az meg csak azóta ugrik fel az indításnál, amióta a legújabb iTunes-t használom.

(#1732) Allure válasza ladlac (#1731) üzenetére


Allure
aktív tag

Nálam mindig az indítás után kell várni kb. 2 percet. hogy tudjam használni, addig rohadtul leterheli a procit.

(#1733) vtechun válasza Allure (#1732) üzenetére


vtechun
veterán

kipróbálom már én is akkor :)

(#1734) vtechun válasza vtechun (#1733) üzenetére


vtechun
veterán

nekem szinte azonnal megnyilik, lehet az SSD miatt

(#1735) z67 válasza ladlac (#1729) üzenetére


z67
őstag

(#1736) ladlac válasza z67 (#1735) üzenetére


ladlac
tag

Köszönöm! Az iTunes végre normálisan működik. Ezt a töltést használja valaki? Mennyire biztonságos? Laptoppal érdemes próbálkozni? (Külföldi fórumok tanúlsága szerint használják laptoppal is, de olvastam pár problémát is.)

(#1737) z67 válasza ladlac (#1736) üzenetére


z67
őstag

Nekem Acer laptoppal megy, jó rég óta. Egyéb külső eszközöket sem cseszte el ( iPhone, fényképezőgép, stb.)

(#1738) ladlac válasza z67 (#1737) üzenetére


ladlac
tag

Közben én is kipróbáltam, és végre laptopon keresztül is tölt az iPad. Viszont a zöld akkumulátor csak felvillan az elején majd eltűnik, egyedül a százalék növekedésből látszik, hogy tölt. Mondjuk eddig sosem töltöttem iPad-et, lehet, hogy ez a normális. :D

Az iTunes viszont még mindig nem tökéletes, a tálca valamiért továbbra sem ugrik fel, ha alulra viszem az egérmutatót.

(#1739) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Nem nagyon vagyok most rajta a használt piaci árakon, így kérdezem:
Új iPad 2 16 GB Wifi fehéret 100 körül jó megvenni?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1740) ladlac válasza z0d1AK (#1739) üzenetére


ladlac
tag

Pár hétig naponta nézegettem a használt árakat, és azt mondom, hogy ez kb. a legolcsóbb ár. 100.000 - 115.000 forint között mozog a 16 gigás, 3G nélküli iPad 2-k ára. Persze kérdés, hogy mi jár hozzá és mennyi garancia van rá.

Mondjuk nekem nem teljesen világos, hogy új, vagy használt-e a gép. :) Ha használt, akkor jó, ha valaki nyerte, és még ki sem bontotta, vagy éppen egy fél órát nyomogatta, akkor meg nagyon jó.

(#1741) z0d1AK válasza ladlac (#1740) üzenetére


z0d1AK
veterán

Original volna, ha jól tudom, nyerte. De hogyan lehet garit érvényesíteni vajon rá?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1742) ladlac válasza z0d1AK (#1741) üzenetére


ladlac
tag

Ezt biztos lesz, aki jobban tudja nálam. De serial number alapján megy ha minden igaz, és az első aktiválástól (gondolom bekapcsolás, iTunes-ra dugás) számított egy évig él majd a garancia.

(#1743) icecave válasza z0d1AK (#1741) üzenetére


icecave
nagyúr

Elvileg, csak az iPhone-oknál van az,hogy amit nem eu-n belül vettél, arra itt nincs garancia. Szóval serial alapján garanciáztathatod (pl. starking).

(#1744) z0d1AK válasza icecave (#1743) üzenetére


z0d1AK
veterán

És mikortól él a garancia, ill. papír nélkül is elfogadják-e azt?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1745) icecave válasza z0d1AK (#1744) üzenetére


icecave
nagyúr

Elvileg az aktiválástól, de itt le lehet csekkolni serial alapján: [link]

(#1746) gergo0328


gergo0328
senior tag

tnap vettem egy Macally Bookstand-et az ipad-emre és hihetetlenül jó. 10 ezer Ft-ból meglett a cucc és nagyon jó. Aki tokot akar venni annak erősen ajánlom. :C

(#1747) greggggg válasza gergo0328 (#1746) üzenetére


greggggg
aktív tag

jöhet a link ahonnan vetted.

greggggg felhasználónak 5 piros pontja 0 fekete pontja van.

(#1748) DanielK


DanielK
addikt

Na végül csak vettem egy fóliát. A kiszemelt egy Artwizz Scratchstopper lett. Azért, mert könnyű feltenni és mert ujjlenyomat taszító. Egy picit ront a kijelzőn, de mivel alapból pixeles az ipad kijelzője, így nem zavaró annyira. Tényleg ujjlenyomat taszító, ráadásul jobban csúszik az ujjam rajta. :C
Csak a fekete keret ragad, de emiatt a fólia alatt maradt port könnyű kiszedni. Adnak hozzá egy fólia "felhúzó" ragasztó csíkot és egy por eltávolító csíkot. Az egyikkel egy picit felemeled a másikkal meg alámész és a port felveszed vele... Ötletes.

(#1749) Allure válasza greggggg (#1747) üzenetére


Allure
aktív tag

Edigital-ból meg tudod venni.

(#1750) greggggg válasza Allure (#1749) üzenetére


greggggg
aktív tag

Koszi, jol nez ki.

greggggg felhasználónak 5 piros pontja 0 fekete pontja van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.