Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 18:59:30

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) engusz válasza erdoke (#1445) üzenetére


engusz
veterán

Mi ez a nagy ellenszenv?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1452) erdoke válasza engusz (#1451) üzenetére


erdoke
titán

Nincs nagy ellenszenv, csak pár hülyeség felq..ta az agyam az utóbbi napokban. :N

A legjobb aláírás a héten

(#1453) vtechun válasza erdoke (#1452) üzenetére


vtechun
veterán

egyébként jó látni a metamorfózisodat, mert emlékszem, hogy ipad előtt még azért nem rajongtál a rendszerért, emlékeim szerint nagy winmobile "rajongo" voltal, stb. de gondolom így, hogy napi szinten több órát használod az ipadet, kezded kiismerni, megszokni :)

(#1454) erdoke válasza vtechun (#1453) üzenetére


erdoke
titán

Megvannak az iPad előnyei, és az iOS 5-ig sokat fejlődött a rendszer a 3G megjelenése óta. Mindenesetre nem fogok sokat habozni a cserével, ha megfelelő vassal jön ki Win8-as laptop/tablet kombó, mert most mindkettőt hurcolászom, aminek nem sok értelme van...
Az is biztos, hogy változnak az ember elvárásai. Ma már nincs se kedvem, se időm bütykörészni a telefonom, a laptopom vagy a tabletem, míg pár éve még kifejezetten élveztem ezeket.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#1455) manchester85 válasza erdoke (#1454) üzenetére


manchester85
addikt

Aztán szépen rájössz, hogy mégse az igazi, és már jön is vissza az iPad. ;]

Nekem volt egy rövid WP7-es korszakom, emlékszem, én is meguntam egy kicsit a puritán ikonhalmazt. Aztán rájöttem, hogy azáltal, hogy a tile-ok nagyobbak, és a vertikális görgetésből adódóan folyamatosan változik a helyzetük, nem hogy könnyebben, de sokkal nehezebben jutok el a kívánt alkalmazásba. (El kell őket olvasni, melyik mi, nem tudom vizuálisan szín, hely alapján bepozicionálni. Az egyszínűek ezt még csak tovább tetőzik.) Nem véletlenül nem lehet függőlegesen görgetni iOS-ben a springboardon, ellentétben a droiddal pl.

Szerintem nagyon nehéz a felhasználóbarát UI megteremtése. Mert az egy jó dolog, hogy informatív, live animation, stb, csak ennek van egy hátulütője is, ami bonyolítja a navigálást a menürendszerben. Tehát van azért az ikonrácsos puritán UI mögött koncepció. Csukott szemmel, álmodból felköltve is azonnal el tudj jutni a kívánt app-be, onnantól meg nem számít, milyen a springboard.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#1456) ADAM1337 válasza erdoke (#1454) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ismerős az érzés. :)

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#1457) xnace válasza manchester85 (#1455) üzenetére


xnace
őstag

Ezt nem tudtam megfogalmazni ilyen szepen :B Approved.

erdoke

Ezert nem vettem Androidos tabletet.

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#1458) erdoke válasza manchester85 (#1455) üzenetére


erdoke
titán

Alapvetően az a gondom, hogy a telefont nem úgy használom, mint a tabletet. Nyilván nem az utóbbit kapja elő az ember, ha mozgásban van, és rá akar nézni az aznapi (heti) naptárjára, teendőire, vagy hogy válaszolt-e XY a sürgős üzenetre. Ezekhez pedig iOS 5 előtt keményen nyomogni kellett, nem lehetett sem a lock, sem a home képernyőre igény szerint összeválogatni az információkat, illetve az utóbbira még most se lehet. iPad-en (előzetes várakozásaimnak megfelelően) 4-5 alkalmazásban töltöm az időm 90 %-át, amik között a home nélkül tudok váltani, illetve a JB-nek hála ebből a leggyakoribbakat fizikai gombokkal is tudom indítani.
iPhone-ra mint falat kenyér kellett az új lock képernyő és értesítési rendszer, mert ezek nélkül nekem egyszerűen kevés volt a rendszer.

A legjobb aláírás a héten

(#1459) Socket A


Socket A
aktív tag

Hali!
Nem tudja valaki hogy veszprém közelében hol lehet kipróbálni Ipad 2-t?
Csak úgy nem akarok megvenni valamit amit ki se próbáltam de a helyi T-Mobilenál és Vodafonenál sincs próbatermékük.
Kössz!

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#1460) vtechun válasza Socket A (#1459) üzenetére


vtechun
veterán

Mivel se a T se a voda nem forgalmaz, miert is lenne probatermekuk? Esetleg Media Marktban nezd meg, azt nemtom, higy az van-e ott.

[ Szerkesztve ]

(#1461) erdoke


erdoke
titán

Végre kaptam Camera Connection Kitet. Ha SD kártyát vagy pendrájvot dugok az iPad-re, akkor azokat milyen fájlrendszerre formázzam? Ha 720p-s mkv-kat is pakolnék rájuk, a FAT32 nem elég. Megeszi az NTFS-t?
Egyáltalán milyen progikkal próbáljam?

A legjobb aláírás a héten

(#1462) vtechun válasza erdoke (#1461) üzenetére


vtechun
veterán

nem vagyok benne biztos, de szerintem HFS lenne az igazi.

(#1463) xnace válasza erdoke (#1461) üzenetére


xnace
őstag

Nekem megette az NTFS-t az XBmC. Mondjuk a képeket nem látta rajta mega a gép, se az iFile.

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#1464) erdoke válasza xnace (#1463) üzenetére


erdoke
titán

Ehhez az XBMC-hez én láma vagyok, nem jöttem rá, hogyan kéne neki megmutatni az SD kártyát. :F
Egyéb lejátszókban se történik semmi, ha az NTFS-re formázott kártyát az iPad-re dugom. Azt hiszem, csinálok pár kisebb teszt videót, és inkább azokkal szórakozok FAT32-n.

A legjobb aláírás a héten

(#1465) Allure válasza erdoke (#1464) üzenetére


Allure
aktív tag

Menj a Videók --> Fájlok --> Videó hozzáadása menühöz és elérési útnak add meg ezt: /var/mnt/mount1 és okézd le. ;)

(#1466) erdoke válasza Allure (#1465) üzenetére


erdoke
titán

Path not found or invalid. :(
Kipróbálom először FAT32-vel és más programokkal, egyelőre még azt se tudom, műkodik-e az olvasó és a kártya...

A legjobb aláírás a héten

(#1467) Allure válasza erdoke (#1466) üzenetére


Allure
aktív tag

esetleg még megpróbálhatod így: /var/mnt/

(#1468) vtechun válasza erdoke (#1466) üzenetére


vtechun
veterán

ha bedugsz egy kártyát a kittel, akkor pár másodpercen belül be kell jönnie a fényképek programnak. ha ez megvan, akkor működik a cucc, akkor fel is mountolja a lejjebb említett elérési útra. ezt hozzáadod a videó forrásokhoz, aztán bármikor eléred, ha fel van dugva a cucc.

mod: na, elvettem asszonytól a cuccot, feldugtam rá a kitet, kb 10 másodperc múlva jelenik meg a Fényképek program. na, ekkor ifile nevű progit elindítod és abban baloldalt látszik is a flash drive, ha rákattintol, látszik is jobb oldalt fent az elérési útja. na, ekkor elindítod az xbmc-t.

abban videok menu/ majd fájlok/video hozzadasa/ tallozas/sajat mappa/ OK-ot megnyomod, bejön fent az elérési út, na ott módosítod a kártya elérési útjára. lent elnevezed, hogy SD pl. aztán OK. scraper-t nem választasz, mert minek. és utána ok gomb, ekkor benne lesz a Fájlok menüben olyan néven, ahogy elnevezted. ezek után már gyerekjáték

[ Szerkesztve ]

(#1469) erdoke válasza vtechun (#1468) üzenetére


erdoke
titán

Utoljára üres FAT32 kártyával dugtam rá, akkor se jött fel semmi. NTFS-re formázva sehol nem látszik a kártya, se iFile-ban, se XBMC-ben a megadott útvonal beírása után.
Mindjárt visszaformázom FAT32-re, és dobok rá pár képet.

A legjobb aláírás a héten

(#1470) vtechun válasza erdoke (#1469) üzenetére


vtechun
veterán

hát akkor lehet nem 100-as a cucc, gyári? vagy ebayes?

(#1471) erdoke válasza vtechun (#1470) üzenetére


erdoke
titán

Gyári, tegnap vettem az iStyles-ban. Még az USB-s darabot nem próbáltam, de hétközben nincs kedvem sz@rakodni vele, úgyhogy talán majd legközelebb.

Szerk: Leegyszerűsítettem a dolgot, és beledugtam a Pana fényképezőmben szolgálatot teljesítő SD kártyát. Max. 5 másodperc volt, és elindult a Photos app, úgyhogy maga a kit működik.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#1472) vtechun válasza erdoke (#1471) üzenetére


vtechun
veterán

Aha, nekem az androidos telomban levo sdt hasznalom most erre a celra, siman felismeri, nem kellett formazgatni, meg egy pendriveomat is, mindket kitemmel.

(#1473) vtechun


vtechun
veterán

5-os szoftverhez tartozo shsh-t le lehet mar menteni? vagy hogy van ez? ehhez ugye nem kell, hogy fent legyen a szoftver?

ilyeneket irkál : 10/24/2011 20:45:15.056 CYDIA DOES NOT HAVE YOUR SHSH FOR iPad23G 5.0gm (9A334) THERE IS NO WAY FOR YOU TO GET THEM. SORRY. YOU ARE JUST TOO LATE.

[ Szerkesztve ]

(#1474) Kommy válasza vtechun (#1473) üzenetére


Kommy
veterán

iPad 2-höz nem tud menteni shsh-t a TinyUmbrella. SŐt nagy valószínűséggel semmit nem is érsz az shsh-val mert megváltozott az aláírás menete, így csak ios5-nél kisebb firmware-hez működik az shsh

(#1475) L4D1K


L4D1K
őstag

Üdv,

érdeklődnék, hogy létezik e olyan megoldás, amellyel az ipad 2 re usb n keresztül csatlakoztathatok külső adattárolót, valamint usb -n keresztül pass through alapon kiadja az audio jelet egy külső hangkártyának, mindezt egy időben.

A kérdés lehet meredek, és eltér a készülék átlagos felhasználási területétől, de a közeljövőben tervezek venni egy tablet et, és ezen kritériumok nagyon fontosak lennének, hogy mint forrás, beépíthessem a hifi láncom elejére.

Köszönöm a segítséget.

# ANTAL Tuning #

(#1476) erdoke válasza L4D1K (#1475) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem már a küoső adattárolóval kapcsolatos elképzeléseid is tévesek az iPad-del kapcsolatban...
Ami biztos, a gyári HDMI adapter Apple portja csak töltésre jó, tehát nem megy rajta adat.

A legjobb aláírás a héten

(#1477) L4D1K válasza erdoke (#1476) üzenetére


L4D1K
őstag

Ok, köszönöm, akkor ez így felejtős. Kivárok a win8 ig, ha az sem lesz megoldás, akkor hagyom a fenébe.

# ANTAL Tuning #

(#1478) vtechun


vtechun
veterán

na a franc egye meg, múltkor sikerült visszarakni ios5 után a 4.3.3-at, most az istennek sem akarta. folyton (1)-es errort ír... pedig próbálkoztam mindennel, múltkor simán ment, nem értem.. lehet, hogy esetleg a baseband is frissült volna? emiatt nem menne vissza?

ilyesmit írt a tinyumbrella logja

"10/29/2011 18:32:36.901 Received request for [iPad23G 4.3.3 (8J2)] 10/29/2011 18:32:37.075 A4 device detected - checking params for baseband firmware request... 10/29/2011 18:32:37.240 Sending baseband firmware request[257][ ___________ ][][******************************] 10/29/2011 18:32:37.681 Baseband SHSH response status... [FAILURE] 10/29/2011 18:32:37.823 This device isn't eligible for the requested build. 10/29/2011 18:32:37.975 Validating saved SHSH... 10/29/2011 18:32:38.240 RESPONSE: ?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> @ServerVersion 0.6.30-b2 10/29/2011 18:32:38.400 Wrote TSS response 10/29/2011 18:32:44.202 Recovery Device connected: "

a _ és a * jel a kitakarása a hardverazonosítómnak - vagy minek :)

(#1479) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok! (Windows 7 32bit)
A következő lenne a problémám , vettem egy ios5ös ipad2őt , rádugtam itunesra aktiválta, vettem egy játékot, majd amikor akartam szinkronizálni, kiírta, hogy töltsem le a 10.5öst , persze letöltöttem, felraktam, de használhatatlan, többször újraraktam de nem jó, mobildeviceserver mindig leáll, itunes store nem jön be, rengeteg fagyás, stb. 10.5 előtt semmmi baja nem volt, előre is köszönöm

(#1480) xnace


xnace
őstag

Érdekes, de elképzelhető.

Ötletes, de akkor a tényleges sebesség messze elmarad a vélthez képest. Megnézném a rendszert ezek nélkül is. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#1481) vtechun válasza xnace (#1480) üzenetére


vtechun
veterán

ez szvsz tuti igy van, mert van hogy úgy tölt be, hogy abszolt nem az van már a képen, ezt meg máshogy nem tudná megcsinálni..

(#1482) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Olyan leírást, tesztet keresek, melyben nem csak teljesítmény, kinézet feltárás van, hanem, milyen tartalmak szerezhetőek be, hol fizetős, hol nem, milyen játékok, alkalmazások futnak a padon.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#1483) erdoke válasza xnace (#1480) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem ezzel nincs gond, és még csak nem is az Apple találta ki. Végeredményben az a fontos, hogy ne zavarjon a várakozás.

A legjobb aláírás a héten

(#1484) HoryThePooh válasza psg5 (#1482) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

gugli:
iphoneclub
hunpad

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#1485) psg5 válasza HoryThePooh (#1484) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.

F.K.T.

(#1486) xnace


xnace
őstag

Ilyen létezik magyar kiosztásúban?

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#1487) nord_ válasza xnace (#1486) üzenetére


nord_
veterán

Ott van egy teljesen hasonló az "iPad kiegészítők-billentyűzetek" közt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1488) Stee


Stee
csendes tag

Sziasztok!
Én is hozzájutottam egy ipad2-höz. A kezdeti dolgok után (mail, giroszkópos játék, web, stb.)
Elérkezett a pillanat, hogy némiképp értelmes dologra, munkára is használnám...
Vázolnám a helyzetet.
Kapok mailban egy winchm-ben (windows-os help fájlok, ami valójában html fájlokból áll)
Ezt szeretném szerkeszteni, bővíteni az ipad-en. Az egyszerűség kedvéért asztali gépen kitömörítettem és feltettem a dropbox-ra.
Van hozzá szoftver: Quick office Hd, web szerkesztő, stb...
Mégis tökölök vele. Mire eljutok vele a qucikoffice-ig addigra nem tudom szerkeszteni...
Valaki tudna ajánlani valami lehetőséget/szoftvert erre a feladatra?

Soha nem felejtem el hogy, a táj amit magam előtt látok, a hátam mögött folytatódik.

(#1489) ittakary


ittakary
nagyúr

Smart covert honnan lehet BP-en a legolcsóbban venni? Találtam most egy ilyet: [link] Ez jó lehet? Köszi :)

(#1490) xnace válasza ittakary (#1489) üzenetére


xnace
őstag

Reális az ár :)

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#1491) ittakary válasza xnace (#1490) üzenetére


ittakary
nagyúr

Pont innen találtam :D

Szerinted ezek genuine Apple tokok, vagy csingcsung utángyártott?

[ Szerkesztve ]

(#1492) xnace válasza ittakary (#1491) üzenetére


xnace
őstag

Jah, akkor nincs ott semmi :D

Szerintem akár az is lehet. A csomagolás minőségén látni fogod.

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#1493) Totheground


Totheground
addikt

Megjött a Yoobao executive case (v3, barna). Szerintem egész jó cucc, jól is néz ki és az ára sem túl vészes.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#1494) ittakary válasza xnace (#1492) üzenetére


ittakary
nagyúr

Telefonaltam nekik, utangyartott es meg csak megnezni sem lehet naluk, csak rendelesre :/

Szerintetek meger 40%-kal tobb penzt az erdeti?

(#1495) xnace válasza ittakary (#1494) üzenetére


xnace
őstag

Nem tudom, hogy mi lehet a rossy az utángyártittban. Bár a helyedben egy MacAlly Bookstand-et vennék az eredeti Smart Cover árából.

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#1496) Allure válasza xnace (#1495) üzenetére


Allure
aktív tag

+1 a Bookstand-nek.

(#1497) joynor válasza xnace (#1495) üzenetére


joynor
tag

+2 bookstand

Ipad 2 joynor

(#1498) ittakary válasza joynor (#1497) üzenetére


ittakary
nagyúr

Neztem rola videot, es art is neztem, egeszen tetszik... Ez gyakorlatilag egy hatlappal ellatott ugyanugy magneses smart cover?

(#1499) xnace válasza ittakary (#1498) üzenetére


xnace
őstag

Ahogy mondod. :)

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#1500) engusz


engusz
veterán

Ti találkoztatok már az 576.hu iPad alkalmazásával? Bárhogy keresem, nem dobja ki az App Store. Pedig létezik a cucc, mert az aktuális reklámújságjukban szerepelt.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.