Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 18:59:30

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) z67 válasza xnace (#1250) üzenetére


z67
őstag

Frissítéskor.

(#1252) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Pontosan milyen beállításokkal kell konvertálni, hogy 1080p-t le tudjon játszani? Format Factoryval próbáltam mkv-t mp4/mov-ra konvertálni különböző beállításokkal, de mindig not supported lett a vége. :(

(#1253) vtechun válasza Chosen (#1252) üzenetére


vtechun
veterán

xbmc siman lejatssza. 1080p-t meg mashogy nem nagyon jatszik le, meg gyari lejatszo se szerintem, de ezt nem teszteltem, egyebkent mp4-et eszik a gyari, ha hardveres gyorsitast is akarsz

(#1254) Chosen válasza vtechun (#1253) üzenetére


Chosen
addikt

Csak nekem nem hálózati médialejátszóra van szükségem. Ahogy írtam, mp4 1080p nem megy.

(#1255) erdoke válasza Chosen (#1254) üzenetére


erdoke
titán

15-25e-ért vehetsz célszerszámot (asztali médialejátszó), ami visz mindent konvertálás nélkül, mi a fenének kínlódnál a 140-240e Ft-os iPad-del? :F

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#1256) Allure válasza erdoke (#1255) üzenetére


Allure
aktív tag

Az XBMC iOS-re szánt változatára gondolt. :)

(#1257) Chosen válasza erdoke (#1255) üzenetére


Chosen
addikt

"nekem nem hálózati médialejátszóra van szükségem"

(#1258) vtechun válasza Chosen (#1257) üzenetére


vtechun
veterán

nem csak hálózatról játszik le. senki sem mondta, hogy hivatalosan, gyári állapotában lejátszaná az ipad2 az 1080p-t. egyéb kérdés? :)

(#1259) Chosen válasza vtechun (#1258) üzenetére


Chosen
addikt

Senki, csak az Apple:

(#1260) vtechun válasza Chosen (#1259) üzenetére


vtechun
veterán

nezd meg akkor, hogy ha felmesz az Drive trailer oldalra és kiválasztasz egy 1080-as trailert, lejátssza-e, ha lejátssza, akkor olyan formátumu cuccot kell neked is előállítani és vinni is fogja :)

megj : nem tudtam, hogy hivatalosan is lejátssza :) mea culpa :)

(#1261) Kommy válasza Chosen (#1252) üzenetére


Kommy
veterán

inkább használj handrake-et, azzal nem kell semmit állítgatni

(#1262) vtechun válasza vtechun (#1260) üzenetére


vtechun
veterán

fel sem ajánlja sajnos, magamnak elküldtem mailben a linket áthúzott play gomb jelent meg, átírtam 720p-re, akkor vitte simán, ebből gondoltam, hogy nem viszi..

(#1263) erdoke válasza Chosen (#1257) üzenetére


erdoke
titán

Én se arról beszéltem, hanem egy másik készülékről. Az iPad nem elsősorban erre való, már csak a belső tárhely mérete miatt sem.

A legjobb aláírás a héten

(#1264) Chosen válasza erdoke (#1263) üzenetére


Chosen
addikt

Milyen másik készülék?

1080p-hez:
-A belső tárhely elég
-A hardver elég
-A kijelző elég

Kevés alkalmasabb eszköz van videózásra az iPadnél, csak a normális kodek support hiányzik, pedig a hardver lazán bírná. Elég vicces a kijelentésed ezek fényében.

(#1265) vtechun válasza Chosen (#1264) üzenetére


vtechun
veterán

xbmc-vel megy ez is :) nem győzöm hangoztatni, és xbmc nem csak hálózati lejátszó.

(#1266) erdoke válasza Chosen (#1264) üzenetére


erdoke
titán

Miért néznék a 768-as kijelzőn 1080p-s filmet? TV-re kitenni pedig kevés a tárhely, normális minőségű FullHD filmek 15 GB-nál kezdődnek, de gyakran inkbb 30 körül vannak. Nyilván rámegy a 32-es iPad-re egy film, ha nincs rajta sok egyéb dolog, de ezt elégnek azért nem nevezném...
Ahogy írtam, 15-20e Ft-ért remek asztali média lejátszót lehet venni, ami mindenféle kínlódás nélkül viszi a 20 Mbps fölötti bitrátájú videókat is. Ez pedig kevesebb, mint a 32 és a 64 GB-os iPad közötti különbség.

A legjobb aláírás a héten

(#1267) Chosen válasza erdoke (#1266) üzenetére


Chosen
addikt

Gépen általában FullHD filmeket/sorozatokat nézek. Ha nem tudok befejezni egy filmet otthon és út közben nézném végig, akkor nem töltök le belőle egy másik 720p-s változatot is, csak, hogy iPad-en menjen. Vagy le van töltve egy sorozatból egy 1080p évad, akkor nyílván abból sem szedek külön egy 720p-t is, adott, hogy 1080p-t kellene lejátszani.

Hangsúlyozom nem médialejátszóra van szükségem, mivel iPad-en akkor nézek filmet, ha nem vagyok otthon. Nyilván értelmetlen is lenne FullHD monitor mellett iPad-en nézni.

vtechun: melyik XBMC? Remote és Commander változatot találtam csak, leírásban nem említik a natív lejátszást.

[ Szerkesztve ]

(#1268) xnace válasza Chosen (#1267) üzenetére


xnace
őstag

Cydiában megtalálod, de hozzá kell adni valami source-t.

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#1269) vtechun válasza Chosen (#1267) üzenetére


vtechun
veterán

ez csak cydiabol telepitheto fel, nativ valtozat, van hozza skin is amivel kenyelmes hasznalni, es tokeletes megoldas, en pl. meg dvb-t adasokat is tudok ennek segitsegevel nezni ipaden (tuner htpc-ben van)

ez az amugy.

(#1270) vtechun válasza vtechun (#1269) üzenetére


vtechun
veterán

és nekem kb csak emiatt lényeges a jb. htpc-n is xbmc-t használok..

(#1271) DanielK válasza Chosen (#1267) üzenetére


DanielK
addikt

Vagy megvárod az iOS5.

(#1272) erdoke válasza Chosen (#1267) üzenetére


erdoke
titán

Értem. Szerintem még mindig kevesebb időt és erőforrást igényel leszedni ugyanazt 720p-ben (vagy akár jobb SD AVI-ban, én is ezek közül szoktam választani iPad-re, és minőségben alig látható a különbség), mint átkódolni, de te tudod. :)

A legjobb aláírás a héten

(#1273) Chosen válasza DanielK (#1271) üzenetére


Chosen
addikt

Itt a megoldás, már csak pár nap, tehát inkább megvárom.

erdoke: Ha lenne natív support, akkor konvertálni sem kellene.

[ Szerkesztve ]

(#1274) erdoke válasza Chosen (#1273) üzenetére


erdoke
titán

Meglátjuk, mennyit bír majd a vas az új OS verzióval. Ha mindent visz majd BD25 alatt, akkor még az is lehet, hogy benevezek egy Camera Connection Kit-re. :K

A legjobb aláírás a héten

(#1275) xnace válasza erdoke (#1274) üzenetére


xnace
őstag

Gyári, szűz rendszeren nem sokra mész vele videók terén. Csak 3GP-t, és MPEG4-et hajlandó importálni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#1276) erdoke válasza xnace (#1275) üzenetére


erdoke
titán

És JB-elt rendszeren megoldható más is? Egyszerre csatlakoztatható a HDMI adapter és a kamera kit?

A legjobb aláírás a héten

(#1277) xnace válasza erdoke (#1276) üzenetére


xnace
őstag

JB-s rendszeren XBMC-vel minden ment. A második kérdésedre nem tudom a választ, nekem a gyári Apple Kit van.

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#1278) erdoke válasza xnace (#1277) üzenetére


erdoke
titán

Nekem van HDMI adapteren, és azon ugye van egy Apple csatlakozó is, hogy közben tölthesd a készüléket. A kérdés az, hogy ezen további kommunikáció is mehet, vagy csak a töltés van bekötve. Mert a kívánatos megoldás nyilván az lenne, ha a kamera kitbe rakott mondjuk 16 GB-os SD-ről is lehetne HDMI-re filmet kitenni...

A legjobb aláírás a héten

(#1279) xnace válasza erdoke (#1278) üzenetére


xnace
őstag

Nem tudom. Ez maximum próba után derülne ki, viszont engem is érdekelne.

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#1280) nauro


nauro
aktív tag

Sziasztok. Vki meg tudná nekem mondani, hogy ipadon a naptárban hogyan tudom módosítani az események színét? Láttam egy képet, ahol minden féle színekben tündökölt a naptár, de nem találtam meg a beállítást. Másik, hogy lehet több ipadot egy itunes accountra tenn? Ha ige, akkor hogyan? Lehet lesz még egy a családban, és akkor nem kéne megvenni az appokat újra.

Egy ismerősöm kérdezte, h ha 3Gs verziót vesz, abba jó e a vodafonos usbs internetjében lévő hagyományos sim kártya, vagy pedig másféle kell.
Köszi

(#1281) erdoke válasza nauro (#1280) üzenetére


erdoke
titán

Naptárat nem tudom, én másik alkalmazást használok már a PDA-s idők óta (Pocket Informant), és abban sokkal több dolgot lehet csinálni. Egyébkánt általában akkor látsz több színt, ha több naptárat is szinkronizálsz egy eszközre (pl. Google, Live, Exchange, stb).

A második (ill. akár 3. és 4.) iOS eszközön is ugyanazt az account adatot adod meg, és kb. ennyit kell tenned, hogy ugyanazt használják. Persze ilyenkor az összes ugyanazt a bankkártyát fogyasztja...

Bármilyen újabb SIM kártya jó bele, ha a mérete micro SIM. Normál SIM-et ki kell cseréltetni, de létezik adapter, amivel a kicsi normál kártyát fogadó eszközökben használható.

A legjobb aláírás a héten

(#1282) Kommy válasza nauro (#1280) üzenetére


Kommy
veterán

Állítsb be több kategóriát a naptárban, pl általános, iskola, munkahely, fontos és akkor ezekenek mind más színe lesz.

Nekem google-val van szinkronizálva a naptár, ott fel vannak véve ezek , majd a telefonon exchange-ként van felvéve a gmail.

majd utána meglátogattam az m.google.com oldat a telefon safarijából, átállítottama nyelvet angolra (ez nagyon fontos), majd a sync gombra rányomva, utána bejelentkezve, kiválasztottama telefont és bejelöltem mely naptárakat szinkronizálja, ezután megjelent a calendar-ban is ezek a naptárak (kategóriák).

(#1283) nauro válasza Kommy (#1282) üzenetére


nauro
aktív tag

Köszönöm, a naptár szinkronizáló módszert kipróbálom majd.
Az pedig jó hír, h lehet használni a micro simet is usbs nethez, mert azért néha nem árt kivenni, ha az ember laptopon akarja használni.

(#1284) ferofacee


ferofacee
tag

Tiszteletem mindekinek.

Remelem jo helyen jarok, hogy kerdeseimre valaszt kapjak. Roviden a kis tortenetem: Most egy asus EeePC 701SD netbook-ot hasznalok, de le szeretnem vegre cserelni egy ipad ra, mert ezen butitott linux van, es nem tudok szamomra fontos dolgokat megnezni vele. Az elso kerdesem az, hogy ipadon ha facebookozok, mukodik-e a chat, ra tudok kattintani a nevekre es kozvetlen beszelgetest krealni? (Ha valaki meg nem hasznalta ezt, es megteheti, kerem nezze meg nekem), illetve ismeroseim beillesztett videoit meg tudom nezni, lejatsza? A masik problemam, nem tudom hogyan mondjak ennek a videonak a kozvetiteset, de aki fent lesz meg 10 ora utan, kerem menjen fel padjaval a www.valovilag.hu oldalara, es rogton jobb oldalt lesz egy olyan hogy -Eloben a villabol- ha arra rakattint az ember akkor elvileg latja hogy mi van a villaban, valamelyik kameraallasbol. Nem sasolni szeretnem felreertesek elkerulese miatt, csak nem tudtam jobb pl felhozni, ezek nezesere. Az biztos hogy ipad ra rakom le a vogsom a sok app miatt. Nagyon ideges vagyok mert ezen a kis sz@r gepre amit most hasznalok, semmit nem lehet feltelepiteni, mert ilyen butitott kezelofeluletes op rendszer van rajta, nomeg munkaba is magammal tudom vinni az ipadot, ott pedig el lennek vele. De mivel sokat facebook-zom es sok olyan oldalon logok ahol masoknak a videoit mindig megnezem, es neten is nezek tobb kameraallast a vilag tobb pontjarol, ezert nagyon fontos lenne szamomra hogy az iment feltett kerdesekre valaszt kapjak, toletek, mint ipad hasznaloitol, tulajdonosaitol. Aki veszi a faradtsagot, elore is koszonom szepen, tovabbi szep napot mindenkinek. :K

(#1285) Chosen válasza ferofacee (#1284) üzenetére


Chosen
addikt

Szia!

FB chat Terra böngészővel megy, videót pedig bármit meg tudsz nézni ami Youtube, vagy támogatja a HTML5-öt. (Pl indavideo emlékeim szerint). VV5 elő közvetítés nálam sehogy sem ment, valószínűleg flash alapú lehet, ami nem fog menni iPad-en, és a többi olyan videó sem, ami flash. (na jó, Skyfire böngészővel lehet nézni flash videót valami szánalmas minőségben, de én azt nem nevezném nézhetőnek közel sem, + az elő VV még Skyfire-el sem ment)

[ Szerkesztve ]

(#1286) ferofacee válasza Chosen (#1285) üzenetére


ferofacee
tag

Hat ez nem valami biztato, de legalabb fb megoldhato rajta. Erdekessegkeppen ha jol olvastam a samsung galaxy tab 10.1 tamogatja a flash, azzal akkor menne az elo kozvetites es fb chat alapbol?

(#1287) DanielK válasza ferofacee (#1286) üzenetére


DanielK
addikt

Én kipróbáltam a Puffin böngészővel, ami a flash tartalmakat lejátsza. A flasht lejátszotta, de az élőt nem, mert azt írta, hogy csak magyar ip-vel nézhető.

(#1288) Allure válasza ferofacee (#1284) üzenetére


Allure
aktív tag

Van egy pár Facebook-alkalmazás amivel tudsz csetelni is A valovilag.hu valószínűleg Silverlightot használ, azt nem tudod használni iPad-en.

[ Szerkesztve ]

(#1289) erdoke válasza xnace (#1279) üzenetére


erdoke
titán

Nem kaptam kamera kitet a helyi iStyles-ban és MM-ban sem, úgyhogy a teszt elnapolva. :(

A legjobb aláírás a héten

(#1290) vtechun válasza Allure (#1288) üzenetére


vtechun
veterán

Erre is jo lenne valami puffinos megoldas. Nem bannam :)

(#1291) Allure válasza vtechun (#1290) üzenetére


Allure
aktív tag

Én sem bánnám, ha lenne. De nem a VV miatt. :)

(#1292) erdoke válasza Allure (#1291) üzenetére


erdoke
titán

Én imádom a VV-t. Mióta az van főműsoridőben, szinte minden este megnézek egy filmet vagy 1-2 sorozat részt HD-ben (már amikor nem utazok). Sőt, azután se kell retekklubot néznem, ha folytatják a Mentalistát vagy a Bones-t, mert addigra már láttam az összes részt sokkal jobb minőségben, reklámok nélkül. :K
Bekaphatják, sugározzák csak a reklámjaikat a vásárlóerővel nem rendelkezőknek. :P

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#1293) xnace válasza erdoke (#1292) üzenetére


xnace
őstag

Approved! :K

Ha be tudnád linkelni azt a memóriakártya olvasót, ami neked van az iPadhez, megköszönném! :R

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#1294) erdoke válasza xnace (#1293) üzenetére


erdoke
titán

Pont a 1289-ben írtam, hogy nem tudtam ma venni, pedig két helyen is néztem. Talán rendelek a szép új Apple webshopból.
Ami már megvan pár hónapja, az a gyári HDMI kimenet (egy átalakító, amin a HDMI mellett egy Apple csati is van, hogy közben tölteni is lehessen). Ez utóbbiba dugnám a Camera Connection Kitet, ha tudnék venni.

A legjobb aláírás a héten

(#1295) xnace válasza erdoke (#1294) üzenetére


xnace
őstag

Engem az érdekelne, amibe a Camera Connection Kit-et dugnád. Azt olvastam, hogy nem kaptál Kit-et.

Más: XBMC-ben hol lehet feliratot hozzá adni a fimhez?

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#1296) vtechun válasza xnace (#1295) üzenetére


vtechun
veterán

ha hozzaersz a kephez, akkor a kis hangsoro ikonnal, vagy a hangbeallitasoknal filmnezes kozben - ertelemszeruen! :DD

(#1297) xnace válasza vtechun (#1296) üzenetére


xnace
őstag

De én a feliratról beszélek :U

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#1298) erdoke válasza xnace (#1295) üzenetére


erdoke
titán

Apple digitális AV-adapter

A legjobb aláírás a héten

(#1299) vtechun válasza xnace (#1297) üzenetére


vtechun
veterán

termeszetesen en is, hangszoro ikon!

(#1300) xnace válasza vtechun (#1299) üzenetére


xnace
őstag

Ja, rendben. A hangbeállítás kavart be. :R

Samsung Galaxy S3 Marble White

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.