Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Jim Karéj


Jim Karéj
tag

Szia

Hát pont az a lényeg hogy nem tudom már pontosan hogy miket töröltem le, ha felraknád az összeset akkor ki tudnám össze tudnám hasonlítani az én megmaradt csomagjaimmal és fel tudnám rakni a hiányzó csomagokat.

:R :R :R

''Én már annyi különöset láttam, hogy semmit sem találok különösnek.'' Különös

(#352) Jim Karéj válasza ADP10 (#346) üzenetére


Jim Karéj
tag

Végülis a com.android.systemui hibával száll el a teló. Lehet hogy elég lenne csak ez.

''Én már annyi különöset láttam, hogy semmit sem találok különösnek.'' Különös

(#353) robiii


robiii
tag

Mennyi helyet foglal MB-ban egy alap, 2.3.6-os Android op. rendszer, a gyárilag hozzá tartozó appokkal?
Melyik verzió a legújabb a Telenoros szoftverből? Hányas verziószámú?

iPhone 14 Pro Max, iOS 16.4.1

(#354) Jim Karéj válasza robiii (#353) üzenetére


Jim Karéj
tag

Vagy 130 mega körül lehet.

''Én már annyi különöset láttam, hogy semmit sem találok különösnek.'' Különös

(#355) laskay13


laskay13
csendes tag

Sziasztok. Újra akartam rakni az android szoftvert már elég régen volt, és most volt időm mondom neki állok. Ki írt egy üzenetet h a legújabb szoftver van rajta. A kérdésem az lenne hogy hogyan tudnám újra telepíteni?? Próbáltam 1.8.3 at is rá rakni annál is azt írta.2.6.3 nál próbáltam először.

[ Szerkesztve ]

(#356) nemo003


nemo003
csendes tag

Hali.
Végül is sikerült root-olni a telefont, az sd is patricionálva van, de még így sem enged sok alkalmazást törölni, áthelyezni, csak linkelni. És mindezt link2sd-vel.
Lehet hogy az s-off, vagy unlock hiányzik? vagy root-olás után már erre nincs szükség?
Help plíííz....

(#357) Bizsu1st válasza ADP10 (#350) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Akkor mire jó a 2.6.3 s upgrade progi?

(#358) ADP10 válasza nemo003 (#356) üzenetére


ADP10
aktív tag

Nem áthelyezni, hanem linkelni kell, szóval az úgy jó. Törölni Titanium Backuppal vagy Root Uninstallerrel kell, de ez volt az utolsó, hogy én ezt leírtam.

@Jim Karéj: este feltöltöm, bár kétlem, hogy a systemui-t törölted volna. :)

[ Szerkesztve ]

(#359) laskay13


laskay13
csendes tag

Sziasztok. Újra akartam rakni az android szoftvert már elég régen volt, és most volt időm mondom neki állok. Ki írt egy üzenetet h a legújabb szoftver van rajta. A kérdésem az lenne hogy hogyan tudnám újra telepíteni?? Próbáltam 1.8.3 at is rá rakni annál is azt írta.2.6.3 nál próbáltam először. Valakinek valami ötlet?

(#360) Jim Karéj válasza ADP10 (#358) üzenetére


Jim Karéj
tag

Szia köszi, én azt gyanítom hogy a systemui csomag hivatkozik egy másikra amit töröltem. Azért lenne jó ha meglenne az összes gyári csomag. Elkezdeném egyesével visszarakni és legalább fogom tudni hogy melyik okozza a gebaszt.

''Én már annyi különöset láttam, hogy semmit sem találok különösnek.'' Különös

(#361) diren


diren
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Születésnapomra kaptam ezt a telefont. Ha sikerül wifire csatlakoznom, nem enged sok alkalmazást rátölteni mert kiírja, hogy megtelt a memóriája mikor van rajta memóriakártya is 2gb. Azt szeretném megkérdezni, hogy hogy lehet a memóriakártyára menteni a dolgokat. Van olyan is mikor látom,hogy még ráférne a telefonra az alkalmazás akkor is már azt írja ki, hogy megtelt. Ebben szeretnék segítséget kérni.Köszönöm szépen. :)

(#362) nemo003 válasza ADP10 (#358) üzenetére


nemo003
csendes tag

:) Köszönöm, így már ok. :R Pedig végigolvastam a fórumot, csak sok volt az infó. :Y

(#363) bakter94


bakter94
csendes tag

Üdv!

Sikerült a rootolás, köszi a segítséget. Azonban most van egy új problémám. Mikor elinditom a névjegyzéket azonnal leáll, biztonsági mentettem, letöröltem újra raktam, most se jó. Próbálkozom újrarakni a ROM-ot az "Alcatel one touch upgrade s" programmal, kiválasztom a modellt, csatlakoztatom a telót és ezt írja ki:


Javaslat?

[ Szerkesztve ]

(#364) ADP10 válasza bakter94 (#363) üzenetére


ADP10
aktív tag

Már vagy 10-en beleszaladtatok ebbe: az upgrade program - ahogy a neve is sugallja - csak frissíteni tud. Tehát újrarakni nem lehet vele, csak frissíteni lehetne, ha lenne frissítés.

(#365) bakter94 válasza ADP10 (#364) üzenetére


bakter94
csendes tag

Akkor mivel rakjam újra? Jázmincsenge mondta, pár hozzászólással előbb hogy ezzel rakjuk újra a rendszert.

(#366) JázminCsenge


JázminCsenge
tag

Látom sok ember nekiállt mindenféle mentés és biztonsági lépés nélkül beleturkálni a telefonjába.

Mivel nem tudok egyesével minden 2. hsz-hez választ írni, azt tudom ajánlani mindenkinek, hogy mielőtt valami buherának nekiáll, olvassa el s értelmezze az általában a legelső sorban álló, vastag betűs, figyelmeztető részt!

Kérem, hogy ne hivatkozzon rám senki sem, hogy ezt meg azt írtam, hanem próbáljon meg minimum az alap PC-s s androidos fogalmakkal tisztában lenni (gondolok itt upgrade, driver s tsaira). Ha az alap nincs meg, akkor könyörgök senki se próbáljon meg rá házat építeni!

Nagyon sok behalt telefont újjá lehet éleszteni, csak egy kicsit használni kéni az internetes keresőket, s egy kissé ismerni (megismerni) kéne a linux/android parancssori utasításokat, hiszen a Windows alá írt segédprogramok is ezek alapján működnek.

Az ebben a topicban összeoffolt kérdések kb 4-5 hsz-ként ugyanarról szólnak, nem igaz, hogy újból ismételten ugyanazt le kell írni.

A részemről amúgy sem tervezek semmit ezzel a telefonnal kapcsolatban, mert ez egy erősen low-end kategória, amely meglepően jól teljesít, miután van fix, legalább 50MB belső tárhelye, kivéve a játékokat.

(#367) winter411


winter411
csendes tag

sikerült win 7 64 bit-en

(#368) eurolac


eurolac
senior tag

Sziasztok!
Páromnak vettünk egy ilyen mobilt. Mókolni nem akarom, nem is értek hozzá. Csak egy kérdésem lenne: valóban jól látom, hogy sok játék (pl.: Piggly), Skype nem fut rajta? (Skype telepítésekor figyelmeztető üzenet van, miszerint nem kompatibilis a készülék?? :F ) Ha ennyit tud, semmi gond. :N Viszont ha pl. a Skype-nak kellene rajta mennie, lehet a telónak van baja. :F (nekem huawei y200 van semmi gond nincs vele ilyen téren) Válaszokat, tapasztalatokat tisztelettel megköszönöm! :R

Eurolac

(#369) wakawaka23


wakawaka23
csendes tag

Sziasztok. Öcsém kapott egy ilyen telót, ugye kisgyerek még pakolt volna is rá rendesen, de míg nem rootioljuk szinte semmit sem enged le szedni marketről. Így találtam erre a csodálatos fórumra, minden segítséget megtaláltam és rootoltam, de valamit sikerült el***om. Újra indítottam a telót, és tehát mikor ki hozod a boltból első beakpcsolás telepítő varázsló, nyelv, szinkronizálás stb bejön és a végén bejelentkeznék a google fiokba ha ezt az üzenetet nem dobná ki állandóan és visszalép az elejére. (processcom.jrdcom.jrdsetupWizard). Próbáltam már a hard resetet, és a whipe chace partiziont is, ugyan úgy az az eredmény, és még az updtae frissítéseket is az 1.8, és a 2.6 ost ott meg azt írja h a legujjabb szoftver van rajta és kilép. Segítségeteket szeretném kérni, hogy tudnám megcsinálni a telefont, esetleg az android szoftvert lehet valahogy törölni, és akkor abba reménykedni h az upgrade program le frissíti, SEGÍTSETEK KÉRLEK!! Helyesírásért bocsánat, gyorsan gépeltem.

(#370) wakawaka23


wakawaka23
csendes tag

Nagyon szépen meg kérlek titeket, segítsetek légyszíves. :O :R

(#371) Jim Karéj válasza wakawaka23 (#370) üzenetére


Jim Karéj
tag

Szia!

Valószínűleg leszedtetek egy olyan csomagot is ami kell a Google accountos bejelentkezéshez.

Szerintem két megoldás van.
Első megpróbálsz felrakni rá egy romot.
Második vársz hátha lesz még frissítés, (halkan jegyzem meg hogy nem valószínű hogy készül még egy).

Ha az elsőt választod akkor megpróbálok segíteni de nem ígérek semmit.
(Nekem olyan problémám lett a rootolás után hogy a fenti állapotsávomat ha megmozgatom akkor eltűnik, és vagy visszajön magától vagy nem, és akkor csak a resetre reagál).
Szóval vissza a tárgyhoz, én már próbáltam de nekem nem sikerült, hátha neked bejön:
Szóval a #66-ik hozzászólásban leírtak szerint lépkedsz, annyi különbséggel hogy a nem csak a BOOTIMAGE-et töltöd rá a telóra hanem a system.img-et is. A system.img 289-es hozzászólásban találhatod. Ez egy rootolt android de működőképes.
Ha esetleg nem jönne be akkor még lenne egy ötletem, de ezt csak akkor próbáld ki ha már az okosok is azt mondták hogy mehet. A 2.6.3 upgrade proggramban van egy "otp6577.sca" nevű fájl, ezt kellene flasheléskor a scatter helyére betenni. Ez a gyárija. De nyomatékosan kérlek hogy az utolsót csak akkor próbáld ki ha már mások is rábólintottak.
Üdv.: Sok sikert

''Én már annyi különöset láttam, hogy semmit sem találok különösnek.'' Különös

(#372) wakawaka23


wakawaka23
csendes tag

Szia, köszönöm segítségedet!! :) Mindent úgy csináltam ahogy le volt írva, de mikor el indítottam az SP Flash Tools-t, be tallóztam neki a Android_2.3.6_MT6573_Android_scatter_985.txt file-t. És ekkor ki ír 2db hibaüzenetet: Assertion failed: 0 && "Syntax error: xml file to be loaded could not be found!", file .\XMLNode.cpp, line 33 és a Abnormal program termination le okézom őket és kilép. Driverek is felteleültek minden ok, még is ezt kapom. Letöltöttem vagy 4-er és ugyanaz a vége.

[ Szerkesztve ]

(#373) Jim Karéj válasza wakawaka23 (#372) üzenetére


Jim Karéj
tag

Próbáld meg újból leszedni a scatter fájlt a netről. Egyenlőre nincs jobb ötletem.

''Én már annyi különöset láttam, hogy semmit sem találok különösnek.'' Különös

(#374) JázminCsenge válasza wakawaka23 (#372) üzenetére


JázminCsenge
tag

A Flash Tool programot gondolom kitömörítetted PC-n mappába s úgy futtatod?

(#375) Jim Karéj válasza JázminCsenge (#374) üzenetére


Jim Karéj
tag

Szia te nem tudnád nekem felrakni a Systemui.apk csomagot feldobni valahová?
Adp10 igérte de még tette fel. Nagyon hálás lennék :R :R :R :R

''Én már annyi különöset láttam, hogy semmit sem találok különösnek.'' Különös

(#376) JázminCsenge válasza Jim Karéj (#375) üzenetére


JázminCsenge
tag

Tessék: SystemUI.apk

A készüléked /system/app mappájába juttasd el. Egyszerű telepítéssel nem hiszem, hogy menni fog.

Lehet, hogy ez is kelleni fog: SystemUI-res.apk

Őt pedig a /custpack/JRD_custres/app könyvtárba kellene elhelyezni, ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#377) ADP10 válasza Jim Karéj (#375) üzenetére


ADP10
aktív tag

Elfelejtettem. :)

com.android.systemui.apk

Szerk.: Miközben feltöltöttem, már megkaptad, de azért itt hagyom, hátha jól jön. :D

[ Szerkesztve ]

(#378) wakawaka23


wakawaka23
csendes tag

Na sikerült a txt fájlt beolvastatni, a másik kérdés hogy a system.img honnan szedem le, és ott hova tallózom be a toolban?

(#379) Jim Karéj


Jim Karéj
tag

Köszönöm mindkettőtöknek.

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

wakawaka23:

Az androidhoz kell bettalózni...

[ Szerkesztve ]

''Én már annyi különöset láttam, hogy semmit sem találok különösnek.'' Különös

(#380) wakawaka23


wakawaka23
csendes tag

Meg van most már jó pár akksi ki és be tétele után android logoig eljutok és ott semmi megáll.

(#381) JázminCsenge válasza wakawaka23 (#378) üzenetére


JázminCsenge
tag

Mért kell neked a system.img? A roothoz nem kell, csak a módosított boot.img.

Ja közben látom, bocs.

A recovery módig se jut el? Bekapcs+hangerő fel?

[ Szerkesztve ]

(#382) wakawaka23


wakawaka23
csendes tag

Nem rootolni akarom, kérlek olvass vissza fentebb egy kicsit, ott le írtam a problémám.

(#383) wakawaka23


wakawaka23
csendes tag

Okés :) És van valami más ötletetek, szegény öcsémet már úgy sajnálom, tegnap kapta azt elbasztam neki... :S

De az be jön!

[ Szerkesztve ]

(#384) JázminCsenge válasza wakawaka23 (#382) üzenetére


JázminCsenge
tag

Jó volna ha használnád a válasz gombot az új gomb helyett ha a fórumba írsz. Akkor pld tudnánk, hogy mire hivatkozva s kinek válaszolva írogatsz,

Így eléggé követhetetlen a dolog.

(#385) JázminCsenge válasza wakawaka23 (#383) üzenetére


JázminCsenge
tag

No még egyszer, akkor mit is flasheltél fel eddig? Boot.img+ system.img?

Megpróbálunk segíteni, főleg ha gyerekről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#386) wakawaka23 válasza JázminCsenge (#384) üzenetére


wakawaka23
csendes tag

Okés, neked írtam h be jön a bekapcs gom+hangerő fel. De ott is már csináltam hard resetet, meg whipe chahce partiziont, még a sp tools előtt, ugyanaz a hiba jött ki, sp tools után meg csak android logo és semmi más, aksi ki és be vétele után is.

A scrattert, boot img azon belül a 985 root, és az androidba a system img-t netről szedtem qlstar rootolt img-e volt az.

[ Szerkesztve ]

(#387) JázminCsenge válasza wakawaka23 (#386) üzenetére


JázminCsenge
tag

S nem tudod, hogy mit is töröltetek le, mikor elszállt a droid? Utolsó mentsvárként van egy személyes recovery backupom, de az idő míg felrakom, s nem tudom, hogy mennyire fog használni. Első sorban jó volna, ha innen leszedett cuccokat próbálnád meg feltenni a flash tool-lal: [link] Mert az én system.img-m ugye már erősen buherált cuccos.

(#388) wakawaka23 válasza JázminCsenge (#387) üzenetére


wakawaka23
csendes tag

fuu ne haragudj de fogalmam sincs, több hely érdekében takarítottam a rootolás után, és hát sajnos nem figyeltem. Akkor ezt ugyanúgy rakom fel mint az előzőt? Remélem ezzel jó lesz! Meglátjuk, eddigi segítséget köszönöm. Remélem jó lesz!

(#389) JázminCsenge válasza wakawaka23 (#388) üzenetére


JázminCsenge
tag

Most dolgom van, de mire leszeded a gyári img mentéseket, az min, egy óra (majd felrakom egy barátságosabb tárhelyre). Addigra én is itthon leszek s segítek. Ha ez sem menne, akkor majd adok egy recovery-s backupot, de azt nem tudom, hogy mit fog érni. Remélem arra nem lesz szükség.

(#390) wakawaka23 válasza JázminCsenge (#389) üzenetére


wakawaka23
csendes tag

Okés rendben, mindjárt lent van az eredeti room 985-re, azt felrakom, ő mondhatnál egy időt h mikor leszel fórumon, hogy tudjak róla.

(#391) JázminCsenge válasza wakawaka23 (#390) üzenetére


JázminCsenge
tag

Kb. fèl òra mùlva.

(#392) wakawaka23 válasza JázminCsenge (#391) üzenetére


wakawaka23
csendes tag

Ha itt vagy még a toolsba a custpackot hova tallozzam be? a többiek már megvannak.

(#393) wakawaka23 válasza wakawaka23 (#392) üzenetére


wakawaka23
csendes tag

Itt találtam egy le írást hogy ajánlod, szal úgy is csináltam, és ez a hiba üzenet jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#394) JázminCsenge válasza wakawaka23 (#392) üzenetére


JázminCsenge
tag

No ezt nem tudom, lehet, hogy ezt majd a recovery menüből lehet felrakni majd csak.
Próbáld meg az első hármat lecserélni s meglátjuk, hogy mi lesz. Ezek után próbáld meg a gyári frissítrő progit (Une Touch Upgrade). Ha ez sem menne, akkor a custpack.img-t meg tömörítsd be zipbe s rakd be az SD kkártya gyökérkönyvtárába. A recoveryben (bekapcs+hangerő fel) lesz egy olyan lehetőség, hogy install zip from SD card ha jól emlékszem.

Egyelőre ennyi ötletem van.

(#395) JázminCsenge válasza wakawaka23 (#393) üzenetére


JázminCsenge
tag

Ezt a system.img-re írta ki? ha lenyugtáztad a hibaüzenetet sem engedett tovább?

(#396) wakawaka23 válasza JázminCsenge (#395) üzenetére


wakawaka23
csendes tag

Igen arra írta ki, és ha le okézom eltünik és ennyi, most le cseréltem amit mondtál és most ezt írja ki.

(#397) Jim Karéj válasza JázminCsenge (#395) üzenetére


Jim Karéj
tag

Nekem is pont ezt írta ki amikor a system.img-et akartam feltolni a telóra..

''Én már annyi különöset láttam, hogy semmit sem találok különösnek.'' Különös

(#398) JázminCsenge válasza wakawaka23 (#396) üzenetére


JázminCsenge
tag

Alakul ez mint a pűpos gyerek a prés alatt :)

No s ezt sem engedi leokézni?

(#399) wakawaka23 válasza JázminCsenge (#398) üzenetére


wakawaka23
csendes tag

Engedi leokézni, és utána eltünik, és ennyi! Nem értek hozzá bocs srácok h nyaggatlak titeket.

(#400) wakawaka23 válasza wakawaka23 (#399) üzenetére


wakawaka23
csendes tag

Nah lássak csodát felment, kiírta h az a 3img fájlt sikeresen rátöltötte telefonra, de a probléma mindig az h az android logotol nem megy tovább!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.