Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) papaja-xbox


papaja-xbox
tag

Megoldás erre a következő "JázminCsenge már feltöltötte a system.img fájlt korábban, csak rá kell keresned itt." Az android system.img tedd újra teljesen.

(#502) lacinenfiksu válasza lacinenfiksu (#500) üzenetére


lacinenfiksu
csendes tag

Oké, elnézést, először végig kéne olvasni az egészet. Szóval, ugyanaz a hibaüzenet fogad, mint wakawaka23 kollégát itt: [link] (Boot és Recovery rendben felmegy, Systemnél el se kezd menni alul a csík, de várni kell vagy 3-4 percet, míg megjelenik a hibaüzenet)

(#503) papaja-xbox válasza lacinenfiksu (#502) üzenetére


papaja-xbox
tag

Érdekes nyilván a sp tools verzió számmal van a gond nem tudom itt mint ha az lenne [link] mert másnak is volt ilyen hibája .

(#504) ADP10 válasza lacinenfiksu (#500) üzenetére


ADP10
aktív tag

Milyen recovery-t tudtál rátenni, amivel működött?
Csak mert ha végre lenne egy nem gyári recovery, akkor már tudnánk system.img-et tartalmazó update.zip-et gyártani, ami sokaknak jól jönne itt. Többek között neked is. :)

[ Szerkesztve ]

(#505) whiskeys


whiskeys
őstag

ha a gyári visszaállitást használom, utánna a root is elszáll? köszi a választ. :)

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#506) ADP10 válasza whiskeys (#505) üzenetére


ADP10
aktív tag

Igen, de csak a Superoneclick-et kell majd újra használni, a boot.img nem áll vissza.

(#507) whiskeys válasza ADP10 (#506) üzenetére


whiskeys
őstag

köszi. s attól megjavulna a gmail és play áruház is? mert leszedtem anno. s nem települ fel ujra...

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#508) lacinenfiksu válasza ADP10 (#504) üzenetére


lacinenfiksu
csendes tag

sajnos most melóban esélytelen, hogy megtaláljam, mindenesetre egy orosz úriember által valamelyest módosított Lenovo A60 (szintén MT6573ra épülő készülék ) gyári recoveryje, illetve egy arra készült Clockworkmod 5.0.2.7 és egy 5.0.2.8 voltak, amik működtek. este otthonról felteszem majd őket valahova.

(#509) ADP10 válasza whiskeys (#507) üzenetére


ADP10
aktív tag

Hát ha csak appokat uninstalláltál és nem bántottad a telepítőjüket, meg a custpack tartalmát sem törölted, akkor igen. Egyébként milyen indíttatásból törlöd le a Play Store-t egy Androidos telefonról? :)

@lacinenfiksu: Oké, köszi!

(#510) whiskeys válasza ADP10 (#509) üzenetére


whiskeys
őstag

titanium bacup-al manővereztem, s azóta nem akar müködni.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#511) ADP10 válasza whiskeys (#510) üzenetére


ADP10
aktív tag

Akkor minden visszakerül gyári állapotba, tehát az appok is. De elvileg ha visszaállítod TB-pal majd újraindítod a telefont, akkor is jónak kell lennie. (feltéve ha készült mentés a törlés előtt)

(#512) whiskeys válasza ADP10 (#511) üzenetére


whiskeys
őstag

nincs mentés.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#513) ADP10 válasza whiskeys (#512) üzenetére


ADP10
aktív tag

Ha bármi olyat törölsz, ami nem kellene, akkor könnyen vissza tudod állítani, ez a titanium backup lényege. backup = biztonsági mentés
De akkor marad a factory reset.

(#514) monalala válasza zekeee07 (#495) üzenetére


monalala
aktív tag

Hali!

Nekem is a névjegyzékkel van problémám, állandóan összeomlik.
Én rájöttem, hogy mitől. Letöröltem egy pár db rendszerprogit a telóról amiknek Sns-el kezdődöt a nevük. azt hittem valami csevegő alkalmazás az ikonjáról. De nem az volt hanem fontos System cuccok.
Én ugy orvosoltam ideiglenesen, hogy külső progit használok. Volt egy "tiszta" teló, arról lementettem a hiányzo alkalmazásokat, de nem fogadta a teló el őket. Nekem is a teljes gyári rom segítene csak.

Üdv, Lala

(#515) crock22


crock22
csendes tag

Üdv!Tudna valaki segíteni nekem.Rootolni szeretném a telefonom.De egyszerűen nem települnek a driverek.Megpróbáltam ahogy alapból levan írva kipipálva minden,bekapcsolva,bedugva,driverek kitömörítve,de így nem ment.Átolvastam az egész fórumot kipróbáltam a linkelt Android Managerrel meg OTU-val is de egyiksem telepíti a drivereket.Megpróbáltam már másik USB portban is.

(#516) lacinenfiksu válasza ADP10 (#504) üzenetére


lacinenfiksu
csendes tag

Ez a három (Lenovo A60-hoz való) recovery nálam legalábbis elindult: [link] Backupot ugyan nem tudtam velük készíteni, de visszaállításra akár jók is lehetnek - már ha valakinek van miről...

(#517) lacinenfiksu válasza papaja-xbox (#503) üzenetére


lacinenfiksu
csendes tag

Kösz a tippet, bár egyelőre úgy néz ki, nem vált be. Az újabb verziók pont ugyanúgy viselkednek system.img felrakása közben, mint a rootoláshoz használt 2.1134-es.

(#518) papaja-xbox válasza lacinenfiksu (#516) üzenetére


papaja-xbox
tag

Nekem van egy boot.img fájlom . De ha kell valami backup szívesen csinálok az enyém ről .[link]

[ Szerkesztve ]

(#519) papaja-xbox


papaja-xbox
tag

Na srácok meg van a cwm-based Recovery v5.0.2.8 Alcatel ot 985 re !! Itt egy leírás
1, Indítsuk el a SP Flash Tool (v2.1134.00)<-Nekem ez van
2, Tarlózzuk be a Android_2.3.6_MT6573_Android_scatter_985.txt a Scatter-loading File hoz [link]
3,Felugrik egy hiba ablak oké-zd le
4, Válaszuk ki a recovery t dupla klikkel és tarlózd be [link]
5,Majd downloandra kattints és dugd rá a telefont ki kapcsolt állapotba
6, Ha felugrik egy ablakok hogy kész okézd-le majd egy másik ablak benne egy zöld kör zárd be
7,Húzd le a telefont bekapcs + hangerő fel !!

Ha valami nem jó felelősséget nem vállalok !!!!!!!!!444
Saját magam teszteltem és működik (saját le írás)

[ Szerkesztve ]

(#520) monalala válasza papaja-xbox (#519) üzenetére


monalala
aktív tag

Lenne egy kèrdès. Ha egy jo telorol csinâlok egy bmentèst akkor azt vissza tudom tenni egy rossz telóra? Akkor meg lesz a gyári rom?

Üdv, Lala

(#521) ADP10 válasza papaja-xbox (#519) üzenetére


ADP10
aktív tag

Király vagy, akkor már csak egy mentés fog kelleni egy gyári állapotú telefonról, és mindenkinek meg lesz oldva a problémája.

Azt meg tudod mondani, hogy hol találtad a recoveryt?

@monalala: Igen, elég egy nandroid-backup egy gyári készülékről, azt már mindenki vissza tudja majd állítani cwm-ből.

Szerk.: Ha itthon lenne a telefon, én is megcsinálnám, de ha valakinek van kedve:
1 nandroid készítése a jelenlegi rendszerről.
2 gyári beállítások visszaállítása, cwm-ben format cache, dalvik cache
3 nandroid készítése a "tiszta" romról
4 első nandroid visszaállítása, ennek köszönhetően olyan állapotban lesz a telefon, mint mielőtt elkezdtük a mentést, de lesz egy mentés a gyári állapotról is
5 második nandroid backup feltöltése valahová, hogy a többi fórumozó örüljön :)

[ Szerkesztve ]

(#522) papaja-xbox válasza monalala (#520) üzenetére


papaja-xbox
tag

Attól függ hogy a "rossz" telefonak mi a problémája . Saját tapasztalatok szerint (van egy táblagépem ,most ez a ot985 , a suliba a számtalan rootolt telefon ) Ha a boot nem cseszedel bármit lehet csinálni vagy a recoveryt .
Pl.: A kínai táblagépem via 864 kínai néven fut sd kártyára rá másolom a szoftott a boot nem piszkálom minden lehet rajta cserélgetni .

(#523) papaja-xbox válasza ADP10 (#521) üzenetére


papaja-xbox
tag

Kérelk írd le hogyan tudok teljes körű mentést csinálni vagy a sp tools ba kellene a bootimg, recovery, android nak a start_adress és a length adresse szerintem , utána keresek .

Utó írat a hangerő gomb fel-le vel lehet irányítani és a bekapcs gombot egyszer meg nyomod kiválasztod a menü pontot mit szeretnél .

[ Szerkesztve ]

(#524) ADP10 válasza papaja-xbox (#523) üzenetére


ADP10
aktív tag

Ahogy kettővel ezelőtt leírtam, csak kicsit bővebben:

1. Bebootolsz CWM recoverybe - Backup and Restore - Backup - kész a jelenlegi rendszered mentése.
2. Wipe data/factory reset, wipe cache partition, Advanced - wipe dalvik cache, wipe battery stats
3. Backup and Restore - Backup - kész a mentés a gyári állapotról.
4. Backup and Restore - Restore - az első mentés kiválasztása - ezzel visszaállítod a telefonodat a gyári állapotról a "belakottra".
5. második nandroid backup feltöltése valahová, hogy a többi fórumozó örüljön. (Az eredmény egyébként egy zip fájl lesz.)

[ Szerkesztve ]

(#525) papaja-xbox válasza ADP10 (#524) üzenetére


papaja-xbox
tag

1, ha rá megyek a Backup and Restore - Backup ra ezt írha ji
Backing up boot image....
backing up recovery image ...
backing up system ....
can't mount /system !
Szerintem itt keresi a vissza állító témát nem elkészíti

(#526) ADP10 válasza papaja-xbox (#525) üzenetére


ADP10
aktív tag

A backup mentést jelent, a restore visszaállítást.

Vagy még hibás a recovery, vagy nem OT-985-re való. Ezért is kérdeztem, hogy hol találtad.

(#527) papaja-xbox válasza ADP10 (#526) üzenetére


papaja-xbox
tag

Így googléztam mtk6573 és fel tettem rá . Mivel ilyen proci van benne ártani nem használhat neki .
Nem értem miért nem működik 2,8 gb kevés neki ? De az elejéről meg meg csinálja a mentést . Szerintem
mingyárt meg nézem . Meg próbálok sp toolal csinálni egyett .

----
A recovery.img 6,144 byte
A bot.img 385 byte
Ezeket csinálta akkor az alap android rendszer kellene ?

[ Szerkesztve ]

(#528) JázminCsenge válasza papaja-xbox (#527) üzenetére


JázminCsenge
tag

Örülök, hogy megindult az élet ;)

Ezekkel nem tudom, hogy tudok-e segíteni:[link] + [link].

(#529) lacinenfiksu válasza ADP10 (#526) üzenetére


lacinenfiksu
csendes tag

Ez ugyanaz az a Lenovóra való 5.0.2.8-as CWM recovery, amit én is találtam. Legalábbis az is ugyanezzel a hibával vérzett el... Remélem, azért lesz ebből valami megoldás.

(#530) papaja-xbox


papaja-xbox
tag

Rádobtam cwm közbe az usb re és valami a60 telepített fel , honnan van az eredeti rom ?
A telenor one touch s nem 985 hanem a telenor one touch c !! Figyelj oda

[link]

Ezt valahova értelmesebb helyre tedd már fel kérlek pl data.hu,4shared .

[ Szerkesztve ]

(#531) papaja-xbox


papaja-xbox
tag

Srácok holnapra ígérem lesz valami ! Meg van a megoldás !

(#532) lacinenfiksu válasza papaja-xbox (#503) üzenetére


lacinenfiksu
csendes tag

Asszem ilyen szkrínsot még nem volt a topikban. A 3.1222-es verziójú SP Flash Tool már hajlandó valamit kezdeni a System.img-vel, viszont a 115 megabájtos fájllal kemény 110 kilobájt erejéig szöszmötöl, majd feladja... A scatter fájl biztos abszolút ehhez a telóhoz való? Nem csak nagyjából?

[ Szerkesztve ]

(#533) papaja-xbox válasza lacinenfiksu (#532) üzenetére


papaja-xbox
tag

Én tudom mi neki a baja itt a megoldás a hex nem jó [link]
Ki kell szedni a pontos android hexe-t . Mert nem tudja hol kell keresni ha meg van akkor finish !

(#534) lacinenfiksu válasza papaja-xbox (#533) üzenetére


lacinenfiksu
csendes tag

Jogos, abszolút logikusan hangzik. Remélem sikeresen megbírkózol a feladattal, elég sokan hálásak lennénk, azt hiszem :)

(#535) JázminCsenge válasza papaja-xbox (#530) üzenetére


JázminCsenge
tag

Hu basszus, bocs, ez nem ide készült. Mindjárt összeszedem a C-s mentéseket. Közben kaptam egy S-t s annak a cuccaival kevertem össze.

A másikat egy teljesen gyári új telefonról készítette egy fórumtárs. Feltölteni nem tudom, most, de ha kell, holnap otthon leszek délutánra s feltöltöm a mediafire-ra.

(#536) JázminCsenge válasza lacinenfiksu (#532) üzenetére


JázminCsenge
tag

A scatter.txt az én telefonomról, személyesen készítettem. De a Flash tool-la csinálhat mindenki saját magának.

(#537) JázminCsenge válasza JázminCsenge (#535) üzenetére


JázminCsenge
tag

No ezek a fájlok vannak a C-hez:

boot.img
custpack.img
recovery.img
system.img

Ezek szintén a saját rootolt Telenor One Touch C-ről készültek, de minden felesleges alkalmazás ki van pucolva belőlük, s szeptember óta tökéletesen működik.

(#538) papaja-xbox válasza JázminCsenge (#537) üzenetére


papaja-xbox
tag

A cunstom packot hova kell be tarlózni , tudnál csinálni az eredeti recovery vel egy backupot ?

(#539) JázminCsenge válasza papaja-xbox (#538) üzenetére


JázminCsenge
tag

Dolgozok. Arra gondolsz, hogy a telefon eredeti recovery-vel csináljak egy backupot?

(#540) papaja-xbox válasza JázminCsenge (#539) üzenetére


papaja-xbox
tag

Igen igen , úgy néz ki hogy én is el basztam de két variációval meg leeht csinálni ha cwm be be másolom a te system,recover s.t. fájlaidít és úgy helyre állítás , vagy most vissza tettem az eredeti recoveryt és csináltam a "rosszról" mentést és vissza állította sikeresen . A cwm be véletlen rá nyomta a the fix premissions ra :S És a telenor logonál meg áll a bootanimation elöt ........

[ Szerkesztve ]

(#541) JázminCsenge válasza papaja-xbox (#540) üzenetére


JázminCsenge
tag

Már csináltam, de akkor egy .backup kiterjesztésű fájlt kaptam, de ha jól értelmezem az a felhasználó személyes beállításait menti le.

Wipeolás meg volt recovery után?

[ Szerkesztve ]

(#542) ADP10 válasza papaja-xbox (#540) üzenetére


ADP10
aktív tag

2 dolog:
1 - a scatter fájl szerintem jó. legyártottam korábban egy ugyanolyan leírás szerint, mint amit te linkeltél, és ugyanaz a txt lett az eredménye, mint amit eddig is használtunk. ergo a start és length értékek elvileg jók.
2 - a gyári recovery csak a user data-t menti el, azt a hajunkra kenhetjük cwm-ben. ha elküldeném neked a gyári recoveryben készült mentésemet, akkor azon kívül, hogy egy jól működő telefonra visszaállítva meglenne neked az összes személyes adatom (telefonszámok, smsek, telefon beállításai, stb), semmi mást nem érnénk el.

(#543) JázminCsenge válasza papaja-xbox (#530) üzenetére


JázminCsenge
tag

Tessék, közben feltöltöttem ide a C-s gyári eredeti mentést: [link].

Nem lehet, hogy az elébb az volt a gond, hogy nekem a mentett cuccaimban vannak már a gyárin felül is telepített cuccok, plussz meg van a heap mérete a build.prop-ban buherálva?

(#544) lacinenfiksu válasza ADP10 (#542) üzenetére


lacinenfiksu
csendes tag

Csak azért merült fel bennem, mert mint az ábra mutatja, [link] alapvetően képes az SP Flash Tool arra, amit mi szeretnénk tőle, és rendelkezünk is a szükséges fájlokkal, szóval valami tuti nem stimmel. Ha nem a scatter, akkor valami más.

(#545) papaja-xbox


papaja-xbox
tag

Valaki ki tudná nekem bontani a system.img és feltölteni a tartalmát ?
Épp ezt néztem én is . Itt nem ír ki hibát .
A cwm be ha felül íro ma bizi mentést az md5 killódok esetleg ha valaki tud egy progit vagy hogyan lehet egy fájlnak md5 segíthetni .

[ Szerkesztve ]

(#546) lacinenfiksu válasza papaja-xbox (#545) üzenetére


lacinenfiksu
csendes tag

Én ezzel csináltam legutóbb md5-öt: [link]

(#547) papaja-xbox


papaja-xbox
tag

Ha a build.prop ba át írnám a verzió számot ?Akkor lehetne hogy frissítse a eredeti frissítő program ?

[ Szerkesztve ]

(#548) papaja-xbox


papaja-xbox
tag

Megoldás meg van már csak meg kell csinálni . updata.zip le futattja gond nélkül valaki lenne olyan kedves az egész system mappát le mentené jó is lenne szerintem :S

(#549) monalala válasza papaja-xbox (#548) üzenetére


monalala
aktív tag

Az eredeti rom ot 985 rar-ba benne van mind a 4 image fájl amit Jázmincsenge osztott meg.

Üdv, Lala

(#550) monalala


monalala
aktív tag

Bocs látom neked nem az image kell hanem a mappa.

Üdv, Lala

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.