Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) atosan válasza atosan (#100) üzenetére


atosan
addikt

Visszatérve a patricionálásra,
Mivel a telefonjaink csak a Fat32-őt ismerik fel az ext akárhanyasokat nem, akkor mindkét patríciót Fat32-re csináljam, működik úgy? Csak a tárhely ily módon való használata végett rootoltam.
A választ előre is köszönöm :)

Maine coon

(#102) Karesz46


Karesz46
csendes tag

Köszönöm ! Nem merek belefogni :( A fájlok nem mappába jönnek és még sokat kell utána olvasnom :( A pc-t könyeb buherálni :)

(#103) Karesz46


Karesz46
csendes tag

Jó lenne ha valaki megcsinálná nekem :(

(#104) JázminCsenge válasza atosan (#101) üzenetére


JázminCsenge
tag

atosan : Igen, formázd le mindkét partíciót Fat32-re. Két telefonon is hiba nélkül működik a Link2SD-vel.

Karesz46 : Egyértelműen le van írva, lépésről lépésre,hogy mit s mi módon kell elvégezni a rootoláshoz. Azt meg abszolute nem értem, hogy mért kellene "mappákba" lejönnie a letöltéseknek. A rootolással amúgy sem tudod elrontani a telefonodat, max. nem fogod megkapni rajta a rendszergazdai jogosultságot (ami eddig sincs meg ugye).

(#105) Karesz46


Karesz46
csendes tag

Köszi :) Rosszul írtam , csináltam egy mappát ahova kibontogatom őket de az egyiket a nero akarja megnyitni a másik txt. fájlt nem tudom , hogy mentsem , de felraktam a telóra kikapcsoltam és a flass tool nem is indul , biztos nincs a telómon valamilyen progi ami elindítsa . Mondom láma vagyok még az androidhoz . De lelkesen küzdök , azért írok és kérdezek néha számotokra hülyeségeket .

[ Szerkesztve ]

(#106) JázminCsenge válasza Karesz46 (#105) üzenetére


JázminCsenge
tag

A Boot.img fájlt mért akarod kibontani? A scatter txt-t sem kell nyitogatni, majd a megfelelő program elindításakor kell mindkettőt a PC-ről betallózni. Egyedül a driverek vannak betömörítve, azokat kell letöltés után kitömörítened a PC-re.

(#107) Karesz46


Karesz46
csendes tag

Köszi :)

(#108) atosan válasza Karesz46 (#107) üzenetére


atosan
addikt

Én vagyok akkor a harmadik akinek működik a FAT32-re formázás után. Most már van hely bőven!
Köszi a tanácsokat mégegyszer :D

Maine coon

(#109) Levys1 válasza atosan (#108) üzenetére


Levys1
csendes tag

Erről írjál már légyszives pár szót, mert a telóm rootolva van, az SD kettéparticionálva, de max azt tudom, hogy átmozgatom App 2 SD-vel kártyára a dolgokat. Ehhez minek particionálni a kártyát?

(#110) JázminCsenge válasza Levys1 (#109) üzenetére


JázminCsenge
tag

Már egyszer le lett írva. Nem App2SD, hanem ez kell az alkalmazások totális SD kártyán való használatához: [link]

Anyyi az eltérés a linkekben leírtakhoz képest, hogy a második partíciót is Fat32-re kell formázni, snem Ext-re.

[ Szerkesztve ]

(#111) atosan válasza JázminCsenge (#110) üzenetére


atosan
addikt

Sziasztok,
Mi a helyzet a Rom managerrel, mire jó? Halvány fogalmam van róla, csak hogy van e valakinek tapasztalata, mert valahol azt írják hú de jó, máshol meg hogy tönkre vágja a telefont
Meg ROM cserét csinált már valaki?
Előre is köszi :)

Maine coon

(#112) Karesz46


Karesz46
csendes tag

Nem lehetne egy kis videót kérni a youtubra rootolás ügyileg ?

(#113) whiskeys


whiskeys
őstag

sziasztok. van egy telenor one touch c telóm. ez a fajta ennek a topicja lenne? állitólag igen.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#114) bajmar válasza whiskeys (#113) üzenetére


bajmar
csendes tag

igen megtaláltad :)

(#115) whiskeys válasza bajmar (#114) üzenetére


whiskeys
őstag

tehát az itt olvasott root jó nekem? :)

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#116) whiskeys válasza whiskeys (#115) üzenetére


whiskeys
őstag

rádugom a kábelt a teló és pc közt, nem csinál semmit. első lépés ez lenne pedig. miért?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#117) JázminCsenge válasza whiskeys (#116) üzenetére


JázminCsenge
tag

Talán mert ez a 2. lépés lenne? Van előtte egy 0-ik és egy első ;)

(#118) ADP10


ADP10
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani üzletet/weboldalt, ahol hátlapot és esetleg első keretet lehet venni a készülékhez? Én eddig sajnos nem találtam. :/

Köszönöm!

(#119) whiskeys válasza JázminCsenge (#117) üzenetére


whiskeys
őstag

privibe irtam. nem ismeri fel a program a telót.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#120) ADP10 válasza JázminCsenge (#66) üzenetére


ADP10
aktív tag

Én is köszönöm szépen a leírást, végülis egy kis szenvedés után sikerült a rootolás.

Annyi volt mindösszesen a problémám, hogy a download gomb megnyomása utáni 15 mp kevés volt a driverek telepítéséhez. (Ezek ugye nem ugyanazok a driverek, amik a telefon bekapcsolt állapotában feltelepülnek - ha jól emlékszem, akkor MT65xx Preloader drivert keresett a gép, de mire megtalálta volna, már átváltott a telefon töltés üzemmódba...) Lényeg a lényeg, el kellett indítani bootloader módban (VolUp+Power), így már bőven volt ideje a PC-nek és szépen feltelepültek a szükséges driverek, utána újrakezdve már végig is ment a rootolás. Most éppen a TB ment el mindent, hogy aztán jól legyalulhassam a sok felesleges gyári cuccot. :)

(#121) whiskeys válasza ADP10 (#120) üzenetére


whiskeys
őstag

link2sd-vel rakd inkább az sd-re. nehogy valami fontos dolgot törölj.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#122) ADP10 válasza whiskeys (#121) üzenetére


ADP10
aktív tag

Ez barátnőm telefonja, de volt már elég Androidos mobilom, tudom hogy mihez nem szabad nyúlni. Mondjuk egy nandroid backup nem lenne rossz arra az esetre, ha mégis eltévednék. :D

De köszi az ötletet, a kétes dolgokat inkább átrakom sd-re, minthogy töröljem. :)

[ Szerkesztve ]

(#123) laskay13


laskay13
csendes tag

Nem tudom h nektek elő jött már az a probléma. Adatkapcsolatot használtam, míg le nem ment a net róla és korlátoztak. Aztán wifire voltam rá álva, most h visszajött a mb-t, az adatkapcsolatot akartam használni, de itt a probléma. Van h 5ör is ki be kell kapcsolnom, mert egyszerűen nem talál netet vagy nem tudom mi van. Szerintetek mi a baj? Lehetséges h a wifi elállítanana valamit amit ő is használ vagy ütközés?

(#124) shootme2


shootme2
aktív tag

Helló

Volna egy néhány kérdésem a készülékkel kapcsolatban.

-Az érintője milyen? Jól kezelhető? Nem érzékel félre? Kijelzője szép?
-Használat közben nem lassú? Nem akadozik vagy fagyogat?
-Ha nagyrészt telefonálásra van használva mennyit bír az akku?
-A wifi nem gyenge vagy veszti el a jelet?
-GPS nem gyenge vagy veszti el a jelet? Androidos navi programokat rá lehet tenni?
-Az anyagminőség rendben van? Nincs sok gond a telefonnal?
-Angry Birds, normálisabb játékok mennek rajta?

Több véleményt is várok több szem többet lát...

A másik telefon amit kinéztem egy Huawei y200 van valaki akinek van/volt mind a kettő össze tudta hasonlítani a kettőt?

(#125) whiskeys válasza shootme2 (#124) üzenetére


whiskeys
őstag

elolapi kameranal mukodik a skype videohivas? milyen progi kell esetleg hozza? telorol pc~s skype hivasa eseten.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#126) pumpedlix válasza shootme2 (#124) üzenetére


pumpedlix
tag

Szia

Csak a saját magam nevében tudok válaszolni:

Maga a teló jó, jól kezelhető, nem fagy, nem lassul, wifije kifejezetten erős.
Ami katasztrófa az a kijelző minősége: hamar invertálódnak a színek és az Alcatel 991-es topikban említett vibrálás nálam jelentkezik ezen a készüléken is, amikor szürke háttér van (bővebben ott olvashatsz)
Nem tudom ez utóbbi csak nálam jelentkezik e de eléggé zavar.
Kijelző érintése pontos.
Anyagminősége jó, angry birds star wars-t próbáltam, hát várni kell még betölti de szépen fut.
Akksiról nem tudok nyilatkozni nagyon keveset telefonálok így két nap biztos megvan

Y200-am is volt. azt nagyon szerettem, meg is bántam hogy eladtam.
Gyönyörű a kijlezője, picit gyorsabb, ezen kívül vonatkoznak rá az alcatelnél leírt jó tulajdonságok is.

Üdv

(#127) tvpaprika


tvpaprika
csendes tag

Sziasztok!olyan kérdésem lenne hogy van egy telenor one touch c tipusú telefonom.azt akarom megtudni hogy hogy lehet a sok buzi programot leszedni amit a szolgáltató rápakol de hogy minek azt nem tudom!elég kevés ugyebár a teló memóriája ezért szeretném letakarítani!illetve még egy olyan kérdés hogy a tárcsázó képernyőt nem lehet valahogy megváltoztatni?mert undorítón szedi szét a számokat!Válaszotok előre is kösszi.

(#128) ADP10 válasza tvpaprika (#127) üzenetére


ADP10
aktív tag

Ha az itt korábban leírt módszerrel rootolod, akkor bármit le tudsz törölni. De elviekben akkor a garanciádat is elveszítheted.

A tárcsázóval mi pontosan a gond?

(#129) shootme2 válasza pumpedlix (#126) üzenetére


shootme2
aktív tag

Köszönöm

(#130) tutti69


tutti69
csendes tag

Sziasztok

Valaki tudna segítséget adni gyári szoftver vissza állítás ügyben .

Link vagy leírás is jó lenne.

Sd kártya olvasómat nem ismeri fel ehhez kéne a visszaállítás.

A telefon rootolt.

Előre is köszönöm.

(#131) JázminCsenge válasza tutti69 (#130) üzenetére


JázminCsenge
tag

A hivatalos frissítő progi: [link]. Telepíted s a leírásnak megfelelően csatlakoztatod a készülékedet.

2 napja frissítettem, 87 mega szabad hellyel kezd a készülék s a GPS jelvétele is jelentősen meggyorsult.

(#132) tutti69 válasza JázminCsenge (#131) üzenetére


tutti69
csendes tag

Szia

Kösz a linket , megoldódott a probléma.

(#133) #43960832


#43960832
törölt tag

Milyen a telefon sebessége mondjuk egy Y200-hoz viszonyítva? Fenntartásaim vannak ezzel az MTK procival szemben...

(#134) shootme2 válasza #43960832 (#133) üzenetére


shootme2
aktív tag

Én is ezt a két típust néztem ki. Kipróbáltam mind a kettőt. A gyenge proci ellenére semmi gond nincs a kis alcatel sebességével nem laggol teljesen jól használható. Közvetlenül utána került a kezembe az Y200 és azért érezhető a különbség. Fürgébben működik, jobb az érintés érzékenysége és szebb a kijelző. Én az Y200-at fogom választani.

(#135) Mulderpapa válasza #43960832 (#133) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Egy leheletnyivel erősebb az OT-990-ben lévő Qualcomm MSM7227-nél, meg úgy gördülékenyebb az egész rendszer a 985-ben. Az Y200 kijelző minőségben és sebességben is jobb, de annyival drágább is.

Összességében azért egyáltalán nem rossz ez a telefon, főleg ha azt nézzük, hogy kártyásan jelenleg 15k-ért vesztegetik.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#136) zragon18


zragon18
tag

Sziasztok, most vettem anyumnak egy ilyen telót, és szeretném kicsit kitakarítani a sok szeméttől, már ki rottoltam és letöröltem pár szemetet de most olyat találtam hogy SNSCommon,SNScontenProvider , Social (lite) Ezek is foglalnak pár megát.... kérdésem az lenne hogy törölhetem -e ezeket?és hogy miket lehet még törölni ami fölösleges?...:R

[ Szerkesztve ]

(#137) #43960832 válasza Mulderpapa (#135) üzenetére


#43960832
törölt tag

Végülis egy OT-991-et választottam Y200 áron. :) Tetszik a 4" kijelző.

(#138) ADP10 válasza zragon18 (#136) üzenetére


ADP10
aktív tag

Én nagyon óvatos voltam, mivel nem ismerem az Alcatel rendszerét, szóval gyakorlatilag csak user appokat töröltem: antivirus, appsonsd, cloud backup, hírek és időjárás, layar, magyar alkalmazások, mcm, office suite, picsay, telenor 1.0, telenor segítség 1.0, touchpal + összes nyelv, twitter, ringdroid.
Ha te bátrabban fogsz próbálkozni, akkor szívesen fogadom a tapasztalataidat. :)
(Én addig nem merek jobban belenyúlni, amíg nincs recovery meg nandroid backup.)

(#139) zragon18 válasza ADP10 (#138) üzenetére


zragon18
tag

Na ezeket én is mind letöröltem...:R de a többit már nem igazán merem.....

(#140) JázminCsenge válasza zragon18 (#136) üzenetére


JázminCsenge
tag

Ne töröld egyiket se, mert rendszeralkalmazások!

(#141) zragon18 válasza JázminCsenge (#140) üzenetére


zragon18
tag

Rendben..:R köszi...:R

(#142) bajmar


bajmar
csendes tag

Lesz valami főzött ROM a telefonra?????

[ Szerkesztve ]

(#143) atosan válasza bajmar (#142) üzenetére


atosan
addikt

A ROM-ot már én is várom, ha lesz egyáltalán, bízom benne, hogy hozzáértő tulajok összedobnak valamit :DD
Sebességnövelésre van tippetek, és mi az a BusyBox, mire jó?

Maine coon

(#144) RangerFox


RangerFox
veterán

Hát munkahelyi kedvezmény miatt 500 Ftért vettem úgyhogy megérte. Elég lassú bár ezt csak telefonálásra használom. A HTC-m meg most még elég. Jövőre meg jön az Iphonom!! :) :C

(#145) langer24


langer24
csendes tag

Sziasztok!

Please segítsetek

Nekem nem megy a rootolás.
A 66-os hozzászólás 8. pontjánál elakadtam:
SP Flash error (8100)
USB driver nem ment fel rendesen?? (eszközkezelő - andorid phone - frissítés - a megadott helyen nem található megfelelő illesztőprogram)
vagy rosszul telepítem a drivert?
Win7 op rendszerem van.

Köszi előre is.
Langer

(#146) ADP10 válasza langer24 (#145) üzenetére


ADP10
aktív tag

Nekem is ez volt a gondom, nem volt elég ideje a PC-nek, hogy felmenjenek a driverek. Idézem a 120-as hsz-ból:
"Annyi volt mindösszesen a problémám, hogy a download gomb megnyomása utáni 15 mp kevés volt a driverek telepítéséhez. (Ezek ugye nem ugyanazok a driverek, amik a telefon bekapcsolt állapotában feltelepülnek - ha jól emlékszem, akkor MT65xx Preloader drivert keresett a gép, de mire megtalálta volna, már átváltott a telefon töltés üzemmódba...) Lényeg a lényeg, el kellett indítani bootloader módban (VolUp+Power), így már bőven volt ideje a PC-nek és szépen feltelepültek a szükséges driverek, utána újrakezdve már végig is ment a rootolás."

Tehát indítsd el a telefont úgy, hogy bekapcsolás közben nyomva tartod a hangerő le gombot. Így fel tudod tenni a linkelt drivereket (szerk.: vagy a winupdate teszi fel, már nem emlékszem), majd ha ez megvan, akkor a telefont lehúzhatod, újraindíthatod és kezdheted a rootolást.

[ Szerkesztve ]

(#147) langer24 válasza ADP10 (#146) üzenetére


langer24
csendes tag

Köszi a segítséget. valóban működött.
Bár nem találta meg magától azt az mtk drivert, de sikerült letöltenem hozzá.

(#148) ADP10 válasza langer24 (#147) üzenetére


ADP10
aktív tag

Ha azt esetleg belinkelnéd, akkor kiegészíthetnénk vele a leírást. Köszi!

(#149) pripus


pripus
csendes tag

Van ehhez valami használható ROM már ?:) :R
A telenoros a kukába való

(#150) ADP10 válasza pripus (#149) üzenetére


ADP10
aktív tag

Szerintem _ennyi pénzért rootolás/takarítás/esetleg launcher csere után bőven jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.