Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Melack


Melack
veterán

Helló!

Nekem annyi kérdésem lenne, hogy mennyi program fér fel a telefonra? Apumnak lesz ez az első telefonja, és egy Instagramon, FBon meg vmi játékon kívül nem tudom, mi az, ami még felférne rá.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#152) ADP10 válasza Melack (#151) üzenetére


ADP10
aktív tag

Ha rootolod és "okosítod", akkor kb az sd kártya mérete a határ.

(#153) skynet001


skynet001
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek melyik jobb, a 985-ös vagy egy 990 Qltsar 2.0 rommal? Nem a hardveres különbségek érdekelnek, hanem a rom sebessége, gördülékenysége, akkumulátoridő, kezelhetőség. A feleségemnek akarok venni egyet, nekem 990-em van a fentebb említett rommal és egész korrektül megy.

(#154) Melack válasza ADP10 (#152) üzenetére


Melack
veterán

Ezt egyelőre pont édesapám miatt nem szeretném megtenni. Ez lesz az elso droidos telefonja. De az ötletet nem felejtem el. GPS jelet gyorsan talál?

Egy kérdés: a root leirasban szereplő super profit vki fel tudja tenni dropboxra? A jelenlegi helyéről nem tudom leszedni, mert vírust kiált a Nodom. Köszönöm előre is.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#155) langer24 válasza ADP10 (#148) üzenetére


langer24
csendes tag

Tehát a processzorhoz való driver itt van.
Van benne install,nem kell szórakozni vele. lehet, hogy még telefon csatlakoztatás nélkül is telepíthető, így nem fut bele az ember a 15 mp-es hibába.

http://www.mediafire.com/?j1a18k93h4qh78l

(#156) ADP10 válasza langer24 (#155) üzenetére


ADP10
aktív tag

Köszi, így a jövőben megtalálhatja majd, akinek kell. :)

(#157) Melack válasza ADP10 (#156) üzenetére


Melack
veterán

Egy összefoglaló első hsz-t nem kellene összedobni?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#158) alfaromeo33


alfaromeo33
aktív tag

Sziasztok!

Én feltettem a telefonra a LauncherPRO-t és így root nélkül is folyamatosan 70mb körül van a szabad RAM, míg a gyári launchernél csak 50MB körül volt. Csak egy tipp, hogy értékes szabad ramot nyerjünk.

Rootolni a hétvégén fogom, nem akartam addig míg pár napig nem használtam, a gari miatt.

Egyébként a visszazárásra van már módszer? :R

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#159) alfaromeo33


alfaromeo33
aktív tag

Akik meg fikázzák a telcsit, üzenem: Volt már sok-sok HTC-m, ez előtt egy Galaxy S 2-es. Nem éri el azt a szintet sehol. VISZONT ezért az árért kitűnő, az S2-höz képest nem szorulok olyan különösebb kompromisszumokra. Elfuttat mindent ami nekem kell, nem gondolkodik 1000évig, a memóriakezelése pedig példás. A samum megirigyelhette volna! Tehát egyáltalán nem olyan rossz mint ahogy itt páran beállították és persze úgy hogy még nem is használtak ilyet.

Van 1-2 hülyeség benne, de telefon hiba nélkül nincs, még a 250k kategóriában sem.

Viszont vmi főzött cumó jó lenne hozzá, szeretek buherálni. :D

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#160) Melack


Melack
veterán

Valakinek van már tapasztalata ezzel a tokkal?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#161) ADP10 válasza alfaromeo33 (#158) üzenetére


ADP10
aktív tag

Mivel nem volt szükség bootloader nyitásra és hasonló dolgokra (csak rootoltuk), ezért csak unrootolni kell, ha garancia miatt vissza kellene vinni.

@Melack: Szerintem az 1. hsz ráér, amíg nincs több tennivaló csak a root. Addig meg mindenkit az adott hszhez lehet irányítani.

(#162) alfaromeo33 válasza ADP10 (#161) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Köszönöm a segítséget. :R

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#163) Melack válasza ADP10 (#161) üzenetére


Melack
veterán

És az unrootolásnak mi a menete?

(SuperOneClicket még mindig keresek DropBoxon - nálam mindegyik változat vírust/hibát jelzett)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#164) alfaromeo33 válasza Melack (#163) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Ha letöltöd a SuperOneClick-et ott látod a már említett ROOT feliratú gombot, mellette kettővel van egy olyan gomb, hogxy UNROOT. Gondolom azzal kell. A nodot meg ne vedd figyelembe vagy addig míg innen letöltöd, kapcsold ki.
A belinkelt SOC progi tökéletes, semmi vírus!

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#165) alfaromeo33


alfaromeo33
aktív tag

Megcsináltam a rootolást a leírás alapján! Nem volt semmi gixer közben. Simán ment.

Köszönet: JázminCsenge és Qltsar fórumtársnak. :R :R :R :R :R :R

Aki elakad szívesen segítek.

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#166) ADP10 válasza Melack (#163) üzenetére


ADP10
aktív tag

Attól még nem vírursos, hogy a vírusirtó jelez, nyugodtan töltsd le. :)

(#167) laskay13


laskay13
csendes tag

Sziasztok, mi az a processzorhoz driver? Gyorsít a telón? Hogy kell felrakni? A másik, van már hozzá ic4?

(#168) ADP10 válasza laskay13 (#167) üzenetére


ADP10
aktív tag

Nem gyorsít, nem kell felrakni. :)
ICS erre a hardverre nem lesz, az biztos.

(#169) langer24


langer24
csendes tag

Sziasztok!

Skype és Viber nem megy ezen a telefonon? nekem nem működik.
azt írja ki, hogy nem kompatibilis, illetve nem lehet a szoftvert erre a telefonra feltelepíteni.
Vagy valami nálam van elállítva, vagy valamit kell vele csinálni, hogy működjön?
A telefon rootolt (hála nektek!) :R

(#170) JázminCsenge válasza langer24 (#169) üzenetére


JázminCsenge
tag

Skype-ot használom, rakd fel nyugodtan, annak ellenére, hogy telepítés közben azt írja ki, hogy inkompatibilis. A videóhívás viszont nem megy.
Viber-t nem próbáltam, de szerintem ott is ugyanaz lesz a szitu. Más proginál is kiírta telepítés közben a fenti hibaüzenetet, de jóváhagyás után tökéletesen működött.
Például a Google áruházban azt írja a Firefox mobil-ra, hogy inkompatibilis az alkalmazás az OT985-el, más forrásból feltéve, viszont figyelmeztetés után tökéletesen fut.
QQ Player (egy külön külső kodek nélküli videólejátszó, kvázi egy androidos VLC player) telepítésekor is ugyanez volt a szitu, felszólít, hogy inkompatibilis, ennek ellenére telepítettem s hzónapok óta vígan lejátszik minden féle videót (avi, divx, mp4, 3gp, mkv, flv stb), akár felirattal is.

Nem tudom, de lehet, hogy az MTK processzor miatt vannak ezek az érdekes telepítési dolgok.

(#171) eneszi válasza langer24 (#169) üzenetére


eneszi
csendes tag

Szia! Párom telóján tökéletesen működik a Viber, mi folyamatosan használjuk. :K

„The truth is out there”

(#172) alfaromeo33


alfaromeo33
aktív tag

Nektek is a töltés vége előtt 5-10%-al már kialszik a kék led? Illetve csak az enyém nem hajlandó töltésen kívül semmi másról tájékoztatni? :W

:R

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#173) #43960832 válasza alfaromeo33 (#172) üzenetére


#43960832
törölt tag

Az én 991-emen is kialszik és sajnos nem tájékoztat semmiről. Az elején még én láttam narancssárgán is világítani, már azt sem. :)

(#174) alfaromeo33 válasza #43960832 (#173) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Kössz az infót :R

Nagy kár, hogy szeretik már kihagyni a státusz jelző ledet. :(

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#175) alfaromeo33


alfaromeo33
aktív tag

Kicsit a ROM kérdés felé kacsingatva az lenne a kérdésem, hogy szerintetek lehet rá tenni Clock Work recovery-t?

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#176) ADP10 válasza alfaromeo33 (#175) üzenetére


ADP10
aktív tag

Még nem tudok róla, hogy bármilyen nem gyári recovery működne rajta. Pedig egy nandroid backup tudatában bátrabban piszkálnám/törölném a rendszeralkalmazásokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#177) alfaromeo33 válasza ADP10 (#176) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Hogy tudnék egy teljes rom mentést csinálni, hogy .img-t kapjak?

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#178) alfaromeo33


alfaromeo33
aktív tag

PC-vel nem lehet lehúzni a romot róla?

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#179) ADP10 válasza alfaromeo33 (#178) üzenetére


ADP10
aktív tag

Custom recovery hiányában szerintem sehogy, de talán a nálam okosabbak tudnak valami megoldást. :)

(#180) alfaromeo33 válasza ADP10 (#179) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Rajta vagyok az ügyön, hogy miként lehetne rendszer mentést végezni, ebben Szoke12 fórumtárs van segítségemre. Ez úton is szeretném megköszönni a sok fáradozást. Remélem előbb-utóbb sikerrel járunk.

Viszontaz sokat segítene, ha esetleg valaki tudna egy Gyári vagy Telenor romot linkelni.

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#181) zsoleszp1i


zsoleszp1i
csendes tag

Sziasztok!

Egy hete került hozzám egy Telenor Onetouch C, és természetesen azonnal belefutottam a "Nincs elég hely" üzenetben. Erre mondom "Hej" akkor át rakom a kártyára, persze nem sikerült. Mondom biztos van erre program a play-en. Van hát, de persze az nem rak át semmit, akkor valami mást. Persze ahhor root kell. Na mondom akkor nekem a ez a közösség fog segíteni. Rá is találtam a #66 hozzászólásra. Na este neki is ugrottam. Hát nem is vártam hogy sikerülni fog, de azért megpróbáltam. NEM MENT. (kezdő robotos vagyok!) Ezzel találkoztam, szerintem a driver telepítéssel lehet valami probléma, de várom az ötleteket.

"Zero Trollerancia" Dr. Kind

(#182) alfaromeo33 válasza zsoleszp1i (#181) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

A driverek települtek mikor rádugtad a telót bekapcsolva?

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#183) zsoleszp1i válasza alfaromeo33 (#182) üzenetére


zsoleszp1i
csendes tag

Az megadott linkről letöltöttem a usb host és com port azt kitömörítettem és utána ott is hagytam a letöltések mappában. Aztán rádugtam a telefont és kezdett telepíteni , minden fel is települt kivéve az alcatel one touch phone nevű driver, azt egy ideig kereste az windows update webhelyen aztán piros x hogy nincs megfelelően telepítve. De mivel az eszközkezelőben ott van az eszköz hogy Alcatel one touch phone ezért nem aggódtam, és hiába rádugtam de ugye nem kapcsoltam fel ezért azt is irta hogy az eszköz nem elérhető. De folytattam a root-olást.

Talán egy rendszerújra indítás a mobilon és egy előről kezdés segítene a problémán?

"Zero Trollerancia" Dr. Kind

(#184) ADP10 válasza zsoleszp1i (#183) üzenetére


ADP10
aktív tag

Telepítsd fel ezt. Ez a hivatalos szinkronizáló (?) program, ezzel szerintem felmegy a hiányzó driver.

[ Szerkesztve ]

(#185) zsoleszp1i válasza ADP10 (#184) üzenetére


zsoleszp1i
csendes tag

Oké meg fogom próbálni, de nem lehet hogy egyszer felkellene csatolnom SD kártyásan és akkor menne az összes driver is. és utána root. Bár talán ez kicsit ellentmond a folyamat leírásban valóhoz.

Köszönöm a segítségeket. még a mai nap folyamán kipróbálok mindent. De addig is várom még az ötleteket.

"Zero Trollerancia" Dr. Kind

(#186) alfaromeo33 válasza zsoleszp1i (#185) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Ne csatold kártyával hanem frissítőt töltsd le, ahogy ADP10 mondta. A hiányzó driverek felmennek, de kövesd pontosan az ott leírtakat. Tehát elindítod a frissítő progit (közben a telefon nincs rádugva a gépre), itt ki ír egy halom figyelmeztetést, te a tovább gombra kattansz, itt mégegyszer figyelmeztet, OK. Ekkor kérni fogja, hogy csatlakoztasd a géphez a telefont KIKAPCSOLT állapotban.

És felmászik a hiányolt driver. :DD

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#187) alfaromeo33 válasza alfaromeo33 (#186) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Jah, bocs, most látom, hogy nem a frissítő programot írta. Azzal is meglehet az általam leírt módon. Neve One Touch Upgrade S
Az Alcatel Hungary oldalán megtalálod.

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#188) alfaromeo33 válasza alfaromeo33 (#187) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Pontosan innen

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#189) zsoleszp1i válasza alfaromeo33 (#188) üzenetére


zsoleszp1i
csendes tag

Oké köszi, megcsinálom remélem ezzel menni fog. Mert már nagyon szeretnék appozni, de már csak szerintem otthonról este. Próba cseresznye, ugye nem hajt a tartár. :))
Azért köszi az eddigit is :R

"Zero Trollerancia" Dr. Kind

(#190) robiii


robiii
tag

Érdeklődni szeretnék a készülékről. Most akarok vásárolni egyet Telenor kártyás csomagban, mert csak 15.000ft, ami nagyon szimpatikus. Írnátok nekem néhány sor véleményt róla?

Szinte csak internetezésre használnám, persze az alap funkciókon kívül, ezért nálam nem túl számottevő, hogy gyengébb a hardvere. Mennyire megbízható, mennyire strapabíró a készülékháza? Igaz, amit a tesztben írnak, hogy a fémes fólia könnyen sérül? :F :Y Mellesleg a képernyője mennyire karc álló? (Egyébként én mindenemre nagyon vigyázok, tehát nem "kőműves" felhasználója lennék a készüléknek!) Ill. mennyire stabilan futtatja a gyári Telenoros Android rendszert? Én egyáltalán nem szeretnék belepiszkálni, csak megvenni és internetezni, zenét hallgatni rajta. Tehát alapjában véve milyen készülék? Köszönöm az őszinte válaszokat előre is! :R

iPhone 14 Pro Max, iOS 16.4.1

(#191) alfaromeo33 válasza robiii (#190) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Az alap rendszer gyors, de ajánlatos vmi másik launcher azért. Sokat gyorsíthat, Én a Launcher pro-t használom, ez ingyenes a marketon. A kijelző biztos knnyen karcolódik, de én még nem szedtem le a gyári fóliát illetve rögtön megy majd másik fel.
A fekete ami nekem van, szerencsére nem kapott abból a kopós anyagból, előtte a 995ömön volt és tényleg brutálisan kopott, de ezen nincs. Egy masszívan össze szerelt készülék, nincs recsegés. A műanyag minősége szerintem bőven jó, pláne a kategóriájban. 2éve még kb ilyennel jöttek ki a HTC-k is.
Szerintem megéri.

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#192) robiii válasza alfaromeo33 (#191) üzenetére


robiii
tag

"A fekete ami nekem van, szerencsére nem kapott abból a kopós anyagból, előtte a 995ömön volt és tényleg brutálisan kopott, de ezen nincs."

Ezt hogy érted? Van több színű OT985-ös, és az egyik "kapott" kopós anyagot, a másik szín meg nem? Linkelnél be nekem 1 képet arról, amilyen neked van és nem kopik, illetve arról is, amelyik színű kopik?

Valamint még egy kérdésem lenne; A gyári fólia jó minőségű rajta? Vannak telefonok, melyekről pár nap után már válik fel, de van olyan telefon is, amin fél évet is kibír, vagy többet - a gyári lapka. (Persze odafigyelve rá...)
Köszönöm szépen előre is, valamint a válaszod is!

Jöhetne még mások véleménye is! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max, iOS 16.4.1

(#193) atosan válasza robiii (#192) üzenetére


atosan
addikt

Sziasztok,
Nekem már szeptember óta meg van a Telenor one touch C és teljesen meg vagyok elégedve. Nem kopik a fényes oldal rész, nekem is még a gyári fólia van rajta nem válik le sehol. Igaz eleinte lassúnak találtam, amint lehetett rootoltam is a több tárhely reményében, de az az igazság nem használtam ki a lahetőségeket. Úgy kábé egy hónapja gondoltam egyet és a hivatalos OneTouch upgrade-del visszaállítottam mindent. Kíváncsi voltam változtattak e valamit, hátha a kihasználatlan telenoros cuccokat eltávolították, de minden maradt a régiben, kivéve hogy lényegesen gyorsabb lett mint eddig bármikor :D Telepítettem a Launcher pro alkalmazást, ahogy itt többen javasolták, és így tökéletes. Bátran ajánlom bárkinek, zenehallgatásra meg internet használatra is okés :DD

Maine coon

(#194) alfaromeo33 válasza robiii (#192) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Az Alcatel 985 szerepel a tesztben, de Te Telenor One Touch C készüléket veszel, ahogy Én is azt vettem. Google képkeresőbe a Telenor One Touch C-re keress és inkább hirdetéses képeken jól látható, hogy ez matt grafit színű műanyag, de a szebbik és jobbik fajtából. Viszont a gyári változat az nagyon ramaty, ha tényleg körbemázolták azzal a fémes hatású trutyival. Nagyon rossz minőségű festék.

Ha lemetszed óvatosan a fület a fóliáról akkor tartós, de a minősége gyér. Könnyen tele lesz hajszálkarcokkal és egy rossz mozdulat is mély nyomot hagyhat benne.

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#195) zsoleszp1i


zsoleszp1i
csendes tag

Sziasztok
Kipróbáltam a leírt dolgokat, és sikerült is a hiányzó drivert feltenni. vagyis először ez fogadott. ami a képen látszik
Utána feltettem a telenoros programot amivel sikerült feltenni egy drivert. És utána sikerült a feltétel, de a rootolásnál még mindig ugyanaz a hiba jön. Nincs ötletem.
Akinek telenor onetouch C-je van tudna írni valami buktatót vagy hogy mit ronthattam el.
Nincs elég hely a laptopon vagy feltölteni a telefont, esetleg reseteljek vagy mi? :F

[ Szerkesztve ]

"Zero Trollerancia" Dr. Kind

(#196) ADP10 válasza zsoleszp1i (#195) üzenetére


ADP10
aktív tag

Kapcsold ki a telefont, majd kapcsold be úgy, hogy közben nyomva tartod a hangerő fel gombot. Csatlakoztasd a géphez, várd meg, amíg feltelepül a driver windows updateről. Húzd ki, indítsd újra a telefont, mehet a root a leírás elejétől.

(#197) zsoleszp1i


zsoleszp1i
csendes tag

segítsetek! kilőttem a vírusírtót, csináltam helyet a gépen, feltöltöttem a telefont, mindet megcsináltam mit kéne tenni. Vegyem ki a simkártyát vagy mi :O
ez normális?:

"Zero Trollerancia" Dr. Kind

(#198) zsoleszp1i válasza ADP10 (#196) üzenetére


zsoleszp1i
csendes tag

Köszönöm az ötletet, de egyszercsak sikerül.

"Zero Trollerancia" Dr. Kind

(#199) zsoleszp1i


zsoleszp1i
csendes tag

SIKERÜLT :DD úgy sikerült hogy adatok gyáriállapot visszaállítása és kész már ment is gond nélkül az egész. :C

"Zero Trollerancia" Dr. Kind

(#200) Kralizec


Kralizec
csendes tag

Valaki felrakná az SNSProvider.apk (vagy ehhez hasonló filet). Vagy a /system/app, vagy a /custpack/app mappák valamelyikében található.

Leszedtem, és most fagy a névjegyzék :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.