Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) JázminCsenge válasza langer24 (#299) üzenetére


JázminCsenge
tag

Szia!

Először próbáld meg ezt:

-Telefont kikapcsolni, majd hangerő felfele gombot és a bekapcsoló gombot egyszerre hosszan megnyomni, bejön a recovery menü, egy nagy felkiáltójel, alatta egy kis android logó. Home gombot megnyomni, a hengerő gombokkal rálépni a "wipe cache partition" sorra (VIGYÁZAT! NEM a "wipe data/factory reset-"re, mert akkor visszaáll a telefon gyári állapotra"), majd bal oldalt alul menü gomb a telefonon, lefut a parancssor, majd ugyanígy ismételten kiválasztani a "reboot system now" sort.

Az upgrade során, ha engedi az Alcatel szervere, akkor minden beállításod, root jogod, programod el fog tűnni, kvázi egy teljesen tiszta, gyári rendszert fogsz kapni (ha ezt tennéd, akkor örülnénk egy gyári mentésnek).

(#302) ADP10 válasza langer24 (#299) üzenetére


ADP10
aktív tag

És Link2SD-ben van wipe dalvik cache opció is, azt is megteheted néhanapján.

@JázminCsenge: a következő root felől érdeklődő kollégát majd megkérjük a mentésre, különben nem segítünk neki. :D

[ Szerkesztve ]

(#303) JázminCsenge válasza ADP10 (#302) üzenetére


JázminCsenge
tag

Hú de kegyetlen vagy (de igazságos is egyben) :Y

(#304) Jim Karéj


Jim Karéj
tag

Sziasztok!

Én megpróbáltam feltenni a system.img fájlt de nem igazán ment fel.

Ilyen hibát ír:

Ötlet valakinek?

A teló rootolva van...

''Én már annyi különöset láttam, hogy semmit sem találok különösnek.'' Különös

(#305) JázminCsenge válasza Jim Karéj (#304) üzenetére


JázminCsenge
tag

Hmm. Próbáld meg úgy, hogy a boot img-t is pipáld s tallózd be 985root.imgt hozzá cserére a system.img-vel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#306) JázminCsenge válasza JázminCsenge (#305) üzenetére


JázminCsenge
tag

Így gondoltam az elébb, csak lejárt a szerk. idő.

Ja s még egy kérdés. Admin jogosultságok meg vannak a Win7 alatt?

[ Szerkesztve ]

(#307) Jim Karéj válasza JázminCsenge (#306) üzenetére


Jim Karéj
tag

Akkor pedig ezt kapom:


Majd holnap próbálkozok még.
Van admin jog, a rootolás elsőre sikerült ezzel a módszerrel.

Üdv

[ Szerkesztve ]

''Én már annyi különöset láttam, hogy semmit sem találok különösnek.'' Különös

(#308) JázminCsenge válasza Jim Karéj (#307) üzenetére


JázminCsenge
tag

A rootolásnál le van ìrva, hogy kapsz 2 hibaüzenetet s le kell nyugtázni. Lehet, hogy a system.img flashnèl is ez a szitu áll elõ

(#309) atosan válasza langer24 (#299) üzenetére


atosan
addikt

Langer24 nekem is hasonló gondom volt az első rootolás után. Amit az alattad szóló kolegák (akiknek sokat köszönhetünk!) írtak azt nem próbáltam, mert nem tudtam róla. Én OneTouchUpgraddel visszaállítottam mindent, utána meglepően gyors lett a telefon :) Egy darabig nem is rootoltam, de a tárhely hiánya rákényszerített, a Link2sd appot úgy állítottam be ahogy JázminCsenge javasolta, azóta a gyorsaság megmaradt és tárhely bőven van.
Utólag is köszönöm a Hozzáértők tanácsait!

Maine coon

(#310) Bizsu1st válasza JázminCsenge (#66) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Sziasztok! 2x végigolvastam mindent(szerintem), de nem megy a root!
Elvileg a telo driverei közül kettőt az istennek se tudtam telepíteni, de ettől függetlenül a bootimage-t hiba nélkül feltette(mármint a folyamatnak ok volt a vége)! Megjegyzem, nekem is volt a txt fájlra két hibaüzenetem! Szóval, ez megvolt, de a superoneclick nem látja a telót, vagyis nem csinál semmit! Első mókuskálásom telón, ugyhogy inkább kérdezek!
Köszi előre is

(#311) winter411 válasza JázminCsenge (#78) üzenetére


winter411
csendes tag

szia engem érdekelne ez a root progi mert a super one click nekem nem működik

(#312) winter411 válasza Bizsu1st (#310) üzenetére


winter411
csendes tag

nekem is ez a problémám két gépen pc és laptopon is ez a helyzet.

(#313) Jim Karéj


Jim Karéj
tag

Sziasztok!

Nem megy fel a másik system.img.
Valaki nem tenné fel az összes gyári apk csomagokat valahová?

Légyszíves, köszönöm...

''Én már annyi különöset láttam, hogy semmit sem találok különösnek.'' Különös

(#314) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Sziasztok!
Nekem se megy a Superonline click. A helyzet ugyan az mint a többieknél. Nem tudom feltenni az Alcatel Android Phone nevű drivert, ami persze kéne a Superonline-nak. Nekem régebben 990-es volt, most 995-öm van, a havernak akarom megrútolni. Eddig ilyen bajom nem volt. Már próbáltam mindennel. Az Upgrader driver-ei között sincs, meg az usb_host_driver_2.0.6.8.rar ben sincs. Xp és win7 alatt is néztem. :W :W :W

Megvenni és megszerelni...

(#315) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Na végre sikerült!
Win7 32bites verzióval csináltam XP alatt nem akaródzott...
Ami a lényeg, hogy töltsd le a Ezt ez a one touch upgrader. Ebben benne van minden driver, gyakorlatilag a másik nem is kell (usb_host_driver_2.0.6.8)
De sajnos az Alcatel Android Phone driver még így sincs meg. A superonline -t indítva ő ezt fel is ismeri és megkérdezi, hogy telepítse-e, persze csak többszöri indítás után rakta fel, ki is írja, hogy sikeresen felrakta. Ezután indítsd újra a telót gépet és mehet a root. Nem biztos, hogy elsőre mennek de kitartás, sokadik indításnál egyszer megcsinálja... :C

Megvenni és megszerelni...

(#316) whiskeys


whiskeys
őstag

sziasztok. van egy gondom. van egy telenot one touch c telóm. rootoltam, leszedtem a gmail klienst. de ujra nemtom most felrakni a gmailt. kilép mielőtt bejelentkezne. mi lehet a gond?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#317) langer24 válasza JázminCsenge (#301) üzenetére


langer24
csendes tag

Köszi a választ.
Gyári mentés alatt azt érted, hogy utána közvetlenül a boot menüben csináljak egy mentést és azt a fájlt küldjem el neked? Vagy van ehhez valami program?
Mindenképpen ez lesz belőle. Telefonkönyvet, sms-eket kimentem, aztán jön a frissítés (esetleg újra rootolás)
A fájlt milyen formában küldjem (hova töltsem fel, hogy mindenki letölthesse?) toldacuccot nem játszik mert egy hét után törlik.

üdv

(#318) Cartman023


Cartman023
aktív tag

A húgomnak lett egy ilyen telója, és elképedve néztem, amikor egy bizonyos beállított időpontban bekapcsolt! :Y

Ilyen még az S III sem tud szerintem!

(#319) Bizsu1st válasza Dyrg (#315) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Ezt nem teljesen értem!Én is kipróbáltam ezzel az upgrade progival, de az android phone-n kívül még valami telepítetlen maradt! A super one click meg semmit nem csinált!

(#320) Neerpelt


Neerpelt
tag

Segítséget kérek, kezdő vagyok... :)

Megcsináltam a roottal kapcsolatban mindent ami le van írva, de az égadta világon nem történik semmi azon kívül, hogy a telefon menüjében megjelent egy Superuser menüpont, amivel nem tudok mit kezdeni.

Leírom, hogy eddig mit vettem észre.

"02. Csatlakoztasd a telefonodat BEKAPCSOLT állapotban a PC-hez USB kábellel, hogy telepítésre kerüljenek a szükséges driverek. FIGYELEM! Az SD kártyát ne csatold fel!
03. Ha driverek feltelepültek, a telefont válaszd le a PC-ről."

Ez oké, viszont ekkor minek kell megjelennie a telefon képernyőjén? Android Manager? Vagy sima usb háttértáras hozzáférés? SD kártyát kivettem a biztonság kedvéért, lehet azt nem kellett volna? A drivereknek automatikusan fel kellett volna települniük?

Kétszer is megpróbáltam a rootolást, a SuperOne Click másodjára jelezte, hogy a telefon rootolva van.
Viszont az SP Flash Tool két olyan ablakot is megjelentetett a leíráson kívül, aminek elvileg nem szabadott volna szerepelnie...

Nekifutok mégegyszer, hátha harmadjára rájövök...

(#321) ADP10 válasza Neerpelt (#320) üzenetére


ADP10
aktív tag

A rootolás után semmi újdonság nem lesz a telefonon a Superuser alkalmazáson kívül. Viszont ennek köszönhetően rendszergazdai jogaid lesznek a telefonodon, tehát mindent tudsz módosítani, törölni, és az ilyen jogokat igénylő alkalmazásokat is tudod használni. Ergo nem egy butított hozzáférésű rendszered lesz, hanem mindenhez lesz jogod.

(#322) Neerpelt válasza ADP10 (#321) üzenetére


Neerpelt
tag

Értem, akkor ezek szerint sikerült rootolni, csak használni nem tudom, brilliáns :)

Hol lehet akkor törölni a felesleges programokat? Én a sima "alkalmazások kezelése" pont alatt próbálkoztam.
A superuser app menüpont alatt meg nincs semmi - ott kell valamit varázsolni?

Bocsi, tényleg irtó amatőr vagyok, ez az első okostelefonom, csak pár napos androidos vagyok :D

(#323) ADP10 válasza Neerpelt (#322) üzenetére


ADP10
aktív tag

Ha felteszed a Titanium Backup vagy Root Uninstaller programok valamelyikét a Play Store-ból, akkor azokban el tudod menteni, illetve le tudod törölni a felesleges alkalmazásokat, amiket az Alkalmazások kezelése menüpont nem enged. A Superuser appot nem kell megnyitnod, az "csak" azért felel, hogy az ilyen speciális jogokat igénylő alkalmazásoknak megadja ezeket a jogokat és ezáltal tudjanak rendesen működni, esetünkben rendszeralkalmazásokat eltávolítani.

(#324) Neerpelt válasza JázminCsenge (#71) üzenetére


Neerpelt
tag

Az a kérdésem lenne még, hogy mivel nem működik az sd-kártyaolvasóm (a gép legalábbis semmit nem érzékel ahogy látom) hogy szabad-e a telefonról particionálni?

(#325) Neerpelt válasza ADP10 (#323) üzenetére


Neerpelt
tag

Köszi az eddigi gyors válaszokat :)

(#326) ADP10 válasza Neerpelt (#324) üzenetére


ADP10
aktív tag

Hát, egy próbát megér. Ha felismeri a Minitool, akkor mehet, csak ez esetben egy elég bonyolult és drága kártyaolvasót használsz. :D

(#327) Dyrg válasza Bizsu1st (#319) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Szia!
Feltelepítetted a one touch upgradert amit belinkeltem? Ha az megvan akkor ha rádugod a telót mindent feltelepít csak ezt az android phonet nem

Megvenni és megszerelni...

(#328) papaja-xbox


papaja-xbox
tag

Üdv van egy ilyen telefonom függetleníteni hogy lehet ?

(#329) Bizsu1st válasza Dyrg (#327) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Nyertetek! Egy másik usb portban azonnal telepítette, pedig az első perctől fenn van ez az upgrade progi! A super one click is elsőre root-olta a telóm! Teljes tisztelet :D:D:D
Nah akkor most jönnek a lényeges kérdések:
-Mit szabad törölni(biztosan)
-A Titanium backup progival, ha mindent mentek, akkor utána, ha olyat törlök, amit nem kéne, tutira vissza birom hozni?
-Most akkor ugrott a garim, vagy, ha unrootolom a telot a super one click-el, akkor nem látják majd szervízben, hogy boot image-et cseréltem?
-Ha törölgetek rendszerappokat, akkor, hogyha később upgrade-elem a 2.6.3. s upgrade progival, akkor az visszarak mindent?
Bocs a sok kérdésért, de kezdő vagyok, inkább 2x kérdezek, mint téglátcsinálok a telobol! Amugy nem sok mindent szeretnék törölni, csak ilyen Shazam szerű hülyeségeket, meg a Touch pal felesleges nyelvi csomagjait!
Köszi előre is!

(#330) Bizsu1st válasza Bizsu1st (#329) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Egyébként nem rossz teló, de a kijelzője minősíthetetlenül sz.r! A betekintési szöge pocsék, már ha pont derékszögben nézed, torzítja a színeket, jah és vibrál a fényereje! Ezelőtt egy Rbm2-es huawei U8230-asom volt, semmi hasonlót nem csinált!

(#331) Neerpelt válasza ADP10 (#326) üzenetére


Neerpelt
tag

Nos, sikerült telefonról particionálni a kártyát, előbbinek kutya baja. Az utóbbi is jól van, csak furcsán sült el... 4 GB-os a kártya, elkülönítettem 600 MB-ot az alkalmazásoknak... mennek is rá az appok, de a többi részét a kártyának a Windows nem látja... ööö... valami megoldás?!?! :D

(#332) papaja-xbox


papaja-xbox
tag

Ötleteket kéllek amikor rootolnál elindítom a progit de a heteidk lépésné meg fagy wite for device-nél ? Ötlet valaki , a driver lenne a szar ?

(#333) atosan


atosan
addikt

Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok!!! :DD

Maine coon

(#334) robiii válasza atosan (#333) üzenetére


robiii
tag

Boldog karácsonyt minden kedves Alcatel felhasználónak. :)

iPhone 14 Pro Max, iOS 16.4.1

(#335) Neerpelt


Neerpelt
tag

Mindenkinek Boldog Karácsonyt!

Hogy ne maradjon üresen a fórum, feltennék egy kérdést, pontosabban egy problémát vetnék fel. :DDD

Töröltem a Gmailt a telefonról azért, hogy az SD-kártyára tölthessem le újra appként. Ez először remekül működött, de nem ment rá a kártyára... az a kérdésem lenne, hogy eleve nem lehet a Gmailt kártyára tenni? Lehetséges ilyen?!
Azután a RootUninstaller-rel újra törölni akartam a Gmail-t, de nem hajlandó megtenni... pedig elsőre ment.

Másrészt meg Link2SD-vel is próbáltam feltenni egy csomó appot a kártyára több kevesebb sikerrel... ugyanis az a fura, hogy azt látom, hogy ahányszor letöltök egy új appot, ugye először a telefonra tölti le az egészet, ez eddig rendben van... viszont miután átlinkelte - vagy átraktam SD-re - nem ugyanannyi hely marad a telepítés után a telefon belső memóriájában, hanem mindig kicsit kevesebb... már azt sem tudom, mit töröljek, úgy érzem a 22-es csapdájába estem.

Volt valakinek ilyen? Mi a jóég van?!

(#336) Cartman023 válasza Neerpelt (#335) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Szerintem a Gmailt nem lehet átmozgatni.

Másik:
Ha egy appot átteszel az SD-re, akkor egy kicsit mindig marad a telefonon, szóval az egészet nem tudod átmozgatni.

Ha van rootod ,akkor próbáld meg a Move2Enablert, mert ezzel sok appot át lehet mozgatni az SD-re, olyat is amelyiket alapból nem engedné.

(#337) papaja-xbox


papaja-xbox
tag

A rootlolás sikerült nem elsőre killódni kell vele :)
2x tetem fel a 985.img fájlt és másodjára lett jó , olyan kérdésem lenne ezt az undorító telenoros betöltő lógót le lehet cserélni a táblagépemen egyszerű helyzet volt mert van egy oldal [link]
ahova fel töltötte ma framewrok-res.apk-t . Majd utána tetszés szerint cserélgettem a lógót majd vártam 5 percet és letudtam szedni majd felül írtam a régi fájlokat majd újra indítottam. Most ki másoltam a telóból a bootanimatoin.zip-et de teljesen más van benne mit ami bejön , hol van az eredeti ?

(#338) ADP10 válasza Neerpelt (#335) üzenetére


ADP10
aktív tag

Ne move-old, hanem linkeld, nekem úgy simán átrakta SD-re.

(#339) atosan válasza Cartman023 (#336) üzenetére


atosan
addikt

Cartman023 próbáld a (#256)-os bejegyzés alapján.

Maine coon

(#340) nemo003


nemo003
csendes tag

Sziasztok!
Próbálom én is root-olni a telom a #66-os hozzászólásban leírtak szerint, de mindjárt az elején elakadok, ami nem a leírás hibája, hanem az én tudatlanságom miatt van.
Szóval a letöltött 5 fájl közül, melyiknek kell feltelepülni a telóra?
Összedugom a telefont a PC-vel, de nem történik semmi. Nem kell valami progi amin keresztül ez lezajlik?
Bocsánat a lámaságomért.
Segítséget előre is köszönöm!

(#341) papaja-xbox


papaja-xbox
tag

Lenne egy kérdésem mint jól meg figyelő rá dugtam a telefonomat és telepített fel egy mt65xx drivert googléztem és találtam cwm rá csak gőzöm nincs hogy kell fel rakni rá valaki ötlet, csinálta e már ?

(#342) bakter94 válasza JázminCsenge (#66) üzenetére


bakter94
csendes tag

Üdv!

Nekem nem sikerült a driver telepítés, automatikusan nem rakta fel őket, de manuálisnak (eszközkezelőből) sem megy. Mit csináljak. Köszönöm előre is a segítséget.

(#343) Bizsu1st válasza bakter94 (#342) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Telepítsdfel a már sokszor említegg 2.6.3 upgrade s progit! Ez felteszi a drivereket, elméletben, de nekem sem ment egyszerűen! Ha már mindenféle módon próbálgattad a drivereket, próbáld ki egy másik usb porton! Nekem is így sikerült!

(#344) Jim Karéj


Jim Karéj
tag

Sziasztok.
Már kértem de még senki nem rakta fel nekem az alap csomagokat. Ha megtenné valaki hogy leszedné a telójárol a gyári .apk csomagokat és feldobná a netre valahova nagyon megköszönném.
Üdv...és köszi

''Én már annyi különöset láttam, hogy semmit sem találok különösnek.'' Különös

(#345) ADP10 válasza zsoleszp1i (#258) üzenetére


ADP10
aktív tag

(#346) ADP10 válasza Kralizec (#200) üzenetére


ADP10
aktív tag

@Kralizec:
com.mediatek.SnsContentProvider.apk

@Jim Karéj: Ha megmondod, hogy mi hiányzik, akkor szívesen felteszem.

[ Szerkesztve ]

(#347) Bizsu1st válasza ADP10 (#346) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Őszintén: Miket lehet következmény nélkül törölni a telóról?
Ha az upgrade progival frissítem a telót, visszapakol mindent, gyári állapotra (szervíz miatt)?

(#348) ADP10 válasza Bizsu1st (#347) üzenetére


ADP10
aktív tag

A frissítő program nem fog mindent visszapakolni, sőt valószínűleg el sem fog indulni, mert azt mondja, hogy nincs frissítés a telefonhoz.
Ami nem rendszeralkalmazás, azt bármit törölhetsz. Ami nem az, de annak tűnik (pl Magyar alkalmazások, Mastercard, már nem is tudom melyik billentyűzet), azt is nyugodtan lehet törölni. Sőt, 1-2 rendszeralkalmazást is lehet, de azt csak ésszel, ha tudod, hogy mi az és hogy biztosan nem fog kelleni (neked és a rendszernek sem). :)
És mindent Titanium Backup-pal. Már sokszor elmondtam, de ez a lényeg. Elmentesz törlés előtt mindent, aztán ha törlés és restart után valami nem működik vagy force close-ol, akkor restore és kész.

(#349) Bizsu1st válasza ADP10 (#348) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Tehát a Titanium Backup nem .apk-t készít az appból, hanem egy mentést? Ezt nem tudtam! De Jázmincsenge azt irta korábban, hogy sikerült már frissítenie telót az upgrade-rel! És, ha esetleg kell, hogyan fogom tudni szervizeltetni a telót?

(#350) ADP10 válasza Bizsu1st (#349) üzenetére


ADP10
aktív tag

apk-t is készít, az a mentés egy része.

Ha gariztatni kell, akkor unrootolod a telefont, esetleg visszapakolod a gyári appokat és viheted.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.