Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5690) picur10


picur10
aktív tag

Sziasztok!
A jó öreg TS-212P nas-omban kinőttem a 2x2TB tárhelyet. Vettem egy 4TB-os lemezt és tervem a következő volt:
- USB-n rákötöm a 4TB-s hdd-t és átmásolok mindent a két 2TB-os lemezről
- 4.2.2 20161214-es firmware-ről frissítenék a 4.3.3. 20191107-re
- nyomnék egy gyári állapot visszaállítást
- a második 2TB-os hdd helyet cserélne a 4TB-ossal és menne a külső házba. Ezt használnám csak a torrentre, hogy kíméljem a többi lemezt
- visszamásolnám az első 2TB-os lemez adatait
- a legfontosabb adatokat (0.5 TB) a 4TB-os lemezre is időszakosan menteném (folder sync?)

Sajnos rögtön megakadtam az elején, mert a berakott lemezt felismerte, megformáztam ext4-re, de az alábbi üzenetet írja csak ki, nem látom a File station-ben. :(
[kép] [kép]
Hogy tudnék nekikezdeni a másolásnak?
Felmerült azért még pár másik kérdés is bennem:
- Érdemes pl. egy pendrive-ot beállítani a torrent befejezetlen fájlainak tárolásához, hogy ne tekerjen annyit a vinyó?
- Régen állítottam be a transmissiont, most az adminnal tudok belépni. Beállíthatok majd bármilyen usert? A célom az lenne, hogy a barátomnak is megadhassam ezt a usert, hogy tudja torrentezésre használni a nast, majd ftp-vel leszedje a letöltött adatokat. A letöltés nyilván most is megvan, de azért az admin user használatát inkább nem adnám át és persze a többi könyvtárhoz sem akarnék jogokat adni neki. :)
- olvastam valahol, hogy a transmission tud olyat, hogy egy mappába a torrent fájlokat bemásolva automatikusan letölti azokat. Így viszont lehet, hogy nem is kellene webes hozzáférést adnom, csak a letöltési mappához és alatta egy alkönyvtárhoz. Ez így megoldható lenne? És ha igen, hol/hogyan lehet ezt megcsinálni?

Köszönöm! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.