Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) sutszi válasza CPT.Pirk (#44700) üzenetére


sutszi
veterán

Jogos. Logikus gondolatmenet. :K
Jól jársz a T400-al...jól össze van rakva és ha nem vagy 'notebook gamer' akkor jó szolgálatot fog tenni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#44702) tajcsi


tajcsi
senior tag

Ha megnyuzom pl egy kocsi muanyag lokharitojat hogyan lehet eltuntetni a nyomokat? nincs sem eltorve de meg se elrepedve, csak latszik a horzsolas... :F gondolom finomabb smirlipapir+vmi festek nem nagyon segitene, vagy? :F

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#44703) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Valakinek elado am3 vagy am3+os lapja?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#44704) Janoska26


Janoska26
Topikgazda

Nincs valakinek 1 PCI-os akármilyen hangkártyája? Csokiért kis pénzért? :U

(#44705) köpet válasza Janoska26 (#44704) üzenetére


köpet
aktív tag

Hali!

Van egy diamond mx300 meg egy phillips seismic edge psc705.

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#44706) ErőVarázsló válasza Janoska26 (#44704) üzenetére


ErőVarázsló
tag

otthon tutti van pár darab

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#44707) ErőVarázsló


ErőVarázsló
tag

EK FC6970 M4 Nickel block full cover új valakinek?

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#44708) ErőVarázsló válasza tajcsi (#44702) üzenetére


ErőVarázsló
tag

ebay megfelelő reészek megvétele a teljes burkolatot 30 dolcsiért vettük pár hónapja (gyárit)

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#44709) NGA


NGA
addikt

Pécsett 4 gb SDHC micro kártyát cserélnék 2 vagy 4 gb-os sima SD vagy SD micro-ra. A kártya vadiuj, 1 év garis, most vetten az euronics-ben, de nem lehet használni

(#44710) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No betettem rendes hirdetésbe a ThinkPademet: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44711) ch003067 válasza ch003067 (#44669) üzenetére


ch003067
addikt

Javítanám magam, mert nem a full fekete érkezett, hanem a sima, színes lap :

(#44712) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Freezer 13 Pro eladó: [link]

(#44713) Nevil2 válasza köpet (#44705) üzenetére


Nevil2
tag

Mindkettőnek RESPEKT :R

... nálam is sokáig zúzott a két kártya (egymást váltva), majd egy fullos X-Fi zárta a sort...

(#44714) LordVader80


LordVader80
senior tag

Sziasztok!
A fő téren van egy meki, meddig van nyitva? Illetve a környékén milyen gyorskajast tudtok ajánlani este/éjszaka, ami nonstop?

May The Force Be With You!

(#44715) Dluinet válasza LordVader80 (#44714) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"fő téren"?
Pécsen senki nem hívja így, Max Széchenyi térnek.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44716) sutszi válasza Dluinet (#44715) üzenetére


sutszi
veterán

"Max Széchenyi térnek"

Miért minek hívják még? :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#44717) LordVader80 válasza Dluinet (#44715) üzenetére


LordVader80
senior tag

Bocs, nem vagyok idevalosi, nyilván azért kérdezem. Gondolom Te sem tudod minden nagyváros fő terének nevét :P

May The Force Be With You!

(#44718) krizmo_ válasza LordVader80 (#44717) üzenetére


krizmo_
addikt

Régebben 10-ig volt nyitva, de a 48-as téren lévő "autós Meki" éjjel-nappal nyitva van. Nincs is annyira messze tőle.

(#44719) Dluinet válasza sutszi (#44716) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csészényitér

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44720) Dluinet válasza LordVader80 (#44717) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Tudom, hogy nem vagy idevalósi (adatlap), csak szóltam, hogy sokan meglepődnének és pár pillanatig bambán néznének rád, míg leesik a tantusz.

Mondjuk a külföldiek Széchenyi tér-t szoktak keresni.
De hát én sem tudom Szeged fő terét, ezért semmi gond sincs. (pedig voltam ott) :B

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44721) Ance válasza Dluinet (#44720) üzenetére


Ance
őstag

Meg fogsz lepődni. Széchenyi tér az is. :-)

(#44722) Dluinet válasza Ance (#44721) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Már megnéztem én is. :K

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44723) Macka


Macka
veterán

Van egy eladó ilyenem, természetesen minden tartozékkal. OEM, azaz doboz nincs, garancia csak próba, esetleg pár nap.

(#44724) valentinho válasza LordVader80 (#44714) üzenetére


valentinho
aktív tag

Árkád mellett Kebap house. Nonstop és többet ér mint egy mekis kaja. Szerintem...

http://soundcloud.com/tinnyo

(#44725) LordVader80 válasza valentinho (#44724) üzenetére


LordVader80
senior tag

Köszi, meg is lesem :R

May The Force Be With You!

(#44726) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Idén is lesz Scott Kelby féle World Wide Photowalk, Pécsett is. Ha esetleg érdekel valakit. :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#44727) hcl válasza Sir Riccio (#44726) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha addigra tudnék járni, mennék :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#44728) plaszy


plaszy
őstag

Eladó cuccaim

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#44729) Janoska26


Janoska26
Topikgazda

Keresek PCI-E VGA-t max 20000-ig, csak 1Gb DDR5-ös érdekel, gari legalább próba legyen, a tartozékokat akár meg is tarthatod :D Privizzetek gyorsan még ma kéne ha lehetséges :))
5770,6770,5750,6750,7750 lenne a favorit :U

[ Szerkesztve ]

(#44731) krizmo_ válasza valentinho (#44724) üzenetére


krizmo_
addikt

Szerintem meg egyik sem ér sokat, de ha már erre van igény, és véletlenül tudtam, gondoltam leírom.....

(#44732) Janoska26 válasza Enszuke (#44730) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

Köszi, de nekem bőven jó az aktív hűtős normál fogyasztású :R

Közben már találtam, bár ha valakinek jó áron beesik valami hasonló akkor azt is megveszem ;)

[ Szerkesztve ]

(#44733) CHIPman


CHIPman
nagyúr

2x2GB Patriot DDR2 RAM - 10,5k -kép
Valakinek nem kell? Holnapi átvétel mehetne is. :R

hardverapro.hu/tag/chipman

(#44734) yerico válasza krizmo_ (#44731) üzenetére


yerico
senior tag

Sokan szidják a mekit és a társait, hogy szart árulnak. Azért arra kíváncsi lennék, hogy ki mit gondol, mit lehet kihozni 500-600 forintért menüből? Milyen minőségűek azok az ételek? Csak példaként, a kórházban működő kajálda kb. napi 250 adag ételt főz. Ezért eltart legalább 2 szakácsot, 1 pénztárost, 2 mosogató embert. Azaz legalább 5 főt. Minimálbérrel számolva napi 3000 forint fizetést kiosztanak, azaz napi 15E forint kiröppen az ablakon bérköltségként. Ehhez társul a víz, villany, helyiségbérlet, stb, simán másik 5E.
Azaz csak napi 20.000 HUF a fix költség, amit be kell hozni 250 adag ételen. Ez mondjuk ételenként 80 forint. De mivel a munkáltató járulékokat is fizet, legyen 100 forint adagonként.
Plusz nem népjóléti szolgálat, a tulaj nyereséget is szeretne. Mondjuk napi 10E-ret zsebre akar tenni, mert miért ne (havi 20 nap, havi 200E forint. Nem durva összeg.). Akkor adag ételenként 150 forintban van csak az egyéb költsége. Marad 350-450 forintja az étel megvásárlására, az egyéb segédanyagokra.Ennyiért kétfogásos ebéd, amiben hús is van, meg zöldség, és természetesen mind friss alapanyagból készült? Ugyan már. Egy kiló hús 1000-1500, egy tojás 50, egy liter olaj 400, és ugyebár folyamatosan cserélik minden sütés után (merthogy kellene). Szóval biztos a meki a szar, vagy a sarki kifőzde?

Ja, kimaradt, hogy az étterem vállalkozás, tehát adózik, tárolja a nyersanyagot, stb.
Szóval nem is rossz az a mekis kaja, legalább a minősége garantált.

(Megsúgom, vendéglős nem tud jó minőségben egy normál ebédet 2000-3000 forint alatt kihozni, beleszámolva az összes felmerülő költséget.)

(#44736) hcl válasza yerico (#44734) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ahonnan a melóhelyre hozzák a kaját, 600Ft egy menü leves nélkül. Kicsit jobb, és változatosabb, mint egy meki.
Ráadásul a franc tudja, én olyan műanyag állagú sajtot, mint a mekis hamburgerekben, a teszkóban vettem egyszer véletlenül... ...nem igazán ettük meg, még a konyhamalac haverom sem.

"Ja, kimaradt, hogy az étterem vállalkozás, tehát adózik, tárolja a nyersanyagot, stb."
A meki nem? :U

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#44737) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

gigabyte 5750 1gb eladó

szerk: emlékeim szerint van rá még legalább 1év cgroup gari.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44738) s7evcsenko válasza Enszuke (#44735) üzenetére


s7evcsenko
addikt

ne csak az alapanyagot számold, hanem a rezsiköltséget is...
Ahogy Ő is írta, munkabér, adó, villanyszámla, adalékanyag... haszon!

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#44739) sutszi válasza yerico (#44734) üzenetére


sutszi
veterán

Hát itt már írták páran...de ez nagyon rossz helyen tapogatózol...
Szoktál egyáltalán vásárolni, majd ebből főzni?
Én mint betérő vevő 1000-1100Ft/kg-ért veszem a karajt a hentesnél. Ha egy vendéglőm van akkor lehet meg tudok alkudni a hentessel, hogy ha fixen veszek tőle naponta/hetente/havonta X kg húst akkor lehet adja 900-ért is. Ez már nem kevés ilyen 'üzemi' mértékben...
De lehetne még más oldalról is közelíteni a témát ami tényleg elképzelhető.

A mekis kajáról meg annyit, hogy sz@r. Évente kb 1-szer ha eszünk...azt is csak azért, hogy tudjam miért nem veszünk még legalább 1 évig...
A kinézete olyan amilyen...a tartalma meg...nem laktat, csak kitölti a teret, de nem táplál...
Azon kívül ez a nagyon műanyag íz és a tonna só, ami érzek benne....
Egy valamit irigyeltem meg, az egésznek az összhatását és a hamburger feelinget.
Ezért aztán kitaláltuk, hogy magunk csinálunk itthon. Vettünk szépen darálthúst amiből csak só, bors és fokhagyma hozzáadásával lett a húspogácsa.(Volt sertéscomb és marhahúsos verzió is.)
A zsömlét meggyúrta és kisütötte a párom. Ezenkívül paradicsom, saláta és egy szelet savanyú uborka volt benne...meg a szokásos majonéz, mustár, ketchup...
A hab a tortán a sült krumpli volt.
Elárulom, hogy nem sokkal ugyan de jobban jártunk 4 hamburgerhez való alapanyag árából mintha a mekiben vettük volna meg, és nagyságrendekkel egészségesebb is volt.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#44740) chungee


chungee
addikt

Lehet kritizálni őket. De egy valami igaz: sültkrumpli isteni náluk. Igaz az ára is sokkal szebb mint a zsebpénzbarát szabványos hamburger.

(#44741) Ance válasza chungee (#44740) üzenetére


Ance
őstag

Akkor Te még nem ettél saját készítésű sültkrumplit, ha az isteni szerinted. Mármint a megveszed a jóféle krumplit, meghámozod, hasábvágóval felvágod, kis időre konyharuhába teszed, hogy száraz legyen, aztán kisütöd. Egyszer próbáld ki és akkor nem mondod arra, hogy jó.

Egyébként a mekis sültkrumpli úgy készül, hogy a krumpliból masszát készítenek, majd abból vágják ki a hasábokat. Ezért ugyanolyan a mérete a krumpliknak az egész világon. Előre meg van határozva százalákos arányban a neked átadott csomagban a krumplik hossza. Innentől már nem igazi krumpli, hiszen adnak hozzá biztos valamit, hogy a masszából hasábot lehessen készíteni.

(#44742) krizmo_ válasza yerico (#44734) üzenetére


krizmo_
addikt

Én is szidom mert pocsék, és nem is eszünk ilyen helyeken. Nem véletlenül.
Más igényeink vannak.
Szóval, miért is fáj neked az elégesetlenségem, neked az kell, fogyaszd "egészséggel"?!
Engem nem érdekel/érint, hogy miből mit hoznak ki, meg mennyibe fáj nekik, nekem az nem kell.
És például az általunk elkészített ebédet is lehet vinni munkába.
Persze tudom nem mindenkinek van, hűtő meg mikró a munkahelyén, én csak azt mondom, hogy ha van rá lehetőség akkor ez jobb megoldás. Egészségesebb/gazdaságosabb/finomabb, és legalább tudod mit eszel.
Mi minden nap eszünk főtételt, és nem járunk se Mekibe se étterembe....stb....

(#44743) hcl válasza Ance (#44741) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Ezért ugyanolyan a mérete a krumpliknak az egész világon."
Ööööö, akkor én vagyok a hülye, hogy ha mekis sültkrumplit eszek, akkor mindig más méretű darabok vannak benne?
Mondjuk én pont a krumplijukat eszem meg, mert az annyira nem tud műanyagból készülni... Krumplit sütni meg még én is tudok :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#44744) chungee válasza Ance (#44741) üzenetére


chungee
addikt

Otthon is eszem sültkrumplit majdnem hogy heti szinten. Ott 5 alkalmommal 1 évben. És ez már csak törvényszerű, ha ízlik valami mert az "új".

(#44745) Ance válasza hcl (#44743) üzenetére


Ance
őstag

Itt van miből készül:

Potatoes, vegetable oil (canola oil, hydrogenated soybean oil, natural beef flavor [wheat and milk derivatives]*, citric acid [preservative]), dextrose, sodium acid pyrophosphate (maintain color), salt.

Ebben sütik ki:

Prepared in vegetable oil ((may contain one of the following: Canola oil, corn oil, soybean oil, hydrogenated soybean oil with TBHQ and citric acid added to preserve freshness), dimethylpolysiloxane added as an antifoaming agent).

Egészségedre :))

A sonkafelvágott is úgy néz ki, mintha egész sonkából lenne, holott csak egy élelmiszeripari tetris. :D

(#44746) TRob1 válasza Ance (#44745) üzenetére


TRob1
veterán

Az oldaluk szerint:

"Egészen természetesen

A gondosan válogatott burgonyát tisztítás után felszeleteljük, és az elkészítés során kiváló minőségű növényi olajban sütjük ki.

A burgonya állomáson külön erre a célra tervezett eszközzel enyhén sózzuk, fontos, hogy mindig a megadott mennyiségű só kerüljön rá. Sült burgonyánk sem tartósítószert, sem ízfokozót, sem színezéket nem tartalmaz.

Minőség és odafigyelés, titkok nélkül

A McDonald’s sült burgonya semmihez nem hasonlítható ízét a valódi burgonya adja. A sütéshez használt, folyamatosan ellenőrzött minőségű olaj repce-, és napraforgóolaj keveréke. A burgonyát a kiváló minőség érdekében a lehető legfagyottabb állapotban sütjük aranysárgára, beállított hőmérsékleten, mindig azonos ideig. Így a burgonya a lehető legkevesebb olajat szívja magába, melynek minőségét egyébként minden nap egy direkt erre a célra készült műszerrel ellenőrizzük."

Amúgy Én imádom a "mekis sültkrumplit", de a többi kajáját is (viszont ritkán eszem, mert drága :) )

¤ R'n'R ¤

(#44747) M_AND_Ms válasza TRob1 (#44746) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nincs túl sok bajom a mekivel, sőt nem értem miért ő a főgonosz (pl. megnézném miből vannak a fornettis termékek, stb), de aki esküszik a krumplijukra az tegyen el egy adagot másnapra. Elég szar gumis állagú, ízetlen valami lesz belőle.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#44748) M_AND_Ms válasza Ance (#44745) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Végignyálaztad már a sokcsillagos éttermekben mi mindent használnak, hogy ripsz-ropsz kész az az étel, amit otthon órákig készítünk?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#44749) TRob1 válasza M_AND_Ms (#44747) üzenetére


TRob1
veterán

Én se értem miért ő a főgonosz (de talán azért mert nekik bejött, és nem kicsit). Csak meg kell nézni bármelyik multi bev. központ polcain lévő termékek sokaságának összetevőit, akár a "legmárkásabb", legtöbbet reklámozott termékeket is beleértve...

Nálam olyan nincs hogy másnapra maradna akár egy falat is belőle. :D

¤ R'n'R ¤

(#44750) Ance válasza TRob1 (#44746) üzenetére


Ance
őstag

Az oldaluk szerint....ez nagyon vicces. Ha a BikFang Automobiles kínai gyártó kiírja a honlapjára, hogy az ADAC teszten 9 csillagot kapott az autójuk és egyébként is a világ legjobbja, akkor azt is elhiszed?

Szerencsére azért nem így működik, mert a nem nagyközönségnek is közzé kell tenni.

Itt is van. 15. oldal teteje. A többit inkább ne olvasd el, mert még meglátod miből van az oldaluk szerint 100% marhahúsból készült húspogácsa. :D

M_AND_Ms: Sőt, egyetemista koromban (ami már nagyon régen volt) dolgoztam is viszonylag jó nevű étteremben, ahol volt egy nagy kondér piros lével. Ha a vendég halászlét kért, akkor az lett belőle, ha pörköltet, akkor az. Attól függően mit tettek bele. Kb. 10 perc alatt. Ettől függetlenül semmi "acid" kezdőnevű nem volt benne, csak zöldségek, fűszerek stb. Mondjuk azóta semmi darálthúsos dolgot nem eszem étteremben, az igaz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.