Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45601) #16729600 válasza hcl (#45600) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jelentős tévedés azt hinni, hogy ennek a lámpának komolyabb hőhatása lenne, max csak langyos.Kéretik nem összetéveszteni a biolámpát a merülő forralóval, a pákával és az izzó tojás brikettel :)

[ Szerkesztve ]

(#45602) yerico válasza yerico (#45582) üzenetére


yerico
senior tag

Úgy néz ki, hogy elment.

(#45603) HoldChore válasza #16729600 (#45599) üzenetére


HoldChore
tag

De te sem, mert ez nem a te tapasztalatod volt :) Még azoknak sem szabad hinni, akik saját tapasztalatukat mesélik, mert lehet, hogy azzal szeretnék igazolni, hogy nem potyára vesznek meg vackokat. Még az is lehet, hogy a mesélő saját maga is meg van győződve a hasznosságáról, pedig csak az érzései csapják be. Tudná mesélni borzalmakat, hogy kell átverni az emberek józan ítélőképességét.
Még azok is alig tudnak ellenállni ezeknek a jól felépített bemeséléseknek, akik maguk is a szakmában dolgoznak :)
Ilyen az emberi agy.
Egyetlen ellenszere van, ha felismerjük, hogy hol van az átverés és ezeket az eladási kísérleteket nem hallgatjuk meg.

"Ha valamit ésszerűsíteni akarsz bízd lusta emberre!" https://www.facebook.com/gaming/LongJohnHolmesStream/

(#45604) Silenzio válasza #16729600 (#45601) üzenetére


Silenzio
addikt

És milyen élettani hatása van? Semmi nem igazolja a hatásosságát. Ha a fény gyógyít, a magyarok a Szíriuszról jöttek. A fényevő biolámpa eladó meg kivégzi a családját mert nem sikerült megépíteni az űrhajót ami hazavisz. Sarkítok, de remélem mindenki tudja miről beszélek. A hiszékenység a boldogtalanságon át gyakran csap pszichózisba.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#45605) #16729600 válasza Silenzio (#45604) üzenetére


#16729600
törölt tag

A kemikáliák gyógyszeripari lobbija által ösztönzött, a mindennapos mérgező vegyszerek szervezetbe való juttatásától eltérő módszerek dogmatikus tagadása lenne az alapja a " anti hiszékeny" és tudatos állampolgár vándordíjhoz vezető kitüntető címhez? :) Ám legyen, én ugyan se Téged, se senkit nem akarok meggyőzni az igazamról.Te se akarj engem kölcsönös udvariasság alapján a Tiédről.Én leírtam egy pozitív tapasztalatot.Tőlem, ha fáj a torkod öblögethetsz sósavval, vagy kezelheted a náthádat a paksi atomerőmű elhasznált fűtőanyagaival is.Ettől még nem lesznek álmatlan éjszakáim ,sőt ! :) Peace...

(#45606) s7evcsenko válasza #16729600 (#45605) üzenetére


s7evcsenko
addikt

lol :C

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#45607) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Esetleg valakinek vagy ismerősi körében nincsen bérelhető autóvontatós utánfutó, amire törött autót lehet felhúzni és vonóhorgos autóval elhozni. Valami ilyesmi szerűség.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#45608) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Orange San Francisco (ZTE Blade) valakinek? :)
(Privátban tudok képeket küldeni.)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#45609) Exian


Exian
őstag

754-es Athlon 64 3200+ procija van valakinek?

(#45610) csibor


csibor
őstag

Sziasztok! Érdeklődnék a Pécsi vásártéren lévő autókereskedésről milyen vélemények vannak? Pozitív és negatív vélemények is érdekelnének,

(#45611) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Tudnátok mondani egy jó masszőrt Pécsen?

(#45612) Nevil2 válasza csibor (#45610) üzenetére


Nevil2
tag

Csak általánosan (kéretik nem megsértődni!):
Tulajdonosok részéről kicsi a választék, kb. 15-20 autó szokott kint lenni.
A vásártér a neppereké. Bőven akad külföldről behozott, kiszépített, "visszatekert" autó. Észnél kell lenni.

Ha vásárolni akarsz, akkor sasszemű autószerelő, nagydumás szomszéd vagy szőröző anyós legyen kéznél :)

(#45613) zsolt19900 válasza Nevil2 (#45612) üzenetére


zsolt19900
őstag

az utolsó résznél besírtam :D :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#45614) Vertigo18 válasza Nevil2 (#45612) üzenetére


Vertigo18
addikt

:C :C :C

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#45615) csibor válasza Nevil2 (#45612) üzenetére


csibor
őstag

Köszönöm :R Ez már segítség. 2 autót is néztem náluk, ár értékben jónak tűntek.

(#45616) Janoska26 válasza csibor (#45615) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

Van bajuk, én anno a Dugó autókereskedőnél vettem a Cliomat, korrekt volt minden, és a korának megfelelő állapotú autót kaptam, ennek már 3 éve azóta is szeretem a kis aranyomat :)

(#45617) Djroberto válasza csibor (#45615) üzenetére


Djroberto
tag

Valszeg átbasznak,de vígasztaljon a tudat hogy nem csak téged.

Valamit úgyis eltitkolnak,ugyanúgy mintha pl te akarnád ott eladni :-) - de szerintem a márkából amit akarsz venni,kb lehet tudni hogy milyen hibák fordulhatnak elő illetve mire kell odafigyelned. Ajánlom hogy vidd el a kocsit 50-60km-re. Legutóbb én 1100km-es full tankos körre mentem el.
ergo ha fizetsz érte,ne légy rest elvinni hosszabb távra.

:-)

(#45618) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Még mindig eladó egy iPhone 3GS 16GB fehér független teló 40K-ért.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#45619) Exian válasza csibor (#45610) üzenetére


Exian
őstag

Én 2004-ben az egyik vásártér melletti kereskedőnél vettem az akkor 11 éves Opel Astra kombimat (azóta is megvan).

A tapasztalat: ma már okosabb lennék. Sajnos átvágtak. Az autó kasznija csak látszólag volt szépen megcsinálva, a gyakorlatban csak kapott egy adag glettet, majd szép fényezést. De a valóságban szanaszét volt rohadva, öklömnyi lyukakkal. Akkor még menthető lett volna kisebb beavatkozással, mire észrevettük (2 évvel ezelőtt), addigra már menthetetlen lett, ami azt jelenti, hogy körbe mindenhol lakatolni kellett: ívek, küszöbök cseréje, de még az alvázba is bele kellett "harapni". Én azért nem foglalkoztam az állapotával anno vásárláskor, mert ismerős autója volt (hölgy), aki bevitte a kereskedésbe. Ők megnézték és javasolták a karosszéria javítást, X pénzért, amibe bele is ment, csak épp a javítás maradt el (lett helye kozmetika). Így én 2 évvel ezelőtt jó 200e-t ölhettem bele, úgy, hogy nyugdíjas restaurátor ismerős csinálta, "rendes" karosszériásnál legalább a duplája lett volna, ha vállalták volna (volt, aki eleve elutasította, amikor meglátta, mondván, hogy nem tudja reális idő alatt, reális összegért korrektül megcsinálni. Sebaj, az öreg "művészuram" igaz, hogy 3 hónap alatt, de újjá varázsolta).

Szóval oda kell azért figyelni, és nem árt egy lakatos és autószerelő ismerős, aki alaposan átnézi. Amelyik autót nem engedik átnézni, vagy nem engedik, hogy elvidd műhelybe átnézetni, azt eleve messze el kell kerülni.

(#45620) ugyeletes


ugyeletes
tag

En 2009-ben FX -ben vettem (ford,siklosi ut) olcsoert a csodaszep 2002-es fokuszomat, azota sincs semmi baja. Amikor elotte "maszekoknal" erdeklodtem autokrol, es kerdeztem, hogy elvihetem-e egy markakereskedesbe, atvizsgalasra, akkor felhaborodtak (gondolom azok kicsit vissza voltak porgetve, stb).

(#45621) csibor válasza Exian (#45619) üzenetére


csibor
őstag

Skoda felicia, illetve Peugeot 306 néztem náluk. Mindkettő friss műszakival.

(#45622) aneda válasza ugyeletes (#45620) üzenetére


aneda
aktív tag

Egyszer egyik kollégám elhívott nézzünk meg egy 1 éves Fiestát az FX-ben.
17.000 km, első tulaj, hipiszupi, bent áll a szalonban.
Valóságban 60+k km (gyári gumik lekopva, féktárcsák kivállasodva), komplett totálkárból felhúzva (csak a tanksapkán volt eredeti a fényezés), szokásos nyilas nepperduma, persze mint kiderült az egyik dolgozó biznisze...
Ennyit a szalon(ok)ról. (jártunk ugyanígy az Budai Vám-i Skoda kerben is)
A Vásártéren, ill. a kereskedők nagy részével ugyanez a helyzet, max. a szerencsében bízhat az ember.

Aki rendes autót akar venni annak rá kell szánni az időt és a km-t, magánszemélytől kell venni, és nem félni a 200-300k -t futott autóktól, nem km-t és évjáratot veszünk hanem állapotot, nem tulajdonostól, hanem gazdától! ;)
Ha nem tetszik a magas futásteljesítmény vissza kell tekertetni az órát, megvan 5-10k -ból.
(igaz kereskedésben ezt már megteszik helyettünk, igaz nem csak ezt hanem sok más aljasságot is) :))

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#45623) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Macbook eladó :)
PC/netbook beszámítás érdekelhet

(#45624) Inception


Inception
tag

LG

(#45626) rnrn


rnrn
tag

Sziasztok!

Rádugom a külső vinyót a notimra, és g-betűjelet kap a fájlkezelőben. Nekem f kellene, korábban az is volt, de ma belöktem egy sd kártyát, az kapta az f-et, majd a vinyó a g-t. Mind a kettőt eltávolítottam rendesen. A vinyót visszadugtam, az sd karit nem. Megkapta a vinyó a g-t, az f-en pedig semmi sincs.
Remélem érthetően írtam le...
Szal, mi tévő legyek, hogy a vinyó visszakapja az f-et?
Köszi előre is!

(#45627) rnrn


rnrn
tag

Próbáltam vásártéri kocsikat és vettem is neppertől.
3 autót próbáltam, 2-t vettem. Mindegyik esetben elhallgattak egy csomó mindent. Ezek mindig akkor derültek ki, mikor elvittem a szerelőhöz. A törésmentes autó első nyúlványait a fene tudja hányszor hegesztették, a 60 ezeres Ibiza váltója lötyögött, a hidrotőkék elszállva, világít minden xar a műszerfalon. Kereskedő: ez csak azért van, mert itt áll 2 hónapja egy helyben. Hát persze.
Volt amelyiknek véres volt a torka, asszondta, hogy nem enged az árból, majd ő megcsináltatja. Hogyne...
Szóval és csak szívtam...

Legutóbb magánszemélytől vettem. Előtte szakszervizből nagy nehezen kaptam adatot, ami alá támasztotta a 9 éves Corolla 82 ezres futását. Egy felülvizsgálat még belefért, tökéletes állapot, törésmentes. Szal ezt magánszemélytől vettem.

Van egy másik, 8 éves autóm. 0 km-esen vettem. Most 214 ezer van benne. Mindent megkapott, vigyáztunk rá, törve nem volt. Sosem fogom eladni, mert nem érni meg. 6-800 ezret adnának érte, de valójában NEKEM sokkal többet ér, és könnyen lehet, hogy amíg a rozsda ki nem eszi alólam, hajtani fogom. Egy ismert előéletű autó aranyat érhet, szal olyat kell venni!

(#45628) zsolt19900 válasza rnrn (#45627) üzenetére


zsolt19900
őstag

az én ismerőseim, barátaim is mindig azt kérdezték, miért vettetek ti új autót, mert hogy az olyan drága. Mondom, mert azt legalább tudjuk, hogy mi történt vele, mivel amit teszünk vele MI tesszük, és nem hallomásból vagy előző tulajtól tudjuk meg, vagy nem :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#45630) Dluinet válasza rnrn (#45626) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a win keresőjébe beírod: számítógép-kezelés > lemezkezelés-re kattintasz > jobb gombbal kattintasz a külső winyó tárhelyét stilizáló négyzetre > meghajtó betűjel és lérés módosítása > módosítás > kiválasztod a kívánt betűt a legördülő menüből.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#45631) Inception válasza zsolt19900 (#45628) üzenetére


Inception
tag

igazad van,vegyen mindenki új autót.nem számít hogy mennyibe kerül ;]

(#45632) plaszy


plaszy
őstag

Ha már autók, nincsen valakinek ismerősi körben Mazda RX-8-asa? Megnéznék egyet utasként. Eléggé jó áron van, bár lehet hogy a kis motor-nagy teljesítmény miatt adják el sokan. Kívülről tetszetős.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#45633) rnrn válasza Enszuke (#45629) üzenetére


rnrn
tag

Köszi mind a kettőtöknek (Dluinet)!
Sikerült! :)

(#45634) rnrn válasza plaszy (#45632) üzenetére


rnrn
tag

Az Wankel mocis, ha jól tudom. Elég sokat eszik, és a Mazda leállt végül a Wankellel... Amúgy gyönyörű autó! Tegnap kipróbáltam egy jó kis verdát... :)

(#45635) plaszy válasza rnrn (#45634) üzenetére


plaszy
őstag

Nem semmi, jó helyen van a rendszáma, tiszta leolvasható szemből :D

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#45636) zsolt19900 válasza Inception (#45631) üzenetére


zsolt19900
őstag

nem így értettem

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#45637) Dluinet válasza plaszy (#45632) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nagy a fogyasztása, és sok olajat eszik
bolygóműves motorja van, ezért a köbcentit ne nézd

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#45638) plaszy válasza Dluinet (#45637) üzenetére


plaszy
őstag

Értem, kösz az olvasni valót. Pedig megbarátkoznék vele, mert jó kis sportosnak néz ki a maga kategóriájában.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#45639) Magnum_ válasza plaszy (#45632) üzenetére


Magnum_
nagyúr

wankel motorosat nem kellene feltétlenül venni..

zsolt90210: apám sem hajlandó használtan venni (mondjuk tőle jó megörökölniaz autókat, ahogy bánik velük, csak autópálya, tempomat 130km/h és csak szakszervíz), de én nem vagyok a használtautó ellen, sőőőőt, az én igényeim miatt jó is megvveni a prémium autót 5-6 évesen, negyed (!!!) áron :-)

I humbly and respectfully decline™

(#45640) rnrn válasza Magnum_ (#45639) üzenetére


rnrn
tag

Érdekes amit írsz. Én eddig sosem mertem prémium autót, de még középkategóriás nem prémiumot sem venni. Nagyot sokat autózom és félek a "nagy autók" fenntartási költségeitől. Én most gumiztam fel a verdát 44 ezerből (175/65/R14), de mondhatnám a többi kopó alkatrész árát is (nálam egy komplett vízpumpás vezérműszíjcsere 50-55 ezerből van meg (csak alkatrész ár!)). A fogyiról már nem is beszélek, mert ott már min. 1.8, 2.0-ás motorok kellenek, nem pedig 1.2, 1.5. Talán ha nincs majd szükség csak egy autóra a családban és nem megyünk évi 40-50 ezret, talán. Addig inkább az alsó-közép kategória marad, abból is a megbízhatóbb fajta (VW konszern, Toyó, ilyesmi).

(#45641) Magnum_ válasza rnrn (#45640) üzenetére


Magnum_
nagyúr

teljesen igazad van. nekem a vezérlés csere 160k (okosabban megoldva), de kaptam árajánlatot 270k-ra is. ez nyilván benne van. de még ettől függetlenül is úgy vagyok vele, hogy egy biztonságos, jól felszerelt (sok légzsák, esp, stb), 1,5t-s autó kell, én csak évi 25k-t megyek kb, de minden nap autópályán (kb 40km-t) és hát ez megnyugtató.. :-)

I humbly and respectfully decline™

(#45642) rnrn válasza Magnum_ (#45641) üzenetére


rnrn
tag

Neked is igazad van... Eltérő igények és lehetőségek... Nekem a nagyobb teljesítményű autó egy Pécs-Miskolc pályás úton szokott hiányozni az utazótempó miatt. De kb. ennyi.

(#45643) Zewa válasza plaszy (#45638) üzenetére


Zewa
senior tag

Rx-8 -t felejtsd el ha jót akarsz magadnak. Nem véletlenül ilyen olcsó, a piac beárazza magát. Olyan magas szervízköltségek lógnak a levegőben hogy ha beüt a menkü -márpedig beüt!- akkor jön az önkielégítés. Orálisan.. :DD

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#45644) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs valakinek ilyen GPS vevője? Hirtelen kellene egy olcsó darab...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#45645) goodboy007


goodboy007
senior tag

Fóliát keresek Samsung Galaxy S Advance-re!
Ugyanitt ZTE Blade eladó.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#45646) zsolt19900 válasza Magnum_ (#45639) üzenetére


zsolt19900
őstag

ésevagyokellene :P csak egy vélemény volt, hogy nekünk ennyit megért az a biztonság tudat, hogy igen ezzel mi tesszük azt amit teszünk, és lehet, hogy ezt is pár év múlva én veszem át, és nekem teljesen jó is lesz

én sem vagyok ellene, hogy ismerőstől, megbízható -ha van ilyen- idegentől jó használtat vesz az ember

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#45647) NGA


NGA
addikt

4 éve vettem a kettes golfom. Elötte még pesten is jártam kereskedőknél, megnéztem egy tucat autót, de mind vacak volt. Végül a hasznaltauto autovadaszaban reggel ébredéskor találtam egy fehér 91-est 169e-ert, gyönyörű állapotban. Felhivtam az eladót, és mondtam neki, ha minden stimmel amit leirt, akkor elindulok a vonattal fel Oroszlányba. Mondta, hogy OK, és hogy fenntartja nekem a kocsit. Amikor felértem, mentem egy kört, és kifizettem a pénzt. Magánszemélytől vettem, ő volt a második tulaj.

Most februárban álltam neki ismét autót keresni, max 800-am volt rá, és dizelt kerestem, audi, vw.
Végül juniusban az első szombaton délben ledőltem szunyókálni, majd 2 körül felébredtem, első lépés: hasznaltauto. VW Golf 3, 1996, 1Z TDI, 220e km, légkondis 545e Ft. Mint kiderült délben rakta fel az autót az eladó. Felhivtam, idehozta az Aldihoz, és 4 órakor már meg volt irva az adásvételi. Németországból hozta magának áprilisban Stuttgart mellől, majd mivel kint melozik, hozott egy 4-es Golfot. Az autó vezetett szervizkönyves, egy tulajos, végig márkaszervizben szervizelt autó volt, az egyik ajtón volt egy horpadás, rányitották egy korlátra. Az autó 95%-os volt, kapott új féket előre, olajcserét, 2 gömbfejet és tökéletes lett. A pasi amikor behozta, akkor cseréltetett teljes vezérlést, mindenről számla volt, mivel magának csináltatta. Most voltam olajcserén, átnézték, és semmit nem kellett rajt cserélni javitani. Csak menni vele 4,8-as fogyasztással.

Én csak magánszemélytől veszek autót, és csak azt, aminél érzem, hogy "őszinte" autó.

(#45648) NGA


NGA
addikt

A pécsi vásárban remélem nem vett senki 2TB-os 2,5-ös WD HDD-t, 18e-ért árulják, és ahogy nézem mind hamisitvány.

(#45649) Csepy válasza NGA (#45648) üzenetére


Csepy
őstag

Ki árulja a vásárban?

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#45650) NGA válasza Csepy (#45649) üzenetére


NGA
addikt

Egy láthatóan kisebbségi népcsoporthoz tartozó idősebb pasi. Ki volt rakva az asztalára 1 2,5-ös és 1 3,5-ös bontatlan HDD és azt mondta, hogy a 18e-ből még lehet alkudni. WD red NASWARE volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.