Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45801) tajcsi válasza goodboy007 (#45799) üzenetére


tajcsi
senior tag

Lesz most majd olcsó laptop minden felé.... :( :((

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45802) #TOTTI válasza rnrn (#45800) üzenetére


#TOTTI
őstag

Semmi! :)

[ Szerkesztve ]

(#45803) bark88


bark88
csendes tag

3 honapra szeretnek penzt lekotni. Van esetleg aki jartas a dologban es tudja hol jarok a legjobban?

(#45804) FuckeR19 válasza bark88 (#45803) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Milyen banknal vagy eloszor az a kerdes.
Gondolom nem a 3 honapos lekotes miatt fogsz bankot valtani ha a masik banknal 1%kal nagyobb a kamat.
En CIB-es vagyok legutobb 6,67%korul volt az eves kamat 3 honapos lekotesnel

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#45805) Dluinet válasza bark88 (#45803) üzenetére


Dluinet
nagyúr

itt választhatsz
állítsad az összes pénzintézetre (ne csak a bankok legyenek)
csak a feltétel nélkülit nézd

A szentlőrinci tak szövnél "SZÖCSKE" 3*30 napos lekötött betét EBKM 9%

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#45806) rnrn válasza #TOTTI (#45802) üzenetére


rnrn
tag

??? :B

(#45807) bark88


bark88
csendes tag

OTP-nel vagyok, hozzajuk mindenkepp beugrok majd.
Mas bank csak akkor erdekelne ha kizarolag csak a lekotes lenne naluk.
Nem tudom mukodik e ez igy egyaltalan.
Postan jartam eddig, ok foglalkoznak ilyennel.

(#45808) Exian válasza Dluinet (#45805) üzenetére


Exian
őstag

Ez az éves kamat hogyan van a 3 hónapnál?

Engem is érdekelne ilyen lekötés. Akinek van tapasztalata, ossza már meg légyszi.

Mondjuk egy konkrét példát nézve, hasraütéses összeggel: ha lekötök mondjuk 500.000 Ft-ot 3 hónapra, akkor kb. mennyit lehet a végén (3 hónap lejárta után) kivenni?

Mennyi általában a minimális összeg, amit belehet rakni? Mert 500.000 Ft-om nincs :D

[ Szerkesztve ]

(#45809) Dluinet válasza Exian (#45808) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a kamatot mindig évre adják meg
pl 90 napra 9%:
9/365*90=2,219

a fentebb raktam be egy linket, oda az összeget is be lehet írni

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#45810) hcl válasza Exian (#45808) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Minimális, majdnem bármennyit. Csak még ilyen 500 ezer környékén is, akár pár ezer Ft is lehet a nyereség :D
Én takarékszámlát csináltattam (OTP :( ), annak is hasonlóan mikroszkopikus a kamata, de annyival több értelme mégis van, hogy ez nem lekötés, tehát ha hozzá kell nyúlni, nem buksz akkorát.
Ja, és nincs díja, egyáltalán ez az egésznek az értelme :D Netbankkal is teljesen frankón működik.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#45811) Vaze válasza stfx (#45785) üzenetére


Vaze
őstag

Sajnos ezsem segitett... :(

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#45812) Utopista válasza bark88 (#45807) üzenetére


Utopista
tag

Ha van OTPdirekt hozzáférésed, akkor ott könnyen le tudod kötni. Ha nincs akkor be kell menned a bankba a lekötés miatt. A OTPdirekt szolgáltatás havidíja egyébként 99 Ft és akkor online is tudsz banki dolgokat intézni. Ha már a folyószámládon meglévő pénzedet szeretnéd 3 hónapra lekötni akkor van a KamatMost betét - meglévő pénzre. Itt megtekintheted mennyi az éves kamat: [link]
Nem nagyon ismerem a többi bankot, de valószínű, hogy ott is nagyobb az EBKM ha újonnan helyezed el a pénzed.

Szerintem simán lehet nyitni a bankoknál egy megtakarítási számlát, amelyen elhelyezed a pénzed. Ha jól értem a "ha kizarolag csak a lekotes lenne naluk" alatt azt érted, hogy nem szeretnéd pl. hogy munkabért oda utaljanak vagy egyéb mozgás lenne a számlán. Ilyen feltétel szerintem nincs.

Érdemes lenne mindenképp bemenned a bankba és megkérdezni milyen lehetőségeid vannak. Valamint, hogy milyen módon juthatsz hozzá a lekötött pénzhez, milyen esetleges levonások vannak...

[ Szerkesztve ]

(#45813) FuckeR19 válasza Exian (#45808) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Lekötésnél eddigi tapasztalataim szerint 100K a minimum. A "nyereségből" még szépen lejön a kamatadó is :W

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#45814) Vaze válasza Vaze (#45779) üzenetére


Vaze
őstag

Esetleg masvalaki nemtudna segiteni :F :R

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#45815) M_AND_Ms válasza FuckeR19 (#45813) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Pénzt fialtatni nem banki lekötéssel szoktak. Az csak arra jó, hogy ne romoljon a pénzed, de keresni nem fogsz rajta.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#45816) FuckeR19 válasza M_AND_Ms (#45815) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Ahelyett hogy csak számlámon áll a pénz inkább lekötöm... Ez legalább fedezi a banki költségeket.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#45817) Utopista válasza Exian (#45808) üzenetére


Utopista
tag

Egy konkrét példa 2 havi lekötésre:

Lekötött összeg legyen: 1,000,000
Éves kamat: 5,85%
Kamatadó: 16%
Futamidő: 2 hó (legyen mondjuk 61 nap)

Számítás:

1.000.000 x 0,0585 = 58500 (éves kamat kamatadó levonása nélkül)

Le kell vonni a kamatadót ami 16%:

58500 - (58500 * 0,16) = 49140 (ennyit kapnál 1 év esetén)

Mivel a futamidő 2 hónap (61 nap) ezért: 49140 / (365/61) = 8212

(#45818) Exian válasza Utopista (#45817) üzenetére


Exian
őstag

Hát, ez tényleg nem sok :)

(#45819) Exian


Exian
őstag

Más, ez is off, bocs.

Ezek az USB kábelek hogyan vannak kötve? Az 5V+GND van összekötve és így növeli az eszköz által felvehető ampert?

Nekem így kellene meghajtanom egy eszközt, de az USB kábel csak mint "tápegység" szolgálna, adatot nem továbbít. Ha egy ilyen kábelt használok, akkor nagyobb eséllyel elindul az eszköz? Mert 1db USB kevés neki, gondolom nagyobb az amper, amit felvesz/felvenne.

(#45820) hcl válasza Exian (#45819) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

USB2.0 500mA enged ki magából... Két porttal igen, 1A-t vehetsz fel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#45821) Dluinet válasza Exian (#45819) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Jól gondolod

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#45822) Exian válasza hcl (#45820) üzenetére


Exian
őstag

Kösz, akkor így lesz. Egyébként a HDD-s mókához kell :) Annak pedig majd' 1A kell. Mint kiderült, sehogy máshogy nem tudok kinyerni a HDD-nek tápot, csak az USB-ről, az icikepicike gépben lévő tápegység csak 12V-t ad, spéci alaplap van benne, nem a megszokott ATX csatlakozó megy rá a tápról, amiről tudnék 5V-t is nyerni. Csak egy négykábeles kis tápcsati megy az alaplapra, 2x12V-tal. Az IDE foglalatból kinyerhető 5V pedig szintén kevés. Most még külső táppal hajtom jelenleg a HDD-t, de ha be lesz építve a gépbe, akkor kell találnom "belső áramforrást". Megpróbálom ezt az USB-s dolgot.

Van egy másik ilyen aprócska masinám, abban 5/12V tápegység van, és rendes ATX foglalatú tápcsatlakozó megy az alaplapra, az abban a gépben lévő merevlemeznek tudtam így a tápról közvetlenül terhelhető 5V-t nyerni.

(#45823) M_AND_Ms válasza FuckeR19 (#45816) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mint írtam, pont arra jó. A számlaköltségnél többet is hoz így. De csodanyereséget nem szabad várni 5-6 %-os kamat már jó (általában a jegybanki alapkamat körül mozognak)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#45824) hcl válasza M_AND_Ms (#45823) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez a bicskanyitogató, hogy a hitelek kamatai pedig... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#45825) Hunter2 válasza Zewa (#45780) üzenetére


Hunter2
addikt

Ha ez ilyen egyszerű lenne. Mi szerviz célokra kerestünk ilyen pendrive-ot és jó pár nagykert végig telefonáltunk de sehol nem lehet kapni. csodálkoznék ha lenne ilyen kapcsoló egy 16Gb-os pendrive-on.
Viszont ha van akkor érdekelne hol vette.

(#45827) Hunter2 válasza Enszuke (#45826) üzenetére


Hunter2
addikt

ez már nekünk is eszünkbe jutott csak a pendrive kényelmesebb lenne.

(#45828) bark88


bark88
csendes tag

Koszi mindenkinek a segitseget. Mivel 2-3 honap mulva kelleni fog a zseton valoszinu marad az OTP.
Mondjuk kinezem beloluk, hogy tobbe kerul majd kivenni mint a kamat, akkor inkabb elasom :)
Egy-ket helyre azert benezek majd a jovo heten.

[ Szerkesztve ]

(#45829) FuckeR19 válasza hcl (#45824) üzenetére


FuckeR19
senior tag

ezt emeltem ki pár hsz-el feljebb... hihetetlen :W

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#45831) Zewa válasza Hunter2 (#45825) üzenetére


Zewa
senior tag

Aki keres, az talál. Háromezeröccáz sincs, postával.

ps.: Nekem ez ugrott be, egyik szomszéd csaj járt így, nem tudta hogy mi van?!

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#45832) Hunter2 válasza Zewa (#45831) üzenetére


Hunter2
addikt

kerestem csak ezek szerint nem voltam elég kitartó. na mindegy rendelek pár darabot, esélyes hogy hamisított de remélem hogy azért használhatóak. kösz a segítséget.

(#45833) Nevil2 válasza Vaze (#45814) üzenetére


Nevil2
tag

Számlán fialtatni lehet az Axa-nál - lekötés nélkül jegybanki alapkamat mínusz fél %-ért... Ha lekötöd, akkor jobb... "ingyen" utalás, "ingyen" vásárlás (nincs feltétele)... csak kp ne kelljen automatából. Na erre kell a legolcsóbb OTP-s csomag, amiben havi 2x ingyen veszek föl kp-t.

Persze nem ettől leszel milliomos! :)

(#45834) krizmo_


krizmo_
addikt

Üdv!

Ilyen hasizomersítőhöz keresek gumit.
Nem tudjátok hol lehet hozzá gumit venni?

(#45835) Vertigo18 válasza krizmo_ (#45834) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem bármelyik boltban! És az extra síkosítottat vedd, mert az érdes az kicsit bökni fogja a hasadat! :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#45836) krizmo_ válasza Vertigo18 (#45835) üzenetére


krizmo_
addikt

Értem a poént, de na.... gondolom nem tudod hogy működik ez a szerkezet, csak mert a gumi nem ér a hasamhoz, hanem hátul van rajta.... Ha bármelyik boltban lehetne venni, akkor nem kértem volna segítséget.....

(#45837) Vertigo18 válasza krizmo_ (#45836) üzenetére


Vertigo18
addikt

Okés, bocs... Vicc volt, de nem jó... :U

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#45838) Jadro válasza krizmo_ (#45834) üzenetére


Jadro
veterán

Én anno postásgumival oldottam meg a pótlást. Mondjuk nekem volt egy kisebb zsákkal, de ha tudsz szerezni, akkor szépen lehet skálázni vele az erősséget.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#45839) TRob1 válasza Jadro (#45838) üzenetére


TRob1
veterán

"...anno..."

És most? Vagy már elég a kockás hasból, idén/jövőre már nem divat?!? :D :))

(#45840) krizmo_:
Gondolom amivel a postások fogják/fogták össze a leveleket, és gondolom kapják a postások a postán. :DDD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#45840) krizmo_ válasza Jadro (#45838) üzenetére


krizmo_
addikt

Lehet hülye kérdés, de mi az a postásgumi, és hol lehet venni?

Szerk.:
Rákerestem a postásgumira....csak nem tudom hol lehet beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#45841) Janoska26 válasza krizmo_ (#45840) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

Gondolom a postás biciklijének a gumijára gondolt. :U :)

[ Szerkesztve ]

(#45842) Exian


Exian
őstag

Van tippetek arra, hogy mire való egy olyan kábel, aminek egyik felén USB csatlakozó, másik felén UTP van és 4 ér van bekötve? Én arra gondolok, hogy valami spéci eszköznek lehet talán a programozó kábele? De igazán nem tudtam rájönni... vagy esetleg megfelelő programmal USB-n keresztül lehet vele UTP-s eszközre csatlakozni? Egy iroda lomtalanításából került hozzám sok egyéb kábellel együtt.

Szerk.:
Asszem nem tippeltem túl rosszul, pl. ezt is ilyen kábellel lehet programozni.

[ Szerkesztve ]

(#45843) krizmo_ válasza Janoska26 (#45841) üzenetére


krizmo_
addikt

Nyilván nem arra gondolt..... mire jó ez?
Ha olyan egyszerű találni ilyet akkor inkább miért nem azt mondod, hogy honnan vegyek....?
Van egy ilyen cuccunk, szeretnénk használni (továbbra is), és mivel nem találtam sehol bele való gumit, gondoltam itt majd segítséget kérek.....

(#45844) hcl válasza Exian (#45842) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Biztos nem USB-UTP átalakító, mert a két dolog villamosan és logikailag is különbözik. Inkább valamilyen eszközhhöz való, amivel az eszköz USB-re köthető, csak az eszköz felőli végén nem USB csatival van fizikailag megvalósítva.
Pl. vonalkódolvasó. Meg lehet programozó káblosz is, bár erősen kétlem, mert láthatólag csak az USB 4 szála van rá kivezetve.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#45845) Janoska26 válasza krizmo_ (#45843) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

Rossz bicikli belső tényleg jó lehet rá, ollód van gondolom ;) nekünk is van 1 ilyen valahol, de a gyerek szétkapta :DDD

(#45846) Exian válasza hcl (#45844) üzenetére


Exian
őstag

Aha, ja, úgytűnik tényleg, hogy sok minden dolog programozásához jó. Főleg CB rádiókat találtam.

Na akkor, ha valaki csillapíthatatlan vágyat érezne egy ilyen kábel iránt, vagy épp szüksége volna rá, akkor szívesen odaadom, mert nekem tutira nem kell mostanában :)

(#45847) Dluinet válasza Exian (#45842) üzenetére


Dluinet
nagyúr

egyes szünetmentes tápegységeket lehet USB porton diagnosztikai célból a számítógépre kapcsolni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#45848) Dluinet válasza krizmo_ (#45840) üzenetére


Dluinet
nagyúr

más néven tejgumi

ha az utcán látsz egy postást kérsz tőle 4-5 darabot, ha sok postástól kérsz akkor előbb-utóbb meg lesz a kellő mennyiség.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#45849) Vertigo18 válasza krizmo_ (#45840) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nejem postás, mindig ilyennel van tele a kocsim, Én meg kidobálom őket a francba :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#45850) Jadro válasza Dluinet (#45848) üzenetére


Jadro
veterán

Ez az igen! Mondjuk pár darab nem lesz elég, mert gyenge lesz tőle a cucc. Kell belőle oldalanként legalább 10. (ha jól emlékszem, régen volt ilyenem.) Beszerezni postás ismerőstől lehet. Én dolgoztam postán, onnan szereztem. Sokmindenre jó, most pl a passzív videokártyám ( amit még Jánoskától vettem :D ) is kapott egy ventilátort plussz hűtésnek és ezzel fogattam fel. :)

Az anno meg arra vonatkozott, hogy baromi régen volt ilyenünk és hamar meg is untuk. A hasam meg kockás természetesen, csak eltakarja némi gömb, hogy nehogy felsértsen valamit az a sok sarok meg él ami a kockákon van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.