Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48551) mezis válasza rollins (#48549) üzenetére


mezis
nagyúr

Gondolom a WiFi adapterek AUTOMATIKUS IP címre vannak beállítva.
A Windows-osokból távolítsd (felejtsd) el a korábbi TP-Link-es WiFi kapcsolatokat, majd ismertesd össze őket ismét.

Megpróbálhatsz a maradék IP címtartományból FIX IP címet (Mask-ot, átjárót, DNS-t) osztogatni.

mezis

(#48552) Ispy


Ispy
veterán

Közben próbálkoztam, nem sok sikerrel.... :(

A zte modem 1-es lan portját összekötöttem a switch 1-es lan portjával, majd a switchbe dugtam a nast és az ap-t. Első kérdés: ha a lapossal felmegyek a modem wifijére, akkor miért nem látok semmit a hálón?

Mindegy, rádugtam a lapost a switchre, így már látom a switchet, a nast és az ap-t is. Aztán próbáltam az ap-t beízzitani, de az addopt and upgrade mindig hibára fut.

Mi lehet a gond? Merre induljak?

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48553) Ispy válasza Ispy (#48552) üzenetére


Ispy
veterán

Megoldottam.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48554) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Adott egy ZTE ZXHN F618 Digi féle eszköz 2db LAN porttal
Így jött mellé egy CISCO-Linksys SE2500 Switch port bővítés céljából.

A problémám az, hogy a házimaszek NAS(Xpenology) nem tud torrentezni, gondolom mivel portot kellene neki nyitnom. A NAS IP címe 192.168.1.75 a szükséges portok a 6881, 16881.

Ezt csináltam a routerben:


De továbbra sem működik.

A másik probléma szerintem, hogy nem látszik a nas a címek között.
(192.168.1.75 a NAS Ip címe, Pc-ről el tudom érni egyébként)



A NAS így van beállítva.(Lehet az a baj, hogy a DHCP ki van kapcsolva?)


Mi a gond szerintetk, hogyan állítsam be, hogy fix Ip címe legyen a NAS-nak és tudjak portokat nyitni a torrent számára?


Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48555) rembrant


rembrant
tag

Bridge módba kell rakatni a digi routerét. Betelefonálsz és kéred az ügyfélszolgálaton.

(#48556) zolee001 válasza rembrant (#48555) üzenetére


zolee001
őstag

Na és ruházzon be még egy routerre mivel a poszter csak switchel rendelkezik

(#48557) zolee001 válasza Czimby (#48554) üzenetére


zolee001
őstag

Nem köbevésett de az ajánlott felállás
A routerben a dhcp poolt szükitjük pl 192.168.1. 20 tol indul és aminek fix ip-t akarunk adni azt a dhcp poolon kivül tesszük meg
a te esetedben pl nas 192.168.1.2
Elvileg jelen állapotában is kellene h müködjön,port forward jol van beállitva,probaképpen kösd a nast direktben a kinai csodára és ha ott megy akkor a switch körül kell nézelödni

(#48558) Czimby válasza zolee001 (#48557) üzenetére


Czimby
addikt

Köszönöm!
Próbálkozok vele

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48559) Czimby válasza Czimby (#48558) üzenetére


Czimby
addikt

Az volt a hiba, hogy a NAS-on a DNS és az alapértelmezett átjáró 192.168.1.254 volt, ezt át kellett írni .254 -> .1-re.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48560) redstar16


redstar16
tag

Tudtok ajánlani egy olyan 4G modemet ami autóba hotspotnak legmegfelelőbb lenne?

- SIM slot
- usb táp (szivargyújtóról lehetne tölteni)
- ne kelljen külön kapcsolgatni mert kényelmetlen - ahogy megkapja az autó a gyújtást (USB betáp) induljon és tegye a dolgát

T9400 World Record 2: http://bit.ly/bdryHP | Eladó cuccaim: http://bit.ly/3bpsfY | Megbízhatóságom: http://bit.ly/buSffu | Rule #1 of buying laptops: The best time to buy a laptop is always 6 months from now.

(#48561) jerry311 válasza redstar16 (#48560) üzenetére


jerry311
nagyúr

Simán beraknám az egyik régi androidos telefonom. Ott lenne állandóra bekapcsolva és kész.

(#48562) pube111


pube111
senior tag

Van egy raspberry pi, rajta libreelec. Win10 el szeretnék csatlakozni hozzá, de ezt a hibaüzenetet dobja:

A win10 en a samba be van kapcsolva:

Hálózatfelderítés be van kapcsolva, a win látja is a libreét, csak nem csatlakozik.
A librén a samba engedélyezve van, működik is, mert androidról totalcommander csatlakozik hozzá.
Androidra telepítettem samba szervert, amikor arra akarok belépni a win ről, akkor is ugyan az a hibaüzenet.
Androidról a win re be tudok lépni.

(#48563) -ZeeZee- válasza pube111 (#48562) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nem tudom ez-e a megoldás, de másik topikban azt mondták a Win10 már csak IPcím mellett hajlandó működni, gépnév nem jó neki. Próbálj meg IPcímmel kapcsolódni.

(#48564) pube111 válasza -ZeeZee- (#48563) üzenetére


pube111
senior tag

Nem az volt, de már rájöttem. Azért köszi.

(#48565) Borisz76


Borisz76
veterán

Találtam jó áron Cat6A kábelt.....[link]

500 m / dob és 220 Ft !

Azt sehol nem írja, hogy 220/m az ár !
Az én olvasatomban akkor egy dobnyi azaz 500 méter kerül 220 Ft-ba ! :DDD Ennyiért veszek pár gurigát....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48566) mezis válasza Borisz76 (#48565) üzenetére


mezis
nagyúr

Rendelj nekem is egy dobbal. 225Ft-ért átveszem, a szállítási költséget meg felezzük! :DDD :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48567) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!
Egy másik topikról irányítottak ide, hátha előbb kapok választ, mint a másik topikról.
Szóval, 2 hete boldog tulaja vagyok egy 12TB-os WD My booknak, amin az öszes fájljaimat tartom, s ami a media playeremre (Minix Neo U1) van kötve, így ha másolnom kell rá, csak hálózatról átnyomom (Win 8) és kész.
...az az lenne, ha nem követtem volna el azt a nagy hibát, hogy hagytam alapon a gyári formázást -jelesül ExFAT-on- és így másoltam fel rá az anyagaimat (cca 10TB-ot két hét alatt!!!) Így utólag jöttem rá, hogy a laptopom (Win 8-as, értelemszerűen NTFS SSD) hálózaton, sajnos nem igazán kultiválja a My Bookra való másolást. A hálózattal nincs gond, mert ha a Minix-re ráteszek egy másik, NTFS meghajtót, mint az őrült elkezd másolni, csak az ExFat vinyóra mondja be az unalmast. Ilyenkor annyira, hogy a playa ki is fagy (?)
Próbáltam már többféle másoló progival, de egyikkel sem müxik.Viszont a fájlmenedzselés normál win fájlkezelővel hálózaton gyönyörűen müxik, törölhetek, átnevezhetek, bármit, csak ne másoljak.
Érdekességképpen visszafelé (mmint a laptopra) a másolás rendesen müxik, azzal nincs gondom (ebből gonolom azt, hogy a hálózatommal nincs gond)
Kérdésem az lenne, hogy újraformázás nélkül tudnátok mondani olyan lehetőséget, amivel megoldódna ez az NTFS vs. ExFAT inkompatibilitás (a "miért nem vettél NAS-t" , most hagyjuk, megvan az oka, hogy miért nem azt vettem) Nagyon nem szeretném a 2 hettes másolást ismét előlről kezdeni. :W
thx

[ Szerkesztve ]

(#48568) Borisz76 válasza Technoman (#48567) üzenetére


Borisz76
veterán

Pedig nem fogod megúszni a másolást.

Adatokat lemented, valamire, valahová.

Újra formázod a 12TB-os WD My book-ot.
Visszamásolod az anyagot.

Ugye ha "csak" egy formázást nyomsz ExFat-ról mondjuk NTSF-re , akkor minden adatod törlődik...gondolom ezt nem akarod.
Tehát marad a másolás.

U.i. : Ha közel vagy Debrecenhez, akkor tudok segíteni....
Van kb 15 Tb szabad helyem....NAS-on !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48569) Technoman


Technoman
őstag

Köszi szépen a villámgyors választ. Tehát nincs más választásom, újra kell formáznom a vinyót :W :W :W :W
Igazából csak egy megerősítő választ szerettem volna hallani.
Sajnos bp.-i lévén köszönettel, de nem tudok élni az általad nyujtott lehetőségeddel, bár igen hálás vagyok :R
Marad a jézuskás szünet, adigra összekaparok ennyi szabad tárhelyet.
még1x thx

(#48570) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Vettem egy Dell T110 II szervert, és a hálózati kártyának 2db Mac címe van, ez hogy lehetséges és hogy tudom megcsinálni, hogy 1db legyen?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#48571) zolee001 válasza szpeti40 (#48570) üzenetére


zolee001
őstag

Gondolom dual portos a NIC benne

(#48572) szpeti40 válasza zolee001 (#48571) üzenetére


szpeti40
addikt

Single portos alaplapi.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#48573) CirrMee válasza -ZeeZee- (#48563) üzenetére


CirrMee
addikt

Naprakész win10pro alól elérem a többi gépet is gépnév alapján, szóval biztos igaz lehet. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#48574) Bandit79


Bandit79
aktív tag

S.O.S
Adott egy Digi-s modem (vagy wifi-s modem ) Ez az első a hálózatban. ebből jön fel az emeletre az én D-link dir-842 routerembe kábelen a cucc. Erre van rákötve a pc-m.
Mit lehetne tenni ,hogy lássam az alsó szinten a Digi-s modem hálózatára rácsatlakozott nyomtatót?
Lehetséges az innen történő nyomtatás?

(#48575) mezis válasza Bandit79 (#48574) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha így van beállítva, összedrótozva, akkor igen.
Ha a printer hagyja, azt is fix IP címmel használd.

mezis

(#48576) Gabró


Gabró
tag

Sziasztok!

Van egy Telekomos Sagem routerem, amiből futnak a lakószobákba hálózati kábelek. Az egyik ilyen kábel végére rákötöttem az Asus routeremet, és ez utóbbi routerről engedélyezek Wi-Fi hozzáférést a vendégeknek és a családtagoknak egyaránt. A Sagem WiFi-je pedig ki van kapcsolva.

Két kérdésem van: 1) Hogyan tudnám elérni a Sagem routeren lévő gépről az Asus router Wi-Fi-jéhez csatlakozó eszközöket. 2) Hogyan tudnám menedzselni az Asus routert a Sagem-en lévő gépről. (A Sagem IP címe 192.168.1.1; az Asus címe pedig 192.168.2.1, ha közvetlenül csatlakozok hozzá, de a Sagem-en keresztül nem érem el.)

Bocs, ha amatőr a kérdés, nagyjából azon a szinten mozgok, hogy össze tudok dugdosni gépeket egy routerbe, a két router nekem új környezetet jelent. :)

(#48577) qqcqqc válasza Bandit79 (#48574) üzenetére


qqcqqc
őstag

A digis topikban többen írták, hogy nem látják egymást a kétportos eszköz portjaira dugott eszközök. Lehet, hogy ez a problémád?
Ha ez így van, akkor lent kéne valami hálózati eszköz, hogy egy porton legyenek. Vagy egy swich, vagy egy router. Ha az utóbbit választod, akkor a digi eszközét átkéred bridge módba és a sajátodon menedzseled a hálózatod.

[ Szerkesztve ]

(#48578) Selymes Zs


Selymes Zs
csendes újonc

Sziasztok. Segitséget szeretnék kérni.Adott egy 1000 es net .Szeretnák rá 2 db routert csatlakoztatni. Az eggyik sikerúlt a másik nem.A digi router megvan az edimax is megvan a tp link nem megy fel. Nincs netkapcsolat nem áll fel a router. Köszönöm Digi 1000 net. kell a digi router mert ha kiiktattatom a digivel csak 1 kimenet územel a kettöböl....

(#48579) mezis válasza Gabró (#48576) üzenetére


mezis
nagyúr

Különböző alhálóban vannak. Azonos alhálóba kellene varázsolni az eszközöket.

mezis

(#48580) mezis válasza Selymes Zs (#48578) üzenetére


mezis
nagyúr

A pontos típusok ismeretének hiányában: [link]

mezis

(#48581) qqcqqc válasza Selymes Zs (#48578) üzenetére


qqcqqc
őstag

És ha kiiktatod? Az elsőbe bedugod a másodikat és kész.

(#48582) Selymes Zs


Selymes Zs
csendes újonc

Köszönöm a gyors választ Az egyik Edimax rg21S a másik TP.,Link BAC 9 valami mi mo kutyu az is

(#48583) Borisz76


Borisz76
veterán

Otthoni 10 GBit hálózat kiépítéséhez jó alap lehet ez a most megjelent [Mikrotik CRS312-4C+8XG-RM] Router / Switch kombó.

- 10/100 Ethernet ports : 1

- Number of Combo 10G Ethernet/ SFP ports : 4

- Number of 1G/2.5G/5G/10G Ethernet ports : 8

Az újdonság varázsa és a sok-sok 10 GBit port miatt az [ára kissé magas....még.]

Aki most vagy a jövőben építkezik , felújít ( mint most én is ) azoknak érdemes már a falban, betonaljzatban elvezetni a Cat6 , Cat6A , Cat7 kábeleket és idővel csak be kell pattintani a központi helyére ezt a remek újdonságot.

Remélem bővül a kínálat ....más gyártók is beszállnak ezáltal lefelé mennek az árak.

Végül : [Linus Tech Tips - Home 10 Gig Network Upgrade for CHEAP]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48584) mezis válasza Selymes Zs (#48582) üzenetére


mezis
nagyúr

TP.,Link BAC 9: nem találom: [link]
Ha Accher C9. akkor kellene a hw. verziója is.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48585) Selymes Zs válasza qqcqqc (#48581) üzenetére


Selymes Zs
csendes újonc

Megnézem köszi

(#48586) Selymes Zs válasza mezis (#48584) üzenetére


Selymes Zs
csendes újonc

Archer A 6.. A másik házba van azért nem tudom de rákerestem

(#48587) mezis válasza Selymes Zs (#48585) üzenetére


mezis
nagyúr

Inkább a DIGI routerének pontos típusa kellene.

mezis

(#48588) Selymes Zs


Selymes Zs
csendes újonc

ZTE Model ZXHN F618

(#48589) mezis válasza Selymes Zs (#48588) üzenetére


mezis
nagyúr

A ZTE WEB-es felöletére be tudsz jelentkezni ?
(Pl.: IP: 192.168.1.1, Log.Name: user, Password: DiGI, vagy digi ? )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48590) Gabró válasza mezis (#48579) üzenetére


Gabró
tag

Köszi szépen! Jövő hétvégén végigmegyek a lépéseken.

(#48591) Selymes Zs válasza mezis (#48589) üzenetére


Selymes Zs
csendes újonc

Most nem vagyok a gépnél de ha ott leszek akkor jelzek addig is köszönöm

(#48592) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Helló!
Én vagyok a hülye, vagy a Tenda A9 N300 tényleg szűri a tartalmakat? Facebook nem megy rendesen, és jonehany oldal nem megy, ha rá csatlakozom, míg a routeren keresztül semmi probléma. De teszem azt a YouTube simán jól megy...
Én lennék a paranoid vagy mi törpénik?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#48593) Gubek-Einste válasza WolfheartGR (#48592) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú router van előtte?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48594) WolfheartGR válasza Gubek-Einste (#48593) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Telekomos Zte

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#48595) TCr


TCr
veterán

Sziasztok!

Van egy Zyxel NAS326 NAS-om, ami kiválóan működött, míg UPC ADSL modem + ASUS RT-N12+ kombóra, majd nemrég az ADLS-t leváltandó UPC Connect Box-ra volt kötve.
A Connect Box wifije kevésnek bizonyult, így vettem mellé egy ASUS AC65P routert, a CB-t áttettem bridge módba (miután felhívtam a UPC-t, hogy kapcsolják át IPv4-re).
Összekötöttem a 2 eszközt, konfigurálásnál az AC65P-t automatikus IP-re tettem, így kapott 192.168.50.1 címet.

Minden rákötött eszköz kifogástalanul működik, a NAS is, majdnem...
Elérem a hálózaton, minden beállítását látom és tudom módosítani, pingel is, vagyis a nethez is hozzáfér.

Azonban a rátelepített alkalmazásoknál az alábbi hiba ütötte fel a fejét.
Az alkalmazások újratelepítése nem segít, ahogy a NAS-on elvégzett (gombos) reset sem.
Bármelyik egyéb alkalmazást telepítem, mindre ugyanezt az ismeretlen hibát írja.

Véleményetek szerint hálózati (LAN) hiba, vagy NAS-on lévő szoftveres hiba lehet?
Esetleg nyitni kellene hozzá bármilyen portot a routeren?
(Korábban nem kellett, ment minden, mint a karikacsapás).

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#48596) jambiyya


jambiyya
őstag

Sziasztok!
Új helyre költözünk, kértem cat6-os kábelt 3 helyre (PC1, PC2, TV box), illetve szeretnék wifis hálózatot is, amihez van egy ASUS RT56 és egy tplink is. Előbbit az 5G-s, utóbbit a 2.4G-s hálózatra használnám.
A bejövő internetet egy switchre kötném, majd ez osztaná tovább a netet a 3 vezetékes portra, további kettő pedig a két wifis routert szolgálná ki.
Azért így, mert lassúnak találom sokszor az asus routert, ha pl. PC-ről néznék filmet, ami ugye kábel-wifi kapcsolat.
Ez utóbbi miatt is pl. jó lenne, ha ugyanabban az IP cím tartoményban lennének az otthoni eszközök.
Gyors fejszámolás után ez 6 portot jelentene, de jellemzően 5 portosakat találtam.

Kérdések:
-Ez a hálózati felosztás jó/elmegy/rossz? Ha rossza, akkor miért?
-Van-e értelme két switchet üzembe állítani?
-Milyen switchet ajánlotok?
-Bármi egyéb, amit nem jól találtam ki?
Előre is kösz a válaszokat.

(#48597) Santino válasza jambiyya (#48596) üzenetére


Santino
aktív tag

Alapban a bejövő internetet először egy routerre kellene kötni, ami kezeli a kapcsolatot a szolgáltató és az előfizető között, aztán onnan lehet tovább osztani. A két switch nem gond, ha megfelelő a sebességük.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#48598) jambiyya válasza Santino (#48597) üzenetére


jambiyya
őstag

Oké, de akkor nekem elég lenne egy vezetékes router, mert két külön eszközt szeretnék a két wifi sávra. Most azt tapasztalom, hogy ha a routerem vezetékes és wifi üzemmódban is működik, terhelés alatt belassul, pedig nem rossz cucc (mármint az asus).
No ilyet pont nem találtam...vagy egyszerűen csak le kell tiltani a wifi részt és kész?

Vagyis: szolgáltató modem után egy router, majd arra kössem e a switchet a vezetékes cuccokhoz, és a két másik portjára 1-1 wifis routert?

Be fogom tudni állítani, hogy egy alhálózatban legyenek? Elvileg be, de működni is fog?
Köszi.

(#48599) Selymes Zs válasza mezis (#48589) üzenetére


Selymes Zs
csendes újonc

igen be tudok jelentkezni a ZTE RE

(#48600) Selymes Zs válasza qqcqqc (#48581) üzenetére


Selymes Zs
csendes újonc

szerintem ugy se menne mert most a ZTE router mindketto kimenetén van jel csak az egyik router uzemel rola a másik nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.