Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48251) Buckey válasza Kaisersouzi (#48249) üzenetére


Buckey
senior tag

Szívesen!
Hát, akkor más ötletem hirtelen nincs. :(
Hiába, ez a windows, itt semmi sem olyan egyszerű.

(#48252) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Hogyan lehet elkerülni, hogy lássák, milyen weboldalakat néztem? Úgy érzem, meg tudják nézni a belső hálózaton keresztül, hogy az én adott ip című / MAC adressű gépemről milyen weboldalakat néztem meg.
Proxy esetleg megoldás lehet, vagy azzal csak kintről nem látnak?

(#48253) Hosssszu válasza RAiN91 (#48252) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hali!

VPN, de akkor meg azért leszel gyanús mert VPN-t használsz. :P

(#48254) MasterMark válasza RAiN91 (#48252) üzenetére


MasterMark
titán

Kik?

Switch Tax

(#48255) CirrMee válasza MasterMark (#48254) üzenetére


CirrMee
addikt

Gondolom a gonosz háttérhatalmak, világkormány, meg ilyenek. :)
Ha holnaptól nem használja a netet, szerintem meg is van oldva a probléma. :))

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#48256) RAiN91 válasza CirrMee (#48255) üzenetére


RAiN91
őstag

Direkt írtam így. Munkahely, csak ha ezt leírom, egyből megkapom, hogy minek akarok néha netezni, inkább dolgozzak :)

Ha csatlakozom pl. itthon létrehozott VPN-hez, akkor viszont a melós gépen nem lesz hálózat? Pl. gondolom a munkához szükséges belső szervert nem érem el?

Másik megoldás lehet ha itthoni gépre csatlakozom, pl. Teamviewerrel? (Inkább Anydesk-el, mert a TW valamiért nem működik ott)

Bár a legegyszerűbb lenne az ottani netet használni, az ottani böngészőt, de gondolom nem lehet megkerülni, hogy ne tudják valahogy megnézni a megnyitott weboldalakat.

(#48257) MasterMark válasza RAiN91 (#48256) üzenetére


MasterMark
titán

És nincs tiltva a VPN, vagy mi? Pláne céges gépen. :F

Nyilvánvalóan minden forgalom ami rajtuk megy keresztül azt látják és belenézhetnek ha akarnak. VPN-be is.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#48258) RAiN91 válasza MasterMark (#48257) üzenetére


RAiN91
őstag

És a Teamviewer szerű távoli asztalos dolgokba is belenezhetnek?

(#48259) szpeti40 válasza RAiN91 (#48258) üzenetére


szpeti40
addikt

Csomagszinten mindent látnak, nem véletlen vannak tiltva adott dolgok. Én nem nagyon próbálkoznék kijátszani, lehet gond is belőle.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#48260) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok!
Volna egy hálozati kérdésem
Adott egy zidoo x10 média lejátszó hasában HDD-vel, egy NAS 2 db HDD-vel egy okos TV és egy laptop. Ezek mind hálózatban 1 gb switchen (nem állítható) keresztül egy modemről kapják a net elérést.
A kérdésem az volna miképpen lehet megoldani, hogy ha kiiktatom a net elérést egy hálózatba maradjanak a készülékek és lehessen a média lejátszóval a NAS-ról is elérni a filmeket és már HDMI kábellel menne a lejátszás a TV. A lapi elérés már csak hab a tortán volna. Annyit a lapival már tudok, hogy csak kábelen működhetne.
Volt az éjjel egy próbálkozásom kihúztam a switchből a lan kábelt és a zidoo hálózati helyén ha kikapcsoltam az Auto (DHCP) akkor egészen más átjáró és ip cím jelent meg. Ebben a boxban van OPNWRT rendszer is.
Remélem érthető voltam. Vagyis olyan helyen volna a használat ahol csak minimális wifi elérés van.
Válaszokat előre is :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#48261) Intruder2k5 válasza Beni2360 (#48260) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Két megoldás létezik, az egyik, hogy minden eszköznek fix IP címet állítasz be, a másik, hogy beteszel egy eszközt a hálózatba, ami a kieső "modem" helyett (ami feltehetően inkább egy HGW lesz) ellátja a DHCP szerver funkciót. A gond ugyanis az lehet, hogy ha nem megy a szolgáltatói eszköz, akkor a kliensek nem kapnak IP címet.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#48262) Beni2360 válasza Intruder2k5 (#48261) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi válaszodat.
A modem egy ipt TV "vegyes saláta" egység.
Majdnem értem - ellátja a DHCP szerver funkciót.- Ez egy router lehet ami net nélkül is el látja a feladatát? És ha igen ennek muszáj Gb-snek lenni vagy elég a 100 MB változat is?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#48263) Hosssszu válasza Intruder2k5 (#48261) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ha a szolgáltatói eszköz oszt mondjuk 192.168.0.1-192.168.0.100 közötti IP címet, akkor jól gondolom ha beállít manuálisan minden eszköznek efölötti IP címeket (pl. 192.168.0.110, 192.168.0.111, stb), akkor ha jelen van a modem/router, akkor elérik a netet, ha pedig nincs jelen akkor látják egymást? Persze kell egy DNS is, de az elvileg lehet a modem/router, mert ugya az csak akkor kell amikor van net.

(#48264) Intruder2k5 válasza Beni2360 (#48262) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos a "vegyes saláta" itt egy szakmai fórumon nem sokat mond, de igen, tippem szerint az egy HGW (Home Gateway) lehet, ami egy modem és egy router egybeépített megoldás, így van benne DHCP szerver funkció. Konkrétan erre a feladatra elég egy 100Mbps router is, még a forgalomnak se feltétlenül kell keresztül menni rajta, elég csak a switch egyik portján bekötni a hálózatba, akkor már tudja osztani az IP címeket. Persze kérdés mi értelme a HGW időnkénti kiiktatásának, mert ez csak bonyolítja a helyzetet, ugyanis DHCP szerver nem lehet egy hálózatban, vagy ha mégis, akkor még körülményesebb a konfigurálás.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#48265) Intruder2k5 válasza Hosssszu (#48263) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen. De lehet több megoldás is, ha pl. egyes klenseken körülményes, vagy nem szeretne statikus IP-t használni, akkor azt is meg lehet csinálni, hogy a 192.168.1.1 IP című szolgáltatói HGW oszt 192.168.1.2 és 192.168.1.100 közt címeket, a switch portjára rákötött "kis" router pedig, aminek az IP címe mondjuk 192.168.1.254, oszt 192.168.1.200 és 192.168.1.250 tartományban. Így nem okoz gondot a LAN működésében, ha ideiglenesen kiiktatja a HGW-t. Annyi a nehezítés, hogy erre akkor olyan CFW kell, ami enged egyedi átjárót megadni a DHCP szerverének, és nem törvényszerűen saját magát hirdeti annak.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#48266) Hosssszu válasza Intruder2k5 (#48265) üzenetére


Hosssszu
őstag

Nem vagyok nagy hálózati guru, de örülök hogy jól gondoltam. Tehát ha minden kütyü könnyen konfigurálható akkor nem szükséges a "kis router"?

(#48267) Intruder2k5 válasza Hosssszu (#48266) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor nem. Nem feltétlenül szükséges DHCP szerver egy hálózatba.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#48268) Hosssszu válasza Intruder2k5 (#48267) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszi! :R
Akkor úgy fest hogy nem vagyok teljesen analfabéta a hálózati dolgokhoz. :DDD

(#48269) Beni2360 válasza Intruder2k5 (#48264) üzenetére


Beni2360
félisten

A megoldás egy idősek otthonába kellene ahol csak wifit szolgáltatnak. Tehát végleges áttelepítés a két eszköznek.
Vagyis adott egy szoba ahol a nas+ média box és a TV-n filmnézést tudjon. Tehát elég egy router net nélkül és az osztja az ip címeket.
Próbaképen ezt itthon is meg lehet csinálni csak be kell kapcsolni egy másik router és a modemből kijövő kábelt ami a switch-ez megy átdugni abba. Igaz új ip címek lesznek de elérhetőek lesznek az eszközök ha jól értettem amit írtál. :R
És igen a "vegyes saláta" egy modem-router páros.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#48270) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Sziasztok!

Remélem, jó helyre írok. Szeretnék LTE(4G) hálózatot kialakítani a lakásban, mivel ahova költözünk nincs kábeles internet. Már telefonnal mértem sebességet, de házon belül nem kielégítő, így gondoltam, hogy egy külső antennával meg kellene hosszabbítani a vevőt, hogy jobb legyen a jel erőssége. Tetőn mérve telefonnal már megfelelő lenne a sebesség. Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy milyen router lenne a megfelelő. Ha jól olvastam, akkor cserélhető külső antennás router kellene. Van tapasztalatotok ilyen hálózatban?

Köszönöm!

(#48271) Intruder2k5 válasza Kakaduku (#48270) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Egy pillanatra álljunk meg! A 4G/LTE hálózatot szeretnéd erősíteni a lakásban, vagy pedig feltennél egy 4G/LTE routert, ami aztán a lakásban WiFi-n osztaná tovább a mobilnetet?

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#48272) Kakaduku válasza Intruder2k5 (#48271) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Lenne egy LTE/4G router, amiben benne van a sim kártya és ennek a routernek az antennáját szeretném a 4 fal közül kivinni, hogy jobb legyen a jel erőssége. A lakáson belül wi-fi-n keresztül csatlakozna például a laptop.

(#48273) Intruder2k5 válasza Kakaduku (#48272) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Külső 4G/LTE antennával rendelkezik pl. a TP-LINK Archer MR600, aminél a specifikáció részben írják is, hogy "2 × Detachable 4G LTE Antennas", vagyis mindkét antenna levehető, cserélhető. Illetve külső antennás még a TP-LINK Archer MR200, de ezen csak 100Mbps LAN portok vannak, és hirtelen nem látom külön jelezve, hogy erről is levehetők lennének az antennák, de egy YouTube videó tanúsága szerint mégis az.

Esetleg kérdezz rá a Milyen routert? topikban, hátha valakinek van egyéb ötlete is, esetleg más típusra. Én ezen kívül még MikroTik eszközöket találtam, de azok konfigurálásához már nem elég a felületes tudás, laikusnak elég bonyolult az admin felületük.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#48274) Kakaduku válasza Intruder2k5 (#48273) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Köszönöm, ezt láttam én is, azonban a TP-LINK hivatalos honlapján azt olvasom, hogy csak a v1 és v2-es routereknek cserélhető az antennájuk, a v3-soknak nem.

(#48275) Intruder2k5 válasza Kakaduku (#48274) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, ezt már a bolttal kéne lelevelezni, én nem hiszem, hogy ezekből az eszközökből nagy lenne a forgalom, így simán elképzelem, hogy a nagykerekben vannak még régebbi verziók. Persze pontosan azt se tudom mikor volt verzióváltás, szóval ez is csak találgatás. Neten rendelve esetleg megjegyzésben kikötheted, hogy csak cserélhető antennás érdekel, és ha kiküldik megillet a 14 napos elállási jog, ezalatt bármikor indoklás nélkül visszamondhatod a vásárlását, ha nem felel meg a termék.

Próbáld meg a másik topikot esetleg, én hirtelen nem tudok több ilyen eszközt.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#48277) JohnD


JohnD
tag

Üdv mindenkinek! Egy kis mobilinternet beüzemelés segítség kellene, remélem jó helyre írok:
Régi USB-s Vodafone-os mobilinternet sticket szeretnék Windowsz 10-es laptopon használni, ám csatlakozni a hálózatra nem tud, hibaüzenetet ad, bár a 3G hálózatot látja és jó a jelerősség is.

A hibaüzenet [Vodafone Mobile Connect Lite szoftverből kapcsolódáskor]:
Mobilkapcsolatra nincs lehetőség.
- Állítsa be alapértelmezettnek a jelenlegi mobilkészüléket
az "Eszközkezelés" nézetben.
- Győződjön meg arról, hogy a mobilkészüléket más program
nem használja, és rövid idő után próbálja újra
- Törölje a készüléket az "Eszközkezelés" nézetben,
majd adja hozzá újra és próbálja a kapcsolást újra.
Ha a probléma továbbra is fennáll, kérjük, lépjen kapcsolatba
az Ügyfélszolgálattal a mobil hálózati szolgáltatónál.
Támogatás információ:
RAS hiba kód 628

Nem igazán tudom, hogy mi használhatná még a modemet, más nem kellene, hogy használja, kivéve esetleg a Windows 10 ill. annak egyes részei. Próbáltam pl. az adapterbeállításoknál minden mást tiltani, hogy csak ez az egy hálózat legyen elérhető, de nem használt.
Egyáltalán honnan tudom meg, hogy mik használják éppen az USB modemet?

A szoftvere látszólag hibátlanul települt.
(-A Vodafone szoftverében az eszközkezelésnél Alapbeállítás: Alap [x] és Aktív: [zöld] az állapot
-Főnézet: kiírja a Vodafone Hungary 3G-t és a Jelerősséget is (2-3, jó))

A stick: USB-s Huawei K3565 Rev 2., HSDPA 3.6, 3G, EDGE, GPRS képes
Szoftvere: Vodafone Mobile Connect Lite (Version 9.3.3.10523 Huawei)
A SIM kártya új: Vodafone SIM kártya előfizetéses ügyfeleknek, telefonról működik vele az internet

A Gépházból is próbáltam csatlakozni:
Gépház\Telefonos hálózat\ Vodafone Mobile connect\ Csatlakozás résznél a csatlakozás: 619 hibakódot ad
(Hiba: 619: A connection to the remote computer could not be estabilished, so the port used for this connection was closed.)

Mindenkinek előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#48278) BalanceR


BalanceR
addikt

Sziasztok, lehet, hogy nem ez a legmegfelelőbb topic, de a többi témába vágó halott...

Digi netem van, a panelban az elosztóközpontból vagy 10 éve behúzták a netet a lakásba (UTP), és nem fali csatlakozóba , hanem egyből ment a kábel a routeromba...
Namost ennek a kábelnek a feje megadta magát, és mivel közvetlenül a zárt digi dobozból jön nem tudom cserélni az egész kábelt...

Kérdés:
Ilyen esetben a digi ingyenesen cseréli a kábelt, vagy fizetős lenne, ha jelenteném?
Ha én magam esek neki, mi lehet a helyes kábelbekötési sorrend? ( crosslink, vagy straight?)
Krimpelőfogó nélkül neki merjek esni?
Pesten hol lehet olcsón Krimpelőfogót venni? ( obi, praktiker, mediamarkt nem tart ilyesmit :W )

:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#48279) VeryByte válasza BalanceR (#48278) üzenetére


VeryByte
őstag

Krimpelő fogó nélkül ne csináld, normálisabb számítógépes üzletben kapsz dugót, krimpelőfogót mondjuk a kínai piacon láttam a hétvégén. :-)
Kábesorrendet megnézed a jelenlegi dugón.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#48280) Hosssszu válasza BalanceR (#48278) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hali!
Ha csak egyszeri alkalomra kellene a krimpelő fogó, akkor én inkább egy aljazot vennék, mert ahhoz nem kell fogó hogy bekösd.
Ez csak egy random bolt nem ismerem, de itt látszik a képen hogy miért nem kell hozzá fogó: [link] Meg persze dupla aljzat, szóval csak a kép miatt linkeltem.

(#48281) VeryByte válasza Hosssszu (#48280) üzenetére


VeryByte
őstag

Alternatívának nem rossz. Gondolom ott nem fali kábel van. Azért azt ebbe a késes cuccba rendesen betenni nem egy élmény, bár nem lehetetlen. És mondjuk szerintem ehhez egy betűző sem ártana, bár anélkül is meg lehet csinálni.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#48282) Hosssszu válasza VeryByte (#48281) üzenetére


Hosssszu
őstag

Elvileg nem kell hozzá. Én szereltem már ilyet kézzel és működött.
Csak azért írtem, mert ez így olcsóbb, ment egy fogó. Csak az ár volt fókuszban.

(#48283) BalanceR válasza Hosssszu (#48280) üzenetére


BalanceR
addikt

Köszi a Tippet, jó ötlet, lehet, hogy ez lesz a nyerő...
Már csak a bekötést kell valahogy kimozaikozni, a jelenlegi dugó konkrétan leesett a kábelről , szóval nem tudom azon megnézni... :((
Errről esetleg vélemény: [Krimpelő fogó nélküli bekötésű csatlakozó]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#48284) Hosssszu válasza BalanceR (#48283) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ilyet még nem használtam, de nagyon pofás darabnak tűnik! :R
A bekötés lehat a, vagy b.
Most telefonról nem nagyon tudok linkelni, de ha rosszul kötöd, akkor sincs baj, hiszen ez"oldható" és kötheted be másképp újra. :))

(#48285) MaCS_70 válasza JohnD (#48277) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nem igazán tudom, hogy mi lehet a konkrét probléma, de ez egy múzeumba való eszköz. Általában annak vagyok a híve, hogy amíg értelme van, addig tartsuk életben a régebbi technikát is, de ezen a sticken már nagyon túllépett a világ.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48286) JohnD válasza MaCS_70 (#48285) üzenetére


JohnD
tag

A konkrét probléma a hibaüzenetben. Látja a 3G-s hálózatot.
Ez a stick van és kész ;)

(#48287) MaCS_70 válasza JohnD (#48286) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Sajnos az a gyanúm, hogy ténylegesen túl régi a stick Windows 10-hez. Az ilyen problémákon sokszor driverbuherálással lehet segíteni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48288) JohnD válasza MaCS_70 (#48287) üzenetére


JohnD
tag

Esetleg tudod, hogy mit kellene rajta buherálni?

(#48289) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Pár hónapig jó volt, aztán megint előjött ez a hiba:

Ilyenkor az egész net-em elszáll. A hálózati adapter ki/be kapcsolása nem segít, csak a full újraindítás, utána megint semmi baja. Egyszerűen nem értem mi okozza. :F Ötlet?

(#48290) mobilizmo válasza BalanceR (#48283) üzenetére


mobilizmo
addikt

Krimpelő nélkül egy-egy végre, egy megfelelő méretű lapos csavarhúzó is jó.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#48291) zolee001 válasza JohnD (#48277) üzenetére


zolee001
őstag

2003 ban használtuk ezt,ilyen olyan apron akár 500-1000 ft is egy ennél modernebb stick modem

A hibát általában zárt port okozhatta igy a tüzfal körül kell elöször szétnézni de hogy annak az erösen hulladék vodafone alklmazásnak amivel anno igen sokat szivtam én is,hogy mlyik port a nyügje arra már nem emlékszem

(#48292) JohnD válasza zolee001 (#48291) üzenetére


JohnD
tag

Sajnos az illető nem tud újat venni sok ezerért, de ha csak annyi az aprón, akkor megfontolandó.
Amúgy ez 2007-2009-ben lett vásárolva, akkor sem tudott már csatlakozni, csak SMS-t lehetett küldeni pedig "elvileg" minden rendben volt.
A Win 10 tűzfalánál? Miket pl (miket nézzek)?

[ Szerkesztve ]

(#48293) MaCS_70 válasza JohnD (#48288) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Sajnos nem. Esküszöm, hogy ha tudnám, azzal kezdtem volna.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48294) ColdMan válasza JohnD (#48292) üzenetére


ColdMan
tag

(#48295) #09634560 válasza #09634560 (#46383) üzenetére


#09634560
törölt tag

Zidoo x9s, engedélyezve minden, eddig hibátlanul működött, semmi nem változott, smb megosztás volt.. erre ma 2 hét után bekapcso, név-jelszót kér, és nem enged be.. hogyan csináljak uj smb-t vagy hálózatot? vagy mit tegyek hogy elfogadja??

(#48296) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Ha veszek 2 db [Ubiquiti UniFi UAP-AC-LR Router] és AP módban használom ( egyet a házban, másikat a ház sarkán kívül helyezném el ) , akkor menni fog a zökkenőmentes váltás a klienseknek , roaming funkció ez ha jól tudom ?!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48297) MasterMark válasza Borisz76 (#48296) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem router, nem is tud router lenni, nem is tud router funkciókat. Ez egy AP és csak az.

Switch Tax

(#48298) MasterMark válasza Borisz76 (#48296) üzenetére


MasterMark
titán

Ezen kívül nem alkalmas kültéri használatra.

A roaming menne.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#48299) Beni2360 válasza #09634560 (#48295) üzenetére


Beni2360
félisten

A zidoo topikban már többször linkeltem a SAMBA ip cím alapján való megosztást. Törölj minden megosztást (tartalom nélkül) és aztán e szerint csináld meg.
Ui: Ja ez mind ZDMC alatt van
Win frissítés a ludas.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#48300) Borisz76 válasza MasterMark (#48298) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm az infót.

Akkor 1 db Ubiquiti UniFi UAP-AC-LR
bentre ( az épület közepén a mennyezetre ) de kintre is kellene egy amivel menne a roaming és tudja a 2.4 és 5 GHz-t is.

Melyik modell lenne alkalmas rá ?

Mert ahogy nézem az [adatlapot] az Outdoor+ és az Outdoor5 között pont a freki a különbség.....nincs olyan modell ami mindkettőt tudná ?!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.