Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48601) MaCS_70 válasza TCr (#48595) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Amikor én ilyet láttam, akkor már haldoklott a HDD, és nem sokkal később teljesen el is tűnt a NAS számára.
Ez persze egyedi eset, de érdemi ötletem a jelenségre sajnos nincs. Egy teljes reset és egy alapos HDD-ellenőrzés talán közelebb visz a megoldáshoz. :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48602) TCr válasza MaCS_70 (#48601) üzenetére


TCr
veterán

Ez jó ötlet, kiindulópontnak mindenképp, köszönöm!
Van itthon másik, használaton kívüli hdd, kicserélem arra és rátolok egy szűz rendszert.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#48603) Gubek-Einste válasza WolfheartGR (#48594) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogyan van a Tenda elhelyezve?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48604) Gubek-Einste válasza jambiyya (#48598) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagyis: szolgáltató modem után egy router, majd arra kössem e a switchet a vezetékes cuccokhoz, és a két másik portjára 1-1 wifis routert?
Igen

Be fogom tudni állítani, hogy egy alhálózatban legyenek? Elvileg be, de működni is fog?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48605) WolfheartGR válasza Gubek-Einste (#48603) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Úgy, hogy speedtest szerint majdnem 30mb az átviteli sebessége le, fel pedig 3 körül.
WiFi network analyzer szerint és a Tenda szerint (mivel zöld a led, nem villog néha narancssárgán) is bőven ható körön belül van. De amúgy kb 5 méter és egy tűzfal van közöttük. A ismételendő jel bőven kielégítő kell, hogy legyen, 5ből 4 sáv.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#48606) Gubek-Einste válasza WolfheartGR (#48605) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről a repeater helyén, illetve ahol használva van a repeater által szolgáltatott jel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48607) WolfheartGR válasza Gubek-Einste (#48606) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Még egy kis idő, hogy biztos legyen, de úgy néz ki megvan a probléma. Nem bírta a ZTE, hogy ugyanaz a WiFi ssid és jelszó mint a sajátja. Kapott sajátot, egyelőre megy.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#48608) krisz881


krisz881
csendes újonc

sziasztok Asrock Z170 Pro4 alaplaphoz milyen hálózati kártyát vegyek ? Esetleg tudna valaki ajánlani egy jó kártyát ?

(#48609) mezis válasza krisz881 (#48608) üzenetére


mezis
nagyúr

Az alaplap 1 db. Ethernet csatolója kevés ?

mezis

(#48610) jerry311 válasza krisz881 (#48608) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez pl. egy jó kártya. [link]

(#48611) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni, hogy hogyan tudom azt beállítani, hogy ha szakad az elsődleges internetem, akkor alapból álljon át egy 4G-s hálózatra.
Ehhez kettő routert szeretnék használni:
Elsődleges router egy TP-link WDR3600-as, ebbe Digi net van.
És van egy Huawei B525, amiben egy sim kártya, amiről 4G-s net jönne.

Köszönöm a segítséget előre is.

-.-

(#48612) zolee001 válasza ubid (#48611) üzenetére


zolee001
őstag

dual wan router failover tudással

(#48613) MaCS_70 válasza ubid (#48611) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Az Asus routerek ismerik a Dual Wan / Fail Over megoldást.

Az persze más kérdés, hogy az USB-s WAN-juk nem túl sebes...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48614) jerry311 válasza ubid (#48611) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha a TP-linkre DD-WRT-t raksz akkor talán meg tudod adni a Huawei-t másodlagos alapértelmezett átjárónak.

(#48615) qqcqqc válasza jerry311 (#48614) üzenetére


qqcqqc
őstag

Csak az a kérdés, hogy milyen nete van, az 100-es csak gyári firmware-rel megy.

(#48616) Kisbre


Kisbre
tag

Sziasztok.
Szerintetek kültérre és padlásra kell az árnyékolt kábel, vagy jó a sima utp is? :R

(#48617) mezis válasza Kisbre (#48616) üzenetére


mezis
nagyúr

Az árnyékolás nem az UV fény rombolásával szemben véd.

mezis

(#48618) Gubek-Einste válasza Kisbre (#48616) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olyan kell amelyik kültéri használatra szántak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48619) koko52


koko52
veterán

Üdv! Nem találok megfelelő topikot (vagy halottak) így ide írok.
Adott egy építkezés ahol nincs vezetékes net szolgáltató. Mobil net az elképzelés. Ha jól gondolom kell egy szolgáltató aki adja a sim kártyát, egy sim kártyás usb stick (ami a modem) és azt kell beledugni egy usb-s routerbe ami szétosztja a netet wifin és lan kábelen.
Vagy van egyszerűbb megoldás is? Létezik olyan modem amibe lehet sim-et rakni és wifis+LAN portos?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48620) koko52 válasza koko52 (#48619) üzenetére


koko52
veterán

[Ez] jó lehet? Bedugom a simet és ennyi?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48621) nightvison


nightvison
tag

Hali! Adott egy kábeles internet. speedtesten alap esetben 100mb le fel 10. De néha kis idő elteltével, csak 20-40 között van a letöltés. Viszont ha eszközkezelőben, a hálózati kártya drivert vissza állítom régire vagy épp frissítem akkor megint jó a letöltés. Már cseréltem háló kártyát is, hogy ne az alaplapi legyen. De a hiba fennáll. Ötletek?

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#48622) Sanyi.mTs válasza koko52 (#48620) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

csak az építkezés idejére kell a net? hordozhatónak kell lennie?
esetleg szolgáltatótól vehetsz SIM-et (szolgáltatást) és MIFI-t. pl. ez

(#48623) koko52 válasza Sanyi.mTs (#48622) üzenetére


koko52
veterán

Úgy néz ki végleges marad, mert céges és olyan kiépítési díjat adtak, hogy letettem a hajam. Valamint havi díjra is többre jönne ki mint a mobilnet. 6850ft/1TB a mobilnet 4G és 9900ft lenne a vezetékes korlátlan 30Mbit.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48624) zolee001 válasza koko52 (#48623) üzenetére


zolee001
őstag

Szerezz egy digi kártyát ismeröstöl ha tudsz,korlátlan netet adnak juniusig ingyen,ja és persze ha van digi térerö feléd
Utcárol beesve szolgáltatohoz nem megyünk lehuzos szarokért,keress valami megbizhato flottát,töredék áron tudsz elöfizetni ugyanolyan konsrukciora avagy jobbra

(#48625) koko52 válasza zolee001 (#48624) üzenetére


koko52
veterán

[link] őket találtam legjobbnak (telenor flotta). Digi térerő nincs a helyszínen. Tudsz jobb flottát?

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48626) zolee001 válasza koko52 (#48625) üzenetére


zolee001
őstag

van itt a forumon topicja,milyen mobil flottát a cime talán
alaposan körbe kell járni mert sok a csalo cég,arra kell ügyelni hogy a te magad légy a számlafizetö ne a flotta
(magánvélemény: részemröm ami T-vel kezdödik azt messze kerülöm)
Áthidalómegoldás egy kidobható kártya amig keresgélsz,nem kell beleugrani ez elsöbe

(#48627) szabog74 válasza koko52 (#48625) üzenetére


szabog74
aktív tag

[link] velük jó tapasztalatom volt.

(#48628) koko52


koko52
veterán

Köszi mindenkinek!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48629) jambiyya válasza Gubek-Einste (#48604) üzenetére


jambiyya
őstag

No megjött a switch. :)

A szolgáltatói modemre kötöttem az n56u routert, arra pedig a switchet.

Switchnél kilőttem a DHCP-t, és beállítottam egy 200-as végű IP címet, mert azt semmi nem használta, az első 3 szám maradt az, ami a router IP címe. Gatewaynek a router IP címét állítottam be.

Routernek a 200-as végű IP címet lefixáltam, hogy mindig a switché legyen, illetve kikapcsoltam a wifit.

PC-t a switchre kötöttem és működik.

Akkor hát ennyi? Mehet a switchre a másik PC, a TVBOX és a wifis router (AC57U)?

(#48630) mezis válasza jambiyya (#48629) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.

mezis

(#48631) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

sziasztok!

Vettem egy tp-link tl-pa411 tipusu powerline adapter szettet. A ket adapter latja egymast, mert a tp-link plc utility-ben latom oket, le is tudom kapcsolni programbol mindkettonek a LED-jeit. Viszont hiaba dugom be az egyiket a routerba a masikat pedig a laptopomba ethernet kabellel, nincs internet. Van valami otlet, hogy mi lehet a gond?

(#48632) terapeuta007


terapeuta007
aktív tag

Tiszteletem uraim.
[link]
Ilyen wifi stickbol erdemes a dragabbat venni? nekem nagyon.tetszene az 1000forintos.
a wifi router az kozvetlen ott lenne mellette(50centire)
szoval.az hogy hatotav az.nem.szamit. csak az kell nekem.hogy ne adjon.hozza latency-t a kapcsolathoz(leheto.legkevesebbet adja hozza*)
az alaplapon valami ráktol is.nagyobb betegseg elrontott valamit és ethernet kabellal felugrál a ping ilyen 1000-re ezert kene wifi stickel megoldani mert kertem.kolcson es azzal mukodik.rendesen a net.
(mar ujratelepitettem.meg eljatszottam a driverekkel is ha valaki eloszor azt ajanlana)

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#48633) zolee001 válasza terapeuta007 (#48632) üzenetére


zolee001
őstag

PCI avagy PCIEx hálokártya belerak,kábellel összeköt az 50 cm re lévö routereddel

(#48634) bon válasza terapeuta007 (#48632) üzenetére


bon
őstag

Szemét mind.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#48635) terapeuta007 válasza zolee001 (#48633) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

értem. koszonom a valaszt.

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#48636) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Digi-s vagyok és eddig az "alap" DNS szervert nem cseréltem le. De most ki kell próbáljak valami mást is. Mi a legajánlottabb és milyen más jó alternatívák vannak még?

Köszi!

(#48637) MasterMark válasza SunMount3r (#48636) üzenetére


MasterMark
titán

1.1.1.1

Switch Tax

(#48638) SunMount3r válasza MasterMark (#48637) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most a 8.8.8.8-at próbáltam meg egyelőre és sikerült visszarakni az összeset működésbe. Remélem így is marad. Amit te írtál az amúgy jobb valamiben?

(#48639) MasterMark válasza SunMount3r (#48638) üzenetére


MasterMark
titán

Mit összeset milyen működésbe?

Ez gyorsabb privátabb és nem google.

Switch Tax

(#48640) SunMount3r válasza MasterMark (#48639) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja azt ide nem írtam: leálltak a privát torrent tracker-ek. És már ezzel is vissza esett az összes "Errored-be".
Akkor ez még jobb lenne? Oké, akkor lehet rápróbálok erre is. De akkor nem hiszem, hogy ez lenne a gond, mert akkor a guglissal is működne. Akkor viszont nem értem mi lehet.?

Szerk.: egyszerűen nem értem. Most megint az összes visszaállt működőbe. És gondolom ezt csinálja folyamatosan, hogy így fluktuál. Lemegy hibásba, percekig, de akár lehet órákig is, aztán egyszer csak megint elkezdenek működni. Mivel lehet még itt gond?

[ Szerkesztve ]

(#48641) Gubek-Einste válasza dreizwanzig (#48631) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Összeszinkronizálás rendben lement?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48642) dreizwanzig válasza Gubek-Einste (#48641) üzenetére


dreizwanzig
tag

kellett kicsit sz*rakodni, de most mar mukodik. A TP-link progiban latom mind a ket adaptert, akkor is ha a routeremre csatlakozok wifin (amirol szeretnem atvinni a netet a masik powerline adapterre), meg akkor is, ha a powerline adapterre csatlakozok kabellal. A tp-link progiban van egy olyan pont, ahol le lehet kapcsolni a LED-eket es siman le tudom kapcsolni mind a kettojet egyszerre. Tehat kapcsolat van a 2 adapter kozott. Net megsincs.

(#48643) SunMount3r válasza SunMount3r (#48640) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A 1.1.1.1 se működik. Kipróbáltam mindent ami eszembe jutott: újraindítottam a gépet, újraindítottam a router-t, de nem jött helyre. Mit lehetne még?

(#48644) jerry311 válasza SunMount3r (#48643) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mondjuk, szerver oldali hiba, leginkább.

(#48645) jambiyya válasza mezis (#48630) üzenetére


jambiyya
őstag

Szóval a pool csak az automatikusan kiosztott IP címekre vonatkozik? Ha valami e tartományon kívüli IP-t szeretne (pl. a switch), akkor azért megkapja? Megkapja, látom, csak ez fura volt.

(#48646) gaborcsu


gaborcsu
csendes tag

Várhatóan Digi költözik otthon a UPC helyére. Mivel a Digi optikain jön, így a modem várhatóan a padlásra kerül és onnan megy majd a régi koaxon a tv-khez a jel. UTP sincs behúzva (régebbi ház, elég volt egyszer átkínozni a UPS koaxot a falakban), és nem is naprakész a tudásom a hálózati eszközökben.
Mi lenne a megoldás arra, hogy a padlásról jövő wifi jelet befogja a földszinten egy gigabites eszköz, amire kábellel tudom kötni a NAS-t, Mediaplayert és az Xboxot, és ugyanazt a wifi jelet ismételje. Egyáltalán a Digi által szokványosan adott modem gigabites jelet szór wifin, vagy még oda is kell egy plussz eszköz?
(Eddig a UPC mellett van egy régi TP-link TL-WRT843ND ami cliens módban működik, de ott a továbbított wifi már egy másik hálózat, így mindig kacsolgatni kell a telefonon vagy tableten, hogy éppen melyik jel erősebb)
Köszönöm

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#48647) Borisz76 válasza gaborcsu (#48646) üzenetére


Borisz76
veterán

Szerintem már az alapokat rosszul képzeled....
Mivel a Digi optikain jön, így a modem várhatóan a padlásra kerül és onnan megy majd a régi koaxon a tv-khez a jel.

Nálam ( - Telekom - ) bejön az optikai kábel , bele egy modem/router kombóba. Ebből egy kábel megy a "beltéri" egységbe. Innen megy a HDMI kábel a TV-be ( Házimozi erősítőbe ha pontos akarok lenni ).

Nem tudom, hogy a DIGI milyen módon építi ki a hálózatot.....
De lehet neked lesz igazad....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48648) zolee001 válasza gaborcsu (#48646) üzenetére


zolee001
őstag

Wireless ethernet bridge amit keresel,a digi wifi nem ac szabvany,jobban jarnal 1 db utp kabel levezetesevel h meglegyen a gigabited

(#48649) NeoPampalini válasza gaborcsu (#48646) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Ha falon/födémen keresztül megy a wifi, akkor ott necces lesz az 1Gbps...

Nem tudom, milyen eszközöket rak ki a Digi, de amikre emlékszem, azokban vagy nincs wifi, vagy csak 2.4 GHz-es. Ergo, ha wifin akarod megoldani, akkor kelleni fog 2 db, 5 GHz wifi-t tudó router, az meg nem lesz két fillér.

Az nem alternatíva, hogy pl. olyan szegély mögött vezeted el a kábelt, ami direkt erre van kitalálva?

(#48650) gaborcsu válasza zolee001 (#48648) üzenetére


gaborcsu
csendes tag

Anyagilag sokkal jobban járnék egy utp-vel, meg is vizsgálom még egyszer, hátha valahol le tudok húzni egyet.
A másik amit még ajánlottak az a powerline megoldás lenne, amiből szintén van olyan ami a másik végen wifit szór, és a gigabit pedig megmaradna az utp csatlakozókon. Bár ez sem olcsó...
NeoPampalini: azt mondta a Digi, hogy 2.4 ghz wifis modem jön, és gigabitet egy kimeneten tudom kicsalogatni.

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.