Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) cudarz válasza renatto (#29145) üzenetére


cudarz
tag

Igen, 18 hónap garit adnak rá.

(#29152) renatto válasza Sz.Miki (#29149) üzenetére


renatto
őstag

Na ez gyorsan ment, gratula neked is! Majd azért írd már meg használat után, még mit látsz a B7-ről váltás okán különbségnek (ha van érdemi kép/menü/beállítások). A szürke káva és az ívelt láb nekem sem fog hiányozni, ha cserélek. :DDD

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#29153) Sz.Miki válasza renatto (#29152) üzenetére


Sz.Miki
őstag

10-12 pixelhibával kevesebbet :DDD az tuti. De majd leírom ha látok valami szembetűnőt.

(#29154) cudarz válasza krx21 (#29131) üzenetére


cudarz
tag

Van esetleg egy összefoglaló valahol arról, hogy milyen teszteket lenne érdemes végigfuttatni beüzemelés után?

(#29155) daneel_hu válasza cudarz (#29154) üzenetére


daneel_hu
addikt

Topikösszefoglaló fent megvolt?

(#29156) cudarz válasza daneel_hu (#29155) üzenetére


cudarz
tag

Igen, elolvastam hogy be kell járatni, van egy HDR tesztvideó link is, de én arra gondolok, hogy van e egy minden potenciális hibát megtaláló tesztsorozat? Ami kimutatja a különböző panelhibákat is.

(#29157) daneel_hu válasza cudarz (#29156) üzenetére


daneel_hu
addikt

Van de előbb járatni kellene azt a tévét.
Vegyes tartalommal főleg.

(#29158) krx21 válasza cudarz (#29154) üzenetére


krx21
nagyúr

Például YouTube: pixel test [link]

(#29159) esicyhun


esicyhun
tag

Sziasztok!

Vettem én is egy LG 55C8-at, kíváncsi vagyok mennyire fog beválni. Gyönyörű képe van, most visszanézve az LCD mellette hányinger. :)

Viszont én bőven fogom használni tévénézésre is, a család magyar kábel tv-ket, én meg az ingyenesen fogható műholdas német adókat fogom nézni vele, ráadásul felirattal, mert kell a megértéshez (Német SuperRTL felirata kontrasztos sárga). Zoomolni nem vagyok hajlandó, kb. a képtartalom negyedét elvesztem vele, ez mondjuk egy dokumentumfilmnél nem igazán jó, na meg a felirat is kivűl esik a képen... A 3Sat-nak pl. piros a logója, a Voxban is van piros, na meg a japán NHK-nak is halvány piros... Kíváncsi leszek lesz-e gondom, kb. napi 5-6 órát fog menni. Hétvégén meg este fogok filmet, sorozatot nézni, ha a család már alszik.

Remélem az LG-sek tényleg lazán kezelik a beégést is, kissé félek tőle... De ez ugyebár egy tv, nehogy már pont tévénézésre ne lehessen használni. :)

Kiterjesztett garanciát (Media Markt, Aegon Silver csomag) nem vettem, beégésre egyértelműen le van írva, hogy nem vonatkozik.

OLED fényt éjszaka 25-ön, délután-este 45-ön, napközben csúcsidőben 65-ön használom, HDR-nél hagytam 100-on, bár nem tudom mennyire tesz jót a tévének. Tudom, hogy ez a gyári alapbeállítás, de ugyebár gyárilag az energiatakarékos mód is aktív, ami pont az OLED fényerőt szabályozza (nem is lehet mellette manuálisan állítani), így kb. sosem menne 100-on...

(#29160) Sz.Miki válasza esicyhun (#29159) üzenetére


Sz.Miki
őstag

A beégés miatt ne aggódj, nálam 1.5 év után rendszeres tv-nézés után sem égtek be a logók ;) Oled B7-nél.

(#29161) esicyhun válasza Sz.Miki (#29160) üzenetére


esicyhun
tag

Jó ezt hallani, remélem nálam sem lesz ilyen probléma. :)

(#29162) Sz.Miki válasza esicyhun (#29161) üzenetére


Sz.Miki
őstag

4 óra használat után kikaocsoláskor automatikusan lefut a pixelfrissítő is ;)

Tegnap óta én is egy 55C8-cat nyúzok :) gyönyörű.

(#29163) chros válasza Sz.Miki (#29162) üzenetére


chros
őstag

"Tegnap óta én is egy 55C8-cat nyúzok :) gyönyörű."

A 65B8 szebb ;] Es a 77C8 lenne a legszebb :D

[ Szerkesztve ]

(#29164) rothfb válasza Sz.Miki (#29160) üzenetére


rothfb
veterán

Azért napi 6 órát használva piros logóval én azért aggódnék. Persze nem másfél év után, de ha nem 2 évente cserélsz tv-t, oda kell erre figyelni szerintem.

(#29165) rothfb válasza esicyhun (#29159) üzenetére


rothfb
veterán

Azért a bejáratásra figyelj oda. Pár hétig én a helyedben alacsonyabb oled fénnyel használnám. Bejáratás után tenném fel az igényeimnek megfelelően a fényerőt.

(#29166) esicyhun


esicyhun
tag

Tényleg gyönyörű, viszont annyira keskeny, hogy szinte szerelhetetlen. A feleségem segítségével raktuk konzolra, de rendesen gyomoridegem volt, hogy el ne törjön: annyira vékony, hogy szinte még pofára lefelé sem lehet lerakni semmire. Végül a dobozára fektettük le, és raktam rá a konzol tartóit.

De megint idegeskedek, mert 2 hét múlva festünk, és újra le kell szedni a tévét. :) Fogalmam sincs hová rakjam, mert van egy pici lányom, ő meg mindent szeret jó alaposan megnézni. :)

(#29167) esicyhun válasza rothfb (#29164) üzenetére


esicyhun
tag

Nem megy napi 6 órában a piros logó, vegyesen nézek mindent, de mondjuk 1 óra előfordulhat. Aggódok én hidd el, de sajnos nem tudom kikerülni (ráadásul az időtartamok ugyebár összeadódnak). Majd gari lejárta előtt max megpróbálkozok panelt cseréltetni, ha baja lesz.

(#29168) esicyhun


esicyhun
tag

Június 29 óta megy a tv, már gyakorlatilag túl vagyok az első két héten.

(#29169) Clay válasza rothfb (#29165) üzenetére


Clay
senior tag

Mi a francnak? NEM KELL bejáratni, sehol nincs leírva, sehol máshol nem ajánlják, csak ebben a topikban, pár ember hüjesége. Használni kell és kész, nem tesztábrákat nézegetni nagyítóval, meg hangya focit youtube-ról.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#29170) rothfb válasza Clay (#29169) üzenetére


rothfb
veterán

Nem hüLYeség a bejáratás. Ha kihozol egy új autót a szalonból, azt sem bőgeted letíltásig egyből. Hacsak nem akarod tönkretenni egyből.
Amúgy meg senki nem mondta, hogy tesztábrákat nézegessen bárki, sem hangyafocit, ilyet nem mondtam, azt én is hüLYeségnek tartom.

(#29171) labeda válasza esicyhun (#29166) üzenetére


labeda
aktív tag

Tedd vissza a dobozba! (Ha csak ki nem dobtad?)

(#29172) labeda válasza Clay (#29169) üzenetére


labeda
aktív tag

+1!

(#29173) rothfb válasza esicyhun (#29168) üzenetére


rothfb
veterán

Akkor jó. Amiket írtam, azért írtam, mert vigyázok mindenemre. Nem akarok (Clay szavaival élve) hüJeséget mondani, azt szeretném, hogy (mint nekem is) minél tovább tartson neked is. Gondolom neked sem hever a bankban még 10 tvre való felesleges pénzmag. Legalábbis, ha hever is, az nem tvre van félretéve, hanem a lányodra.🙂

(#29174) esicyhun válasza labeda (#29171) üzenetére


esicyhun
tag

Valószínűleg az lesz, csak tortúra az egész. :)

(#29175) esicyhun


esicyhun
tag

Dehogy hever, ez a tv sem biztos, hogy anyagilag megengedhető lenne magamnak, mert amúgy elég spórolós vagyok. De 40 leszek lassan, kell egy kis kényeztetés. :)

(#29176) Celtis válasza rothfb (#29170) üzenetére


Celtis
veterán

Az autóknál egyrészt leírják, ha kell bejáratás, másrészt van épeszű műszaki indoklása, hogy miért szükséges.

(#29177) renatto


renatto
őstag

Szerintem nem kell különösebb bejáratás. Legyen használva vegyes tartalommal az első pár hétben. Tehát ne kizárólag 1 csatorna menjen napi 10-12 órában, illetve ne csak 16:9-es filmek. Az OLED fény legyen 30-50 között, de az szerintem később is bőven elég, pláne hogy a 30 és 50 közötti különbség sem olyan "látványos". HDR is mehet bőven.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#29178) renatto


renatto
őstag

Panasonic GZ1500 teszt

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#29179) rothfb válasza esicyhun (#29175) üzenetére


rothfb
veterán

Mikor, ha nem most?😎
Egyébként itt fentebb írták, hogy tedd vissza a dobozba, szerintem is ez lenne a jó megoldás, ha festés jön.

(#29180) rothfb válasza renatto (#29177) üzenetére


rothfb
veterán

Na én ezt értettem bejáratás alatt... Csak nem fogalmaztam pontosan.

(#29181) Clay válasza rothfb (#29170) üzenetére


Clay
senior tag

Tévedsz, az új autókat már nem kell bejáratni, ahogy a telefon akksikat se kell formázni egy ideje. Ezek csak téves berögződések.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#29182) rothfb válasza Celtis (#29176) üzenetére


rothfb
veterán

Van egy Samsung plazmánk, 50 colos, 2011-s. Semmilyen beégés nincs rajta és tökéletesen üzemel. Ehhez azt gondolom hozzájárult az is, hogy az első 3 hónapban 12-s fényerővel használtuk a 20 skálán. Miután a 3 hónap letelt, 17-s lett, kisvártatva pedig 18-s és azóta is azon megy. Tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#29183) renatto


renatto
őstag

LG OLED65E8 - 599.999 HUF - ez már elég baráti! :C

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#29185) rothfb válasza renatto (#29183) üzenetére


rothfb
veterán

Nem rég még az 55 colos volt ennyi.🙂
Kezdenek tényleg lemenni az árak... Persze ehhez kell, hogy az idei modellek kijöjjenek.

(#29186) daneel_hu válasza renatto (#29177) üzenetére


daneel_hu
addikt

De... a vegyes 16:9 a legjobb. Logók nélkül.
Gondolom 2.35:1-et akartál írni. :)

(#29187) daneel_hu válasza renatto (#29183) üzenetére


daneel_hu
addikt

Soroksáron van csak raktáron?
Többi boltban nincs.
Gondolom utolsó darabok egyike.

(#29189) Celtis válasza rothfb (#29182) üzenetére


Celtis
veterán

Pontosan fogalmaztál, azaz így gondolod. De ez mit sem bizonyít.
Nekem is volt Pana plazmám, óvatoskodtam is vele, mégis tönkrement a panel kevés üzemórával. A szüleimnek is pana plazmájuk van, fogalmuk sem volt mi az a bejáratás, mégis majd 10 éves és semmi baja.

(#29190) renatto válasza daneel_hu (#29186) üzenetére


renatto
őstag

Nah akkor azt! :D Elírtam, köszi! :R Szóval alul/felül fekete sáv ne legyen mindig. No meg jobb/bal sem, alias Walker a texasi kopó! ;]

Honnan látod, hogy Soroksáron van csak?! Nekem a Nyíregyházi van beállítva és azt írja azonnal. :F

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#29191) daneel_hu válasza renatto (#29190) üzenetére


daneel_hu
addikt

Fővárosiakat néztem, csak Soroksáron van.
De ettől még lehet pár db az országban, nem kizárt. :)

(#29192) daneel_hu válasza rothfb (#29170) üzenetére


daneel_hu
addikt

Valószínűleg nem árt a készüléknek ha - "bejáratjuk".
Míg ha nem... ki tudja?
Nem készült még erre vonatkozó teszt.

De Chros megkérdezhetné Vincenttől. ;]

Kérdések:

1. Az LG válogatja-e a paneleket?
2. Be kell-e járatni a készülékeket?

:C

(#29193) daneel_hu válasza chros (#29163) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A 65B8 szebb ;] Es a 77C8 lenne a legszebb. :D"

Nem a 77W9PLA ? :K

(#29194) krx21 válasza daneel_hu (#29192) üzenetére


krx21
nagyúr

"1. Az LG válogatja-e a paneleket?"
Ez így nem biztos, hogy egyértelmű nekik...
Inkább én úgy kérdezném, hogy az LG az OLED paneleket kategorizálja valamilyen bevizsgálás után a drágább és az olcsóbb modellekhez?
Különben megkaphatjuk azt a választ, hogy persze, válogatjuk, teszteljük őket.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#29195) Gtaati válasza renatto (#29183) üzenetére


Gtaati
őstag

UUUU mondtam az asszonynak, hogy ez kellene :DD :Y

[ Szerkesztve ]

(#29196) rothfb válasza daneel_hu (#29192) üzenetére


rothfb
veterán

Nagyszerű kérdések. Krx-é még pontosabb. A gond inkább az, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a válasz őszinte lesz. Ezért is írtam azt korábban, hogy Vincent véleménye szerint válogatják e. Neki adok a szavára.

(#29197) rothfb válasza daneel_hu (#29192) üzenetére


rothfb
veterán

Az biztos, hogy nem árt, ha nem rögtön max közeli tartományba emeljük a fényerőt.

(#29198) rothfb válasza Celtis (#29176) üzenetére


rothfb
veterán

Egyébként én általánosan úgy gondolom (én legalább hozzáteszem, hogy úgy gondolom, szerintem, véleményem szerint, nem úgy mint egyesek kijelentgetnek alapigazságokat, axiomákat), hogy minden új autónál érvényes a bejáratás, az előírás szép dolog, de a harmincezres olajcseréket is előírják, aztán meg csodálkozik mindenki, hogy százezernél motort kell felújítani.
Én a tvkkel is így vagyok.

(#29199) Celtis válasza rothfb (#29198) üzenetére


Celtis
veterán

Autók esetén egyetértek, ahogy lentebb is írtam.

(#29200) renatto válasza daneel_hu (#29191) üzenetére


renatto
őstag

De beállítod saját áruháznak egyesével? Vagy van valami egyszerűbb trükk?

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.