Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) VinoRosso válasza Dark KillerX (#700) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nyilván midnegyik teszt részrehajló, de összeségében eddig bennem olyan 3:7-es arány élt, ehhez képest a gurus tesztet is figyelembe véve min 9:10nek kéne lennie, Az hogy a GTX 285el egy szinten lenne eléggé merész kijelentés.A valóság szerintem az hogy a GTX 275tel lehet egy szinten, vagy egy picikét jobb lehet nála.

(#702) Bici válasza VinoRosso (#701) üzenetére


Bici
félisten

Az alapórajeles változat lehet. A gyári 950MHz-es már más kérdés. :U
Azt viszont nem tudom, hogy a 285-öt mennyire lehet húzni... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#703) rocket válasza VinoRosso (#695) üzenetére


rocket
nagyúr

Cherry picked jatekok vannak, pl. Dead Space mit keres a tesztben?;) , iden megjelent jatek 1 van csak a HAWX.
Ettol fuggetlenul nem rossz kartya GTX275, de jo ideje a HD4890 osszesegeben jobb valasztas, raadasul joval olcsobb is, HD4890 mar 190-210$ (europaban 170-180euro) kornyeken kapsz sok helyen (tehat nem cherry picked), GTX275 meg 240-250$ (200-210euro)kornyeken van.

Arban a Sapphire HD4890 Toxic van a legolcsobb GTX275 kartyak szintjen, szoval a szokasos PhysX,CUDA,Stereo3D trion kivul nem szol semmi jelenleg a GTX275 mellett :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#704) rocket válasza VinoRosso (#701) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez a teszt egyertelmuen ugy van osszevalogatva, hogy minnel jobb szinben tuntesse fel az NV termekeit, ezert is kerult bele a Dead Space, mert abban eleg nagy az elonye az NV kartyainak.
(azt nem gondolom a GURU3D teszeloi keresgettek azt a jatekot amiben a legnagyobb a kulonbseg, inkabb az NV altal kuldott "hogyan teszteljetek" leirasban van benne ez a jatek ;) )
Sajnos nagyon atlatszo ez a teszt, van sok oldal aki ugy probal tesztelni, hogy valamelyik markat jobb szinben tuntessen fel, de GURU3D-nal mar eltitkolni se sikerult ezt :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#705) Abu85 válasza rocket (#704) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De ha megnézed, akkor náluk van egyedül teszt az új GTX 295-ről. Ez rövidtávon mindenképp megéri nekik. Aztán majd eltusolják a botrányt, mint Tom bácsiék. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#710) tzsolesz válasza Laraxior (#709) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Aszittem a 4850 a leggyorsabb

A szobámban igen. :DDD

A lényeg, hogy végére megfelelően kiegyenlítődött a két rivális gyártó VGA-inak teljesítménye.
Egyik kártyára sem lehet azt mondani hogy az a világ legerősebbike, mert ez mindig relatív. Attól függ melyik alkalmazásban, játékban.
Eljutottunk oda, hogy nagyon rosszul nem járhatunk jelen pillanatban egyikkel sem. Persze ha csak ezt az évet nézzük.

Az igazi megmérettetés majd a következő szériánál lesz, hisz ott már mindkét gyártó teljesen új DX-et fog támogatni, és legalább meg is fog egyezni. DX11, se több, se kevesebb.

(#712) Laraxior válasza tzsolesz (#710) üzenetére


Laraxior
titán

akkor miről beszélünk? miért nem lehet normálisan hozzáállni...
nVidia topikban az nV a leggyorsabb, ati topikban meg az. miért nem lehet ezt egy-két embernek ép ésszel felfogni. nem kell itt osztani.
a te hozzáállásod eléggé normális,de bluegene... mintha csőlátása lenne. gondolom nehezére esik elismerni hogy nem csak ati van. mindenkinek van egy szimpatikus hardvere. kinek az intel, kinek a samsung, kinek ez kinek az. Véleményt lehet mondani nem is azzal van a gond, csak ne provokálás szintjén. Vendégségben általában nem szarunk a vendéglátó asztalára... értem itt nV topikban vagyunk legyen itt a legjobb az nV.
Befejeztem. továbbiakban lökök egy némitást ha nem érthető,mert eléggé felbassza az agyam.

Beirtam normálisan az aTi topikba is hogy van egy 4870em, szép kártya, erős kártya, szépen megy a Crysis, csak a hőfokokkal, nem voltam megelégedve idle-be, de az szép hogy 40%os ventivel 60°C volt a max GPU. Megtaláltam a driverben az avivo vagy mit az nVnél digital vibrance néven van. nem tapasztaltam semmi különbséget, de mivel nem boldogultam a ventivezérléssel ezért elcseréltem. Akkor is le kellett ugatni... nah mindegy. OFF

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#717) lsc válasza Laraxior (#712) üzenetére


lsc
nagyúr

Azért párszor Te is megfordultál az ati topicban :[link], [link] , [link] , [link] . Igaz ha nem Te csinálod hanem veled csinálják akkor az biztosan más érzés .

Az élet kegyetlen .

(#719) Laraxior válasza Bici (#718) üzenetére


Laraxior
titán

ezért van nekem nV karim. Mert Crysis-al tolom :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#723) ricshard444


ricshard444
veterán

Hogyne lehetne tuningolni, attól még hogy a 280 van felhúzva gyárilag,attól még lehet a 285-t húzni, nagyonis jól..., és a 4890 nincs 1 sulycsoportban a 285-s Gtx-el. ;]

Vannak dolgok...

(#724) #97544192 válasza ricshard444 (#723) üzenetére


#97544192
törölt tag

Milyen 280 van felhúzva gyárilag? Most hülyéskedsz, vagy tényleg ilyen buta vagy? Egyáltalán tudod mit beszélsz ember? :(
Nézz utána egy kicsit, igen is van különbség a 280 és a 285 között... Utolsó mondatodat sem értem... Árban olcsóbb a 4890, ezért talán jobban megéri, de amúgy ott liheg a 285 mögött elég rendesen... Aztán tőlem lehet akármennyire húzott a 4890, biztos megveri a 285-öt... De akkor szénné húzza az ember a 285-öt, és máris más a helyzet. =)

(#725) ricshard444


ricshard444
veterán

Én úgytudom pedig hogy a Gtx 285 full ugyanaz mint a gtx 280 csak fejlettebb gyártástechnológiával+megemelt órajelekkel

Vannak dolgok...

(#728) JColee válasza ricshard444 (#727) üzenetére


JColee
őstag

Hogyne lehetne tuningolni, attól még hogy a 280 van felhúzva gyárilag

ezt értette félre, és azt gondolta, na most leugatjuk az újoncot :U

[ Szerkesztve ]

(#732) ricshard444


ricshard444
veterán

Off kérdés: Most 9800GX2-m van, és ha bekapcsolom az élsimítást nagyon-nagyon belassul a játék(felére csökken az fps 4* élsimítással)
Ennek az lehet az oka hogy nembírja a vga? :F
Csak 1.1-es Pci foglalatom van , de nemhiszem hogy azlenne a baj
A Gtx 295 úgytudom maxon viszi 16* élsimítással röccenésmentesen, igaz ez?(elsősorban gtx 295 tulajoktól kérdezem)
A választ előre is köszi :)

Vannak dolgok...

(#733) ricshard444


ricshard444
veterán

a Crysis-ra gondoltam, csak elfelejtettem odaírni :W
Bocs :W

Vannak dolgok...

(#735) ashot válasza ricshard444 (#732) üzenetére


ashot
tag

nekem az elozo kartyam gx2 volt. A kartya nem birja az elsimitast. Ezt a problemat csak egy GTX295 el tudnad kikuszobolni :)
16x elsimitass very high reszletesseggel 1640x1050be elviszi a gtx295.

[ Szerkesztve ]

(#736) ashot válasza szasanyi (#734) üzenetére


ashot
tag

Ja igen, hallottam mar ezekrol az ATI kartyakrol, majd ha unatkozok, veszek egyet a regi gepembe, jo lesz masodhegedusnek :D

[ Szerkesztve ]

(#738) ricshard444 válasza ashot (#735) üzenetére


ricshard444
veterán

Szuper, akkor nemsokára veszek egy Gtx 295-t ;]
Nem csak a Crysis miatt, mielött még vki beszólna, hogy a Crysis csak 1 techdemo :DDD

Vannak dolgok...

(#739) ricshard444


ricshard444
veterán

ASHOT - ha kijön a Gt300 te lefogod cserélni a Gtx 295-d vagy elég ez a teljesítmény amit a kártya neked nyújt? :C

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#742) ashot válasza ricshard444 (#739) üzenetére


ashot
tag

fingom sincs :) ez attol fugg mit tud majd az uj kari. Ha csak 5-10%-al lesz gyorsabb,
akkor varok a ket GPU-s megoldasig :)

[ Szerkesztve ]

(#744) ricshard444 válasza schwartz (#740) üzenetére


ricshard444
veterán

Hát Igen..., csak High-on, nem Very High-on, ott meg az nVidia a király :C

Vannak dolgok...

(#746) ricshard444 válasza Bluegene (#745) üzenetére


ricshard444
veterán

http://www.overclockersclub.com/reviews/nvidia_gtx295_full/6.htm

Najó...ez Warhead, de akkor is Crysis :D
Itt maxon van futtatva 2* élsimítással...
Nemnagyon keménykedik a 4870x2 :N

Vannak dolgok...

(#748) szasanyi válasza Laraxior (#747) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez a topik a következő generációról szól... - és ha jól olvasom, abból is az NVIDIA kártyák esetében. :U Mert a topikba beleolvasva kissé elbizonytalanodhat az user.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.