Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) Bjørgersson válasza Csupingo (#11594) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ez a 6-14 hogy jott ki ennyire konkretra?! :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11602) Csupingo válasza Bjørgersson (#11601) üzenetére


Csupingo
veterán

Hááp... Pl. ezekből a tesztekből kiindulva. A 380 néhol pár fps-el gyorsabb a 960-nál. Ezért tippelnék kb. ekkora különbséget a 950 és a 380 között. Bár a ph-s teszt talán már nem fedi annyira a valóságot, mert akad pár 950-es, ami majdnem 960 szintre boostol. Emiatt talán ekkora különbség sincs ma köztük.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#11603) Hunork válasza Csupingo (#11598) üzenetére


Hunork
veterán

Hmmm. :F Én is sokat olvastam, kicsit féltem is. Igaz, vadiúj R9 390 lett a 960 helyett, de sem a driver-rel, sem a szoftverével nem voltak eddig gondok. Nem volt black screen hiba...stb. Szerintem az ilyen esetek 90%-ban a tuningolt kártyák hozzák az ilyen hibákat. És még csak Win reinstall sem volt, nem is értem azokat, akik így vagy úgy törlik a VGA drivert, mert erre ott van a remek DDU is. Pár perc és restart és jön a 640x480-as Win, és mehet a kívánt driver a gépre. Nekem csak Afterburner van fent, már hogy lássak minden adatot egy teszt során, és hogy én döntsem el, milyen fordulaton menjenek a ventik. Oszt jó napot. :K
De az is lehet, hogy szerencsém van. Teszt készül, már csak a szöveg van hátra, grafikonok készen! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#11604) Tikakukac válasza Hunork (#11603) üzenetére


Tikakukac
titán

Mobilban évek óta szopunk AMD-vel. 380-at sem véletlen adtam el. Tényleg zsír a kraft, de 3 évig nem volt bajom soha a GPU gyorsítással sehol. AMD-vel 3 nap után már bújtam a netet, hogy na most wétéef. Nem tudom kinek fizet és mennyit meg melyik gyártó, de ezeket az anomáliákat jó volna felszámolni véglegesen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11605) laychi válasza Hunork (#11603) üzenetére


laychi
veterán

Anno én is jót nyilatkoztam az asus r7 260X dc2oc-ról, aztán 2 hónap telt bele és jöttek a hibák. Gariban cseréltettem egy giga gtx 750Ti-re... amióta nvidia van a gépben se hőmérséklet, se más téren nincs problémám.
Nem véletlenül lett most is 970(most msi, nem giga, mert a G1 gaming nem fért be a házamba :D) a 960 után és nem valami más.

Ja és a kis asus se volt tuningolva. Gyári OC volt.

[ Szerkesztve ]

(#11606) Daw93


Daw93
senior tag

Nekem ugyan saját tapasztalatom nincs AMD kártyákkal, de az én környezetemben (unokatestvérem, több munkatársam) akiknek AMD-je van, mindegyik felült vele a szopórollerre.. Igaz van köztük még hd7770 is ami nem mai darab, de azzal is volt baj rendesen, aztán R9 270X-ek, stb. Feketén vibrál a kép, driver bajok, bugos fura textúrák a játékokban, melegedés, ilyenek. Én meg már kb 10 éve csak megveszem a kis nvidiámat, belerakom a gépbe, aztán pár év múlva kiveszem és eladom.. aztán jön a következő, minden hiba nélkül. Eddig egy vga-m döglött be, az is a 3 éves garancia idő alatt, egy GTS 450 1gb, amit aztán 10 perc alatt kicseréltek egy vadi újra :D Imádtam azt a kártyát, a GTA 5-el is megbírkózott kemény 4 gb ram társaságában :D
Persze nem azt mondom, hogy az AMD szar, mert jó kártyákat gyártanak, és ha ezeket az anomáliákat megoldanák, simán vennék AMD-t ha jó áron adják. Processzorom is volt AMD, és az árához képest egész jó volt (csak ugye a melegedés..)

GTA Online: Daweee93

(#11607) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Szerintem nem itt kell keresztre feszíteni a pirosat :) De hogy beszálljak a mérlegbe...
5 éven át volt piros kártyám. Sosem volt driver gondom, blackscreen, a mikrolaggot meg inkább a procimnak tudom be, mert az nem játékra termett ugye. Sosem uninstalláltam a drivert, nem trükköztem DDU-val. Mikor jött az új, én simán frissítettem. Most zöldem van és kedvenc játékomba számos rejtélyes bevillanás a texturában, érdekes árnyékhibák. Semmi tuning mellett. Illetve ezen játék el sem indul a legújabb driverrel. Ez miatt életemben először egy régebbi vga drivert kellett visszatennem, hogy működjön, aminek működnie kell.
Pro és kontra: Mindezek fényében nem tudom csak ezt, vagy csak azt ajánlani másoknak. Mert nem lenne releváns. Az nVidia kártyák igenis jobban kamatoztatják tudásuk a játékban, az AMD kártyák meg nyers erőben vannak ott a szeren. És igenis javult a driverezés a piros vonalon. ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#11608) Hunork válasza MrDerekas (#11607) üzenetére


Hunork
veterán

Nagyon szépen összefoglaltad! :R
Én úgy nevezném magam, hogy jó VGA párti vagyok. Régen volt 3 ATI kártyám, utána sok-sok NV. Most meg ismét AMD. Abban is biztos vagyok, hogy sokan a tápegységüket méretezik alul adott esetben AMD kártya esetén. Mert igen, többet fogyasztanak, kell mellé a jó minőségű, erős táp. Én kimaradtam a keringő driver gondokból, egyelőre minden rendben. Mint említettem, lesz teszt is, csak kevés időm van gép előtt ülni. :(((

De előrebocsátok pár kis szösszenetet:
1. Az R9 390 is csendben van 55-60 fokig. Tehát a ventik állnak! Mondjuk ez merész szerintem, pláne a lakhelyemen, ami egy panel 10. emelete. Légkondi nincs, csak egy álló ventilátor, így azért vigyáznom kell a gépre. Jelenleg Afterburner-rel fix 40%-on mennek a ventik (3db), és bekapcsoláskor 35 fok, több óra után idle 40-43 fok, játékok alatt meg 80 fok maximum. Itt BF4, Crysis3, Shadow of Mordor full maximum beállítások értendőek. Vagy pl. tesztprogramok. Tehát nem tűnik vészesnek a hőmérséklet és a zaj sem, ekkor még csendes. 50%-nál már érezhető a hang. :K De a 960 is simán elérte a 75 fokot, igaz nem teljes maximum beállítások esetén.
2. Valóban lehet belaggolás, de ez is inkább a CPU limitnek köszönhető, nálam is előfordul majd, hiszen egy i5 vs i7 azért számít...
3. Nem volt semmilyen képernyőhiba még, vagy lefagyás, program abort! :N
4. A TV-n a kép sokkal szebbnek tűnik, ez tény, de már ezt a Radeon 7500-nál is megtapasztalhattam. Nem tudom miért, de szerintem ebben jobbak, szinte pont ugyanolyan színkalibráció van a két kimeneten.

De abbahagyom, nem szeretném, ha "megmoderálnának" :N , hiszen itt tényleg nem cél a versengés, háború, én inkább a tapasztalatokat szeretném megosztani, amit majd el lehet olvasni a későbbiekben. Ha kész leszek, küldöm ide is a linket!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#11609) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Tényleg muszáj ide ez a rengeteg AMD off? :U

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11610) mcs válasza Bjørgersson (#11609) üzenetére


mcs
veterán

Én sokkal nagyobb bűnt követtem el ma: Asus dvd írót vettem. Csak a Giga lapomat ki ne égesse. :O ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11611) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Cardspotting. Az árazás mindenesetre nem túl baráti...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#11612) Bjørgersson válasza Trailblazer (#11611) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az ilyen pletykákat pletykaként kell kezelni, nem pedig komolyan venni. Majd ha hivatalosan bejelentik, akkor lehet panaszkodni az árra. ;)

mcs nem is tudom, mi a rosszabb; maga a tény, hogy DVD-írót vettél, vagy hogy Asust. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11613) Trailblazer válasza Bjørgersson (#11612) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hja, majd akkor háborgok - mert biztos lesz miért. :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#11614) mcs válasza Bjørgersson (#11612) üzenetére


mcs
veterán

Hát a közel 7 éves Optiarc-om megadta magát, így kellett másik. Az ázusz dobozos és 2 év garanciás is. Zacsis LG helyett már inkább az, még ha nem is Giga. ;]
Számomra alap, hogy legyen valamilyen optikai nyavalya, viszont Blu-Ray íróra már sajnálok 20at kiadni, mert sokáig közöm se lesz olyan lemezhez. Max egy következő életemben. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11615) Sn4k388


Sn4k388
tag

Üdvözlet.

Nem vagyok jártas a 2 gpu használatában.
Annyit tudok hogy az nvidia-ák az SLI-t támogatják és az AMD-k a crossfire-t

Sajnos később jön össze annyi pénzem hogy komplett gépet vegyek (Kb 1-2 hónap)

Így gondoltam hogy veszek most egy gtx 950 et, és ha összejött az új gépre akkor veszek még egyet és összekötöm SLI be.

A problémám az hogy szinte az összes kiszemelt jövendőbeli alaplap a crossfire-t támogatja.
(Vagy csak én nézem el?)

MSI Z170A GAMING M3
MSI B150A Gaming Pro
MSI B150 GAMING M3
Asrock Fatal1ty B150 GAMING K4
Asrock Fatal1ty Z170 Gaming K4

gyártó oldalán mindegyiknek az crossfire van írva.

Illetve van véleményetek hogy 2 db Gigabyte GTX950 2GB DDR5 GV-N950XTREME-2GD
milyen teljesítménnyel bír (hozza-e a 970 szintet?)

Full HD -ra kellene

Válaszokat illetve sli kompatibilis alaplapokat szívesen fogadok

[ Szerkesztve ]

(#11616) Tikakukac válasza Sn4k388 (#11615) üzenetére


Tikakukac
titán

Privát véleményem: nem szívatnám magam SLI-vel. Ha van cash 950 elad és kiegészít.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11617) Sn4k388 válasza Tikakukac (#11616) üzenetére


Sn4k388
tag

Köszi akkor leteszek róla. :F

Pedig papíron jól nézett ki :(((

(#11618) Tikakukac válasza Sn4k388 (#11617) üzenetére


Tikakukac
titán

Még 3DMark alatt sem néz ki annyira rosszul, bár ott azért már kezdenek kijönni a dolgok. Na és játékban na ott pusztulatság. Nem kell lappal cseszekedni meg 2 kari, 2 hűtés 2 mindenből. Jobbat tesz a léleknek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11619) 4264adam válasza Sn4k388 (#11617) üzenetére


4264adam
veterán

Legnagyobb gond hogy a vram nem adódik össze (marad 2gb a 4 helyett )

(#11620) mcs válasza Tikakukac (#11618) üzenetére


mcs
veterán

Valaki adhatna nekem kölcsönbe még egy extrém 950et, mert meg tudnám nézni, hogy mit alkotnának SLI-ben. ;]

[ Szerkesztve ]

(#11621) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Én pedig eladtam a 950-et, jön valami új valamikor. "Kalandod itt véget ér!" :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#11622) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Korabban volt szo a homersekletrol, a kinti nagyon befolyasolja, hetvegen volt kanikula akkor eleg szepen felment 73-4re (mar megneztem a manualis 100% ventit de nem ert tobbet mint az auto) utana jott a lehules es vissza is ment ugyanakkora terheles alatt 68-9re. Ugye hiaba ket venti meg hoelvezetes, ha a szobaban meleg van a venti se tud hideget csinalni csak kifujni a meleg levegot.

[ Szerkesztve ]

(#11623) mcs válasza Trailblazer (#11621) üzenetére


mcs
veterán

Addig is jó hokizást azzal az vacak HD 4600al, legalábbis én nem sokáig szoktam bírni vele. :DDD
RX 470re vagy 480ra pályázol?

(#11624) lacus83 válasza mcs (#11623) üzenetére


lacus83
senior tag

970 et kell majd venni 60k ért :-)
Én legalábbis ezt szándékozom tenni.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#11625) mcs válasza lacus83 (#11624) üzenetére


mcs
veterán

Arra szerintem még legalább egy jó fél évet várni kell. :)
Én is szívesen váltanék rá, ha jönne ki olyan játék, ami miatt megérné, csak nem tudom, hogy driveresen mennyire akarja majd még életben tartani az NVidia.

[ Szerkesztve ]

(#11626) 4264adam válasza mcs (#11625) üzenetére


4264adam
veterán

Szerintem simán várható a következő széria a mostani 960-al, addigra remélhetőleg a DX12 is teljes lesz a jáékok alatt.

(#11627) mcs válasza 4264adam (#11626) üzenetére


mcs
veterán

Rossz szavam nekem sincs a 950re. Hiányérzetem sincs a 4 gigás 960 után, mert kb minden játékom ugyanúgy, vagy alig megy lassabban. Ha kijön valami említésre méltó cucc, amit ultra grafikán akarok játszani, akkor váltok. :)

(#11628) 4264adam válasza mcs (#11627) üzenetére


4264adam
veterán

Csak a vérpistikék használnak 950-et az okosabbak tudják hogy 960 2gb-ot vesznek "950" feliratú dobozzal :DDD

(#11629) mcs válasza 4264adam (#11628) üzenetére


mcs
veterán

Egy megvágott, csonkított, kiherélt 960, ami lehetett volna SE, LE vagy akár XT is. :D

[ Szerkesztve ]

(#11630) 4264adam válasza mcs (#11629) üzenetére


4264adam
veterán

Nyertél :D

(#11631) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

NVIDIA GeForce GTX 1060 Reference Board Design and Clocks Confirmed

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11632) Hauptmann


Hauptmann
addikt

A 4 Gigások közül Giga WF2OC, MSI Gaming, EVGA SSC 3967, esetleg Giga G1.Gaming? Vagy higgadás a 1060 megjelenéséig, és akkor garis használtban gondolkodni?

(#11633) Csupingo válasza Hauptmann (#11632) üzenetére


Csupingo
veterán

Az evga-t nem ismerem, a többinek jó a hűtése. Kicsit még várnék, biztos sok kártyának csúszik most lejjebb az ára.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#11634) Bjørgersson válasza Csupingo (#11633) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha az 1060 tenyleg 100k korul nyit, es abbol is akkora keszlethiany lesz, mint az 1070-bol meg 1080-bol, akkor egyhamar nem fog lemenni a 960 ara.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11635) Csupingo válasza Bjørgersson (#11634) üzenetére


Csupingo
veterán

Az duplán szívás lenne. Azért az amd kártyák miatt is változhatnak az árak. Tetszik a 1060, de szerintem csak 2 év múlva veszek, ha már kapható lesz 75-ért.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#11636) Bjørgersson válasza Csupingo (#11635) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor már inkább egy 980-at, annak valószínűleg hamarabb fog lentebb menni az ára, ha az 1060 hozni fogja a teljesítményét.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11637) Csupingo válasza Bjørgersson (#11636) üzenetére


Csupingo
veterán

Ritkán cserélek kártyát, 2-3 évente. Ezért jobban izgat a pascal a dx12 miatt. Már a 9-es szériából nem vennék.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#11638) Bjørgersson válasza Csupingo (#11637) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor addigra meg már ott lesz az 1150 az 1070 ~teljesítményével az 1060-nál olcsóbban. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11639) Hauptmann válasza Bjørgersson (#11638) üzenetére


Hauptmann
addikt

Jaja, az örök körforgás. :DDD

(#11640) mcs válasza Bjørgersson (#11638) üzenetére


mcs
veterán

Vagy 2 éven keresztül jönni fognak az átnevezett kártyák, mint 9800 GTX+ után a GTS 250. :P ;]
Én arra leszek még kíváncsi, hogy vajon az 1060 alatti kategóriában is bevetik-e a pacalt, vagy maradni fog a Maxwell átnevezgetve. Lenne például GT 1040, ami egy átnevezett 750 Ti vagy akár 950 lenne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11641) Rebell


Rebell
senior tag

Sziasztok,

a Msi GTX960 Gaming 4GB DDR5 GTX 960 GAMING 4G mi a vélemény? 66 830 Ft

megéri az emelt árat http://iway.hu/termek/msi_gtx960_4gd5t_oc/86041 képest? 59 110 Ft

vagy van vmi jobb ötlet, hogy a 960-ból melyiket?

köszi :R

üdv.

ui: i7 2600K megfelelő lenne mellé?

(#11642) Bjørgersson válasza Rebell (#11641) üzenetére


Bjørgersson
félisten

10/10 kártya szerintem, nekem is ilyen van. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11643) Tikakukac válasza Rebell (#11641) üzenetére


Tikakukac
titán

Picit sokallom az árát, de ez van, mostanság sok olcsóság nem lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11644) Grave_444 válasza Rebell (#11641) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Biztos jó, de a nagy testvért szinte ennyiért ki lehet fogni aprón.

(#11645) Hauptmann válasza Rebell (#11641) üzenetére


Hauptmann
addikt

Egy ezressel drágábban van a 3 ventis Giga G1.Gaming, vagy 63k körül a WF2OC. De szerintem 60k körül pár ezres nem lehet már tétel, szimpátia alapján lehet/kell dönteni, egyikkel sem lőssz mellé.

[ Szerkesztve ]

(#11646) Rebell válasza Bjørgersson (#11642) üzenetére


Rebell
senior tag

Köszönöm a válaszokat. :R

kovy29 : neked milyen hőmérsékletet produkál a kártya?

Grave444 : a 970re gondolsz? az teljesítményben mennyivel nyújt többet a 960nál?

[ Szerkesztve ]

(#11647) polgi803 válasza Rebell (#11646) üzenetére


polgi803
őstag

Sokkal erősebb a 970 mint a 960...

(#11648) Bjørgersson válasza Rebell (#11646) üzenetére


Bjørgersson
félisten

65 fok volt eddig a max ebben a melegben. A 970 kb. 50%-kal erosebb.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11649) Grave_444 válasza Rebell (#11646) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Más kategória. :)

(#11650) 85Slaci265DC


85Slaci265DC
tag

Hali.
MSI GeForce GTX 960 Gaming 2G-t szeretnék venni,de előtte kikérném a véleményeket.
Radeon 6870 1gb helyett kellene,gondolom "óriási"előrelépés lenne.
Elég-e a 2G,v gyüjtsek a 4G-re. Vagy nincs egyenlőre értelme.
Chieftec 500w tápom van,ezért nem érdeklődök a gtx770 kaliberű kártyákra.
Befolyásol-e játéknál a 128bit,a 256-384bit-hez képest.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.