Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) thomeef válasza Grafirka (#10550) üzenetére


thomeef
őstag

Azért hülyeséget ne írjunk. 50-60% minimum a teljesítmény növekedés. 960-al meg olyan 60-70%, és akkor már lehet sokat mondtam.

(#10547) Pehi: Amennyi pénzt nem sajnál. Mindkettő előrelépés lesz, érezhető különbséggel.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#10552) Mercutio_ válasza Grafirka (#10550) üzenetére


Mercutio_
félisten

30-50% fps

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10553) diegho


diegho
nagyúr

Bent a gépben az Msi 960 4GB white tiger edition. Este tesztelem.

(#10554) MrDerekas válasza Pehi (#10547) üzenetére


MrDerekas
addikt

Kis pénz, kis foci. Azt kell venni amire van rákölthető pénze. A 750-hez nem nagyságrendi talán, de érezhető előrelépés a 950 is, amit ha megcibál valaki, akkor hozza az alap 960 teljesítményét kb. A csendesség meg teljesen egyénfüggő. Mindenkit más frekvencia zavar. Mérlegelni kell, megtudni hogy a teljes konfighoz is mi lenne a jó vétel, aztán dönteni. Mindkét kártya ajánlott vétel. (950/960)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#10555) mcs válasza syberia (#46) üzenetére


mcs
veterán

Nekem az egérhúzásos cicergést egy FSP Hexa+ 400W csinálta. Bár eléggé halkan, és hidegen indítva 15-30 percig. :D

(#10556) Peat;) válasza mcs (#10555) üzenetére


Peat;)
veterán

FSP-ről én is tudnék mesélni....több modelljükkel is megszívtam. Ezt mindig leírom ha szóba kerül a márka mert olyan jól esik. :) Szerintem már több mint pech volt hogy 3 termékükkel is problémám volt és előtte soha a codegenekkel :DDD és azóta se semmi az xfx-el.

(#10557) laychi válasza mcs (#10555) üzenetére


laychi
veterán

Válaszoltál egy régi hsz-ra :D :C

(#10558) mcs válasza laychi (#10557) üzenetére


mcs
veterán

Bakker. Totál azt hittem, hogy frissre válaszoltam, amikor a telefonon böngésztem. :Y :DD

[ Szerkesztve ]

(#10559) mcs válasza Pehi (#10547) üzenetére


mcs
veterán

Akkor már a 4 gigás 960. Helyenként nálam is lazán ráduplázott a korábbi 750re, amitől 15-20%al gyorsabb a Ti. :)

(#10560) mcs válasza Condor-c1 (#10531) üzenetére


mcs
veterán

Azért nem említik, mert van a gpukat jellemző ASIC minőség is, ami kártyánként különböző, és gyárilag ez alapján lövik be a boost2-t. Minél több % az asic, annál magasabb a gyári boost2, viszont a tuningképességeket nem befolyásolja, sőt. Viszonylag gyakran fordul elő az, hogy a kevesebb asicos kártya a magasabb gyári feszültsége miatt több tuningot bír el. :)

(#10561) roberto7


roberto7
csendes tag

próbált már valaki cicergős 960-as példányt lakkozni? nem körömlakkra gondoltam, hanem valami spéci uv lakkra, ami nagyon kemény lesz, így talán nem kezdenek el rezegni az alkatrészek a panelon, és akkor talán megszűnik a cicergés...

(#10562) Csupingo válasza roberto7 (#10561) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán a szabadon lévő tekercseket lenne értelme lakkozni, de ezeken a kártyákon ilyen formában nincsenek jelen, vagy burkoltak. Gondolom nem sok haszna lenne.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10563) diegho válasza roberto7 (#10561) üzenetére


diegho
nagyúr

A cicergést a legtöbb gyártó hibának veszi, miért akarod lakkozni? Gariztasd le!

(#10564) Peat;) válasza diegho (#10563) üzenetére


Peat;)
veterán

Erre van valami link, bizonyíték? :U

(#10565) diegho válasza Peat;) (#10564) üzenetére


diegho
nagyúr

Külföldi fórumokon sokat olvasni erről, de amúgy megveszed, kipróbálod, cicereg, visszaküldöd.

(#10566) Grafirka


Grafirka
őstag

Errol a tipusrol van valakinek konkret tapasztalata ?

(#10567) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Használ valaki 4790K mellett GTX950-et?
vagy
Használ valaki 4790K mellett GTX950-et esetleg SLI-ben?

Üdv
Puma

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10568) Tikakukac válasza Puma K (#10567) üzenetére


Tikakukac
titán

4670k szotyizik még pici húzás nélkül is 960 mellett. Vastagon VGA limited lesz. Szerintem sli-vel is, elnézve milyen eredményeket kaptam 950m sli-vel, legkisebb gond a procikkal van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10569) Puma K válasza Tikakukac (#10568) üzenetére


Puma K
veterán

Igen-igen tudom a VGA limitet ezen a szinten, csak puszta kíváncsiságból kérdem, hajt-e jelenleg valaki 1 vagy 2db-ot ilyen proci mellett, mert attól kérdeznék egy pár dolgot :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10570) Isual válasza Isual (#10518) üzenetére


Isual
veterán

Na bent van az EVGA 960-asa.

Összességében elégedett vagyok, minőségi kártya, halk terhelve is és egy 1380/2000-res tuningot plusz fesz. nélkül visz. Érdekes módon kicsit ez is cicereg, mint a STRIX 970 előtte, de nem annyira mint az. Átalakítóval kötöttem rá a tápot (2x6 pin --> 1 8 pin), de lehet nem szereti ezt a 8 pines felállást a tápom mert a 6 pines STRIX 960 nem cicergett, a 970 az nagyon durván, ez meg csak egy picit. Alapvetően csak akkor hallom, ha játék közben lenémítva a játékot közel hajolok a géphez, egyébként játék közben nem lehet kihallani.
A venti játékok alatt 26-33%-ig pörög fel és rendre 71-72 fok a max hőmérséklet, ami grafikus terhelés megszűntét követően egyből 50-re esik vissza. Nem fűt annyira mint a STRIX 970 tette, így a CPU hűtés is halkabb tud lenni, alapvetően minden szempontból elégedett vagyok a kártyával. :)

Regisztráltam a terméket és már meg is vettem hozzá az 5 évre való garibővítést úgyhogy mostantól már csak boldogan kell használnom, amíg valamikor ki nem fogyok a kraftból.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#10571) Pehi


Pehi
senior tag

Köszi a tanácsokat! :R

(#10572) Peat;) válasza diegho (#10565) üzenetére


Peat;)
veterán

Én mindig azt tanácsoltam az itteni érdeklődőknek hogy neten rendelje meg és álljon el a vásárlástól ha nagyon cicergős. Az amit te írsz az bizodalom a gyártók irányába és bizodalom a boltok irányába és az én ismereteim szerint mind a gyártók mind a boltok eltérően ítélik meg a cicergés problematikáját...szerintem ne a garanciára bíztassunk senkit ebben a témában, ha már ott a 14 nap feltételek nélkül akkor használjuk azt. :R

(#10573) diegho válasza Peat;) (#10572) üzenetére


diegho
nagyúr

Pont ezt írtam nem? Megveszed, kipróbálod, cicereg, visszaküldöd. Nem gariztatod, mert az sok idő. Pénz vissza és kész. Mellesleg az evga egyik alkalmazotta leírta, hogy ezt a cicergést mindig a táp okozza, mert a nem tökéletes frekvencia miatt van, de lehet enyhíteni, sőt akár meg is lehet szüntetni, ha úgymond bemelegíted a kártyát órákig tartó komoly terheléssel és "hozzászoktatod" az áramkört a frekvenciához.

(#10574) Peat;) válasza diegho (#10573) üzenetére


Peat;)
veterán

Amennyiben ezt valóban leírta az evga az elég szomorú sajnos.

(#10575) Isual válasza diegho (#10573) üzenetére


Isual
veterán

Ez pontosan hogyan is működik, mert én is ilyen jelenségbe botlottam.... :U nem vészes, de ha lehet tenni ellene, egy próbát megér.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#10576) diegho válasza Isual (#10575) üzenetére


diegho
nagyúr

Megkeresem, evga fórumon találtam.

itt is van az egyik másnak is írták ugyanezt, most azt nem találom, ahol kb 15 sorban leírták, hogy mi a konkrét szitu (az első 10 oldalt olvastam át a komplett fórumból mielőtt VGA-t vettem), az 960-hoz ment pont, de a lényeg ebben is itt van.

[ Szerkesztve ]

(#10577) polgi803


polgi803
őstag

Erre a fan speed-re van már valami működő ötlet? Mert hiába kattintgatok bármit MSIA-ben akkor is magától állítgatja nem fogad szót... :U

(#10578) Sarkadi


Sarkadi
tag

A korábbi kérdésekre válaszolva EZ a kis 960-as Gigabyte is remekül teljesít! A ventis gondot a BIOS frissítés orvosolja, bár nekem előtte sem volt felpörgési és egyéb gondom. Aki pedig úgy nyugodtabb, hogy ha saját kezűleg szabályozza annak fentebb részletesen le van minden lépés írva! Én csak ajánlani tudom, persze az EVGA és társai eltérőek lehetnek, de hibás darab márkától függetlenül akad!

(#10579) Trailblazer


Trailblazer
addikt

950-ből van itt Asus Strix kivitel valakinek? Lehet egy kicsit későn érdeklődöm, hiszen már berendeltem, de mégse ártana előzetesen tudni egy átlag zajszintet és hőfokot.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10580) MrDerekas válasza Trailblazer (#10579) üzenetére


MrDerekas
addikt

A kérdés nem nekem szól. Viszont akiktől olvastam véleményt, azt összefoglalva bátorkodom reagálni. A hőfok egy jól szellőző házban, kemény játszadozáskor 62 (max) körüli. Hangszigetelt házban mért valaki 68-69 fokot. A zaj meg egyénfüggő. Meg az összrendszer zaja is befolyásoló tényező. Ennek ellenére/fényében is csendesnek mondják. Főleg idle közben :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#10581) Trailblazer válasza MrDerekas (#10580) üzenetére


Trailblazer
addikt

No ez jól hangzik, köszi. A házam leginkább szellős (CM HAF XB), úgyhogy a "lélegzéssel" nem lesz baj.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10582) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Lehet, hogy velem van a baj, de nem értem, hogy mi ez a ma divatos csendes gép buzulás, miért fontos, hogy ne legyen a gépnek zaja? Ahol ventillátorok vannak, amik kavarják a légáramlatot, ott mindig is lesz hang.

(#10583) Tikakukac válasza Hauptmann (#10582) üzenetére


Tikakukac
titán

a ma divatos csendes gép buzulás

8 éve kezdtem talán vizezni a gépet. Hát ha az ma volt, akkor elfogadom :B
Engem irritál. Mint a szobában a fények lefekvés után. Van olyan ex ügyfelem, aki 2 évig használt laptopot törött zsanérral és 3 perc kellett minden kinyitáshoz. De neki úgy jó volt, neki 5k-t nem ért meg a csere. Mindenkinek máshol vannak a küszöbszintek.

Ahol ventillátorok vannak, amik kavarják a légáramlatot, ott mindig is lesz hang.

Jól beméretezett vízzel mikor hangot hallasz, már régen vagy csapágyas ventid van, vagy kéne még radit tolni alá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10584) Peat;) válasza Hauptmann (#10582) üzenetére


Peat;)
veterán

Idegrendszerre nem épp túl jó hatásfokú a monoton állandó zaj, részemről bőven elég az irodai munkahelyen megkapott adag. Aki olyan környezetben van hogy csak otthon találkozik ezzel azt nyilván nem zavarja annyira, de minden ember más és más. De ez mindenképpen egy valódi dolog, ami előnynek a mértéke emberenként változik, de érzékelhető, kimutatható. Hány olyan dolog van aminél alig látni differenciát az ember mégis kiadja a rá a pénzt, vagy energiát. Nem értem ezen mit kell fenn akadni.

Az én gépem nincs vizezve egyébként, én csak +15 ezret szántam rá összességében és eljutottam arra a szintre ami nekem megfelelő. Aki vizezi azt is megértem. Aki falnak megy a cicergéstől azt meg pláne.

(#10585) Hauptmann válasza Peat;) (#10584) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nem akadtam ki, csak mindenhol azt olvasom, hogy csendes gép kell. Ha valaki mellette alszik, akkor még meg is értem. Nekem mondjuk nem létkérdés a csendesség, teljesen külön szobája van a gépnek.

(#10586) Odin89


Odin89
csendes tag

Sziasztok!
Olyan GTX950-et szeretnék vásárolni, amely idle (2D) állapotban lekapcsolja a ventilátort.
Ahogy a GTX960 Strix, esetleg Giga WF2-ők csinálják.
Van ilyenre tippetek? vagy használ valaki ilyet?

(#10587) Trailblazer válasza Odin89 (#10586) üzenetére


Trailblazer
addikt

A Giga 950 WF2-es nem kapcsolja le a ventiket, úgyhogy az kiesett. Magam is (többek között) ezért váltam meg tőle, és már úton van helyette a Strix. De ezenkívül létezik pár opció, Gigából is akad igényesebb kivitel drágábban, 950 Xtreme néven, ez is le tudja állítani a légkavarókat idle állapotban.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10588) Grafirka válasza Odin89 (#10586) üzenetére


Grafirka
őstag

A teljesseg igenye nelkul, nehany felpassziv modell : Palit GTX950 Storm Dual , Asus Strix , Gigabyte Xtream , Zotac 950AMP , de ha nem tevedek van 1 ventilatoros felpassziv megoldasuk is.

(#10589) HD5570


HD5570
aktív tag

A legújabb geforce 365.10 illesztővel nekem elkezdett laggolni a Dark Souls 3.Valaki tapasztalt hasonlót?

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.”

(#10590) Teaway válasza Grafirka (#10588) üzenetére


Teaway
veterán

MSI Gaming is ide sorolható?

Nincs itthon csokid??

(#10591) thomeef válasza Teaway (#10590) üzenetére


thomeef
őstag

Persze, az is, meg az evga modelljei is. Csak a legolcsóbb modellek nem kaptak ilyen funkciót.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#10592) Grafirka válasza Teaway (#10590) üzenetére


Grafirka
őstag

Igen az MSI Gaming 950 is felpassziv hutesu.( ZeroFrozr technology )

(#10593) Atomantiii válasza Csupingo (#10525) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ma megjött a kártya és tényleg 1.1-es rev. Ezen kell biost frissíteni, mármint olvastam, hogy a ventilátor vezérléssel gondok voltak, vagy milyen programot kell felrakni még neki a driveren kívül?

(#10594) Csupingo válasza Atomantiii (#10593) üzenetére


Csupingo
veterán

Erről van szó ugye?
Ezen nem szokott gond lenni a ventilátorral. Nem kell frissíteni a biost.

Nekem az alap beállítások bőven megfelelnek. Nincs hangja a kártyának. Ha neked is megfelel, akkor más programot nem kell feltenni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10595) Atomantiii válasza Csupingo (#10594) üzenetére


Atomantiii
őstag

Igen arról van szó. Úgy látom van két db utility program is, azokat se rakjam fel csak a drivert töltsem le?

[ Szerkesztve ]

(#10596) Csupingo válasza Atomantiii (#10595) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha nem akarod piszkálni a ventilátor profilt, vagy az órajeleket, akkor nem kell más a driveren kívül.
Esetleg a gpu-z -t felteheted, ott kíváncsiságból meg tudod nézni, hogy pl. mennyire melegszik a kártya játék alatt, milyen órajelre boostol stb.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10597) Atomantiii válasza Csupingo (#10596) üzenetére


Atomantiii
őstag

Értem, köszi. Alapvetően nem akarom piszkálni a kártyát.

(#10598) Atomantiii válasza Csupingo (#10525) üzenetére


Atomantiii
őstag

Amúgy tényleg 2 db 6-os tápcsatlakozója van, viszont csak egy átalakító kábelt adtak hozzá, de szerencsére van a tápomon alapból is 2 db 6-os csatlakozó.

(#10599) lacus83 válasza Csupingo (#10594) üzenetére


lacus83
senior tag

Szia!

A héten az enyém is érkezik,adatlapon megelőlegeztem magamnak odaírni :K
Nagyjából tudom mire számíthatok,így különösebb kérdésem egyenlőre nincs.
Kb annyi 2 monitoros rendszerre szándékozok majd áttérni ha monitor ebből a beszerző forrásom talál még egyet a meglévő mellé!
Akadhatnak majd gondjaim 2 DP porton?
Driver és meghajtó program fog e szívatni?

Üdv
Lacus

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Corsair H110i GT,Cooler Master Case,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,Focus+ 850W Gold,ASUS ProArt 4060 OC,LG 27GL850B

(#10600) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Volt egy kis bonyodalom a beszerelésnél, mert kicsit hosszabb a kártya annál mint amire számítottam, így a merevlemezeket kicsit át kellett rendezni, de átmenetileg így marad, majd hétvégén úgyis szétszedem a gépet egy portalanításra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.