Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22801) szallasi007 válasza radi8tor (#22799) üzenetére


szallasi007
őstag

Részletek? 🤔

(#22802) radi8tor válasza szallasi007 (#22801) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

https://certifytheweb.com/
Let's Encrypt tanusítvány igénylés nem sikerült elsőre.
Amazon AWS-ben Route53 DNS-hez CAA bejegyzést hozzá kellett adni: 0 issue "letsencrypt.org"
Létrehozta certifytheweb a certet. Kézzel bekattintva a binding IIS-ben a site-hoz.
Ez a cert 90 naponta megújul.

⭐ Stella

(#22803) szallasi007 válasza radi8tor (#22802) üzenetére


szallasi007
őstag

Na ez király köszi :R

(#22804) mobal válasza radi8tor (#22799) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

👍

Certbot sokkal jobb megoldás mint mókolni valamit valahonnan. És frissül magától.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#22805) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Sziasztok,

Virtualizált pfSense-szel kapcsolatos kérdésem lenne.

Gigabites net PPPoE kapcsolaton keresztül (Digi) és 700/350 a max, amit ki tudok sajtolni belőle; router-en keresztül (TP-Link 1043ND V2) megy 900-950 között.

A pfSense adja a DHCP-t és a net kapcsolatot, default install felállásban, csak a külső DNS-t (1.1.1.1 & 8.8.8.8), illetve a DHCP range és a LAN oldal IP címét változtattam meg.

Van egy gyanúm, hogy CPU a lehet a szűk keresztmetszet: miután megadtam a VM-nek a két vCORE-t, simán kimaxolja a CPU-t; egy vC-vel 400-500 között volt, kettővel 600-700 között van most, klienstől függően: a 'stressz-teszter' egy Lenovo P52 6C/12T // 16GB // 512 PCIe SSD.

A CPU csere kapcsán két opció között lamentálok: i3 @3.7 vagy i5 @3.0-3.5 (Xeon-t nem eszik)

Szerintetek CPU cseréjének kapcsán melyik irányba lenne érdemes elindulni?

Esetlegesen lehetne-e még finomítani a mostani felállást?

A konfig:

HP EliteDesk 800 G1 TWR

CPU: G3220 @3.0
RAM: 2x2GB ECC 1333
Sys_Vol: Hitachi 5400rpm Raid 0
NIC 1: Intel(R) PRO/1000 PT Dual Port Server Adapter
NIC 2: Intel(R) Ethernet Connection I217-LM

Host OS: Windows Server 2016 Standard

Virt_E: Hyper-V

A NIC 1 egyik portja a pfS van, a másik a pfS LAN, közvetlen kapcsolat nincs a host-tal, kvázi flow-through a forgalom. A host a NIC 2-n keresztül van rákötve a hálózatra. A LAN oldalt egy 8 portos TP-Link Gb switch fogja egybe.

Nevermind...

(#22806) Energie X válasza norbert400 (#22776) üzenetére


Energie X
őstag

Az új gépnek más IP-je lett sztem, azért nem tud csatlakozni. A régi RDP fájlban át kell írni az IP címet és jó lesz.

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#22807) norbert400 válasza Energie X (#22806) üzenetére


norbert400
tag

hasonló volt a probléma forrása. A régi géphez tartozott egy rezervált ip cím. Feltételezem ahhoz a címhez volt egy acl.
Szomorúan konstatáltam, hogy helpdeskesként nincs jogom piszkálni a dhcp-t. :((

(#22808) #51871232


#51871232
törölt tag

Sziasztok!

Soter-line-ban szeretném ekezdeni a rendszerüzemeltetői képzést amíg el lehet végezni okj-val.Jelenleg gépész technikus végzetségem van.Mi a véleményetek elhelyezkedés ügyileg?Megéri,nem éri?? Budaörs környékére orientálodnék..fizetés pályakezdőknek és késöbb mennyi lehet?

(#22809) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok van egy régi 2008 r2 szerverem és van egy 2012 szerverem azt szeretném elérni hogy 2008 r2 röl szeretném Active Directoryt át migrálni a 2012 azért mert a felhasználókat nem szeretném újra beléptetni és a gépeket se.

Lehetséges ez?

(#22810) kraftxld válasza kriszrap (#22809) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Igen, lehetséges.
2012-re fölösleges, legalább Windows Server 2016-ra migrálj.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22811) kriszrap válasza kraftxld (#22810) üzenetére


kriszrap
tag

Akkor hogy tudnám átvinni az AD mat amit feljebb említett probléma miatt?

(#22812) kraftxld válasza kriszrap (#22811) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Milyen fent említett probléma?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22813) kriszrap válasza kraftxld (#22812) üzenetére


kriszrap
tag

Ha 2012 szerver be üzemelek akkor Tartománnyal akkor a klienseket újra bekel-léptetnem egyesével.

(#22814) kraftxld válasza kriszrap (#22813) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Akkor valamit rosszul csinálsz :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22815) Krix válasza kriszrap (#22813) üzenetére


Krix
őstag

Amikor az új DC-t installálod akkor meg lehet adni, hogy létező domain-hez adja hozzá. Nem kell újra beléptetni a klienseket, mert ugyanaz a domain marad.

If it is not broken then don't fix it!

(#22816) kriszrap válasza kraftxld (#22814) üzenetére


kriszrap
tag

Akkor hogy kéne jól csinálnom? :(

(#22817) kriszrap válasza Krix (#22815) üzenetére


kriszrap
tag

ahhhaaa értem Felhasználókat újra fel kell venni?

[ Szerkesztve ]

(#22818) kraftxld válasza kriszrap (#22816) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

[link]
Meg utána még jópár dolgot meg kell csinálni ha a régit le akarod gyalulni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22819) Krix válasza kriszrap (#22817) üzenetére


Krix
őstag

Nem. Ugyanaz a domain. Ha a szinkronizáció működik rendesen akkor mindkettőn ugyanazt fogod látni. Ezt most tanulod játszós környezetben?

If it is not broken then don't fix it!

(#22820) kriszrap válasza Krix (#22819) üzenetére


kriszrap
tag

Akkor szinkronizál áhháá akkor ezt kipróbálom amúgy sajnos nem tanulós környezet sajnos.

(#22821) Upo válasza mobal (#22804) üzenetére


Upo
addikt

Akkor mutass windows alatt IIS webserverre certbotot.
A megoldás a letsencrypt által ajánlott listáról lett kiválasztva, és frissül magától. :)

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#22822) szallasi007 válasza kriszrap (#22820) üzenetére


szallasi007
őstag

Éles környezetben nem biztos hogy egyedül neki kellene hogy állj, vagy legalább nézz utána mert így első, második és harmadik olvasatra sem tűnsz túl tapasztaltnak a témában minden bántás nélkül.

(#22823) kriszrap válasza szallasi007 (#22822) üzenetére


kriszrap
tag

Azért írtam hogy mit hogyan kéne csinálnom "olvasatra sem tűnsz túl tapasztaltnak"

Csak szeretnénk váltani 2012 de a config nem bírja 2012 igy össze raktunk egy másik gépet .
Akkor ha jól értem másik gép feltelepít 2012 szervert és meglévő erőder csatlakozásra megyek (úgy emlékszem így van forditva) és akkor mindent át szinkronizál.

Ha megvan a szinkrok akkor lekapcsolhatom 2008 szervert nem?

(#22824) sanzi89 válasza kriszrap (#22823) üzenetére


sanzi89
addikt

Erre neked itt senki nem fog magyarul leírni egy lépésről-lépésre tutorialt. Nem azért mert bunkók vagyunk, hanem azért mert sokkal hozzáértőbbek megtették már ezerszer korábban. Google-ban keress rá a problémára angolul, ezer meg egy videót, bejegyzést, leírást fogsz találni a témában. Ha konkrét lépésben elakadtál vagy konkrét kérdésed van, azt tedd fel nyugodtan, de ennyire általános témára ne várj itt konkrét választ.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22825) LZs?! válasza kriszrap (#22823) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Nem, mivel az új szerver csak párhuzamosan fogja kezelni AD/DC-t az orig 'nevében'.

DCPromo-val át kell adni a vezérlést az ú vasnak és a régit demote-olni; opcionálisan el is vehetsz tőle minden AD/DC funkciót, vagy megtarthatod szekundernek.

Egyébként technikailag lelőheted a régi gépet DCP-zés nélkül, miután lement a szinkron (opcionálisan a klienseken átírathatod a DNS-t fixen az új gépre), és egy darabig az új gép vinni fogja a kontrollt, de val'sze'g az első újraindításnál, illetve ha menetközben félrecsúszik valami az 'új' GC record-jaiban, akkor visítani fog a hivatalos master-ért.

De ahogy már írták fentebb: OLVASS UTÁNA...tényleg; anno én is magamnak túrtam ki az infókat az első migrációmhoz: maga a folyamat nem egy nagy truváj (kivéve, ha megkattan a former AD/DC kontroller és nem enged demotol-ni, mivel a force demote-tal el lehet balfaszkodni egy darabig), de van egynéhány aspektusa, amit a Next-Next-Choose-Next-Next nyomogatáson túl is muszáj lesz csekkolni / figyelembe venni.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#22826) sanzi89


sanzi89
addikt

Sulis rendszergazdák. Mástól is bekérték azonnali adatszolgáltatásra, hogy hány számítógép van az iskolában?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22827) Tonyk válasza sanzi89 (#22826) üzenetére


Tonyk
veterán

Ezt a mi tankerületünk szinte minden negyedévben bekéri, más-más szempontok alapján... (már csak hogy mindig mindent újra kelljen csoportosítani, számolni.)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#22828) #64791808 válasza kriszrap (#22823) üzenetére


#64791808
törölt tag

Neked magyar az anyanyelved, vagy Google forditoval irsz?

(#22829) Tonyk válasza sanzi89 (#22826) üzenetére


Tonyk
veterán

...megjött nekünk is....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#22830) kriszrap


kriszrap
tag

Koszonom a segitsegeteket. Akkor korbe jarom a temat .

Cerebellum: igen de diszes vagyok sajnos de hat ez van :(.

(#22831) X Factor


X Factor
addikt

Teamviewer esetén a concurrent channel most azt jelenti h. egy géphez egyszerre ennyi user ferthet hozza, vagy h. osszesen ennyi ember lehet akitv?

Corporate license eseten van 3 channel. Minden egyes user csak a sajat belsos gepehez fer hozza, megis kapunk sokszor hibauzeneten h. elfogyott. Van cheat sheet, de onnan se teljesen vilagos

https://www.synnexcorp.com/us/renewsolv/wp-content/uploads/sites/71/2019/04/TeamViewer-Overview-and-Spec-Sheet-3_8_18.pdf

Make things work

(#22832) dptrsk válasza X Factor (#22831) üzenetére


dptrsk
addikt

Én úgy értelmezem, hogy 3 géphez férhet hozzá egyszerre több user egy időben.
pl.
A user - X PC
B user -Y PC
C user - Z PC
D user - X PC

[ Szerkesztve ]

(#22833) X Factor válasza dptrsk (#22832) üzenetére


X Factor
addikt

Hát jah, csak amikor 40 embernek kéne a belső gépeihez hozzáférni, akkor ez igy netto szopas.

Én meg ugy ertelmezem h. egyszerre egy gephez mehet 3 session.

De vmiért fura, mert nalunk most hasznaljak 18-an a sajat gepukhoz, aztana 19iknel meg azt irja h. nincs eleg session mert h. 3 aktiv...

Make things work

(#22834) kriszrap válasza sanzi89 (#22826) üzenetére


kriszrap
tag

Igen nalunk is bekertek . Hetvegen.

(#22835) sugarforce válasza X Factor (#22831) üzenetére


sugarforce
őstag

Az adott corporate licences fiokhoz rendelt gepekhez max annyian tudnak csatlakozni, fuggetlenul attol hogy milyen userrel es honnan jelentkezel be.
A user - a gep
B user - b gep
C user - c gep
D user mar nem tud belepni egyik gepre sem, mert concurrent connection errort dob. Nalunk a 4. Belepesnel mar irja is mindig a hibat.

[ Szerkesztve ]

(#22836) X Factor válasza sugarforce (#22835) üzenetére


X Factor
addikt

Igen, ez igy nekem is logikus lenne/lett volna, csakhogy, mire vegeztem kozel 50 emberrel, ezek kozul 1-2 volt aki jelezte ezt. És a kapcsolatok éltek, mert ha berdp-ztem a kliensre, akkor jol ossze is azvartama usereket mert ugye ok meg kozben tv kapcsolattal benn voltak, ezert gondoltam h. akkor lehet megse igy van.

Ez igy eleg horror osszegben ekkora mennyisegnel, de ahogy elnezem a concurrent session, vagy addon channel vagy termketol fuggoen ahogy hivjak mindenhol sok penz ekkora mennyisegben.

Make things work

(#22837) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Adott egy laptop és szükségem lenne a laptopon egy másik gépről az admin$ share elérésére.
A laptop tartományi tag, pingelhető.
A laptopról az én gépem admin$ share-je elérhető.
Az én gépemről (és más gépről próbálva) az adott laptop admin$ share-je nem elérhető.
net use \\[laptop]\admin$ /user:[domain]\[domainadmin] *
Bekéri a jelszót, aztán mond egy olyat, hogy
"The server is not configured for remote administration."
Valakinek ötlet?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#22838) tjsz válasza X Factor (#22833) üzenetére


tjsz
senior tag

Gondolom a koronavírus probléma miatt csinálod. Én Anydesk-et választottam, minden benti gépre és kiadott laptopra Anydesk-et telepítettem, a laptopokon telepített Anydesk-en megjegyeztettem a benti gép jelszavát és kész.

(#22839) bon válasza tjsz (#22838) üzenetére


bon
őstag

Én VPN-el próbálkozom

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#22840) Timer válasza VeryByte (#22837) üzenetére


Timer
veterán

Csak tipp, de ha nem a beépített rendszergazda fiókot használod, hanem létrehoztál egy másikat, és abból próbálsz meg menni (ez igaz a célra és a forrás oldalra is), akkor sokszor ez a vége. Nekem rossz szokásom, hogy a beépített admint nevezem át, és azt használom, így mindig megy az admin share.

A Windows Hello viszont nem, erre múltkor jöttem rá, amikor nem sikerült életet lehelnem az adott fiók alatt az ujjlenyomat olvasómba.

[ Szerkesztve ]

(#22841) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Brocade 300 SAN switch-hez keresnék 7.4.2c Fabric OS-t. Hiába regisztráltam be a broadcom.com-on, nem lehet letölteni onnan. Korábban a Dell oldaláról lehetett az ilyeneket letölteni, de ott is megszűnt a letöltési lehetőség. Ilyenkor mi van?

(#22842) pdave


pdave
aktív tag

Sziasztok!

vmware 4.1 alatt lévő virtuális gép mentésére tudtok valami free megoldást? Az aktuális Veeam (és a többi ingyenes is) már csak az 5.0 feletti verziót támogatja, a régieket nem.
Nm tudom átrakni újabb vmware-re, nincs másik hypervisor, egyelőre csak ez van, így kell megoldanom a mentést.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#22843) #64791808 válasza VeryByte (#22837) üzenetére


#64791808
törölt tag

Amelyik laptop nem elérhető, azon ellenőrizd:

1., A hálózat típusa Domain Authenticated? (Powershell: Get-Netconnectionprofile) Ha nem, akkor ncpa.cpl és tiltsd le a hálókártyát, majd engedélyezd újra.

2., Laptop eléri a DC-t? Ha nem, akkor távoli bejelentkezés lényegében nem lehetséges.

3., cmd ablakban adminként eressz el egy "winrm quickconfig" parancsot, igenezd le, és úgy próbáld

4., Tűzfalon a fájl és nyomtatómegosztás engedélyezve van?

Hirtelen ennyi jut eszembe

(#22844) #64791808 válasza pdave (#22842) üzenetére


#64791808
törölt tag

Hány VM? Guest-based mentés nem megoldható?

(#22845) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok.
Van 2008 as szerver meg egy 2012 szerver.

2012 nél amikor AD telepítettem Meglévő erdőhöz sikerült le szinkronizált mindent.
Aztán megtaláltam ezt a cikket [link] elolvastam át nyálaztam.
Amit csináltam hogy a régi 2008 as szerver ben a műveleti főkiszolgálónál RID,infrastruktúrát átadtam a másik kiszolgálónak (2012 szervernek). PDC a 2008 ra váltottam át.

PDC nél a 2012 nél megjelent a saját neve.

Sajnos már nem volt időm le tesztelni hogy ha 2008 szervert lekapcsolom akkor minden rendben fog működni nem fog szólni hogy 2008 szerver nincs bekapcsolva az AD vagy hasonló finomságok amit egy windows tud produkálni.

Szerintetek jól csináltam ? Így kellet volna azt megoldani hogy tartományt váltani másik szerverre ?
(Először csinálok ilyet)
Segítségeteket Előre köszönöm.

(#22846) Buko01


Buko01
tag

Sziasztok,

segitenetek ,az alabbi temaban, lehet hogy az en tudasom hianyos, de en ugy tudom, hogy egy domainba leptetett PC-n nem lehet a Domain Administrator accountot hasznalni Domain kapcsolat nelkul,csak ha mar egyszer beszinkronizalta a credential-t es pont erre az esetre van a local admin, ha valami admin-t igenylo dolgot kell Domain kapcsolat nelkul elintezni.

Viszont az a kerdes, hogy ez megoldhato valahogy, hogy leszinkronizalja a credential-t a gepre, akkor is ha nem lepett be ra az illeto?

Remelem ertheto.

Koszi udv David :R

(#22847) pdave válasza #64791808 (#22844) üzenetére


pdave
aktív tag

Egyetlen vm-ről van szó, ha nem lesz más, akkor csak az adatbázist fogjuk róla menteni, de jobb lenne ha az egészről történne mentés.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#22848) kriszrap


kriszrap
tag

Halli ki milyen távoli asztal használ a szerverhez??
Én ultravnc de ...... Hagyuk.

(#22849) sanzi89 válasza kriszrap (#22848) üzenetére


sanzi89
addikt

VPN+RDP néha Teamviewer.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22850) pdave válasza kriszrap (#22848) üzenetére


pdave
aktív tag

Tightvnc, Anydesk is jó

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.