Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22701) Drag77 válasza Buko01 (#22700) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia,

Drive map szerintem csak is gpo pref. link
Vpn-nél, ha már egyszer felcsatolódott a drive akkor mindig ott a drive, csak nem elérhetőnek mutatja. Vpn csatlakozás után pedig elérhető.
Szerintem még fontos lehet, hogy a megosztásokon tilstd hogy a gépek offline cache-eljék különben csúnya kavarok tudnak lenni.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#22702) radi8tor válasza Buko01 (#22700) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, ha gép indításánál piros x van a távoli meghajtónál, akkor VPN kapcsolat létrejötte után első eléréssel felcsatolódik, erre nem kell külön script szerintem.

A többi kérdés nekem kínai. :DD

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#22703) gyu84


gyu84
tag

Sziasztok!

Windows Server témában szeretnék segítséget kérni:
Nézzézek el nekem, még nem konfiuráltam servert, főként neten talált leírásokra hivatkozok.

Kis céghez adott egy szerver HP Proliant DL380 G6 (1 Xeon L5520, 4 GB RAM), ez egy tartományvezérlőként és fájlszerverként működne, jelenleg nincs rajta semmi.

- Első olvasatra a licenszelés sem egyszerű, de ha jól értelmeztem akkor elvileg nem lesz 25 felhasználótól több, jó lehet a Windows Server 2019 Essentials? Az még árban is az "emészthető" kategória...

- A másik ilyen "best practice" jellegű kérdés, sok helyen látom, hogy először feltelepítenek egy Hyper-V Servert, majd virtuális gépekbe tesznek mindent. Egy ilyen kis kiszolgálónál van értelme ezzel foglalkozni? Mi előny lehet belőle? Csak AD és fileserver lenne. Ezeket gondolom fölösleges szétszedni, mehet egybe (?) :R

Köszönöm előre is ha valaki tud a kezdő kérdéseimre válaszolni :)

(#22704) Timer válasza gyu84 (#22703) üzenetére


Timer
veterán

Bizonyára meg fognak kövezni itt néhányan, de szerintem ezekeért a feladatokért, ennyi főre alapból felesleges virtualizálni. Ezen a vason, 4 GB memóriával meg technikailag nem is kivitelezhető. Tartomány egyáltalán minek 20 főhöz? Csak szívatod vele magad, ha mondjuk kell egy visszaállítás vashiba miatt (G6, van vagy 6 éves vas, nem tennék már rá lényeges adatot), plusz a kevés memória mellett cammogni fog virtualizálás nélkül is, én még a WS20212-őt sem merném nagyon rárakni éles környezetben.

Ha nem kell központosítva semmilyen felhasználói programot használni, vegyetek egy NAS-t, fájlszerverként jobban jársz vele, ha csak ekkora a büdzsé, ráadásul kijön a WS szerver licencből az egész. Ha kell valami program, vegyetek alá valami combosabb vasat, akár asztali gépet, mert ez a szerver ezzel a kiépítéssel sajnos már kevés. Bővíteni meg felesleges, egy 8/9 generációs i7 megeszi reggelire. Olcsó mentőszoftverként ajánlom a Macrium-ot, vagy az ingyenes Veeam-et.

[ Szerkesztve ]

(#22705) gyu84 válasza Timer (#22704) üzenetére


gyu84
tag

Köszi szépen a választ :R Nem gondoltam volna, hogy ennyire "karcsú" ez a vas.
A NAS bennem is felmerült, egy sima 4 lemezes QNAP vagy Synology... Ráadásul ebben van 4*164 GB SAS HDD, amit szintén aranyárban mérnek. A két backup szoftvert külön köszönöm, az egy következő kérdés/feladat lett volna :)

(#22706) Buko01 válasza Drag77 (#22701) üzenetére


Buko01
tag

Koszil és az offline cache kapcsolatbani tipped is.

(#22707) Buko01 válasza radi8tor (#22702) üzenetére


Buko01
tag

akkor lesz egy szép meló kigyomlalni a loginscritpeket és átültetni gpoba :D köszi.

(#22708) kriszrap válasza A`rpi (#22692) üzenetére


kriszrap
tag

"DC biztonsági mentés visszaállításakor, (ha jól értem), hiba esetén a leg fájdalom mentesebb megoldás, ha van másik működő (DC) tartományvezérlő is?"

Mindegyik müködik mostani és a régi és egyszerre tudom futtatni mindegyik külön hdd.
Nem lehet olyant hogy elinditom a legfrissebbet és össze szinkronizálom a régivel és a legfrissebbet lekapcsolom és a régi átveszi a dolgokat?

(#22709) MasterMark válasza Timer (#22704) üzenetére


MasterMark
titán

G6 az jóval régebbi. Ez a proci 2009-es.

Switch Tax

(#22710) radi8tor válasza kriszrap (#22708) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Dehogynem, lehet olyat is csak nem ez az elegáns módja a dolgoknak, mert ha ellenőrzöd az AD replikáció állapotát, akkor írni fogja hogy hiányzik egy ADC a rendszerből.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#22711) kriszrap válasza radi8tor (#22710) üzenetére


kriszrap
tag

Valahogy csak feltudom frissíteni a régi AD-t nem? reménykedni hogy timestap eket is fel frissíti a réginek. :(

(#22712) szallasi007 válasza kriszrap (#22708) üzenetére


szallasi007
őstag

Jujj itt ez most valami demó rendszer vagy az élessel játszol?
Mi az hogy külön hdd? Nem tudod leírni hogy pontosan hogy megy most ez a rendszer?
2 domain controllered van vagy egy?

(#22713) Timer válasza gyu84 (#22705) üzenetére


Timer
veterán

Nincs mit! ;)

MasterMark: akkor meg pláne.

(#22714) kriszrap válasza szallasi007 (#22712) üzenetére


kriszrap
tag

Van egy mostani szerverünk windows szerver 2008 as amit haza vágott a windows szerver 2008 update exe ket nem tudok elindítani stb de megy.

Van egy régi mentés egy hddn ami minden rajta van csak 2019 mentés sajnos.
És 2019 mentésen AD felkéne frissíteni hogy nekeljen ki be lépetni 500 kliens mert timestamp vagy mi lejárt 1 év alatt gondolom.

(#22715) Drag77 válasza kriszrap (#22714) üzenetére


Drag77
senior tag

:F 500 kliens? 1 Dc? 2019-es mentés?
Ez így bukó sajnos, minden kliens jelszót resetelni szükséges, ha ki be nem is léptetitek.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#22716) szallasi007 válasza kriszrap (#22714) üzenetére


szallasi007
őstag

Értem, hát ez így elég cudar :(
Azt ugye tudjátok, hogy január 14 óta a 2008-as szervernek a windows 7-el együtt megszünt a támogatása.
Egyébként ez az exe-ket nem tudsz futtatni egész biztos hogy az update okozza? Nem nyeltetek be valami vírust mellé?

(#22717) kriszrap válasza szallasi007 (#22716) üzenetére


kriszrap
tag

Vírusirtó van fent Eset . De akkor se kizárt dolog.

(#22718) pdave válasza kriszrap (#22717) üzenetére


pdave
aktív tag

Próbáld ki ezt, talál-e vírust:

[link]

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#22719) Flowtation válasza szallasi007 (#22685) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Bocsi a késői válaszért, kicsit összejött a hétvégém. Szóval roamingra nincs tárhely (cca. 2000 user), régebben - állítólag - volt ezzel gond. A másolás nem vészes, attól eltekintve, hogy rengeteg felesleges dolgot is magával visz, meg azért nem is egy elegáns módszer.

(#22697) Drag77:
Köszi a választ, utána olvasok.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#22720) szallasi007


szallasi007
őstag

Valaki segítsen :O
O365 Teams agyvérzést okoz komolyan.
Szóval ipari káoszt csinált a tulajdonos az alábbi sorrendben.
1. Létező Sharepoint site SiteA néven, tele fontosabbnál fontosabb dokumentumokkal. Hívtak egy oktató csapatot akik bemutatták a Teams-et, eddig minden szép és jó.
2. Az oktató csapat azt valahogy kihagyta hogy létező SP site-ből lehet Teams site-ot/csoportot létrehozni. Szóval fogták és letörölték SiteA-t.
3. Létrehoztak egy csoportot SiteB néven alá pedig egy csatornát SiteA néven.
4. Rájöttek hogy a korábbi SiteA SP site tartalma mégiscsak kell - fontos doksik persze hogy kell.
5. Van napi mentés én meg amit kértek SiteA csatornára vissza is másoltam, mert tudtam csatlakozni ehhez a csatornához - Teams Admin site-on simán beletettem magam az adott csatornába. Mindenki boldog szóval engem kiraktak a csatornából, de továbbra is global admin vagyok a tenant-on és a csoport owner jogomat is meghagyták.
6. Kiderült, hogy más is kell a mentésből a régi SiteA SP oldalról. Próbálom én visszarakni magamat Channel membernek de nem sikerül. Látszólag hozzárak de kb 3 mp múlva le is dob a csatornáról. Ha meg amíg látszódom az adott channel alatt és ownert akarok magamból csinálni akkor kiírja hogy próbáljam meg később. :W

Elvileg Ps-ben Teams modul alatt van egy add-teamchanneluser parancs de én pl nem is látom a parancsok között.
Ötlet hogy hogy lehet megerőszakolni a rendszert? Megint valami káoszt fognak csinálni és fogalmuk nincs hogy :DDD

(#22721) kriszrap válasza pdave (#22718) üzenetére


kriszrap
tag

Rendben köszönöm ezt kipróbálom.

Annyit szeretnék kérdezni hogy van valahol olyan script ami belépteti tartományba egy gombnyomásra. De ha tudná azt is hogy kilépteti és be ha tartományba van ha tartományba van.
Ilyen fellelhető valahol?

(#22722) kraftxld válasza kriszrap (#22721) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Test-computersecurechannel -Repair

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22723) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Egy szerveren belül lehet különböző méretű memóriákat használni?
Van egy IBM x3650 M4 (igen, nem mai darab) vas, amiben 64GB memória van, jó lenne 128 GB-ra felbővíteni. Egy processzoros a gép, így 12 memória slot használható, viszont a jelenleg 8 db 8 GB modul van benne. Mellé rakhatok 4 db 16 GB-sat?

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#22724) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Nem voltam biztos hova posztoljam ezt.
Kis bizniszem keretén belül nyújtanék neten keresztül segítséget tervezőszoftverekben.
Olyan meeting megoldást keresek amivel:
-A másik félnek nem kell semmit telepíteni amihez admin kell
-Tudok prezentálni, tudom irányítani a gépét
-Linket generál
-Van valami basic előfizetési módja ami tényleg csak arra van, hogy alkalomadtán használjam, nem kell semmi sokfős enterprise cucc.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22725) sziszi-fuszi válasza daninet (#22724) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

AnyDesk

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#22726) bugizozi válasza sziszi-fuszi (#22725) üzenetére


bugizozi
őstag

Először én is elkezdtem ezt írni, de aztán kitöröltem :D "Linket generál" - szerintem ő ilyen Cisco webex, Zoom.us típusú dologra gondol, hogy elküld valakinek egy linket, amire rákattint és kész.
Egyébként az AnyDesk tényleg jó :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#22727) daninet válasza bugizozi (#22726) üzenetére


daninet
veterán

igen, arra gondoltam mint amikor rákattintasz a skype meeting gombra outlookban és csinál egy linket amit letöltő és csatlakozó link is egyben

anydesk jónak tűnik. goto meeting van még hasonló árban de az ahogy nézem nem tud remote controlt

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22728) kraftxld válasza bugizozi (#22723) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Igen, csak figyelj hogy melyik slot-ba mennek. Egy quad csatornára jussanak a 16GB-os modulok.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22729) bobsys


bobsys
addikt

Remote Desktop Server 2012R2 gepre megy a sima mstsc.exe programmal, de egy RDCMan/RemoteNG mar hibat dob, (4 an internal error occured)
Valami otlet, hogy mitol?
Kliens az egy persistent VDI Windows 10 LTSC

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22730) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok!
Tapasztaltabb rendszergazdákhoz lenne kérdésem. Anno még 2004-ben én is elvégeztem egy OKJ Rendszergazda tanfolyamot. Őszintén szólva nem volt túlzottan komoly oktatási rendszer abban az iskolában. Amit megtanultam, azt inkább önszorgalomból, mert hobbi és érdeklődési kör volt a számítástechnika számomra, az iskola inkább csak a papírt adta. Szervizelésben szereztem nagyobb tapasztalatot és dolgoztam is pár évet számítógép szervizben, illetve magánvállalkozásban is nyomtam egy ideig. Viszont sajnos így a számítógép hálózati ismereteim eléggé hiányosak maradtak és mint Rendszergazda soha sem dolgoztam. Ugye ennek részben a 2010 előtti jelentősebb munkanélküliség is oka volt, mert pályakezdőként akkor elhelyezkedni kb lehetetlen volt. Néhány év számítógép szervizelés után teljesen másfelé terelődött az életem és elengedtem a számítástechnikai munkát, mással kezdtem el foglalkozni, de mint hobbi azért megmaradt. Viszont az utóbbi 1-2 évben fontolgatom, hogy meg kéne próbálni újra, akár részmunkaidőben is, természetesen ehhez megint sokat kéne tanulnom, elsődlegesen a hálózati ismeretek terén. Meg már nem is vagyok egy 20 éves pályakezdő, így 39 évesen teljesen más szitu ez. Első kérdésem azzal kapcsolatos lenne, hogy ha egyáltalán van értelme ennyi idősen váltani, van e valami ajánlott tanfolyam, iskola stb, ahova lenne értelme beiratkozni? Mivel manapság inkább munkaerőhiány van a legtöbb szakterületen, így talán nem egy lehetetlen küldetés amit szeretnék. Köszönöm!

(#22731) norbert400 válasza Runner_fxr (#22730) üzenetére


norbert400
tag

Ezt csak te tudhatod, hogy van e értelme váltani. Kezdetnek megpróbálhatsz jelentkezni helpdesk-es munkára. Bizonyos pozíciókban elegendő lesz a tudásod.

A hálózati tudásod élénkítésére a cisco ccna kurzusát ajánlom.

rs1-2:

http://uwhu.uw.hu/
https://www.remenyikzs.sulinet.hu/site/cisco/ta/r&s_hu/index.html

ha túljutottál rajta, tudok adni netacad-os hozzáférést a többihez.

(#22732) Runner_fxr válasza norbert400 (#22731) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszönöm szépen a válaszod!
Ezek nagyon hasznosnak tűnnek, mindenképpen át fogom nézni.

(#22733) bugizozi válasza kraftxld (#22728) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi, elvileg jól vannak feltoltve a memóriák, a 3, 6, 7, 10 slot üres uh jónak kell lennie. :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#22734) M@no válasza norbert400 (#22731) üzenetére


M@no
tag

Uhh, ez tök jó. Az első linket elmentettem én is. A második sajnos nem elérhető most. :(
Köszi. :R
Jó kicsit átismételni a Cisco-s anyagokat. Van 4 futtatható "könyvem", de valahogy nem akarnak már működni a Win10-en. :DDD :DDD

(#22735) Runner_fxr válasza M@no (#22734) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Chrome böngészővel nekem sem jött be a második link, de firefox-al igen!

(#22736) holex91


holex91
csendes tag

Sziasztok, van egy érdekes problémám, amire nem tudom a megoldást, de sajnos még az okot sem.
Van egy számítógépem, amihez VPN-nel szeretnék csatlakozni, az internet szolgáltató a Digi. A problémám az, hogy a Digi hálózatából rá tudok kapcsolódni, akár az otthoni vezetékes netről, akár a Digi mobilnetről próbálom. Ellenben semmilyen más szolgáltató internetére csatlakozva nem érem el a gépet (Telekom vezetékest és Vodafone mobilnetet próbáltam).
A tracert parancsot futtatva a képeken látható eredményt kapom a két szolgáltató esetén. Valaki tudja mi lehet a hiba?
Telekom hálózathoz csatlakozva:

Digi hálózathoz csatlakozva:

(#22737) MasterMark válasza holex91 (#22736) üzenetére


MasterMark
titán

Azért mert a 100-as IP az szolgáltató által van NAT-olva, ezért csak a Digin belül éred el.

Kérni kell az ügyfélszolgálatot, hogy publikus IP-t adjanak.

Switch Tax

(#22738) holex91 válasza MasterMark (#22737) üzenetére


holex91
csendes tag

Szuper, köszönöm szépen!

(#22739) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!

Egy Win2012 R2 aktiválás nélkül, tud működni rendesen? Úgyértem nem indul újra időközönként, esetleg valami korlát.. :F
Vagy csak jelzi a képernyőn hogy aktiváld.

(#22740) #64791808 válasza _kovi_ (#22739) üzenetére


#64791808
törölt tag

Igen es nem. Ha egyszer be van allitva, akkor pusztan ezert nem fog ujraindulni vagy ilyesmi, de mondjuk egy reboot utan nem biztos, hogy be fogsz tudni jelentkezni.

Ha tesztelni kell, akkor tolts le egy 180 napos probaverziot. Ha nem, akkor... erted :)

(#22741) _kovi_ válasza #64791808 (#22740) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Ja nem illegális dolog miatt! Csak láttam egy partner cégnél és vállalati erp szoftver fut rajta és érdekelt volna, hogy hogy a fenébe megy az ott hiba nélkül, aktiválatlanul... :D

(#22742) DopeBob válasza _kovi_ (#22741) üzenetére


DopeBob
addikt

Nem pont, de nekem egy Win10 fut már lassan 4 éve aktiválatlanul. Frissít is. Talán egyedul a hátteret nem engedi változtatni. Van is hozzá kulcsom, de most már kíváncsi vagyok, hogy meddig megy így :D

MZ/X

(#22743) #64791808 válasza _kovi_ (#22741) üzenetére


#64791808
törölt tag

Megy. Vannak aprobb problemak, de elindul, a szervizeket elinditja, tehat van SQL, mukodik. Ha mondjuk Terminal Server lenne, akkor mar lennenek gondok, mert az nem hagy bejelentkezni egy ido utan.

Amugy ott meg kellene nezni a KMS szervert.

(#22744) Timer válasza #64791808 (#22743) üzenetére


Timer
veterán

Láttam produktívban aktiválatlan Exchange szervert úgy futni, hogy az alatta futó WS2012 is aktiválatlan volt. Néhány naponta újraindult, de ennyi. Nem akartam hinni a szememnek. :Y

(#22745) #64791808 válasza Timer (#22744) üzenetére


#64791808
törölt tag

Oke, en is lattam mar Windows Server 2003-bol Windows XP x64-re konvertalt (!) tartomanyvezerlot, ami mukodott, aktivalas nelkul. Nade......

Exchange szervert is lattam mar produktivban tobbet aktivalas nelkul, de nem egy egeszseges dolog.

(#22746) Timer válasza #64791808 (#22745) üzenetére


Timer
veterán

"Oke, en is lattam mar Windows Server 2003-bol Windows XP x64-re konvertalt (!)"

Te nyertél, én azt sem tudtam, hogy ilyet lehet... :C

(#22747) sugarforce válasza Timer (#22744) üzenetére


sugarforce
őstag

Néhány naponta újraindult, de ennyi.
Ezen nagyon jót röhögtem :DD Nálunk élve fellógatnának minket az első fára, ha újraindulgatna az Exchange.

[ Szerkesztve ]

(#22748) #64791808 válasza Timer (#22746) üzenetére


#64791808
törölt tag

Akkor meg lehetett. Volt egy esetem, mikor SmallBusiness Serverbol kellett reinstall nelkul Enterprise-t csinalni, es sikerult. Rohej.

@sugarforce: igen, kb mezbe martanak a pocsomet es kiraknanak egy hangyabolyba...

(#22749) bugizozi válasza sugarforce (#22747) üzenetére


bugizozi
őstag

Én is azt akartam kérdezni, hogy a userek ezt hogy tolerálták? :) bár gondolom egynémelyik észre sem vette.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#22750) Timer válasza sugarforce (#22747) üzenetére


Timer
veterán

Hát, csak beugró voltam a cégnél, nem rajtam múlt ez az állapot (sem a kialakulása, sem a fenntartása), hidd el. Amikor alaposabban körbenéztem, akkor jöttem rá, hogy mennyire mélyre szaladtam óvatlanul a f@szerdőben, így idő hiányában átadtam a lehetőséget másnak. Szép feladat lett volna gatyába rázni az IT-t, ezért is vállaltam el, de gyorsan kiderült, hogy hónapokig teljes munkaidőt kívánt volna, annyi gebasz volt egy telephelyre sűrítve. Tudnék mesélni néhány meredek dolgot, de inkább nem teszem, hátha a régi / új rendszergazda is topik tag! :D

Egyébként már nem akadtak meg különösebben a userek azon, hogy nem volt levelezés néhány percre, arrafelé mindennaposak voltak a nem működő hálózati meghajtók, percekre beálló hálózat, nem működő printerek, stb...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.