Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22501) MasterMark válasza MasterDeeJay (#22500) üzenetére


MasterMark
titán

OS/driver/vezérlőtől függ, hogy megy-e.

A cache szerintem nem megy HBA módban.

Switch Tax

(#22502) CsodaPOK válasza MasterMark (#22501) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Hba-nal nem is mehet a cache.

(#22503) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Szakmai véleményeket várok tőletek.

Jelenleg storage adminként dolgozom, főleg konfig oldalon, tehát nem találkozom fizikai hardverrel. (Amit eléggé hiányolok.)

Tervezek egy villanyszerelő képzést elvégezni, érdekel is a téma. Hobbiként már eddig is tanulgattam a szakmát.

Szerintetek mennyire élveznék előnyt a "piacon" azzal, hogy nekem hálózatinformatikus és villanyszerelő végzettségem is van? Pl. gondolok itt olyanokra, hogy egy rack szekrény, szerver, vagy bármi kivitelezésnél én a technikai, a konfig, a hardver és az áramellátás részét is meg tudnám csinálni egyszemélyben a munkának.

Köztes terület lehet, pl. okosotthonok kivitelezése, ahol már a villanykapcsoló is wifire mászik fel. Szintén értenék a konfighoz és a bekötés részéhez is, nameg fontos ugye, hogy "mindenhol legyen wifi" az eszközök számára.

[ Szerkesztve ]

(#22504) ace05


ace05
senior tag

Van egy fujittsu primergy tx100 s2 serverem, Tudom régi, de backupnak szeretném használni. Ebbe, hogy tudnám a lemezeimet raidbe tenni ? A biosban nem találok erre vonatkozó pontot.

(#22505) Anász válasza UnSkilleD (#22491) üzenetére


Anász
tag

2016 az MAK only sajnos, csak a 2012r2 ami megy KMSsel is.

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#22506) sanzi89


sanzi89
addikt

Amikor felraksz ugyanolyan hardverre WDS-sel 12 darab Windows rendszert ugyanabból az image-ből, és fél napot elkúrok azzal, hogy egy gépen a Windows Update/DISM/tökömtuggyaminek a hibaüzeneteit próbálok kibogarászni, ezer megoldást kipróbálok és a végén kikapcsolom a Windows Update-t. Elégedetten dőlök hátra az ágyban este... :W
Az kemény azért, hogy egy teljesen szűz rendszerre már a Windows Update-ek se mennek fel és kijavíthatatlan, hibás állapotba kerül a rendszer, amin már látom, hogy az újratelepítés fos segíteni.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22507) Fooler89 válasza sanzi89 (#22506) üzenetére


Fooler89
őstag

Ha windows 10 akkor tiltani kell az updatet install közben mert az tud ilyet okozni. Legalábbis MDT-ben külön ki kell kapcsolni scripttel.

(#22508) sanzi89 válasza Fooler89 (#22507) üzenetére


sanzi89
addikt

Windows 8.1 Enterprise. Elindítottam egy rendszer visszaállítást minden mindegy alapon, reboot-ból nem tért vissza a gép mostanáig. :D
Hétfőn kap egy tiszta telepítést, tized annyi idő alatt megvan, mint amint ma szarakodtam. Feltéve, ha nem fosik be az Update.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22509) UnSkilleD válasza Anász (#22505) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

na gondoltam, ennyi idő nem volt nekik elég hogy megcsinálják...

ráadásul most már lassan a 2019-et kellene kitolni de sehol sincs...

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#22510) bogabi


bogabi
senior tag

Urak, a KB4528760 frissítés (2020.01 havi összesítő) mindenkinél problémamentes? W10Pro HUN 1909, update telepítése után, leállítás előtt 30%-nál gép újraindul, majd BSOD. Elég sok helyen írnak róla, igazából csak az érdekelne, más is szenved-e vele... :-)

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#22511) bon válasza bogabi (#22510) üzenetére


bon
őstag

100-ból egy gépre nem települt nálunk, de nem okozott semmi látható problémát.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#22512) sugarforce válasza bogabi (#22510) üzenetére


sugarforce
őstag

Eddig problemamentes

(#22513) seger


seger
addikt

Hosts file-ba van tiltva pár oldal.
De ami titkosított https, azokat nem tiltja. Vagy nem tudom hogyan kell.
Valakinek ötlete?
Bármi megoldás jöhet!!

(#22514) DopeBob válasza seger (#22513) üzenetére


DopeBob
addikt

Minden url-t blokkolsz ami kell? Elég macerás, pl egy facebook-ot tiltani így mert kismillió címe van. Inkább ilyesmi gond lehet.

MZ/X

(#22515) Gombinyó válasza seger (#22513) üzenetére


Gombinyó
őstag

UTM

(#22516) Timer válasza radi8tor (#22402) üzenetére


Timer
veterán

Kicsit megkésve, de köszi az infót!

(#22517) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!

Veeam .vbk a full backup, de a .vib fájlok amik elvileg inkremetálisak alig kisebbek.
Semmi nem változott a fájlokkal, sem új nem került létrehozásra, mégis alig kisebb az inkremetális fájlok mérete... :F

(#22518) kraftxld válasza _kovi_ (#22517) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Milyen szerver, mennyi adat, nincs véletlenül a szerveren beállítva a Windows alatti data deduplication?
Vagy SQL szerver ügyes napi ütemezett feladatokkal ami külön partícióra hányja az adatbázis mentést szerveren belől, mert "mindig így csináljuk"?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22519) _kovi_ válasza kraftxld (#22518) üzenetére


_kovi_
aktív tag

2012 R2, kb 2-3 GB adattal.
DD nincs beállítva. Direkt megfigyeltem, hogy nem volt semmi adatírás, a mappákban. Ilyenkor elvileg töredéke kell hogy legyen a .vib mérete.. Elvileg.. :)

(#22520) kraftxld válasza _kovi_ (#22519) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Pedig valami tuti tekeri az adatot és változnak a blokkok...

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22521) benyo513


benyo513
tag

Sziasztok!

Ismertek olyan könyvet (angol vagy magyar nyelven az teljesen mindegy), ahol informatikai üzemeltetésről írnak általánosságban? (on-prem, felhő alapú, hibrid, teljesen mindegy) Az is jó, ha csak egy külön fejezetben írnak erről, nem kell, hogy az egész könyv erről szóljon.

Szakdolgozatomhoz gyűjtöm az anyagokat, aminek a témája automatizálás nagyvállalati környezetben. Szívesen fogadok ebben a témában is bármi valami javaslatot :K hibrid(, azaz on-prem vmware és azure) környezet van nálunk. Nagyrészt powershellt, sccm-t és néha chef-t használunk automatizáláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#22522) MasterDeeJay

Hali!

Cégnél az egyik régi email fiókot feltörték vagy valahogyan megszerezték a jelszót aztán kiment a fiókból 1000 spam random címekre.Ez egy faék egyszerű tárhelyes cpanel-es levelezés.
A jelszó persze egyszerű kisbetű és szám volt, most átállítottam az összes fiókot kisbetünagybetűszámspeckarakter...szóval elégnek kellene lennie. A gép sem volt bekapcsolva a spamelés kezdetekor, és vírusmentes, látszólag nincs semmi nyoma hogy helyi dolog lett volna. De logokban külföldi címek vannak, tárhely szolgáltató meg nem tudja letiltani hogy külföldi címekről ne lehessen bejelentkezni... mindegy
A megtörtént spameléssel már nem lehet mit kezdeni. Spamlistákon nem vagyunk fent, de a gmailen fent maradtunk több mint egy hónapja. Ott a céges levelek egyből a spambe landolnak. Semmit nem találtam hogyan lehetne "leiratkozni" a googlenél hogy ne legyünk spamlistájukon.
Van erre valami megoldás?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22523) zolee001


zolee001
őstag

Üdv Urak
Essentials 2012R2,
Az anywhere access varázsló szép pirossal közli,hogy a nyomorult portok ami kellene neki (443,80) nem sikerült átirányitani,pedig igen mivel RWA rendben müködik ellenben már a dashboardon rosszul jelennek meg a kliensek update statusza és immár offline-nak jelzi
Vmi csodás ismételten jól sikerült update vághatta haza
Esetleg ötlet valakinek?
Köszönettel

(#22524) dudasj válasza MasterDeeJay (#22522) üzenetére


dudasj
tag

Ezen
http://multirbl.valli.org/lookup/
rajta vannak azok is amiket a gmail használ úgy tudom.

"Ez egy faék egyszerű tárhelyes cpanel-es levelezés."
- Ha nincs SPF beállítva rá, akkor automatikusan a spam mappába kerülnek a gmailon a leveleid.

(#22526) MasterDeeJay válasza dudasj (#22524) üzenetére

SPF és DMARC, DKIM key is be van állítva, tesztek szerint jól.



Google csak annyit ír hogy várjak, de meddig? Már egy hónapja volt a spamelés.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22527) gaborbol


gaborbol
őstag

Windows 10 pro 1809-rol 1909 -re torteno frissites eseten a gep ujraindul, google chrome bongeszo eltunik, es a kovetkezo indulasnal nincs operacios rendszer uzenet jon elo es nincs boot sem. Eddig csak Dell 3020 dekstop eseten jott elo.
Valaki belefutott ebbe?

System restore nincs, boot repair sem hozza vissza.Azt mondja sikeres volt a javitas!

Javitas hatasara, elindul a W10 OS, majd 10 masodperc mulva ujrainditja magat, jon a kis korocske, es ez megy korbe korbe.

[ Szerkesztve ]

(#22528) M@no válasza gaborbol (#22527) üzenetére


M@no
tag

Találkoztam boot eltűnéssel, de akkor duplikálta a Windows Bootmanager partíciót és nem találta meg magától a jót. BIOS-ban átállítva nem volt vele probléma. De lehet nálad más a nyűg.

(#22529) MTbc


MTbc
senior tag

Sziasztok,

egy friss telepítésű Win Server 2016 és Office 365 esetében, mi a praktikus és biztonságos megoldás a domain névre?
cegem.hu esetében tényleg legyen cegem.hu a helyidomain is vagy srv.cegem.hu.
Tudom UPN suffixal bármi lehet, de mégis érdekelne a tapasztaltabbak véleménye. :R

(#22530) Timer válasza MTbc (#22529) üzenetére


Timer
veterán

Nem írtad, hogy hibrid megoldásban gondolkozol-e, vagy kvázi szeparáltan lesz az AD-től az O365. Ha külön, akkor mindenképp javaslom a cegem.local formula alkalmazását AD szintjén, a .hu be tud ütni később, ha céges weboldal ugyanezzel a domainnel már kint lesz, vagy a levelezés. DNS-ben persze minden orvosolható utólag, de felesleges cunamit enged az ember a nyakába.

Hibrid megoldással nincs gyakorlati tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#22531) VeryByte válasza Timer (#22530) üzenetére


VeryByte
őstag

Mostanában volt itt vagy valamelyik társ fórumon felvetés, hogy jó-e a .local belső "TLD"-nek. Talán már az MS ajánlás sem ez. (Nálam ez van tradicionálisan, SBS alapok miatt.) Én azért elgondolkodnék a cegnev.hu variánsain, pl. nálam jü lenne most, mivel kéne nekem belülről is rendes tanúsítvánnyal elérni belső dolgokat, és .local-ra neked senki nem fog tanúsítványt kiadni - ha jól tudom.
Persze megvannak a hátulütői is.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#22532) MTbc válasza Timer (#22530) üzenetére


MTbc
senior tag

AD Azure Connect-el összekapcsolnám ha ez a hibrid akkor igen.

VeryByte:
Pedig próbáltam mindenre rákeresni de itt nem találtam ezzel kapcsolatos infót.
Igen az MS ajánlás pont nem .local.
Milyen hátulütői lehetnek?

[ Szerkesztve ]

(#22533) Timer válasza MTbc (#22532) üzenetére


Timer
veterán

Igen, ezt értettem hibrid alatt. Akkor egyértelműen .hu, maximum akkor lesz cumi, ha egyszer mégis búcsúzni kell a felhőtől valamiért.

(#22534) seger


seger
addikt

Ismertek ilesmi szoftvereket?

(#22535) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!

2016 Hyper-V HOST szervert Windows admin centerrel(WAC)-al monitoroznátok?

(#22536) UnSkilleD válasza _kovi_ (#22535) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

én szoktam úgy, egész jól működik

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#22537) Drag77 válasza _kovi_ (#22535) üzenetére


Drag77
senior tag

Én veeam one-al szoktam. Veeam backup licensz hez jár, de van free is.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#22538) _kovi_ válasza Drag77 (#22537) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Veeam? :) Hát az hogy? :F

(#22539) gaborbol válasza M@no (#22528) üzenetére


gaborbol
őstag

Ugy nez ki meg is van a hiba, Sentinel one antivirus update kozben blokkol dolgokat :W

[ Szerkesztve ]

(#22540) MasterDeeJay

Megcsináltam a HP P822-vel a satás csatolást. Sima sas kábellel is megy. Viszont nem tud bootooni mert elő sem jön a romja indításkor. (Boot option rom nincs a biosban)
Sata3 is megy vele kb hozza az ssd az értékeit. De annyira melegszik hogy kell rá hűtés különben belassul majd szétfagy.
Másik gépben megy a boot romja de szétfagy inicializálas után.
Firmware a legfrissebb. Látszik hogy ez inkább HP gépbe készült. Hba módban használom a második ssd-re meg a többi nem boot meghajtóra.
Szóval összejött és bár sata3 ként megy az egyik ssd gyakorlatban semmivel nem gyorsabb, hiába 2x értékeket mérek szekvenciális tesztekben. Bár gondoltam hogy nem számít hogy sata2 vagy sata3. De nem is azért kellett hanem most hot swap ráköthetek akár sas akár sata vincsit. Az alaplapi valamiért nem tudta, még az esata porton sem.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22541) Drag77 válasza _kovi_ (#22538) üzenetére


Drag77
senior tag

link

[ Szerkesztve ]

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#22542) bobsys


bobsys
addikt

Exchange 2010 Hub Transport servert belehet rakni valami maintenance modeba, hogy ne vegyen reszt a mailflowban? Csak 2013-hoz talaltam

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22543) MTbc


MTbc
senior tag

Hello, Magyarországon lehet egyedi DELL szerver konfigot összerakni valahol?

(#22544) MasterDeeJay válasza MTbc (#22543) üzenetére

Előző helyen ahol dolgoztam ott csináltuk. Hrp volt a nagyker. Leítam mi kell és az került bele.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22545) vmk válasza MTbc (#22543) üzenetére


vmk
tag

CHS-nél lehet biztosan.

(#22546) MTbc válasza MasterDeeJay (#22544) üzenetére


MTbc
senior tag

Köszönöm! vmk Neked is.

Ti mit javasoltok?
Van egy DELL R530-as Hyper-V Core , ezen 2 vm Win2016 Server (DC+File Server)
Mellé jön egy új Dell ez is Hyper-V Core és 2 vm (DC+Alkalmazás szerver)

Érdemes lenne Server2019-et rakni rá? Nem lenne gond DC replikációnál pl?
Van gyakorlati haszna 2019-nek? :R

(#22547) bobsys válasza bobsys (#22542) üzenetére


bobsys
addikt

Esetleg valaki erre? Exchange 2010 Hub Transport servert belehet rakni valami maintenance modeba, hogy ne vegyen reszt a mailflowban? Csak 2013-hoz talaltam

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22548) kraftxld válasza bobsys (#22547) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

jobb klikk, stop a transport service-re :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22549) bobsys válasza kraftxld (#22548) üzenetére


bobsys
addikt

ennyi? nem fog az problemat okozni, a tobbi server tudni fogja, hogy ne kuldjon arrafele levelet?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22550) B. Tamas


B. Tamas
aktív tag

Sziasztok, biztos nagyon egyszerű a problémám, csak épp azt sem tudom, hogy hogyan kezdjek neki a kereséshez a megoldásért.

Szóval a sztori röviden, hogy vettem egy új notit. A HDD-t átraktam a régi gépből, mint másodlagos winyó. A gond ott kezdődik, hogy vannak mappák, amiknél állandóan felugrik, hogy csak rendszergazdaként férek hozzá, de ami rémisztőbb, hogy vannak bizonyos fájlok amiket abszolút nem is enged semilyen módon megnyitni vagy másolni, szóval semmi.
Gondoltam, hogy majd jól kitolok vele és a jobbklikk/tulajdonságok/biztonság fülön majd a tulajdont átveszem az új gépen. Hát nem, semmit nem enged csinálni az adott mappákkal. A régi gépbe ha vissza teszem minden frankón működik (hálistennek még nem formáztam azt). Szóval a kérdésem az lenne, hogy ezt a védelmet vagy nem tudom minek nevezzem, hogy lehet levenni a teljes meghajtóról, minden mappáról, fájlról?
Előre is köszönöm a segítő válaszokat, hasznos tippeket!

[ Szerkesztve ]

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.