Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11001) bobsys


bobsys
addikt

A heten elo kene allnom valami tervel, hogy az 1200 darab heavy user 10.7 TB mailboxat belathato idon belul migraljuk. Termeszetesen napkozben kizart barmi es ejszaka sem kene megfektetni a servereket, aludni pedig ejszaka szeretnek, mert napkozben dolgozni kell. Ma ejszaka kiderul mennyi adat megy at 12 ora alatt. A managementnek meg majd elmagyarazom :))
Fun fact: a userek 85% migraltuk, de az csak a teljes data 30% volt :O

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11002) kraftxld válasza bobsys (#11001) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

New-Moverequest, és tesssék a -SuspendWhenReadyToComplete vagy a -CompleteAfter paramétereket használni :)
[link]
Az MRS xml file-jában meg tudod piszkálni, hogy egyszerre mennyi fusson és nem térdelteti le a szervert.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11003) Melack válasza bobsys (#11001) üzenetére


Melack
veterán

Ugye kapsz veszélyességi pótlékot?

Nálunk az Exchange team tett tanúbizonyságot arról,hogy India az India ( igyekszem nem előítéletes lenni). Adott egy user AD contactja, más nevre kap egyes leveleket. Ok, a team 2x zárta az ügyet azzal, hogy no fault found. Nálam az ő domainje zárolt, nem látok mindent, kolléganőnek szerencsére bejöttek az adatok. Gyárilag smtp profilban a másik ember e-mail címe van. Ok, prt scr, szólunk Exchange teamnek. Erre visszairnak, hogy mi ezt hol találtuk meg.... Ezek k. nem keresték, vagy az Entire directory search failelt el? ( ok, nem olyan izgi, mint a tiéd :) )

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11004) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

egy régi szervert használok mentésre, és kezdek kifogyni a helyből... cserélni az egészet nem akarom, bővíteni viszont nem nagyon tudom, 2,5" HDD-k mennek csak bele.

Valami olcsó megoldás kéne, de hálózatos NAS nem igazán tetszik, egy hálókártyája van, ha mentés is hálózatra menne 2x annyi ideig tartana... valamu USB3 képes raid5-t tudó dobozka van esetleg? Vagy valami sima egyszerűbb géppel jobban járok, amibe pakolhatom számolatlanul a 3,5"-es HDD-ket? :B

MZ/X

(#11005) sanzi89 válasza sanzi89 (#10982) üzenetére


sanzi89
addikt

Senkinek semmi ötlete? :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#11006) kraftxld válasza DopeBob (#11004) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Külön hálókártya, NAS, iSCSI

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11007) Divi


Divi
aktív tag

Dump kérdés - Exchange autodiscovery:

Hogyan kell ezt jól csinálni?
Az okostelefonok általában 2 dolgot kérnek be:
- Email cím
- Jelszó.

Az elmail cím alapján megtalálja a szervert, majd megpróbál bejelentkezni, ahol pofára esik, mert az Exchange DOMAIN\USER azonosítást használ.

Olyat lehet csinálni, hogy a júzer bejusson SMTP címmel is, és ne kelljen manual config-ot használni ActiveSync beállításakor? :U

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#11008) DopeBob válasza kraftxld (#11006) üzenetére


DopeBob
addikt

NAS-ból melyik? Annyi van mint égen a csillag... valami olcsóbb 4 lemezes synology jó lehet? Már amit a gyár szerint ki lehet hajtani gigabites hálókártyával? :R

MZ/X

(#11009) brd válasza sanzi89 (#11005) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem van még: :)
Az XP-n IE-vel pl. ezt az oldalt meg tudod nyitni?
Milyen hibákat találsz az XP Event Logban a kapcsolódás környékén (Security-t is nézd át)?

The only real valuable thing is intuition.

(#11010) kraftxld válasza Divi (#11007) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha nem megy az angol inkább ne erőltesd a dumb kérdést :)

1, Kell egy autodiscover.domain.com ami az Exchange-re mutat
2, Kell egy tanusítvány amin rajtavan az autodiscover.domain.com is (gyk. UCC vagy SAN cert)
3, Rendesen be kell állítani a virtual directory-kat [link]
4, Tesztelni, tesztelni, tesztelni [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11011) kraftxld válasza DopeBob (#11008) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Simán jó lesz, le is választhatod a rendes hálóról egy sima 5 portos gigabites switch-el ha béna a fő switch vagy közvetlenül kábellel bekötöd.
Ha belövöd az iSCSI-t akkor simán helyi vinyóként látszódik majd.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11012) iwu válasza kraftxld (#11010) üzenetére


iwu
addikt

Én ezt most szoptam végig...(sima egyszerű certtel)
Sok androiddal nem megy, viszont van, amikkel igen. Ios simán megy, winesek dettó.
Be lehet állítani, hogy nem csak az internal domainnel authentikáljon (domains and trustnál lehet sufixet csinálni, ha más az e-mail domain)

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#11013) bobsys válasza Melack (#11003) üzenetére


bobsys
addikt

lol, de legalabb alig kell utaznom

kraft: nem mondod ;]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11014) bobsys


bobsys
addikt

Ugyfelnek van vagy 8 DCje siteonkent es van sok site. Az egyik legnagyobb sitejuk csak egy darab masik siteon levo DCvel szinkronizal. Termeszetesen az az egy DC majdnem 6 oraja halott :C

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11015) InfiniteReality válasza iwu (#10945) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ugyanúgy ahogy angolba. A használt tool-ok tekintetében nincs különbség a magyar és angol Windows között. Csak maguk a patchek között van eltérés.
Egyébként nem használunk magyar windowst, csak angolt, abból is csak enterprise-t.

De a telepítés végső fázisát elvégző batchfile-om egyre komolyabb dolgokat tud, így már gondolkodom egy Pro verzión alapuló, nem a céges környezetünkbe szánt verzión is.

Ráadásul a megoldásom annyira passzol a Win felépítéséhez, hogy Win 8 / 8.1-re is simán menne, de még nem csináltam belőle próbát sem.

Mivel a cégünk kihagyja a Win 8 / 8.1-et, ezért ilyesmi csak Pro verzióban lesz, cégtől függetlenül, amint a batchfile-om eléri azt a szintet, hogy nem igazán függ attól, hogy milyen gépre teszed. Jelenleg Lenovo, HP és Dell, összesen kb 17 féle gépre "talál" normálisan. De a felépítéséből adódóan képes elméletben bármilyen gépre felmenni. A cél hogy bármilyen gépre rakod, generikus driverekből feltesz amit tud, ha pedig felismeri a hardvert, akkor "rendesen" feldriverezi.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#11016) InfiniteReality válasza Szoszibá (#10946) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Én itt egy driver problémára gondolok. Ha maga az image ugyanaz. Ha pedig ezekre a gépekre másik image megy, akkor az az image rosszul lett capture-ölve és / vagy átmásolva. USB3-on másolt nagy image fileok könnyen meg tudják így viccelni az embert.

Mi csak WDS-t használunk, MDT egyelőre nincs. Egy tanfolyamon vettem részt, amin megtanultam mit tud, és majd valószinű ebben az irányban haladunk mi is tovább.

Egy batchfile fut le a telepítés utolsó fázisában (Windows is finalizing your settings felirat alatt) és telepít mindent ami amúgy nincs DISM-mel beletéve az image-be. A batchfile minden sora pedig start / wait <parancs> módon épül fel, így a win nem egyidőben próbál meg mindent megtenni. A batch file eleve sorrol sorra dolgozódik fel, csak azt kellett megoldanom, hogy az egyik program / driver telepítése után induljon csak a másik.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#11017) sanzi89 válasza brd (#11009) üzenetére


sanzi89
addikt

Igen, minden gond nélkül megnyitja. XP Pro IE8-al, minden frissítés fent van hozzá.
XP Eseménynaplója egy mukkanást nem ír semmiről. Se hiba, se információ, semmi. Mintha mi sem történt volna.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#11018) VeryByte


VeryByte
őstag

HP Proliant ML150-be csak HP diszk tehető?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#11019) bugizozi válasza VeryByte (#11018) üzenetére


bugizozi
őstag

szvsz nem :N

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#11020) VeryByte válasza bugizozi (#11019) üzenetére


VeryByte
őstag

Megkérdeztem a beszállítónkat, ő persze azt mondja, hogy figyeli a HP firmware-t a lemezen. :-(
Valaki próbált már mást?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#11021) gaborbol válasza VeryByte (#11020) üzenetére


gaborbol
őstag

Valami konkret tipust irj melyik gen ez es milyen controller van benne es milyen HDD-t SSD-t raknal bele?

Van amelyik figyeli, es ha beteszed a firmware nelkulit akkor menni fog ugyan, de a warning rajta lesz,hogy nem tamogatott disk, van ugyfel ahol vilagit az elolapi panel ez miatt, mindig beparazom ha latom :)

Van( legalabb is volt) amelyik blokkolja a lemezet es semmit nem lehet vele kezdeni

[ Szerkesztve ]

(#11022) bazkozmu


bazkozmu
csendes tag

Sziasztok!

Van két Exchange szerver két külőn telephelyen mindkettő előtt router a két router pedig S2S vpn-el összekapcsolva. Pingelés megy is szépen, de mintha nem tudnának 100%-ban kommunikálni egymással.
Elképzelhető, hogy a szerver tűzfalakon nincs valami engedélyezve? Ha igen azt hogyan kell beállítani?
Esetleg hogyan tudom ellenőrizni, hogy hol akad el a kapcsolat?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#11023) VeryByte válasza gaborbol (#11021) üzenetére


VeryByte
őstag

Hali,

ML150 Gen9
Ide valami WD RE sorozatút gondoltam.

Teljesen más, cert kérdés.

Adott egy belső domain, pamparam.local.
Itt megy egy Exchange szerver.
Viszont kéne nekem valami cert, amivel kintről is szépen elérem.

Cert req generálásnál felajánlja a mail.pamparam.hu, autodiscover.pamparam.hu, autodicover.pamparam.local, pamparam.hu, exchsrv, exchsrv.pamparam.local és pamparam.local címeket.

Elég nekem az amit beboldoztam vagy kell esetleg a sima pamparam.hu is?

Illetve, hol javasolt esetlegesen SAN UCC cert-et venni?
SSLMARKET.HU-n mondjuk egy GeoTrust QuickSSL Premium?
(Viszont itt meg kell adnom, hogy mihez kérem, és nem aaz Exchange által generált cert req alapján megy ahogy látom. Nem fog ez összeveszni?)

Bocs, cert-ekkel még keveset foglalkoztam.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#11024) juhiati


juhiati
tag

Sziasztok! Nem tud valaki egy alkalmazást ami hasonló a teamwieverhez, csal olcsóbbé van, vagy esetleg saját szerverrel üzemeltethető? Nincs jelenleg a cégnek 300ezre erre a cuccra, főlegnem gépenként (5-en vagyunk akik elég gyakran segítenek így ügyfélnek). :R

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#11025) brd válasza juhiati (#11024) üzenetére


brd
nagyúr

A ScreenConnect-nek kedvező árai vannak, ez akár 0-ra is redukálható, egy kis keresgéléssel, de szerintem annyit megér, amennyit kérnek érte.

The only real valuable thing is intuition.

(#11026) iwu válasza VeryByte (#11023) üzenetére


iwu
addikt

nekem dellben a nem gyári fw-s wd redek hullottak, mint az állat...

cert: nekem a saját domainem olyan felállású, mint a pamparam:)
sima legolcsóbb cert van a mail.pamparam.hu-ra. belül split dns, kint meg srv rekord.
szépen megy vele minden.

Ha cég, akkor meg kell a rendes cert.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#11027) kraftxld válasza VeryByte (#11020) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

G7-be pakoltam mostnában elég sok Samsung 850 Pro SSD-t, hiba nélkül mennek mint a veszett kecske :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11028) kraftxld válasza VeryByte (#11023) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

.local már nem mehet a tanusítványra, és semmi egyéb belső cucc ha rendes tanusítványt vásárolsz.
SBS szervereken a sima single name elmegy, de normális exchange-re UCC kell és rajta az autodiscover is.
De ahogy a kollega előbb írta némi DNS meg virtual directory heggesztéssel gond nélkül megy a sima is.
A www.ssls.com -on vannak a legjobb árak szerintem, meg tök egyszerű megcsinálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11029) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy VPN előfizetést egy VPN router segítségével lehetne használni úgy, hogy az internetet csak a VPN előfizetésen keresztül érjem el?
Mert azt mondják, hogy a VPN routerek olyanok, hogy csak router-router között hozható létre VPN (sőt gyakran csak ugyan olyan, vagy hasonló routerek között, ez is gyártó és router függő), tehát két LAN között és másképp nem használhatók, viszont én egy LAN-t egy VPN router segítségével egy ilyen VPN előfizetéshez szeretnék kötni, mert egy LAN-on ugye több számítógép van és nem akarom mindegyiken külön beállítani a kapcsolatot, meg nem is nagyon lehet, főleg ha az előfizetés egy számítógépre szól.
Remélem érthető a kérdés meg úgy az egész, mert így visszaolvasva kicsit fura, de máshogy nem tudtam leírni :D

Persze ha ez az ötlet kizárt, akkor még ott van az a megoldás/ötlet, ami szerintem működne, mégpedig az, hogy egy gyengébb gépet közvetlenül a modemre kötök, a gépre pedig telepítek egy szervert (most mindegy, hogy milyet), amin két hálókártya van és a külsőre beállítom a VPN-t a belsőre (LAN) pedig beállítom a DHCP-t és akkor elméletileg a szerveren (nevezzük router) keresztül tudok használni egy ilyen előfizetést.
Vagy akkor már lenne egy olyan kérdésem is, hogy szerver helyett van olyan telepíthető tűzfal, amin sok mindent lehet szűrni (pl portokat és a forgalmát blokkolni), monitorozni, illetve be lehet állítani VPN-t és DHCP-t?
Bocsi a sok hülye kérdésért, de inkább megkérdem, mielőtt megint zsákutcába futok és azon gondolkodok, hogy miért nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#11030) VeryByte válasza kraftxld (#11028) üzenetére


VeryByte
őstag

Köszi a válaszokat.

Persze, a .local rendben van, hogy nem mehet, azt nem is akartam. :-)
Mivel az SBS kiváltásra került, ezért marad az UCC.
Split DNS megvan egyébként.(

Köszi a tippet, megnézem a címet.

Még egy kérdés.
Adott ugye az Exchange szerverem, legyen exchgsvr, és adott egy vpn (nps) szerver, amit radius-nak szeretnék belőni (legyen vpnsvr).
Ha már SAN, akkor betenném az exchsvr, autodiscover és vpn-t is.
De, akkor a CSR-be amit az exchange szerver generál beletegyem a vpn-t is, és miután megkaptam, exportáljam az exchange szerverről privát kulccsal együtt és tegyem be a vpn szerverbe?
Ez a jó irány?
Vagy ezt hogyan csinálnátok?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#11031) VeryByte válasza Alteran-IT (#11029) üzenetére


VeryByte
őstag

Milyen VPN előfizetésre akarsz csatlakozni? Írnál erről bővebben? Ez sok mindent meghatároz.

A VPN router-ek elvileg típusfüggetlenek (szabvány szerint működnek), de ha megoldható, akkor érdemes azonos típusokkal kiépíteni a kapcsolatot.
A VPN routerek tudnak site-to-site-ként is működni, VPN kliensként is működni és VPN szerverként is működni.
DE ez lehet, hogy neked nem jó, mert kérdéses a másik oldal működési elve, vagyis a VPN előfizetésedé.

Utolsó kérdésedre a válasz elég egyszerű, első körben nézelődj pfSense irányban.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#11032) Alteran-IT válasza VeryByte (#11031) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Na ez jó kérdés, mert ezt konkrétan még én se tudom, mert csak azután szándékoztam ebben dönteni, miután kiderül, hogy routerrel lehet-e egyáltalán csatlakozni hozzá és ha igen, akkor mennyire válogatós ez ügyben, mert ha igen és elég drágán jönne ki, akkor hagyom inkább, mert az olcsóbb (vagy akár ingyenes, mint pl. Tor) kategóriákban gondolkodom tovább.
Egyébként VPN-ben a következőkben gondolkodtam, amik még "viszonylag" (ugye mihez képest) olcsók és jók is, főleg éves viszonylatban: PIA, AirVPN, NordVPN, Hide My Ass.
De természetesen hajlok más fele is, csak megbízható legyen, viszonylag olcsó és ne legyen benne korlátozás (pl. p2p, mert a szolgáltató is azt nyomja néha).
Ami meg a kapcsolódási módot illeti, vagy még nem értek hozzá annyira, vagy a saját routerbe nem találkoztam ilyen beállítással (RVS4000), sőt a Cisco oldalán is szinte csak olyat olvastam, hogy a legtöbb VPN router-ük csak router-router kapcsolatra képes, kivéve talán a 100-ezren felüli kategória, de annyit nem adok ki egy router-ért.

Ezt a pfSense-t már ki fogom próbálni, mert már mondták itt is, meg hallottam róla és lehet inkább ennél a megoldásnál fogok maradni, viszont azért egy router mégis csak kevesebbet fogyaszt, mint egy külön számítógép, ami állandóan menne, arról nem is beszélve, hogy havonta, sőt kéthetente karbantartani is kell, mivel érdekes módon, de egy ideje elég sok por van a levegőben és itthon nem tartok klimatizált szervertermet :DDD

(#11033) DaynaWatson válasza VeryByte (#11023) üzenetére


DaynaWatson
újonc

As per your requirement to secure different domain, you should go for SAN (UCC or multidomain) SSL Certificate. I have seen one portal for ssl coupon codes where it is available at only $45 [link] I hope it will help you.

[ Szerkesztve ]

(#11034) InfiniteReality válasza Alteran-IT (#11032) üzenetére


InfiniteReality
őstag

NordVPN-t használ 2 kollégám Londonban és meg vannak vele elégedve. Router / tűzfal gyanánt én MikroTik-et használok. Nagyon megbízható és jó cuccok.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#11035) bobsys


bobsys
addikt

Irtam, hogy van egy arc 340 GB postafiokkal. Nah, ugy nez ki lelepett a cegtol, AD accountja le lett tiltva

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11036) E.Kaufmann válasza bobsys (#11035) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

És fellélegzett az Excahnge? :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11037) Timer


Timer
veterán

A remote powershell funkció engedélyezése rejt érdemleges biztonsági kockázatot magában? Exchange monitorozáshoz szeretném beállítani a szolgáltatást, mire érdemes figyelni ezzel kapcsolatban?

(#11038) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Hogy lehet VPN-el összekapcsolni 3 telephelyet?

(#11039) juhiati válasza timelord1987 (#11038) üzenetére


juhiati
tag

legegyszerűbb ha csinálsz egy main site-ot és oda vpn-ezel be a többi site-al. és onnan már csak routing :D

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#11040) brd válasza timelord1987 (#11038) üzenetére


brd
nagyúr

Ha mindegyik bármikor mindegyiket kell lássa, akkor mindenhol 2 db Site-to-Site VPN kell, a másik 2 hely felé. Ha van egy main, és elég, ha azon keresztül látja a 2. a 3-at, akkor amit a kolléga ír.

The only real valuable thing is intuition.

(#11041) timelord1987 válasza brd (#11040) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszi. A javaslatod jónak tűnik. Tudsz egy linket adni hozzá, ahol részletesen leírják, hogy kell megcsinálni?

(#11042) juhiati válasza brd (#11040) üzenetére


juhiati
tag

vagy ahogy most ez egyik projektünkben van, 2 main site egy a bix-ben egy a hauszmann alajos-ban, és ospf van. Ha meghal az egyik site, megy minden a másik irányba.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#11043) bobsys válasza E.Kaufmann (#11036) üzenetére


bobsys
addikt

Nem az Exchange hanem en :DDD
60 napig meg megmarad disabled statuszban, de nem kell migralni igy

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11044) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Segítségre volna ismét szükségem. Olyan Exchange-s powershell kellene nekem, ami lekérdezi vagy az adott ember usernevére keresve - de jobb lenne, ha az összeset listázná - hogy ki, és mikor vitt fel utoljára névjegyet, illetve szinkronizált-e? Utóbbi nem biztos, hogy megvalósítható. :R

(#11045) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Hogy lehet megoldani Exchange Serveren, hogy minden user aláírásában szerepeljenek az alábbi adatok: Displayname, beosztás, szervezeti egység, cím, telefonos elérhetőség?

(#11046) KaiotEch válasza timelord1987 (#11045) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekünk erre VBS van, ami GPO-ból lefut.

(#11047) Teejay83 válasza timelord1987 (#11045) üzenetére


Teejay83
tag

[link]
[link]

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#11048) timelord1987 válasza Teejay83 (#11047) üzenetére


timelord1987
őstag

Nagyon szépen köszönöm!

(#11049) brd válasza timelord1987 (#11041) üzenetére


brd
nagyúr

Konkrétan a Site-to-Site VPN, mint fogalom nincs meg, vagy hogy 3 telephely között hogyan állítod be?

juhiati: Valószínű nem fog (még?) ospf-fel (is) szórakozni, ha ilyen kérdést tesz fel. ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#11050) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok!

Szórakozott már valaki Draytek Vigor-ral?
Konkrétan már évek óta használok s2s VPN-t a Vigorral.
Viszont kéne, hogy meg tudjak adni host-okat IP-vel a Vigor-on - azaz egy DNS szerver - vagy hosts file szerűség.
Na vajon ezt tudja valahogy?
Ha nem - és gyanítom, hogy nem -, akkor milyen SOHO kategóriás cuccal lehetne ezt megcsinálni? pfSense-t ezért nem szeretnék üzemeltetni.

(Az ötlet onnan származik, hogy elég régóta szenvedek a .local (Unauthenticated) problémámmal, és lehet, hogy egyszerűen annyi a gondja, hogy /mivel VPN-en keresztül is el akarom érni a DC-t/, ezért a DC bent volt a hosts fájlomban. Most ez a gyanúm. Viszont nem szeretnék állandóan hosts fájlt szerkeszteni. /Otthon-cégnél, bár hosts file editorral 1 kattintás, de akkor is.../)

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.