Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22251) SirRasor válasza MasterDeeJay (#22246) üzenetére


SirRasor
őstag

"Alsó kategóriát nem akarok" ... "Samsung Evo basic" :U
Amúgy kb. semmi infó nincs arról, hogy milyen az igénybevétel egy SSD szempontjából, azaz: ÍRÁS. Mennyi írás történik rá?
Ha sok, akkor csakis MLC-set nézz, mondjuk egy Samsung 860 Pro széria alá ne add.
256 GB-os hosszú távon elég lehet, ha tényleg csak 65gb-ot foglalsz el és nem történik rá extrém sok írás. 25k-ból ki is jön. Igazából ez alá ne add.
De ha sok írás van, akkor 512 GB ebből ~40k

Mivel klónozd le?
Ha ingyen akarod, akkor Clonezilla. Használtam már pár éve, jó kis program.
Ha egyszerűen akarod: Acronis TrueImage. Nem nagyon lehet elrontani. Jelenleg is ezt használom, sose volt vele gond. Igaz, a Clonezillával sem, de az az Acronishoz képest bonyolult.
Ja mindkettőről van normális tutorial youtuben, ha elakadnál.

RAID mode-t állítsd át AHCI-re. BSOD lesz belőle, tehát guglizz rá, hogy előtte mit kell a registryben átállítani, hogy működjön utána.

DE...jól értem, hogy ez egy éles szerver valahol, és nincs a meghajtó valamilyen RAID-ben? És ha meghal? Napi mentés?
Ha más nem, 2db SSD-t köss RAID1-be.

Make Love not war!

(#22252) bon


bon
őstag

Lehet e Windows server 2016 Essentials-ról frissíteni Windows server 2016 standard változatra újratelepítés nélkül?

Ja és a vásárolt User Cal-okat valahol be kell állítani. Eddigi server változatoknál amit használtam nem kellett vele foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#22253) MasterDeeJay válasza SirRasor (#22251) üzenetére

Napi mentés külső hdd-re windows server backuppal és veam endpoint ment hálózatra másik szerverre.
Alsó kategória nekem pl olcsó patriot, kingston, wd green stb. Samsung basic alsóközép inkább, pro meg közép ha desktopot nézzük. Szerver ssd nem férne a keretbe.
Hdsentinel van a gépben pár éve fur, csak 2-3gb napi írás van azt akár mi kiszolgálja. ( olvasás tizenx gb/nap)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22254) kraftxld válasza kraftxld (#22245) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Újraindítottam a szervert, miután feldobtam egy régi iLO2 licenszet amit vmi bezúzott szerverről mentettem. Indításkor megtalálta az összes lemezt, de a cache-el valami gondja volt és F2-vel ki lehetett törölni.
Aztán most minden megy. :Y
Pakoljuk is át az adatokat mint a gép.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22255) szallasi007 válasza kraftxld (#22254) üzenetére


szallasi007
őstag

Na az kemény :C

(#22256) Timer


Timer
veterán

Sziasztok! Sikerült cumira szaladni azt hiszem, kérnék egy kis segítséget a nálam tapasztaltabbaktól. Adott egy Dell R510 Hyper-V host, H700-as RAID vezérlővel, két darab 1 TB-os SAS diszkkel, és két darab jóégtudjamilyen SSD-vel. Hyper-V Server 2012-őt futtat, rajta az ERP-t futtató vm-vel. Ma belassult az ERP, lemezhibára gyanakszanak. idrac alól nem látszik egyetlen lemez sem, de log nem ír hibát. A VM Windows 2012 alatt esemenynaplóban nincs hiba, megint csak. Hosr gépen powershellből futtatott get storage reliabilitycounter értéke tempre és wewrre is nullát ad, gondolom ez így nem mérvadó. Elvileg boot előtt még ott van a PERC, de nem merem újraindítani, mert ha nem indul el lemezhiba miatt a host, vagy épp szétesik a RAID1, akkor cseszhetem. A szerver státusz jelzője kék, nincs hiba. A lemezek között mindegyiknek zölden világít a felső LED-je, műveletekre villog az alsó sárga státuszjelző, de az egyik lemeznél mintha túl szabályos lenne, és csak néha esne ki a ritmusból. Nem tudom ez így jelent-e rosszat, mindenesetre fura, csak nrm tudom viszonyítani, mindenütt máshol HP-val találkoztam eddig.

Van valami, amit még ki lehetne próbálni?

(#22257) MasterMark válasza kraftxld (#22238) üzenetére


MasterMark
titán

Magat a hibat kiscreenshotoltad? Mi volt a baja?

Switch Tax

(#22258) VeryByte


VeryByte
őstag

Kecske Úr és a többiek,

Adott egy Dell R730-as szerver, a raid controller-en csak 1 db SSD, simán megcsinálva VD-nek. Windows Server 2019 install (de ugyanez Hyper-V server install esetén is) elindul, alapadatok beadása még megy, de a telepítéskor elszáll egy 0x80070002-es hibával.
Valakinek tapasztalat/ötlet?

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#22259) Timer válasza Timer (#22256) üzenetére


Timer
veterán

Még mindig az előző téma, de basszus, most mi van?! A VM host OS-e szerint 30 GB szabad, de ez a kép elbizonytalanított. Javítsatok ki, de tegyük fel, ha elfogyott a hely a vdisken, akkor nem lassulnia kellene a lemezműveleteknek (mert hogy innen is indultunk, mint panasz), hanem teljesen meg kellene állnia, nem?

(#22260) szallasi007 válasza VeryByte (#22258) üzenetére


szallasi007
őstag

Szia,

iDrac alól próbálod telepíteni az OS-t?
HP-val már jártam pórul hogy nem a management cuccon keresztül próbáltam és az Istenért nem lett jó.

(#22261) kraftxld válasza MasterMark (#22257) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ez volt, én nem csináltam screenshot-ot.
Lehet valami controller hiba, vagy csak a lemez szállt el félig és vitte magával a cache-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22262) sugarforce válasza kraftxld (#22261) üzenetére


sugarforce
őstag

Nalam hasonlo hibat dobott az egyik x3650, vegul kiderult, hogy a controlleren szallt el a battery.
Mondjuk az nagy szerencse volt, hogy a mento szerver dobta ezt, a rajta levo vm-rol meg van mentes, a veeam repo meg egy iscsi lunon van.
Ja es mindez dokumentalva is van :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22263) MasterMark válasza kraftxld (#22261) üzenetére


MasterMark
titán

Ez P410i a másik képeden meg P800 van. Csak mert ott 3 error-t is ír, abból talán kiderült volna mi baja.

Switch Tax

(#22264) VeryByte válasza szallasi007 (#22260) üzenetére


VeryByte
őstag

Nem, soha nem foglalkoztam még IDrac-kal, bár kéne.
Simán pendrive-ról.

Most próbáltam egy 2016 Hyper-V server-t is, ugyanaz. :-(
Mi a szösz lehet ez?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#22265) szallasi007 válasza VeryByte (#22264) üzenetére


szallasi007
őstag

Nem tudom, én meg pendrive-ról nem szoktam szervert telepíteni, linux-win-vmware-t is így csináltam eddig mindig. HP microserver meg nagy sem akart nekem rendesen felmenni

Nézd meg ezt - [link]

(#22266) VeryByte válasza szallasi007 (#22265) üzenetére


VeryByte
őstag

Köszi, megnéztem, jópofa.

Időközben sikerült a telepítés, a 2.5 -3.5 átalakító szórakozott, kicseréletm és működik.

Most már csak az kellene, hogy honnan a fenéből szedjek Broadcom Nextreme-e pure drive-r Windows server core 2019-hez?
Mindig ezzel szívok. :-(

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#22267) VeryByte


VeryByte
őstag

Elkiabáltam.
Lehet, hogy a raid controller (PERC) nem szereti egymagában a Samsung 860 Pro-t?
Valószínűleg Windows setup közben újraindult és eldobta Foreign config-ba a raid controller magát.
Ez most vagy controller gond vagy az átalakító szar, bár abban nagy tudomány nincs, konkrétan még elektronika se, csak a megfelelő helyre vezetve a csatlakozó.

Valakinek ötlet?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#22268) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Azzal kapcsolatban van valakinek tapasztalata, hogy notebookok esetében az USB-C-s töltési szabvány mennyire lett valójában szabvány? Ha a töltő tudja a 20V 2,25A-t és a notebooknak ennyi kell, akkor számít, hogy az épp egy HP töltő vagy Lenovo vagy Dell töltő? Vagy a töltő és notebook között van valamilyen kommunikáció, ami alapján mondjuk a HP notebook tudja, hogy egy nem HP töltő lett rádugva és azt mondja, hogy erről én nem töltődöm?

Köszi!

(#22269) Krix válasza kraftxld (#22261) üzenetére


Krix
őstag

Egy FW upgrade ráférne, ez valami ősi verzió. De könnyen lehet, hogy már a halálán van. Cseréltem pár G6-G7 alaplapot elhullott P410i miatt...

If it is not broken then don't fix it!

(#22270) Upo válasza VeryByte (#22267) üzenetére


Upo
addikt

Itt nincs vendor lock? Nem lehet hogy simán az a baj, hogy ez nem egy Dell certified SSD?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#22271) VeryByte válasza Upo (#22270) üzenetére


VeryByte
őstag

Nem valószínű. Másnak is volt ezzel baja a nagykönyv (Google) szerint. Lehet, hogy simán a Raid0-t nem bírja. Bár most éppen van más bajom is ezzel a vassal, MEMBIST memory failure-t nyom. :-( Na mindegy, majd meglátjuk.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#22272) bobsys


bobsys
addikt

Exchange Online Public Folder tartalmat kilehet exportalni pst-be powershell parancsokkal vagy marad az Outlook pst export?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22273) kraftxld válasza Upo (#22270) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nem hiszem, az amcsiknál ahol maszekolok rengeteg Dell szerverben van egy zsák Samsung SSD, semmi gond velük. Majd megnézem a potos típust.
Intelekkel volt sok gond.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22274) kraftxld válasza Krix (#22269) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ez egy random netes screenshot volt :) a legfrissebb firmware volt a P800-on.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22275) kraftxld válasza bobsys (#22272) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Exchange verzió? Mennyi adat van a PF-ben?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22276) bobsys válasza kraftxld (#22275) üzenetére


bobsys
addikt

Exchange Online Public Folder van kb nemtudom. Mondjuk ugy, hogy exportalni az elmult 2 nap adatat, par giga lehet. a gond, hogy van mondjuk van 30K folder oszt azon vegigmenni egyesevel nem lenne moka. Valami PS, hogy export minden ami December 4. vagy utanna erkezett/lett letrehozva

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22277) kraftxld válasza bobsys (#22276) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Office 365 Security and Compliance center, ediscovery, csinálsz egy új case-t, a location-t átlövöd csak public folderre, majd beállítod a dátumot.
Szöszmötöl egy kicsit, majd kiexportálhatod .PST-be.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22278) bobsys válasza kraftxld (#22277) üzenetére


bobsys
addikt

Hat ez kiraly, kosz, remelem nem kell hasznalnom :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22279) bobsys


bobsys
addikt

Microsoft Premier Support ezerrel megy lefele a lejton minuseg ugyileg az elmult evekben. Az egy dolog, hogy nyitok egy support case-t es valami subcontractornak toljak ki, de abszolut semmit nem ertenek hozza. Annyit csinalnak, hogy kuldenek linkeket a docs.microsoft.com-rol amit en is megtudok talalni es eltudok olvasni. A csatolt fileokat, logokat, configor, error uzenetet el se olvassak
Egy honapja (!) elszarta magat a HCW, hogy nemtud az autodiscover url kapcsolodni. Azota 3 engineer folglakozott az uggyel, koztuk olyan is aki nem sub hanem rendes MS arc es vagy nem akarnak vele foglalkozni vagy nem ertenek hozza. Csavo kuld linket, hogy csinaljak DNS rekordot meg publish the autodiscover. Az nem szamit, hogy ez mind megvan meg a test connectivity oldalon levo eredmenyt is csatoltam ami szerint minden jo. A masik meg jon hogy akkor toltsem le ezt a progit es az majd jo lesz, erre bazzeg a HCW indul a csavo meg nez, hogy hat ize o ezt meg eleteben nem hasznalta ugyhogy probaljunk meg valami mast :W
Es meg van kb 3 masik ugy amit hasonlo modon kezelnek

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22280) bobsys


bobsys
addikt

Le lehet tiltani az OWA virtual directoryt Exchange 2013-on? Ceg.com/owa nem kene hogy internetrol elerheto legyen, network team abszolut tudatlan es csak az egesz ceg.com-ot tudja letiltani ami nem jo.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22281) kraftxld válasza bobsys (#22280) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ezek a multkori F5-os varázslók?
IIS-ben tudod szabályozni az IP address and domain restriction-nál. Ha jól emlékszem virtual directory szinten lehet módosítani.
Ha SNAT konfig van, akkor szopás mert minden forgalom a load balancerről jön.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22282) bobsys válasza kraftxld (#22281) üzenetére


bobsys
addikt

azok hat, koszi majd megnezem ha ujra hozzamkerul

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22283) szallasi007


szallasi007
őstag

Sziasztok, Exchange online kérdés.
Az egyik cégnél bizonyos esetekben 20+ megás email méretek lesznek úgy hogy a levél tartalmaz egy aláírást ami 70 kbyte méretű kép és mondjuk nagyjából 50 szót.
A címzett @aol vagy sima egyedi domain és az jön vissza hogy a levél mérete meghaladja a max 10 megát. A küldés Mac-es MS Outlookon keresztül történik. Vkinek van ötlete?

(#22284) kraftxld válasza szallasi007 (#22283) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

OneDrive link-ként küldje el a file-t. Az ilyen béna fogadó féllel nem lehet sokat kezdeni.
A Mac-en is így kéne működnie.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22285) Drag77 válasza szallasi007 (#22283) üzenetére


Drag77
senior tag

Fogadó fél nem enged ekkora csatolmányt.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#22286) szallasi007


szallasi007
őstag

Várjatok, szerintem rosszul fogalmaztam.

Tehát email amiben van egy aláírás 70 kbyte-os képként betéve és mondjuk néhány sor, az a fogadó oldalon úgy érkezik meg hogy 10+ mega. Tényleg nincs más a levélben csak ennyi - mondjuk még magát a levelet nem láttam. Nincs csatolmány a levélben egyáltalán az aláíráson kívül.

(#22287) kraftxld válasza szallasi007 (#22286) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ja, így már világos. Ahová megérkezik mint ilyen nagy levél, ott kéne megnézni, hogy mi van benne és mitől lett ekkora.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22288) szallasi007 válasza kraftxld (#22287) üzenetére


szallasi007
őstag

Rendben, köszi :R

(#22289) szallasi007 válasza kraftxld (#22287) üzenetére


szallasi007
őstag

Küldtek egy teszt levelet nekem is. O365 látom hogy valóban 21 mega a levél, és tényleg nincs benne semmi csak egy aláírás és 5 sör szöveg :F

(#22290) Krix válasza szallasi007 (#22289) üzenetére


Krix
őstag

Sok neki az 5 sör. :DDD

If it is not broken then don't fix it!

(#22291) szallasi007 válasza Krix (#22290) üzenetére


szallasi007
őstag

Soros mégse lehet ;)

Viszont ez még mindig nem kerek. Ha továbbítom a levelet akkor viszont tényleg néhány kbyte a levél mérete. Nem értem :F

(#22292) bobsys válasza kraftxld (#22281) üzenetére


bobsys
addikt

Van mas gond is es szerintem azert van, mert RPC over HTTP (OA) az nem lett beallitva. A problema, hogy a https://autodiscover.contoso.com/autodiscover/autodiscover.svc/WSSecurity elhasal a HCW alatt.
Nem talalom, hogy valahol is irnak, hogy kell neki az RPC over HTTP, csak annyit talalok, hogy port 443.
Esetleg nincs valami linked ahol leirjak, hoyg Outlook Anywhere az kell kivulrol?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22293) bobsys válasza bobsys (#22292) üzenetére


bobsys
addikt

Na sikerult egy ilyen errort osszehozni
Server Time check failed - van link, de z meg azt mondja hogy run Test-Federation es az meg visszjon mindenre hogy success

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22294) Milli82


Milli82
tag

Sziasztok
Egy olyan kérdésem volna, ha van egy olyan kliensem, aminél nem tudok név alapján, csak IP alapján csatlakozni az Smtp szervhez, akkor van-e a Gmail-nek olyan ip címe, ami nem fog változni? Vagy simán csak írjam be az egyik szerver IP-jét. Ami a Ping-re válaszol? Esetleg ha nincs ilyen, akkor saját PC Smtp szerver létrehozást csinálnék. Mi a legolcsóbb megoldás erre?

Asus AC85P - DS118

(#22295) Timer


Timer
veterán

Urak! Önállóan letölthető, Oracle 12c ODBC driverrel találkozott már valaki? Ha esetleg msi-ben lenne, az külön bónusz pont. Én csak a teljes clientet találom, amire semmi szükségem, ráadásul ezt is csak exe-ben.

(#22296) Milli82 válasza Timer (#22295) üzenetére


Milli82
tag

Nem akarok beleugatni, de az driver.exe-k általában konténerfile-ok. Nem lehet kibontani és csak a neked szükséges drivert kiszedni?

Asus AC85P - DS118

(#22297) A`rpi válasza Milli82 (#22296) üzenetére


A`rpi
addikt

"msi" A távmenedzselés végett köllene' a kollégának. (Szerintem.)

(#22298) Timer válasza A`rpi (#22297) üzenetére


Timer
veterán

Igen, eltaláltad! :)

(#22299) gaborbol válasza VeryByte (#22267) üzenetére


gaborbol
őstag

Annyit szoptunk anno a Dell szerver Samsung 850 Pro SSD komboval, hogy soha tobbet nem rakunk third party SSD-t Dell szerverbe.

Pontosan ezt csinalja. Dell 730 vagy 740 eseten be lehet allitani, hogy ha atrakja Foregin configba magat, akkor magatol importalja a szerver. De a problema itt is a lassulas. VM-ek annyria belassulank, hogy semmit nem lehet kezdeni veluk csak a host restart segit, ott meg ugye jon a Foregin config.

R710, H700 controller 12 db SSD raid 10-be, anno ment kb 1,5 evig hiba nelkul, minden SSD zold, nincs hiba. Egyik reggel elment a szerver offline-ba. Kimentunk , raid eltunt, foregin config ment egy napot majd megint eldobta. Aztan par napra ra minden egyes alkalommal mas SSD-t jelzett egyenkent hibasnak a controller, de bebootolni a szerver sosem tudott. Ezzel be is fejeztuk a production server Samsung SSD konfigokat.

Nalunk a cegnel szinten van egy R710 samsung SSD-vel. ugyan ugy belassulank a VM-ek indonkent es csak a restart segit.

(#22300) CsodaPOK válasza gaborbol (#22299) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Brand szerverbe brand SSD-t. Különben csak a szo.ás lesz vele előbb-utóbb.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.