Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23801) Tuib válasza radi8tor (#23797) üzenetére


Tuib
aktív tag

Pedig a ki kérte nem jelenik meg a cert-ben, tehát ha a válasz visszakerült a linux-ra, és ott rendes certet alkot, abban semmi nem utal az igénylőre. Attól félek, a további kereséshez már olyan infók kellenek, amiket már nem akarsz kiadni :) A Linux milyen certet ad vissza?

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#23803) bugizozi válasza gaborbol (#23793) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#23804) Tuib válasza jbroxon (#23800) üzenetére


Tuib
aktív tag

[link] alapján security scope-olni kell a dolgozók csoportra a házirendet, de a delegációt is be kell állítani hitelesített felhasználókra! Legalábbis ez a hivatalos step-by-step guide erre.

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#23805) looser


looser
addikt

Helló, találkoztatok már azzal a jelenséggel, hogy adott user profiljában eltávolított outlook fiókot nem tudtok visszatenni? Az Outlook kliens automatikusan beállítja a profilt, de jelenleg csak áll, nem tölti ki a bejelentkezett felhasználó adataival. Mi sérülhetett meg?

Köszi & üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23806) looser válasza looser (#23805) üzenetére


looser
addikt

A registryben töröltem a user profil alatt az Outlook bejegyzést, így a fenti gond nem áll fenn, ehelyett most itt keres és nem megy tovább, egyébként 1mp alatt túljut rajta.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23807) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Szerver gépbe tervezett HDD-ken lenni szokott 128M / 256M memória gyorsítótárazni. Linux alatt van arra valami logikai szintű eszköz a fizikai köteteket vezérelni, hogy azt a memóriát milyen módon használják? Pld olvasási vagy írási gyorsítótárnak writhe-through / write-back cache policy és hasonlók? Vagy HDD vezérlő dönt róla, és nem lehet befolyásolni?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#23808) gaborbol válasza coco2 (#23807) üzenetére


gaborbol
őstag

Ha szerver gep, es van raid controller akkor az dont illetve, te hogy milyen beallitasokkal akarod hasznalni.

Normal esetben ready only, mert ha elmegy az aram akkor adatvesztes varhato.

Ha van rendes szunetmentes akkor egy probat meger.

Ha van raid controller kulon kis aksival akkor lehet felesleges a mai 1-2 GB-os kartyak eseten.

Ki kell probalni, ha annyira ki kell facsarni mindent a szerverbol es ha van lathato - merheto sebesseg es van aksi meg szunetmentes akkor hajra.
Ha nincs akkor inkabb hagynam read only- modba, de lehet meg annak sincs ertelme.

(#23809) szallasi007


szallasi007
őstag

Sziasztok!

Azure AD Sync témakörben kérdezősködöm. Szóval teszt fázis van egyenlőre.
Külön OU-ba 2 user akik egy teszt sync sec csoportba téve. Maga az Azure AD connect erre az OU-ra van szűrve + külön ez a sec group beállítva. Itt elég lenne ez az OU vagy kell ez a szűrési feltétel pluszban?
Így egyébként a szinkronizáció le is fut minden szuper.
Viszont az a bajom, hogy az Azure AD-ben már egy rahedli attribútum ki van töltve - cím, iroda, telefonszám, aliasok és adott személy közvetlen felettese (utóbbi a Teamsbe kell a céges szervezeti ábra miatt).
A probléma az hogy amikor lefut az szinkron, akkor ezeket az attribútomokat AD-ból simán felülírja. Értsd minden korábbi értékét kitöröl, mivel az helyi AD-ban nem talál róla infót és ha most jól értem a fényképeket is kilövi. Ez így annyira nem lesz jó.
Annyit tudtam megtenni eddig, hogy a Synchronization Service Manager nevű csodában a default Connectorban kivettem azokat az attribútomokat amiket én nem szeretnék szinkronizálni. Aztán nyomtam egy full szinkront, hát semmi eredménye nem lett. Mindent ugyanúgy felülír ahogy én nem szeretném.

Ezt ti hogy szoktátok megoldani? Azure AD export az összes user összes fontos attribútoma aztán azt visszaírni a lokál AD-be? Ez így eléggé béna megoldásnak tűnik :(

Attribute writeback opció ahogy láttam nincs, vagy van?

Mit rontok el?

Köszi

(#23810) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok! Honnan tudom, hogy hol a határa, hogy egy feladatot meg tudok csinálni? Mondjuk utána olvasással? Honnan tudom, hogy adott feladatnak hiába olvasok utána, akkor sem fogom tudni megoldani? (Rendszergazda feladatokra gondolok. Azért kérdezem, mert tapasztalatlan vagyok és láttam már kollégától, hogy nem értett a vírusírtóhoz és teljesen össze-vissza állította. Úgy kellett a főnökömnek helyrehozni)

(#23811) sugarforce válasza I02S3F (#23810) üzenetére


sugarforce
őstag

Ez kornyezet es szituacio fuggo. Nem mindegy epp 5000 ember nem tud dolgozni egy fontos projekten, vagy 2 ember olyan feladaton, ami raer az elkovetkezendo 3 evezredben.
Nalunk volt olyan, hogy allt a teljes levelezes, tobb órát, fontos levelek nem jottek meg, nem mentek ki, az gazabb volt, mint amikor olyan idoszak volt, hogy senki nem vette eszre 2 napig, hogy nem jonnek kintrol levelek.

(#23812) pdave válasza I02S3F (#23810) üzenetére


pdave
aktív tag

Kiderül, ha nem tudod sehogy sem megoldani :D Amúgy ha van feletted nagyobb tudású kolléga, akkor szerintem addig próbálkozz, amíg el nem akadsz (és belefér az időbe, nem sos a hiba megoldása), aztán kérd meg hogy segítsen, egyúttal mutassa meg a megoldást, hogy tanulj belőle.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#23813) I02S3F


I02S3F
őstag

Köszönöm szépen a válaszokat!

(#23814) Buko01 válasza looser (#23805) üzenetére


Buko01
tag

Szia,

hogyan törölted az Outlook profilt ? Esetleg nem maradt hatra valami a c:\users\%username%\appData\Local\Microsoft\Outlook\ konyvtarban?

esetleg helyezd a
c:\users\%username%\appData\roaming\Microsoft\Outlook\ -ban talalhato fajlokat, mashova, hagyd hogy az outlook ujra elkeszitse oket..

Az AD attributumok rendben, nem volt valtozas?
Webmail-be be tudsz lepni vele?

udv D

(#23815) looser válasza Buko01 (#23814) üzenetére


looser
addikt

Szia!

OWA működött, a profilt a Vezérlőpult/Posta alól töröltem és tettem vissza. Arra lettem volna kíváncsi, hogy át tudom-e tenni az ost-t a D-re (hdd) az elsődleges 32(!) GB-os ssd-ről. Ez még 2016-os, lehetett másik diszkre telepíteni (2019-nél 3rd party stuffal lehet vagy mklink-kel, de egyikkel sem kísérleteznék), de az ost maradt a c:\-n. A registryben a user outlook profile törlése után sikerült, kb. 10 percig tartott. Talán ezzel sikerült volna, de később találtam csak rá.

Üdv!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23816) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Tudtok ajánlani szerverszobába IP hőmérőt, ami tud email értesítőt küldeni, ha átlépett a hőmérséklet egy bizonyos előre beparaméterezett hőfokot?

(#23817) SirRasor


SirRasor
őstag

Hehe érdekes hibánk van :D
Van két ipari nyomtató.
192.168.0.223 és
192.168.0.228
A 228-as tönkrement, kaptunk helyette cserét. Befixáltam a címét 228-ra.
Válaszol 228-ról is. Meg néhány gépről (mondjuk pont az enyémről is) a 223-as címről is a cserenyomtató jelenik meg.
VMWare alól is az egyik virtuális gépről jól jelenik meg, a másikról nem.
DHCP címfenntartás stb nincs beállítva, NEM LEHET ÜTKÖZÉS.
Az egyiknek biztosan a 223 a címe, a másiknak biztosan 228. Nem is lehet többet állítani, csak egy ethernet port van rajtuk.

WTF?

EDIT: most eltelt X idő és most helyreállt. De tegnap is volt ilyen, akkor is helyreállt. Szóval elég random, de folyamatos.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#23818) krealon válasza Gombinyó (#23816) üzenetére


krealon
veterán

"Tudtok ajánlani szerverszobába IP hőmérőt, ami tud email értesítőt küldeni, ha átlépett a hőmérséklet egy bizonyos előre beparaméterezett hőfokot?"

Egy out-of-box megoldas: avtech Room_Alert_3E

(#23819) gaborbol válasza Gombinyó (#23816) üzenetére


gaborbol
őstag

Mult heten jott a telefon, hogy hangos a szerver meg lassu?

Most is hangos?

Most nem , de minden reggel nagyon bog amikor jon dolgozni .

Kikapcsoljatok a klimat munkaido utan?

Hja, ki illetve 34 fokra van allitva. Mar gondoltam is ra, hogy talan azert hangos?

No sh_t Sherlock.:)

Kulonben szinte minden szerver, switch , storage, ups tud uzenetet kuldeni a belso homerojuk alapjan.
En az UPS-t szoktam hasznalni, mar eleve belerakjuk a managment card-ot, ami szol ha gond van, onnan meg egy pipa a homerseklet.

SirRasor: privat iskola hivott hasonloval, 16 nagy nyomtatot csereltek nyari szunetbe, es hat mindent jol allitottak be es megis ip conflict....

3 helyi informatikusnak volt kiosztva a project, 3 nyomtatonak ugyan az volt as ip-je, meg volt meg ketto aminek szinten :)
Csapatmunka.

Kikapcsoltam az osszeset, ment a ping es egyesevel vissza amelyik jo azt megint kikapcs es nezni az osszes pinget, ha van valasz akkor mac address alapjan kitalani ki az, mac adress search a switch en es meg is volt helyileg is.

[ Szerkesztve ]

(#23820) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Lehet rossz helyen kérdezősködök, de nem találtam megfelelő topikot. Szóval erősen gondolkodom, hogy elvégzek egy számítógépszerelő-karbantartó tanfolyamot. Kérdésem az lenne, hogy van-e kereslet erre a munkára illetve hogy mennyit lehet keresni ezzel. Köszi előre is a válaszotok és még egyszer bocsánat, hogy itt kérdezem. :B

Sic Parvis Magna

(#23821) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#23820) üzenetére


30z.Samu
félisten

Vagy ha már itt kérdezem meg, egy rendszergazda állással jól lehet manapság keresni? :B

Sic Parvis Magna

(#23822) Gombinyó válasza 30z.Samu (#23821) üzenetére


Gombinyó
őstag

Szakmai tudás/cég függő, illetve azon is múlik neked mi számít jó keresetnek. :))
Van jövedelem topik.

(#23823) Gombinyó válasza gaborbol (#23819) üzenetére


Gombinyó
őstag

En az UPS-t szoktam hasznalni, mar eleve belerakjuk a managment card-ot, ami szol ha gond van, onnan meg egy pipa a homerseklet.

Basszus, ez nem jutott eszembe... Köszi a tippet!

(#23824) 30z.Samu válasza Gombinyó (#23822) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez így eszembe sem jutott, köszi! Akkor kérdezősködök ott is! :R

Sic Parvis Magna

(#23825) kriszrap


kriszrap
tag

Üdv
Tudnátok valamit ajánlani arra hogy a hálózatról több információt tudjak meg pl:
Felhasználó hol lépettbe kliens gépen, mikor jelentkezett ki és még aktív e az illető.
Nem tartományi eszköz telefont,laptop ha rádugunk a hálózatra akkor jellezze valamilyen módon.

Van rá szoftver vagy c# ba lehet e ilyet fejleszteni ???
Segítségeteket előre köszönöm.

(#23826) radi8tor válasza kriszrap (#23825) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Felhasználó hol lépett be és ki: nem lehet
Hálózaton elérhető eszközöket ki tudják olvasni a network scannerek, de azok futása jó pár perc.
De arról nem fogsz infót kapni ki mit csinál, meddig használja a hálózatot stb.
Az Inetrnet használatot a hálózaton levő proxy server tudja kezelni/monitorozni.

⭐ Stella

(#23827) F.E.K.. válasza kriszrap (#23825) üzenetére


F.E.K..
senior tag

A hálózati belépést 802.1x esetén lehet figyelni gond nélkül, de akkor természetesen központi auth kell, AD/LDAP ahogy jólesik, és ahhoz rakni egy radius-t, hozzá egy WLC a wifihez és kész is. (Klienseket persze egyszer fel kell konfigurálni nyilván).

A vendégek meg kapnak egy captive portal-t és gond letudva.

Esetleg port security, és a nem ismert eszközök vendég vlan-ba érkeznek (itt is radius-t javasolt használni, mac túl könnyen lehet bármikor módosítani).

Forgalom monitorozáshoz rakj fel valami transzparens proxy-t, akkor látható hogy ki merre forgalmazott és szűrni is lehet (pl. vírusvédelem, ismerten veszélyes weboldalak, stb.)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#23828) I02S3F válasza F.E.K.. (#23827) üzenetére


I02S3F
őstag

Érdeklődés képpen kérdezem, hogy ezekből az adatokból akár statisztikát is lehetne gyártani?

(#23829) F.E.K.. válasza I02S3F (#23828) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Természetesen.

Akár egy Bandwithd is összeszed sokmindent, ahhoz proxy se kell (ha nem szükséges a címeket is tudni hanem elég csak a forgalom statisztika)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#23830) kriszrap válasza F.E.K.. (#23827) üzenetére


kriszrap
tag

Felkeltette ez a radius szerveres megoldás az érdeklődésem.
Sajnos hamarosan kezdődik a suli így nagyon nem zavarnám a tanárokat(gépeket) ha nem lehet csak központilag végre hajtani.
Van egy AD tele tartományi gépem és sok felhasználóval.
Van egy-két olyan tanári laptop amit otthon használnak és nem akarom tartományba rakni.
Így gondolom elfelejthetem a radius nál a user hitelesítést???

A másik problémám leginkább a diák behozza a gépét mac et lemásolja és vígan nettezik rajta.(igen fentebb írtad hogy nem jó megoldás)

Na most az a másik kérdésem ha a diák számítógép nevet lemásolja a sajátjára akkor is radiustól kap engedélyt ha gép hitelesítés van beállítva vagy ilyenkor a radius gépnévnél mit ellenőriz?

(#23831) F.E.K.. válasza kriszrap (#23830) üzenetére


F.E.K..
senior tag

A wifi radius-al való "használatához" nem kell a kliensnek (notebook, mobiltelefon, stb.) tartományi tagnak lennie.

Ha van AD kiszolgáló akkor azon neked egy NAP (Network Access Protection (NAP) policy) server kell, bár windows-ban kevésbé vagyok otthon (én ldap-ot használok freeradius-al), de erre indulnék el: [link]

(Vagy felraknák egy külön radius szervert és az használná az AD címtárát akár)

Természetesen 802.1x képes AP-k (és kliensek, de az nem igen lehet gond hacsak nagyon régi eszköz nem kerül esetleg elő) és érvényes tanúsítvány szükséges a dologhoz (self signed esetén jó eséllyel importálni kell a kliensre hogy elfogadja).

(Windows szakemberek remélhetőleg majd kijavítanak ha esetleg ez félrevinne).

"Na most az a másik kérdésem ha a diák számítógép nevet lemásolja a sajátjára akkor is radiustól kap engedélyt ha gép hitelesítés van beállítva vagy ilyenkor a radius gépnévnél mit ellenőriz?"

A MAC ez esetben nem "játszik".
Egyszerűsítve:
A címtárban szereplő felhasználó név/jelszó páros alapján hitelesít, azaz ha a forrás egy AD, akkor az ott lévő felhasználói név és jelszó páros szolgál hitelesítésre (minden felhasználó a saját adataival jelentkezik be megosztott kulcs helyett.).

Példa:
WPA2 wifi esetén a kliens (legyen mondjuk egy mobiltelefon) az előre legenerált kulcs megadásával csatlakozik a wifi hálózathoz.

EAP esetén a felhasználói azonosító megadása után (ez is elmenthető ugyanúgy mint a psk) az ap elküldi a megadott adatokat a radius kiszolgálónak, és az ellenőrzi vissza hogy helyes-e. Ha igen, az AP az alapján engedi fel a hálózatra.

Ha valaki megtudja a másik felhasználó név és jelszó párosát akkor annak a nevében tud netezni (meg minden mást is végrehajtani természetesen, ez egy OTP One Time Passwords megoldás).

Ha a diákoknak is van AD azonosítója akkor "saját jogán" netezhetnek ők is, akár külön rájuk vonatkozó korlátozásokkal (pl. a diák nem éri el a belső halózatot csak netezni tud, esetleg azt is csak meghatározott idődzakokban, stb.)

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#23832) MasterDeeJay

Windows hálózati megosztást (internetmegosztás talán a neve) használok, azaz csak szeretnék mert újraintítás után nem megy. Azaz a célgép nem kap ip címet. Ha kiveszem a pipát és visszarakom akkor meg egyből működik.
A poén az hogy ez már régi történet és friss windowssal is csinálja (Win10). Szóval nem függ a windows verziótól. Hálókártya lehet a baj?
Vagy ilyen esetben be kellene állítani a céggépre azt az ip-t amit megkap a megosztott netről?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#23833) looser


looser
addikt

Sziasztok!

User beállításai látszólag rendben vannak, kliensből és owáról is eléri a levelezését, de a telefonján (és több másikon sem) nem lehet beállítani a levelezést. Az egyik androidos kliens kicsit több infóval szolgál: 401 Unauthorized
Ugyanezekkel a beállításokkal 100+ usernél semmi gond, akár több telefonon is. Az EAC-en az első kép a problémás user, a második egy működő. Mi lehet a gond?

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23834) radi8tor válasza looser (#23833) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Outlook appot használ a mobilján?

⭐ Stella

(#23835) looser válasza radi8tor (#23834) üzenetére


looser
addikt

Van, aki a gmail mellé nem akar mást, így oda állítja be, úgy is működik, de nála több telefonon több klienssel (Outlook, Gmail, Bluemail, Edison mail - ez utóbbi mutatta a 401-es a hibát, a többi csak próbálkozott, majd kiírta, hogy nem tud csatlakozni) próbáltam. Ugyanezeken a készülékeken és appokban más felhasználói fiók beállítható, szóval valahol az Exchange fióknál kellene keresni a gondot, de sajnos ennyire nem vagyok gyakorlott.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23836) Timer válasza looser (#23835) üzenetére


Timer
veterán

Active Sync, vagy Eszköz alapú OWA nincs letiltva adott usernél?

Szerk.: Ja, bocs, nem láttam a szememtől.

[ Szerkesztve ]

(#23837) looser válasza Timer (#23836) üzenetére


looser
addikt

Engedélyezve van mindkettő, 1. kép :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23838) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#23832) üzenetére

Na meglett, mégis windows hiba. A lényeg hogy Windows 10 1607 verziótól felfele nem működik, gondolom a gépházban elkeztdek valami hasonlót fejleszteni és a sima vezérlőpultból meg nem szedték ki. Szokásos tudathasadásos win10 bug. Van sokféle megoldás, végigpróbálok párat.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#23839) kriszrap válasza F.E.K.. (#23831) üzenetére


kriszrap
tag

Halli felraktam radius szervert.(titkos kulcs ot is.)
802.1x konfiguráción végig mentem kábeles módon.
Kiválasztottam a radius ügyfelet.
EAP hitelesítésre állítottam.
Nekem be van állítva egy vpn ami máig működik (SSTP vpn)
EAPnál is vpn hittelesítő tanúsítvány állítottam.
Felhasználói csoportot megadtam mindenki kivétel a diákok.
És elkészítette a kérelem házirendet és hálózati házirendet is.

Innen töl hogyan tovább??

- A célom az hogy ha az illető bedugja az utp a laptopba akor első alkalomkor be kell lépnie.
- Tartományi gépnél GPO-bol be állítani automatikusan.
-Ha nem tud bejelentkezni vagy sikertelen akkor a hálóztrol le dobja.

Nagyon elakadtam úgy hogy nagyon megköszönném a segítségeteket.

(#23840) kraftxld válasza looser (#23837) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nincs valami domain admin csoportban a felhasználó? A szerver eseménynaplójában valami infó?
99%, hogy permission inheritance gond, az itt leírt second solution-t csináld meg, sima bepipálós téma: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23841) kriszrap


kriszrap
tag

Vagy nem ennyire egyszerű ??
Ha jól láttam kábelesnél minden switchnél be kell állítani a radius ???

(#23842) bogabi válasza kraftxld (#23840) üzenetére


bogabi
senior tag

Rémlik, hogy nekem is volt ilyen gondom régebben, benne maradt az user valami Exchange sec. groupban, és azért nem ment az AS.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#23843) F.E.K.. válasza kriszrap (#23841) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Igen, minden eszközbek támogatnia kell a 802.1x szabványt, a switch-eknek is, az ACLs része.

Cisco-s példa: [link]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#23844) kriszrap válasza F.E.K.. (#23843) üzenetére


kriszrap
tag

Halli
mindegyik sw állítsam be radiust vagy csak ahol a diák hozzá férhet??
Sorba kötött swnél csak azt a sw kell beállítani amelyik hez csatlakozik a kliens?

(#23845) kriszrap


kriszrap
tag

Még annyit ha radiusnál nem lehet hitelesíteni akkor ne legyen nete belehet állítani????

(#23846) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Testing in progress. :)

⭐ Stella

(#23847) looser válasza kraftxld (#23840) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm a segítségedet! Domain Admin volt, már nem az. A jelzett jogosultságok rendben lévőnek látszanak.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23848) user12 válasza radi8tor (#23846) üzenetére


user12
őstag

Húúúú
Nálunk anno XG85 volt 4 db ap-val

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#23849) radi8tor válasza user12 (#23848) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez csak tesztelésre kapott darab. XG106 lesz elvileg vásárolva 2 db a két site-ra + 1 tartalékba a raktárba.

⭐ Stella

(#23850) user12 válasza radi8tor (#23849) üzenetére


user12
őstag

Majd beszámolsz a tapasztalatokról?
Én anno szerettem, gyors volt és jó.
Csak azért szereltük le, mert megszűnt a cég, sajnos máshova meg nem tudtuk beépíteni.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.