Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22151) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!
Kicsit elakadtam, mert nem jön össze a matek :)
Teszt környezet az alábbi
A DC-ket nem akarom a netre engedni, ezért internal virtual switch-en lennének, egymást látják viszont egy másik fájl szervert nem, aminek external csatoló van beállítva.
Elvileg a fizikai host és a VM -VM között mennie kéne az internal-nak.
A file szerverbe állítottam be egy másik VSwitch-et, ami internal, mágsem látják egymást.
Ezek(internal) apipa címűek ahogy látom. Kellene valami route hogy a file szerver lássa a DC-ket?

(#22152) kraftxld válasza _kovi_ (#22151) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ne másik vSwitch-et adj neki hanem ugyanazt amire a DC is csatlakozik. Ahogy most beállítottad mindkét szerver a saját kis buborékjában él.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22153) _kovi_ válasza kraftxld (#22152) üzenetére


_kovi_
aktív tag

És a file szerver hogy megy ki a netre? Annak lenne net elérése. :)
:R

(#22154) kraftxld válasza _kovi_ (#22153) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Egyszerre nem lehet b*szni is meg szűznek is maradni :DDD
A switch-et át kell rakni external-ra, aztán a DC-n rossz gateway-t megadni, vagy a tűzfalban blokkolni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22155) _kovi_ válasza kraftxld (#22154) üzenetére


_kovi_
aktív tag

:DDD :DDD :DDD :R

(#22156) ace05


ace05
senior tag

Üdv!

Szegeden hol tudnék utp kábelt gyártatni ? Kellene 50 db 50cm-es cat6-os, de most semmi kedvem és időm nincs bevagdosni.

[ Szerkesztve ]

(#22157) X Factor válasza ace05 (#22156) üzenetére


X Factor
addikt

Szeva, 1k kb darabja barmelyik webshopban és másnap házhozszallitjak, vagy egyből kéne?

Make things work

(#22158) sugarforce válasza ace05 (#22156) üzenetére


sugarforce
őstag

Pcbox?

(#22159) Galopp válasza ace05 (#22156) üzenetére


Galopp
tag

Szeretjük mi a fél méteres kábeleket? Vagy cat.5 felett az ökölszabályos minimum 1m már nem áll meg?

(#22160) X Factor válasza Galopp (#22159) üzenetére


X Factor
addikt

Ezen anno redditen agyaltunk, mert pont epitettem egy rack-et, benne kb 200 végponttal.

Cat6a, unifi switchek, qnap nas-ok és kliensek egy része is 10G-n.

A végpontok és a switchek közé a rackben 2U -s fedett kábelvezetők kerültek, sokkal kenyelmesebb lett volna 20 centis kábelekkel végig kötögetni, csak aztán ha él a rendszer és random problémákat debugol az ember napokig, akkor elég kellemetlen.

Így itt is 1m lett és szépen összekötegelve, plusz mind a 2 oldal kapott vertikális rendezőt. Macera volt, de meglehetett igyis szépre csinalni.

Make things work

(#22161) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok!
Érdekes adatvesztéses esetem volt diskparttal, tudnátok segíteni megérteni, mi történt?
Nem pendrive javítással kapcsolatos a kérdés.

Van egy 32 GB pendrive-om, ami első használat során elhalálozott, néha foglalkozok vele kicsit, hátha vissza tudom hozni, többet sikerült már.
Mostani próbálkozásnál beraktam a pendrive-ot, a Win formázni akarja, lemezkezelőben RAW-nak látja.

Diskpartban:
1. list disk
2. sel disk 2
3. list part

Itt látom, hogy 1 partíció van, jó a mérete.

4. clean

Az eszköz leszakad.
Pár ellenőrző lekérdezés után kihúzom, visszadugom. A Win formázni akarja, RAW-ként látszik. Tehát semmi nem változott.

5. list disk
6. sel disk 2
7. sel vol 1 << itt már gáz van
8. filesystems

Ez azt mondja, hogy az fs NTFS, a blokkméret 4 KB. Ez gyanús kellett volna legyen, de nem volt az. Lefuttattam egy formatot és a pendrive helyett az 1-es disk 1-es volume-t formázta le, ami az SSD mellett létező HDD-n a D: volt. Létfontosságú adat nem volt rajta, de azért jobb volt úgy, ahogy volt. Most semmilyen recovery program nem talál semmit.

Szóval a kérdés, hogy a sel disk 2 után a sel vol 1 miért a HDD-n kezdett el kijelölgetni?
Illetve a visszaállítással kapcsolatban ha tudnátok valami okosat mondani, azt is megköszönném.

Képek a parancssorról: [kép1] [kép2] [kép3] [kép4]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#22162) bugizozi


bugizozi
őstag

A Volume 1 korábban is a D:\ meghajtó volt, ezért jelölte ki azt.

Én mindig úgy szoktam csinálni, hogy kijelölés után újra kilistázom, mert akkor ott egy csillag mellette, és n+1-szer megnézem hogy biztos jót jelöltem-e ki formázás előtt :D

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#22163) IO.sys válasza bugizozi (#22162) üzenetére


IO.sys
őstag

Ja hogy volume-ket rendszerszinten listáz, ezt nem figyeltem. Eltévesztettem, ennyi. Múltkor egy linux szerveren vettem át véletlenül a teljes rendszeren a tulajdonjogot, de az egy másik történet. :D

Köszönöm!

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#22164) IO.sys válasza bugizozi (#22162) üzenetére


IO.sys
őstag

Még egy kérdés:
Az mindegy, hogy a) sel disk -> sel part vagy b) sel vol útvonalon megyek, az eredmény ugyanaz lesz?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#22165) bugizozi válasza IO.sys (#22164) üzenetére


bugizozi
őstag

szvsz a b) sel vol elég, ha partíciót akarsz formázni

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#22166) bon válasza X Factor (#22160) üzenetére


bon
őstag

Ha már Unifi. 22cm-es Unifi kábelek, gyárilag szerelve: [link] Szemezgettem vele, de amikor kellett volna akkor nem lehetett kapni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#22167) IO.sys válasza bugizozi (#22165) üzenetére


IO.sys
őstag

Sokat tanultam ma... :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#22168) kraftxld válasza Galopp (#22159) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nemrég kábeleztünk át egy rack szekrényt, a legtöbb kábel 0.25m-es slimline.
Ez a kép még nem végleges, pár kábelt azóta még kicseréltünk.
Utána:

Előtte :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22169) bon


bon
őstag

Az alábbi számomra idegesítő problémával küzdők. A hálózaton az AD szerverünktől kapják a kliensek az idő beállítást. Az utóbbi pár hétben észrevettem, hogy két percet késnek a gépek órái. A szerveren már újra szinkronizáltam az időt, NTP szervert váltottam már többszőr is. De ettől függetlenül mindig eltér az idő. Ha leállítom a kiszolgálon a Windows Time-ot és átállítom a jó időre a rendszer órát majd visszakapcsolom pár másodpercen belül egyből visszaáll a nem jó időpontra.
Mi lehet a gond? Esetleg az alaplapi gomb elem döglődik és cserélnem kellene?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#22170) kraftxld válasza bon (#22169) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Hyper-V? Egy DC van ami virtuális?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22171) CsodaPOK válasza Galopp (#22159) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Simán szoktam használni 25 és 50 centis kábeleket is.

(#22172) bon válasza kraftxld (#22170) üzenetére


bon
őstag

Hyper-v és 2db DC van. külön-külön hyper-v szerveren.

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#22173) bogabi válasza bon (#22172) üzenetére


bogabi
senior tag

Nem esetleg a VM-en van bekapcsolva az időszinkron a Hyper-V Hosttal? Ha igen, akkor kapcsold ki.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#22174) kraftxld válasza bon (#22172) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Igen, hyper-v időszinkron kikapcs, majd futtasd le ezt a DC-ken:

w32tm /config /manualpeerlist:pool.ntp.org,0×8 /syncfromflags:MANUAL /reliable:yes
w32tm /config /update
net stop w32time
net start w32time
w32tm /resync

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22175) bon válasza kraftxld (#22174) üzenetére


bon
őstag

ok, köszi megnézem. az időszinkront elég a DC-ken kikapcsolni, vagy a többi szerveren is kapcsoljam ki?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#22176) kraftxld válasza bon (#22175) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ami nálad történt: Hyper-v a DC-től szedte az időt, a DC meg a hyper-v-től, ezért elcsúszott.
Normál hálózatban így megy az időszinkron: Külső forrás => PDC => többi DC => tartománytagok.
Tehát a többit nem kell piszkálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22177) bon válasza kraftxld (#22176) üzenetére


bon
őstag

oké, köszi.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#22178) Upo válasza Tonyk (#22148) üzenetére


Upo
addikt

Én a mai napi nem értem (pláne ha van DC szervered), hogy mi a bánatért kell használni a sulinet béna kreálmányát. Én abból csak a publikus címeket használom, a hálózathoz van egy pfsense a publikus ip-n, és azzal csinálom a belső hálózatokat amin a szerverek, a kliensek és a wifi van (hozzánk még szerencsére nem ért el a nemzeti wifi kiépítés). És így csak röhögni tudok amikor mások mit cumiznak amikor a kifü megint bealakít valamit.
Szerintem jobban jársz ha saját kézbe veszed a dolgot és hanyagolod a központi agyrémet.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#22179) Tonyk válasza Upo (#22178) üzenetére


Tonyk
veterán

Eddig sem használtam a szarjukat, csak most jött ez a baromság. Ezután sem fogom használni, kevésbé fájó és persze gyorsabb út lett alkalmazva.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#22180) bobsys


bobsys
addikt

Pfsense-ben hogyan tudom megcsinalni, hogy az amazon.com fele meno trafic a WAN kapcsolatot mig minden mas a WAN2 hasznalja?
Probaltam Firewall Rulet csinalni, de nem ugy nez ki, hogy mukodne

Amazon destination az alias

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22181) deiksupp


deiksupp
csendes tag

Sziasztok, egy sh script írására keresnék egy hozzáértőt. Nem ingyen.
Akit érdekel és ért hozzá, kérem privátban keressen meg.

(#22182) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!
Ha HyperV hostra kötök rá egy szünetmentest, USB kábellel (APC), akkor azon felül hogy engedélyezem az Enhanced session mode policy-t és a Enhanced session mode-ot mi kell még? Az APC powerchute business, nem látja az APC-t... :F

[ Szerkesztve ]

(#22183) Drag77 válasza _kovi_ (#22182) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia,

Ha a hostra közöd és oda telepíted az apc progit nem kell se. mit se engedélyezni, vagy te egy virtualis gepre tenned a progit?

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#22184) seger


seger
addikt

Van köztünk olyan, aki ért a firebird-hez?

(#22185) _kovi_ válasza Drag77 (#22183) üzenetére


_kovi_
aktív tag

A hoston HyperV Server van. Vitruális gépre tenném a programot igen. :B

(#22186) kraftxld válasza _kovi_ (#22185) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Az USB portot elég nehezen fogod a VM-nek átadni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22187) Fooler89 válasza _kovi_ (#22182) üzenetére


Fooler89
őstag

Nekem felismerte a hyper-v. Nem emlékszem hogy kellett-e drivert hozzá adni de azt egyszerűen parancssorbol megcsináltam. Utána meg egy webguiba lehetett állítgatni. Googleban biztos megtalálod.

(#22188) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Sziasztok!

Nincs valakinek oracle support hozzáférése? Ezek a nyomorultak az összes sun-os cuccot betették fizetősre.. Egy SUN Fire x2200 M2-höz kéne a legfrisebb tools and drivers diszk meg a legfrissebb bios.
Tudom old stuff, de teszt gépnek tökéletes lenne, ha menne benne rendesen a quadcore, ezért kéne a bios frissítés.
Előre is köszi, ha valaki tud segíteni! :R

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#22189) _kovi_ válasza kraftxld (#22186) üzenetére


_kovi_
aktív tag

USB storage-ot át tudok adni, de ez már más tészta.. :)

(#22190) Drag77 válasza _kovi_ (#22185) üzenetére


Drag77
senior tag

Ez esetben felejtős.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#22191) CsodaPOK válasza _kovi_ (#22185) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ilyenre nem tudom, hogy jó-e, de vannak usb --> ethernet átalakítók ilyen célra. Hardverkulcsoknál működni szokott, talán itt is.

(#22192) _kovi_ válasza CsodaPOK (#22191) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Köszi jó ötlet, erre találtam egy leírást itt: [link]
De még a VMconnect-el eljátszom, hátha.. :)

[ Szerkesztve ]

(#22193) seger


seger
addikt

Ugyan nem.jelentkezett senki, de leírom a bajomat, hátha...

A problémám a következő:
Van wgy win10 1703-as rendszer, van rajta egy szoft, ami firebird 1.5.2-t használ.
Adatbázis kapcsolat sysdba, pass masterkey.
Lefrissült a win 1909-re, ami egyből törölte a firebird 1.5.2-öt.
Ha felteszek egy firebird 2.5-öt, nem kapcsolódik az adatbázishoz user/pass hiba miatt....
Az 1.5.2 nem telepíthető a 1909-re.

(#22194) szallasi007 válasza seger (#22193) üzenetére


szallasi007
őstag

Virtuális gép, felteszel rá mindent. Tiltod neki a netet és belső hálózatra felengeded?

(#22195) kraftxld válasza seger (#22193) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Upgrade előtt frissítsd a firebird-öt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22196) seger válasza kraftxld (#22195) üzenetére


seger
addikt

Na erre nem gondoltam! Köszi. Kipróbálom!

(#22197) seger


seger
addikt

Tudnátok olyan programot amivel opyan szinten lehet felügyelni egy gépet, ami jelez ha újraindul a gép, vagy win frissítés van meg ilyenek?

(#22198) sanzi89 válasza seger (#22197) üzenetére


sanzi89
addikt

Zabbix az elsőre, WSUS a másodikra.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22199) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Tapasztalt már valaki olyat Unifi switch 16XG-vel, hogy firmware update/restart után nem áll össze a 10G-s vonal? A gigabites SFP kapcsolatok mennek gond nélkül. Ilyenkor oda kell menni a switchez, tápkábel kihúz, visszadug és összeáll a 10G is és hiba nélkül működik is a következő fw updateig. mi a franc lehet ez?

(#22200) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Windows 10 L2TP/IPSec VPN kapcsolódás nem igazán akar menni. Belső hálóból, kifelé. Az én gépemről megy, de én már szétbarmoltam a 200 féle VPN beállításaival, viszont kollégáéról nem. Ugyanonnan Androidról simán megy, tehát megint Win10 szivat.
Eseménynaplóban értelmes nincs, csak egy 798-as hiba.

Valakinek ötlet?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.