Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9001) kraftxld válasza Ranagol_5 (#9000) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Exchange 2007 SP3 meg az RU 15 fentvan?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9002) Ranagol_5 válasza kraftxld (#9001) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Foggalmamsincs, egy sbs 2008 van fent, ami ugye alapból felrakja az exchange-et telepítéskor, ha kéred, ha nem.
Egészen 2-3 héttel ezelőttig működött rendesen, azóta dobja ki a telefon az exchange-re való csatlakozásnál, hogy nem lehet csatlakozni a szerverhez..

Szerk.: Hol tudom megnézni, hogy az említett dolgok fent vannak-e? :R

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#9003) gaborbol válasza Ranagol_5 (#9002) üzenetére


gaborbol
őstag

Exchange managment console-t kinyitod, help, es az about tab.
Ott irja a verzio szamot, arra keress ra es kiderul, hogy hol tart.

(#9004) Ranagol_5 válasza gaborbol (#9003) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Ezt írta ki.:

Túlsok mindent nem találtam róla, hogy a kérdéses szervíz pakkok rajta lehetnek-e már.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#9005) Alex91


Alex91
félisten

Windows server 2003 r2 par napja azt csinalja, hogy kb. delben minden nap kikapcsol. Valami otlet?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9006) gaborbol válasza Ranagol_5 (#9004) üzenetére


gaborbol
őstag

Exchange Server 2007 SP1, UR10 08.01.0436.000 13-Apr-2010

Ahogy Kraft is irta elso korben fel kene frissiteni. Mentes legyen aztan windows update kivalasztani a legfirssebb SP3 RU 15-ot vagy ami elerheto a magyar verziohoz, lefrissiteni, aztan ujrainditas.

Alex91: Fizikai szerver vagy virtual szerver? Esemenynaplo mit ir amikor lekapcsolja magat? Szabalyos all le vagy csak siman elhasal, ujraindul magatol? Szunetmentes van-e alatta, lett-e tesztelve?

[ Szerkesztve ]

(#9007) brd válasza Alex91 (#9005) üzenetére


brd
nagyúr

+1 Esetleg SBS, amin nem lett befejezve a telepítés (AD kialakítása)?

The only real valuable thing is intuition.

(#9008) Alex91 válasza gaborbol (#9006) üzenetére


Alex91
félisten

Fizikai, es nem indul magatol ujra. Szunetmentes van alatta, es lehet, hogy az a gond forrasa, mert mar az akksik nem jok benne. Mondjuk szerintem ilyenkor ujra kellene indulnia, nem? Bar az is lehet, hogy a bios elallitodott, nem mai gyerek a hw alatta.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9009) Ranagol_5 válasza gaborbol (#9006) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Ugyan a mail része redirectelve van az exchange-nek (linux-os imap-ot használnak már), de a mailbox database dismountolva volt, ez számíthat?

Szerk.: Windows update-ek között nincs ott az sp3.

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#9010) kraftxld válasza Ranagol_5 (#9009) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Várj, egy így totál káosz, most akkor imap-ot használnak, vagy activesync-et? Meg mi értelme van a linuxos imap-nak ha már van tisztességes Exchange / Activesync? Eléggé hátrafelé haladás.
Az Exchange szervízcsomagok nem jönnek Windows update-el, azt kézzel kell felrakni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9011) Ranagol_5 válasza kraftxld (#9010) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Pont azért lett linuxos imap, mert az exchange-el állandóan csak a gond volt, ahogy most is van, csupán a naptár funkció maradt meg, mivel azt használják mobilon és outlook-ban. (ezt egy openchange ki fogja váltani remélhetőleg nem sokára)
Az egész exchange már csupán a naptár funkciót látja el. Viszont egyik androidos mobil sem tud csatlakozni, mert mindegyikre azt dobja, hogy a "nem sikerült csatlakozni a szerverhez". Ezzel szemben nekem iphone-on és ipad-en működik.

BTW egy normális imap miért lenne hátrafelé haladás egy letisztult roundcube-al? :F
Pont az a baj, hogy minden, csak nem tisztességes az exchange. :DDD

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#9012) gaborbol válasza kraftxld (#9010) üzenetére


gaborbol
őstag

Kezdek en is elveszni benne. Ha a mailbox nem volt mountolva akkor hol voltak a levelek addig? Ki nem megy mert nincs store, bejonni bejon az SMTP-n,de mivel nincs store ezert el is dobja egybol.

Windows updatenel jon exchange update SBS2008 es 2011 eseten, nem tudom hogy azert, mert SBS vagy azert, mert a rajta levo WSUS alarakja, de fix,hogy jon.

Ranagol_5 nalunk volt vagy 150-200 ceg Exchange szerverrel, iszonyat stabil termek. Olyan mint egy orosz tan egyszer beallitod es csak megy, megy amig van aram , meg ures hely a lemezen.
Activesync joval fejlettebb mint az IMAP, valoban visszalepes hozza kepest

Felraknam a legujabb frissiteseket a szerverre+ exchange SP3, es ha meg mindig nem megy akkor probald meg ujrarakni a telon a fiokot, esetleg ki vagy eppen bekacspolt cert-tel.

[ Szerkesztve ]

(#9013) bobsys


bobsys
addikt

A serveren meg nezni kell egy IIS logot, hogy egyaltalan eljut-e a telefon a serverig es ha igen akkor ott hol akad el

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#9014) Ranagol_5 válasza gaborbol (#9012) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Az a baj, hogy a szerver nem túl stabil, pontosan ezért is lett a levelezés átrakva annakidején. Konkrét információkkal nem szolgálhatok arról, hogy hogyan is lett pontosan beállítva a levelezés, mert akkoriban még nem voltam a cégnél, csak azt tudom, hogy a levelezés már a linux-os szerverükről megy. Az imént említett stabilitási gondok miatt nem szivesen próbálkoznék update-el. + Eddig működött a dolog update nélkül is, hogyan padlózott meg hirtelen akkor? A mount leeshetett az előző újraindításnál, amelyet eszközöltem, mivel hittem benne, hogy attól talán megjavul. (sok esetben segített már)

A telefonokon a fiókot már próbáltam újra tenni, semmi hatása, mivel beállítás közben már kiírja, hogy nem tud csatlakozni a szerverhez. Az érdekes az, hogy belső hálózaton, ha megadom a szerver ip címét, akkor viszont annyit dob csak ki, hogy hibás a tanusítvány. Ezt megpróbálom egy startssl-es tanusítvánnyal orvosolni holnap.

Mi több cégnek szolgáltatunk levelezést egy darab linux szerverről (minden szerverünk linuxos már, ez az egyetlen, amivel szenvedünkm az utolsó hirmondója a windows-os korszaknak) egy darab sql-el és egy darab imap + postfix szerverrel. (nem 2-300 póstafiókról van szó) Mióta alá raktunk a mailq-nak egy SSD-t, azóta 10-15k levél meg se kottyan a cuccnak. + Ott a baromi egyszerüen használható roundcube, mert mindegyik cégnél kérés volt a webes felület. Azt nem is részletezném mélyebben, hogy miért az imap mellet tettük le a voksunkat, legyen elég annyi, hogy baromi egyszerüen kezelhető/javítható, a leveleket a szerveren maradnak és persze egy 1 perc alatt összehányt script-tel tudom backup-olni az egészet.

BTW nagyon köszönöm az eddig tanácsokat/segítséget, mint fentebb is látszik nem éppen a windows a fő profilunk, így örülök, hogy sikerült segítőkész fülekre találnom. :R

Szerk.: bobsys: Köszi, erre ránézek holnap.

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#9015) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Elég nagy rendszer, 2012 és 2012 R2 tartományvezérlőkkel.
Időről-időre random módon eltűnnek statikus A rekordok a DNS-ből, sikeresen szétrugta már a Lync-et és az Exchange-et rövid ideig.
Okos módon mi csak pár szolgáltatást csinálunk ennél a cégnél, az AD / DNS-t a konkurencia bütyköli (ne kérdezze senki, hogy miért és mennyire idióta megoldás ez :D ), a DNS admin logging-ot majd valamikor bekapcsolják.

Esetleg látott már valaki ilyesmit?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9016) Borosz válasza Alex91 (#9008) üzenetére


Borosz
senior tag

A szünetmentesben lévő régi akkuk miatt még nem kellene leállnia. Kivéve, ha esetleg hibás lett maga a táp is. De ezt megtudod, ha kiiktatod. BIOS-ban meg ugye meg kell nézni mi a beállítás AC Power loss esetén. Elemet ellenőrizted már? Meg egyébként minden nap ugyanakkor kapcsol le?

(#9017) Timer válasza kraftxld (#9015) üzenetére


Timer
veterán

Nem notebooknál van véletlenül? Valahol lehet állítani a DNS-nél, hogy a hálózaton már nem használt rekordokat törölje ki egy idő után.

(#9018) kraftxld válasza Timer (#9017) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nem, kézzel kreált, meg 24/7-ben futó szerverhez tartozó A rekordoknál fordult elő.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9019) E.Kaufmann válasza kraftxld (#9018) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Jogosultság gond? Volt valami kavarás 2008 R2 alatt, amikor én kézzel vittem fel statikus rekordokat, és valami ellenőrzést ki kellett kapcsolni, de olyan rég volt, hogy passz, meg nekem nem tűntek el a konzolból, csak a feloldás nem ment.

Amúgy ezt nézted?: [link]
Szerintem hasonló problémáról írnak, amit te is írtál.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9020) Fecogame


Fecogame
veterán

AD-ban lehet csak annyival több jogod adni egy felhasználónak, hogy a tűzfalon tudjon engedélyezni programokat, de semmi többet? Ha igen, hogyan?

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#9021) Timer


Timer
veterán

Van tapasztalata valakinek a GFI WebMonitorral? Elég hatékonynak tűnik, de érdekelne, hogy külön dedikált gépre kell telepíteni, vagy mondjuk egy egyszerű kliensgép is megfelel a célnak?

[ Szerkesztve ]

(#9022) iwu


iwu
addikt

szakik.
volt ma ey system state restore. Az összes gép bukta a trusted relationshipet...
Mi ilyenkor a szerver oldali megoldás? itt kicsi háló van, végig klattyoltam a network wizzát, és helyretette, de nagy hálón azért ez para.

Más, lowbudget dell t110, sata diskről raid 10-re ment a restore. 160Gb, 6 óra... azt hittem besírok... (ez a csoda kreálta 4 napig a raid tömböt uptodate fwkkel:P

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#9023) kraftxld válasza iwu (#9022) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Csekk disz áut:
[link]
-Repair a kulcs :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9024) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Sikerült megtalálni a hibát, eléggé triviális dolog volt. Tanusítvány-t kellet cserélnem. Kapott egy startssl-es p12-es tanusítványt, és most működik gond nélkül.

A nevetséges inkább az, hogy, ahhoz hogy erre rájöjjek egy linuxos tcpdump kellet..

Iwu, ha a 6óra sok, akkor sosem próbálj meg egy 5 diszkes szoftveres raid5-öt restorolni egy prescott magos p4-en linux alatt.. durván 2 napig dolgozott. :DDD

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#9025) kraftxld válasza Ranagol_5 (#9024) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Eddig több száz exchange szerverre raktam már fel tanusítványt, ilyen gonddal még nem találkoztam.....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9026) iwu válasza kraftxld (#9023) üzenetére


iwu
addikt

:C
wazze, felétek más gugli van? én bhogy kerestem a hibára, ezt meg sem említette...
tudom: hit eni júzer tu kontinyú:P

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#9027) iwu válasza iwu (#9026) üzenetére


iwu
addikt

bár ez is kliens oldali megoldásnak tűnik így átfutva...asszem holnap , ha lenyugszik mindne körülöttem, újraolvasom.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#9028) Ranagol_5 válasza kraftxld (#9025) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Na ugye.. Valószinüleg ezért nem találtam én sem róla semmit google-ban, csak találgatásokat.. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#9029) kraftxld válasza iwu (#9026) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Igen, helyi gépről kell futtani, de a psexec jó barát, helyi loginnel működik széthullott computer account esetén is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9030) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Wake-on-LAN konfigurálásban kérnék némi segítséget, mert picit elakadtam.
Gépen be van állítva a WOL, csak magic packetre ébred, routeren fix IP hozzárendelve a géphez, tűzfalon nyitva a 9-es UDP port és a géphez irányítva. Ha tesztelem, működik, de mondjuk egy éjszaka múlva már nem. Töröm a kobakom, mi lehet a gond... Static route-ot kell még beállítsak a gép felé?

(#9031) kraftxld válasza SityiSXT (#9030) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Én már próbáltam sokszor, de NAT-el nem nagyon működött. Vagy a hálón lévő másik gépről, vagy routerről sikerült az ébresztés.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9032) sanzi89


sanzi89
addikt

Még mindig régi témával vergődök. Tudtok mondani valami felhasználói oldalról egyszerű megoldást a távoli fájl elérésre? Olyan megoldás kellene, ahol a beállított jogok megmaradnak - tehát ami csak olvasható a usernek, az távolról is csak olvasható - valamint az AD-ból szedi az adatokat, hogy ne kelljen új user/pass, ne kelljen spéci kliens program. Biztos nagyon tapasztalatlan vagyok a témában, de idáig nem igazán találtam jó megoldást. FTP/SFTP-vel próbálkoztam eddig, nem sok sikerrel.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#9033) SityiSXT válasza kraftxld (#9031) üzenetére


SityiSXT
őstag

Nekem működik kívülről is egy ideig, aztán kukul meg - de akkor úgy, hogy se az internet felől, se a belső hálón nem működik. A gép sleepben van, nincs kikapcsolva, ergo az elvileg nem lehet gond. A hálókártya ledjei vidáman pislákolnak alvó állapotban is, tehát működik és az sem hiszem, hogy gond. Az a gyanúm, hogy az ARP cache TTL kavarhat be, és ezért kérdem, hogy static routinggal ez áthidalható-e.

(#9034) kraftxld válasza sanzi89 (#9032) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Remote web access? [link] Sima szerveren is megy ha felrakod mint role.

Terminal server?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9035) sanzi89 válasza kraftxld (#9034) üzenetére


sanzi89
addikt

A Remote Desktop Services - Remote Web Access telepítésére és konfigurálására nincs valamilyen részletesebb leírás Win Server 2012 alá? Olvasgatok össze-vissza, de nem igazán tiszta a folyamat...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#9036) iwu válasza kraftxld (#9029) üzenetére


iwu
addikt

feltéve ha lenne helyi admin fiók...egy jól irányzott gp szétrúgta:P de valszeg megnyerem a céget, most hogy 2.szor is kiemeltem őket a kakiból...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#9037) sanzi89


sanzi89
addikt

Illetve van egy másik problémám is. Domain-ben van 3 Win Server, mindegyiken van ugyanazokkal a beállításokkal/jogokkal Network Share. Van egy Workgroup-os kliens, ami mind a három megosztáshoz tud csatlakozni megfelelő adatokkal, mint hálózati meghajtó. A gond, hogy csak 2-höz tud csatlakozni úgy, hogy a Sajátgépbe beírom a hálózati hely nevét, majd felbukkan a felhasználónév/jelszó kérő ablak, ugyanis a harmadik megosztásnál semmi nem bukkan elő, csak egy hiba, hogy a windows nem tud kapcsolatot létesíteni, stb.
Mi lehet a gond? Ugyanaz lett beállítva ugyanúgy mindhárom helyre, ezt bizonyítja is, hogy a hálózati meghajtó csatlakoztatása gond nélkül megy.

De az alap probléma kicsit másként: Hogyan tudnék létrehozni egy hálózati megosztást, amit mindenki lát? Legyen Workgroup vagy Domain.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#9038) brd válasza SityiSXT (#9030) üzenetére


brd
nagyúr

Azért működik egy ideig, mert a switch, vagy helyi hálón a küldő gép (utóbbi akkor, ha -hibásan- IP-t is megadsz valahogyan a küldéskor; mert ennek csak ott/akkor van értelme, ha több kártya van egy gépben, ilyenkor megmondható, melyiket használva küldje a csomagot) megjegyzi a MAC-jét a kártyának, és a neki szóló csomagokat arra a portra küldi. Viszont amikor kikerül az ARP cache-ből, akkor csak broadcastként küldve kapná meg, amit az Internet felől annyira nem egyszerű megoldani. Alapvetően kettő lehetőséged van:

1. A NAT-ot intéző eszközön valamilyen daemon használata, amit máshogyan meg tudsz támadni kívülről, hogy bentre WOL csomagot küldjön, vagy a Webes felületéről felkeltés.
2. Megoldod, hogy legyen egy olyan virtuális IP a NAT eszköz számára, amihez hozzá van rendelve a broadcast MAC. Az IP azért kell, hogy az Internet felől címezni tudd portforwarddal, a broadcast MAC pedig azért, hogy megkapja minden port a switch-en. Pl. arp -i br0 -s 192.168.1.100 FF:FF:FF:FF:FF:FF, ezzel felveszel a br0 nevű kártyához egy statikus bejegyzést a routeren, és az erre az IP-re küldött bármilyen csomag (mármint ami a routerről indul, vagy azon megy át, ezzel a cél IP-vel) broadcastként lesz küldve.

A route-nak ehhez semmi köze, az egy magasabb hálózati rétegben működik, továbbá ezzel a céllal a fix IP is felesleges, a WOL móka egy alsóbb rétegben működik, IP csak azért kell a történethez, mert az Internet felől, csak azzal tudod címezni azt a hálózatot, ahol a felkeltendő gép van. Belső hálón nem kellene gondot okozzon, hogy kikerül az ARP cache-ből a MAC. Milyen programmal, hogyan küldöd a WOL csomagot a hálózatnak?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#9039) brd válasza sanzi89 (#9037) üzenetére


brd
nagyúr

Nézd meg parancssorból a net use k: \\gépnév\megosztás formával, hogy mit ír hibának.

The only real valuable thing is intuition.

(#9040) sanzi89 válasza brd (#9039) üzenetére


sanzi89
addikt

Úgy hiba nélkül csatlakozik, ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#9041) brd válasza sanzi89 (#9040) üzenetére


brd
nagyúr

Szándékosan nem írtam usert a példába, ill. pontosan ugyanazon a néven hivatkozod parancssorból is, mint amilyen néven a listában rákkattintasz?

The only real valuable thing is intuition.

(#9042) Timer válasza sanzi89 (#9037) üzenetére


Timer
veterán

Aktuálias a jelszó a mappa eléréshez az intézőn belül? Egyszer kérdez alapból, ha bejelölöd, hogy többet ne faggasson, nem is fog rákérdezni soha többet, szimplán megpróbálja a régi jelszóval elérni a mappát, ha nem megy, hibát dob. Vezérlőpulton belül jól eldugva van egy opció (klienseken), ahol el lehet dobatni vele a régi jelszót.

(mondjuk ennek némileg ellentmond, hogy felcsatolni sikerül neki a mappát, de ki tudja)

[ Szerkesztve ]

(#9043) sanzi89 válasza brd (#9041) üzenetére


sanzi89
addikt

Pontosan ugyanazzal a user/pass párossal pontosan ugyanarra a network share elérésre.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#9044) kraftxld válasza sanzi89 (#9043) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Rakd be a gepet a tartomanyba :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9045) brd válasza sanzi89 (#9043) üzenetére


brd
nagyúr

A felcsatolt meghajtó tartalmát tudod listázni, pl. a dir parancssal?

The only real valuable thing is intuition.

(#9046) sanzi89 válasza brd (#9045) üzenetére


sanzi89
addikt

Igen.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#9047) brd válasza sanzi89 (#9046) üzenetére


brd
nagyúr

Nincsen eltárolva a gépen a megosztógéphez egy credential (futtatásba: control /name Microsoft.CredentialManager), ami nem megfelelő?

The only real valuable thing is intuition.

(#9048) SityiSXT válasza brd (#9038) üzenetére


SityiSXT
őstag

Nem managelt SOHO routerről van szó, így az sajna nem megy, amit írtál. Ettől függetlenül nagy :R , ugyanis ahogy turkáltam a router kezelőfelületén, bevillant, hogy oldhatnám meg: a cucc DDNS kliensként is tud viselkedni, illetve van benne VPN szerver, így kívülről el tudom érni. Emellett van egy WOL konfigurációs lap is, ahová gépeket tudok felvenni, és onnan ébreszteni. Este beállítottam, most reggel teszteltem - működik. Nagyon köszönöm a segítséget neked is és kraftxldnek is.

(#9049) sanzi89 válasza brd (#9047) üzenetére


sanzi89
addikt

Nagyon köszönöm a segítséget, de megfutamodtam. :D Újrahúztam az éjszaka az egész szervert és láss csodát hibátlanul működik minden. :R
Szerencsére csak lab környezet, így hamar végeztem.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#9050) Timer válasza brd (#9047) üzenetére


Timer
veterán

Erre céloztam én is, de mennyivel elegánsabb így, paranccsal meghívni! Ezt naplózom, köszönöm a tippet! ;)

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.