Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59251) mycso válasza #47205632 (#59238) üzenetére


mycso
Topikgazda

A regeneráláshoz utólag befecskendezett gázolaj egy kis része a hengerfalon lefolyik az olajteknőbe. [link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#59252) meroly válasza mycso (#59251) üzenetére


meroly
veterán

Ez nagyon jo kis cikk koszi.
En most a Bosch sarga konyveket kezdtem el olvasni. Szepen érthetően leirja mi hogy mukodik.
Azok is nagyon jok.

Impossible is nothing

(#59253) ilyenezalaci


ilyenezalaci
tag

Sziasztok. Bemérettem nemrég az akksimat (Fulmen 70ah 760en), 259 en indítót tud. A töltöttség 100% volt, az eredmény 34 %. Várhatok még vele őszig, vagy ne kockáztassak? (Megane III, 1.5 dci 90 le, auto klíma)

(#59254) diablo1984 válasza ilyenezalaci (#59253) üzenetére


diablo1984
veterán

Ha nem gáz, hogy egyszer nem indul, akkor várj!

(#59255) molnarpeter válasza ilyenezalaci (#59253) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Van okos töltőd, illetve egy tartalék izzó és vezeték? Csinálnék 2-3 töltés - merítés ciklust, az kicsit talán gatyába rázza. Amúgy egyetértek az előttem szólóval :)

(#59256) ilyenezalaci válasza molnarpeter (#59255) üzenetére


ilyenezalaci
tag

Buta töltőm sincs, nemhogy okos:)

(#59257) LamerGyuri válasza rob210 (#59016) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Legyen június 9. vagy 10. a topictali eme helyen. Ha már más nem aktivizálja magát hely vagy időpontügyileg.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#59258) M@rdel


M@rdel
őstag

Még egy kérdés kormányösszekötő gömbfej témában.

Milyen márkák ajánlottak, illetve kerülendők?
Esetleg kedvenc webshop? :)

(#59259) rob210 válasza M@rdel (#59258) üzenetére


rob210
Topikgazda

Összefoglalót olvasd el ;)
www.wrcauto.hu
www.autoalkatreszed.hu

Renault power

(#59260) rob210 válasza LamerGyuri (#59257) üzenetére


rob210
Topikgazda

a 9.-et támogatom a 10.-e, nekem biztos nem jó.

Renault power

(#59261) polonic válasza LamerGyuri (#59257) üzenetére


polonic
félisten

A 9 előreláthatólag nekem is jó.

(#59262) gixxergabi válasza mycso (#59251) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Ha jól olvastam MIII eur 5 1.5 dci-mel kicsit nyugodtabb lehetek mert kipufogócső-befecskendezés van benne...

(#59263) LamerGyuri válasza polonic (#59261) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Akkor engedelmetekkel:

Topiktali!

2018. június 9.-e, szombat, rob210 javaslatára ITT, a Kamaraerdőben.
Batyus buli; ki mit hoz, azt eszik-iszik. Na jó, sosem sajnáltam egy kortyot vagy falatot senkitől :)
Érkezést - széledést itt megbeszéljük; nyilván, ki milyen messziről, gyerekkel vagy unja el magát.
Program: érkezés, egymás méregetése, másik autójának fikázása imádása ;]
Opcionális: közös kaja, gyerekek legeltetése (mennyémááinnenjáccani!), szerelés. :U
Esőnap: szerintem jó idő lesz. Ha nem, majd ott kitalálunk valamit :)

Eddig 3 autó akkor. Aki csak "beugrik 10 percre", azt is szívesen látjuk.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#59264) rob210 válasza LamerGyuri (#59263) üzenetére


rob210
Topikgazda

Végre valaki kezébe vette az irányítást ;)

Ha valaki hoz fát, (panelban lakom) akkor nyársunk van sütnivaló meg minden boltban akad. ;)
Szerintem közösség építő egy boszorkányégető máglya mellett összefüstölődni ;)

Renault power

(#59265) Tosee


Tosee
őstag

Erre valaki tud nekem hasznosat mondani? Találkoztatok hasonlóval? :F

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#59266) Steven


Steven
addikt

én 9 én dolgozom este 8 ig és 10 én érek rá ;]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#59267) huniross válasza rob210 (#59241) üzenetére


huniross
tag

Köszi, 13 cm-es 4 ohmos Pioneer hangszóró egy fül félrehajtásával pont belemegy, plusz lehet kapni csatlakozót hozzá, hogy a vezetékekkel se kelljen mókolni.

(#59268) rob210 válasza huniross (#59267) üzenetére


rob210
Topikgazda

Tudom azért mondtam ;)
Tettem már be.

Renault power

(#59269) M@rdel válasza rob210 (#59259) üzenetére


M@rdel
őstag

Az tényleg kimaradt! :B

Köszönöm!

(#59270) orosziem81 válasza diablo1984 (#59245) üzenetére


orosziem81
tag

Hát amikor utoljára csináltattam Vácon egy maszek klímásnál, nála mindegy mennyi a különbség ami pluszba belemegy, a teljes töltés árát kellett fizetni. Gondolom azért is, mert ez a lefejtős, visszatöltős mutatvány hosszú idő.

(#59271) orosziem81 válasza LamerGyuri (#59263) üzenetére


orosziem81
tag

Sajnos nekem sem jó. Akkor jövünk haza Balatonról, és fix, hogy az út után/közben nem akarunk máshova már menni.

(#59272) orosziem81 válasza rob210 (#59268) üzenetére


orosziem81
tag

Majd reagálsz a privátomra?

(#59273) kisninja


kisninja
őstag

No megtörtént a kuplung csere... hát vége volt már nagyon... Most csodás vele menni. 94k ba fájt mindennel együtt. Aztán lekezeltem egy kis kerámiával. a kerékről már letöröltem az írást :D

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#59274) LamerGyuri válasza orosziem81 (#59271) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Sajnos tisztában voltam vele, hogy nem fog minden érdeklődő pont akkor ráérni. "Sikerességtől" függően lehet évi 2-3 összeröffenés, akár az ország teljesen ellentétes pontjain. Hála isten, vannak még csendes, túristamentes szép környékek.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#59275) #32577792


#32577792
törölt tag

Az mitől lehet, hogy a klíma kompresszor javítása, feltöltése óta néha eléggé lefogja a teljesítmény gyorsításkor? Eddig ezzel nem volt gondom.
L3 1.5dci

(#59276) rob210 válasza #32577792 (#59275) üzenetére


rob210
Topikgazda

Most működik rendesen?

Hirtelen gyorsításkor le kéne kapcsolnia a klímának.
Diagon lehet monitorozni, ha nem kapcsol le, akkor valami nem oké továbbra sem.

Renault power

(#59277) #32577792 válasza rob210 (#59276) üzenetére


#32577792
törölt tag

Klíma jó, bár az egész cécó..
A gyárira vettem tárcsát meg ugye vele a csapágyat, azokat tette fel, majd az 1 éves hella le. Azt mondta kész van, mentem érte, elhoztam de csak fűtött. Visszavittem, próbálta, nem volt jó. Nyomás oké volt. Azt mondta töltött rá olajat is. Nem tudta megtalálni a hiba okát, 2 nap múlva elvittem és ott hagytam. Megcsinálta. Ami érdekes, hogy szerinte el volt dugulva az elpárologatónál. Aztán mutatta, hogy amit levett olajat olyan fura, mintha kettő fajta lenne és valószínű ez okozhatta. De hát ő töltötte rá..
Mindegy, most rohadt hideget nyom, mérte a kijövő levegőt, volt az -2,6 is.
Ezt sem értem hogy lehet mínusz

(#59278) polonic válasza #32577792 (#59277) üzenetére


polonic
félisten

A mínuszok sem jók szerintem. Megfagy a hőcserélőn a víz akkor.

(#59279) ΞΔGLΞ válasza rob210 (#59276) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én soha nem éreztem, hogy emiatt a klíma lekapcsolna, de azt sem, hogy a lóerők elfogytak volna.
Bár igaz, az enyém 2.0dCi, de szerintem ez csak régi autóknál volt "fojtva". Talisman-nal sem éreztem, hogy valamelyik eltűnt volna. (egyébként meghirdettem egy sima apróban egy ingyenes újságban, a netet egyelőre kihagytam, mert kíváncsi voltam, hogy mennek manapság ezek a szekerek, és el is adtam, jött egy szerintem falusi pénzes vevő, puff megvette, nem is alkudott, helyette nem francia lett és nem is dízel a befutó).
Szóval, biztos, hogy így kell működnie helyesen?

(#59280) rob210 válasza ΞΔGLΞ (#59279) üzenetére


rob210
Topikgazda

A "kis" ccm eseknél lekapcsol hirtelen gázra.
Nem én találtam ki :)

Renault power

(#59281) just


just
aktív tag

Laguna III-nál cserélhető külön csak a termosztát? Kereső dob ki sima termosztátot, meg ami egyben van a házzal. Mekkora meló? Megéri vele szenvedni vagy cseréljem egyben a házzal? Úgy néz ki hogy nyitva maradt.

Two things what i hate. People that can't count...

(#59282) ΞΔGLΞ válasza rob210 (#59280) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az oké, csak szerintem ez inkább régi autóknál volt így megcsinálva. Azért írtam ezt, mert manapság ez már elég gáz lenne, ha emiatt lekapcsolna a klíma, vagy elfogyna az erő, mert anno a Lincoln-omban [link] 7600!-as ford motor volt, meg bőven nyomaték is (még jó ekkora böhöm motornál) mégis lekapcsolta, ha odaléptem neki. Igazából nem is arra találták ki, hogy sportosan kellene vele menni, de ha odaléptél neki, akkor bizony füstöltek a kerekek.
Ez egy 6 méteres hajó volt...Siklott az úton...és nyelte a benzint, mint állat.
A nagy benzinfaló v8-as dögös hangját semmi nem tudja überelni, egyszerűen csodálatos, ahogyan jár.
Sajnos a négyhengeres dízelek a legszarabbak a világon, ha motorhangról van szó, de jó olajokkal és adalékokkal rendesen be lehet fogni a "pofájukat". :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59283) rob210 válasza just (#59281) üzenetére


rob210
Topikgazda

Préselt műanyag, már a IIes IIIas meganennál sem lehet csak házzal együtt cserélni.
Vegyél tömítést is, illetve értelemszerűen az olajcsere és a hűtőközeg cseréje nem maradhat el.

Renault power

(#59284) ΞΔGLΞ válasza rob210 (#59283) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Robimester egy kérdés...

Számít valamit, hogy az üzemanyag gyorscsati egyenes. (ugye ilyen kellene nekem), vagy derékszögű?
Mert ilyen derékszögű lenne azonnal, de nem tudom, hogy emiatt ugyanúgy szipkázná-e a naftát? Mert, ha egy kicsit is nem úgy jönne, ahogy kell, akkor felejtős és várok tovább, hogy végre megérkezzen az az elcseszett csati. Sajnos a cső nagyon határeset volt szemre ha leoperálom róla a törött csatlakozót, szóval hogyha csak azt teszem rá, akkor vajon leér-e a D2 szűrő kivezetésre... :U Hát nem voltam biztos benne...
Emiatt inkább visszaszereltem mindent. Hogy ez a xar miatt is, hogy a jobb kerék mögé rakták a szűrőt, emiatt autó felemel, kerék leszed, pajzsot bont a kerékívben, majd vissza minden, remélem széjjel csuklottá magát az évek alatt "megálmodója".
Tudom azt is, hogy ott tud hűlni talán a legjobban, de akkor is...

[ Szerkesztve ]

(#59285) rob210 válasza ΞΔGLΞ (#59284) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha magát a vezetéket nem töri meg, akkor nyugodtan áramlási szempontból nincs jelentősége olyan mértékű nyomás van ott, hogy azt nem fogja befolyásolni.

Renault power

(#59286) ΞΔGLΞ válasza rob210 (#59285) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De-de, most, hogy írod, biztos, hogy megtörné, hiszen pont úgy van a kialakítása, hogy nyíl egyenesen megy rá a szűrőre. Kösz a tanácsot, de inkább várok, akkor tovább ...még. :R

(#59287) rob210


rob210
Topikgazda

Na srácok erre mondjatok valami okosat.
A gép nem indul meg úgy ahogy kéne 131 lovas IIes megane 1.9 dci DPFes :(

3asban ha 3000ig elforgatom olyan koromfelhő jön ki a kipuffogóból, hogy meghalok a látványtól.
Amúgy nem füstöl, de olyan savanyú szaga van és marja a torkomat.
Szerintem valami arány rohadtul nem jó, a hibakkódok is bizonyítják, d enem tudom merre menjek.
Az EGR tisztítva, a MAP szenzor cserélve. A turbónyomás viszont nem épül fel úgy ahogy kéne.
Olajat nem eszi, amúgy jön megy teszi a dolgát.

Tanácstalan vagyok.
:F

Renault power

(#59288) molnarpeter válasza rob210 (#59287) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekünk akkor kezdett kormolni, mikor IC kilyukadt. Szépen lehetett látni, mert DPF nélküli 1.9 dCi még. Fokozatosan egyre jobban, aztán már limp home is volt, ha nyomta volna az ember. Hány km van benne?

kapcsolódó

Esetleg vákuum csöveket, pumpát ellenőrizni :F

[ Szerkesztve ]

(#59289) rob210 válasza molnarpeter (#59288) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem tudom őszinte leszek ezeket a hibakódokat kéne megszűntetni, mert törölni engedi de első beindítás után vissza is jön az összes. :(
Na mindegy ebből komolyabb bontás lesz.
De ez a savanyú kipufogószag zavar a legjobban nagyon nem jó az égés.
:(

Renault power

(#59290) #47205632


#47205632
törölt tag

Sajnos elment egy váratlan dologra a pénz így nem tudtam az olajakat megvenni, viszont akkor már ha mást nem is tudok tenni hát megnéztem egyáltalán a szintet meg a színét a váltónak, mert a legjobban a diffi enyhe búgása zavar meg néha erősebbet kell nyomni hogy az 1-es meglegyen. A cédula szerint ez egy JB3-as váltó.
Kitekertem a fekete műanyag vackot ami rá volt kicsit tépve, csordogált rögtön az olaj szóval a szint jó és a színe is mélysárga tiszta enyhe sötét árnyalattal, szóval ez egyáltalán nem a 16 éves gyári töltetnek tűnik. Az valahogy így nézne ki. [link]
Persze ebből nem tudjuk meg mikor volt cserélve meg azt se, hogy egyáltalán belevaló olaj van-e benne. Kicsit erős olajszaga volt és híg annyit el tudok mondani róla. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59291) mycso válasza rob210 (#59287) üzenetére


mycso
Topikgazda

Ilyen savanykás maró szag (vagy valami hasonló) regeneráláskor szokott lenni. Diaggal rá lehetne lesni a dpf telítettségére.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#59292) diablo1984 válasza mycso (#59291) üzenetére


diablo1984
veterán

Vagy ha elègetlen gázolaj van a rendszerben! Nem kizást hogy valamelyik injektor csúnyán hugyozik....

(#59293) rob210 válasza mycso (#59291) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igen az, de a dpf telitett, ezt irta is a diag, ott van a képen is mint hiba. Tehát attól félek ez le lett állitva egyszer kétszer regenerálás alatt. Az meg tudjuk mit eredményez :(

Renault power

(#59294) rob210 válasza diablo1984 (#59292) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha hugyozna, akkor irná az injection fault ot.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#59295) molnarpeter válasza rob210 (#59289) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mondjuk mikor IC fososodott, lökte ki az olajat is az elejére...

(#59296) rob210 válasza molnarpeter (#59295) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát kiderül, holnap lesz a napja amikor szétkapom.

Renault power

(#59297) ΞΔGLΞ válasza mycso (#59291) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyébként nem először tapasztalom, ha itthon tankolok, ami elég ritka, akkor ilyen hypo szerű szúrós szagot érzek néha én is, ettől függetlenül az autó vadállat és egy slukk annyi füstölés sincs, de amikor beindítom, hát szoktam fintorogni, meg szintén emiatt ilyen maró érzésem is van. De csak akkor érzem, ha mint írtam is beindítom és helyben jár a motor, utána már egyáltalán nem, pedig gyakran le van húzva az ablak mostanában.

Jah, meg az enyémben FAP sincs ugye...még erre sem foghatnám, tehát az itthoni naftával van, vagy lehet valami néha...
A Trabant meg Wartburg-okat meg milyen jó volt szaglászni anno... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59298) diablo1984 válasza rob210 (#59294) üzenetére


diablo1984
veterán

Pedig csúnyán moslèkolja a gázolajat, az meg egy helyen jut a hengerbe.....

(#59299) rob210 válasza diablo1984 (#59298) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát mindegy rámérek majd a porlasztókra is.
Azon már nem múlik semmi, csak azt nem írja hibának cserébe minden mást igen.

Renault power

(#59300) csibor


csibor
őstag

Megane 1ph2 gyári rádió lecserélésén gondolkodom. Usb, vagy Sd beolvasása lenne fontos. Lehetőleg olcsón, elég ha a gyári minőségét hozza. Ki mit használ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.