Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) Viperator válasza szaki1986 (#32899) üzenetére


Viperator
őstag

Irány ebay, 5-7ezerért lehet kifogni...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#32902) vrbst válasza szaki1986 (#32899) üzenetére


vrbst
tag

En ilyet hasznalok es csak ajanlani tudom.

(#32903) marcitp válasza vrbst (#32902) üzenetére


marcitp
őstag

+1 eddig nem volt baj vele. :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#32904) Viperator válasza vrbst (#32902) üzenetére


Viperator
őstag

Szintén én is 5-6 éve használok és semmi baja...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#32905) szaki1986 válasza vrbst (#32902) üzenetére


szaki1986
tag

Ez végül is az eredeti Nikon AH-4 pánt ami itthon 26 ezerbe kerül? Mert ennyiért simán megveszem :). Köszi!

(#32900) Zotya21: Ez nagyon jópofa, viszont nem tűnik a legkényelmesebbnek. Azért majd lehet csinálok egyet ha nagyon unatkozom :).

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#32906) marcitp válasza szaki1986 (#32905) üzenetére


marcitp
őstag

Sztem nem eredeti, múltkor direkt kerestem fotókat, vannak eltérések. De jó, "működik".

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#32907) szaki1986 válasza marcitp (#32906) üzenetére


szaki1986
tag

A lényeg, hogy működjön :).

Még egy kérdés: Ilyet használ vki közületek? A Capture Camera Clip-re gondolok pontosan. Tök hasznosnak tűnik, hogy csak ilyen egyszerűen felrakhatnám a táska pántjára a kamerát és mindig ott lenne kéznél. Viszont ennek is elég durván húzós ára van (az eredeti ~20k körül van). Van esetleg egy kicsit olcsóbb alternatíva?

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#32908) *Ropi* válasza szaki1986 (#32907) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha azt akarod, hogy könnyen lopják el a gépedet, akkor csak nyugodtan! :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32909) Zotya21 válasza *Ropi* (#32908) üzenetére


Zotya21
senior tag

hát jah amugy én ebben az országban még a fotós táskát se merem használni
inkább sima hátitáskába hordom mert azon nem látszik egyből hogy fényképező van bent :))

https://500px.com/slayer_art

(#32910) *Ropi* válasza Zotya21 (#32909) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem csak itt, de a turizmusból élő helyeken sem, szerte a világban.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32911) vrbst válasza szaki1986 (#32905) üzenetére


vrbst
tag

En ugy tudom, hogy a koreai nikon kepviselet gyartatta. De jo minosegu, nem kell felni tole.

(#32912) szaki1986 válasza *Ropi* (#32908) üzenetére


szaki1986
tag

De ha be van ebbe pattintva a gép (mondjuk a hátitáska pántján, a mellemnél van), amiből csak gombnyomásra lehet kivenni, akkor azt ki fogja ellopni? Max ha leütnek és úgy veszik el :).

Igazából azért lenne jó egy ilyen, mert augusztusban 1 hetet New York-ban fogok turistáskodni, és egész nap kattintgatni fogok előreláthatólag. Nem akarom, hogy a nyakamban lógjon egész nap a gép (1,2 kg összesen, húzná a nyakamat rendesen), de a táskába se szeretném folyton bepakolni meg elővenni. A csuklópánt jó dolog lesz, meg is fogom rendelni, de egész nap a kezemben se akarom tartani a gépet, mer leszakad a karom :). Ezért gondoltam erre a cuccra, hogy ha nem akarok fotózni akkor csak bepattintom ide és ott kényelmesen ellóg amíg nem akarom újra használni. Ha vmi nagyon gáz környéken járnék akkor persze elraknám a táskába, de a nagyvárosban bóklászáskor, ahol kiló turista van még rajtam kívül sztem nem gáz egy ilyennel mászkálni :).

De ez csak az én véleményem. Mivel viszonylag drága, és csak amcsiból rendelhető (utánaolvastam kicsit, és a kínai koppintásokat lehet kerülném), ezért ezt igazából kinn lenne érdemes majd megvenni.

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#32913) Nudlee86


Nudlee86
csendes tag

Sziasztok!
Egy technikai kérdésem lenne: adott egy Sony SDHC kártya képekkel. Kártyaolvasóval csatlakoztattam PC-hez és formázást kíván, nem látható rajta semmi tartalom.
A fényképezőn tökéletesen látom az összes képet.
Nikon D5200-as készülékről van szó. Elvileg direkt nem tudom USB kábellel összekötni a PC-vel.
Próbáltam egy bridge gépbe tenni a memóriakártyát, amit direkt rá tudok kötni PC-re, de ott ezt írja ki: a kártya nem inicializálható.
Több adagnyi képem van rajt, amiket már fel is raktam PC-re, nem értem most miért nem találja a fájlrendszert, főleg ha a fényképező látja.
Tud valaki esetleg olyan megoldást, hogy tudnám a kártyáról a képeket felvarázsolni a PC-re?
Előre is köszönöm.

u.i.: kérlek privát üzenetben írjatok, azt hamarabb észreveszem

(#32914) Viperator válasza Nudlee86 (#32913) üzenetére


Viperator
őstag

Milyen formátumú a fájl? NEF/RAW?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#32915) Nudlee86 válasza Viperator (#32914) üzenetére


Nudlee86
csendes tag

NEF

(#32916) Viperator válasza Nudlee86 (#32915) üzenetére


Viperator
őstag

Ahhoz kell Nikon Capture NX-D program.... (gondolom eddig nem telepítetted... igaz?)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#32917) Nudlee86 válasza Viperator (#32916) üzenetére


Nudlee86
csendes tag

Hm... nincs fent ez a program, Lightroom volt fent alapból a gépen és az kezeli a NEF-et, így nem is raktam fel mást.

(#32918) Viperator válasza Nudlee86 (#32917) üzenetére


Viperator
őstag

Az is jó!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#32919) Nudlee86 válasza Viperator (#32918) üzenetére


Nudlee86
csendes tag

Nem a képek kezelésével van a problémám, hanem a kártyát kéri, hogy formázzam meg, nem lát semmit a PC. A fényképezőn pedig látom az összes képet, viszont azt meg nem tudom összekötni a PC-vel.

(#32920) Viperator válasza Nudlee86 (#32919) üzenetére


Viperator
őstag

A fényképezőgépen formáztad? És miért Sony kártyát vettél? (pedig a Nikon nem tett fel az ajánlottak listájára. Az ajánlottak: Sandisk, Lexar)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#32921) Nudlee86 válasza Viperator (#32920) üzenetére


Nudlee86
csendes tag

Természetesen a fényképezőn volt formázva, párszáz kép már rajta is volt, amiket fel tudtam tenni gond nélkül, de a mai adagot már nem, mert az egész kártyát nem ismeri fel, formázást kíván. A Sony kártya már megvolt, a készülékhez SanDisket vettem.

(#32922) Viperator válasza Nudlee86 (#32921) üzenetére


Viperator
őstag

Passz, akkor át kell menni a memórakártyával foglalkozó topikhoz!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#32923) Viperator válasza Nudlee86 (#32921) üzenetére


Viperator
őstag

Próbáld meg ott megkérdezni!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#32924) szaki1986


szaki1986
tag

Még egy kérdésem lenne felétek egy kicsit más témában.
Ha egy gép (D5500) egy obival (Sigma 18-35 1.8) közelre (1 m-nél kisebb tárgytávolság) nagyjából tökéletesen fókuszál minden esetben, viszont 1 m felett már erőteljesen frontfókuszos kezd lenni (1.8-on ugye ez eléggé látszik), akkor az az objektív vagy a gép hibája? Én már nem tudom eldönteni, hogy melyik szervízbe küldjem már megint a cuccost, hogy jó legyen ez a rohadt fókusz. És nem, a Sigma dokkolóval sem tudom bekalibrálni az obit. Másik Nikon géppel sajnos nem tudom most kipróbálni az obit.

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#32925) *Ropi* válasza szaki1986 (#32912) üzenetére


*Ropi*
félisten

(#32926) Throme válasza szaki1986 (#32924) üzenetére


Throme
veterán

Ha már dokkolóval se megy az tényleg fura. Nincs lehetőséged az obit másik vázon is kipróbálni? Illetve a vázadon egy fix f1.8 obit?

(#32927) szaki1986 válasza Throme (#32926) üzenetére


szaki1986
tag

Az a gond a dokkolóval, hogy csak 28 cm, 35 cm, 50 cm és "végtelen" fókuszálási távolságokat lehet beállítani. Az első 3 az teljesen OK, viszont ha a végtelent kezdem el állítani a nagyon messzi távolságokhoz, akkor viszont a 2-3 méteres távolságok esetén már átmegy az egész back-fokuszba.

Kicsit próbálkoztam most a 35mm 1.8-as obimmal is, vhogy ezt sem érzem 100%-osnak, de egy fokkal azért jobban muzsikál mint a Sigma messze fókuszálásokkor. Vmikor csinálok asszem egy nagytesztet a két obival, hogy kiderüljön mi a fene van. Jövő hét közepén tudom kipróbálni majd ismerősöm D3300-ával a Sigmát, kíváncsi leszek azzal mit produkál.

Itt vannak a mai tesztfotóim, látható, hogy mindig előbbre fókuszál mint kéne. 1 m alatt viszont hibátlan...

Rohadt idegesítő, hogy kiad az ember ennyi pénzt ezekre a dolgokra és nem úgy működnek, ahogy illene.

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#32928) total90 válasza szaki1986 (#32927) üzenetére


total90
veterán

Sigma 50 mm f1,4 Art-al volt hasonló gondom. Az első 3 pontban penge volt, utána meg akkora backfocus volt, hogy f8-on is alig volt éles pont. Sokat szórakoztam mire jó lett. Nem rég jött egy update, azóta jó minden. Váz D800.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#32929) szaki1986 válasza total90 (#32928) üzenetére


szaki1986
tag

Akkor vszínű, hogy inkább az obi lesz a hibás. Ha lenne AF fine tune a gépben akkor talán be tudnám állítani, hogy kb 2-3 méteres távolságban legyen fasza, és a többit meg a dokkolóval hozzá húzhatnám. Viszont nincs, szóval ez felejtős.

(#32925) *Ropi*: Uhh, ennyi szarravaló, szemét embert...

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#32930) m3ss


m3ss
veterán

sigma dokkolo. ahaha. jo szorakozast, foleg a zoomhoz. ezert sem szeretnek tobbet tukros gepet. ezer kepet biztos ellottem ilyenekre :DDD mondjuk meg mindig jobb mint a cannikonok, itt legalabb be lehet allitani.
a vegtelen meg az elotte levo pont a kritikus sztem.
en elso kettot beallitottam, utana a vegtelent 3-4-5 m kornyeken es hozza utana a harmadik pontot. 50 arton. sajnos erdemes megnezni a kalibralasi tavolsagok kozott is, nem csak a pontokon. jo moka :DDD
amugy kozelre, elso harom kalibralasi pont kornyeken nagyon konzisztensek lesznek. viszont utana kezdodnek a problemak, ha nyitva akar fotozni az ember. de nem csak sigma obikkal. 50 arton is 3m es vegtelen kozott par mm tavolsag van. a skala 5 szazaleka se. valojaban a tukros pdaf nem erre van kitalalva, hogy nyitva hiteljen konzisztensen hol 3.5m-re, hol 5m-re, hol 8-ra. a tavolsagokat persze nem teleobikra ertem. bezzeg a7-tel :P

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#32931) forceberg válasza m3ss (#32930) üzenetére


forceberg
veterán

Mégis akkor mire van kitalálva, ha nyitva ne találjon fókuszt?
Azért vesz az ember F1,4-et, mert használni is akarja, 1-2-5-10m-re is nyitva is :D
A melós zoomokról nem igazán hallani, hogy ne találnának be a két melós gyártótól.
A 2.8-as sorok valahogy jól össze vannak rakva...

Az a 28-35-50cm-végtelen elég röhejes leosztás, így márérthető, hogy a C Kft-től visszajövő cuccok is xarok maradhatnak, ha ők is kb. ilyen távokra dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#32932) szaki1986 válasza forceberg (#32931) üzenetére


szaki1986
tag

Hát igen, elég béna kiosztás az biztos.

Én is elküldtem múlt héten a C Kft-hez az obit a géppel együtt, hogy állítsák be, mert nekem nem sikerült. Visszakaptam 2 napon belül, azzal a leírással, hogy "Eredetileg is tűréshatáron belül volt a fókuszálás, csak hibásan lett a dokkolóval bekalibrálva. Géphez hozzákalibráltuk".
Na most annyit csináltak, hogy visszaállították a dokkolón az összes értéket 0-ra. Igaz, valószínűleg a közeli távolságokat én csesztem el, mert azokhoz nem kellett volna hozzányúlnom (most 0 értéken jók), de távolra attól még szar. Ezt ők kb. nagy ívben leszarták. Pedig elég részletes leírást meg 60 db tesztképet (4 féle gyutáv, 5 féle fókuszáv, 3 kép minden esetben) mellékeltem, plussz még excel-táblázatot is csináltam, hogy melyik képen mennyi tévesztés látható. Ők meg kb. letudták 5 perc alatt az egészet...

(#32930) m3ss: Lehet megint nekiállok a dokkolóval szórakozni, a te példádat követve. Beállítom a végtelent vhogy, és utána jobb esetben az 50 cm-el tudom kicsit korrigálni az 1-2 m-es távolságokat. Ha ez mégse működik, akkor megy asszem újra szervízbe, ahol vagy csinálják meg nekem jól vagy adjanak egy másikat helyette. Kicsit elegem van már ebből a fókusztesztelésből. Vagy 1000 képet ellőttem már csak erre...
Ja, még egy kérdés: a fókuszálási távolságot honnan kell mérni? Az obi végétől, vagy ahol a szenzor helyezkedik el?

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#32933) zool1 válasza szaki1986 (#32932) üzenetére


zool1
őstag

+1 elsőre "hülyének néznek"! Általában másodjára megcsinálják rendesen... :)) Persze a Nikon kftnél sem jobb a helyzet. Ott is másodjára csinálták meg rendesen. :U

(#32934) *Ropi* válasza szaki1986 (#32932) üzenetére


*Ropi*
félisten

A tárgytávolság a 30-50x-ese legyen a beállított fókusztávnak (értelemszerűen nagylátó esetén 30x, tele esetén 50x), de nem kell centi pontosan kimérni csak közelpont és makró esetén (a szenzor síkjától számoljuk egyébként).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32935) szaki1986 válasza zool1 (#32933) üzenetére


szaki1986
tag

Hát remélem tényleg ez a helyzet, hogy hülyének néztek és nem volt kedvük vele foglalkozni. Mondjuk az 5-10-20 m távolságba fókuszálásokat nem tudom, hol tudnák ellenőrizni, mert benn a házban gondolom nincs ennyi hely. De ez hadd ne az én gondom legyen. Ha nem sikerül beállítanom akkor megy vissza. Nekem ingyen van az egész, nekik kell a futárt kifizetniük szal az ő érdekük is, hogy ne küldözgessem fel minden héten mert lusták megcsinálni :).

(#32934) *Ropi*: Köszi.

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#32936) Salex1


Salex1
senior tag

Az normális, hogy D3200-on sötétedéskor/sötétben a hosszabb záridőnél 10-15mp felett, még ISO 100-on is kimondottan nagy a zajosodás? Zajszűrőtől függetlenül.
Próbáltam csillagokat is fotózni, de nagy ISO-val, 30mp-en, de itt már nagyon jelentős a zaj.

(#32937) aleister válasza Salex1 (#32936) üzenetére


aleister
veterán

A zajosodás önmagában normális, hisz melegszik a szenzor. Nem véletlenül hűtik az asztrofotósok direkt az érzékelőt. Viszont szerintem 30 mp-ig nem lenne szabad, hogy ez gondot okozzon.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#32938) bandigno válasza Salex1 (#32936) üzenetére


bandigno
senior tag

esetleg 1-2 képpel illusztrálhatnád a helyzetet! 100-on abszolút nem kellene túlságosan zajosodnia. Emlékeim szerint 800-tól már igen.

(#32939) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok
Szerintetek nikon d5500 vagy d7100 vázzal járnék jobban?

Portré fotózásra,makró,és természet város fotózásra szeretnék gépet.

(#32940) aleister válasza apple87 (#32939) üzenetére


aleister
veterán

Nemrég derült ki számomra, hogy már kapni használt D7100-et 140-160k közötti áron. Ezek fényében a D5500 akkor lesz alternatíva, ha 100-110k körül fog használtan mozogni. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#32941) Throme válasza apple87 (#32939) üzenetére


Throme
veterán

A felsoroltakra mind2 gép alkalmas.
Mi tetszik az egyik, mi tetszik a másik gépben?

(#32942) Viperator válasza apple87 (#32939) üzenetére


Viperator
őstag

Már válaszolt Neked forceberg...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#32943) energomatt válasza Throme (#32941) üzenetére


energomatt
senior tag

Feltehetőleg anyagi szempontból merült fel a kérdés, ehhez nem kell a különbségeket taglalni. Nincs persze mellé téve a két ár, de ha ott lenne, akkor sem tudhatnánk biztosan, hogy valaki más, melyikkel járna jobban.

(#32944) Throme válasza energomatt (#32943) üzenetére


Throme
veterán

Nem akartam feltételezésbe bocsátkozni. Kitalálni más igényét nehéz.
Ha nem segít, ajánlani is nehéz. Mind2 gépnek van előnye/hátránya a másikkal szemben.

szvsz

(#32945) energomatt válasza Throme (#32944) üzenetére


energomatt
senior tag

Igen, pont ezért írtam, hogy tőle függ, melyikkel járhat jobban. Egyébként privátban részletesebben válaszoltam, itt ugyanis tiltakoznak az olyan típusú válaszok ellen, ami nem kiszolgáló, hanem inkább rávezető jellegű. Pedig az nagyobb segítség azokban az esetekben, amikor érdemes segíteni.

(#32946) Vikthor


Vikthor
nagyúr

húha, a 24-70-esek ára igencsak megemelkedett 15-20%-al h rohadjanak meg. Tami volt 265e most meg 315e... mi a fa :Y

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#32947) *Ropi* válasza Vikthor (#32946) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mármint nettó?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32948) aleister válasza *Ropi* (#32947) üzenetére


aleister
veterán

Az lenne a durva világ. :)
Visszaért oda az ára, mint ahol 2 éve volt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#32949) *Ropi* válasza aleister (#32948) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezért csodálkoztam, mert én is ekörül vettem. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32950) aleister válasza *Ropi* (#32949) üzenetére


aleister
veterán

Én 230-ért egy két hónapos makulátlan darabot, mert a tulaj nem volt tisztában a rekeszelési szériahibájával, és nem akart a garival szopni. :)
Életem legjobb befektetése volt. Ennyiért most is el tudnám adni. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.