Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33651) TigerCat válasza updog (#33650) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nyilván nem ezt akarnám rátenni, de a paraméterei (gondolom) jók, szóval csak emiatt írtam.

A kit obi nem egy csoda, ezért talán felesleges is megvenni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33652) updog válasza TigerCat (#33651) üzenetére


updog
senior tag

Tamron 17-50 f/2.8-nak nézz utána szerintem :)

Korrekt áron ki is tudod próbálni akár, ha majd megvan a gép (google: objektív neve + bérlés). Sőt, biztos van olyan szaküzlet, ahol felcsavarják neked előre egy D5500-ra, és még vásárlás előtt kipróbálhatod így kompletten, egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#33653) #Morcosmedve válasza updog (#33652) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Most vett egy ismerősöm, a Sigma 17-70 HSM (C)-t sokkal jobban ajánlja, vissza is küldte a Tamron-t.

© asszongya'hogy

(#33654) Throme válasza TigerCat (#33651) üzenetére


Throme
veterán

Ha a kitobi nem elégít ki, akkor vehetsz fix sort, vagy brutál drága fényerős zoom-okat, mind nagylátó, mind közép, mind tele tartományban (tehát 3 db, nem egy).
A tami 17-50 meg nem 'ki is lehet próbálni' kategória, hanem ki kell!! próbálni.
Pláne , hogy még af tuning se lesz a vázadban és az f2.8 rekeszen már a fókuszhiba bosszanthat.
Ez igaz a fixekre, mármint, hogy ki kell próbálni, főleg belépő vázhoz. Tami 17-50-ből a korábbi és más fórumos hsz-ek alapján nem is egyet, kettőt kellett kipróbálni...

Nem tudom mit fogsz fotózni, vagy inkább hová szánod a képeket, de én nem írnám le a kitobikat se.
Ha kitben veszed a cájgot, akkor a kitobit kvázi bagóért kapod a rendes árához képest.
Annyiért még el is tudod adni és 0 ft-t buksz. Az elején, ha kiismerted a dolgokat, akkor már látni fogod merre hova tovább. Milyen témák, milyen lencsék kellenek, vagy éppen tele lesz a tököd és eladod az egészet....
Ki tudja?

szvsz

(#33655) aleister válasza #Morcosmedve (#33653) üzenetére


aleister
veterán

Az ismerősöd legközelebb vegye le a frontkupakot mielőtt összehasonlítja a kettőt! :)

Az egész ott kezdődik, hogy a Tamorn végig f2.8, de ez végül is a legkevesebb, mert teljesen nyitva azért képes taknyolni, Viszont, ha lerekeszeled f4-5.6-ra, akkor állati penge lesz. Megkockáztatom, hogy minden tartományban veri a Sigmát. Ez utóbbi cserébe másfélszer annyiba kerül, és nincs rá 5 év gari.
Az OS bizonyos esetekben mondjuk hasznos lehet, de más érvet én nem látok a Sigma mellett.

A Tamron 17-50 f2.8-nak a Sigma 17-50 f2.8 a vetélytársa, nem ez az általad említett 17-70.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33656) #Morcosmedve válasza aleister (#33655) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az élesség az egyedüli, amiben jó volt (ha nem mozdult be). Én láttam a VS képeket, nem győzött meg. :B

"A Tamron 17-50 f2.8-nak a Sigma 17-50 f2.8 a vetélytársa, nem ez az általad említett 17-70." Ez biztos így van, ettől még nem változik meg a véleményem.

(#33657) aleister: Háááát, de mégis csak segít a "VR". Belezoomolva pont annyit hoz.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#33657) aleister válasza #Morcosmedve (#33656) üzenetére


aleister
veterán

A bemozdulás mondjuk user error kategória, nem az optika sara. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33658) Throme válasza aleister (#33655) üzenetére


Throme
veterán

A sigma 17-70-nek még az az előnye, hogy 70mm-en makrózásba is bele lehet kóstólni. Tudom nem 1:1 a leképezés, de jobb, mint a többi nem kimondottan makróobinak.
A "C" verzió dokkolhatóa sigma saját dokkolójába (amit ugyan meg kell venni az igaz) és belépő vázas tulajok is tudnak fókuszt állítani, szervizelés helyett.

(#33659) zool1 válasza Throme (#33658) üzenetére


zool1
őstag

Nem csak az Art széria dokkolható? Vs rosszul emlékszem! :F

(#33660) anaqer válasza zool1 (#33659) üzenetére


anaqer
veterán

Nope.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#33661) aleister válasza Throme (#33658) üzenetére


aleister
veterán

Egy makróobitól én nagyobb élességet várnék el. Főleg a 70-es végén lágyul be az a Sigma.

A dokkolót szerintem kicsit túlértékeled. A legjobb vételkor normálisan letesztelni az objektívet, és pontos példányt venni. Ez esetben nem kell a saját költségeden, idődben azzal szórakozni, ami a gyártó feladata, kötelessége lenne. Ha rákeresel a dokkolós történetekre, akkor majd látni fogod, hogy fixeket sem sikerül minden esetben normálisan belőni, nem hogy a zoomokat.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33662) Throme válasza zool1 (#33659) üzenetére


Throme
veterán

Kíváncsi vagyok hová jutnak el ezek az AF korrekciós megoldások. A sigma jött a dokkolható obikkal, majd a tamron is - fáziskéséssel - elkezdte (igaz, eddig csak csúcs obiknál), majd jött a nikon a D500-ban debütáló váz AF korrekciós megoldásával. Persze kérdés, ha a sigma/tamron nem nyit, akkor lenne új fejlesztés a D500-ban, vagy maradna a megszokott AF tuning....
Ja és arra, hogy a D500 megoldása lecsurog valaha is a belépőkhöz?

(#33663) Throme válasza aleister (#33661) üzenetére


Throme
veterán

Gondolom a fázisérzékelő AF technológia ennyit tud a gyártásban
A nagyon nagy pontosság, vagy mondjuk úgy a minimális/elhanyagolható szórás, ha elérhető lenne, akkor már durván emelné a költséget, és egy kitobi is fél millától indulna...
Egyszerűbb volt valamilyen szintű korrekciós lehetőséget a vázakba építeni, vagy az embereket a szervizekbe terelni....
Ettől független én is elmegyek és kipróbálom az obit, de nem mindenkinek van erre lehetősége.

(#33664) aleister válasza Throme (#33663) üzenetére


aleister
veterán

Pontosan. Ha csak nem az 1-es villamos vonala mellett lakik az ember, célszerű a vásárlásnál nagyon odafigyelni. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33665) #Morcosmedve válasza aleister (#33664) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:DDD Nekem 10p a szerviz, de még nem voltam, nem is szeretnék.

© asszongya'hogy

(#33666) quby válasza #Morcosmedve (#33665) üzenetére


quby
őstag

Nekem 240Km, és már mehetnék a vázért...de nem tudok :O

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#33667) zool1 válasza anaqer (#33660) üzenetére


zool1
őstag

:R

(#33668) #Morcosmedve válasza quby (#33666) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az durva... nem postáztad? :U

© asszongya'hogy

(#33669) V B A válasza TigerCat (#33648) üzenetére


V B A
aktív tag

Én megvenném 18-140-el. Nem rossz cucc az. Aztán fél-1 év múlva már érezni fogod, hogy mire van szükséged, mi érdekel.

Lehet, hogy a 18-140 megmarad "szaladgálósnak" és veszel még egy olcsó, de jó 35-ös fixet.

Lehet, hogy valami nagylátószögű nagy fényerejű dologra lesz szükséged. Vagy jövő tavasszal egy virágos réten beleszeretsz a makrofotózásba.

A legfontosabb érv sztem, hogy elég nagy "sokk" lesz maga a DSLR váz is. Obikat cserélgetni tényleg ráérsz. :-)

Én pl. 10 év után egy D50-es DSLR-ről váltottam D7100-ra, marha sokáig tartott míg a saját szám íze szerint sikerült konfigurálnom, kiismertem, megtanultam a gombokat, vezérlőtárcsákat kezelni. Mivel nem fotózom minden nap, csak ha van vmi érdekes ill. utazáskor nekem egy fél év volt míg teljesen otthon éreztem magam a d7100-on.

(#33670) aleister válasza V B A (#33669) üzenetére


aleister
veterán

+1

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33671) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Egy Sigma 100-300 f4 ex hsm apo-t vennék. A kötelező próbán kívül mire kell még odafigyelni?
Nem vagyok gép előtt, d3300 mellé érdemes ebben gondolkodni?

(#33672) lakkusjj válasza t.imi (#33671) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Vicces lesz az obira föltekerni a vázat :)

(#33673) anaqer válasza t.imi (#33671) üzenetére


anaqer
veterán

Leginkább a záridőre... ha nem szikrázó napsütésben és/vagy fix témát fotózol állványról, ilyen gyutávnál stabi nélkül szívni fogsz.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#33674) t.imi válasza anaqer (#33673) üzenetére


t.imi
addikt

Igen, ezzel tisztában vagyok. Kézből 1/300-tól csak elég lesz neki, vagy nem. A majd másfél kiló plusz váz nem egy pehelysúly.

(#33675) tvamos


tvamos
nagyúr

Tudom en valami programmal ugy menteni a fenykepeimet, hogy a burst kepeket ugy lassam, mint a gepen? Esetleg kulon konyvtarakba?
Tartalek kerdes, mivel tudnek ezekbol a kepekbol animalt gif-et, vagy videot kesziteni?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#33676) #65675776 válasza #Morcosmedve (#33644) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igazából viszonyítás kérdése, hogy az a párszáz forint sok-e, vagy nem. Ha megduplázza az árat, akkor sok.

Igazából nem tudom mi lehet az a szituáció, ami miatt feltétlenül azonnal kell venni távirányítót az embernek.

(#33677) RpPRO


RpPRO
őstag

7100, 7200 tulajok, kérdés.

Amikor az exponáló gombot félig lenyomod, akkor érezhető artikuláltan, ha csak fókuszálni akarsz?
Azért ez a butus kérdés, mert a szfv-i MM-ban nyomkodtam mind a két kiállított masinát és nem éreztem ezt a pontot. Meg is kérdeztem egy eladót, hogy próbáljunk ki másikat, de nem volt raktáron.

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#33678) fanti válasza #65675776 (#33676) üzenetére


fanti
addikt

Ugyan, ne viccelj már!

Saját példa:
Feleségemmel és kislányommal játszóházba mentünk, és ahhoz, hogy családi képeket készítsek, azonnal kellett egy infrás távkapocs. Vagy családi kirándulásoknál, hogy mindhárman szerepeljünk a képeken.
Vannak dolgok ami nem biztos, hogy több hétre előre tervezhetőek, és ilyenkor extra fontos a gyorsaság.
Ha nem lett volna otthon egy fél zacskónyi ebay-es távkapocs, tutira vettem volna egyet vaterán.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#33679) #Morcosmedve válasza fanti (#33678) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Kb. igen, meg még mindig, 500Ft-ról beszélgetünk...rendelek eBay-en és véletlen el kell érte menjek a postára, már nem érte meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#33680) Throme válasza RpPRO (#33677) üzenetére


Throme
veterán

Ha úgy érted, hogy érezhető-e a félig lenyomott állapot és csak utána exponál, akkor igen

(#33681) RpPRO válasza Throme (#33680) üzenetére


RpPRO
őstag

a kiállított 2 példánynál nem volt érezhető semennyire. Még megnyomkodtam 15 másik típust, márkát, ott mind az volt.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#33682) aleister


aleister
veterán

Az obisban van egy mai poszt, amiben egy itteni topictárs írta, hogy rendeltetésszerű használat mellett megint széthullott egy műanyag bajonett.
Ezt csak úgy a múltkori műanyag vs fém bajonett szál margójára.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33683) lakkusjj válasza t.imi (#33674) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

DX vázon még ezt szorozd meg 1,5-tel, mivel az aps-c méretű szenzor miatt a gyújtótávod 450mm lesz.

(#33684) randras_83 válasza aleister (#33682) üzenetére


randras_83
addikt

pontosítok, letört belőle egy darab...de tényleg nem értem hogy sikerült...na de mindegy a sör reményében megcsinálom :DDD

https://www.flickr.com/randras83/

(#33685) aleister válasza randras_83 (#33684) üzenetére


aleister
veterán

:DDD
Tudtam én, hogy megtaláltam a megfelelő motivációt. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33686) catroot válasza RpPRO (#33681) üzenetére


catroot
veterán

Nálam D7100 van és nem érezhető.

Másnak sem nagyon.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#33687) gergo5991 válasza RpPRO (#33677) üzenetére


gergo5991
őstag

d7200on eléggé érzékelhető. Lenyomod picit fókuszál, tovább nyomod exponál. 7200on tökéletesen működik a gomb. Szóval tökéletesen tudod kontrolálni hogy most fókuszálni vagy exponálni szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#33688) randras_83 válasza aleister (#33685) üzenetére


randras_83
addikt

Pontosan. :D

https://www.flickr.com/randras83/

(#33689) fanti válasza gergo5991 (#33687) üzenetére


fanti
addikt

D3300 dettó.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#33690) Throme válasza RpPRO (#33681) üzenetére


Throme
veterán

Ha ki van kapcsolva (vagy nincs benne akksi) akkor nem érezhető.
Azt az esetet nem tudom, hogy ha a hátsó AF gombra van programozva az exponálás, akkor hogyan viselkedik az első (nevezzük fő expo gombnak)?!
Alap kiszerelésben nem, de lehet pár vicces kedvű bámészkodó....

(#33691) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Tartalék SD kártya vételén gondolkozom. Van értelme beruházni egybe? Szokott egyáltalán SD kártya hirtelen elhalálozni?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#33692) fanti válasza Aaron14 (#33691) üzenetére


fanti
addikt

Naná!

Kötelező tartalékot tartani a fotóstatyiba!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#33693) szaki1986


szaki1986
tag

Nos végül csak megvettem a 2500 Ft-os infrás távreccsentőt :).
Az a helyzet, hogy jövő héten utazok, és addig mindenképp be akartam szerezni egyet, ezért ebay sajnos bukó, Vaterán meg ahogy nézem kb 1500 Ft-ra jött volna ki (1000 + 500 postaköltség). Igen, ez egy ezressel kevesebb (majdnem fél ár!), meg vszínűleg meg is jött volna 1-2 napon belül, de úgy voltam vele, hogy ha már amúgy is rendelek a 220-ból (kis Manfrotto állványt, jó cucc!) akkor mellé dobom ezt is aztán megjön együtt a két cucc, no para.
Ha egy kicsit előbb gondolok erre akkor 2000 Ft-ot tudtam volna spórolni az ebay-jel, de hát ez van, nekem is minden az utolsó pillanatban jut eszembe :). Azért köszi mindenkinek a tanácsot!

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#33694) Real_Necro válasza szaki1986 (#33693) üzenetére


Real_Necro
veterán

Sőt, vársz 1 napot, nálam pont van egy felesleges... ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#33695) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! A Sigma 17-50/2.8 EX DC OS HSM jó cucc? Van valami komolyabb probléma vele? D3200-ra kellene egy havernak... Esetleg van valami jobb fényerős alapzoom alternatíva hasonló áron?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33696) aleister válasza jjeahh (#33695) üzenetére


aleister
veterán

Igen. Elég jó.
Kicsivel olcsóbban ott a Tamron 17-50 f2.8, de optikailag valamivel gyengébb is. Á/értékben így kb azonos szinten vannak.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33697) jjeahh válasza aleister (#33696) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi, az af milyen, az is rendben van?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33698) aleister válasza jjeahh (#33697) üzenetére


aleister
veterán

A Taminál kicsit hangos. Pontosságban kb egy szinten lehetnek. Egy Nikkor természetesen jobb náluk ezen a téren.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33699) jjeahh válasza aleister (#33698) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ok, köszi szépen, átadom neki :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33700) aleister válasza jjeahh (#33699) üzenetére


aleister
veterán

Nincs mit! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.