Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33201) forceberg válasza fanti (#33200) üzenetére


forceberg
veterán

Lehet, hogy neked a fizetős meló miatt voltak precízek :)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33202) anaqer válasza Mirman (#33183) üzenetére


anaqer
veterán

Egy állvány semmit nem játszik bele az AF-be - az csak a váz, az obi, meg a fényviszonyok kérdése.

Annyi tippet tudok még adni, hogy ha sötétben fotóznál, legyen nálad egy jó erős LEDes zseblámpa. Rávilágítasz a tárgyra, félig lenyomod az expo gombot, aztán amikor elkapta a fókuszt, rögtön átrakod az obit MF-re, meg lekapcsolod a lámpát, és úgy lövöd meg a témát. Ez is csak egy ilyen workaround, de műküdik.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#33203) catroot válasza fanti (#33200) üzenetére


catroot
veterán

Én már lassan a tükrön/keresőben lévő szutyokról nem is veszek tudomást. :D

A Lenspent amúgy ledes nagyító nélkül használtad?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#33204) fanti válasza forceberg (#33201) üzenetére


fanti
addikt

Könnyen lehet!

Szép tételes számlát is írtak róla, munkaóra, anyag, eszköz.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#33205) fanti válasza catroot (#33203) üzenetére


fanti
addikt

Persze!

Jó is úgy, illetve én vettem a bolhapiacon egy kézi nagyítót, azt aminek nyele van és nagy kerek lencséje.
Otthon kikörtepumpáztam, utána fejlámpa, nagyító, LensPen Sensor Clear.
A szenzort szépen meg lehet így takarítani a portól.
Esetleg még a tükröt is nagyon finoman.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#33206) tvamos válasza catroot (#33191) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem jobban bejött a Pentacon auto 1.8/50, vagy a Meyer-Optik Primotar, és akkor ezeknél még sok jobb van.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#33207) fanti válasza tvamos (#33206) üzenetére


fanti
addikt

Ja, pl. a csúcs az 1.4-es Takumar! A radioaktív lencsebevonatos.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#33208) catroot válasza tvamos (#33206) üzenetére


catroot
veterán

Ebbe a világba már jobban jönne törőék.

Vagy egy Sony milc. ;]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#33209) looser


looser
addikt

Sziasztok! Valamelyik Nikon app alkalmas jpeg képek csoportos veszteségmentes forgatására, körülvágására, átméretezésére?

Üdv & köszi :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#33210) anaqer válasza looser (#33209) üzenetére


anaqer
veterán

Nikon szoftver ügyben nem tudok nyilatkozni, de az Irfanview és az XnView is tud ilyesmit.

( Meg hát jár a kötelező ejnyebejnye, ménem ró...? :DDD )

Szerk: lossless átméretezés mondjuk necces, illetve kicsit oximoron...

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#33211) looser válasza anaqer (#33210) üzenetére


looser
addikt

Hát azé' nem ró, mer' csak egy L830-ról van szó, sajna...de szeretem, kielégít, elég sok téren :-)
...és köszi a tippeket! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#33212) fanti válasza catroot (#33208) üzenetére


fanti
addikt

Mikróprizmás törőékes mattüveggel tuti lesz manuálozni!

Méghogy sony milc......eretnekség!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#33213) Carlas


Carlas
senior tag

Hali mindenki.
Szerintetek mikor érdemes elvinni a gépet érzékelő tisztításra? A gép 3 év garis még szóval van időm.
Nikon D5200+35mm 1.8G DX obi. F1.8-F8 ig használom, a legtöbb tesztben F8-on a legélesebb és valóban itt gyönyörű a képe. Teszteltem és van 6 porszem bent. De ez csak tesztnél full fehér felületen szembetűnő és csak F22-nél. F11 nél nappal kint rettentően picit látni már de csak azért mert tudom hol keressem és akkor lehet kiszúrható ha valami nagyon világosat fotózom, de F8-nál semmit nem lehet látni sehol igy nem érdekelt de gondoltam rákérdezek.

Lenne értelme szervizbe menni miatta vagy nyugodtan várhatok és majd jövőre elég ha elviszem vagy ha gondot okoz? Olvastam 100% tisztaság sosem lesz.

Köszi előre

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#33214) aleister válasza Carlas (#33213) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem inkább f4 körül a legélesebb a 35-ös, de ez részletkérdés.
Ha nem látszik a fotón, akkor ne foglalkozz vele! Ellenben mielőtt lejárni a gari, mindenképp vidd el tisztíttatni!
Ha sima porszemekről van szó, akkor egy körtepumpával fújkáld át a tüköraknát, hátha ennyivel Te is meg tudod oldani a tisztítást.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33215) Carlas válasza aleister (#33214) üzenetére


Carlas
senior tag

Rendben, majd elviszem akkor később amúgy 2 ev múlva váltani szeretnek felfele és semmi nem látszik a képen csak azokon a beállításokon amit írtam és ott is csak bizonyos helyzetekben picit. D7100 vagy hasonlóra tervezem a valtast és valahol ott is állok meg az bármire elég lesz nekem. Gondoltam a pumpára én is de mi van ha még több por kerül valahogy oda? :D Nem merem megpróbálni nehogy rosszabb legyen.
Amúgy gari alatt teljes tisztítás ingyenes vagy csak az érzékelő?
Ismét köszönöm a segítséget. A forumot olvasva sokat lehet tanulni.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#33216) forceberg válasza Carlas (#33215) üzenetére


forceberg
veterán

Ha hivatalos, Nikon Kft.-n átment a beszerzés, akkor gari idő után is ingyen tisztítják a szenzort.
Az más kérdés, hogy a tisztítással nem mindenki elégedett.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33217) catroot válasza fanti (#33212) üzenetére


catroot
veterán

Igen, azzal biztos jobban menne a manuálozás. :K

De hagyom így inkább a vázamat.

Pedig előbb-utóbb tényleg a tükör nélkülieké lesz a jövő.

És ha már milc, akkor a Sony A7-es ff gépe jöhetne nyugodtan. Persze nem akarok ebbe nagyon belemenni, hiszen ez egy Nikon topik. Szóval itt inkább hanyagolom a témát.

@Carlas

Ha csak agyonrekeszelve látod, akkor szerintem hagyd a 'csába.

Nekem a 35-ös obival már f/8 környékén lehet nekiállni kivenni a képen a foltokat. :D

szerk.: hazudok.

Itt már 5.6 körül észrevehető pár folt (persze utólag szúrom ki őket....)

Ez és ez meg... inkább nem mondok semmit. Ezek meg ugye f/8, bár a régi, amúgy is poros 70-210-essel lettek készítve.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#33218) FerNandor


FerNandor
őstag

hali,
a rekesz állítás mire jó? Próbálgattam, de igaziból csak a bokeh-ban láttam lényeges változást. Kicsit felvilágosítana valaki, hogy mit, miért, hogyan, mikor és mennyire? :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#33219) Carlas válasza forceberg (#33216) üzenetére


Carlas
senior tag

Igen hivatalos nikon gari van hozzá 220voltba vettem.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#33220) Carlas válasza catroot (#33217) üzenetére


Carlas
senior tag

Megnéztem, koszi a képeket nem ilyen foltok max f22 nel de f8nal semmi. Akkor hagyom, majd ha kell elmászok a nikohnoz. koszi. amúgy rohadt szép kepék az első főleg. :R :R :R

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#33221) aleister válasza Carlas (#33215) üzenetére


aleister
veterán

Ha jól csinálod, akkor nem lesz rajta több por. :)
Természetesen célszerű olyan helyiségben csinálni, ami alapvetően pormentes. Pl a fürdőszoba lehet ilyen, mert ott a vízpára megköti a levegőben lévő porszemcséket. Ettől függetlenül NE a fürdés utáni párás fürdőben csináld! :)
A pumpát párszor fújd ki, hogy az esetleges poros levegő ürüljön belőle. Állítsd be a szerviz menüben a tükörfelcsapást, fordítsd fejjel lefelé a vázat, majd 3-4 teljes fújással tisztítsd ki a tüköraknát. Kezd a szenzornál!
Ha nem vezet célra, akkor érdemes egyszer megismételni. Ha az sem, akkor nedves tisztítás.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33222) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!

Szüleim gépén átállítottam NEF-re a fényképezőgépet, úgy maradt, NEF-ben fotóztak, és most szidnak, mert nem tudják megnyitni a képeket -

tehát windowsra kéne egy NEF to JPG ingyenes konverter.
(Nikon D40)

Továbbá le az apám le is törölte a NEF képeket az SD kártyáról mérgében. Kártyaolvasójuk rossz. Ha a fényképezőgépet kábellel összeköti a PC-vel, akkor Recuva vissza tudja állítani így a képeket? (tudom sanszos, de legalább a művelet megoldott ilyen kapcsolaton keresztül?

köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#33223) aleister válasza Tav-Csoves (#33222) üzenetére


aleister
veterán

Nem kell ehhez konverter. Van beépülő a windowsba, amivel közvetlenül meg tudod őket nézni. Katt!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33225) V B A válasza FerNandor (#33218) üzenetére


V B A
aktív tag

http://prohardver.hu/tudastar/blende_rekesz.html

(#33226) Tav-Csoves válasza aleister (#33223) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

igen, csak nekik kellenek a képek JPG-be, mert úgy töltenék fel a netre. Esetleg lehetséges a gyors átkonvertálás?

(#33227) FerNandor válasza V B A (#33225) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi. ezt átolvastam korábban egy cikksorozatban, itt a PH-n. de valami használható kéne nekem, mert ez olyan általános. Pl. a Nikon 55-200-nál a használat során alkalmazandó értékek, kb mikor melyik a legjobb mondjuk akkor, ha azt szeretném, hogy az egész téma éles legyen. portrénál jobban vissza tudom nézni a kis LCD-n az eredményt, arc ok, háttér ok, de egy tájképszerűségnél nem igazán.

olvastam teszteket is stb, amikor ugye írják, hogy a VR-rel egy stoppal kevesebbet lehet állítani stb. Na de ilyenkor mi az alap? azt szeretném tudni. Remélem érthető :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#33228) aleister válasza Tav-Csoves (#33226) üzenetére


aleister
veterán

Ott a Nikon Capture NX. Ingyenesen tölthető.

(#33227) FerNandor
Ezt fototechnikai kérdés. Teljesen offtopic itt.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33229) catroot válasza FerNandor (#33218) üzenetére


catroot
veterán

[link]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#33230) Tav-Csoves válasza aleister (#33228) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Szüleim 60-on túl vannak, és utálják a technikát. Végül ezt az online konvertáló oldalt javasoltam nekik. Így is fel kell telepíteni a Recuvát... fényképes magyar nyelvű útmutatót kellett szerkesztenem most 1 óra alatt...

Köszönöm a segítséget! :R

(#33231) FerNandor válasza catroot (#33229) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi :R

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#33232) catroot


catroot
veterán

Na, végül összejött ebay-en egy Tokina 11-16 2.8 (nem belsőmotoros változat).

Elvileg dobozzal, cpl szűrövel 83-ért (Luxemburgból). Én voltam az egyedüli licitáló, már-már gyanús. :D

Kíváncsi leszek rá.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#33233) fanti


fanti
addikt

Srácok, pár napja láttam a békéscsabai MediaMarkt-ban nedves DSLR tisztítószettet 3k környékén, kétféle folyadékkal, és úgy emlékszem, hogy 4-4 tisztítópálcával (különböző formájúakkal).
Egyik fajta a szenzorhoz, másik fajta meg a tükörhöz lehet, a két folyadék is más, írta is az útmutató, hogy az egyikkel nem szabad a szenzorhoz érni.
Már csak azért írom le, ha valaki nedves tisztítást akar otthon végezni, akkor elég olcsón meg tudja venni a legközelebbi MM-ban.

Ja, megnéztem a tükrös Nikonokat is, amik ki voltak rakva és lehetett ismerkedni velük (D3200, D3300, D5300).
Ugye ezek új gépek mind, de ennek ellenére mindegyik keresőjében volt pár kis apró porszem.
Persze ezt csak az látja meg, aki direkt ezt nézi valami fehér és világos felületet kukkolva a keresőben :)
Amúgy fel sem tűnne....

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#33234) Pulsar


Pulsar
veterán

Nem tudom a megfelelő topik-e lesz, de talán :)

Szóval van egy D3300-am. Kaptam kölcsön egy régi filmes gépre való de F bajonettes 70-300-at, ami borzalmas. Hihetetlen kromatikus aberráció van benne.
Minap volt szerencsém kipróbálni egy sigma 70-300-at, ami már jó néhány fokkal jobb volt, de a vége felé itt is fel-fel tűnt.
Szeretnék még egy Tamron 70-300-at kipróbálni, de lényegi különbséget a sigmához képest nem várok.Illetve itt lenne az első kérdés, hogy a régi és az új között ilyen tekintetben lehet különbség? Vagy lehet hogy jobb lesz mint a Sigma?
Esetleg ebben a tekintetben egy Nikon 70-300-al jobban járnék?

(#33235) energomatt válasza Pulsar (#33234) üzenetére


energomatt
senior tag

Na végre, hogy valaki [szóbahozta!]

(#33236) fanti válasza Pulsar (#33234) üzenetére


fanti
addikt

Mindent a helyén kell kezelni.

Az említett obik, mind a belépő mindenes kategóriát képviselik.
Én használok Tamron 70-300-as nem stabis, makrós obit, újonnan vettem 36-ért öt év garanciával. Makrózni is lehet vele 180-300mm között egész tűrhetően.
De ugye ennyi pénzért ezt lehet venni, kis CA-val, amit mondjuk nem nagy dolog a kész képekről kiszedni, ha téged nagyon zavarnak. A Sigma 70-300 is ugyanez a kategória.
Mondjuk szerintem egy családi erdei kiránduláshoz ideális egy D3300-al karöltve mindegyik.

Persze lehet tényleg nagyon jó, nagy fényerős teléket is venni, amiknél nem annyira jelentkeznek apróbb képi hibák, és stabisak is ráadásul, valamint a fókuszmotoruk is sokkalta halkabb és gyorsabb az említett 70-300-aknál.

Bár azt is meg kell említenem végül, de nem utolsó sorban, hogy ezek az optikák kissé drágábbak az említetteknél.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#33237) OTika


OTika
aktív tag

Használt már vki Sigma 50-100/1.8 obit. Van tapasztalata vkinek vele?

(#33238) aleister válasza Pulsar (#33234) üzenetére


aleister
veterán

Nem lesz jobb a Tami 70-300 sem CA-ban a Sigma-nál. Sőt! Bár nem tudom ez utóbbiból pontosan melyik volt nálad. Viszont az tudnod kell, hogy az egyik legkönnyebben korrigálható optikai hiba a CA.
Ha cél a szupertele tartomány, akkor viszont egyértelműen a stabis Tamron 70-300 VC USD lesz számodra az ideális választás.

(#33237) OTika
Ez engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33239) anaqer válasza aleister (#33238) üzenetére


anaqer
veterán

Azért attól még, hogy a CA korrekció egy kattintásos/sliderezős művelet, én nem becsülném le a jelentőségét... ha nagyon durván CA-zik egy obi, akkor a korrekció az élességre és kontrasztra is komoly kihatással van. Persze az is igaz, hogy jellemzően egy üveg főleg tágon szokott CA-zni - és nagyteléknél ha nem rekeszelsz le, akkor már eleve nem arra hajtasz, hogy saroktól sarokig éles legyen minden. Tehát ez is egy ilyen több tényezős dolog - felhasználási területtől is függ, meg minden. ;)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#33240) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Pár hete vettem egy Tamron 18-200 as obit, arra lettem figyelmes hogy több képem nem éles...

Így csináltam pár teszt fotót...
(A dobozok között 10cm van.)
[link]

Ebből az látszik hogy 18mm es állásban durván nem talál be a fókusz mig 200mm-es állásban jónak tűnik.

Kérdéseim a következők:
-Ez ilyen és egy ilyen kategóriájú zoom obitól nem is kell többet várni.
-Én csinálok valamit rosszul.
-Vagy kalibráltatni kell az objektívet és vagy a vázat (D3200)

Ami fura hogy 200mm-en jó de 18mm-en nem. Szóval valami tanács kellene hogy ilyenkor mi van...

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#33241) aleister válasza anaqer (#33239) üzenetére


aleister
veterán

Én a Tokina 11-16-ról szoktam leszedni a CA-t, mert az TÉNYLEG céázik rendesen. Gyors keresés eredménye azt mondja, hogy 25 vs 12 mikrométer a Tamron 70-300-hoz képest. Nos, ott nem szoktam észrevenni élességromlást. Biztos, hogy csökkenti?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33242) Throme válasza Geripapa (#33240) üzenetére


Throme
veterán

A fókuszt jelölő négyzet/téglalap keret hova esik? Gépen is mutatja, de a view nx, vagy capture nx d is mutatja ezt a keretet normális méretben a sz.gépen.

(#33243) szmayer1


szmayer1
senior tag

Szasztok.

A 18-105-ös objektívemet szeretném kiváltani valami fényerősebb obira.
Nem szeretnék újba gondolkodni, nem ragaszkodok kimondottan a Nikkor márkához, nem több százezres obiban gondolkodom, illetve nem gond ha olyan váz kell amiben van fókuszmotor. Igazából csak hobbi szintre szeretném.
Ki is néztem egy Sigma 24-70mm f2,8 ex dg-et. Esetleg ilyen, vagy hasonló paraméterekkel rendelkező objektívről, ha lenne valakinek tapasztalata, akkor azt szívesen meghallgatnám.

Üdv

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#33244) anaqer válasza Geripapa (#33240) üzenetére


anaqer
veterán

Általában minél nagyobb a maximális elérhető fényerő, annál könnyebben talál be az AF. Ugye ez egy travelzoomnál pont a nagylátó vége felé van - és nálad meg pont ott durván frontos. Egyébként én azt sem értem, hogy miért ilyen necces fényviszonyok között tesztelted...?

Tehát az első kérdésedre nemmel válaszolnék, a másodikra "lehetséges", a harmadik meg "hogyha minden mást kizártunk, akkor persze". :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#33245) catroot válasza aleister (#33241) üzenetére


catroot
veterán

Min használod a 11-16-ot?

Tudnál róla véleményt mondani?

Ha minden jól megy, nemsokára lesz egy nekem is és kíváncsi vagyok.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#33246) aleister válasza catroot (#33245) üzenetére


aleister
veterán

D5100-en kezdtem még az első verziójával. Abban ugye nem volt AF motor. Idővel lecseréltem a DX II-re, amiben már igen. Most D800E-n használom. Ugyan nem FX obi, de 15-16-on tudom használni, és ez nekem tökéletesen megfelel.

Én nagyon szeretem ezt az üveget. Az AF lassú benne, de ez részletkérdés, tekintetbe véve, hogy nem akcióobi. A CA-ja meg szép nagy, és ezzel a végére is értem a negatívumoknak.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33247) anaqer válasza aleister (#33241) üzenetére


anaqer
veterán

Azonos rekeszen jobban CA-zik egy nagylátó, mint egy nagytele...? :F Elhiszem, ha ezt mondod, csak nekem furcsának tűnik. Biztos van itt valaki fizikus, aki élből linkel optikai elemzést... de én pont úgy tudtam, hogy ez általában fordítva megy. (Azonos rekeszérték + nagyobb gyutáv -> nagyobb CA.)

(Mondjuk persze sample variation is bejátszik - lehet hogy éppen egy nagyon penge Tamit vagy egy nagyon trutyi Tökit húztál be / húztak be a tesztelők...)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#33248) matyi19


matyi19
őstag

Sziasztok!

Egyik baratom kitalalta, hogy akar egy jobb fenykepezogepet venni, mivel nem igazan vagyok otthon a temaban, hozzatok fordulok segitsegert....
Szoval, Becsben a MediaMarkt--ban venne.
Amit raszanna 550€.
Csak hobbi celra hasznalna.

Ami nagyon tetszik neki, a hatalmas zoom miatt az a Nikon P900, annak ellenere, hogy kicsivel tobb mint amit raszanna...
Mi a velemenyetek errol a geprol?
Vagy jobb lenne egy P3200, vagy mas modell?
Mi a kulonbseg monduk a P3200 es P900 kozott?

Surgos lenne, mert mar holnap meg akarja venni...
Koszonom!!

(#33249) catroot válasza aleister (#33246) üzenetére


catroot
veterán

Köszi az infót!

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#33250) gergo5991 válasza aleister (#33246) üzenetére


gergo5991
őstag

haveromnak volt tokina 11-16 ja és azt mondta hogy valami kábelek az obiban ami a fókusszal van összekötve hogy nagyon hamar elhasználódik és hogy baromi drága a javíttatása, ő is csak valami magánemberrel javítatta

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.