Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Kevésbé szakmai kérdés de hátha..

A D3100-asomon a kereső előtti gumi ragasztása elengedett szinte végig. Ezt mivel lehetne visszaragasztani a helyére? Valami neutrális ragasztóval magam is megcsinálhatom? Tudnátok ajánlani valamit erre? THX! :R

(#33552) #65675776 válasza Kroni1 (#33551) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mármint a szemkagylóé? Egy dollár körüli áron tudsz venni másikat ebay-en.

(#33553) zolikaDB válasza r.levente75 (#33549) üzenetére


zolikaDB
veterán

52mm-re azert nem tul nagy a valasztek :) [link]
Polaroid? Erdemes foglalkozni vele? [link]

[ Szerkesztve ]

(#33554) randras_83 válasza zolikaDB (#33553) üzenetére


randras_83
addikt

nekem polaroid volt. kérdés hogy mennyit szánsz rá és milyen minőséget vársz el.

https://www.flickr.com/randras83/

(#33555) Kroni1 válasza #65675776 (#33552) üzenetére


Kroni1
veterán

igen az, most már a nevét is tudom.

Igazából megvan a sajátja csak a lehúzható sín és a gumi közt elengedett a ragasztó, arra gondoltam, hogy visszaragasztom. De találtam valóban olcsón ebay-en, ráadásul egy jópofa vizmérték is van hozzá, ugyhogy asszem rendelek egy ilyet, köszi! :R

(#33556) n000rbi válasza randras_83 (#33490) üzenetére


n000rbi
senior tag

A honlapon keresztül írtál nekik, ugye? Csütörtök óta várom az egy napon belüli válaszukat.

(#33557) zolikaDB válasza randras_83 (#33554) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem ismerem a szűrőket, és nem tudom, itt hol jön ki a minőségbeli különbség.
Kitobi, abból is semmi különleges, úh ez az összeg bőven jó lenne...
Mik a tapsztalataid a Polaroiddal?

(#33558) r.levente75 válasza Kroni1 (#33551) üzenetére


r.levente75
addikt

Típushiba, én is már ragasztottam.

(#33559) r.levente75 válasza zolikaDB (#33553) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen, ez az nekem is van ilyen 52-es is, ár elég jó. A 67-esre 20k volt annó.

(#33560) catroot válasza zolikaDB (#33557) üzenetére


catroot
veterán

Nálam polaroid van (52mm), nem volt vele gondom.

Igaz nagyon viszonyítási alapom sincs.

Olvastam már azt is, hogy kukába való a polaroid. A hoya az isten.

Nekem meg majd 77mm-es cpl fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#33561) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!

D3300-on fotózás közben hogy tudom megnézni a fotózott képek EXIF adatait, esetleg hisztogrammot?
Apum D40-es gépén a joystick gomb lefele történő gombnyomása előhozza a hisztogrammot, majd az exifet.

köszi a válaszokat! :R

(#33562) catroot válasza Tav-Csoves (#33561) üzenetére


catroot
veterán

D3300-on szerintem sehogy. Én is hiányoltam anno.

A D7100-on meg véletlen vettem észre, hogy van ilyen fícsőr (meg mutatja a kiégett részeket is).

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#33563) fireman123 válasza Tav-Csoves (#33561) üzenetére


fireman123
őstag

D5300-nál is a lefelé nyíllal előjön minden infó a képről :K

(#33564) randras_83 válasza zolikaDB (#33557) üzenetére


randras_83
addikt

Nekem megfelelt ár /érték arányban ok szerintem :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#33565) Tav-Csoves válasza catroot (#33562) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Köszönöm a választ!

Ha már D7100, ott az önkioldós részénél sorozat kép beállításnál hány másodpercenként fotóz a gép, és mennyit? köszi! :)
Mert D3300-nál 2 másodpercenként készített képet, és 1 sorozatba csak 9 kép férhetett el.

(#33566) n000rbi válasza catroot (#33562) üzenetére


n000rbi
senior tag

Lehet D3300-on is:

Playback menü -> playback display options -> additional photo info -> shooting data-t és rgb histogram-ot bepipálod

[ Szerkesztve ]

(#33567) Tav-Csoves válasza n000rbi (#33566) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

:C :R

(#33568) zolikaDB válasza randras_83 (#33564) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszonom!
Annyi, h bneztem, 55-os kell. [link]
El is csattogok az edigitalba, van raktaron!

Izé... W-Tianya? [link]

[ Szerkesztve ]

(#33569) #Morcosmedve válasza zolikaDB (#33568) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én megnézném előtte ezt a két tesztet,

"amatőr" szűrő teszt
"profi" szűrő teszt

amely alátámasztja, hogy a Polaroid nem jó szűrő.

HoyaC a legjobb ár/értékű.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#33570) zolikaDB válasza #Morcosmedve (#33569) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszonom! De ez UV szuro... Nekem meg egy 55-os polar kellene. W-Tianya mellett dontottem emiatt.
Hirtelen jott az utazas, gyorsan kell a szuro, ha mar van DSLR :)

[ Szerkesztve ]

(#33571) randras_83 válasza zolikaDB (#33570) üzenetére


randras_83
addikt

A W-Tianya se rossz, de az biztos hogy a minőségi az általában drágább.

https://www.flickr.com/randras83/

(#33572) aleister válasza #Morcosmedve (#33569) üzenetére


aleister
veterán

"HoyaC a legjobb ár/értékű."

A fenét! A Marumi DHG a legjobb ár/értékű.

(#33544) flash-
Jézus fasza... :W

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33573) kátú válasza flash- (#33544) üzenetére


kátú
őstag

Akkor én leírom parasztosan neked :D
Amelyik obi FF en 24-70 az APS-C 36-105. Tehát ha az FF vázra feltekersz egy 24-70 est, akkor APS-C vázra egy 16-46 ost azaz 16-50 est, mert 16-46 osról nem tudok. Ezt én így tanultam meg, hogy az FF ről osztok 1.5 el APS-C ről szorzok. Nekem ez így van meg a fejemben és ha jól tudom, akkor ez helyes így, de ha nem az akkor bocsánat érte, és az okosabbak majd kijavítanak :D

It still works!

(#33574) #Morcosmedve válasza zolikaDB (#33570) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Gondoltam rá, hogy a minőségről ad egyfajta képet! :R Majd mesélj a polárodról! :)

(#33572) aleister: olcsó, nem ár/érték :B

© asszongya'hogy

(#33575) glaci válasza kátú (#33573) üzenetére


glaci
őstag

FF -en jó az a gyutáv úgy, ahogy van.
APS-C -n, mivel "kivágsz" a vetített képkörből a kész képen a tényleges látószöged kisebb lesz, mint a vetített; és hogy az ahoz tartozó effektív gyújtótávolságot megkapd, ahhoz kell megszorozni a tényegeset 1,5 -el.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#33576) kátú válasza glaci (#33575) üzenetére


kátú
őstag

tehát akkor nem írtam nagy baromságot?
Azért írtam le az FF ről való osztást, mert ugyan akkora látószöget akar kapni, és akkor pont 1,5 el kisebb mm értéknek kell lennie mint amekkora FF en volt az objektíven

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#33577) Talbo


Talbo
csendes tag

Sziasztok!

Canonosként írok. :D Egy 550D-m van. A kitobimon tönkrement az AF, így kénytelen vagyok cserélni. Így képbe jött a Tamron 18-200mm F3.5-6.3 Di II VC. Az ára nagyon vonzó és nem is igazán lenne több rá, esetleg ha a plusz felárat megéri, akkor a Sigma 18-200mm f/3,5-6,3 DC MACRO OS HSM is szóba jöhet. Érdekelnének vélemények az obikról, ha a Sigma nem éri meg a felárat akkor nem gondolkozok tovább és jöhet a Tamron.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#33578) azerazer válasza kátú (#33576) üzenetére


azerazer
csendes tag

http://hispan.hu/fullframe-vs-aps-c-sensor/#top

(#33579) catroot válasza n000rbi (#33566) üzenetére


catroot
veterán

Akkor bocsesz, ezt nem tudtam. :B

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#33580) quby


quby
őstag

Közben nyaralás után leirom a d7k-s sztorimat...

Hétfőn szervizbe be, munkalapot nem lehet nyitni a vázra...mert már van nyitva ugyanezzel a hibajelenséggel, 3 évvel ezelött még garos korában jelentettebe az akkori tulaj. Futárral be kellett volna küldje de ezt nem tette meg, 2x is. Gondolom neki is megjavult mint nekem. Negyed óra szarozás után kapok munkalapot. Majd jeleznek....

Én naiv már pénteken érdeklődtem. természetesen semmi....

Közben vettem egy d7100-at....kis előrelépés. Sok apróságban jobb, fokuszrendszerben határozottan jobb.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#33581) Throme válasza quby (#33580) üzenetére


Throme
veterán

... és ezt elmondta neked vásárláskor, mármint, hogy 2x szívott a vázzal, csak "megjavult"?

(#33582) rekid válasza aleister (#33572) üzenetére


rekid
addikt

Kell az a táblázat :DDD
Na jó most már legalább értem a reakciód.. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#33583) quby válasza Throme (#33581) üzenetére


quby
őstag

Szerinted?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#33584) Throme válasza quby (#33583) üzenetére


Throme
veterán

Nem vagyok szakember, de ha van adásvételid, és abban ez nincs leírva, akkor szólhatsz az illetőnek, hogy most vegye vissza. Bizonyítani tudod, hogy szart adott el.
Ha nincs, akkor azt is mondhatja, hogy loptad...

(#33585) quby válasza Throme (#33584) üzenetére


quby
őstag

Irtunk adásvételit, másfél éve.....fingom nincs hol van. De aki látott, vagy irt már adásvételit az tudja hogy az eladó/vevő személyes adatai, és az adásvétel tárgyát képező tárgy pontosan beazonosítható leirása után az első pont amit leirunk/rajta van a nyomtatványon vastaggal, hogy...

"...Az eladó a vevőt a blabla műszaki állapotáról, esetleges sérüléseiről, rejtett hibáiról
részletesen tájékoztatta, aki ezt tudomásul vette.
Eladó a blabla jövőben előforduló esetleges hibáiért felelősséget nem vállal...."

Aláirtam. Ki mondja meg, hogy mit mondott el róla...De ha számonkérésre kerülne a sor, ő állitja, elmondta. Én meg elismertem az aláirásommal....
A következő pont meg mindent visz....
Van jogász a családban, állitása szerint nem érdemes vele foglalkozni. Mellesleg huszon-x ezer expot beleraktam már.

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#33586) aleister válasza rekid (#33582) üzenetére


aleister
veterán

Ugye, hogy ugye? :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33587) #Morcosmedve válasza quby (#33585) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Eleve eltelt 1 év, ami már bolt esetében is kizárna bármi lehetőséget arra, hogy reklamálj, minden esetre genya, főleg, ha volt rá gari... :(

© asszongya'hogy

(#33588) updog válasza quby (#33585) üzenetére


updog
senior tag

"Az eladó a vevőt a blabla műszaki állapotáról, esetleges sérüléseiről, rejtett hibáiról
részletesen tájékoztatta, aki ezt tudomásul vette."
a megoldás: ezek tételes felsorolása a szerződésbe. Jártam már így én is, normális partner elfogadja, komolytalanokkal meg nem foglalkozom.

Amúgy röhej, én egy használt objektívvel jártam úgy, hogy gyanúsan rendszeresen nem talált fókuszt, felhívtam a szervizt, hogy serial alapján mondják már meg, hogy volt-e már náluk. A válasz: nem mondhatjuk meg, személyiségi jogi okok miatt... nem azt kérdeztem, hogy ki az anyukája az előző előtti tulajdonosnak, c'mon. Aztán szerencsére az eladó korrekt volt, elismerte a hibát, és visszavette az obit.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#33589) quby válasza #Morcosmedve (#33587) üzenetére


quby
őstag

Amikor megvettem már nem volt rá gari, csak akkor amikor ő még bejelentette.

(#33588) doeeg

Erre én is gondoltam akkor hogy le kellene infozzam a Nikonnál, de most megnyugtattak, hogy nem mondták volna meg. :D

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#33590) #Morcosmedve válasza quby (#33589) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, ezért mondom, hogy véhetően (áltámasztottad a tippem) garis volt a bejelentéskor, nagy blama volt nem elvinni...

© asszongya'hogy

(#33591) quby válasza #Morcosmedve (#33590) üzenetére


quby
őstag

Ja. Nekem is állt a szervizes hogy miért nem küldtem be 2013-ban (állitólag még futárt is küldtek volna érte)....Mondom mert 2014-ben vettem :D

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#33592) Throme válasza quby (#33585) üzenetére


Throme
veterán

"Eladó a blabla jövőben előforduló esetleges hibáiért felelősséget nem vállal"
Ez ok!

"munkalapot nem lehet nyitni a vázra...mert már van nyitva ugyanezzel a hibajelenséggel, 3 évvel ezelött még garos korában jelentettebe az akkori tulaj."
No de ez kurvár@ nem jövőbeni hiba. Ezt elhallgatta! Vagy mondta, hogy 2x is vitte volna szervizbe , de megjavult?
Ha ilyet mondana nekem valaki, akkor köszi nem kell, ezt ő is tudta, és nagy sunyin elkussolta.

Tudom, h macerás.
Én az autóm eladásakor mindent leírtam ami a múltban történt vele, vagy csak én elővigyázatosságból lecseréltem. Még úgy is, hogy havernak adtam el.

Többek közt ezért nem veszek semmit használtan. Vagy összespórolom, és nem azonnal, csak később lesz meg, vagy nem lesz és kész, túlélem. Ez az átbaszások országa amúgy is...
Volt mikor a fórumon is írta valaki , hogy ja valami nem működik megfelelően, nem baj majd eladja... korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#33593) zool1 válasza quby (#33591) üzenetére


zool1
őstag

Es mi volt a gond vele konkretan?!

(#33594) quby válasza zool1 (#33593) üzenetére


quby
őstag

innen kezdödött

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#33595) zool1 válasza quby (#33594) üzenetére


zool1
őstag

Értem, köszi. Nekem most pontos a d7000, de én is töröm a fejem valami váltáson, nem tudom merre induljak Milc, ff, vs dx vonal. Nem tudom!!!! :U

[ Szerkesztve ]

(#33596) Throme válasza zool1 (#33595) üzenetére


Throme
veterán

... ezt hívják kütyübuzériának :B :R

Ilyenkor azt szokták kérdezni miben korlátoz, vagy miben sok a D7000?
- ha képminőség, akkor FF
- ha mobilitás, akkor milc
- ha kütyüzés, akkor mindkettő :N

szvsz

(#33597) aleister válasza zool1 (#33595) üzenetére


aleister
veterán

Ha olyan a jelenlegi obiparkod, ami könnyen eladható és keveset buksz rajta, akkor elgondolkoztató a milcre váltás, amennyiben lényeg a kis súly, és van pénzed is. A vázon tuti bukni fogsz, de azt így is-úgy is cserélnéd.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33598) zool1 válasza aleister (#33597) üzenetére


zool1
őstag

Az a helyzet hogy most 4 obim van, es nem a fotozasbol elek. Ha valtok olyasmire szeretnek aminek pontos a fokusza es nem kell azon izgulni hogy ugyan betalal e vs nem. Max 2 obi egy utazozoom meg egy uwa es ennyi. Most megy az agyalas hogy merre induljak kevesebb "bukta" nelkul. Van:d7000, Nikon18-105, 12-24 f4, Sigma 17-50 f 2.8 os, 70-200 f2.8 os dg. Mind ket Sigma pontos mert vasarlaskor mind a kettot atnezettem a Camera kftvel. De ennyi obit cipelni vs cserelgetni, unom...! :U

(#33599) zool1 válasza zool1 (#33598) üzenetére


zool1
őstag

Annyit még hozzá, hogy a D7000 is már pontos, a Nikon szervíz beállította jól! De ennyit mindent cipelni, már sok vs öregszem... :))

(#33600) aleister válasza zool1 (#33598) üzenetére


aleister
veterán

A 18-103-öt, ha kitben vagy hasznltan vetted, akkor kb árában el tudod majd adni. Én egyébként ezt megtenném egyébként is. Ha pontos a setting, akkor nem tudom, hogy van-e értelme váltani. Ha tájalni indulsz, akkor 12-24, mellé a tatyóba meg elfér a 17-50. Ez szerintem súlyban, méretben nem téma. A baj egyedük a 70-200-zal van, de azzal cserébe profi fotós látszatát keltheted, ha van mellé portrémarkolat is. :D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.